cricket. Apropos H. C. C. I-Rood en Wit. SCHERMEN KAATSEN HANDBAL SCHAKEN. GOLF ZEILEN. BILJARTEN NED. CRICKETBOND Haarlem-H. C. C. II. Dc regen spelbreker. De eerste thuiswedstrijd van Haarlem I is •wegens den regen niet uitgespeeld. Wel leek het er in den beginne op, dat er den gehee- len dag gespeeld zou kunnen worden, doch toen er eenmaal regen viel, was er aan be ginnen niet meer te denken en was al spoe dig te zien, dat cricket niet meer mogelijk zou zijn. Bij Haarlem was Maas weer van de partij, doch aangezien Haarlem batten koos. kon men niet beoordeelen of zijn aanwezigheid inderdaad een versterking bleek. Maas won nl. den toss en verkiest met het oog op het natte veld batten, Hij opent met Visser op het bowlen van v. d. Bosch en Sodderland. Maas gaat ongelukkig uit als hij een bal van v. d. Bosch wil omhalen en deze op zijn hand komt en dan door aanvoerder de Beus wordt gevangen. De la Mar maakt er 5 en wordt dan op leg gevangen op een bal van Sodderlanda Deze speler behoeft alleen nog maar wat zelfvertrouwen en kan dan gerust eens voor een flinke score zorgen. Misset is er spoedig geweest, slachtoffer van W. v. d. Bosch. Met Thomas en Visser op de mat gaat de score dan iets omhoog. Thomas slaat eenige vieren doch op 15 wordt hij achter het wicket gevangen door J. v. d. Bosch op het bowlen van zijn broer. Kleefstra maakt 10 runs en dan maakt de regen verder spelen onmogelijk. Om kwart voor een wordt dan gestopt met den stand 46 voor 4. Visser 8 not out en Kleefstra 10 not out. Daar om kwart voor twee blijkt, dat de regen gestadig aanhoudt, wordt van verder spelen afgezien. Van den Bosch en Sodderland bowlden goed. Vooral v. d. Bosch was gevaarlijk door zijn hoog opkomende ballen. De scores luiden: le innings Haarlem: A. Maas, c A. de Beus, b W. v. d. Bosch 1 J. Visser, not out. 8 H. de la Mar, c Hagedoorn b. L. Sodder- z land 5 W. Misset, c K. Neuerburg, b. W. v. d. Bosch 0 B. Thomas, c J. v. d. Bosch, b W. v. d. Bosch 15 B. Kleefstra, not out, 10 N. Nagtzaam did not bat. Jh A. Allart C. Fortgens P. de Ruig F. Jaski Extra's 7 Bowlingcijfers: W. v. d. Bosch L. Sodderland G. Schill Totaal voor 4 w. 46 16 3 11 1 12 0 Een draw. Zondag had op het H. C. C,-terrein aan uen Wassenaarschen weg bovengenoemde competitiewedstrijd plaats, die, doordat ge- ruimen tijd voor regen moest worden ge stopt, onbeslist eindigde, hoewel slechts op het nippertje! Tenslotte speelden aanvoerder J. van Eeghen en J. v. d. Bogaardt den tijd uit. E. Schill wint voor de groote Haagsche 'den toss en stuurt C. Feith en A. van Manen. (H. van Manen ontbrak op het appèl) naar de wickets, waar als gewoonlijk Bruin en Sclimeink den aanval openen. Reeds vrij spoedig geeft Feith een lastige kans in de slips op Bruin, die Hagenaar echter niet weet te accepteeren. Feith speelt schitterend verder en ook van Manen doet ook eenige heel mooie slagen o.a. een prachtigen off- drive op Bruin, die voor vier naar de boun dary gaat: De runs komen geleidelijk, doch de regen wordt tenslotte te hinderlijk, zoodat gestopt moet worden. Er zijn dan ongeveer 30 runs zonder wicketverlies. Voor de lunch wordt niet meer gespeeld en eerst te kwart over drie kan weer worden hervat. C. Feith moet dan spoedig door een run out na goed veldwerk van J. van Baasbank vertrekken, na 12 runs te hebben gescoord. Zijn zoon P .Feith volgt hem op en blijft tot 44 samen met v. Manen, op welk totaal deze op Bruin's bowlen goed door v. d. Bogaardt wordt