IWM NED. VOETBALBOND. OVERZICHT DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES In de competitie om het kampioenschap van Nederland hebben Ajax en Feijenoord beide een gem. van 1.50. De vierde nederlaag voor Go ahead. West-Frisia wint van D. W. S. den beslissingswedstrijd om een plaats in de eerste klasse. Een kranige overwinning van E.D.O. tegen Xerxss te Schiedam in de degradatie competitie. Bleijerheide neemt in de pro motie-competitie van Af deeling IV de leiding. In Af deeling V moeten F. V. C. en W. V. V. een beslissingswedstrijd spelen. Gisteren zijn weer twee wedstrijden voor de competitie om het kampioenschap van Nederland gespeeld. Volgens de verwachting won Feijenoord van Vclocitas en werd Go ahead door Ajax met een nederlaag naar Deventer terug gestuurd. Ajax en Feijen oord (tusschen wie tenslotte de beslissing vermoedelijk wel zal gaan) hebben nu beide een gemiddelde van 1.50. Merkwaardig is het weinige succes van Go ahead; haar vier wedstrijden brachten even zoovele neder lagen. Een ongewoon verschijnsel voor deze stoere Deventer club, die met haar laatste wedstrijden haar houding wel zal wijzigen. De beslissingswedstrijd voor een plaats in de eerste klasse tusschen D. W. S. en V/est Frisia, die gisteren op het R. C. H,-terrein gespeeld werd, is met een verdiende over winning voor de Enkhuizenaren geëindigd, wat velen niet gedacht zullen hebben. West- Frisia is hiermee eerste-klasser geworden, waarmee we haar gelukwenschen. En ook E. D. O. heeft ons allen aange naam verrast met het keurig winnen van den zwaren uitwedstrijd tegen Xerxes, waardoor onze stadgenooten een mooie kans op het eerste-klasseschap hebben behouden en zelfs de leiding hebben genomen. E.D.O. heeft niet alleen haar goeden wil, maar ook haar kunnen getoond. Nu nog efcns de tan den goed op elkaar en Haarlem behoudt haar derden eerste-klasser. In Afdoeling IV heeft Wilhelmlna, die met haar degradatiewedstrijden zoo flink van wal was gestoken, op eigen veld van Bleijer heide verloren, waardoor laatstgenoemde de leiding hoeft genomen. In Afdeeling V is de spanning in de pro- motiecompctitie nog niet afgeloopen. Zooals te verwachten was moeten F. V. C. en W. V. V. een beslissingswedstrijd spelen. Kampioenschap van Nederland: FeijenoordVelocitas 20 AjaxGo ahead 20 AFDEELING I Promotie tweede klasse: (Beslissingswedstrijd) D. W. S.—West Frisia 1 Promotie derde klasse: De KenncmersHollandia 2—2 De VolewijckersH. V- C. 26 Promotie vierde klasse: D. J .K.—E. V. C. 4 Vierde klasse C.: Hlllegom—T. I. W. Promotic reserve tweede klasse: Zeeburgia 2—H. R. C. 2 4 AFDEELING II Promotic tweede klasse: XerxesE, D. O. 0 Promotic derde klasse De HollandiaanCoal 32 Schevenlngen—S. V. W. 5—4 Reserve eerste klasse: Excelsior 2—Sparta 2 2—1 AFDEELING III Promotie tweede klasse: Rigtersbeek—N. E. C. 54 AFDEELING IV Promotic tweede klasse: Wilhelmlna—Bleijerheide 13 Roermond—Dongen 2—6 AFDEELING V Promotie tweede klasse: W. V. V—M. S. C. 4—0 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gewgel.verl.pnt.v,t.gem. Ajax 6 4 1 1 9 22—11 1.50 Feijenoord 4 3 0 16 10—6 1.50 P. S. V. 6 4 0 2 8 18—9 1.33 Velocitas 4 0 13 1 2—16 0.25 Go ahead 4 0 0 4 0 4—14 0.— Promotie 2e klasse AFDEELING I. West-rFrisia (a)5 3 117 12—9 1.10 D. W. S. (a) 5 2 2 5 11—10 1.