UIT DE OMSTREKEN Helder waschgoed. Billijke prijzen. Traespireereede HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 20 MEI 1931 HEEMSTEDE HET JUBILEUM VAN BROEDER L. H. DE HAAN. Nadat des morgens Broeder De Haan op Meer en Bosch door vrienden en patiënten gehuldigd was, had daar Dinsdagmiddag een drukbezochte receptie plaats. Dat Broeder De Haan ook onder de andere Ingezetenen vele vrienden heeft, bleek hier duidelijk. Talrijk waren ook de bloemstuk ken, die den jubilaris gezonden werden. Te acht uur was er een feestelijke bijeen komst in „Irene". De zaal was fraai versierd. Het mannenkoor van Meer en Bosch con certeerde, waaraan medewerkten de zan geressen Betty Dijkstra en Lies je Hetler; de darpes Rie Klok en Rina Kroon van Diest (piano) en de heer Joh. Th. Betz (trompet). Broeder Oostenrijk had een verzameling spreekwoorden aan den landbouw ontleend, toepasselijk gemaakt op den jubilaris en heeft die op geestige wijze voorgedragen. Mej, Betty Dijkstra vertolkte een alleraar digst sprookje, betrekking hebbende op de werkzaamheden van den jubilaris en gedicht door Broeder Lagers. Met geestdrift werd een door broeder Oos tenrijk verwaardigd feestlied gezongen. Het is voor den sympathieken broeder een onvergetelijk dag geworden. VELSEN EERVOL ONTSLAG Aan den heer J. Pannekoek, doodgraver in dienst der gem. Velsen is door B. en W. tegen 1 Augustus eervol ontslag verleend. EERVOL ONTSLAG GEVRAAGD Door den heer C. G. Dekker, hoofd der school F. te Santpoort, is aan den raad der- gemeente Velsen per l September a.s. eervol ontslag gevraagd. IJMUIDEN MARKTPRIJZETv Tarbot per K.G. f 1.35—f 1. Griet per 50 K.G. f 54—f 20. Tongen per K.G. f 1.70f 1.25. Groote schol per 50 K.G. f 42. Middelschol per 50 K.G. f 40—f 34. Zotschol per 50 K.G. f 35—f 23. Kleine schol per 50 K.G. f 24r—f 7. Bot per 50 K.G. f 2.10. Schar per 50 K.G. f 8.50—f 5.10. Tongschar per 50 K.G. f 38f 28. "Vleet per stuk f 6.50. Pieterman en poon per 50 K.G. f 6.50 f 5.60. Groote schelvisch per 50 K.G, f 40f 35. Middelschelvisch per 50 K.G. f 32—f 21. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 23 f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 4.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 58f 29 Gullen per 50 K.G. f 23—f 6.50 Leng per stuk f 1.50f 0.50 Heilbot per K.G. f 1.35—f lflO. Koolvisch per stuk f 0.45f 0.08 Wijting per 50 K.G. f 7—f 2 Makreel per 50 K.G. f 10—f 3.40. IJslandsche versche visch: Tongschar f 24.50f 17 per 50 K.G. Groote schelvisch f 17.50f 5.30 per 50 KG. Middel schelvisch f 17.50f 7 per 50 K.G. Klein middel schelvisch f 16f 7 per 50 Kilogram. Kleine schelvisch f 11 per 50 K.G. Groote gul f 3.50f 2 per 50 K.G. Kabeljauw f 7.80—f 4 per 125 K.G. Heilbot f 1.20—f 1.10 per K.G. Leng f 0.75f 0.50 per stuk. NAAR DE HARINGVISSCHERIJ De „Flora" iJm. 501 van de Vereenigde ex ploitatie maatschappij ligt in het dok en wordt verder voor de haringvlsscherij klaar gemaakt. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rij ksvischafslag te ÏJmulden 10 stoomtrawlers, 2 kotters, 3 log gers. De besommingen waren; Manden Trawlers 400 Kremer f 3000 525 Hercules f 4900 445 Utrecht f 2400 125 Paris f 2100 365 Eemmond f 17Q0 350 An Avant f 2200 165 Frisia f 1700 115 Gezina Catherlna f 2100 335 Eli Chevinière I 1400 160 Jenny Elze f 2500 IJslandsche versche visch: 1880 Odin g 5500 Kotters: S.S. 82 f 930, H.H. 181 f 1170. Loggers: KW 40 f 540, KW 135 f 550, Sch 379 f 640. SCIÏEEPVAARTRERICHTEN. Binnengekomen schepen: 19 Mei: Ned., Aurora, Rltterdam. Engelsch, City of Coye, Belfast. Duitsch, Sira Norena, Hamburg. Ned., Simon Bolivar, Curasao. Ned., Iris, Kopenhagen. Zweedsch, Kunmaro, Oxselosund. Fransche politiekruiser, Estafette, Noord zee. Spaansch, Marluci, Pernau. Noorsch. Skard, Leningrad. Vertrokken schepen: Duitsch. Ussukuma, Rntwerpen. Engelsch, Olivine, Methil. 