gevangen voor een mooie 29. Samen met aanvoerder Aulc Schill zet P. Feith dan een stand van ruim 40 runs op. Nadat Schill in het begin van zijn innmgs vrij gemakkelijk door A. v. Baasbank is ge mist, laat hij echter uitstekend cricket zien en drijft den bal een paar maal zeer hard door de covers. Op 85 bowlt Schmeink _P. Feith met een niooien bal voor een keurige 40. Max Jansen neemt zijn plaats in en slaat er onmiddellijk geducht op los. A. v. d. Togt en Dr S. Posthuma vormen nu den aanval en het gelukt v. d. Togt op 137 Schill voor 24 te bowlen. Max Jansen ziet daarna achtereenvolgens Koeleman op Bruin's bowlen voor 2 door J. v Baasbank gevangen en R. Schill, uitstekend door van Eeghen op Schmeink's bowlen ach ter bet wicket gevangen voor 0, verdwijnen, waarna de Haagsche aanvoerder de innings sluit. Max Jansen blijft met een prachtige, vlot gescoorde 40 niet uit. Het totaal van H.C.C. bedroeg 152 runs. Rood en Wit heeft dan precies 1 1/2 uur den tijd om dit totaal te maken, of den tijd uit te spelen. Dit laatste geschiedt, zij het dan ook, zooals gezegd, op het kantje af. De Rood en Wit-batsmen brengen er weer niet veel ven terecht; het wordt een geregeld komen en gaan. Slechts v. Bueren met 14, in het verre veld door P. Feith op Koeleman gevangen, A. v. Baasbank met 12, door Koeleman gebowld, Schmeink met 8 en Hagenaar met 6, beiden door Schill opge ruimd, maken er nog iets van, de rest faalt op het snelle bowlen van R. Schill, volko men. Als er 53 runs zijn is het tenslotte tijd. De scores luiden als volgt: Eerste innings II.C.C. A. F. van Manen c. v. d. Bogaard b. M. Bruin 29 C. Feith run out P. R. Feith bowled J. Schmeink 40 E. J. A. Schill bowled A. v. d. Togt 24 M. Jansen not out 40 J. J. Koeleman c. J. v. Baasbank bowled M. Bruin 2 R. Schill c. J. v. Eeghen bowled Schmeink 0 F. Bok A. Fokker did not bat M. Henny J. A. Sillevis "T Extras 5 Bowlingcijfers: O. M. R. W. M. Bruin 15 1 59 2 J. Schmeink 151/6 55 2 A. v. d. Togt 7 2 25 1 Dr. S. Posthuma 2 0 5 0 Eerste innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren c. P. Feith bowled J. Koeleman 14 Dr. S. Posthuma l.b.w. bowled idem 1 A. v. Baasbank bowled idem 12 J. E. C. Schmeink c. Bok, bowled R. Schill 8 P. C. Hagenaar bowled idem 6 J. J. Swens bowled idem 0 A. v. d. Togt bowled J. Koeleman 1 J. v. Baasbank c. P, Feith bowled R. Schill 2 J. v. Eeghen not out i M. Bruin l.b.w. b. R. Schill 1 J. W. v. d. Bogaardt not out 0 Extra's 8 Totaal (f. 9 w.) 53 Bowlingcijfers: O. M. R. W. R. Schill 12 4 17 5 J. Koeleman 15 8 25 4 M. Jansen 3 2 4 0 Totaal (f. 7 w.) 152 Ajax (A.)Haarlem II. Ajax wint den toss en hoewel het veld zeer nat is, gaan zij toch fielden. Haarlem II blijkt niet zoo goed op dreef te zijn als de vorige wedstrijden, want de heusch niet sterke Ajaxaanval heeft al 4 Haarlemmers teruggezonden, als er pas 40 runs zijn. Dan maakt de regen verder spelen onmogelijk. Kramer heeft er nog 14 not out en Vos een hardgeslagen 14. Voor Ajax bowlden: v. Dam 1 voor 13, dis Bois 2 x 17, Vunderink 1 voor 6. Zij nog vermeld, dat de wedstrijd werd ge speeld op het terrein van de Twentsche Bank. HAARL. CRICKETBOND Haarlem 4C. V. H. 2. Haarlem IV. dat een vrij sterk elftal bleek te zijn, won dezen wedstrijd zeer gemakkelijk met innings en 71 runs. Haarlem ging eerst batten en bracht het. dank zij Kramer 29, Bolle 16, Onkenhout 34 en bovendien 12 extra's tot 119, op welk to taal gesloten werd voor het verlies van 7 wickets. De