Icctrolux UIT DE OMSTREKEN r-vi AARLEM, Kruisweg 70 c. Tel. 14271 RESERVE 1E KLASSE HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 MEI 1931 IJMUIDEN OORLOGSSCHEPEN OP BEZOEK. Woensdagavond liepen de onderzeebooten O 9 en o 10 de haven van IJmuiden binnen en kozen ligplaats aan den toeristensteiger. Heden Vrijdagmorgen zijn beide onderzeeërs weer naar de Noordzee vertrokken. Het pant- serdekschip „Gelderland'' en de pantserboor „Gruno" liepen eveneens de haven van IJmuiden binnen, zij stoomden op naar Am sterdam. EVANGELISCHE GEMEENSCIIArSBOND IN NOORD-HOLLAND. Begunstigd door mooi weer hield bovenge noemde bond Donderdagmiddag een land dag in „Velserbeek". Nadat het muziekcorps „Juliana" zich had doen hooren, opende de heer Visser deze bijeenkomst. Hierna zong het zangkoor „Eben Haëzer" eenige liederen. Verschillende sprekers voer den hierna het woord. Er was veel belang stelling. BOND VAN CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE JONGELINGSVEREENIGINGEN. Op een der mooie plekjes van het park „Velserbeek" werd Donderdagmiddag de 3e Prov. Landdag van de afd. Noord-Holland van bovengenoemden bond gehouden. Na de openingsrede van den voorzitter, den heer v. d. Schaaf sprak Ds. Bijleveld van Haarlem over „Strijd en Zegepraal". Ook nog eenige andere sprekers voerden het woord. De bijeenkomst was druk bezocht. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 13 Mei: Engelsch Caduceus, La Plata. Noorsch, Eek, Gent. Zweedsch, Ask, Sundvell. Engelsch, Therese, Goole. Duitsch, Marianne, Hamburg. Ned. Stuivesand, West-Indië.è Ned. Friesland, Antwerpen. 14 Mei: EngeLsch, Broomlands, Humbleton. Letsch, Everene, Leningrad. Engelsch, Heron, Londen. Ned. Hontestroom, Londen. Engelsch, Gateshead, New Castte. Ned. Maasstroom, Leeds. Engelsch, Hebble, Goole. Ned. Vechtstroom, Huil. Ned. motor Maue, Londen. Zweedsch. Nijland, Valonica. Duitsch, 'Praspér, Sunsel. Ned. Ulysseus, Hamburg. Duitsch, The'unis, Bremen. Vertrokken schepen. 13 Mei: Zweedsch Mansuria, Gothenburg. Ned. motor Novati, Yarmouth. Engelsch, Harberton, Thyne. Duitsch Dessau, Rotterdam. Duitsch Rhein, Hamburg. Ned. Trajanus, Hamburg. Ned. Nero, Kopenhagen. Ncd. Gelria, Buenos Aires. Engelsch Sojournier, Aberdeen. Ned. Vulcanus, Rotterdam, Deensch Frida, Embden. Ned. Vliestroom Rotterdam. zNed. motor de Ruyter, Colde. Ned. Gouwestroom. Plymouth. Engelsch, Therese, Goole. VELSEN OPHAAL- EN STORTINGSDIENST. Wij ontvingen het verslag van den ophaal- èn stortingsdienst der gemeente Velsen en ontleenen hieraan het volgende: Op 31 December 1929 waren 2713 deelne mers ingeschreven, waarvan wegens roye ment of vertrek werden afgevoerd 234, terwijl 367 nieuwe deelnemers toetraden, zoodat bij het afsluiten van het dienstjaar 2846 deel nemers aangesloten waren. In totaal hebben 1446 stortingen ten kan tore plaats gehad met een totaal bedrag van f 41317.94, terwijl een bedrag van f 263,573.40 aan huis werd opgehaald. In totaal dus f 304.891.34. Ten behoeve van de deelnemers werd voor een bedrag van f 307.488,51 van hun rekeningen afgeschreven. NAAR HET CONCOURS. De R.