— Excelsior 4 10 3 2 9--13 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING II. E. D. O. Xerxes Fortuna 2 1 1 0 3 5—2 1.50 2 1 0 4 2 2—4 1.— 2 0 1 1 1 3—4 0.50 AFDEELING III. Rigtersbleek 3 2 1 0 5 85 1.67 Robur et Vel. 2 1 1 0 3 7—3 1.50 N. E. C. 3 0 0 3 0 6—13 0 AFDEELING IV. Bleijerheide Wilhelmina Dongen Roermond F. V. C. W. V. V. M. S. C 4 3 1 0 7 13—5 1.75 4 2 1 1 5 7—5 1.25 4 1 1 2 3 10—10 0.75 4 0 1 3 1 4—14 0.25 AFDEELING V. 4 3 0 1 6 11—5 1,50 4 3 0 1 6 12—7 1.50 4 .0 0 4 ft 4—14 0.— Go ahead (a) 19 14 0 5 28 6134 1.47 P. E. c. (a) 19 11 4 4 26 54- -31 1.37 Heracles 18 11 3 4 25 52—37 1.39 Enschedé 18 7 5 6 19 34—31 1.C6 Wageningen 18 7 3 8 17 37- -36 0,94 A. G. O. V. V. 18 8 0 10 16 42—34 0.89 Tubantia 18 5 5 8 15 41- -50 0.83 Z. A. C. 18 4 5 9 13 29- -46 0.72 Vitesse 18 5 2 11 12 28- -58 0.67' Robur ct Vel. 18 5 1 12 11 38- -62 0.61 De Competitiestanden AFDEELING III. Eerste klasse Eindstand. (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Promotie Tweede Klasse. BESLISSINGSWEDSTRIJD D. W. S.-West-Frisia (1-2) Voetbalvreugde en voetballeed heerschte er na afloop van bovengenoemden wedstrijd in de R.C.Ii.-kleedkamers. De West-Frisianen verkeerden in een opgewonden vreugderoes cn werden van alle kanten bestormd om gelukwenschen in ontvangst te nemen; de D.W.S.'ers droegen daarentegen gelaten hun leed, nu zij die mooie kans, om In het voet bal Walhalla te komen, in rook hadden zien opgaan. Nochtans kwamen ze, zooals dat goede sportlui betaamt, gezamenlijk de spelers van West-Frisia na afloop spontaan geluk- wensohen. Dat deed goed aan. Dank zij de uitgebreide maatregelen, die door het bestuur van R.C.H. waren 'getroffen, waarbij van Haarlem zoowel als E.D.O. volle medewerking was verkregen, was het aantal beschikbare plaatsen op het R.C.H.-terrein met enkele duizenden vergroot en kon men den grooten toeloop van belangstellenden met rust tegemoet zien. Het is echter wel een tikje anders .geloopen; men had hier buiten de weergoden gerekend en zoo kon het gebeuren dat het terrein niet wat men noemt „uitverkocht" was. Nadat om -twaalf uur de hekken waren ge opend en het weer zich toen minder gunstig liet aanzien, begon het al spoedig te regenen en practisch gesproken is het daarna tot vier uur niet meer droog geweest. Dat dit slech te weer van invloed geweest ls op het bezoek is niet twijfelachtig, doch desondanks waren toch wel ongeveer acht duizend toeschouwers aanwezig, toen precies twee uur scheids rechter Israëls liet tossen. Zooals te verwachten was heeft het ter rein de steeds maar neeplassenden regen uit stekend verwerkt en al was het veld natuur lijk glad, het was en bleef tot het einde toe goed bespeelbaar. West Frisia heeft den toss gewonnen en laat D.W.S. tegen wind en regen in aftrappen. De elftallene die door hun resp. supporters met veel lawaai binnen de krijtlijnen waren ontvangen, hadden zich als volgt opgesteld: West-Frisia; v. d. Zei, Oerlemans, de Kroon, Edelenbosch, Bakker, Krul, Peereboom, Rambema, Jelles, Stelling, Horsman. D. W. S.: Van Es, v. d- Kluft, Gimpel, Jan Slot, v. d. Kous. C. Huisman, J. Hulsman, de Cock, Stokken, Moerman, Untelaar. Van den aftrap af door D.W.S. bemachtigt de West-Frisia-voorhoede den bal en bestormt al aanstonds het Amsterdamsche doel, waar bij de rechtsback van D.W.S. zich niet geheel zeker toont van zijn zaak en door mis trap pen een gevaarlijk moment veroorzaakt. De Enkhuizers schijnen zich het eerst op hun gemak te gevoelen onder deze zeer ongunstige omstandigheden en bestoken het D.W.S.