DE ZEESLAG BIJ DE DRIE EIKEN. BRIEVENBUS r Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN. Marnixstraat 20. V*'.. v. d. L. Vriendelijk dank Voor je mooie kaart. Ben je lid van 'de Hoop der Toekomst? Je inz'cht aangaande beloonen deel ik niet. 't Is zoo heel gelukkig, dat er onnoe- melijk veel werk wordt verricht zonder belooning en dat is de plaats het werk in eigen kring. WILLEM v. ORANJE. Mei be gon zoo mooi, hè. Wat bofte je met die kaart voor de match. Ik zou die fietslantaarn toch maar niet van mijn lijstje schrappen. Er zitten er heel wat te tobben over de April- wedstrijden. HEIDEPRINSESJE. Je moogt dezen naam houden. Je begint al heel goed. Ook je ingezonden raad sels zijn in orde. BLOEMENFEE. Je bent niet vergeten op je verjaardag. Wat aar dig. dat je ook nog wat van de leidster kreeg. Ik hoop voor jullie, dat 't op Hemelvaartsdag prachtig weer zal zijn. Wat is die zus van jou een hardloopster. Die zusjes zijn echte geluksvogels geweest. Nu hoop ik maar,-dat jij gelukkig bent met je ruiiaanvraag. VLIEGEN1ERTJE. Prettig voor je, dat je stukje succes had. Moest je zelf ook op de electrische stoel plaats nemen? KLAPROOSJE. Dc volgende week schrijf ik een nieuwen wed strijd uit. Borduur je kruisjes op 't gaas? Je verlangt zeker naar 13 Mei. Met hoevelen gaan jullie er wel heen? Ik hoop, dat 't mooi zal Zijn. JUFFERTJE LEESGRAAG. Dat kiekje is een aardige herinnering. Wanneer kan 't Jcugdgebouw klaar zijn? En waar staat het? DE KLEINE VIOLIST. Je hebt gelijk: er zaten nogal foutjes in dat raadsel. Toch hebben velen de goede oplossing gevonden. Je hebt 't schitterend uit elkaar gepuzzeld. Dear verdien Je een 10 voor. lelie. Dus je mag weer eens Oppassen. Ik weet niet of Onze Jeugd voortaan altijd op Vrijdag komt. 11: kan me voorstellen dat jc lv' leuk zou vinden, omdat Blon dine dan bij je is. Komen jullie 's Zaterdags niet bij elkaar? WIJNEUSJE. - Je raadsel ls goed PRINSES MARIA. Fijn. dat je zoo :i moolen bal hebt gewonnen. Was je 's avonds niet suf van het draaien? Ik heb van al die heer lijke, den niets gezien. Zielig hè! PRINSES JULIANA. - - Jij hebt ook maar een heerlijk dagje gehad, toen je naamgenoot jarig was. Je hebt 'toch niet 7 keer achter elkaar in den draaimolen 'gezeten. Toen zag je do hecle wereld zeker mee draaien. Sta je alleen op dc kiek? KNIPPERDOLLETJE. Hoe gaal 't. met het schoolwerk? Raak jc al wat bij? 't Spijt je zeker wel een bei tje, dat O. B. nu gesloten wordt. Als 'de zomer roept, moet jc ook naar buiten gaan. Jc raadsels zijn goed. DiRK III. - Zijn de worteltjes nu gezaaid? Is er van het andere al Jets opgekomen? Ik w>l graag ge- loovcn dat moeder 't fij t vindt, dat haar jongen voor de groente zorgt. Heb je al radijs mee naar huis ge bracht0 PRINSES ZONNEGT "NS mag haar schuilnaam houden. HET JONGE INDiA JE Wli' is z.us nu gauw Jarig? Weet Je al. wal je haar geven zult? Ik was hee lemaal niet boos. omdat Je een poosje niets had laten hooren. In dianen hebben wel eens drukke zaken. W. L. lk zal de boeken voor Je klaar leggen, dan kun je ze komen halen, als je eens ln mijn buurt komt. Heb je de/o week veel mooie muziek gehoord? 