BUITENLAND. DOUMER PRESIDENT VAN FRANKRIJK. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 15 MEI 1931 TWEEDE BLAD Hoe Briand verslagen werd. Een gebeurtenis van internationale beteekems. Briand toch naar Genève. Doumer. 4 PARIJS, 13 Mei (Havas). Officieel. Bij de tweede stemming is Paul Doumer, voor zitter van den Senaat, tot president der re publiek gekozen met 504 stemmen tegen 334 stemmen op Senator Marraud. Er werden 893 stemmen uitgebracht. De volstrekte meerderheid was dus 447 stemmen. Bij de eerste stemming zijn 901 stemmen uitgebracht, waarvan er vier ongeldig waren. De absolute meerderheid was dus 449 stem men. Doumer kreeg 442 stemmen, Briand 401, Hennessy 15, Cachin 10, Doumergue 7, Rick- lin 6, Lebrun 4, Painlevé 2, Steeg, Renaudel en Maginot ieder 1 stem. Na de stemming trok Briand zich terug ten bate van Marraud. Hennessy had in de wan delgangen een verklaring laten aanplakken, waarin hij zijn vrienden verzocht bij de twee de stemming op Doumer te stemmen. Doumer kreeg bij de tweede stemming 504 stemmen, Marraud 334, Painlevé 31, Briand 12, Cachin 11, Bracke 2, Maginot 2, Lebrun, Léon Bérard en Steeg ieder 1 stem. Bij de tweede stemming werd de voorzit- terstoel van het congres niet langer ingeno men door Doumer, doch door Rabier, den vice-voorzitter van den Senaat. Over de tweede stemming wordt nog ge meld: Om 2 u. 10 werd de zitting van het Congres een half uur geschorst. Plet Kamerlid Hen nessy, dat bij de eerste stemming eveneens candidaat was, liet in de wandelgangen de volgende mededeeling aanplakken: „Over eenkomstig het besluit van de fractie der „republicains de gauche" spoort Hennessy zijn vrienden, die vóór hem gestemd hebben, aan om hun stemmen bij de tweede stem ming op den Senaatsvoorzitter Doumer uit te brengen, die tot de bovengenoemde frac tie behoort en bij de eerste stemming het grootste stemmenaantal verwierf". Behalve de groep der „rëpublicains de gauche", besloten ook de „Union républicaine dëmocratique" en de „Action démocratique et sociale uit de Kamer bij de tweede stem ming vóór Doumer te stemmen. Bij de korte beraadslaging, welke de leden van het kabinet onder voorzitterschap van minister-president Laval te Versailles heb ben gehouden, verklaarde de minister van buitenlandsche zaken Briand dat hij zich bij de tweede stemming geen candidaat zou stellen. Nadat Briands besluit bekend was gewor den verklaarde de radicale linkerzijde dat zij den voormaligen minister van onderwijs Se nator Marraud candidaat zou stellen. Deze nam de candidatuur aan. De officieele verklaring, waarin de redenen van het intrekken van Briand's candidatuur worden opgegeven, luidde als volgt: „Een groot aantal leden van de Nationale Verga dering heeft Briand verzocht zijn candida tuur ook bij een tweede stemming te hand haven. 1-Iij verwierf echter een stemmenaan tal, dat niet in overeenstemming was met zijn waardigheid. Zelfs al bestond de moge lijkheid van een succes dan zou Briand toch niet de moreele autoriteit gevonden hebben, die nu eenmaal de bekleeding van de hooge functie van president der republiek vereischt" Het Hbld. meldt nog: INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. De berichten omtrent de houding, welke Briand na zijn nederlaag zal aannemen, zijn tegenstrijdig. Allereerst verluidde met stelligheid dat Briand zich, gelijk in het plan lag, naar Ge nève zou begeven voor de Volkenbondsbc- sprekingen. Doch aanstonds verklaarde zijn kabinetschef, Leger, dat dit niet onvoorwaar delijk beteekenen zou dat Briand de leiding der Fransche Volkenbondsdelegatie als mi nister van buitenlandsche zaken zou behou den. Daarna meldde het B.T.A. uit Versailles dat Briand op een vraag verklaarde dat er nog geen officieel besluit met betrekking tot zijn vertrek is genomen. De ministerraad zou er over beraadslagen. Doumer9s leven. Paul