- doel herhaalde malen. Daarenboven zijn hun aanvallen goed opgezet, al liet men van stonde af aan den linkervleugel wel wat te veel werkeloos. D.W.S. weet zich Inmiddels staande te houden en gaat het met tegenaanvallen pro- beeren. waarbij al direct blijkt, dat Van Es die de groote kracht moet zijn in den Am sterdamsche aanval, wel zeer handig en snel ls, doch een totaal verkeerde opvatting van het spel heeft en nagenoeg geen enkele maa! op zijn plaats staat. Weliswaar veroorzaakt hij door enkele individueele staaltjes de Enk- hulzer achterhoede enkele malen groote moeite, toch blijkt Oerlemans hem in door snee de baas te zijn en geeft hem nagenoeg geen kans. Zoo is tot dusver het spelbeeld stellig ten gunste van West-Frisia, dat maar regelmatig blijft aanvallen en de D.WLS.-keeper voor lastige problemen stelt. In de vijf en twintigste minuut van den wedstrijd komt dan het onvermijdelijke; de mldvoor van West Frisia geeft een mooien center naar den vrijstaanden linksbinnen, die met een goed gericht schot Untelaar pas seert (0—1). Direct nadat D.W.S. weer heeft afgetrapt zitten de West-Frisianen voor het D.W.S.- doel en weten zoowaar uit een corner nog maals te scoren, doch het blijkt buitenspel te zijn. De D.W.S.-voorhoede, waarin veel te kort vespeeld wordt, laat 'zich lntusschen niet on betuigd en als Van Es op de linksbinnen- plaats den bal bemachtigt, geeft hij door naar den vrijstaanden rechtsbuiten, die met een laag schot den stand op 11 brengt. Nu blijkt, welk een groot aantal Amster dammers aanwezig is, want het gejuich is onbeschrijfelijk. Het spel is dan wat meer verdeeld en gaat wat meer gelijk op. D.W.S., dat zich na de rust het voordeel van regen en wind weet schijnt zich met een ruststand van l—l wel te kunnen vereenigen en verdedigt met man en macht. Er wordt niet meer gescoord en inderdaad komt de rust met 1l. De tweede helft begint met een geweldig offensief van West-Frisia, dat niet voor het D.W.S.-doei is weg te krijgen. Een verren trap naar den rechtsbuiten mist de links» back en hoewel daaruit niet direct gevaar ontstaat, is dat toch indirect oorzaak van het winnende doelpunt van West-Frisia. De keeper moet er tweemaal aan te pas komen; kan echter niet voldoende wegwerken; tel kens komt de bal terug. Weer wordt het leder weggeslagen en dan wipt de linksbinnen met een listig boogje vijf minuten na de hervat ting nummer twee In het D.WS.-doel. Het spel wordt aan beide zijden wat hefti ger, zonder dat van ruw (gesproken kan wor den, al wordt D.W.S. meer gestraft voor een overtreding dan West-Frisia. De achterhoede van de Enkhuizers weert zich geducht, Oerlemans vooral ruimt nogal het een en ander op en het blijft bij een snelle doorbraak van den rechtsbuiten, die daaruit den bal hoog over schiet. Even later is het Van Es, die centervoor ls gaan spelen, die een schier niet te missen kans onbenut laat door naast te schieten van zeer korten afstand. De rechtsbuiten herhaalt eenige malen het bovenomschrevene; inplaats van voor te zet ten zien we den bal telkens over of achter het doel verdwijnen. West-Frisia legt zich desondanks niet op verdedigen toe, integendeel, zij onderneemt nog steeds gevaarlijke aanvallen, maar de keeper van D.W.S. weet het gevaar af te wenden. De spanning neemt intusschen zoowel bin nen als buiten de krijtlijnen toe en bij een scrimmage voor het D.W.S.