bowlingcijfers waren: Kroon 1—26, Servaes 128 en Broekmeijer 227. Bij C. V. II. was het een komen en gaan. Alleen Kroon zag kans in de dubbele cijfers te komen, n.l. 11. Het totaal werd slechts 22. Bowlingcijfers: H. Boeree 311 en Kramer 5—11. C. V. II. werd nu voor innings ingestuurd: het was echter slechts een herhaling van de lste innings, zelfs zag niemand nu kans in de dubbele cijfers te komen. Het totaal sloot op 26. De bowlers die dit lage totaal veroor zaakten waren: de Vries 19, Abendanon 13, W. Kramer 34 en W. Onkenhout 43. A. V. O. S.Bloemendaal. Gewonnen door A.V.O.S. met 9 runs. De tweede wedstrijd tusschen deze twee vereenigingen is ditmaal in een overwinning voor A.V.O.S, geëindigd, hoewel de ambte naren onvoltallig moesten uitkomen. De aanvoerder van A.V.O.S. wint den toss en stuurt Bloemendaal naar de wickets. Het scoren geschiedt uiterst langzaam en na 2 uur zijn alle wickets voor 71 runs gevallen.. Hiervan hadden G. van Dam 17, C. Heems kerk met 15 en II. Beijk met 13 de dubbele cijfers bereikt. Extra's 5. Bowlingcijfers: Th. Hetem 4—21 fin 17 overs), D. Brauckmann 1—24 en Chr. Klerk 2—21. Het tempo van scoren is bij A.V.O.S. on middellijk veel vlugger, waardoor binnen 1 1/2 uur h^t totaal van 80 bereikt was. H. C. Klerk met 27 en N. J. Twisterling met 21 hebben hiertoe veel bijgedragen. A. Vreem scoorde met een mooie 4 de winning-hit. Bowling-cijfers Bloemendaal: L. v. d. Mey 2—35. G. van Dam 1—19, G. Zeeuwe 1—11, II. Eijsten 0—2, en G. Strik 2—2. Extra's 11. In dezen wedstrijd gingen in totaal 5 spelers run out. A.V.O.S. behaalt met 9 runs derhalve haar eerste overwinning. Rood en Wit 3C. V. H. C. V. H. wint. Bovengenoemde wedstrijd tusschen deze beide nog ongeslagen clubs is na een zeer spannenden strijd in een overwinning voor de bezoekers geëindigd, zoodat dezen voor- loopig de leiding hebben. Rood wint den toss en trekt het veld in. Het batten van Rood en Wit is echter vrij zwak, waaraan vooral Roodt zelf veel debet heeft. Hij wordt hierbij goed gesteund door Van Lan- gelaar. De runs komen dan ook zeer schaarsch. De batsmen worden vaak in te groote moeilijk heden gebracht. Het is op een totaal van 41 reeds afgeloopen waarvan alleen G. Menalda v. Schouwenburg- in de dubbele cijfers komt. Verder nog 7 extra's. Het is te verwachten dat C. V. II. niet veel moeite zal hebben om dit totaal te passeeren De bowlery van Van Lennep en Chapan le vert echter ook groote moeilijkheden op. Roodt is spoedig l.b.w., doch bij den stand 430 is niet ongunstig, echter dan gaan de batsmen veel te voorzichtig spelen en de bow- lerij krijgt dan de overhand. De batsmen ver dwijnen snel achter elkaar en als de stand precies gelijk is, komt de laatste man in. Er heerscht natuurlijk groote spanning doch de laatste man slaat met een heel gelukkig geplaatste bal de winninghit. Er komen dan nog enkele runs bij, doch op _j is het einde daar. Alleen Keyzer met 16 had dubbele cijfers. A. J. Roodt 714 en G. v. Langelaar 320. Voor Rood en Wit bowlden: C. L. v. Lennep 612, v. J. Chapon 433. C. V. II. wint dus met 7 runs. Bloemendaal 2Rood en Wit 4. Bloemendaal bat eerst en brengt het tot 75, waarvan J. Bosse Sr. 14 en G. Kesting 24. Henning 624. N.N. 011, M. Slingenberg 4—34. Het batten van Rood en Wit is dan slecht en tevens door het goede fielden van Bloe mendaal komen er maar 34 runs. Alleen D. de Vries met 13, bracht er iets van terecht. Slinger 310, P. Wille 312, In den Bosch 3—10. Bloemendaal