Doumer was oorspronkelijk leerling bij een medaillemaker, doch wist zich op te werken tot onderwijzer en schoolhoofd. Hij koos weldra de politieke loopbaan. Hij toon de zich in het begin radicaal, en deed in 1888 zijn intrede in de Kamer als afgevaar digde voor het departement Aisne. Bij de verkiezingen van het daarop volgende jaar werd hij niet herkozen, doch weer een jaar later verscheen hij, opnieuw in het parle ment, ditmaal als afgevaardigde voor Auxerre. Doumer deed zich als een ernstig werker kennen, wiens belangstelling zich vooral naar financieeie aangelegenheden richtte, zoodat Léon Bourgeois, toen hij in 1895 zijn kabinet vormde, Doumer daarin met de portefeuille van financiën belastte. Dit kabinet werd weldra ten val gebracht. Doumer wekte verontwaardiging, toen hij uit handen van den reactionnairen minister president Méline de functie van gouverneur- generaal van Indo-China aanvaardde. Het ambt lokte Doumer aan, die er zich vol vuur aan gaf. Hij verzette enorme hoeveelheden werk in de 4 jaren van zijn bewind en kwam na zijn erugkeer weer in de Kamer tot welker voor zitter hij in 1905 gekozen werd. Slechts één jaar bekleedde hij het voorzit terschap. in 1910 werd hij bij de verkiezin gen verslagen. In 1912 deed hij als vertegen woordiger van Corsica zijn intrede in den Senaat. Aanvankelijk was hij lid der Union républicaine, thans behoort hij tot de Al liance démocratique. In de jaren na den oorlog.was Paul Dou mer in ht zevende Kabinèt-Briand (192122) minister van financiën, een portefeuille, die hij in 1925, in den tijd der inflatie nogmaals aanvaardde toen Loucheur aan financiën had gefaald. Doch ook hem geluke het niet de daling van de franc tegen te gaan en hij moest wijken voor Péret. In Januari 1927 werd hij voorzitter van den Senaat als opvolger van De Selves, een functie, welke hij tot nu bekleedde. Doumer's vrouw is gestorven; hij heeft vier zonen in den wereldoorlog verloren. Doumer is geen geniale figuur: hij be hoort tot de groep der zeer begaafde, ietwat ambitreuze middelmatigen, welker vertegen woordigers in vele gevalhrii favorieten waren voor het Fransche presidentschap. Briand9s nederlaag en de Volkenbond. Toen in Genève duidelijk werd, dat Briand's kansen zwak stonden en vooral toen het be richt van de intrekking van zijn candidatuur bekend werd, bleek uit de algemeene ver rassing hoezeer men op zijn verkiezing ge rekend had, aldus de N.R.C. Men kon teleurstelling constateeren. Het vertrouwen in de kans op vruchtbare besprekingen was in de internationale pers wereld van Genève gedaald. „Nederlaag van den Europeaan" luidt de titel van een artikel dat de Vossische Zeitung wijdt aan het resultaat van de eerste stem ming te Versailles: „Briand heeft den eer volle nederlaag geleden. Zij bewijst dat men de moeilijkheden klaarblijkelijk heeft onder schat, die hem niet alleen door zijn politieke tegenstanders maar ook door zijn eigen vrien den werden bereidDe overwinning is be haald door den bekrompen geest van den kleinen man in het parlement die geen groot formaat duldt.Indien Briand zooals hij heeft verklaard, niet alleen ontslag zou nemen als minister van buitenlandsche zaken, maar zich geheel uit de politiek zou terugtrekken, zou dat een ernstig verlies beteekenen en zulks niet alleen voor Europa van na den oorlog.. Briand nadert den leeftijd van 70 jaar, zijn schouders zijn gebogen onder den last van zorgen en verantwoordelijkheid, toch was hij bereid dezen last verder te dragen daar hij geen opvolger zag". „Niemand in Europa ziet hem". Verklaring van den nieuwen president. Na zijn verkiezing heeft president Doumer de gelukwenschen van de ministers en een groot aantal Senatoren en Kamerleden in ontvangst genomen. In een toespraakje gaf hij zijn voldoening te kennen, dat de ver kiezing een kalm en waardig beloop heeft gehad. Hij