-doel is het lawaai oorverdoovend. Wel krijgt West-Frisia nog enkele goede kansen, (o.a. komt de rechts binnen enes alleen voor den keeper) doch. er wordt niet meer gescoord en als het eind signaal wordt gegeven heeft West-Frisia met 21 verdiend gewonnen. Het publiek komt het veld op, loopt te hoop en het blijkt dat D. W. S. zal protesteeren tegen het niet toekennen van een penalty. Het dreigt even verkeerd te zullen loopen doch met man en macht wordt het terrein weer ontruimd en neemt C. Huisman de penalty die door v. d. Zei wordt gestopt. Had de bal gezeten, dan zou men nog verder heb ben moeten spelen, wat in de gegeven om standigheden wel heel onaangenaam geweest zou zijn. West-Frisia had natuurlijk in de kleedkamer reeds vele gelukwenschen in ontvangst te nemen, o.a. van R.C.H., vergezeld van een krans, Ajax, Grootmeyer als voorzitter van de W.E.K. en anderen. Het was daarmede afgeloopen en langzaam keerden de doornat geregende toeschouwers huiswaarts met de herinnering aan een wel natten, doch ongetwijfeld ook spannenden en goeden wedstrijd. Rest nog te vermelden, dat scheidsrechter Israëls uitstekend geleid heeft. Xerxes-E. D. 0. (0-3) Den tweeden degradatiewedstrijd heeft E.D.O. op keurige wijze gewonnen en ver diend. Over alle linies waren de rood-zwar- ten sterker, dan de blauw-wltten. Het geheele Haarlemsche elftal heeft keu rig gespeeld. Een versterking in de E.D.O,-verdediging was het medespelen van C. van der Laan en De Waard. Deze spelers hebben het leeuwen aandeel in do overwinning. Hiermede willen we geenszins zeggen, dat de overige spelers niet voldaan hebben. Integendeel! Ook Zandstra speelde een verdienstelijke back partij. De middenlinie met Dinkla aan het hoofd heeft haar taak uitstekend vervuld zoowel steunend als verdedigend speelde deze linie heel goed. De voorhoede heeft ook aan haar verplichtingen voldaan door twee goede doelpunten te scoren. Het derde werd door Dinkla uit een vrijen trap van Perukel Sr. gescoord. De roodzwarten speelden dan ook heel wat sterker, dan tegen Fortuna, want Xerxes speelde veel beter dan de Vlaardingers. De achterhoede van Xerxes is het zwakste deel van de ploeg, maar de middenlinie, met de beide v. d. Broks als uitblinkers, werkte voortreffelijk. Van de voorhoede was het linkergedeelte met Lagendaal als centervoor het gevaarlijkst. Als scheidsrechter Van Moorsel begin nen blaast, komen de elftallen onder een malsch regentje als volgt in het veld. Xerxes: De Jong. Steenbergen, De Goede. Kaafman, J. v. d. Broek, C. v. d. Broek.. Weber, Frenk, Lagendaal, Huiskens, Westdijk. E. D. O.: Van der Hurk, Perukel Jr., Steffens, Tanis, Koene, Oomen, Dinkla, Perukel Sr., C. van der Laan, W. Zandstra, De Waard. E.D.O. wint den toss; Xerxes trapt af. Het begin is sensationeel. E. D. O. neemt direct den aanval over; de bal wordt doorgespeeld op links, waar Steenbergen uitglijdt, zoodat Van der Hurk een mooie kans krijgt, doch hij weet deze niet te benutten. ij Al spoedig moet Frenck 'wegens een oude blessure uitvallen; voor hem komt De Jong in de plaats. Weer een E.D.O.