't Is maar heerlijk voor je. dat je daar zoo ln opgaat. DE LOOZE VOS. Je raadsels zijn goed. Komt cr al wat van het gezaaide op? Heb je 't ilmboek al gekregen? Hoeveel vn- T en bloe men heb je al? Wat doe Je daar mee? BALSEMTENTJFNeen. <k heb niets van de k rmis g i. Jij hebt heerlijk* genot ?n hé! W e operette ben j- aan 't leeren? KWIKZILVER. Ken Je geen Itubrlekertja die j? p"* ,n'i wil aan een fivuurrand heusch niet moeilijk. Zok r m ook w-M eens een raadsel Inzend n. GOUDVISCH. Je raadsel is goed. 't Is niets erg. als je eens een paar raadsels laat zitten. ZANGERESJE. Dus jij hebt een heerlijken 1-Meidag gehad. Is al het raffia-werk klaar voor de tentoon stelling? En het figuurzaagwerk? 't Is wel verstandig, dat de Hand- werkavondjes nu stop zijn gezet. DE KLEINE PILOOT. Wat heb jij een prettige Paaschvacantie ge had. Jij kunt nog eens wandelen. Misschien word je later nog wel een echte Piloot. Toen je na die groote wandeling s' avonds thuis kwam, zul je je beentjes wel gevoeld hebben. Dat auto-ritje was anders een fijn meevallertje. BLONDINE. Als je iets te rui len hebt schrijf je eenvoudig je Rull-aanvraag op, zooals dat in de Ruil-Rubriek staat. Dan komen de ruilers bij jou thuis. Heb je nog iets van dat meisje gehoord, dat tegen die auto was aangereden? •SUNBEAM. Je raadsels van de vorige week staan bij mij als goed vermeld. Dus dat is in orde. WIJNANDA. Dan bewaar je het boek maar tot je een jaartje ouder bent en dan lees je het nog eens. Dan vind jc het des te mooier. Je hebt zeker al heel wat boeken uit de schoolbibliotheek gelezen. VADERS JONGEN Dus dat heb lk goed geraden. Wordt het veld nog niet bebouwd? Ik hoop maar van niet voor jullie. Bevalt het je op de nieuwe school ook goed? In welke klas zit je? RANGEERDERTJE. Een mooi gezicht hè. zoo'n pereboom in bruidstooi. Wat hebben jullie in de broeikas? Heb jullie van eigen ra barber gegeten? Ben je Woensdag met; moeder naar de bollenvelden geweest? Je hebt gelijk, dat je de zaak op zolder nu maar stop hebt gezet. De Mei-maand roept naar bulten. Die Reuzekraan wacht wel. ROZENKONINGIN Je raad sels zijn goed. Vind je het prettig, om van school af te gaan. Waar ga je dan voor Kapstertje leeren? DE KLEINE SPORTMAN Je raadsels zijn goed. Wat heb jij voor toekomstplannen? NACHTVLINDERTJE. Je raad sel is goed. Je hebt maar geboft, dat je 4 keer mee mocht rijden in de auto. Dat overkomt je niet eiken dag hè! Als die au to-draaimolen hier weer komt ben jij vast een der eersten d:c een ritje maakt. Is 't niet? WILLEM VAN ORANJE Je hebt fijn heerenpostpapier gekregen. Je andere cadeaux waren natuurlijk ook heel welkom. En wat gezellig dat Je vriend bij je mocht spelen. Wat zeg Jc van den uitslag van den April-wed.strijd? Hoe gaat 't met de nieuw opgerichte voetbalclub? Heb ben Jullie nog tegen de Dreefschool gespeeld? HET ZONNETJE. Dat is een fijn Jubileumsfeest geweest. Wat zal meneer dat prettig hebben ge vonden. Ik geloof dat het met juf frouw Weetgraag goed gaat. MEIDOORNTJE. - 'k Ben heele- maal niet boos. dat je zoo'n tijd gezwegen hebt. 't Wordt nu ook Meidoorn tijd. Vertel Jij me de vol gende week eens, hoe het met Juf fertje Weetgraag ls. Aardig van je, dat Jc haar een paar keer hebt be zocht. KERSTROOSJE. Dan ben ik vast met een ander ln de war ge weest. Breng mij je album dan nog maar eens. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Wat zal je blij zijn, dat 't eindelijk zoo ver is. Waar heb je op school op getracteerd? Ik ben benieuwd naar je volgend briefje. BABBELKOUSJE Ja. ik ken dat voordrachtje wel van Perette. Leuk. dat jc nichtje er voor speelde. Wie was Goudmuiltje? NACHTEGAALTJE - Ik wil heel graag gladiolen-bollen van je heb ben. Heb jc er zooveel? Je raadsels zijn goed. BORDUUHSTERTJE. Dat was dus een gezellig middagje bij den kleinen Voetballer. Komt hij ook dikwijls bij jullie? KAKELAARTJE - 't Ging al heel aardig voor zoo'n kleinen kakelaar. Wat vond je Zondag prettiger: de wandeling of het auto-tochtje? ALKA. Dat was natuurlijk een kolfje naar je hand zoo bij oom op den motor. Is jc Hllle-Album nu vol? 't Lijkt me ook een heel mooi album. Fijn hè. dat Jc weer een prijs hebt gewonnen, ZWARTKOPJE Ik vind het nooit erg. als je eens een keertje overslaat met schrijven, 't Moet wat Wen% zijn op 't vorige jaar ook ge weest? Gaat Nachtvlindertje er ook weer naar toe? Of gaat ze de heele vacantie naar den Helder? NEVADA. Ik kan me best be grijpen, dat je op Johan's verjaar dag den heelen brief vergat. En dat die poes liefst 5 cadeautjes tegelijk gaf. 't Is nu zeker alle dagen een nieuwe vreugd om er naar te kijken. Juliana-dag is voor jou wel een lachdag geweest. Je aanvraag heb ik meteen in de Ruil-Rubriek gezet. 1 DIRECTEURTJE Hartelijk ge- feliciteerd met je verjaardag. Fijn. dat Jan van D. bij je mag spelen. Woont hij vlak bij je? Al had je dan niet zoo erg je best gedaan op je schrift, ik vond dat het er toch nog al netjes uitzag. APPELBLOESEM. 'k Wou, dat jij ook zoo goed had geschreven. Ik zal maar denken, dat het komt door- het stooten van klein broertje. Heb je Woensdag een gezellig bezoekje bij je vriendin gebracht? Is ze ook Rubriekertje? DE KLEINE ORGELIST. - - Hoe is 't nu met den zeeren duim? Is dc pijn minder? Je krijgt nu al een' heel aquarium. En leven de dieren met elkaar in vrede? Gaat de ste kelbaars al een nestje bouwen? Wat voor zaad komt er op in je tuintje? Nu moet. je het verdere ook gaan zaaien, 't Is er de tijd voor. Ik kan me voorstellen, dat het vreemd is, nu je nichtje weg is. Heeft ze al geschreven? Is de raadselprijs naar je zin? Maak maar eens een aardig verhaaltje. Als 't geschikt is zal ik het zeker plaatsen. ELFENKONINGIN. Jij hebt dus ook prettig Meifeest gevierd. Wat ga je doen, als de schooldeuren zich achter je sluiten? Waar gaan jullie van den zomer met 't handwerk- clubje naar toe? Bij welken onder wijzer zit je in de klas? Een tochtje door het Gooi is heerlijk, vooral als de hei bloeit. Als je een leuke mop weet, stuur hem dan maar. Mis- scnien plaats ik hem. CROCUS JE. In 't volgende num mer staat de Meiwedstrijd. Ik zal hem heel gemakkelijk maken. Hoe gaat 't met de jonge poesjes? Als Jc er een missen wilt, zal ik 't wel in de Ruil-Rubriek zetten. Je mag de vol gende week raadsels insturen. Is 't schortje al klaar? Was het speel- schortje voor een kindje? SNEEUWWITJE. Ben jij al klaar met 't porte-monnaletjc? Mag je het mee naar huis nemen? Brei je graag? PALJAS. Jullie briefjes mogen best in één enveloppe. Ik hoop dat je nu weer succes hebt met je Ruii aanvraag. BALLENBREISTERTJE