DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STADSNIEUWS Sproeten komen vroeg in Sprntol. Bij alle Drogisten. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 MEI 1931 TERAARDEBESTELLING P. HAITSMA MULIER. Woensdagmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede, onder buitenge woon groote belangstelling, de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Haitsma Muiier, in leven voorzitter van de Haarlenische Orkest vereniging. Vele bloemstukken dekten de baar. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m.: Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester en de heer N. Vos, gemeente-secretaris van Heem stede; het bestuur en de orkestleden van de H.O.V.; de heer S. W. de Clercq, oud-voor- zitter en de heer D. J. Sanders, oud-secretaris van de H.O.V.; de heer Ed. van Beinum, af getreden dirigent der H.O.V.; Jhr. C. J. A. Rei gersman, voorzitter der Haar!. Bachvereeni- ging; de heer J. C. Tadema, bestuurslid van de Bachvereenïging, de heer C. C. van Hees, di recteur van den Stadsschouwburg; en voorts vele vrienden van den overledene. In de aula werd door verschillende der aanwezigen het woord gevoerd. Een broeder van den overledene sprak, ook namens de bejaarde moeder van wijlen den heer Muiier, geroerd woorden van afscheid. Spr. noemde den overledene een man uit één stuk. iemand van een vast en sterk karakter. Mr. W. E. baron van Till, gewaagde na mens het bestuur van de H.O.V. van het groote verlies dat de Orkestvereeniglng door den dood van haar voorzitter heeft getroffen. Hij was op een leeftijd, waarop nog veel van hem was te verwachten. Dit heeft niet zoo mogen zijn. De heer Haitsma Muiier is een steunpilaar voor de H.O.V. geweest en hij heeft vele moeilijkheden voor de Orkestver- eeniging overwonnen. Geen moeite was hem ooit te veel. Persoonlijk bracht spr. den overledene dank voor de prettige samen werking in het bestuur, dat een voorbeeld zal nemen aan zijn overleden voorzitter en op den door hem ingeslagen weg zal voortgaan. De heer Ed. van Beinum zeide ongeveer: Beste voorzitter; een goed vriend van ons orkest en van mij is met u heengegaan, onder uwe leiding hebben wij allen ons uiterste best gedaan en wij meenen in uw geest gehandeld te hebben door op het con cert de mooiste internationale: „Alle Men- schen werden Brüder", te doen hooren". De heer W. de Vries, voorzitter van de Orkestcommissie, prees namens het orkest den heer Muiier als een vriendelijk en humaan man, altijd gereed, om aan wenschen der orkestleden het oor te leenen. Een lid van het personeel der firma Oost veen en Co., bracht den overledene dank voor alles, wat hij voor die firma en haar personeel heeft gedaan. Een intiem vriend van den heer Muiier, oud-kolonel IJssel de Schepper, uit Lochem, dankte hem voor veel hartelijke vriendschap en sprak woorden van troost tot de nabe staanden. Onder diepe stilte werd hierna Handels Larghetto aangehoord, gespeeld door de herren Ed. van Beinum (orgel) en Frank Vonk (viool). Hierna werd de baar grafwaarts gedragen. Aan de groeve dankte de zoon voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. PERSONALIA. De heer A. Marseille te Heemstede is te Amsterdam bevorderd tot arts. De heer S. v. d. Meer te Haarlem is te 's Gravcnhage geslaagd voor het voorloopig diploma machinist. De dames J. Haan te Zandvoort en H. E. Faikema te Haarlem zijn te