Hei Wiegekind BUITENLAND DE TRAGISCHE GEBEURTENISSEN IN SPANJE. Stofzuigerhuis MAERTENS Alle merken Stofzuigers HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 13 MEI 1931 TWEEDE BLAD De eigenlijke revolutie nu pas begonnen De opstand der communisten. Een dankbetuiging uit Moskou. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De spaansche revolutie die aanvankelijk zonder een enkel incident verliep, heeft plot seling een reeks zeer tragische voorvallen ge baard, die den vreedzamen opstand hebben veranderd in een bloedig tafereel van hevige innerlijke verdeeldheid. Te verbazen over dezen ommekeer ibehoeft men zich eigenlijk niet. Hij is het gevolg van een verschil in tempo, tusschen de re acties van het volk en die van de overheid. Toen Alfonso de Dertiende met zijn familie het land verliet, stond de nieuwe regeering klaar. Maai' achter de coulissen stonden de stoomketels op springende communisten hadden niet stil gezeten, maar hun revolutie kwam later. Zij maakten gebruik van het feit dat het eigenlijke volk van den opstand niets anders gemerkt had dan de verandering van regime, een, den volkspsyché niet bevre digende platonische gebeurtenis. De geringste aanleiding was voldoende om den hom te doen barsten. Zondag raakten monarchisten slaags met het puibliek. De monarchisten riepen: „Leve de koning" en een juist passeerende taxichauffeur beant woordde den kreet met een:: „.Leve de repu bliek!" De chauffeur werd door de woeden de monarchisten doodelijk mishandeld. Het publiek vernielde alle automobielen van de monarchisten en lynchte eenige monarchis tische gevangenen. Daarna trok men de stad in om de bureaux der monarchistische cou ranten te vernielen. Toen deed het para doxale en hoogst gevaarlijke incident zich voor, dat de republikeinsche garde zich ver plicht zag op het volk te schieten Het antwoord van de straat weerklonk door heel Madrid en in half Spanje. Kloosters werden verbrand in de hoofdstad en in de provincies. De terreur van het volk. De re geering stelde haar terreur er tegenover en zag zich zelfs verplicht het veel gesmade middel van de verjaagden toe te passen: Censuur en staat van beleg. Het volk zond een deputatie naar den ministerpresident met zeer sterk beïnvloede, eoht Russische eischen. Het is dan ook geen wonder dat het Centraal Comité der Communistische partij in Spanje een telegram heeft ontvangen uit Moskou waarin de Spaansche communisten worden gelukgewenscht met hun eerste groote succes! Het is dan ook geen wonder dat tal van Spaansche Hoogwaardigheidsbekleders in allerijl het land trachten te verlaten en het is geen wonder dat de Spaansche regeering tegenover de dreigende terreur van het volk de even gevaarlijke terreur van een repu blikeinsche regeering die zich het koste was het wil, moet handhaven Deze gang vam zaken was te voorzien. Al fonso heeft er op gezinspeeld na zijn abdi catie De nieuwe Spaansche iregeering bevindt zich in ieder geval in een hoogst onaange name en moeilijke positie. L. A. Spanje. Nieuwe ongeregeldheden in de provincie. MADRID, 12 Mei (V. D.) Te Granada zijn de onlusten, evenals te Malaga ondanks den staat van beleg opnieuw losgebroken. Te Granada alleen reeds vielen 6 kerken en 2 kloosters ten offer aan het vuur. Een kerk werd met bommen in de lucht geblazen. Te Malaga ondernam de menigte zelfs een aan val op een politiekazerne. De politieagenten konden de aanvallers echter terugslaan. Ver scheidene personen werden hierbij gewond. De overheid is voornemens om tot herstel van de orde vex-scheidene regimenten naar Malaga te zenden. Uitbreiding van den staat van beleg. MADRID. 