Geluk kig, dat vader wat opknapt. Wat zal hij dankbaar zijn geweest, toen hij zijn krantje weer mocht lezen. Nog hartelijk geluk gewenscht met va ders verjaardag. Is vader toen op geweest? En hoe is 't met Gljs? Komt er weer kleur op zijn wangen? Is oom vertrokken? Begint jullie se ring al te kleuren? Kan Gijs al weer lederen dag voor zijn bakje zorgen? MOEDERS OOGAPPEL, En leef je altijd in vree met Jan cn Cor? Groote zus maakt zeker al je mooie jurkjes. In je raadsel zitten twee foutjes. Het slot luidt: Aan denzelf den steen. Gesnapt? Ik zal probee- ren het te veranderen. MOEDERS WERKSTERTJE, Je mag dezen schuilnaam houden. Help je moeder altijd zoo flink? LINDEBLOESEM. Je raadsels zijn goed. Wat jammer, dat er voor jou geen tuintje meer was. Had je je zoo laat aangegeven? Toch wel leuk, dat je in den schooltuin hebt mogen zaaien. Doen jullie dat ieder jaar? EGMONDERTJE. Is de prijs naar jc zin? Hoeveel boeken heb je nu? Vond je ,de Zusjes Breesma" ook geen mooi boek? NAAISTERTJE. Is moeder nu klaar met de schoonmaak? Heb jc flink meegeholpen? In Lisse waren zeker ook prachtige velden. Heb je ook bloemen mee naar huis geno men? A. B. C. Ik wil die tcckcning heel graag eens zien. Kun je zelf omlijsten? Prettig, dat je zooveel van teekenen en schilderen houdt. Daar kun je je zelf en anderen ple zier mee doen? W. BLOMBERG—ZEEMAN Marnixstraat 20 Haarlem, 8 Mei 1931 Een Verkleedpartij De moeder van Piet en Gerda was met de schoonmaak begonnen. De kinderen vonden het fijn, want dan kwamen er altijd allex-lei won derlijke dingen te voorschijn, waai* ze het bestaan allang van vergeten waren. Zoo was er nu van den zol der een groote koffer gekomen vol met oude kleeren. Geen gewone kleeren, nee oude verkleedpakken van toen moeder nog een jong meis je was. Het was een koffer vol ge heimzinnige verrassingen, waar Pietje en Gerda nooit aan mochten komen. Elk voorjaar, met de schoonmaak werd de koffer naar beneden ge haald en in den tuin gezet, dan schuierde Moeder de kleeren uit en borg ze weer netjes in de koffer. Dat was de eenige keer dat Gerda en Piet die verborgen heerlijkheden te zien kregen, want Moeder had de kinderen altijd veel te jong gevon den om met de mooie pakken te spelen. Maar Gerda en Piet waren nu niet meer zoo klein en konden er best voorzichtig mee omgaan, von den ze zelf. Gerda kwam dan ook op 't idee om aan Moeder te vragen, o? zij haar niet mocht helpen met de schoonmaak, en of zij dan de ver kleedpakken uit mocht schuieren eti weer netjes in de koffer doen. Gelukkig vond Moeder het goed. Pietje, die het hoorde, was gauw een paar vriendjes en vriendinnetjes gaan waarschuwen, die in de buurt woonden. En. toen Gerdaatje de koffer open deed, kwamen er ais- paddenstoelen uit den grond, overal meisjes cn jongetjes vandaan, vra gend of ze mee mochten helpen. Gerda vond 't maar half goed. toch durfde ze niet te weigeren. Maar ja, van 't een kwam het ander, en na tien minuten, hadden ze allemaa. wat aangetrokken, de een al gekker dan de andere, telkens er weer wat. anders bij aan. Het was een aller gekst gezicht en een plezier dat ze hadden! Ook Gerda. de oudste van het troepje, had de verleiding niet kun nen weerstaan, en had een soort vllnderpak