19 Mei: Engelsch, Maisden, New-Castle.. Ned. Salawatti. Antwerpen. Ned.. Christiaan Huygens, Batavia. Zweedsch, Flandria, Rotterdam. Zweedsch, Ask, Rotterdam. Duitsche motorschoener,, Hoyo, Odensee. Duitsch, Astarte, Bremen. Ned. motorschoener, Res Nova, Bohle. 19 Mel: Engelsch, Stanislas, Leeds. Duitsch, Altona, Hamburg. Ned., Eemland, Rio Janeiro. Duitsch, Heidelberg, Hamburg. Fransch. Jamaica, Havre. Engelsch, Mcndien, Rotterdam. Engelsch, Mavis, Londen. Engelsch, Equity. Goole. Fransch. Boree, Sunderland.. Lctsch, Windau, Rotterdam. Duitsch, Sira Morena, Bologne. Ned., Llnggstroom, Londen. Ned., Rhea, Hamburg. Ned. motorschoener, Adelaar, Frequc, WEER NAAR ZEE De stoomtrawlers Trio IJm. 175 en Sham rock IJm. 129 van de V. E. M. vertrekken he den, na eenigen tijd opgelegd geweest te zijn, weer naar zeer ter uitoefening van de vis- scherij. FRANSCHE POLITTEKRUISER „ESTAFETTE" Heden arriveerde in de haven te IJmuiden de Fransche politiekruiser „Estafette", welke ligplaats koos aan den toeristensteiger. De „Estafette zal eenige dagen te IJmuiden blij ven liggen en daarna weer naar de Noordzee vertrekken. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Fransche stoomschip Boree is na los sing harer lading ijzererts aan het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden, Dinsdagavond in ballast naar Sunderland vertrokken. Het uitgaande stoomschip Rijnstroom heeft Dinsdagavond aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een partij ruw ijzer bijgeladen en is Woensdagmorgen naar Huil vertrokken. Het motorpassagiersschip Christiaan Huygens is Dinsdagmorgen met passaigers en stukgoederen van Amsterdam naar Ned, Oost- Indië vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 82 d.M. Met deze afvaart is gelijktijdig een verandering n de dienistx-egeling gekomen; voortaan zul len de passagiersschepen van de Stoomvaart Maatschappij Nederland op Woensdag van Amsterdam vertrekken, welke dag op het traject Genua wordt ingehaald, zoodat de aankomstdatum te Genua geen verandering zal ondergaan, Het Duitsche passagiersstoomschip Sierra Morena is na inscheping der passagiers en bijlading te Amsterdam naar Buenos Aires vertrokken. Het Zweedsche stoomschip Run Maro is Dinsdagmorgen met een lading ijzererts van Oxelosund aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. MUZIEK. K. R. O. Concertavond. Ook de luisteraars naar den K.R.O. hebben hun orkest en hun leider, hun solisten, hun sprekers van aanschijn tot aanschijn mogen aanschouwen, en hun vreugde mogen uiten in het onbedaarlijk applaus dat op zulke avonden het gesproken woord pleegt te vol gen of te onderbreken, de solisten en 't orkest te animeeren, de saamhoorigheid, onder de luisteraars te vergrooten en den avond zeer lang te maken. Het was alzoo een propaganda-avond voor den K.R.O.. Evenwel het zeer matig gebruik dat werd gemaakt van het gesproken woord (Dr. P. J. A. M. Kouwenhoven als voorzit ter der afdeellng Haarlem en omgeving, leid de den avond in, de voorzitter van de K.R.O. Pastoor Perquin, hield de slot-toespx'aak) hield de illusie levendig, dat men luisterde naar een concert-zonder-meer, waarop dan orkest en solisten zich mochten verheugen in zeer geanimeerde belangstelling. Den dirigent Johan Gerritsen hebben wij met buitengewone interesse gevolgd, als hij in een welvoorzien programma het K.R.O.