dankte het parlement voor de groote eer hem bereid en meende de tolk van het parlement te zijn met te verklaren, dat Frankrijk voornemens is de politiek van den vrede trouw te blijven, die het tot dusver i heeft gevoerd. Spanje. men zij in den klokketoren, waar zij de klok. ken op volle sterkte deden luiden. Hc-t gewel dige carillon en een buitengewone verlichting teweeggebracht door een kolenvuur, deden een enorme menschenmenigte toestroomen. De betoogers vernielden daarop het gebouw van het blad ..Gaceta du Sud" volkomen. Om drie uur in den morgen bezette een groep de stra tegische punten. Te Alicante deden zich nieuwe incidenten voor, die snel werden on derdrukt. Te Cadix werd bij een botsing met de politie een persoon doodelijk gewond. Te Arcos de la Frontera. Huelva en La Linea staken betoogers eenige godsdienstige ge bouwen in brand. Vlucht der geestelijkheid. MADRID, 13 Mei (B.T.A.) Uit Irum (op de Fransche grens) wordt gemeld, dat non nen van verscheidene punten in Spanje ko mende, de grens overschrijden. Te Salamanca verlieten de nonnen de onderwijsinrichtingen zonder incidenten. Te Saragossa verlieten de leerlingen der godsdienstige instellingen de klassen. De Jezuïten, die het klooster verlie ten, namen de wijk bij particulieren. In de zuidelijk provincies, te Almeria, Murcia Malaga. Cadix, Sevilla, zijn de meeste kloos ters verlaten. De minister van Justitie verklaarde, dat de kardinaal-primaat van Spanje mgr. Segura 's middags te kwart over tweeën de Fransche grens is gepasseerd. MADRID. 13 Mei (B.T.A.) In den af- geloopen nacht werden vijftien kloosters of godsdienstige instellingen aangevallen. Eenige werden in brand gestoken. De politie zag zich genoopt van haar vuurwapens gebruik te maken, waardoor een persoon ernstig werd gewond. Verscheidene personen werden gear resteerd. Er werden huiszoekingen verricht. In een klooster der Dominicanen werden ver scheidene vuurwapenen en munitie ontdekt. Te zes uur in den morgen werd de staat van beleg geproclameerd. Troepen bezetten de godsdienstige instellingen. MADRID, 13 Mei (N.T.A.) De voor de stad Sevilla afgekondigde staat van beleg is door den militairen commandant tot de ge- lieele provincie Andalusië uitgebreid. Communistische agitatie te Cordova. CORDOVA, 13 Mei IN.T.A.) Na een oom- munistische vergadering, waartoe de waar nemend secretaris der prefectuur, zonder voorkennis van den gouverneur, toestemming had gegeven, kwam het tot een botsing met de politie, waarbij verscheidene personen wer den gedood of gewond. Versterkingstroepen zijn naar Cordova gezonden. Een B.T.A.-bericht meldt nader, dat de betoogers na een mislukte poging tot het in brand steken van een klooster een aanval deden op de uitstalkast van een wapenwinkel De openbare macht kwam tusschenbeide en maakte van huur vuurwapens gebruik. In totaal werden vijf personen gedood en 25 ge wond. Algemeene staking te Madrid. MADRID, 13 Mei (B.T.A.) Vandaag is de werkstaking hier algemeen. Alle handelszaken zijn gesloten. Troepen bezetten de strategic sche punten. Particulier bezit van Alfonso wordt in beslag genomen. MADRID, 14 Mei (V.D.) De ministerraad besloot alle bezittingen van koning Alfonso, voor zoover deze binnen haar bereik liggen, in beslag te nemen. Alle officieele instanties, alle banken en bankiers zijn verplicht even- tueele saldi, deposito's e.d. ter kennis te brengen van den minister van financiën. De regeering motiveert deze houding door het feit dat de koning zijn gepriviligeerde positie zou hebben misbruikt om zich persoonlijk, ten koste van de bevolking te verrijken. De Nationale Vergadering zal het recht voor behouden worden over de definitieve be stemming der goederen te beschikken! De kathedrale kerken van Toledo en Sevilla niet verwoest MADRID, 14 Mei (V.D.) De berichten in de buitenlandsche bladen waarbij gesproken