DE VARSITY. PUROL ROEIEN. Nereus zegeviert. BILJARTEN ZEILEN. GOLF CRICKET KORFBAL Zonnebrand GYMNASTIEK HONKBAL POSTDUIVEN HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAC 15 MEI 1931 SPORT EN SPEL Zware strijd op ruw water. De Oude Vier van' Nercus, die Donderdag het hoofdnummer van de Varsity won: H. L. proeneveld (.boeg), P. JamesS. A. de Jong, H. J. Talerna (slag) en G. Hallis (stuurman). De traditie wil, dat op Hemelvaartsdag het Noordzeekanaal ruw is. Liefst komen er re gen en kou bij. Ditmaal stormde het alleen, maar hoe dan ook! De strijd tegen de ele menten was zwaar voor de roeiers. Het zon nige weer gal' blijheid genoeg, maar de jkwali teit van het roeien werd danig beïnvloed door de golven. Sommige ploegen konden er heelemaal niet mee overweg en vertoonden niet meer dan een schaduw van hun fcrai- ningsvorm. En Njord kostte het de overwin ning in het hoofdnummer. Waarmee ik geenszins zeggen wil, dat Ne reus' zege onverdiend zou zijn.. De overwin ning kwam den Amsterdammers eerlijk toe. Zij bevestigden haar door zeer besliste victo ries in de acht en de skiff. Het was hun gloridag, hun Varsity. Voor de Hollandsche roeiers moge liet groote succes van Nereus op dezen dag bo vendien bewijzen, dat het groot voordeel heeft zoo vaak mogelijk op ruw water te oefenen. Dat doet Nereus. Het zit altijd te strijden met de zware deiningen op den druk-bevaren Amstel, terwijl de overige studenten-ploegen gewend zijn aan stil water op smalle kanalen. Dat onze Holland sche ploegen teveel verwend zijn met gladde watervlakten blijkt trouwens vrijwel ieder jaar op de Europeesche kampioenschappen. De buitenlanders houden er zulke gladde baantjes vrijwel niet op na, en zijn bijna allen beter tegen ruw water opgewassen. Het is in Como en in Luik wel heel sterk gebleken. Zelfs is er bij vele Hollandsche vereenigingen een neiging om maar niet te oefenen als het eens erg stormachtig weer is. Dat is juist heelemaal verkeerd. Het was een lust te zien hoe de Nereus-ploegen zich in de golven op het Kanaal weerden, en het gemodder van sommige andere ploegen was bedenkelijk, al waren er ook bij die zich vrij goed aan de condities wisten aan te passen. In het hoofdnummer Oude Vier (3000 M.) was Laga favoriet, en het nam met Triton bij de start dadelijk de leiding. Aegir raakte met een achter en moest na 700 M. i'oeien al op geven door het breken van een dol. Nereus en Njord zaten intusschen vlak achter de leiders aan en passeerden spoedig de Tritonploeg, die niet tot een hoog tempo in staat bleek en loom roeide. Daarna streden de drie leiders fel tot op 2000 M., toen Laga haar concur renten niet langer kon houden en ze beide liet passeeren. Een verwoede strijd tusschen Nereus en Njord volgde. De Amsterdammers leidden met een meter of vier, vijf op 500 M. voor den finish. Beide vieren spurtten venij nig, Njord liep in, scheen te zullen winnen. maar op 200 M. voor den finish zakte de boegrocier van de Leidenaars uitgeput ineen en lag languit in de boot, Zijn drie ploegge- nootcn sleurden wanhopig verder, maar Nereus liep nu natuurlijk gemakkelijk van de Leidsche ploeg weg, en op het laatste mo ment kwam Laga de Leidenaars ook nog iets voor. Resultaat: 1. Nereus in 11 min. 4 sec.: 2. Laga op twee lengten: 3. Njord (eenige me ters); 4. Triton, 5, Aegir (opgegeven). De tijd was niet heel fraai. Op de Varsity gelden de andere vijf races alle slechts als bijnummers". Wie in het hoofdnummer zegeviert wint de Varsity, al zou een andere vcreenlging alle vijf overige prijzen wegslepen. Maar daarvan was ook ditmaal geen sprake. Nereus CLohmann) won zeer beslist het skiffnummer, met drie