wint dus met 41 runs. Helene Mayer weer kampioen. Zondag hadden te Weenen de Europeesche schermkampioenschappen plaats. Blijkens een bericht in De Crt. werd Mej. Helene Mayer weer Europeesch kampioene op de floret. Zij sloeg achtereenvolgens: mej. Preiss (Weenen) met 51, miss. Guiness (Enge land) met met 51 en de Hongaaxsche kam pioene Herma Bogen met 5—2. Voorwedstrijden Zijlstra-partij. Zondag hadden op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Kleverlaan selectiewedstrij den plaats voor de bovengenoemde partij, welke op 7 Juni a.s. in het Sportpark te Hil versum gehouden zal worden. Voor dit doel waren twee parturen samengesteld, één par tuur van „waarschijnlijken" en één partuur van „mogelijken", te weten: Partuur A: D Goodijk, C. Broersma en K. Rijpma. Partuur B: Goinga, K. Zwiers en N. Bosma Deze parturen speelden twee wedstrijden, waarbij alleen de eerste een eenigszins span nend verloop had, alhoewel de uitslagen, n.l. 55 64 en 54 66 anders zouden doen vermoeden. Over het geheele spel lag echter een zekere matheid, wat voor een goed deel toe te schrijven was aan ongeoefendheid der verschillende spelers. Voorts ondeivonden eenige perkspelers veel hinder van het slech te licht, waardoor de bal slecht te volgen was. Slechts een enkele Herculesslag fleurde het spel eenigszins op. In den eersten wedstrijd behaalde partuur B. aanvankelijk een gemakkelijken voor sprong van vier eerst, dank zij keurig opslag- spel van Goinga. Het eerste spel behaalde partuur B door tweemaal op zes gelijk, het bordje te veroveren. Beide malen sloeg Goinga zeer tactisch op, terwijl de perkspe lers van A beide malen misten, Het volgende eerst ging eveneens met 62 naar partuur B, terwijl het daarop volgende eerst al zeer ge makkelijk door partuur B verkregen werd, doordat Goodijk vier maal voor en buiten sloeg. De stand luidde toen 04 voor B. Goodijk herstelde zich echter onmiddellijk door een drietal „platte" ballen op te slaan, welke alle doel troffen. Broersma voegde hieraan een bovenslag toe waardoor de stand 14 werd. Vervolgens liep partuur A in tot 34, waarna partuur B wederom zijn voor sprong vergrootte tot 3—5, door het passee ren van een kaats door Bosma. Daarop too- nen de opslagers van partuur A hun betere capaciteiten en spoedig is de stand 5—5. Tenslotte komt het laatste eerst met 6—2 nog heel gemakkelijk aan partuur A, waar door dit partuur na een aanvankelijk slecht begin, speciaal in het perk, nog de overwin ning behaalt in den eindstand 5—5, 6—2. Voor het begin van de tweede partij heeft een omwisseling van spelers plaats, waarbij Zwiers in partuur A geplaatst wordt en Rijp ma in B, teneinde de partijen thans zoo mo gelijk van gelijke sterkte te maken. Partuur A steekt nu vlotter van wal en behaalt thans het eerste spel, waarna Goinga met een zitbal het eerste bordje voor B verovert. Vervolgens loopt A uit tot 4—2, maar door eenige forsche slagen van de perkspelers van B wordt de stand gelijk, n.l. 44. Het spel wordt hierdoor veel levendi ger en het was dan ook jammer, dat Bosma op dezen stand enkele malen poedelde, waar van partuur A dankbaar profiteert. Door wisseling van opslag houdt partuur B dan nog eenigen tijd stand, maar Broersma c.s. komen thans heftig opzetten en beëindigen de partij in hun voordeel met 54, 66. Tenslotte zij nog vermeld, dat de spelers D. Goodijk, S. Broersma en K. Rijpma aan gewezen werden om de „Frisia'-kleuren in Hilversum te verdedigen. Ofschoon de