- orkest deed zien van heel gunstige zijde. Het orkest heeft in Johan Gerritsen een sterk suggestief \eider; zijn rijzige podiumfiguur imponeert de spelers, die heel den avond volijverig zijn intenties volgen. Zijn leiding beperkt zich tot het strikt noodzakelijke, ook daar waar dramatische effecten worden beoogd. Juist in die mo menten is zijn gebaar het meest impo neerend wijl hij hier een sterke bewogen heid in de muziek bewerkt met uiterst sobe re middelen. Men mocht hem hartelijk toe- wenschen, dat hij zijn ensemble kon vervol maken zooals hij dit zelf wenschte. In de middenstemmen is de klank dun; zeker zou uitbreiding der altviolen hier een groote ver betering brengen. Ook de klank der violen, der instrumenten-an-sich, is niet van dat gehalte, dat door het oor den weg vindt, naar het hart. De concertmeester had in zijn solo trekjes genoegzaam getoond, dat een meer volmaakt instrument stellig zijn bedoeling meer volkomen zou kunnen uiten. Opval lend was het verschil van den klank zijner viool met dien van Frits Waterman's instru ment. Deze solist droeg met veel animo en warme muzikaliteit Wagner's Meistersinger- Preislied voor en ongetwijfeld zal door de goede opstelling voor de microfoon zijn spel ook daar hebben voldaan, waar het in den aether werd uitgedragen naar de velen die op dezen avond niet aanwezig konden zijn. Ook de zangsoliste mej. Jo Immink mocht zich verheugen in een blij enthou siasme. Zeer spijtig was het, dat zij had te zingen in een ruimte, waar een dikke tabaks nevel een vrije vocale uiting bijkans onmo gelijk maakte, zoodat wij vooral na de pauze moeite hadden, haar in den kijker scherp te krijgen, waartoe elke poging, zelfs het uitne men en poetsen der lenzen, volkomen faal de. Te meer hebben wij haar bewonderd, in dc Zigeunerlieder van Brahms zóóveel te kunnen geven, dat zij ons het gemis bij Gluck ruimschoots vergoedde. Brahms ver droeg en verkreeg heel de spontaniteit van haar warm zangtalent. Gluck daarentegen werd moeitevol gehouden in den toon, waar in de lijn der klassieke muziek zoo schoon tot uiting komt; de rust die wij slechts her vinden in de meest volmaakte, de best be- heerschte stemmen. Met Brahms evenwel bracht Jo Immink aan elk, die voor de bewogenheid der muziek ontvankelijk is, het beste wat zij had. Zij kon deze acht zangen, zonder door applaus te worden onderbroken, achtereen zingen, maar oogstte bij het beëindigen daarvan warmen dank. Van applaus gesproken: Weber's „Auffor- derung zum Tanz" toonde dat radio-luis teraars en intelligentie twee begrippen zijn, die elkaar niet altijd dekken. Want hoewel het heden de tweehonderd vijfentachtigste uitvoering van dit dankbare en geliefde stuk was. onderbrak men die tegen het eind al weer met heel ontijdig applaus.Een blik op den dirigent had dit kunnen vermijden. G. J. KALT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. gpï HEROPENING BADINRICHTING Met eenige plechtigheid is hedenmorgen de badinrichting aan de Badhuisstraat 5 heropend. Na een verbouwing, die ongeveer negen maanden heeft geduurd, is hier thans een keurig badhuis verrezen, dat ongetwij feld een goede toekomst tegemoet gaat. Er zijn nu 22 kuipbaden en 15 douchebaden aangebracht, die zich onderscheiden door hun moderne en hygiënische inrichting. Vele belangrijke verbeteringenzijn tot stand ge komen, o.a. zijn alle machinerieën ver nieuwd en is een nieuwe ketel aangelegd. Vermelding verdient eveneens het nieuwe filterhuis dat thans circa 28.000 liter water kan bevatten, tegen 18.000 in den vroegeren toestand. Van den stand van het water in het reser voir wordt men in de kassa op de hoogte ge houden, doordat er, wanneer het reservoir vol of leeg is ,een electrische bel afgaat. De verwarmingsinstallatie is zoodanig in gericht, dat er zelfs bij een strengen winter steeds voor warme baden kan worden zorg gedragen. Over ae geheele linie kunnen we zeggen, dat de nieuwe inrichting, vergeleken bij het oude badhuis, enorm is vooruitgegaan. Hygiëne en practische inrichting zijn de voornaamste indrukken, die men bij een bezoek aan het badhuis opdoet. De verscheidene genoodigden, die heden morgen de opening bijwoonden .toonden zich over een en ander dan ook uitermate inge nomen. WETHOUDER VAN ONDERWIJS. Le wethouder van Onderwijs is Donderdag verhinderd zijn spreekuur te houden. JUBILEUM BIJ „DE SIERKAN". Donderdag 21 Mei hoopt de heer H. Beyer, boekhouder bij de N.V. Haarlemsche Melk inrichting „De Sierkan" den dag te vieren, dat hij 25 jaar in dienst is van deze onder neming. .TERAARDEBESTELLING J. F. HULSWIT. Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag op de begraafplaats Wester- veld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wij len den heer J. F. Hulswit, oud-directeur der Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee en oud-wethouder van Haarlem. Onder de aanwezigen waren de burge meester, de heer C. Maarschalk, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, wethouder, verschil lende raadsleden en oud-raadsleden; Jhr Mr. J. W. G. Boreel van Hogeland'en, oud burgemeester van Haarlem, tijdens wiens burgemeesterschap de overledene wethou der is geweest; Jhr. Mr. F.- Teding van Berkhout Sr., president-commissaris van de Haarl. .Machinefabriek v.h. Gebr. Figee, Ir. F. C. Dufour, directeur dezer vennoot schap; E. H. Krelage, - voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken en verschil lende leden der Kamer; H. Meinesz, oud- directeur der Javasche Bank, voorzitter der Tariefcommissie; Ir. B, M. Gratama uit Den Haag namens de Normalisatiecommissie; Jhr. Mr. F. Teding van Berkhout Jr., direc teur der Twentsche'Bank alhier; J. Muysken, onder-directeur van Werkspoor te Amster dam, Adr. Pot, gedelegeerd commissaris der N.V. Electrotechnische Industrie v.h. Wil lem Smit te Slikkerveer e.a. Een groot deel van het personeel der Haarlemsche Machi nefabriek was eveneens aanwezig. In de aula werd een rouwdienst geleid door Rev. Henry Taylor. Bij de groeve werd allereerst gesproken door een neef van den overledene, luitenant ter zee le klas Beckmann, waarna Ir. F. C. Dufour sprak, mede namens commissarissen en allen, die verbonden zijn aan de Haarlemsche Ma chinefabriek vJh. Gebr. Figee. Spr. zeide dat het leven van den heer Hulswit voor een groot deel was opgegaan in de belangen der Haarlemsche Machinefabriek. Gedurende 45 jaar was hij daaraan verbonden, de spr. had het voorrecht, 31 jaar met hem te mogen samenwerken. Spr. herdacht het krachtig streven van den overledene, wiens devies was „Repos ailleurs". Bij zijn heen gaan van de fabrieik had spr. getracht zijn groote verdiensten te schetsen. Door den arbeid heeft men aan de fabriek getracht zijn naam hoog te houden. Wij plukken thans nog de vruchten van zijn arbeid, zei- de spr., die memoreerde, dat de overledene niet vast zat aan oude vormen, getuige de instelling van een commissie!' van overleg van het personeel der fabriek. Dat het werk der fabriek een goeden naam heeft ook in het buitenland, is te danken aan Hulswit, die zooveel daarvoor buitenslands heeft gereisd. Spr. herinnerde er aan, dat de overledene zitting had in talrijke commissies en licha men en hoe hij zich ook aan de publieke zaak gaf door zijn lidmaatschap van den raad en als wethouder. Zijn belangstelling voor de Haarlemsche Machinefabriek is on verflauwd gebleven en hij toonde die vooral gedurende zijn laatste Amerikaansche reis. Slechts 4 jaar mocht hij van de rust genie ten. Wij nemen afscheid van hem en dan ken hem voor alles wat hij voor de Haar lemsche Machinefabriek is geweest", aldus spr., die daarna nog een persoonlijk woord van dank sprak voor de genoten vriend schap. De heer van Oyen sprak mede namens andere vrienden en memoreerde een 30- jairge vriendschap met den overledene. „Hoe hebben we samen genoten van Sha kespeare en andere schrijvers", zeide spr. „Gij waart een man, dien