-aanval. Koene zit zeer snel achter den bal. Een der Rotter- damsche backs trapt half raak en Koene scoort het eerste doelpunt (0—1) Dan gaat ook de Xerxes-voorhoede zich weren. Van links dreigt het meeste gevaar, want het blijkt dat Weber, de oud- interna tionale Sparta-speler, het nog geenszins ver leerd is. Maar de E.D.O.-verdediging is puik in orde en als Lagendaal het tot een schot brengt, dan blijkt De Waard uiterst be trouwbaar. Ook Zandstra maakt een schot van Lagendaal onschadelijk, door corner te trappen. Keurige aanvallen worden er door de E.D.O.-voorhoede ondernomen. Zoowel links als rechts gaat het'buitengewoon goed. Als Tanis weer een goede 'pass geeft aan Koene, geeft de laatste een goeden voorzet, v. d. Hurk schiet in, doch het schot ketst tegen den paal. Hierna volgt een scrimmage, waaruit Steffens den stand op 0—2 brengt. Aan belde zijden worden eenige kansen gemist en dan komt de welverdiende rust. De tweede helft wordt weer door beide partijen enthousiast aangepakt. Op een doorgespeelden bal loopt Lagendaal snel door; hij lost een geweldig hard schot, maar De Waard redt keurig. Even moet voor laatstegenoemde gestopt worden, daar hij licht geblesseerd werd, maar spoedig is hij weer op de been. De rood-zwar ten spelen voortreffelijk; zoo schiet Koene via een Xerxes-speler naast. Den hoekschop neemt Perukel Jr. mooi. De bal schijnt ineens in het doel te gaan doch languit vallend redt De Jong. Xerxes gaat nu steviger spelen; zij tracht het spel te forceeren, maar de heer Van Moorsel treedt goed op. Weer gaat Lagendaal snel op het doel af. De Waard is reeds gepasseerd, maar Perukel Sr. trapt het zeker schijnende tegenpunt uit het doel. De Waard wordt dan onzacht tegen den grond geloopen. Perukel Sr., krijgt een vrijen trap te ne men. Als gewoonlijk plaatst hij keurig voor den ,doelmond. De bal wordt slechts gedeelte lijk weggewerkt.Dinkla schiet hard in, de bal springt terug, maar weer schiet de E.D.O,- spil in en de stand is 03. Nu speelt E.D.O. een gewonnen spel. Het Xerxes-doel komt dan ook nog dikwijls in gevaar, maar gescoord wordt er niet meer. Promotie Derde Klasse. KennemersHollandia (22) Direct na het beginsignaal van scheids rechter Kühne ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd, met om beurten Kennemers en Hollandia in den aanval. De Kennemers- voorhoede krijgt enkele goede kansen om de score te openen, doch de Hoornsche keeper is goed op dreef. De rechtsbuiten der gasten schiet aan de andere zijde in de handen van Blansjaar. Wanneer bij een schermutseling- de Hollandia-doelman geblesseerd raakt, wordt hij vervangen. Deze moet al spoedig visschen wanneer Steeman Sr. een pass van Groot op onhoudbare wijze benut (1—0). De thuisclub behoudt het beste van het spel, doch vóór de rust weet zij 't net niet meer vinden. Ook de Hollandia-voorwaartsen weten de thans goed spelende Kennemers- achterhoede niet te passeeren. Na de rust zitten de Hollandia-spelers er flink op; de Kennemers moeten alle krachten inspannen om doelpunten te voorkomen. Als de strijd weer gelijk opgaat, krijgen de Ken nemers weer heel wat kansen, doch zij weten die niet te benutten. Eindelijk weet Hollandia gelijk te maken (1—1). Na eenigen tijd geeft de Hoornsche rechtsbinnen zijn club de leiding (12). De Kennemers pakken dan flink aan; wan neer een Hollandia-back een bal wegslaat, wordt heftig geappelleerd voor strafschop, doch de scheidsrechter laat door spelen. Ein delijk, vier minuten voor tijd, weet Steeman Sr. gelijk