wordt van de verwoesting der kathedrale kerken van Toledo en Sevilla zijn onjuist. Op een Jezuïten klooster te Granada werd de Engelsche vlag geheschcn en aldus te ken nen gegeven dat men zich wenschte te stellen onder de bescherming van Engeland. Nieuwe gemeenteraads verkiezingen. MADRID, 14 Mei (V.D.) De ministerraad heeft besloten in alle gemeenten waar be denkingen zijn gerezen tegen den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen, den 31 Mei a.s. opnieuw verkiezingen te houden. Deze maatregel is tegen de monarchisten ge richt. Genève. De eerste particuliere besprekingen. GENèVE. 14 Mei (V.D.) De informeele besprekingen tusschen de reeds te Genève ge arriveerde diplomaten zijn begonnen. Dr. Cur- tius had een bespreking met Dr. Schober, waarin overeenstemming werd bereikt nopens de houding van Duiischland en Oostenrijk ten aanzien van de Tolunic. De daarvoor In aanmerking komende dele gaties hebben nog geen mededeelingen ver strekt, nopens de bespreking welke heden plaats heeft gehad tusschen Henderson en Grandi. In welingelichte kringen verluidt nochtan» dat bij deze bespreking vergaande overeen stemming is bereikt inzake de houding ten aanzien van het Duitsch-Oostenrijksche Tol verdrag. Inzake het vlootvraagstuk zou overeenge. komen zijn, dat binnenkort nieuwe bonder- handelingen gevoerd zullen worden tusschen Frankrijk, Engeland en Italië. Amerika. INGEZONDEN MEDEDEELINGEJI a 60 Cts. per regel. Egypte. Aanslag op den Hondureeschen gezant. WASHINGTON. 11 Mei (VJD.) In den al- geloopen nacht hebben twee op heeterdaad betrapte alcoholdieven den Hondureesschen gezant te Washington. Dr. Leive. in het legatiegebouw aangevallen en tegen den grond geslagen. Dr. Leiva bekwam ernstige hoofdwonden en moest ter verpleging in een ziekenhuis worden opgenomen. Zeer ernstige troebelen. GRANADA. 3 Mei (B.T.A.) Betoogers zijn doorgedrongen in de kerk der Jezuïten en staken (haar in brand. Vervolgens klom» Bloedige verkiezingsonlusten. LONDEN, 14 Mei (V.D.) De verkiezings dag heeft te Cairo tot ernstige botsingen aan leiding gegeven, waarbij 18 personen gedood en 167 gewond zijn. Volgens de officieele regeeringsberichten echter zijn slechts 5 pe-- sonen gedood en 60 gewond. In de nabijheid van de spoorwegwerkplaat- sen poogde de menigte van 4 tot 5000 men- schen een demonstratie-optocht te vormen. 250 man infanterie en cavaLlerie hadden op dracht dit te verhonderen. De demonstranten verschansten zich echter in de spoorwegwerk- plaatsen, waarop de politie tenslotte machine geweervuur opende. Op andere plaatsen der stad werden tram wagens en auto's omvergeworpen en in brand gestoken. Ook hier vuurde de politic op de menigte, waarbij o.a. twee Engelschen ge dood werden. Naar verliudt is de orde intusschen weer hersteld. DE VERJAARDAG VAN HET ZENDTIJDBESLUIT. EEN NIEUW ADRES AAN DEN MINISTER. Het Landelijk Comité tot Behartiging van de Belangen der Luisteraars in den Algemee- nen Omroep zonder voorkeur voor politieke of Godsdienstige richting, tevens A.V.R.O. - Actiecomité te Rotterdam en een twaalftal Actie Comités in de verschillende provincies hebben een adres aan den minist-er van Wa terstaat gericht, waarin zij er de aandacht op vestigen, dat, de zendtijdverdeeling naar „denkrichtingen" volgens hun meening niet juist is. voor zoover betreft, de A.V.R.O,, om dat deze geen denkrichting is, doch slechts algemeen wil zijn. Zij zeggen, dat de A.V.R.O. te weinig zendtijd heeft en de andere om- roepvereenigingen meer dan voldoende en dat het billijk is de andere omroepvereeni- gingen niet meer zendtijd toe t-e staan dan zij voor hun specifieke programma's noodig hebben en de daardoor vrijkomende tijden ter beschikking van de A.V.R.O. te stellen. Indien dit niet mogelijk is vragen zij de A.V.R.O. toe te staan een eigen zender te bouwen en hierover spoedig een beslissing