12 Mei (V. D.) Volgens een mede- deeling van de regeering is ook in de pro vincies Malaga, Alicante en Sevilla de staat van beleg afgekondigd. Te Saragossa heeft de politie de orde kunnen herstellen zonder dat de staat van beleg behoefde te worden ge proclameerd. De Kardinaal van Toledo, die volgens in omloop zijnde geruchten uit het land zou zijn gevlucht, blijkt zich nog steeds in Spanje te bevinden. Te Alicante was de staking algemeen. In deze stad werden alle kloosters verwoest. Een gewonde in aan de bekomen kwetsuren be zweken. Uit Cadiz wordt gemeld, dat de Prior van het Jezuïetenklooster, toen hij zich voor de menigte en de hoogoplaaiende vlammen in veiligheid wilde stellen door uit een venster te klimmen, levensgevaarlijk gewond. Egypte. De Khedive doet formeel afstand. LONDEN, 12 Mei (VD.) Te Caïro is officieel bekend gemaakt, dat de voormalige Khedive te Lausanne een verklaring heeft onderteekend. volgens welke hij alle rechten op den Egyptischen troon prijs geeft en uiting geeft aan zijn loyale gevoelens jegens Koning Foeda. Tevens doet hij af stand van alle aanspraken, die aan zijn vroe ger ambt ontleend zouden kunnen worden. België. Tekorten in de schatkist. BRUSSEL, 12 Mei (V.D.) Blijkens een mededeeling van de Begrotingscommissie van den Senaat wordt het tekort, van de schatkist over 1930 op 1200 millioen francs geraamd. Voor 1931 wordt een tekort van 2 1/2 mil liard francs verwacht. Engeland, T arief verlagingen? LONDEN, 12 Mei (V.D.) De minister van Handel, Graham, heeft heden in het Lagerhuis verklaard, dat zeven naties. Oos tenrijk, België, Frankrijk. Italië, Polen en Zwitserland, haar bereidheid hadden te ken nen gegeven om voorstellen te overwegen tot verlaging der tarieven, met de bedoeling hierover onderhandelingen aan te vangen. Zuid'Amerika, lndianenopstand in Bolivia. LONDEN. 12 Mel (VD.) Volgens een bericht uit La Paz (Bolivia) hebben 15.000 In dianen van de Jucamani- enCacachacastam- men den strijd tegen de regeering aangebon den. In het Potosi-district moeten reeds ge vechten hebben plaats gehad. De regeering heeft troepen gezonden om den opstand te onderdrukken. Frankrijk. De strijd om het Presidentschap. De trein, die de leden der regeering en de afgevaardigden en Senatoren vandaag naar Versailles zal brengen, vertrekt te 10 uur uit Parijs. De zitting der Nationale Vergadering te Versailles wordt te 14 uur onder voorzit terschap van den President van den Senaat geopend. De Secretaris-Generaal van den Senaat zal den Voorzitter een gesloten woor denboek overhandigen, waarin deze met een briefopener een willekeurige bladzijde zal aanwijzen. De letter, die zich aan de rech terzijde van de opgeslagen pagina bevindt, zal correspondeeren op den naam van den eersten afgevaardigde of senator, wiens naam opgelezen zal worden. De stemming geschiedt nominaal. Ieder kiezer moet de sprekerstribune betreden en zijn stembiljet in den urn werpen. Het resultaat van de eerste stemming zal eerst tegen 17 uur be kend zijn. Het resultaat van een eventueele tweede stemming zou niet eerder dan 20.30 uur be kend zijn. Een derde stemming zou de be slissing eerst tegen middernacht doen val len. Zoodra de nieuwe President der Repu bliek benoemd is, wordt hij volgens traditie door den President van den Senaat de „Ma- rengo-Salon" binnengeleid, waar hij de ge- lukwenschen van de leden van regeering en parlement in ontvangst heeft te nemen De terugkeer naar Parijs heeft, in gezelschap van den Minister-President in een gesloten automobiel plaats. De nieuwe President der Republiek zal onmiddellijk na zijn terugkomst een bezoek brengen aan President Doumer- gue, die, gelijk bekend, tot 13 Juni in functie blijft. De Parijsche pers houdt zich vrijwel uit sluitend bezig met de komende Presidents verkiezing. De oorspronkelijke opvatting, dat de President reeds bij de eerste stemming zou worden gekozen, heeft zich in den loop der laatste 24 uur gewijzigd. De socialisten zullen waarschijnlijk met een eigen candi- daat, nl. den afgevaardigde Bracke, uitko men. Een reeks afgevaardigden en senato ren zal hun stem geven aan den Minister van Justitie Leon Berard en andere bekende per soonlijkheden. De daardoor ontstane ver snippering zal waarschijnlijk een absolute meerderheid niet mogelijk maken. Briand schijnt in zooverre goede kansen te hebben, dat ook de Katholieken bereid zijn hun stem op hem uit te brengen. Genève. Maatregelen ter voorkoming van oorlog. GENèVE, 12 Mei (V. D.) De Bijzondere Volkenbondscommissie