lengten voorsprong op Laga (De Freytag). Derde was Triton (Tjal ma), vierde Laga II (Schouten), vijfde Nereus II. De acht gaf een felle, mooie strijd tus schen Nereus, Laga en Njord, waarin de ploegen beurtelings leidden tot de Amster dammers in een zeer krachtige, goed-zittende 'eindspurt tenslotte met twee meter voor sprong op Laga zegevierden. Derde was Njord, dc twee Tri ton-ploegen kwamen achteraan. Het was voor Triton, dat niets won, wel ccn ïxeel slechte dag. De Nereus-acht leek mij sterk; in har\ categorie sterker dan dc oude vier, die het wellicht in de volgende wedstrijden, op dc 2000 M. baan, tegen andere ploegen met name Njord en Laga niet zal kunnen hou den. Van de acht kan evenwel m.i. nog veel verwacht worden. De gemaakte tijd in dit acht-nummer was van geen waarde, want de start was een paar honderd meter verlegd omdat het water bij het zijkanaal zoo ruw was, dat men daar de vijf lange booten met geen mogelijkheid in linie kon krijgen. Van de overige drie bijnuixxmcrs won Njord fcr ccn en Laga twee. De Jonge Vier was voor Laga tijd 7.25 2/5 Tweede Nereus (3 lengten), 3. Triton, 4. Njord 5 Aegir. De Jonge Twee was eveneens voor Laga, in 8 min. 46 sec. Tweede was Njord, vele leng ten achter. De Overnaadsohe iVer was voor Njord, in 7 min. 36 2/5 sec. 2. Triton op 4 lengten, 3. Nereus, 4. Aegir, 5. Laga (opgegeven, later omgeslagen). Opgemerkt moge worden dat de tijden van de Jonge Vier van Laga en de Over- naadsobe Vier van Njord beide mooi zijn. Dit waren evenwel de twee eerste races van den middag. Later werd het water nog ruwer, en in het hoofdnummer, het eenige dat over 3000 M. geroeid wordt, was juiist de eerste kilometer in dit opzicht de ergs'te. De Laga-twee was goed. Voor tweeën en skiffeurs is zulk ruw weer wel het bezwaar- lijteit. Deze Delftsche ploeg sloeg zich krach tig en beheerscht door de moeilijkheden heen. Het nummer Minerva-achten (Veteranen) ging ditmaal niet door. Toen de veterahen ontdekten dat er alleen doorweekte tricots voor hen te leen waren, zagen zij van het geval af. Tengevolge van de moeilijkheden bij het starten werd de afwikkeling van het pro= gramma sterk vertraagd. De achten, die het slotnummer roeiden, startten anderhalf uur te laat. Roeiwedstnjden te Gent. DE SPAARNE-ACHT No. 3 MOOIE RACES VAN ACHT EN SKIFF (Van een specialen medewerker) De Spaarne-acht en de skiffeur P. Timmer mans roeiden dit jaar eens in het kanaal tus schen Gent en Terneuzen. Deze roeibaan is prachtig, diep en en breed, zoodat de wedstrijdgevende vereeniging geen voorwedstrijden meende te moeten houden; zij liet o.a. 8 achten tegelijk starten en bo vendien 7 skiffeurs. Dat de mededingers met de hun toebedachte baanbreedte niet tevre den waren spreekt wel haast van zelf, zoodat het een spelletje stuivertje wisselen leek tus schen de boeien 1, 2 en 3. Timmermans, die een langen tocht per auto achter den rug had en dus niet 100 pet. fit was, roeide op boei 6 en kon dit gevecht zoo goed als niet volgen. Toen de hceren door de finish schoten, bleek boei 2 voor te liggen; boei 3 werd tweede en Timmermans met zeer gering verschil derde. Een zeer bevredigend resultaat dus. De jonge achten, waarin o.a. een acht van de Thames Rowing Ciub had ingeschreven, benevens het Spaarne startten met acht ploe gen gezamenlijk na veel moeite en na wat passen en meten en o.a. een valschen start wegens te vroeg vertrekken. De start gaf een mooi schouwspel. Enkele Belgische achten startten zeer snel en liepen op de eerste 500 M. iets uit. Maar Daarna zakten ze af, behalve de Luïksche acht., toen nam cle Thames Rowing Club de leiding, gevolgd cloor Luik, Leuven en