te nemen. SYNAGOGEDIENSTEN. NED. ISRAcL. GEMEENTE. Sabbath Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.44 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middagdiensten te 9 uur. Donderdag te 1.30 uur. Avonddiensten bij het invallen van ..nacht". Talmoed Torah: Sabbath tc 12.30 uur. Werkdagen: 's avonds tusschen de middag en de avonddiensten. Talmoed Torah op Sabbath wordt verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaard straat 14. De Synagogediensten, alsmede Talmoed Torah op dc Werkdagen vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barleljorisstaat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- DE VERDWENEN f 1245. In aansluiting op het bericht van de ver dwenen f 1245 kunnen wij nog melden, dat het geld van de Twentsche Bank is gehaald door den 84-jarige J. in opdracht van een schipper, die met zijn boot aan het Spaarne ligt. Toen J. bij zijn opdrachtgever terug kwam bemerkte hij tot zijn ontzetting, dat hij nog slechts f 2.50 in zijn broekzak over had. De politie is met het onderzoek bezig. GEDENKSTEEN II. J. LINGEMAN. Onder zeer groote belangstelling had op Hemelvaartsdag de onthulling en overdracht plaats van een gedenksteen voor wijlen den heer H. J. Jingeman, in leven voorzitter van de afd. Haarlem van den Ned. Kappersbond. Het hoofdbestuur was vertegenwoordigd door de heeren M. Huis. van Rotterdam en Comax. bondssecretaris, van Amsterdam. De heer N. J. Vos, voorzitter, bood de familie namens de afdeeling den gedenksteen aan. De oudste zoon dankte namens de familie. „ARTI ET RELIGIONE" BEKROOND. Op het Donderdag gehouden concours te Alkmaar, uitgeschreven door den bond van Chr. Harmonie- en Fanfare Corpsen in Noord-Holland, behaalde de muziekvereeni- ging „Arit et Religione" directeur de heer F. A. Dekker Jr.. in den concert-wedstrijd den eersten prijs met het hoogste aantal punten. Tevens verwierf genoemde vereenlging, eveneens in den marschwedstrijd, een eersten prijs. Voor deze nog jonge vereenlging, een mooi succes. DRIE RIJWIELHANDELAARS VOOR DE RECHTBANK. DE VERDWIJNING VAN 13.000- HEROPENING „REMBRANDT THEATER". Een voortreffelijk geslaagde avond. HET THEATER AANZIENLIJK VERGROOT EN VERFRAAID. Het hernieuwde Rembrandt Theater is zon der twijfel een luisterrijke aanwinst voor deze stad. Het geheel vergroote interieur Is door Jaap Giddink op bijzonder eenvoudige, doch indrukwekkende wijze beschilderd. De verba zing van de zeer vele genoodigden (die het theater Woensdagavond vulden) over de metamorphose, was ongeveinsd en algemeen en de directie van het concern dat deze bioscoop exploiteert, had gedurende den ge- heelen avond felicitaties in ontvangst te nemen. Het zou ondoenlijk zijn hier een opsomming te geven van de namen van al degenen die de uitnoodiging om dezen avond bij te wonen, hadden aanvaard. B. en W. waren ver tegenwoordigd. vele raadsleden waren aan wezig. benevens de vertegenwoordigers van eenige Openbare Haarlemsche instellingen, van vereenlgingen en ondernemingen uit het bioscoopbedrijf. Vermelden wij bijvoorbeeld de aanwezigheid van den heer D. v. Staveren van de Rijksfilmkeuring. Bij het binnenkomen van het theater wer den de belangstellenden allereerst vergast op den aanblik van de prachtige verzameling bloemstukken in de Hall. Aanstonds werd de aandacht daarna ge* trokken door de nieuwe beschildering van hall en trappenhuis. De zaal is geheel veranderd en lijkt bij persten indruk dubbel zoo groot als voorheen. Het tooneel is over een grooten afstand ach teruit geplaatst, dc zijbalcons zijn verdwenen, het frontbalcon verbreed en de loges vergroot en van uiterst geriefelijke fauteuils voorzie-n. Het geheel aspect van het interieur is bijna onherkenbaar verfraaid, de welgekozen kleuren, groen en rood, met naar boven toe dof zilver en eenvoudige ornamentiek schep pen mede door de voor