prestaties van deze spelers nog niet geheel bovenmatig te noemen waren (vooral het perkspel was nog zwak) lijkt ons deze keuze wel gerechtvaardigd. Temeer door deze com binatie het vorige seizoen vele successen behaald heeft. RapiditasGymnasium (187) Zondagmorgen speelde de pas opgerichte Handbalclub haar tweeden wedstrijd, ditmaal tegen een elftal, dat samengesteld was uit leerlingen der lagere klassen van het Gymna sium. -Het spel van Rapiditas was aanmerkelijk beter dan de vorige maal. Hoewel het com bineeren nog niet.snel genoeg was, gelukte het al spoedig de verdediging der Gymna siasten te passeeren. Zelfs was de stand reeds binnen enkele minu'.en 30. Uit een goeden tegenaanval scoorde de middenvoor tegen (31). Rapiditas speelde vurig verder en wist het voor de rust nog tot de dubbele cijfers te brengen. Het Gymnasium had nog twee maal tegengescoord, zoodat gedraaid werd met 10—3. Na rust volgden de bezoekers een betere tactiek, doordat de fout, om den bal te hoog te spelen, vermeden werd. Geruimen tijd ker- den de grootere spelers van Rapiditas terug gedrongen; de achterstand werd verkleind. Het keepen van den doelverdediger was ech ter goed, zoodat vele schoten geen succes had den. Het laatste kwartier was de thuisclub weer veel sterker; met een 187 overwinning kwam het éinde van dezen prettigen wed strijd. Seriewedstrijden. Het bestuur van „Rapiditas" is voornemens om op 20 Juni seriewedstrijden te organisee- ren op een nader te bepalen terrein. Hieraan kan deelgenomen worden door elftallen van klassen der Middelbare Scholen of combina ties van parallel klassen. Ook wordt gehoopt, dat eenige gymnastiekverenigingen met elf tallen zullen inschrijven. De wedstrijden zijn mixed. Het secretariaat is gevestigd bij Mej. J. Beilschmidt, Hasselaersplein 15. Euwe te Rotterdam geklopt. Uit Rotterdam wordt aan De Crt. gemeld, dat Euwe daar Zondag de- eerste partij van zijn oefeningswedsbrijd tegen Landau ver loren heeft. KennemerDen Haag (610) Zondag werd op de banen van de Kenne mer Golf en Country Club te Zandvoort de handicapcompetitie-wedstrijd KennemerDen Haag gespeeld. 's Morgens vonden de foursomes plaats. De uitslag luidt: H. A. D. Mispelblom Beyer en F. Baron van Tuyll van Serooskerken verliezen van A. van der Graaf en E. Veltman Jr. 1 up, C. H. Crom- melin en jhr. R. v. d. Wijck winnen van Ba ron A. M. Groeninx van Zoelen en jhr. J. v. d. Bandeier 3 up, F. Waller en H. Tutein Nol- thenius verliezen van A. E. Rahusen en J. Nienhuys 2 up. 's Middags werden de singles gespeeld. De uitslag hiervan luidt: C. H. Crommelin verliest van E. Veltman Jr. 1 up, F. Baron van Tuyll van Serooskerken wint van A- van der Graaf 2 up, F. Waller ver liest van A. E. Rahusen 1 up, H. A. D. Mis pelblom Beyer wint van J. Nienhuïs 2 up. jhr. R. v. d. Wijck verliest van jhr. J. v. d. Bran- deler 1 up, H. Tutein Nolthenius wint van Ba ron O. M. Groeninx v. Zoelen 3 up. Einduitslag: Den Haag wint met 10 pun- 1 ten tegen 6. Voetbalspelregels. Het is Juni en dus behoorde voetbal nu taboe te zijn. Maar de bal rolt nog zóó lustig over vele velden, dat het mij zeker vergeven kan worden, als ik er nog wat over wil schrijven, vooral daar het ditmaal de spel regels betreft, die men in het stille seizoen onder de loupe pleegt te nemen. Over deze spelregels is weer het een en ander te doen geweest op het onlangs te Berlijn gehouden congres der F.I.F.A. die helaas, door het Engelsche conservatorisme zoo weinig over