men nooit ver geet." Namens de Haagsche commissie voor de Normalisatie sprak Ir. B. M. Gratama een woord van dank. Spr. zeide den overledene lang gekend te hebben, doch in de oorlogs jaren leerde hij hem beter kennen, nd. als een man, die een open oog had voor alle belangen buiten eigen kring. Van 1917 1925 is hij voorzitter der Normalisatie commissie geweest en spr. - was dankbaar, dat hij hem 'mocht opvolgen. Wij danken hem voor alles," wat- hij in deze Commissie heeft gedaan. Een neef van den overledene, de heer Andrea, dankte voor wat de heer Hulswit als oom en voogd voor hem was geweest, Oud-generaal de Witt Huberts sprak als aandeelhouder der Haarlemsche Machine fabriek, die door vele relaties met den over leden verbonden was. Het leven van Hulswit was arbeid en opoffering. Wij betreuren het, dat de rust voor hem zoo kort was, maar zijn leven is niet vergéefsch geweest. Op hem zijn van toepassing de woorden uit Brahm's Requiem: „Dat zij rusten mogen van hunnen arbeid en hunne werken volgen hen na". Rev. Taylor verrichtte de liturgische plechtigheden. Namens de familie dankte de a.s. schoonzoon van den overledene, de heer Dessauges uit Lausanne, voor de groote belangstelling. PERSONALIA Op het werelddanscongres gehouden examen slaagde de heer Schroder, dans- leeraar te Haarlem, voor het Brevet de Capacité. GROOTE BRAND TE LEIDEN. HOUTZAGERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. Dinsdagavond te ongeveer halfzeven is door onbekende oorzaak een hevige brand uitge broken in de houtzagerij en houthandel van de Gebroeders Van Hoeken, aan den Rijndijk te Leiden. Het vuur vond spoedig gretig voed sel in de houtkrullen en de aanwezige hout voorraden, zoodat deze, mede door den feilen wind, spoedig in lichte laaie stonden. Binnen enkele oogenblikken waren de zagerij, machi nekamer en drie geheel gevulde houtloodsen een vlammenzee De Leidsche brandweer be streed het vuur met al het beschikbare mate riaal. Het vuur werd ontdekt, eenige oogenblik ken, nadat het werkvolk het terrein had ver laten, zonder dat men iets bijzonders had be merkt. De oorzaak moet waarschijnlijk wor den gezocht in broeiing van het zaagsel. Te halfacht was het gevaar voor uitbreiding ge weken en kon de brandweer grootendeels in rukken. Er bleven twee spuiten achter voor het verrichten van nablusschingswerk. De schade, die zeer aanzienlijk moet zijn, doch door verzekering gedekt wordt, zal eerst he den definitief kunnen worden vastgesteld. BEZORGDHEID OVER HET PALEIS-RAADHUIS. Leiders van „Monumenten zorg" adresseeren. BESTENDIGING ALS PALEIS EEN VERNIETIGING GENOEMD. Prof. Ir. J. A. G. van der Steur en Dr. Jan Kalf hebben tot den minister van Onderwijs, K. en W. een brief gericht, waarin zij zeggen met de grootste verbazing als voorzitter en secretaris van de afd. B. der Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, kennis te hebben genomen van het voorstel door de regeermg aan het gemeentebestuur van Amsterdam ge daan betreffende het voormalige stadhuis van die gemeente. Zij hebben vertrouwd dat de Gemeenteraad dit voorstel van de hand zou wijzen, besef fend, dat de verwezenlijking van hetgeen het beoogt, de volkomen vernieling van het ge bouw als architectonische schepping zou be vorderen. Uit het verslag van de afdeelingen van den Raad is thans gebleken, dat dit besef slechts bij enkelen onder zijn leden en dan nog slechts ten deele bestaat. .Krachtens door de regeering zelve hun gegeven opdracht als leiders van de be waking van den Nederlandschen monumen- tenschat, en niet minder krachtens het eigen gezag van mannen, van wie de een zijn ge heele leven en de ander een groot deel er van aan de studie en de instandhouding van de gedenkteekenen der Nederlandsche bouwkunst heeft gewijd achten