het Spaarne. Op 1000 M. was Het Spaarne één lengte- achter bij Thames cn een halve lengte bij Luik en Leuven, maar laatstgenoemde (een studenten-acht) moest de derde plaats, dank zij een feilen spurt van het Spaarne, afstaan; dus stoven Thames. Luik en het Spaarne op dc finish af. De baan was 1500 M. lang, het geen voor een acht eigenlijk te kort is. Er kwam in dc onderlinge volgorde geen veran dering meer, zoodat de Thames den eersten prijs won. met ruim een lengte voorsprong op Luik en het Spaarne. Ook deze prestatie is voor de Spaarne-acht niet gering. Immers zij roeide in een geleen de boot met geleende riemen; zij had met dit materiaal slechts één uur kunnen oefenen. Desniettegenstaande leverde zij een goed ge vecht, dat het aanschouwen waard was. Biljart-séance H. Drost. Donderdagavond speelde prof. H. Drost een biljart-séance te Overveen. De prof. was in het begin slecht op stoot, doch kwani na de vierde beurt op dreef. Dc hoogste serie van hem was 192 car. De partij werd beëindigd in 38 beurten, 800 caramboles. Daarna maakte de prof. nog eenige kunst- slootcn. Het twaalfvoetsjollenkampioenschap van Nederland. A,s. Zaterdag en Zondag zullen de wedstrij den om het jollenkampioenschap van Neder land voor de 8ste maal verzeild worden. Deze wedstrijden nemen in onze zeilwereld een zeer belangrijke plaats in en niet ten on rechte, want de te winnen titel „Jollenkanx- pioen van Nederland" is de eenige officieele onderscheiding die we in ons land op zeil- gebied kennen. Vermoedelijk juist daarom heeft men er bij deze wedstrijden alles op gezet om tot een wedstrijdsysteem te komen, waarbij alle deelnemers even groote kansen hebben. Om dit te bereiken wordt niet in de jollen der deelnemers gezeild, maar in een tiental jollen speciaal voor deze wedstrijden gemaakt. Voor elke race worden de jollen met bijbehoorend zeiltje onder de 10 zeilers verloot. Op deze wijze bereikt men dat de mededingers elkaar met volkomen gelijk waardig materiaal bestrijden, iets wat in de gewone wedstrijden nogal eens wat te wen- schen overlaat. Zijn er, zooals dit jaar 13, dus meer dan 10 inschrijvers, dan moeten er voor wedstrijden gehouden worden. In dat geval moet er om punten gezeild worden, cle eerst aankomen de krijgt één punt, cle tweede twee enz. De tien deelnemers, die het kleinste aantal punten achter hun naam hebben, komen in dc finale. Om te beletten, dat een zeiler met wat veel geluk den titel ineens zou kunnen winnen, krijgt diegene, die 3 eindwedslrjjden wint pas den titel. Zoo is men er inderdaad in geslaagd een systeem te vinden, dat algempen voldoet. Het kampioenschap is tot nog toe slechts door 3 zeilers behaald de lieeren C. N. Hin (1923), W. de Vries Lentsch (1924, '25, '2G, '27) en B. Maas (1929 en '30). Dit jaar hebben ingeschreven: G. F. Bohre, F. A. F. Gallé, B. Maas en J. Maas allen van de W.S.V. Loos- drecht.. M. G. Brand en A. C. Stoel, I-Iaarl. Jachtclub; Jac. Barzilay Jr., J. N. Karreman en W. A. de Ridder, Rotterd. Zeilver., F. F. J. Hin (K.N.Z, en R.V.), P.J. J, I-Iuybers (Aegir) S. de Wit (Zaanl. Z, V.) en mr. E. R. Zweep (Amsterdam) Zooals men ziet zal Bob Maas zijn titel ver dedigen en dat hij hierin slagen zal lijkt ons wel waarschijnlijk, de overtuigende wijze waarop hij de laatste twee jaar den titel won in aanmerking genomen. Alleen bij een zeer krachtigen wind zal Maas zijn titel mis schien verliezen. Huybers, de lange Rotter dammer en onze stadgenoot Stoel achten wij onder dergelijke omstandigheden favoriet. De beide andere Haarlemsche deelnemers Hin en Brand hebben o.i. weinig kans, van beiden zullen we al blij zijn, als ze zich bij de tien finalisten