-K. Harmonievereeniging St. Cecilia, dir. de lieer P. N. Jooszen. zal op 5 Juli a.s. deelnemen aan het nationaal concours te Wormervee'-. Zij komt uit in de eereafdee- llng harmonie met „Ons Genoegen" te Wor- merveer en „Diemer Harmonie" te Diemen. BEVERWIJK OPRICHTING ZIEKENFONDS. Heclen, Vrijdagavond wordt in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een eigen zieken fonds. In deze bijeenkomst die georganiseerd is door den Christelijken- en den Beverwij k- schcn Bestuurdersbond zal het woord worden gevoerd door de heeren IC Kruithof, voor zitter van het Christ. N.V. en F. S. Noordhof, bestuurder van het N.V.V. Beide sprekers behandelen het onderwerp: „De plaatselijke verhoudingen op het Zieken- fondsgebied". CONCOURS-SUCCESSEN. De heer H. van Dijk. dirigent van verschil lende zangvereenigingen uit Beverwijk en omgeving heeft op Hemelvaartsdag op het Zangconcours te Loenen aan de Vecht met zijn koren schitterende successen behaald. Zijn koren werden allen met een eersten prijs bekroond, n.l. het Man nenkoor „Zanglust", het Doopsgezind Ge mengd Koor en het Dubbel-Manncnkwartet „Vereenigde Zangers" uit Beverwijk. Velsen's Mannenkoor ..De Eendracht" uit Velsen en het Christelijk Gemengd Ko.or „De Lofstem" Vit Wijk aan Duin. DIENSTJUBILEUM. Dinsdag heeft de heer II. Kruk onder groo- te belangstelling zijn zilveren jubileum ge vierd in dienst van de Ned. Spoorwegen. Zoowel van de zijde zijner superieuren en collega's als van particulieren is de hulp vaardige beambte op hartelijke wijze gehul digd. Des morgéns werd hij op het bureau gecomplimenteerd door den Inspecteur van Vervoer uit Alkmaar, die hem tevens namens de directie de gebruikelijke enveloppe over handigde. Namens het stationspersoneel sprak de onder-stationschef woorden van gelukwensch die hij vergezeld deed gaan van een bloe menhulde. Van zijn collega's ontving de heer Kruk een theetafel. Het verdere gedeelte van den dag bracht de jubilaris in den familiekring door. Het geheele stationspersoneel verscheen ter re ceptie. In den loop van den dag ontving de heer Kruk nog vele geschenken en tal van schriftelijke gelukwenschen. BLOEMEN DAAL CONCOURS-LAUWEREN. Op het Hemelvaartsdag te Alkmaar gehou den concours van den N.H. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarekorpsen, behaalde het Chr. Fanfarecorps „Sursum" van Bloemen- daal in den marschwedstrijd een eersten prijs met 25 punten. In" den concertwedstrijd won het met 52 punten in de eerste afdeeling ecjn tweeden prijs. SERENADE. Woensdagavond bracht Euphonia een sere nade aan het echtpaar Van GulickJanssen, bij zijn 50-jarig huwelijksfeest. Daarvoor bestond geweldige belangstelling. De heer P. Jongepier, directeur der Gem. Waterleiding, richtte namens het gemeente- personeel en bewoners van Duin en Daal zich tot het bruidspaar, om het te complimen teeren en hun een lijst te overhandigen met de namen van allen, die aan de hulde hebben medegewerkt, de fraaie eerepoort en de bloemenhulde. HEEMSTEDE ZANGCONCOURS „SURSUM CORDA" Op het in Juli te houden zangconcours, uit geschreven door de Chr. gemengde Zangver- eeniging „Sursum Corda", ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan, op het weiland naast de Vrijheidsdreef nabij Groenendaal, hebben de volgende vereenigingen uit Haarlem en om streken ingeschreven: 4e afd. Gemengde koren: 2 inschrijvers, o.a. „IJmuider Volksstem" te Velsen. 3e afd. Gemengde koren: 2 inschrijvers, geen koren uit Haarlem en omgeving. 2e afcl. Gemengde koren; 4 inschrijvers., o.a. „Excelsior" uit IJmuiden. Ie afd. Gemengde koren: 7 inschrijvers, o.a. „Polyhymnia" uit IJmuiden (Oost), „Kunst na Arbeid" uit Uitgeest, Afd. Uitmuntendheid. Gemengde koren: 4 inschrijvers, o.a. iJmuiden's A Capella Koor uit IJmuiden. Eere afd. Gemengde Koren: 1 inschrijver uit Slledrecht. Mannenkoren. 3e afd. 1 inschrijver n.l. Haarlemsch R.K. Mannenkoor. Haarlem. 2e afd. 2 inschrijvers van elders. Ie afdeeling. 