inzake een Interna tionale Overeenkomst inzake Maatregelen ter Voorkoming van Oorlogen, heeft op eenige punten principieele overeenstemming weten te bereiken. De Commissie nam het eerste artikel aan. waarin de staten zich verplichten ingeval van een internationaal conflict de besluiten van den Volkenbondsraad ter be legging van het conflict a priori goed te keuren en uit te voeren. Voorts werd beslo ten. dat de Volkenbondsraad zich zal ver plichten bij een militairen inval op vreemd gebied onmiddellijk terugtrekking der troepen te eischen. terwijl de regeeringen zich ver plichten deze evacuatie der troepen uit te voeren. In dit. geval dient de Volkenbonds raad een demarquatielijn aan te geven, waarachter de troepen moeten terugtrekken. De controle van de door den Raad vastge stelde maatregelen moet zich volgens het Engelsche voorstel slechts uitstrekken tot de vaststelling van de demarquatielijn, doch niet op vaststelling van het wederzijdsche troe peneffectief. De Commissie besliste voorts, dat de maatregelen van den V. B.-Raad slechts betrekking zullenhebben op gevallen van dreigend oorlogsgevaar, daar ingeval van het uitbreken van een oorlog het Kellogg-Pact en de algemeente bepalingen van het Vol kenbondspact van toepassing worden. DE HEROPENING VAN HET REMBRANDT THEATER. Mef „City Lights Het geheel verbouwde Rembrandt-Theater, dat een groot aantal plaatsen rijker is ge worden en een algeheele moderniseering en restauratie heeft ondergaan, zal vanavond zijn deuren voor genoodigden en voor het publiek weer openen, ter gelegenheid van de vertooning van de jongste film van de groot ste aller filmspelers, Charles Spencer Cha plin; „City Lights". Wij hebben dit werk reeds veertien dagen geleden uitvoerig be sproken en er niet dan met den grootsten lof van gewaagd; onze filmrecensent schreef onder anderen: „Is er overigens nog één filmacteur op de wereld, wiens meesterschap zoo weergaloos groot is, dat hij het zou kunnen bestaan in dezen lawaaiïgen tijd voor den dag to komen met een stomme film en in een in trigue die slechts een paraphrase is op een afgezaagde sentimentaliteit? Is er één filmacteur op de wereld die van een dergelijke sentimentaliteit, iets zoo hu moristisch, ontroerends en schoons zou heb ben weten te maken? Neen, geen ander dan hij is bij machte zijn toeschouwers zoo her- en derwaarts te slin geren over de grens die tusschen den gullen schaterlach en den nauw verbeten snik ligt. Wanneer ge, lezer „City-Lights" gaat zien, let dan bijvoorbeeld eens op het gedeelte waarin Chaplin ontdekt, dat het bloemenmeisje dat hij op zijn oneindig teedere manier het hof maakt, blind is, en op de scène die er on middellijk op volgt en waarin hij den inhoud van een bak met water in het gezicht ge smeten krijgt. Ge zult u niet herinneren in een stomme- of in een geluidsfilm ooit in zoo weinige meters tafereel, zooveel rijkdom van gevoelens te hebben zien vertolken of het moest in een filmvan Charles Spencer Chaplin geweest zijn". En: „Het opzettelijk sentimenteele gegeven, geheel in den geest die eigen is aan den eeni- gen en misschien laatsten romanticus van het witte doek, werd in zeer gaven stijl tot een schier volmaakte Chaplinade uitgewerkt en daarom is „City Lights" mij minstens even lief als „Gold Rush" en „Circus". Wanneer men zich niet vereenigen kan met de in trigue van dezej. film (door Chaplin zelf ontworpen) en de verbeelding die hij daar van meende te moeten geven, dan heeft men mijns inziens een verkeerde waardeering van het verschijnsel Chaplin; het verschijnsel dat universeel is om zijn verrukkelijke ban deloosheid en zijn verkwikkende frischheid in een tijd van hevig opgeschroefde zwaar wichtigheid op het punt van filmkunst". Op Hemelvaartsdag worden de vertoonin gen op de Zondagsche manier 's middags en 's avonds voortgezet. Wij twijfelen er niet aan, of „City-Lights" zal de belangstelling van zeer velen genieten, en wij zijn er van overtuigd, dat het nieuwe Rembrandt-Thea ter een nieuwe periode in zijn bestaan niet beter had kunnen beginnen. MUZIEK. Laatste