te maken (22). Met dezen stand komt het einde. Na afloop werd geprotesteerd tegen het niet toekennen van een strafschop, die cloor Horeman benut werd. HAARL. VOETBALBOND Spaarnestad 1Kennemers 3 (11) PROMOTIE-WEDSTRIJD. Op het Kinheim-terrein bonden beide elf tallen den strijd aan. Kennemers wint den tos, en Spaarnestad trapt af. Direct ontwik kelt zich een vlug spel. De eerste aanval is voor Spaarnestad. die op een corner uitloopt, doch niets oplevert. Hierna volgt een serie Kennemers-aanvallen, doch de achterhoede van Spaarnestad keert ze. Na twintig minu ten lost de linksbuiten een schot op doel, waarmee Spaarnestad de leiding nam. (10). Met dezen stand breekt rust aan. Na de rust wegen cle partijen aardig tegen elkaar op. Toch kan de keeper van Spaarne stad niet verhinderen, dat de linksbinnen van Kennemers onhoudbaar den gelijkmaker scoort (I1). Als er nog tien minuten te spelen zijn, komt Kennemers flink opzetten, zoodat de Spaar- nestad-achterhoede alle zeilen bij moet zet ten om doelpunten te voorkomen, wat haar na hard zwoegen gelukt, zoodat de wedstrijd eindigde met een gelijk spel 11. Door dezen wedsrijd is het Spaarnestad ge lukt, na een zeven-jarig verblijf in de 2de klas te promoveeren naar de 1ste klas van den H.V.B. Onze gelukwenschen! BUITEN DE COMPETITIE Oost-NederlandWest-Duitschland (0-3) Voor een ongeveer 10.000 man sterk publiek vond op het Vitesseterrein de semi-interna- tionale ontmoeting Oost Nederland-West Duitschland plaats. De 20ste ontmoeting van dezen aard. Rust kwam met 02 en het ein de met 03. Gecostumeerde wedstrijd op het R. C. H.-terrein. VOOR DE LICHAMELIJK GEBREKKIGEN. „Het is volkomen geslaagd", hoorden we een paar bestuursleden van de E.H.B.O. na afloop van den voetbalwedstrijd op het R.C.H.-terrein tegen elkaar zeggen, en in derdaad gelooven we, dat men van een ge slaagd experiment mag spreken. Niet alleen dat de in vrij grooten getale opgekomen toeschouwers zich buitengewoon vermaakt hebben, maar er blijkt voor het comité, dat zich belast met het organiseeren van de boottochten voor gebrekkige jonge ren en ouderen, nog een zeer behoorlijk be drag winst gemaakt te zijn, en voor alles was dat wel de opzet van dit zeer eigenaardige voetbalfestijn. Het was drie uur toen de deelnemers aan den wedstrijd zich opmaakten om met 'npaar open rijtuigen naar de Nassaulaan te rijden, vanwaar „Harmonie-Crescendo" haar wan deling door de stad zou beginnen. De op de gekste manier uitgedoste spelers wekten over al, waar zij langs kwamen, den lachlust op van de voorbijgangers en vooral de als aap verkleede speler, die nu en dan boven op de kap van een der rijtuigen stond, „deed" het wel. Toen bovendien achter de muziek aan naar het veld werd gereden was er veel belangstel ling van de zijde van het publiek; we ver moeden dat velen zich door het zien daar van alleen reeds hebben laten verleiden om naar het R.C.H.