3 inschrijvers, o.a. IJmuiden's Mannenkoor" uit IJmuiden. Afd. Uitmuntendheid: 2 inschrijvers van elders. Eere-afdeeling: 3 inschrijvers, o.a.: Lieder tafel „Haarlemsch Zanggenot", Haarlem. Vrouwenkoren. In de verschillende afdeelin- gen nemen geen koren uit onze omgeving deel. Kinderkoren. 2e afdeeling: 3 inschrijvers, o.a. Kinderkoor „de Lischbloem" uit Lisse. Ie afdeeling: 2 inschrijvers, geen Haarlem mers. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. EERSTE LUSTRUMVIERINC „EXCELSIOR' HEEMSTEDE. Festival, Marschwedstrijd en Concerten. Het concert einde November gegeven in het concertgebouw, was de opening der feeste lijkheden, die uitgeschreven werden ter her denking van het vijfjarig bestaan van het Heemsteedsch fanfarekorps Excelsior. Heden op Hemelvaartsdag werd, door mooi weer be gunstigd, de voortzetting dier feestelijkheden gegeven op het terrein aan den Meerweg. Daar was de gem. muziektent opgeslagen, en in een carrée van groote oppervlakte trok ken de korpsen rond, die ingeschreven had den voor den Marschwedstrijd Z ijwaren op een enkele na alle opgekomen. Onze indruk was, dat meerdere korpsen wer den gehandicapt door den aard van het ter rein. dat vele malen zwenken noodzakelijk maakte. Zoo bracht dit o.m. voor „Kunstge not" Haarlem, een leelijk déficit, en de stem ming van 't klein koper was ook niet van dien aard. dat zij een mooie prijs in uitzicht stelde. „St. Michael" Heemstede, had 't aantal voorgeschreven passen niet onbelangrijk over schreden, maar 't zeer mooi klankgehalte maakte veel, zoo niet alles goed. Het best marcheerde o.i.: „Utile Dulci", Haarlem, door den heer Jutjens tot een opmerkelijk goed gedisciplineerd korps omgevormd. Had ook „Wilhelmina"' Santpoort, het voorgeschreven aantal passen, zoo was het in 't gelid loopen toch minder goed. Bij „Kunst na Arbeid", Bennebroek hadden we 't slagwerk markan ter gewild: de enkele bezette kleine trom had het inderdaad niet gemakkelijk. Van kleine troms gesproken: de Amsterdammers kwa men in volle uitrusting opzetten, den maitre aan 't hoofd, van 8 tamboers, toegevoegd aan 'L korps, dat in volle bezetting ruim 60 man telt. Toch werd de zeer goede indruk van dit korps nog overtroffen door ..Utile Dulci" dat dezen middag m i. den besten indruk maakte. Bij Zandvoorts muziekkapel was de stcm- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Lk« MTS' oerwrijvêr Brengt i glans zonder 'T-' k inspanning ming niet bijster gelukkig, daar klein koper en hout niet onbelangrijk uiteenliepen. Voorts leverde „Harmonie" Heemstede geen onver dienstelijk werk, zoodat een behoorlijke prijs in uitzicht was. Viel niet dadelijk de uit spraak der jury, (zij had plaats na afloop van het middagconcert des namiddags half vijf) zoo willen we haar ter wille van 't goede overzicht hier alvast vermelden. De jury, be staande uit de heeren Reinier van 't Hoff, K. H. Kerkhoff en W. J. Smolders maakte haar bekend als volgt: le prijs met hoogst aantal behaalde pun ten, n.l. 105 aan „Utile Dulci" (Haarlem); le prijs met 104 punten aan Wittenburg's fan fare (Amsterdam)tweede prijzen met 93 en 96 p. resp. aan „Eensgezindheid" Heemstede en „Wilhelmina", Santpoort. Derde prijzen met 82, 77 en 72 p. resp. aan „Kunst na Ar beid", Bennebroek, „Voorwaarts", Haarlem en „Muziekkapel Zandvoort. „Kunstgenot" Haarlem viel ditmaal niet in de termen voor een prijs, zooals gezegd, in hoofdzaak door de minder goed volgehouden opstelling. Een on afzienbare menigte woonde het feestelijk too- neel bij, en zocht na afloop een goed plaatsje voor het Namiddagconcert. Al was het mooi zonnig weer, toch was het spijtig, dat de sterke wind den klank der or kesten, die ten getale van