de regelen heeft te zeggen. Maar zij heeft dan toch twee stemmen in het tienstemmig koor van de Internationale Board en deze twee zullen zich als volgt uiten: Verlof aan den doelverdediger om voortaan maximaal vier passen met den bal in handen te doen. (Totnutoe is het twee). Bestraffing van een foutieven ingooi met een ingooi van de tegenpartij. (Totnutoe is de straf een vrije schop). Ik hoop dat deze beide voorstellen er komen, hoewel ik er een hard hoofd in heb, want de Engelschen houden er principieel niet van, naar den raad van minderwaardige continentalen te luisteren, hoe wijs die raad ook moge zijn. Doch de merites der beide voorstellen springen duidelijk in het oog. Wanneer de scheidsrechters den regel van het „twee pas sen loopen met den bal en geen pas meer" streng wilden toepassen, dan zou bijna geen doelverdediger in welhaast geen wedstrijd op dit punt ongestraft blijven. Zij zondigen er vrijwel allen geregeld tegen en het is daar door een feit geworden, dat door de vingers wordt gezien. Ergo moet het noodig gewijzigd worden. Wat de bestraffing van verkeerd ingooien betreft, deze is nu ongetwijfeld te zwaar, vooral wanneer het zoo dicht bij een der doe len gebeurt, dat een buitenspeler op zijn ge mak zijn mooiste voorzet eruit kan verwezen lijken. Overigens verbaas ik mij er persoon lijk telkens over, dat zelfs eerste klasse mid denspelers telkens dit kleine kunstje weer verkeerd uitvoeren. Het is toch waarlijk mak kelijk genoeg. Vuur van het spel, zullen we maar aannemen. Olympisch voetbal. Hetzelfde F.I.F.A.-congres heeft het nog gehad over het voetbal op de Olympische Spelen. Zooals men weet zal er in 1932 te Los Angeles niet gevoetbald worden, vanwege de wrijving op het teere punt der amateur definitie. De Amerikanen schijnen zich van het verlies van dit programmapunt niet veel aan te trekken. Maar de Duitschers, die in 1936 te Berlijn zullen ontvangen, denken er anders over. Want de voetbalwedstrijden zijn ongetwijfeld financieel het plechtanker van de Spelen. Vandaar dat de Duitsche af gevaardigde er te Berlijn sterk op aandrong dat het contract met 'het Intern. Olympisch Comité behouden zou blijven en dat er alles in'het werk gesteld zou worden om voor 1936 weer overeenstemming te krijgen. De „An- schlusz", ook op sportgebied. De wensch der Duitschers is alleszins begrijpelijk en er komt natuurlijk nog bij dat, terwijl voetbal het gros der Amerikanen onverschillig laat, onze Oosterburen er dol op zijn, ook al is het hun den laatsten tijd op internationaal gebied lang niet voor den wind gegaan. Maar het I.O.C. is zich zeer van eigen wijsheid bewust en eigenwijsheid is een kwaal, die moeilijk is te bestrijden. Er zal nog veel over gepraat moeten worden, maar laten we voor Berlijn blijven hopen. Want 1936 is nog ver. Cricket-evolutie. In Engeland experimenteert men dit jaar voor het eerst met het toekennen van 15 punten voor een geheel uitgespeelde overwin ning in de wedstrijden om het County kam pioenschap. Dit was weer een nieuwe poging in een lange reeks, om de attractie van het spel, die zoo gehavend was door de technische volmaking van de pitch, verhoogen. Naar de totnutoe gespeelde wedstrijden te oordeelen, is deze nieuwe punten toekenning een succes, want door den wensch om tot eiken kost wedstrijden uit te spelen met de kans op 15 winstpunten, zijn reeds eenige zeer spannen de en pikante situaties ontstaan. Een typisch voorbeeld daarvan was de wedstrijd van