Amsterdam ge slaagd voor het examen apothekersassistent. BLOEMBOLLENCULTUUR. De beslechting der vorstschade-geschillcn. Op Vrijdag 29 Mei zal het Scheidsgerecht uit den bloembollenhandel de behandeling voortzetten van de z.g. Vorstschade-geschil- len. Dat zijn de nog steeds aanhangige ge schillen waarin bewijs-aanbod van over macht is aangeboden en waaraan het Scheidsgerecht reeds zeer veel arbeid en tijd heeft ten koste gelegd. In de namiddagzitting van den 29sten Mei zullen de partijen aanwezig zijn, om des- verkiezende onder overlegging van "pleit nota's en andere bescheiden, zich uit te laten over schaarste en prijsstijging als factoren van overmacht, in het algemeen en met betrekking tot de onderhavige zaken. Dit is. naar het weekblad voor Bloembol lencultuur verneemt, een der laatste stadia van deze wel zeer langdurige behandeling. Spoedig kan nu de beslissing van het scheidsgerecht verwacht worden. DE ELECTRIFICATIE VAN DE SPOOR WEGEN. Heden, Vrijdagmorgen is bij den aanvang van de zomerdienstregeling op de baanvak ken AmsterdamZaanstreekAlkmaar en UitgeestBeverwijkVelsen een electrisch treinmaterieel in dienst gesteld. Naar wij he denmorgen konden constateer en, wordt de electrificatie langs de aan deze lijnen gele gen plaatsen door het reizend publiek met groote ingenomenheid begroet. Aan de Zaan streek had de Zaansche Veveeniging voor Vreemdelingenverkeer o.a. uiting aan haar gevoelens van waardeering gegeven door op de stations aan die lijn een lauwerkrans op te hangen, waarmede hulde gebracht werd aan de directie der Ned. Spoorwegen voor het. besluit om ook de nijvere Zaastreek in het electrische net op te nemen. De reizigers voor Beverwijk en omgeving kregen reeds op den avond van Hemelvaarts dag een voorproefje van de genoegens, die de electrificatie hun zal brengen. De drie laatste diensten voor het Noorden werden dien avond reeds met het fonkelnieuwe ma terieel gereden tot groote verrassing van de talrijke reizigers, die op het station te Haar lem tevergeefs op den stoomtrein stonden te wachten. Deze maatregel was door de spoor wegautoriteit-en genomen omdat eenige elec trische treinstellen naar het Noorden gediri geerd moesten worden t-en behoeve van de vroege treinen, die hedenmorgen volgens het nieuwe dienstrooster moesten loopen. In verband hiermede vervielen de drie laatste stoomtreinen en werden door de reizigers met de electrische te vervoeren, tusschen- diensten met leeg materiaal voorkomen. Naar wij hedenmorgen bij informatie van den stationschef te Beverwijk vernamen, functionneert alles prachtig. Slechts enkele elc'.:.u-itrein in hadden tengevolge van de moeilijkheden, waarmede nu eenmaal iedere invoering van een nieuwe dienstregeling gepaard gaat, eenige minuten vertraging. In aansluiting op den thans zeer drukken trei nenloop heeft ook de Autobusdienst te Wijk aan Zee een groote uitbreiding ondergaan, waardoor de badplaats in het a.s. seizoen eveneens van de voordeelen der spoorweg- eleccrificatie zal kunnen profiteeren. PLAATSELIJKE JEUGDRAAD In het gebouw De Centrale werd op initia tief van den Haarlemschen Bestuurder; Bond een vergadering gehouden met de aangesloten organisaties, waar werd besloten tot de vor ming van een Plaatselijken Jeugdraad, waar voor de volgende organisaties zullen worden aangezocht een vertegenwoodiger aan te wij zen: dc Haarl. Bestuurders Bond, Instituut voor Arbeidersontwikkeling, de A.J.C., Metaal bewerkers, Bouwarbeiders, Schilders, Handels- en Kantoorbedienden, Bakkers, Meubelma kers, Typografen en Lito-, Foto- en Chemi- grafen. ZANGCONCOURS Hemelvaartsdag bracht Bennebroek een tournooi van zangvereenigingen. 