Concert van den Beethovencyclus der H. O. V. AFSCHEID VAN ED. VAN BEINUM. Dat de feestelijkheid van het laatste con cert. dat Ed. van Beinum als dirigent der H. O. V. zou leiden, eenigszins vertroebeld zou worden door den nevel die het toekomst beeld van ons orkest versluiert, was te voor zien, was natuurlijk. Een afscheidshulde aan een bekwaam, beminnelijk man. die zich ver dienstelijk gemaakt heeft voor een goede en schoone zaak, heeft, hoe feestelijk ook be doeld, altijd een wrange bijsmaak, zelfs al gunt men den verstrekkende zijn promotie van harte. Maar dat een zoo zwarte wolk den aanvang van dit concert zou verduisteren viel wel te vreezen, doch niet te voorzien. Ilaitsma Muiier, de energieke voorzitter van het H. O. V.-bestuur den dag te voren overleden! Reeds lang was bekend dat men alle hoop op zijn genezing moest laten varen; in de laatste weken was zijn toestand zóó verer gerd, dat men het einde spoedig moest ver wachten, het einde dat de verlossing uit zwaar lichamelijk lijden brengen zou, maar dat tevens de H. O. V., het troetelkind van Kaitsma Muiier voor goed van zijn meest energieken voorvechter zou berooven. Van Beinum en het orkest hebben zijn na gedachtenis geëerd door de vertolking van het programma te laten voorafgaan door de uitvoering van een deel der Marcia funebre uit de Eroïca die door allen staande werd aangehoord .Het was een zinrijke herdenking, want de oud -zeeofficier Muiier moge dan gelukkig! geen heldendaden op U-booten of andere moordvaartuigen bedreven heb ben: als een held heeft hij op de bres gestaan voor de H.O.V., als een held heeft hij zijn vreeselijk lijden gedragen. Na de uitvoering van den treurmarsch liet Van Beinum ook de orkestleden opstaan en eenige oogenblikken van absolute stilte vertolkten aller gevoe lens va neerbied voor de nagedachtenis van den overleden voorzitter, van dankbaarheid voor hetgeen hij in het belang der H. O. V. had verricht. Doch de zwarte wolk mocht geen blijvende schaduw werpen! Spoedig kwam van Beinum weer op het podium, nu zelf als levende held van den avond, nu donderend toegejuicht door alle aanwezigen, die zich wederom van hun zitplaats verhieven. En Beethovens Acht ste nam een aanvang. De stijging in de lijn van het gehalte der vertolkingen, heeft op d-it laatste concert voor geen daling plaats gemaakt. De Acht ste klonk in volle frischheid, in prachtige technische weergave, in voor tref felij ken stijl. En wat de uitvoering der geweldige Negen de betreft, kunnen we gerust zeggen dat we hier ter stede althans in het laatste decen nium geen vertolking er van gehad hebben welke met die van Dinsdagavond ook maar eenigszins kon wedijeveren. Ik handhaaf mijn meening omtrent de haast onoverkomelijke practisehe bezwaren die de uitvoering dei- Negende biedt, bezwaren die het zelfs voor het orkest van het Concertgebouw onder Mengelberg's leiding onmogelijk maken er een vertolking van te geven, die het ideale beeld realiseert; maar als men de werkelijk heid in het oog houdt was Van Beir.um's weergave voortreffelijk te noemen, al houd ik mij overtuigd dat hij het Adagio nog be- wogener. minder strak zal geven. En wat hij als koordirigent heeft gepresteerd was een bijzondere verrassing: nog zelden hebben we een koor zóó volkomen en schijnbaar zonder inspanning de enorme moeilijkheden van Beethoven's werk hooren overwinnen als dit eclectische koor onder Van Beinum's be zielende en kundige leiding. Zelfs in de hoogste liggingen bleef de mooie klank be houden. Het solokwartet kon me niet in de zelfde mate voldoen. Jo Vincent was prachtig als altijd; haar stem straalde in volle glans boven alles uit. Doch Meta Reidel kon zich gelijk we verwachtten, tusschen- Jo Vincent én Jac. van Kempen ternauwernood doen gelden hoe anders ware het geweest, in dien Annie Woud de altpartij gezongen had! En onze tenorzanger had te kampen met een lichte keelontsteking, die hem in een paar hooge noten handicapte. Max Kloos viel mij tegen; ik had vam den voor tref felij ken ver tolker van de Christus-partij in de Matt-heus- Passion