Gloucestershire tegen Surrey. Op den derden en dus laatsten dag was Gloucester nog aan haar eerste innings. Bij de lunch besloot Gloucester's aanvoerder te sluiten, hoewel Surrey 83 runs voor was op de eerste innings. Het kwam er nu voor Glou cester op aan Surrey in een paar uur voor een laag totaal uit te gooien en dan zelf de tekort- komende runs te scoren. Een geweldig risico dus en een zeer sportieve gooi naar die ver leidelijke 15 punten. Wie waagt, die wint. Surrey zat voor 60 runs aan den kant en Gloucester slaagde er daarna in binnen de 110 minuten, die nog beschikbaar waren, 144 runs te scoren. Een keurige prestatie en een opwindend geval voor het publiek, dat zich voor deze riskante tactiek natuurlijk zeer dankbaar toonde. Maar Engelschen zijn nu eenmaal conser vatief en er verheffen zich ook vele stemmen tegen zoo iets moderns. Dat is geen cricket meer, zeggen deze stemmen en het is nog zeer de vraag of zij het tenslotte niet zullen winnen. Derby Van Epsom. Woensdag wordt op de renbaan te Epsoiii weder de beroemdste paardenren van het jaar gestreden, de Derby. Heel Engeland ver keert alweer in koortsachtige spanning over het verloop van de drie minuten, die deze wedstrijd slechts in beslag neemt. De sweep stake (in Ierland georganiseerd, omdat het in Engeland verboden is) gaat om een bedrag van 3 millioen gulden. Een der grootste zorgen van de organisato ren is het zoeken en verwijderen van de tal- looze overblijfselen van picnic gezelschappen, die in de voorafgaande maanden de Epsom- baan hebben uitverkoren, om er hun sardine blikjes, gebroken flesschen e. d. achter te la ten. Er kon zonder overdrijving gezegd wor den, dat naast de vele jockeys, trainers, stal jongens, sweepstake organisatoren e. d. er nog tientallen lieden het geheele jaar aan bezig zijn om dezen klassieksten aller paardenren nen tot een succes te brengen. En als het dau zoo ver is, duurt het drie minuten. Sportiviteit. Charles Pélissier, de jongste van de drie beroemde broeders Henri, Francis en Charles is een der allerpopulairste wielrenners van Frankrijk. Hij wordt door het Parijsche pu bliek verafgood in een mate, die zelfs wereld kampioenen als Michard, Paillard, Grassin enz. jaloersch kan maken. Overigens is hij ook ongetwijfeld een uitstekend wielrenner, vooral op den weg. Maar deze groote, elegante Chai'les heeft nog een eigenschap, die minder tot zijn eer is en die hem weieens zijn populairitext zou kunnen kosten, tegenover een publiek, dat, hoe chauvinistisch het tijdelijk ook moge zijn, toch op den duur geen oneerlijkheid wil verdragen. In l'Echo des Sports wordt ver teld, dat Charles Pelissier den vorigen Zón dag, toen hij in de eindspurt door Gérardin werd aangevallen, dezen van de baan af op het middenterrein duwde. Gérardin maakte bijna een leelijken val, doch wist zijn even wicht nog juist te bewaren en zelfs, door zijn grootere snelheid, den wedstrijd te winnen; Goed, zult ge zeggen, maar het kan toch ook zijn dat Gérardin Pelissier hinderde en de laatste hem daarom wegduwde. Inderdaad, maar het is wel toevallig, dat dezer dagen eveneens verschenen is, het officiëel orgaan van den Franschen Wielerbond (U.V.F.), waarin onder de boeten o.a. staat te lezen: Pélissier (Charles) 500 francs boete, wegens het hinderen van den renner Leducq. Pélis sier (Charles) 500 francs boete en 15 dagen schorsing wegens het aan het tricot vast houden van den renner Dennuysère. Helaas, er gebeuren in de beroepssport, zij