32 koren hebben op het schoone landgoed van mej. Willink gekampt om den eerepalm. Om 10 uur opende de voorzitter, de heer C. B. de Zeeuw, de bijeenkomst met gebed. De burgemeester mr. K. F. G. Baron van Hardenbroek, opende het concours met een hartelijk welkomstwoord. Den ganschen dag is er gezongen. Aan de volgende vereenigingen uit onze omgeving werden prijzen toegekend: Kinderkoren: „Irene" uit Bennebroek 1ste extra prijs. Gemengde koren, derde afdeeling, „Excel sior" uit Nieuw Vennep 2de prijs. Gemengde koren, eerste afdeeling „Halle luja" uit IJmuiden en „Zingt den Heer" uit Hillegom beide een le prijs. Gemengde koren, afdeeling uitnemend heid, .,Soli Deo Gloria" uit Bennebroek 2de prijs. 's Avonds werd door vier vereenigingen in den eerewedstrijd gezongen met den volgen den uitslag: lste prijs „Halleluja", Leiden; 2e prijs „De Lofstem", Voorschoten; 3e prijs „Excelsior" Rijnsburg. 4de prijs „Zingt den Heer", Hil legom. De heer Arn. Spoel werd gehuldigd met het zingen van het Wilhelmus, door den heer Spoel zelf geleid van het podium af. Na het zingen van „Wij willen Holland houden" begaven allen zich huiswaarts. De initiatiefnemers kunnen op een uitste kend geslaagden dag terugzien. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. Een aanrijding had in den nacht van Woensdag op Donderdag plaats bij het kruis punt Lange Heerenvest-Anthoniescraat. Een gezelschapsauto uit Den Haag en een luxe- auto. bestuurd door den heer Van S. uit Alk maar. kwamen hier met elkaar in botsing, waarbij de twee voertuigen" beschadigingen opliepen. Tegen Van S. is proces-verbaal op gemaakt. omdat hij niet stopte voor een uit Amsterdam komenden tramtrein, bovendien in staat van dronkenschap verkeerde en zon der geldig rijbewijs reed. AMSTERDAM'S GROOTE BOSCHPLAN. MEENING VAN DE STUDIECOMMISSIES. Naar het Hbld. meldt zijn verschenen de rapporten van de sub-commissies voor het groote Amsterdamsche Boschplan. Gezien de grondgesteldheid, wordt daarin afgeraden de stichting van een strandbad. Voor een roeibaan prefereert de commissie het kanaal Oost-West in den Rietwijkeroordpolder. Te gen een noodlandingsterrein voor vliegtuigen in het boscli hebben de commissies bezwaar. Het ligt in de bedoeling het dagelij ksch gemeentebestuur te adviseeren een prijs vraag uit te schrijven waarvan de gegevens der Studie-commissie den grondslag moeten vormen. ZENDIGSFEEST TE VELSEN. In aansluiting op het vorig bericht over het Zendingsfeest, dat opj den 2den Pink stermiddag a.s. zal worden gehouden op „Rooswijk" te Velsen. kan thans worden me degedeeld, dat Ds. B. J. C. Rijnders, Zen- dingsdirector, zal spreken over: „Een verge lijking die niet meevalt". Zendeling J. H. Blinde over: „Van Lasten, zwaar te dragen", Zendeling D. A. C. Bout over: „Nooit tever geefs". Ds. J. L. A. Hovy van Wijk aan Zee zal het openingswoord spreken, Ds. Jac. Poort van Beverwijk, het Slotwoord. De heer J. A. Hoekendijk van Heemstede zal de lei ding van dezen Zendingsmiddag hebben. Van de halte „Velsen-Hoogovens" af is het terrein gemakkelijk te bereiken. De hoofdingang is aan de Groote Houtweg of Koningslaan door het „witte hek", bij de wegwijzer, ongeveer 5 minuten loopens van de halte. Een tweede ingang bevindt zich aan den weg naar Wijk aan Zee. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. Ondertrouwd: F. H. v. Gerve en F. A. E. Greutemeijer. Getrouwd: J. J. Jungerhaus en P. V. Bem- mel. J. Boukema en J. M. v. d. Heuvel. Bevallen: B. M. KortekaasHogenboom d., H. VerzijlbergenGouka z„ P. H. Spaun Peters d.. J. Meijerv. d. Vijgh z„ E. de Groot Hulsebosch d. Overleden: C. Verrijzer 16 j., ongeh. G. J. v. d. Putten 65 j. wed. C. Weijers. J. H. Ker sten 67 j„ geh. met A. Tadema. BLOEMENDAAL. Bevallen: W. H. HonnebierMichel d. Ondertrouwd: C. Terol en J. C. van Garde- ringen Getrouwd: E. .J. W. Holleman en E. Hcij- mans. A. A. Sondervdn en J. M. van Duin. Overleden: A. de Clercq. 75 jaar: Th. Goe- mans, 71 jaar; A. G. van Kempen 43 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. OP 65-JARIGEN LEEFTIJD EEN COMPLI MENT OVER IIAAR TEINT. ZIJ VERTELT ALLE VROUWEN HAAR GEHEIM. 20 jaren Kruschen 20 jaren gezondheid. Stel U voor! Reeds grootmoeder en nog te worden gecomplimenteerd over haar tcir.t! Hoe dit komt Haar brief zal het U zeggen. Kruschen houdt haar jong en „Fit". Dat is haar heele geheim. Toen ik dezen zomer met vacantie was werd mij gevraagd, hoe ik toch aan dien frisschen teint kwam en wat ik er voor ge bruikte. Ik gebruik Kruschen zooals net wordt voorgeschreven nu reeds gedurende 20 jaar en het is de beste en eenige medicijn die ik ken. Voordien had ik steeds last van mijn lever en gal en rheumatiek in armen en schouders. Ik neem het regelmatig, zooals U voorschrijft, met bovengenoemd resultaat. Ik vertel het aan iedereen, ook aan mijn kin deren, die nu al volwassen zijn, want ik ben over de 65". E. B. Stel U niet tevreden met haar te benij den. Volg haar voorbeeld. Kruschen zal U jong houden net als het haar deed. De klei ne dagelijksche dosis houdt U inwendig jong; U staat eiken morgen op zoo frisch en vroo- lijk als een schoolmeisje en voordat de eer ste maand voorbij is kan men het verbazing wekkende verschil zien in Uw uiterlijk. Kru schen spoort lever en nieren aan tot betere werking. Afvalproducten worden op natuur lijke wijze door de afvoerorganen verwijderd zooals de natuur dit bedoeld' heeft. Uw bloed wordt gezuiverd en vloeit als een reinigende stroom naar eiken vezel van het lichaam. Het heele organisme wordt tot nieuw leven aangespoord. Uw oogen staan helderder, Uw huid wordt frisscher. U voelt zich en bent dit ook een ander mensch. Duizenden on dervinden het dagelijks. Waarom U niet? Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. ZANDVOORT ZOMER S BUITEN. Op Hemelvaartsdag werd op het terras van het vacantieoord „Zomers Buiten" aan de Dr. Gerkestraat de onthulling van een mo nument plaats door den Amsterdamschen wethouder voor Kunstzaken, den heer Ed. Polak, met een toespraak, waarin hij dit beeldhouwwerk opdroeg aan den beeldhou wer Marinus Vreugde. Na de onthullingsrede verzocht de voorzit ter, de heer R. van der Sluis, den aanwezi gen hem te v.olgen in het gebouw, waar hij in de hal van de bovenverdieping een door den kunstenaar Walter vervaardigd portret van den heer Geldmaker onthulde. De heer Geldmaker, die verleden jaar over leed, heeft veel voor de stichting gedaan. De korte plechtigheid werd bijgewoond door de weduwe en dochter van deriTiéèr