weten te plaatosen. De wedstrijden vangen Zaterdag a,s. om 3 uur aan. Ia aansluiting met de treinen uit de richting Amsterdam en Rotterdam zal van de Mare te Leiden een motorboot voor belangstellenden naar het wedstrijdterrein vertrekken. Kennemer Golfclub. MEVR. KERN WINT DEN WISSELBEKER. Donderdag had op de banen van de Ken- nemcr Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd plaats om den Wisselbeker, uitge loofd door jhr. G. C. Quarles van Ufford. (36 holes handicap medalplay). Winnaar 1930. was G. van Tienhoven. Eigenaar wordt die gene, die den beker tweemaal wint. 's Morgens werd de beste score ingeleverd door mevrouw Kern met 73. Tweede wa ren mevrouw Diemer Kool en jhr J. v. d. Brandeler, beiden met 77. Ook 's middags-leverde mevrouw Kern, die uitstekend speelde, de beste score in met eexx netto van 73. Hiermee won zij den beker. Op den tweeden prijs legde beslag jhr. J. v. d. Brandeler, die 's middags 79 maakte, met totaal 156. Derde werd mr. W. E. Baron van Till met 159, en vierde mevrouw. Diemer Kool met 163. H. C. C. 2—Rood en Wit. Gewonnen door H. C. C. 2 met 10 runs op de eerste innings. H. C. C. eerste innings 34, Rood en Wit 74, H. C- C. tweede innings 200 voor 7 wickets. Haarlem 2A. C. C. 2. DE TWEEDE OVERWINNING. Niet zonder moeite is het Haax-lem II ge lukt de beide punten binnen te halen. Niet dat A.C.C. II een sterke tegenstander was, doch het batten der Haarlem-reserves was zeer zwak. Haarlem n winit de toss exx gaat weer fiel den. A. C. C. II begon zeer kalm en de 40 ging op, toen er pas één batsman verdwenen was. Daarna ging het vlugger en voor 85 hadden allen een beurt igehad. Prent niet 16. Staats met 12, Sanders met 21 en Fürstnef met 15 kwamen in de dubbele cijfers. Voor Haarlem namen: Visscher 3 voor 14, v. Dalsum 1 voor 23, Brakel 3 voor 21, Vos 3 voor 15. Haarlem komt tot 36, nadat het 85 voor 4 had gestaan. Van Woerkonx 10, Visser 19, Brakel 39, waaronder twee zessen en Vos 23. Voor A.C.C. bowlden: Weveslnk 4 voor 41, Suyver 0 voor 9, Koning 6 voor 32, Buys 0 voor 10. Haarlem LE wint dus me£ 11 runs. Rood en Wit 2V. R. A. 2. De Rood en Wit-reserves hebben het in hun eei'sten competitiewedstrijd tegen de Amsterdammers leelijk laten liggen. Rood en Wit bat eex'st, doch het is een droevige vertooning. Achter elkaar verdwij- xxen de verschillende batsmen op het zuivere bowlen. Dorsman met 8 wordt topscorer. Op 37 is het afgeloopen. De bowlingcijfers van V.R.A. waren na tuurlijk zeer goed t.w, J. v. d. Chys 518, W. de Koster 310 en J. Thesen Ender 19. Hoewel het V.R.A.-team j.l. Zondag ook slechts 37 scoorde levert het ditmaal geen bezwaar dit totaal te passeerexx. Voor het verlies van 2 wickets is het gebeurd. J. W. de Koster en A. Lobry de Bruyn zetten een goeden stand op, vooral laatstgenoemde slaat zeer hard o.a. 2 zessen. Doch ook het batten van V.R.A. is niet fraai, want de overige batsnxen scoren vrij wel niets meer. Alleen v. d. Chijs en J. Gle- rum houdeix nog eenigen tijd staxxd, doch als eerstgenoemde door Droste gevangen wordt op het bowlen van Mr. Davidson, sluit de inxiings op 105. Hiervan hadden: J. W. de-Koster 25, A. Lobry de B-ruin 36, J. v. d. Chijs 13, J. Glerum 12 exx extra's 5. Bowlingcijfers R. exi W.: N. Dorsman 127, J. W. Adriaans 110, G. J. Droste 342, Mr. F. A. Davidson 213 en Jhr. C. L. v. Lennep 38. V.R.A. stuurt R. exi W. nog eens in, dit- ïxiaal gaat het iets beter; als met de thee de stand 121 is geeft V.R.A. den strijd op. Hiervan hadden J. W. Adriaans 10 exi extra's 2. Bowlingcijfers V.R.A.: J. Thesen Ender 0—3, J. W. de Koster 0—7, J. v. d. Chijs 0—5, H. Wories 1—4. De eerste wedstrijd verloor Rood en Wit dus met 68 runs op de eerste innings. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest 30-60. Tube 80 cl. Bij Apotti. cn Drogisten denvak een goed partij, doch de spelers raken zichtbaar vermoeid. De laatste 10 mi nuten zijn geheel voor denA.K.B. en hoewel de Haarlemsche verdediging uitstekend vol houdt, kan zij toch niet verhinderen dat Amsterdam even vóór het einde de leiding neemt om die niet meer af te staan. H. K. B.—N. H. K. B. (0—1) Te één uur komen de Haarlemmers voor den tweeden wedstrijd in het veld. De aanval combineert nu beter; de aanvallen zijn dus gevaai-lijker. Ook thans speelt de verdediging uitstekend, doch het middenvak is minder. Een keurig! ingeschoten bal van Broeksma springt weer uit de mand. Rust komt met 0—0. Na de rust is de N.H.K.B. sterker. Het Haarlemsche middenvak kan er maar niet inkomen. De verdediging houdt echter keurig stand. Ongeveer tien minuten voor het eixide schept de Haarlemsche aanval zich nog eenige goede kansen, die echter geen succes hebben. Dan komt de N.H.K.B. opzetten. Ongeveer zes minuten vóór het einde maakt een der spelers een mooi doelpunt. Met 1—0 voor den N.H.K.B. komt het einde. DE WEDSTRIJDEN OM HET A.K.B. SCHILD. H. K. B.—A. K. B. (0—1). Het H.K.B.-twaalftal komt te elf uur com pleet in het veld. Amsterdaxxx wixxt dexi toss en kiest den sterken wind mee. Al spoedig blijkt dat de Amsterdammers beter spelexi. De Haarlemsche verdedigixig is echter direct in uitstekende conditie. De Haarlemsche aan vallen zijn echter te doorzichtig om succes te hebben. Rust koxxxt met 00. Na de hervatting komt de Haarlemsche aanval meer in actie. Ook nu speelt het mid- De uitvoering van den Kennemer T urnkring. Donderdagmorgen vroeg reeds waren de K.N.G.V.-gymxiasten uit midden-Kennemer- land op het R.C.H.-terx-ein samengekomen, om daar te repeteeren voor de alg'emeene nummers van de K.T.K.-ultvoering, welke 's middags op hetzelfde terrein zou worden gehouden. De repetities wekten weinig goede ver wachtingen, maar in de gymnastiekwereld is gangbaar de spreekwijze „hoe slechter repe titie, hoe beter uitvoering". Een uur xxa de repetities wax*en de turn sters en turners al aanwezig op de speel plaats het Kalf aan het Prinsenbohverk, van waar de optocht zou beginnen. Daaraan verleenden o.a. medewerking de muziekvereenigingen Harmoxiie-Crescendo en Excelsior, benevens enkele groepen tamboers. Na een korte route door Noord-Haarlem kwamen de turnstex-s en turnex's te twee uur op het R.C.H.-terrein aan, om te beginnexi met een uitvoering, die per slot vaxi rekening toch nog een succes is geworden, vooral dank zij den wakkerexx hoofdleider, den heer W. H. Verlees, en dank zij het bestuur van de Chr. Gymn. Ver. Tux-nlust, dat op zoo'xi onbekrom pen wijze de zaken behandelde. Met dit laatste bedoelen wij vooral de aan wezigheid van een Philips' luidspreker-in stallatie waardoor het leiden in de eerste plaats van de massale nummers zoo goed tot zijn recht kwam. Het vraagstuk van de mu- ziek-begeleiding werd daardoor ook opgelost. Het begin van de uitvoering was niet be moedigend. Het duurde nl. buitengewoon lang, alvox-ens de massa op eenigszbxs bevre digende wijze was opgesteld voor de alge- xxxeene vrije oefeningen. Trouwens, de meeste opstellingen voor de algemeene nummers behaalden lengte-records. Daarbij kwam, dat sommige in plaats van eenvoudig ondoelma tig waren, zóó zelfs, dat én der opstellingen tegen de oorspronkelijke bedoeling in des middags nog in gunstigen zin werd gewijzigd. Maar daarmede is 't meeste kwaad van de gehouden demonstraties al gezegd. De rest van het onvoldoende gedeelte werd beli