het dan wielrennen, boksen, voetballen of wat ook, vaak dingen, die het licht niet kun nen verdragen. Het is het element, dat erbij komt, wanneer het broodje ermee gemoeid is. Maar Charles Pelissier zal toch duchtig moe ten oppassen, dat hij de populariteit, die hem als publieke attractie zooveel engagementen bezorgt, niet inboet door bedenkelijke prac- tijken. De tweede seriewedstrijd der Haarl. Jachtclub. Zaterdagmiddag werden de serie-wedstrij- den der Haarlemsche Jachtclub voortgezet. De uitslagen luiden: 12-Voetsjollen (seniores): 1. Elf, T. de Visser, 1,31,32. 2 Vischarend, H. Volkmann 1,39,30. M. Brand en Mej. Al berts opgegeven. 12 Voetsjollen (juniores) 1. Lapwing, E. Baadenhuysen 1,43,21. 2. Dwarrelaar H. Visker 1,30,50. 3 H. J. C. 86, Westerman, 1,54,12. 16 M2. klasse: 1. Treub IV, M. v. Breemen 36,1, 2. Treub I A. C. Stoel 38,42. 3 Treub VI. C. W. de Visser, 39.28. Wedstrijden Haarl. Zeilvereeniging. Onder zeer wisselende weersomstandighe den hadden de eerste zeilwedstrijden der Haarlemsche Zeilvereeniging op Zaterdag middag en Zondag. Was het Zatei'dag een kalm windje met zonneschijn, Zondag woei er een dampige bries. Toen de wind 's mid dags aanwakkerde, werd een kletterregen eenigen tijd spelbreker. Nadat het even op klaarde werd met een flinken wind voor de tweede maal gestart. Jammer, dat enkelen uitvielen. Bij de B. M.-klasse werd de „Nelly", stuur man J. Wijland tweemaal één en eenmaal nummer twee, zoodat hem de eerste prijs werd toegekend. De „Vagebond" stuurman H. Schmitz Jr. kwam éénmaal één aan, en twee keer twee, hij verwierf den 2en prijs. In de puzzle-klasse wist „Puzzle", stuurman W. van Baaren tweemaal nummer één te worden en behaalde den eersten prijs. Zijl stra kreeg den tweeden prijs. In de H.Z.V. klasse A behaalde P. Walter met „Flierefluiter" den eersten prijs; in B: P. Schipper met „Wulp" den tweeden prijs. Den startprijs verwierf W. v. Baaren met 4 seconden. Voor de B. M, en Puzzles zijn de drie gezeil de wedstrijden de eerste van de drie te zei len series. Om den Nobels-beker. Vrijdagavond zijn de laatste zes partijen van de ontmoeting „Sarphati"„DI3.S." in de nederlaagwedstrijden om den Nobels- beker gespeeld. „Sarphati" heeft het niet kunnen redden en bleef 98 caramboles beneden 't puntental van „D.E.S." De uitslag van de partijen van dezen avond was als volgt: (!De spelers van „Sarpathi" bovenaan). In een spannenden strijd won v. d. Plas van Roosen: pnt. brt. h.s. gem, H. v. d. Plas 60 38 8 157 J. A. Roosen 54 37. 8 1.45 Knapen en v. Terwisga streden langen tijd gelijk op. Tenslotte liep de eerste uit en won: pnt. brt. h.s. gem, H. Knapen 125 47 9 2.65 F. v. Terwisga 108 46 12 2.34 Wagner was aanvankelijk ver ten achter bij v. Amstel. Hij haalde evenwel mooi op. E. Wagner J. v. Amstel pnt. brt. 100 34 88 33 h,s. gem, 8 2.94 10 2.66 Ook Vilhaber wist zijn partij te winnen: pnt. brt. h.s. gern, J. Vilhaber 100 45 12 2.22 H. Tuninga 97 44 8 2.20 Vermolen kreeg geen kans bij Vlug Sr., die op dreef was. pnt. brt. h.s. gem, H. Vermolen 99 43 12 2.30 L. Vlug Sr. 125 43 12 2.90 Ook Helsloot moest het afleggen tegen NJf. die een sterke partij speelde: pnt. tort. h.s. gem, N. N. 150 30 17 5.— A. Helsloot 97 30 23 3.23 De uitslag van den avond was: „Sarphati". 581 en „D.E.S." 622 caramboles. De eindstand luidt: „Sarphati" 1140 en „D.E.S." 1288 caramboles. Dinsdag komt „Haarlem-Noord" op be* zoek.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12