Geldmaker. VELSEN CENTRAAL DRANKWEER COMITé, De gisteren in de gemeente Velsen gehou den Blauwe Bloempjes-dag heeft f 590. opgebracht. DRUKTE BIJ DE PONTEN TE VELSEN. Het was Donderdagmorgen bij de ponten te Velsen merkbaar dat men een groote drukte ^verwachtte. Reeds te ongeveer 9 uur kwamen eenige auto's en wielrijders opdagen. Veer publiek kwam naar de te verwachten drukte kijken, doch werd door de politie op een behoorlijken afstand gehouden. Het duurde niet lang of de derde pont moest in dienst gesteld worden. Bij de ponten waren Roode Kruis posten gestationneerd om zoo noodig hulp te kunnen verleenen. Weldra was het een geweldige drukte van auto's, motorrijders, fietsers en wandelaars. Degenen die naar de AVRO-dag te Alkmaar op weg waren, kon men direct herkennen aan de vlaggen, die zij op auto's, fietsen en mo toren medevoerden. Ook vele autobussen wa ren met doeken en AVRO-vlaggen versierd. De politie onedr persoonlijke leiding van den commissaris van politie de heer D. de Ridder, had lang geen gemakkelijke taak, doch alles ging in de volmaaktste orde. Op verschillende punten van den Rijks straatweg wai'en verkeersagenten gepost. Bij het terugkomen der demonstranten was weder dezelfde bedrijvigheid te monstateeren. Niettegenstaande de groote drukte was het langste oponthoud, dat de auto's hadden (zij stonden in file tot voorbij de Melklaan te Velsen) ongeveer 10 minuten. Ook het Waterstaatspersoneel verdient een woord van lof voor de voorbeeldige wijze, waarop het medewerkte. De helft van dat personeel, dat een vrijen Zondag had. heeft dezen prijs gegeven en hierdoor kon ook de derde punt in de vaart gebracht worden. Ondanks alles is toch wederom gebleken, dat nog doeltreffender maatregelen genomen moeten worden om het verkeer in nog snel ler tempo over te kunnen zetten. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rljksvischafsdag 3 stoomtrawlers. 4 beugers. 1 kotter en 7 log gers. Dc besommigen waren: Trawlers: Manden. 620 Adelante f 1700. 435 IJsseimond f 1300. 115 Amsteldijk f 1500. 165 Maria f 1300. 210 Alma f 2200. 185 Condor f 1900. Beugers: VI. 86 f 605, VI. 114 f 465. VI. 103 f 510; VI. 190 f 170. Kotter: E 365 f 215. Loggers: KW. 132 f 360. K.W. 161 f 630, Sch. 49 f 680. Sch. 342 f 485, Sch. 130 f 430. Sch. 84 f 590, IJm. 268 f 520. BLAUWE WEEK-ACTIE. Voorafgegaan door het muziekkorps ..Voor waarts", en geflankeerd door fakkeldragers, trokken de demonstranten van de Blauwe Week-Actie Woensdag door de straten, nu en dan geestdriftig één der geheelonthouders liederen zingende. Te half tien betrad op het Willemsplein de heer Heiligers de muziektent om te ge tuigen van het welslagen der demonstratie. SCHEEPVAARTN1EUWS. Het passagiersstoomschip Gelria van de Kon. Holl. Lloyd is Woensdagavond met pas sagiers en stukgoederen van Amsterdam naar Buenos Aires vertrokken. Het passeerde de sluizen alhier met een diepgang van 88 d.M. Het Duitsche stoomschip Dessau van de Norddeutsche Lloyd is Woensdagavond na lossing der Amsterdamsche lading stukgoede ren naar Hamburg vertrokken. Het Ned. passagiersstoomschip Stuyvesant me. passagiers en stukgoederen van West- Indië is Woensdagavond te IJmuiden aange komen en opgevaren naar Amsterdam. Het passeerde de sluizen met een diepgang van 68 d.M. Het Engelsche stoomschip Kelso More is Maandag 11 Mei met een lading ijzererts uit Nicolaiev naar het