chaamd door het klassikaal bxngnummer van de heerexx. t Is waar, met de x-epetitie ging dit nog slechter, maar ook 's xxxiddags schonk het geen voldoening. De algemeene vrije oefeningen maakten een aardig effect in verband met de verschil len in oefeningen van de vrouwelijke en van de xnaxxnelijke gymnasten Ook in de restee- rexxde acht ixummers van het programma was veel te lovexx. Natuurlijk kan een uitvoering van een bepaalde vex'eenigxng op meer ho- mogexxiteit bogen, maar ixx elk geval kuxi- nen de demonstraties van Hexnelvaartsdag de vergelijkixxg doorstaan met de goede tot dusver gehoudexx K.T.K. betoogingen. Als massale algemeene nummers fungeer den verder de springriet-oefeningen van de meisjes en de vrije oefeningen van de da mes. Welk een verschil daarbij met de och- Het programma. De N.H.B. opent Zaterdag het Ixoixkbal- seizoen met slechts twee wedstrijden, n,l. Quick—A.G.H.C. en T.O.G.O.—V.V.G.A., die beide ixx Amsterdaixx gespeeld worden. „De Koerier" te Haarlem. „De Koerier" hield eeix wedvlucht axxet oude duiven van Baarle-Nassau, afstand 107 K.M. De duiven werden gelost té 9 uur; de le duif werd getoond 10 u. 23 min. 6 sec, snelheid 1279 M. per nxixx. De prijzeix werden als volgt behaald: J. F. Heerschop 1 2 3 8 17 18 30. G. Heerschop 4 5 10 11 13 19 21 24 28, P. Bank 6 9 12. W. Looijenga 14. J. A. v. Putten 15 27 31. G, Zo merdijk 7 16, G. Vonk 20, 25 26 29. C. Kraan 22. J. v. Hartesvekl 23. Laatstgetoonde duif 10.32.17. „De Reisduif" te Haarlem. Uitstag der wedvlucht van Vilvoorden, af stand 165 K.M., los 8.5 uur, eerstgetoixde vogel 10.25.6. laatste prijswinixenden vogel 10.34.3. J. Wesseliixg 1 2 4 8 13 20 35, H, J. Ilandgraaf 3 16 22 36. Tlx. Heimsbergen 5 28, P, Kroon 6 18, H. de Vries 7 10 14. j. Vcrwer 9 23, P. A. Blomnxaert 11. J. Saxxxson 12. 19, 25 37. P. de Wilde 15, Ph. Stam 17. R. P. Balnx 21. H. Boogaard 24, J. F. Scherf 26, 27, H. x». Alphen 29, 30 32, C. van 't Eixde 21, A. B. vèxx Straatexx 33, J. Bakker 34. INGEZONDEN MEBEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. tendrepetities, vooral in laatstgenoemd num- Speciaal de laatste dames-oefening deed het, wat niet te verwonderen is: zij was in éénzelfden stijl gehouden. De dames kregen voorts een algemeexx toe stelnummer de joixgexxs eexx algemeen sprxng- nummer.. Tegelijk ïxxet lxet sprixxgxxummer vaxx de jongexxs gaf een groep heer en tafel- spriixgen. Twee af deelingen veteraxxen werktexx ge- aixinxeerd aan brug. De lxeeren lcoixden zich in de bijzondere gunst van het publiek ver heugen. Vier vereexxigingen.traden afzonder lijk op, en wel Turnlust (Haarlem), wiens 25-jarig jubileum aaxxleidixxg was tot deze K.T.K.-uitvoerhxg, met algeixxeene vrije oefe ningen, en voorts Gratia-Plato (IJnxuidexx- Oost) met kxxotszwaaien danxes, Turnlust (Beverwijk) ïxxet staaf-oefeixingen heerexx eix. Coxxcordia (Haarlem) met stok-oeferxixxgen. Vooral de nummers vaxx Gratia-Plato en van Coxxcordia voldedexx. Resten nog te vermelden de xxumnxers van de K.T.K. keurcorpsen, axl. de danxes met tremplin-paardspriixgen exx de heeren met hoogrek. Deze nunxjixérs gavexx vrij goed het peil van geoefexxdheid vaxx het Kexxnemer keurturnexx weer. De uitvoeriixg als geheel zal zeker een vol doening zijn voor de Chr. Gynxxx. Ver. Turn lust, het bestuur exx de T. C, van den Keixne- nxer Turnkring', de aaixgesloteix vereenigin gen, exx boveixal voor dexx hoofdleidex-, dexx heer Verkes. (Wegens plaatsgebrek is dit verslag inge kort. Red.) Een afbeelding van de openluehtuitvocring der Chr. Gymnasüch-Vereenicjing „Turnlust" ojj het R.C.H.-terrein.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14