negen beurtelings de tent bezetten, zoozeer verspreidde. Het was ons niet gemakkelijk, een gunstige plaats te vinden ter beoordeeling van het toonvolume. Maar één ding staat vast: het kon ons bij al de deelnemende korpsen, geen uitgezonderd, zeer voldoen, nu de mannen rustig waren ge zeten en zij hun meest geliefde nummer mochten spelen. Zoo speelde Zandvoort's Muziekkapel, dat toch slechts in den marsch wedstrijd een derden prijs behaalde, de „Suite oriëntale" van Popy met een klank die wel dadig aandeed. Ook de door „St. Michaël" ge speelde ouverture had mooie kleuren in het hout en werd daarom bij de hoorders terecht zeer geprezen. „Kunst na Arbeid", Benne broek. speelde „Louise de Colligni" en gaf mooie fanfareklank. Opmerkelijk was, dat bij den zeer sterken wind, die een afschutten van de muziektent noodzakelijk maakte, de klank der fanfarekorpsen het minst werd uit gerafeld. Prachtig klonk b.v. van de Amster dammers „Le masque d'or"; het „Ballet an tique" van „Wilhelmina" Santpoort was ook zeer het aanhooren waai'd, en de ouverture „Zur Feier des Tages" maakte evenzeer een prettigen indruk. Het was zelfs niet hinder lijk, zoo men zich bijwijlen verwijderde van de omgeving der muziektent, daar de wind den klank der orkesten verspreidde in de richting van het feestterrein. Doch, al maak te men ook een slippertje langs de vele en velerlei verheugenissen van het feestterrein, immer keerde men terug tot waar de korpsen de blijde klanken in het luchtruim wierpen en, geen uitgezonderd, den middag hielpen maken tot een blij gebeuren, dat voor bestuur en leden van „Excelsior" gewis In 't gi heugen zal blijven. G. J. KALT. Tenslotte verden nog de volgende bedra gen door middel van loting uitgereikt: Harmonie Eensgezindheid, Heemst, le f 70, Fanf. Wilhelmina. Santpoort, 2e f 40. Harm. Utile Dulci 3e f 30, Voorwaarts, Haarlem 4e f 25, Zandv.. Har, Kapel 5e f 20, Wittenburg, Amsterdam 6e f 15. Directeursprijzen: A. Vermeer (Voorwaarts) f 25', Hofmeester (St. Michel) f 25, Jutjens (Utile) f 25, P. Wit (Wilhelmina) f 25. FRITZ HIRSCH OPERETTE „Wenn zwei sich lieben." Zoo diepzinnig als de titel, zoo inhoudsrijk het stuk. Dat zeker de meesten voor een ope rette zullen hebben gehouden. Een operette nu is het allerminst, en als wij minder be kende en befaamde gezelschappen hun speel stukken zien aangekondigd als revue-ope rette, vaudeville of muzikaal blijspel, dan is dat alhans een eerlijkheid tegenover het pu bliek, die men van zulke minder bekende en befaamde gezelschappen waardeert. Een operette veronderstelt een inhoud, die muzi kaal degelijk is geïllustreerd, een stuk van eenige muzikale waarde. Een operette brengt mee, dat er goede zangers de hoofdrollen in handen hebben, zoodat bij teleurstelling op 't punt van inhoud een schadeloosstelling wordt gegeven in den zang, de muziek, het orkest. In dit stuk, door de Fritz Hirsch operette gegeven, werd niet gezongen;, althans 't mag geen naam hebben. En zoo 't al wat zang gaf, geschiedde dit niet- op een wijze die bevredig de. De muziek mocht weinig meer interessee ren dan de dansmuziek, door de Jazz-ensem- bles gegeven in de hotels. Het orkest telde één heusche viool, een eerste alzoo; voorts een piano, twee saxo's, trompetten, slagwerk, banjo Het vergenoegde zich, de niet altijd waardelooze muziek zóó uit te voeren, dat- geen stoornissen werden gewekt; eenmaal beijverde het zich, in een als Schlager be doelde mop de aanwezigen tot meezingen te verlokken; een poging die faalde, zelfs na een vier tot vijfmalen herhalen van hetzelf de stuk. Over zane, muziek, orkest zijn wij dan uit gepraat. De inhoud? Een aardig twee-acter- tje, met een in tweeën geknipt slot-actertje in de rechtszaal, het geval echtscheiding be handelend op grond van „unüberwindliche Abneigung". Er waren leuke woordspelingen, en Paul Harden, Albert May, Artur Eugens gaven in dit opzicht elkaar niets toe. 