hoogere verwachtingen. Na de Negende kwamen de huldigingen. De heer Van Tiel sprak den dirigent toe na mens het bestuur der H. O. V. en memoreer de de aangename samenwerking en deed, onder aanbieding van een krans, mededee ling van v.Beinum's benoeming tot eerelid; de heer Frans Vonk sprak namens 't orkest en overhandigde als geschenk een fraai polshor loge. De heer Heerkens Thijsse hield een geestige toespraak namens üe Commissie van Toezicht „die niets toe te zien had, reden waarom velen spreker wel niet eens zouden kennen" en ook namens het Gemeentebe stuur, dat verdienstelijke medeburgers on gaarne ziet vertrekken, en den scheidenden dirigent ook met gemeentelijke lauweren („op Haarlemsch gebied gegroeid" zei spr., maar dat is althans wat de bladeren van Laurus nobilis betreft een vergissing) wilde bekransen; een dame uit het koor bood den leider namens dat koor een „verbloemde" partituur aan, Mevrouw Van Beinum werd podiumwaarts geroepen om een bloemen hulde in ontvangst te nemen. Jhr. C. J. A. Reigersman bood namens het bestuur der Haarl, Bachvereeniging een krans aan en toen kwam de heer Ir. Burgersdijk als voor zitter van het comité uit de leden-hoor ders Van Beinum toespreken, danken voor alles wat hij had doen genieten en nevens een mand met bloemen een teekening over handigen van het geschenk der leden: een paar prachtige rustmeubelen voor Van Bei- nums toekomstige werkkamer. Want rust moet er op zijn tijd zijn, wil de werkkracht op peil blijven. Van Beinum kwam nu tot „de zwaarste taak va nden avond", naar hij zeide: de verschil lende sprekers te beantwoorden. Nu hij moge dan al zijn geprepareerde speeches to taal vergeten geweest zijn: de woorden die hij sprak waren zóó op hun plaats, kwamen zóó uit het hart, dat we ons dubbel verheu gen over zijn promotie, dubbel bedroeven over het verlies van een man die zoo nobele gaven van hoofd en hart in zich vereenigt. Hoogst sympathiek was zijn inroeping van het vertrouwen in zijn opvolger geen cle mentie, in Godsnaam, maar vertrouwen! En hij vergat in zijn begrijpelijke ontroering zijn plaatsvervanger Adam toe te spreken, en kwam wanhopig over dat verzuim de solistenkamer binnen; maar daar heeft hij gedaan wat hij coram populo vergat, en ik heb hem beloofd het u te verklappen. En nu. Eduard van Beinum, nu ik voor het laatst gelegenheid heb, u als dirigent der H. O. V. op uw kop te geven of in de lucht te steken, noodig ik u uit mede te jubelen, want: Wem der grosse Wurf gelungen, vi e 1 e r Freund zu sein, Wer ein holdes Weib errungen, mische seinen Jubel ein. KAREL DE JONG. SPORT EN SPEL VOETBAL KAMPIOENSCHAP VAN DEN HAARL. VOETBALBOND. Tweede Beslissingswedstrijd. H.F.C. m—I.V.O. (4—2). Deze tweede beslissingswedstrijd tusschen H.F.C. m en I.V.O. werd een voetbalfestijn dat volkomen geslaagd mag heeten. Nu werk ten ook wel alle factoren mede! Het mooie weer, het prachtige veld van R.C.H.. twee zeer fair spelende elftallen, die elkaar slechts weinig in kracht ontliepen en ten slotte scheidsrechter Twisterling, die dezen wed strijd zeer goed leidde. I.V.O. begon met een geweldig tempo. Er werd zóó snel gespeeld, dat de algemeene opinie was dat zij dat geen half uur zou vol houden, Inderdaad bleef I.V.O. geruimen tijd in de meerderheid, maar de middenlinie van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 H.F.C. trok zich geheel terug, zoodat de toch reeds sterke achterhoede zeer moeilijk te pas- seeren was. De vleugelspelers van de ge'cVk- ten wisten ondanks deze moeilijkheden toch meermalen door te breken, en Van Rijswijk gaf I.V.O. verdiend de leiding. Doordat H.F.C. verschillende verrassende uitvallen deed, werd de strijd geen oogenblik eenzijdig. Spoedig na de rust bleek dat H.F.C. haar beste krachten voor de tweede helft had be waard. Uit een strafschop scoorde Miezerus met een schitterend schot den gelijkmaker, maar bij een onmiddellijk daarop volgende doorbraak hergaf Bergiscn aan I.V.O. de lei ding. (12). Het spel van I.V.O. verslapte aanmerkelijk; niet alleen door vermoeidheid, maar ook doordat men