aangetrokken, en een fluweelen bandje met voelhorens om haar hoofd gebonden. Piet had een Indianenpak weten te bemach tigen, wat hem veel te groot was, en waar hij zoo ongeveer in verdronk. Alle buurtjes hadden ook iets aar., de een stelde een clown voor. de an der een toovenaar, een derde was een schoorsteenveger, weer anderen hadden heele ouderwetsche jurken aangetrokken, uit overgrootmoeders tijd. Door de pret die ze hadden, verga ten ze zachtjes te praten en joelden uitgelaten door den tuin. Toen. kwam Moeder op 't lawaai af naar buitenZe wist niet wat ze zag. die heele verkleede bende, die haar door de plotselinge schrik doodstil en erg verlegen aan stond te staren. En ze moest toen ineens zoo ver schrikkelijk lachen, dat ze heele- maal vergat om boos te zijn. ,.0. malle kinderen, wat zien iulLe er allemaal gek uit. blijf alsjeblieft even zoo staan, dan ga ik gauw m'n kiektoestel halen." En hier zien jullie nu hoe de kiek geworden is. L. Z. Het kleinste horloge der wereld. Dit werü indertijd gemaakt door den GeiKci'schen horlogemaker W. Zoge- 1 ivtHet heeft een middellijk van 5 m.M. en is geplaatst in een vinger ring. Het kostte f 60.000 en was het eigendom van den laatsten keizer van Brazilië. Zogelin had er drie jaar aan gewerkt. BIJVOEGSEL No. 228 AAN ALLEN! Nu Mei ons zulke heerlijke zon nige dagen gegeven heeft, beginnen we al weer te zuchten over die brutale muggen, die ongevraagd door 't open raam naar binnen komen. Bij hun komst zoeken zij al gauw verraderlijk naar een plekje op ons lichaam, waar ze hun maaltijd ten onzen koste kun nen verorberen. O, die akelige, nare Hollandsche muggen! Dacht je soms, dat ze in andere landen niet waren? Ik las onlangs een reisbeschrijving- van een Hollander, die eenigen tijd in Japan had doorgebracht. ,.In drie weken tijd hebben mij daar meer beesten gestoken, dan in Hol land in dertig jaar," roept hij uit. En dan vertelt hij, dat ze niet alleen ste ken en bijten, maar zoo'n lawaai ma ken, dat 't je onmogelijk is te slapen. Het geniepigste insect is daar een soort horsel, alm geheeten. Dit beest heeft zulke scherpe scharen, dat hij er stukjes mcnschenvleesch mee kan uittrekken. Hij bijt wel door drie la ven stof heen. 't Dier is geel van kleur en daarom ziet eon Japanner hem niet zoo gauw op zijn vieesch zitten. De nomi, vloo, ls ook van veel grooter omvang dan onze Holland sche. Dc mug. ka geheeten, is veel lastiger dan bij ons. ook al. omdat ze in veel grooter getale optreedt. In de bevloeide landen, waar rijst groeit, is een leger van muggen. Over de bedden zijn ook muskieten netten gespannen. Ondanks dien voorzorgsmaatregel weten toch nog de brutaalste binnen te dringen. Ook branden de Japanners wel wierook, om dat lastig goedje op een afstand te houden. Een reusachtig groote mug, de buyn bezorgt iemand een gezwollen arm of been. Er zijn ook heel mooie insecten, prachtige kevers en schitterende vlinders. Vooral de draakvlieg. die zwart cn rood, purper en goud ge kleurd is, is een wonder van schoon heid. Iets heel bijzonders is zeker wel de verkoop van Insecten. De kooplui ver- koopen zingende insecten in kooitjes. Dat zingen is eigenlijk niet veel an ders dan een schor, krijschend ge luid, waarschijnlijk een