'k Zal er geen enkele aanhalen, daar 't een heele kolom zou vragen, en de ons toegemeten halve kolom dus spoedig zou zijn overschre den. Als diva was bedeeld Roly Bock. Haar mooie losse spel vond geen tegenwicht in haar zang. al is men licht geneigd, de waar de yan het met veel vrouwelijke charme ge zongene hooger aan te slaan dan kritisch be schouwd wenschelijk is. Maar laat ik kort zijn. Zoo een der aanwezigen aanleiding vond, den zang der overigen, de muziek, het orkest van dien aard te vinden, dat een uit gave is gerechtvaardigd, toegang gevend tot minstens drie waardevolle H.O.V.-concerten of een abonnementsconcert van het groot ste Nederlandsche muziekinstituut, zoo zou ik het op prijs stellen, de meening van den- zulke te vernemen. Of was allicht deze op voering een teleurstelling en was de lange file auto's een ongeuite aanklacht tegen het gezelschap, dat beloofde, doch niet gaf? Ik althans had veel moeite, te vergeten den eersten schoonen Mei-avond, die buiten wachtte. Een beetje romantisch? Dan zeg ik met Paul Harden: „Man 1st schliesslich doch ein Mensch!" G. J. KALT. HET TOONEEL. „Herman Heijermans." DE GEBROEDERS KALKOEN. Gerard Nielen weet wel precies, wat het dilettanten-tooneel behoeft. In geen van zijn stukken heeft hij dat beter bewezen dan in „De Gebroeders Kalkoen" en het is dan ook niet te verwonderen, dat wij dit blijspel tel kens weer op het repertoire van de liefheb bers tegenkomen. Wat dit pretent-ielooze, vroolijke stuk in een vlotte vertooning bij het publiek kan doen, hebben wij gisteren weer eens in de voorstelling van de I-Iaar- lemsche Tooneelvereeniging „Herman Heijer mans" kunnen zien, althans in het eerste bedrijf, dat qua opvoering ver boven het tweede uitging. De vereeniging „Herman Heijermans" is, sinds ik haar de laatste maal zag optreden, zeer vooruitgegaan. Er wprdt door deze di lettanten ernstig gewerkt en men beschouwt er het .komediespelen blijkbaar niet zooals bij sommige andere vereenigingen enkel als 'n verzetje. De opvoering van het eerste bedrijf van De Gebroeders Kalkoen was wer kelijk een verrassing. Daar zat vaart in, de dames en heeren vervulden hun taak met op gewektheid, de rollen werden over het alge meen voortreffelijk gekend en het stuk kwam aardig tot zijn recht dank zij vooral de goed volgehouden typeering en de tegenstelling- van de gebroeders Kalkoen, van wie Hendrik door zijn levendig spel wel het meest op den voorgrond trad. Aan den heer Poppen was dan ook voornamelijk het succes te danken. Hij hield er den gang in en maakte van deze opvliegerigen sanguinischen winkelier een werkelijk amusante tooneelfiguur. Je voelde aldoor, dat hij er zelf plezier in had en hij speelde met zoo'n opgewekt en- train, dat hij de anderen meesleepte. Maai de heer Poppen zou met al zijn drukte en herrie toch eenzaam en verlaten hebben ge staan, als hij van den heer Kaart waar komen toch al die tooneelspelende Kaarten plotseling vandaan? niet zoo goed tegen spel had gekregen. De heer Kaart maakte van den i'legmatieken, bedaarden Jacob Kal koen een aardige figuur en de contrastwer king van deze twee gebroeders deed het door gelukkige uitbeelding dan ook uitstekend. Van de dames waren het mevrouw de Mon en mevrouw Boerrigter, die als