zich al zeker waande van de overwinning. Dadelijk greep H.F.C. haar kans. De voorhoede, waarin Miezerus hard werkte en het spel goed opende naar de snelle vleugelspelers, was mede door het prachtig steunende werk van Van Twist, uiterst gevaarlijk. De drie goals door H.F.C. in deze periode gescoord, drukten het supe rieure aanvalsspel nog niet eens voldoend® uit. Zoo won H.F.C. tenslotte volkomen ver diend met 42. SCHAKEN JUBILEUM HAARLEMSCHE SCHAAKVEREENIGING. Maandagavond herdacht de Haarlemsche Schaakvereniging haar 45-jarig bestaan. De voorzitter, dr. P. Ozinga. memoreerde in korte trekken de geschiedenis van het tot stand komen van deze vcreeniging in het bijzonder en van de schaakclubs in het algemeen, welke volgens oude archieven hun oorsprong vinden in de taveernes. Wat de Haarlemsche Schaak vereniging betreft valt er een groot verschil te constateeren tusschen de club van vroe ger en van thans. Men was in oude tijden vaak zóó uitsluitend verdiept in zijn spel. dat men elkaar nauwelijks durfde begroeten bij het binnentreden in de clubzaal, terwijl thans een opgewekte toon heerscht. Voorts sprak Dr. Ozinga woorden van dank tot het eere- lid K.H.R. Pluim Mentz voor zijn aanwezigheid en een hartelijk woord tot het oudste lid, den heer A. van Ekeren, die bijna 33 jaren trouw de bijeijenkounsten bezoekt en nog steeds met groote liefde het schaakspel be oefent. De voorzitter herinnerde ten slotte aan de vriendschapsbanden met de Amster- damsche Schaakclub „Parkwijk", bij ver nieuwing blijkende op dezen avond door buitengewoon schitterende bloemenhulde en een felicitatietelegram. Daarna had een elec- trische gongwedstrijd plaats in vijf groepen van vier spelers, welke tot diep in de nacht duurde. De uitslag was als volgt: Groep I: le prijs: G. H. Onstein, 3 punten; 2e prijs P. Egas 2 punten. Groep n le prijs A. A. J. Ridderhof 4'S punt; 2e prijs J. Smits Jzn„ 3 12 punt. Groep III le prijs Mr. Silvain Groen; 2e prijs A. S. Katan, beiden 5 punten. Deze heeren speelden een besiissingspartij welke door mr. Groen werd gewonnen. Groep IV: le prijs Ph. Th. Stol. 6 punten; 2e prijs: G. J. Gerbrands. 3 punten. Groep V: le prijs: J. Cohen A\i punt; 2e pr. W. v. d. Voort, 2 1,2 punt. De indeellng in groepen was niet naar speelsterkte. maar bij loting geschied. De prijzen bestonden behoudens eenige deelen van Dr. Euwe's Practisehe Schaak- lessen, uit smaakvolle kunstvoorwerpen. Deze eerste feestavond van de oudste Haar lemsche Schaakvereeniging is met groote opgewektheid gevierd en volkomen geslaagd. POSTDUIVEN COLUMBA. De postduivenvereniging „Columba" hield een wedvlucht met oude duiven van Vilvoor de (België I, 1\'4 K.M. De prijzen werden be haald als volgt: C. Hoogedoorn 1; J. Bonke 2, 25. 27, 28, W. Kuyk 3. L. Gimbrere 4. 5. 7, 10. 11. 12, 14. 16. 18. 23, 29, P. Boeree 6. 9. 19, 20, 21; J. Phlllppo 8, 13. 17. 22. 24. F. Neuman 15. 26. 30. Er namen 147 duiven aan de wed vlucht deel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 C<s. per regel. Moeders, geneest de gesmette deelen met Purol on houdt het I huidje altijd droog l Purolpoedei AGENDA. WOENSDAG 13 MEI. Schouwburg Jansweg: Filmvertooning „Van bol tot bloem". 8 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette: „Wenn zwei sich lieben", 8 uur. Palace: „Sally". Tooneel Mia und Gerty. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Paragraaf 173" en „Lach en vergeet". Tooneel The Banks. 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 14 MEI Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad Too neel. „De duivel". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De big van het 168e" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bennebroek. Buitengoed „Huize Benne- broek: Christelijk Nationaal Zangconcours. 10.30 v.m. VRIJDAG 15 MEI Bioscopen Nieuw programma- Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. tel. 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zn. Zijlweg 34. tel. 12495. Schoterbosch Apotheek. Rijksstraatweg 19. tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5