geroep om voedsel. Andere kooplui loopen tegen bedtijd door de straten en geven te kennen, dat ze een middel bezitten om lastige insecten heel spoedig te kunnen dooden. In vollen zomertijd is er 's avonds een concert van krekels, semi's ge naamd. Deze krekels lijken net groo te vliegen. Sommgie zijn wel 7 c.M. groot. Er zijn heel wat verscheiden heden. En 't eigenaardige is, dat iedere krekclfamilie zijn eigen lied zingt. Als de semi zingt, accompag neert hij zichzelf door met zijn poo- tcn viool te spelen op zijn vleugels. De scml's zingen onder de boomen, on der de daken, aan sloot cn gracht kant. Er ls een soort, die 't liefst ln volle zon musiceert, maar er is een andere soort, die zich 't liefst in d n schemer doet hooren. Zoodoende gaal er geen zomerdag voorbij of je hoort de semi's, krijschen en gieren, flui ten en knarsen. Een Japanner hoort dat niet eens meer. maar een Hollan der denkt: dan nog maar liever een Hollandsche mug! (Vervolg en slot.) Kapitein Bob Spaanders had de opdracht gekregen eens te gaan pa trouilleeren in den omtrek van het vijandelijke hoofdkwartier en zoo zette zijn torpedo-jager „Zeehavik" koers naar liet gebied van Admiraal de Hoogh. Het was een zeer gevaarlijke op dracht die „Zeehavik" te vervullen kreeg, maar het was een vlug schip met een volleerd kapitein als Bob Spaanders aan boord. Admiraal de Jong had dan ook geen oogenblik ge aarzeld, toen hij op het denkbeeld kwam de vijandelijke zeeën eens goed te laten opnemen en dadelijk .Zeehavik" voor de gevaarlijke, maar eervolle zending uitgezocht. Met een kalm gangetje gleed „Zeehavik" het ecne boschpad in het andere uit. Vroolijk wapperde het zwarte vlaggetje met het, roode balletje in den rechter-bovenhoek, van den stuurslang.BiJ lederen bocht of kruising der boschpaden, zette Bob de stevige zuigerstangen die op de trappers werkten stil cn keek eerst even voorzichtig den hoek om, voor hij weer naar zijn boenen tele grafeerde „langzaam-voorult" en die weer als zuigerstangen van een machine regelmatig op-en-neer be wogen. Nu was „Zeehavik" vlak in de buurt van het hoofdkwartier van Admiraal de Hoogh cn Kapitein Spaanders vond het daarom geraden langzamerhand den steven te wen den en den terugtocht tc beginnen. Juist had hij getelegrafeerd „ach- tcr-uit" (wat bij gewoon fietsen remmen is), toen hij stemmen meen de te hooren, die van het pad af kwamen, dat stuurboord van hem recht op hem aanliep. Snol gooide hij het stuur om en telegrafeerde ..volle kracht vooruit" en zijn stevige kuiten spanden zich in den druk op de trappers beneden in de machine kamer. Kapitein Bob Spaanders was een geweldig stuurman en hij bracht „Zeehavik", zóó recht van het pad af. behouden tusschen dc boomen van het blsch in tot achter een paar beschuttende struiken. Hier legde hij den torpedojager op één zij en dook naast zijn schip achter de strui ken weg. Een oogenblik later zag hij twee heel jonge gezagvoerders van den vijand, kapitein Plet Waller op zijn „Burgers 5" en kapitein Karei van Eerden op zijn kleine kruiser „Simplex 4" ln een vertrouwelijken samenvaart den hoek omkomen. HIJ liet ze eerst een goed eind passeeren cn toen zwierde „Zeehavik" de beide vijandelijke vaartuigen snel achterna. Bob had