Pietje en Truus het beste spel gaven. Truus, de oude huishoudster was natuurlijker in haar spel dan Pietje, die zich zichtbaar inspande om grappig te zijn, wat soms heel aardig gelukte, maar door een te veel een anderen keer minder goed slaagde. Dit laatste kunnen wij ook zeggen van den heer Schiffer, die de huis vriend Horstman op zijn beenen zette. Je zag aan zijn spel, dat hij er zelf nog liet meeste pleizier in had en dat sloeg over op het pu bliek. Er is hartelijk gelachen om den heer Schiffer, die ook zeker wel aanleg heeft voor komiek, maar zich toch moet hoeden voor overdrijving en zich los moet weten te maken van zijn vriend in het souffleurshok, wien hij gisteren te veel knipoogjes stond te geven. De jongelui kunnen van de ouderen bij de vereeniging Heijermans nog heel wat leeren. 1-Iet spel van de jongeren was over het alge meen nog wat te voorzichtig en te stijfjes. Vooral Fientje van Eisen hadden wij wel wat pittiger en opgewekter gewenscht! Wij kon den het nu nauwelijks gelooven, dat zij den frisschen, nieuwen geest in de zaak Kalkoen zou brengen. Leo Nieuwland de heer Jansen won het in losheid en natuurlijkheid van zijn verloofde. En het bijrolletje van den propa gandist Reeser de heer Westhof werd op gelukkige wijze vertolkt. Maar het was toch voornamelijk aan de „Spielfreudigkeit" der ouderen van Hendrik Kalkoen in de eerste plaats te danken, dat er althans in het eerste bedrijf leven en beweging op het too- neel was. Het tweede bedrijf gaf een inzin king te zien, maar gelukkig zorgde Nielen voor de noodige lachstof, zoodat het succes er niet minder op werd. Wanneer de leden van Heyermans zoo doorgaan, zal de vereeniging in de toekomst zeker een goede plaats in de ranglijst der Haarlemsche dilettanten-clubs gaan in nemen. J. B. SCHUIL. SPORT EN SPEL (Zie ook elders in dit nummer). KON. NED. VOETBALBOND De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland: Go aheadP.S.V. 02 AjaxVelocitas 70 AFDEELING I. Tweede klasse A: Beslissingswedstrijden Hollandia—D.E.C. 2—4 A.F.C.—T.O.G. uitgesteld. Promotie derde klasse: De VolewijckersB.F.C. 1—5 Reserve eerste klasse: E.D.O. 2—Hilversum 2 1—1 Promotie reserve tweede klasse: H.R.C. 2—R.C.H. 2 2—1 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: BleyerheideRoermond 30 WilhelminaDongen 10 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: M.S.C.—W.V.V. 3—4 BUITEN DE COMPETITIE. Roode Duivels—Zwaluwen 24 Oost-Zwaluwen—Queens Park 41 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. geeft geuren smaak aan uw glaasje* r CAY2 3TÖON VAM PGKELA, I G ROWING E M. I E. D. O. 2Hilversum 2 (11) Voor de reserve eerste klas speelden boven genoemde clubs tegen elkaar. De thuisclub had gedurende den geheelen speeltijd het beste van het spel, maar was niet bij machte om het winnende doelpunt te scoi'en. Voor de meeste spelers was de sterke wind die van doel tot doel stond een niet te overwinnen struikelblok. Hilvei'sum heeft het eerst het voordeel van den wind. Dat neemt niet weg, dat E.D.O. het eerst in den aanval is. Zij heeft al spoedig succes als een der Hilversummers een schot van Callandt van richting verandert, waar door de bal in het doel belandt (10). Ook de bezoekers komen op gemakkelijke wijze aan hun tegenpunt, als Van Roon een bal laat glippen (11). De tweede helft is steeds voor de thuis club geweest, maar onoordeelkundig spel be let haar te scoren. Met gelijken stand komt dan ook het einde. Promotie Reserve 2e Klasse. H. R. C. 2—R. C. H. 2 (2—1) Stonden aanvankelijk de papieren van R.C.H. vrij gunstig in de degradatie-compe titie, door gisteren met 2—1 in Helder te ver liezen van H.R.C. 2 is de spanning nog weer even toegenomen. Het bleek vrijwel ondoenlijk om met dien stormwind den bal behoorlijk onder controle te houden. Hei-haaldelijk woei daardoor het leer corner, doch ook daarvan wisten de R.C.H.'ers niet te profiteeren. Ondanks een groot overwicht in het veld zagen de R.C.H. 