-terrein te gaan. Toen dan ook de wedstrijd begon, waren er ongedacht veel kijkers aanwezig. De strijd had natuurlijk als voetbalwed strijd weinig te beteekenen. De verschillen de deelnemers, waaronder een bijzonder goed getypeerde „tante Betje" met klein hand- taschie en parapluie, een aardige dienstbode, een heel aardig boerinnetje en niet minder aardige vrouwelijke „cow-boys", een baker en een advocaat, een Volendammer en een Jockey en nog meer anderen werden onder hartelijk gelach ontvangen. Eerst fotografee ren, dan nog een kort toespraakje van den voorzitter van de Bootcommissie en dan gaat het beginnen onder leiding van een ..politie agent-scheidsrechter. Deze scheen al bijster weinig kennis van het spel te hebben, al thans we zagen herhaalde malen de spelers hard met den bal in de handen wegloopen zonder dat gestraft werd, terwijl hij een pe nalty gaf toen het outbal was. Tante Betje, die zich rustig op een stoel in het veld had neergezet, moest de penalty ne men en werd, na deze onberispelijk benut ta hebben, in triomf door haar medespelers weggedragen. De onzinnigste capriolen be leefde men in het veld; het publiek vermaak te zich kostelijk. Men kopte den bal met een hoogen hoed op; er werden door den politie agent-scheidsrechter processen-verbaal uit geschreven en toen plotseling de muziek zich liet hooren. zag men den aap met de dienst bode een stepje maken enz. Zoo heeft men gedurende een uur wel de aanwezigen in een doorloopende lachbui we ten te houden totdat men in het laatste kwartiertje nog even de zaken serieus ging opnemen en nog enkele, aardige staal tjes voetbal werden vertoond, waarbij de oude tante nog een pracht goal fabriceerde uit een corner. Slechts een maal is de E.H.B.O. er nog aan. te pas moeten komen, nl.: toen het oude mensch blijkbaar van al te groote inspan ning midden op het veld een flauwte kreeg en met moeite weer bijgemaakt kon worden. De uitslag van den wedstrijd, waarin uiter aard veel doelpunten gemaakt werden, was tenslotte 1313, zoodat de punten eerlijk ge deeld waren. Het was een geslaagde dag voor de E.H.B.O. Gouda Stormvogels (46) Met invallers voor Koster, Tol, Van der Velde en Plokker speelde Stormvogels Zondag een nederlaagwedstrijd tegen den 2den klas- ser Gouda. Op het gladde terrein blijkt de thuisclub zich het eerst thuis te gevoelen, zoodat de achterhoede van Stormvogels direct aan het werk wordt gezet. Er zal ongeveer een kwar tier gespeeld zijn als de minder goede samen werking tusschen v. Gelder en Heilig zich wreekt (10). Bij Stormvogels moet het in hoofdzaak van links komen. Hier speelt Boekelaar, de oude voetbalrot, een prima partij, waarmee hij zijn tegenstanders vaak tot wanhoop brengt. Uit een zijner voorzetten weet I-Iaak Jr. gelijk te maken (11). Deze invaller, hoewel op een vreemde plaats en tegenover den besten back der thuisclub staande, blijkt een pro ductief speler te zijn, want hij is het, die zoo-' waar wederom een voorzet van links weet te benutten (12). Nog voor de rust echter wordt ook De Waard ten tweeden male ge passeerd. Rust 22. Na de hervatting neemt Stormvogels het spel aanvankelijk geheel in handen, ondanks haar zeer verzwakte middenlinie en het ste vige verdedigen van den Goudschen spil en linksback. Weer is het Haak Jr., die zijn club de leiding geeft, waarna nog doelpunten volgen van Ketting en Van der Steen (52). Jammer was het, dat de Vogels in deze succes-periode te weinig dachten aan het feit, dat ze een „nederlaag"-wedstrijd speel den en dus niet op de behaalde lauweren hadden moeten gaan rusten. Hiervan profi teerde Gouda door den achterstand tot 5—4 te verkleinen. Toen ontwaakte Stormvogels weer en was het Ketting, die den stand op 46 bracht. Tournooi kampioenen plaatse- e konden. lijke S. D. S.