zij zich bevoegd en ver plicht openlijk te verklaren: dat het oude stadhuis van Amsterdam het meest grootsche monument van Nederland sche bouwkunst is; dat de beteekenis ervan tot schande van het land, sinds meer dan een eeuw is ver duisterd, omdat de aanblik van het inwendi ge tot onherkenbaar wordens toe verminkt is bij de verbouwing tot koninklijk paleis; dat een herstel tot zijn oorspronkelijken luister grootendeels nog zeer goed mogelijk is, dank zij het beleid en de piëteit waarmede de architect Ziesenis die verbouwing heeft uitgevoerd; dat dan echter geen der vertrekken op de hoofdverdieping voor woondoeleinden kan blijven bestemd en geenerlei afscheiding in de galerijen blijven gedoogd, zoodat iedere poging het gebouw toch opnieuw, en thans voor goed, tot paleis te bestemmen, waarbij juist de bewoonbaarheid verbeterd zou moe ten worden, een nog veel ernstiger en een duftrzame schennis zou beteekenen; dat de regeering den plicht heeft, de kunst werken, die het voorgeslacht heeft nagelaten in eere te houden en dus niet mag gedoogen, dat het belangrijkste architectonische monu ment van het land voorgoed wordt ver minkt; dat zij ongetwijfeld met de beste bedoe lingen haar voorstel gedaan heeft, maar dat daaraan de grondslag ontvalt, nu haar eigen deskundigen moeten verklaren, dat wat zij beoogde onmogelijk, want ontoelaatbaar, is. „Het is daarom, dat zij met diepen ernst een beroep doen op den minister en hem verzoeken het daarheen te leiden, dat het onuitvoerbaar voorstel der regeering worde ingetrokken en aan een klein getal van architecten en kenners van onze oude bouw kunst worden opgedragen te beraden, op welke wijze het oude stadhuis van Amster dam in eere kan worden hersteld en tot welke doeleinden het dienstbaar kan worden gemaakt. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTERLIJKE MACHT. Benoemd is tot vice-president van de ar- rondissements-rechtbank te Amsterdam: mr. C. W. Thöne, thans rechter in gemelde recht bank. ALG. ARMENCOMMISSIE. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot se cretaris van de algemeene armencommissie, voor den tijd van vijf jaren, mr. C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Rijkshandelshoo- geschool te Rotterdam. KEURMEESTERRS. Benoemd is te rekenen van 1 Jan. jl. af tot rijks-keurmeester in vasten dienst S. de Vlas I te Gieten, thans tijdelijk als zoodanig *?erk- v. a am. ORGELBESPELING Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk te Haarlem op Donderdag 21 Mei 1931, des namiddags van 34 uur, door deu heer George Robert. Programma. 1. Suite du deuxième ton, L. N. Clérambaulfc (1676—1749), Plein jeu Duo Trio Basse de cromorne Flütes Récit de Nazard Caprice sur les grands jeux. 2. Dorische Toccata, J. S. Bach 3. Pastorale, César Franck 4. In Memoriam, Requiem Pie Jesu Quid sum Miser Recordare Jesu Pie 5. Grand Choeur dans la tonalité grégo- rienne, A. Guilmant BRANDBLUS S CHERSVEREENIGING „DE TIEN". Vandaag bestaat de Haarlemsche Vrij willige Brandblusschersv-ereeniging „De Tien" veertig jaar. Ter gelegenheid van dit feit waren de leden Dinsdagavond opge roepen voor een Oudejaarsavondviering, waaraan de bekende conférencier Louis Davids zijn medewerking verleende. Het woord werd o.a. gevoerd door den eerevoorzitter van de vereeniging de heer C, J. van den Broek, commandant van de Brandweer, die de leden met het jubileum van harte geluk wenschte. Spreker ging ver volgens de geschiedenis van „De Tien" na en constateerde, dat er een goede verhou ding bestaat tusschen de vrijwilligers en het brandweercollege. Na afloop van de toespraken, bleef men nog langen tijd in gezellige stemming bijeen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Eemland 19 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika, Enggano 19 te Batavia v. R'dam. Giekerk 17 te Durban van Rotterdam. Jagersfontein 18 v. Kilindini, Rotterdam n. Beira. Jan Pieterzoon Coen 19 te Port Said, Am sterdam n. Batavia. Lochkatrine 17 v. Los Angeles, Rotterdam n. de Pacifiekust. Nieuwkerk 18 v. Kilindini,'Beira n. Rotterdam. Orania 18, 22 u. van Santos, Buenos Ayres n. Amsterdam. Patria 19. 