het oog weldadige in directe verlichting een prettige lichte en rus tige sfeer. De eenvoudige afsluiting van het effen groenen doek getuigt van verregaanden zin voor soberheid maar is in ieder opzicht bevredigend. Het, tooneel is veel ruimer dan voorheen, de kleedkamers zijn naar de eischen des tijds in gericht. De directeur der N.V. tevens voorzitter van den bioscoopbond, sprak de genoodigden ,oe. De heer Hamburger bracht het overlijden van den heer J. Brinkmann in herinnering, den directeur van de N.V. die het theater vroeger exploiteerde. Voorts dankte hij den architect Kramer, die de verandering in vier weken tot aller bevrediging had voltooid en den schilder Giddink wiens werk hier zooveel bewondering heeft afgedwongen en de aan- neemster de firma Metselaar. De heer Hamburger noemde voorts een aan tal leveranciers en eindigde zijn rede met woorden van dank aan allen die hun best hebben gedaan om den noodzikeiijkcn ar beid zoo snel mogelijk te voltooien. Daarna werd met de vertooning van een uitgebreid programma begonnen met als on volprezen hoofdnummer „City I/ghts" van Charlie Chaplin, een wonderbaarlijk goede film, één van de zeldzame oasen Sn de tame lijk eentoonige woestijn van de filmnijvcrhcld. Wij hebben dit verfrisschende en opwekkende werk reeds uitvoerig besproken en kunnen dus met deze laatste aanbeveling voor den arbeid van één der grootsten onder de grooten der filmkunst volstaan. Dij twijfelen er niet aan, of het hernieuw de Rembrandt Theater zal zoolang „City Lights" draait de belangstellenden ter. nauwernoori kunnen bergen. Na de voorstelling vercenigden enkele gas ten van de directie van het Rembrandt Theater zich in de bovenzalen van „de Kroon" waar men tot omstreeks twee uur bij eikaar bleef. Vermelden wij nog dat op het programma een film van „Polygoon" draaide, die wel een korte bespreking waard is. Hel was een geluidsfilm, de eerste van Polygoon, waarin de heer Ochse, de directeur van hel bedrijf, een gciukwensch ter gelegen heid van de heropening van het Theater uit sprak. De qualiteit van het geluid was voor treffelijk. ..Polygoon" zal de productie van geluidsfilms voortzetten ten dienste van de Journaals. Tenslotte doelen wij nog mede. dat de ne gen Dickson Girls optraden en met hun dan sen zeer veel succes oogstten. Eenige solo- dansen waren zeer goed en ook het acroba tische deel van het repertoire had veel suc ces. INGE20NDL> MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Vooral Dames ^lijden vaak na sport beoefening aan hoofd pijn. Als altijd helpen ook hier Aspirin- Tableften snel en zeker. Lel op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cts. Voor de Rechtbank te Amsterdam hebben terecht gestaan drie rijwielhandelaars er van verdacht debet te zijn aan de verdwijning van f 13.000 uit de actetasch van een loop jongen, welke tasch op diens fiets was blijven zitten, toen de jongen deze even bij een rij wielhandelaar in de Hartenstraat had ge stald. De officier eischte tegen den rijwielhande laar wegens verduistering twee jaren gevan genisstraf; tegen den tweeden verdachte we gens het medeplegen van het misdrijf van verduistering eveneens twee jaren gevange nisstraf; tegen den derden verdachte wegens heling anderhalf jaar gevangenisstraf. AGENDA. VRIJDAG 15 MEI Palace: ..De strafzaak Mary Dugan". Too neel De Kaeths. 8 uur. Luxor Theater: „Gevaren van den verlo vingstijd." Tooneel: 3 Vadeks, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „City Lights". Too neel: 9 Dickson girls. 7 en 9.15 uur. APOT1IEEKDIENSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. tel. 10539. Fa. C. G. Loomcyer en Zn. zijlweg 34. tel. 12495. Schoterbosch Apotheek. Rijksstraatweg 19, tel. 12711. ZATERDAG 16 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en doa avonds.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5