—I. V. O. (4—9) Door de Amsterdamsche vereeniging S.N.A, is een tournooi georganiseerd als krachtme-- ting tusschen de kampioenen van den U.P. V.B., Haarl. V. B., Amsterd. V. B. en Leidschë Voetbalbond. I.V.O. speelde tegen den A.V.B. kampioen! S.D.S. een spel van kat en muis. Van den aftrap af was I.V.O. sterker en' reeds spoedig opende de linksbinnen via den' paal de score, onmiddellijk gevolgd door een doelpunt van den midvoor, waarna de Am sterdammers tegenscoorden. Met een hard schot bracht I.V.O.'s rechtsbinnen den stand op 31, waarna wederom de midvoor het leder in het net kopte. Nog vóór de rust scoorden de Amsterdam mers nogmaals tegen, zoodat met 24 de rust inging. i Door den stroomenden regen was het spel peil na rust minder, dan daarvóór, een foutje in de verdediging bracht den achterstand' van S.DsS. terug tot 34, waarna het geheel afgeloopen was met de Amsterdammers. I.V.O. nam het spel geheel in handen en' voerde de score op tot 36, waarna een pe nalty, deze tot 46 terugbracht. De laatste zeven minuten onderging het S.D.S.-doel een ware bekogeling; het werd nog driemaal doorboord, waardoor de eind stand 49 werd. I.V.O.'s midvoor scoorde niet minder dan 6 maal. Tramvogels 2IJ. F. C. 2 (25) Ook in den return-wedstrijd te Heemstede hebben de Tramvogels-reserves het tegen die van IJ. F. C. niet kunnen bolwerken. Het begin was nogal bemoedigend; al spoedig wisten de Tramvogels de leiding te nemen (10). De IJ. F. C.-ers kwamen er hierna steeds beter in en wisten al spoedig gelijk te maken. Rust komt met 12. Nadat van goal verwisseld was kwam we der het eerste succes voor de IJmuidenaren, die er 13 van maakten. Tramvogels gaven zich nog niet gewonnen en smaakten het genoegen, na eenige ver- geefsche aanvallen, den achterstand te ver kleinen (23). Het gelukte aan de thuisclub echter niet om gelijk te maken; geleidelijk namen de IJ. F. C.-ers weder het spel in handen, waarbij hun voorhoede toonde voor haar taak berekend te zijn. Zij bracht den stand eerst op 24 en tenslotte op 25. Tweede JeugdTramvogels (24) „Tweede Jeugd" stelt zich volledig op, ter wijl de „Tramvogels" slechts met tien spe lers in het veld komen. Het begin is voor „Tweede Jeugd": haar voorhoede heeft spoedig succes (10). De Tramvogels trappen niet ontmoedigd weder af en zien hun harde werken beloond wanneer hun middenvoor een hard schot inzendt, dat een der achterspelers van „Tweede Jeugd" van richting verandert (11), Met dezen stand komt rust. Er wordt terstond van goal verwisseld; de Tramvogels boeken nu het eerst succes (1-2). „Tweede Jeugd" pakt dan even flink aan en brengt de partijen weder op gelijken voet (2—2). Bij een aanval der Tramvogels scoort hun linksbuiten (23). Hoe Tweede Jeugd ook zwoegt om gelijk te maken, het lukt haar niet. Kort voor het einde slaagt de Tramvo gels-linksbinnen er in. den stand op 24 te brengen, waarmede het einde komt. Kasteleinsclub't Blauwe Krijtje. In een tweetal wedstrijden heeft „Ons Ge noegen" een mooie medaille gewonnen door tegen een sterk Beverwijksch elftal,gerecru- teerd uit een bekende biljartclub, de beste lesultaten te bereiken. In Haarlem wonnen de Kasteleins met 8—4. doch in Beverwijk werd het na een spannenden strijd, die pas in de laatste seconde beslist werd. gelijk spel. In het lokaal van den heer Peelen te Bever wijk werd de prijs uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10