'ers die het eerst dit zoog. windvooi'deel had den, geen kans om het tot een dragelijk schot, laat staan een doelpunt te brengen en daar de H.R.C.'ers het geluk hadden uit een snelle en onverwachte doorbraak door den links binnen te doelpunten, waren de vooruitzich ten na het verstrijken der eerste helft niet bepaald rooskleurig. Maar de tweede helft was nog nauwelijks eenige minuten oud of Verkerk had na goed opbrengen van Burgman en Warren gelijk gemaakt (11). De thuisclub voelde zich blijkbaar beter thuis in den wind en toen zij na twintig mi nuten de leiding hernam was daai'mede het pleit beslecht. HAARL. VOETBALBOND Kampioenschap van Haarlem- DE EINDSTRIJD. BloemendaalH. F. C. (3-2) Bloemendaal heeft van E. D- O. Haarlem en II. F. C. gewonnen. De eindstrijd om het kampioenschap van Haarlem die Hemelvaartsdag' op 't Bloemen- daahterrein tusschen Bloemendaal en H.F..C, werd verspeeld, trok vrij veel belangstelling. Bravo Bloemendalers! Na een veelbewogen seizoen is dit voor hen wel een waai'dig slot. Ongetwijfeld is de overwinning be haald door het elftal, dat er de meeste aan spraak op maakt. De thuisclub speelde ook nu van het begin af met veel élan, terwijl over het spel der LI. F. C.'ers een zekere mat heid lag. Onder leiding van scheidsrechter Boeree stellen de elftallen zich als volgt op: Bloemendaal: Huisman. Bakker, Ijfs, Parson, H. Beijk, Immer, Strjk, Kuiper, Sunter, De Bock, J. Kannneijer. H. F. c.: Van der Meulen. Wamsteker,, Smit, P. Jongeneel, Lamp, Reuvekamp Gille, Cliapon, Van Riemsdijk, De Ruyter. R. Jongeneel, Van Pareeren. Het begin is voor de thuisclub. De snelle rechtervleugel der Bloemendalers maakt het Van der Meulen al direct lastig. Reeds spoe dig' doelpunt Sunter met een fraai schot, maar blijkbaar stond een der witten bui tenspel. Het doelpunt'werd geannuleerd. De aanvallen der H. F. C.'ers zijn te door zichtig, de achterhoede der thuisclub ver plaatst steeds het spel. Immer geeft uit een strafschop aan Bloemendaal de leiding (1—0). Het spel blijft verder vrij verdeeld, maar de aanvallen van de in het blauw gestoken Bloemendalei's zijn veel gevaarlijker. Sun ter profiteert listig van een zwak moment van Van der Meulen en brengt den stand op 2—0. Juist vóór het verstrijken der eerste helft verkleint H. F. C. den achterstand (21), Na de thee heeft H, F. C. het windvoordeel, maar Bloemendaal blijft enthousiast en goed doorspelen. Uit een der buitengewoon snelle aanvallen der thuisclub passeert De Bock op fraaie wijze Van der Meulen (3—1). Van dit moment af gaat LI. F. C. enthou siaster spelen, maar de stevige Bloemen daal achterhoede geeft geen krimp.. Na dat een goed doelpunt van De Bock wegens buitenspel geannuleerd wordt, gooit H. F. C. er onder aanvoering van Wamsteker, die thans de spilplaats bezet, er nog een schepje op. Eindelijk gelukt het aan Chapon, om met een hard schot Huisman te passeeren (32) De laatste minuten zijn spannend genoeg, maar de Bloemendaal-defensie blijft de situatie verder meester. Het einde brengt aan de thuisclub een zwaar bevochten .maar alleszins verdiende overwinning. We wenschen Bloemendaal met dit fraaie succes geluk!

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10