Hoogovenbedrijf alhier vertrokken. Hedenmorgen, Vrijdag, arriveerde te IJmui den het Eng. stoomschip Aga Penor komende van Japan en Ned. Oost-Indië met stukgoe deren en tabak voor Amsterdam. Genoemd stoomschip passeerde de sluizen met een diepgang van 76 d.M. Het Duitsche stoomschip Kreta van de Hapag wordt Zaterdagmorgen van West-lndië te IJmuiden verwacht en zal ligplaats kiezen aan den toeristensteiger in de buitenhaven om een partijtje stukgoederen voor Amster dam te lossen. EERSTE LADING GEZAAGD HOUT. Donderdagmiddag arriveerde te IJmuiden, komende van Leningrad met bestemming Amsterdam, het Letlandsche stoomschip Eve rest met een lading gezaagd hout. Dit is het eerste schip, dat in dit seizoen met een ia- ding hout van Leningrad de sluizen te IJmui den passeerde. „DE PRINS DER NEDERLANDEN". Het pasesagiersstoomschip ..Prins der Ne derlanden" van de Stoomv. Mij. Nederland met passagiers van Ned. Oost-Indic wordt Zaterdag 16 dezer te 6 uur v.m. te IJmuiden en ca. 10 uur te Amsterdam verwacht. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alhena p. 13 Oueasant. Buenos Ayr es naar Hamburg en Rotterdam. Amstelkerk 12 Lc Dakar. Amsterdam n. West- Afrika. Agira 11 v. Rlo Grande, Amsterdam n. Porto Alegre. Baloeran 13 2 u. v. Suez, Rotterdam naar Ba tavia. Blommersdijk 12, 12 u. 44 m., op SO Ynijl Z.- Oost van Valencia. Rotterdam naar Boston. Baarn p. 12. 22 u. 40 m. Ylissingcn, Antwer pen naar Duinkerken. INGEZONDEN MEDEDFELINGEN a 60 Cts. per regel. het voorjaar, koop tijdig een pot Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. Blitar 13 te Antwerpen. Rotterdam n. Batavia. Rodegraven 11 to Ouayoqull v. T.tlcuhuJino. Burn< veld 11 v. Talcahuano n. Sun Antonio. 1 h'uculion 10, 2S5 mijl Noord van Flores (Axorcn). n. Hu\rc. W.-Indië n. Amsterdam. Rem po 13 11 u. v. Colombo. Batavia na.-.r Rot terdam. im 11 n.m. v. Tampico. Rotterdam n. New- Orleans. Frit".- run 11 te Rlo Janeiro v. Amsterdam. Flandria 12. 21 u. v. Llssubon. Buenos Ayres naar Amsterdam. Gelria 1 :t v. Amsterdam naar Buonoa Avrw. Gemma 12 v. Knlmng. Rotterdam naar Japan. G te kerk 12 te Kaapstad v. Rotterdam, ver trok 13 n. l'ort Blimibcth. Houtman 12 te Port Natal v. Batavia. Indrapocra 13. 9 u. te Belawan. Rotterdam n. Batavia. Jolum van Oldenbarnevelt i>. 11 Perlm. B.»- tuvlu naar Amsterdam. Juno 10 v. Kingston J. n. Port au Prince. Jason 12 v. CallaO naar Mollendo. Kllptontein 13 te Rotterdam v. Amsterdam. Kinderdijk 11 n.m. te Vancouver v. Rotterdam. Kcnncmcrland p. 12. 13 u. Fernando Nor on- ha. Buenos Ayres naar Amsterdam, Kcdoe, p. 12 19 u. Finlstorre, Rotterdam naar Batavia. Mcnudo vertrekt 13 13 u. v. Londen. Batavia naar Rotterdam. Oostkerk 12 v. Wel Hal Wel. Japan naar Rot terdam. Ouderkerk 10 v. Kobe n. Rotterdam. Oidekerk p. 12 Gibraltar, Rotterdam naar Japan. Poelau Bras 11 v. Singapore, Batavia naar Am sterdam. Poclou La ut 12 te Londen. Batavia naar Am sterdam. Prins der Nederlanden p. 11 Gibraltar. Batavia naar Amsterdam. Randfontein 13 v. Belra n. Lour. Marques. Slamat p. 12 24 u. Kaap del Armi. Batavia n. Rotterdam. 