11 uur van Tanger, 13 u. te en 14 u. van Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Poelau Tello 19 v. Suez, Amsterdam n. Ma kassar. Rhea 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Sierra Morena 19 v. Amsterdam n. Buenos Ayres. Statendam 19 n.m. te New-York van Rotter dam. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen; G. GravenmakerZwaan, z., c. J. A. 't HartWeinberg, d., J. L. BaltusHoebe, M. Stolk—v. Slinter, z., M, H. Bijl—Bos, d., W. Otter—Otter, d., M. v, Bakel—Boot, d„ F. ZwaayJantzen, z„ E. M- L. KesslerStoop, z., O. J. DikPopken, z., j. P. Broek—v. Os, z., A. J. W. KempeKuyer, d. Overleden: II. II. Ruurling e. v. J. C. Krom, 66 j. Aafje Dekker e. v. W. H. de Graaf. 26 j. C. S. M. Bakx wed. J. L. A. van Oerle, 92 j., Catharina Anna Sinterie, 67 j-, J. G. Duwens weda A. Hausma, 80 j., Alida Petr. Beentjes, 7 weken. Antje Duineveld e. v. c. Vemes 67 j„ INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 21 MEI 1931 HILVERSUM, 298 M. Utisluitend A.V.R.O.-Uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Mor genwijding. 10.3011.00 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Solistenconcert. W. F. Meijer (piano), Mary Schermer (zang), Kitty Raphael (viool) met vleugelbegeleiding door Egbert Veen. 12.00—1.45 AVRO-kwartet o. I. v. D. Groeneveld. Zang door Annie StronckKappel. Vleugel: Egb. Veen. 1.45— 2.30 Max Tak: „Paganini. Met gramofoon- platen-illustratie. 3.004.00 Naaricursus d. Mevr. De Leeuw Van Rees. 4.005.00 Zieken- uurtje. 5.006.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 6.006.30 Sportpraatje door H. Hol lander. 6.307.00 Vervolg Omroeporkest. 7.00 Eng. les Fred Fry. 7.30—8.00 Prof. Dr. A. A. Nyland spreekt over Christiaan Huygens. 8.008.15 Gramofoonpl. 8.1510.30 Aanslui ting Concertgebouw Amsterdam. 10.30 Vaz Dias. 10.4512.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. 8.00 K.R.O. 10.00—11.00 N.C.R.V. 11.00—2.00 K.R.O. Daarna N. C.R.V. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang Da meskoor N.C.R.V. 10.30—10.00 Ziekendienst. II.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods dienstig halfuurtje Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15—1.45 Concert K.R.O. Trio o.l.v. P. Lustenhtmwer. 1.452.15 Gramo foonpl. 2.153.15 Handwerkcursus door mej. G. Ably. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.00— 5.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Cursus Han denarbeid voor de jeugd. 5.456.45 Piano duetten door Gerard Hengeveld en Ge.org van Renesse. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragen- halfuurtje. 7.30 Politieber. 7.45 H. Amelink: Causerie. 8.0010.45 Concert Ohr. Radio orkest o.l.v. G. Stam. 9.00—9.30 Spreker. 10.10 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpla- tenconcert. DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.202.20 Or- kestconoert. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.05 Dansmuziek. 4.50 Orkesteoncert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Zang door Mary Ogden en Herbert Heyner. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert A. Catterall (viool), Orkest. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Toespraak door Z. K. H. de Prins van Wales. 1.05 Concert voor 2 piano's door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 10.45 —i-20 Dan^asstei. 1^23—12.25 Televisie,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10