geluk. Een eindje verder hielden de twee jonge kapiteins van Admiraal deHoogh stop en ankerden hun schepen tegen elkaar, terwijl zij zelf aan den kant van den weg gin gen zitten, met een opengevouwen kaart tusschen hen in. maarmet den rug naar hun schepen toe. Ge luidloos op den zachten boschgrond, kwam ..Zeehavik" aanglfjden. Kapi tein Spaanders stopte en probeerde iets van hun gesprek op te vangen. Het waren nog heel jonge kapiteins met splinternieuwe schepen en zij spraken te hard. ..Wij moeten om vier uur verzame len bij de Drie Eiken" zei kapitein Walter. ..De heele vloot?" vroeg gezagvoer der van Eerden. .De heele vloot," zei Piet, wij moe ten onze schepen ankeren bij een boschje waar Jan Vorst er de wacht over houden zal, en dan gaan wij even verder tot bij de Drie Eiken waar wij vergadering hebben Zoo waren de twee jonge zeelieden in hun kaart verdiept, dat zij niet merkten, hoe kapitein Bob Spaan ders, van de vijandelijke macht, twee vlaggetjes (Rood met een zwarte cir kel in het middenj van hun schepen roofde en er snel als de wind mee wegschoot. „Voliekracht vooruit" zoo hard als de zuigers maar werken konden Bij een kromming, een heel eind verder, ramde hij bijna zijn eigen Admiraal en Kapitein Jan Rusting, die op weg naar het hoofdkwartier waren. - Hola joh, riep cle Admiraal ver schrikt en werkte krachtig „volle kracht achteruit". Ook kapitein Rus ting hield de vaart van zijn snel- loopend vaartuig nog juist bijtijds in. - Ben je nou heelemaal gek, vroeg de admiraal, je zou mij bijna van de sokken rijden. Uitkijken 'n beetje. Wout, eh, ik bedoel Admiraal, hijgde Bob opgewonden, wij kunnen de heele vijandelijke vloot in de pan hakken. Straks, om vier uur, verza melt zij zich bij de Drie Eiken voor een vergadering. De schepen moeten worden geankerd bij een boschje een eindje daarvóór. Kapitein Bob Spaanders zou zeker op staanden voet een medaille heb ben gekregen, als Admiraal Wout de Jong ze bij zich had gehad, zoo ver rukt was hij over wat zijn dappere kapitein hem vertelde en zeker toen hij de twee veroverde vaandels za?., die Bob in zijn tasch geborgen had. Dadelijk terug, met volle kracht, riep Admiraal de Jongh. wij moeten die twee kapiteins gevangen gaan nemen. Met volle vaart gleden de drie oor logsschepen de boschpaden af. De zuigers werkten in een razend tempo op de vliegende trappers. Nou langzaam aan, waarschuw de de Admiraal, hier kunnen wij vijandelijke bodems tegenkomen. Goed uitkijken. Bob rij vooruit en wijs de weg. De twee arme jonge kapiteintjes waren nog bezig met hun kaart, toen zij daar plotseling op fluisterenden toon werden aangesproken door drie gezagvoerders van den vijand, waar van er een nog wel liefst de Admiraal in hoogst eigen persoon was, Vlug wil den ze nog opspringen om bij hun schepen te komen, maar toen zagen ze, dat de stuurstangen kaal waren en de Admiraal van den vijand hun vlaggetjes in de hand hield. Nu kon den ze niets meer uitrichten, ze moesten alles doen wat de verove raars wilden en de afspraak was zelfs dat zij hun makkers in zoo'n geval niet meer mochten waarschuwen met de fluitjes, die alle kapiteins voor ge vallen van nood bij zich droegen. Ai- leen. als zij door gebrek aan waak zaamheid van de