14 16 u. te Marseille verwacht. Snleicr 11 v. Singapore, Java naar New Vork. Tasman 8 v. Padang naar Bdtavla» TJiketnbang 1) v. Hong Kong naar Manila. Venezuela 11 15 u. 9 m. 2So mijl Zuid van Va lencia, Amsterdam naar West-Indlë. IJstroom 12 te Port Harcourt. West-Afrika n. Amsterdam. Billiton p. 13 Vllsslngen. Antwerpen n. Ham burg. Baarn 13 te Duinkerken, Chili naar Amsterdam Ra toe 11 v. Batavia. Edam 13 v.m. v. Galveston, Rotterdam naar New Orleans. Heemskerk 13 v. Rotterdam naar Hamburg. Jncatru 13 te Rotterdam v. Hamburg. Johan de Wilt 13 v. Batavia naar Amsterdam. Memulo 14, 4 u. v. Batavia tc Rotterdam ver wacht. Montferhind 12 24 u. v. Santos. Buenos Ayres naar Amsterdam, Patria 13 v. Rotterdam naar Batavia, Poelau Lout 13 v. Gravesend. Batavia en Lon den naar Amsterdam. Stuyvesant 14 8 u. v,. West-lndië te Amster dam verwacht. IJselkerk p. 13 Ouessant, Australia naar Rot terdam. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 16 MEI HILVERSUM 298 M- Uitsluitend V.A-R.A.-TJltzendlng. 8— Gramofoonpl. 10— Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continu-bc- drijven. VARA-septet o 1. v. is. Eyl. Het Groot Volkstooneel en W. Luberti (toespraak). 32. Gramofoonpl. 12.15 VARA-septet o. 1. v. Is. EyL Pauze. 1.45 Gramofoonpl. 2T. Landré „Ons huis'een tehuis". 2.30* Ds. G. W. Melchers uit Warga: „Karaktervorming". 2.45 Paedagoglsch. concert. Hollandsche Kamermuzickvereeni- ging o. I. v. p. Tiggers. 4.15 Concert Henry Oos- tra 'bariton) en Joh. Jong (piano». 4.45 Espe- ranto-cursus G. J. Degenkamp. 5.05 D. J. v. d. Ven: „Ons mooie Nederland". 5.35 Fricseh uur tje. Joh. Jong (orgel). F, M. Sehurer tvoor dracht). J. H Brouwer (toespraak). 6.30 li. Bakker; „De bcteekenis van de Soc. Dcm. Ge meente Politiek in Arnhem". 645 Gramofoon- platën. 7.30 VARA Varia. 7.35. „De Film- koorts" een spel voor de lens van J. Eisen- sohn. Blijspel op te voeren door Het Groot Volkstooncel o. 1. v. w. v. Cappellen, II. Boubcr en B. Grocncveld. 8.— Concert. H. v. Oss (zang) en F. de Nobel (piano). 8-30 Bestuur.s- mededeelingen A. dc Vries. 840 Zaterdag avond programma. VARA-orkesl o. 1. v. H. dc Groot. Teun de Klepperman. 9.20 Een moderne Paljas, door S- de vries. M. m. v. VARA-crkest o. 1. v. H. de Groot en solisten. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonpl. 11— Vervolg Orkcsicon- cert. 11.40 Gramofoonpl. HUIZEN. 1875 M. Uitsluitend KRO-Uitzending. 8Gramofoonpl. 10.Gramofoonpl. 1130 Godsd. Halfuurtje, door Past. Perquin. 12. Politieber. 12.15 Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofo. .npl. 2.30 Vra- genhalfuurtje. 3.Kinderuurtje. 4.30 Zwem- cursus S. P. J. Borsten. 5.Gramofoonpl. 6— Sportpraatje S. P. J. Borsten. 6.15 Jcurn. Weekoverzicht door p. de Waart. 6.35 Belas tingpraatje door C. J. B. Otte. 7.— Spreker: Beknopt overzicht van de Kinderwetten. 7.30 Poiitieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.15 Concert KRO Salon-orkest o. 1. v. M. v. 't Woud. J. Moerdijk (zang), B. Verhoeven (causerie). 10.50 Dansmuziek. EEN DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Stijf van verbazing stond dc visschcr, toen hij de kist met goud voor zich zap. „Neen. neen." stamelde hij, „neen. neen, ik kan het niet geloo- vcn, dat dit goud is. het ziel cr net uit nl> koper." „Dat kan wél." z.-i Keesje, „maar het is veel «neer waard. i£n daar is nog nog meer vuorraad, dat zult ge zien." n kist met goud tiaar boven gehaald toen vond tncn. dat men voorloopig Tot driemaal tce werd en op de schuit gezet ei genoeg had cn keerde men rijk heiaden naar huis. „Wat zal moeder dc vrouw kijken, als zc al het goud ziet zei de visschcr.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7