tegenpartij konden ontvluchten, zonder tot de orde ge roepen te kunnen worden, waren zij weer vrij om te gaan waar zij wilden. Alhoewel, onder geen beding zouden zij dien dag meer aan den strijd mo gen deelnemen. Ik neem jullie gevangen, zei de Admiraal, kom mee. Snel voeren de drie gevlagde schepen met tusschen hun in de veroverde „Burgers 5" en „Simplex 4", naar het hoofdkwartier van Admiraal Wout de Jong. Daar werden zij achtergelaten, onder de bewaking van den Jongen kapitein Louis Beukers, terwijl Admiraal de Jong met drie schelle stoten op zijn fluit zijn heele vloot om zich heen verzamelde. Kapitein Jan Vorst vond het postje van wachter heelemaal niet prettig. Wat kan er nou gebeuren, dacht hij, cn keek naar de tien fietsen die daar bij elkaar stonden, ieder met het roode vlaggetje met den zwarten cir kel op het stuur, inplaals van oplet tend den omtrek af te zien, ging hij in het gras zitten en peuterde met een grashamlpje tusschen zijn witte landen. Twee moeten er nog komen, mompelde Jan in zich zelf, waar blij ven die? Plotseling voelde hij zich door zes stevige armen vastgegrepen. Wel probeerde hij nog op zijn fluitje te blazen, maar do anderen waren vlugger, Hij hijgde naar adem van schrik. Toen hij een beetje bekomen was. begon hij heel hard te roepen en hield angstig, zijn fiets in het oog óm te zien wanneer de overige vijan den ook zijn vlaggetje weggenomen zouden hebben cn hij dan niet meer schreeuwen mocht. Holde-de-bolder kwamen de Admi raal de Iloogh en zijn kapiteins aan rennen. - Te laat! Daar lagen de tien f iet hen. maar geen enkel vlaggetje wap perde meer van de sturen. Alleen dat van den Admiraal hadden de Ijanden laten zitten. Een soort be leefdheid zeker, omdat ze wisten (lat de Admiraal alléén toch niets zou non uitrichten. Wat had die arme Jan Vorst het kwaad te verantwoorden. Zijn vriend jes overstelpten hem met verwijten. Maar tenslotte, toen de gemoederen een beetje tot bedaren waren geko men. moesten ze toch met den vijai (1 meelachen, dat ze zoo fijn verschalkt waren. Eerlijk gewonnen, bekende Ad miraal dc Hoogh. Ja, maar erg gemakkelijk, zei zijn tegenpartij, Admiraal de Jongh. de volgende maal zullen wij het zwaarder tegen Jullie hebben te ver antwoorden. Admiraal de Hoogh en zijn kapi teins vonden dat zoo aardig gezegd van hun „vijand" (met wie ze op dezelfde school gingen nota bene) dat zij elkaar even aankeken en toen bij na allemaal tegelijk op den vijand toegingen om hun de hand tc geven. Dat was me een gelach en een hand jes-geschud tusschen al die kapiteins en hun aanvoerders en de vroolijk- heid steeg ten top. toen daar waar achtig ln de verte ook nog heel sta tig kapitein Louis Beukers kwam aanstoomen. geëscorteerd linksen rechts door de veroverde bodems, met hun kapiteins er op, die heel erg on gelukkig de wereld in keken. Jullie zijn slimmerds hoor. rie pen de kameraden hun toe. Door jullie domme schuld en onoplettend heid zijn wU heelemaal overwonnen. Ja, maar. luister es. zei Admiraal de Hoogh, vergeet niet dat ze te doen hadden met Bob Spaanders, de be.;to '•n snelste rijder van onze school, ter wijl zij nog maar kort fietsen. Leve Bob Spaanders, riep Ad-

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 19