DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE de juffrouw dreef om den buurman een weinig vleiende benaming te geven. De buur man repliceerde hierop met iet-s nog minder vleiends, en de juffrouw overtroefde hem weer; daar za: dus climax in. Maar de climax werd nog sterker, want de juffrouw trok haar pantoffel uit en deed die op 's mans hoofd neerkomen, waarop de2e de pantoffelhelair. die zich bukte, een schop tegen de borst gaf. Toen was het hoogtepunt bereikt en de man moest zich voor den schop bij den rechter verantwoorden. Hij was niet verschenen, maar ik heb een flauw vermoeden, dat hij wel in het gebouw, doch niet in de rechtszaal was, want er was een advocaat in civiel, die zich haastig na den uitspraak verwijderde; blijkbaar interesseerde hij zich dus nog voor het geval. De schop schotte hem acht gulden en het leek me toe. dat hij er goed af kwam; wel licht was er af:rek vanwege de pantoffel. DE ARTIST EN DE WIELRIJDER. Er trad met veerkrachtigen tred een heer voor het hekje, gekleed in een zwart fluweelen jasje en een zeer lichte flanellen pantalon; het was duidelijk, dat die heer een beoefe naar der beeldende of dramatische kunst was. maar wie schetst mijn verbazing, toen hij zich ontpopte als een Wormerveersch veld wachter Ik kan het denkbeeld niet van mij zetten, dat hij in zijn vrijen tijd schildert of fotografeert, anders is hij ongetwijfeld de jeune premier in een Hefhebberij-comedie. Onze artist-veldwachter had een jongen, die op Wormerveer's spitsuur zonder handen aan het stuur reed, beduid, dat hij stoppen moest, wat de jongen niet had gedaan en zoo iets brengt je voor den politierechter, naar 't schijnt, 't Was jammer, dat de jongen niet verschenen was, jammer voor hem, omdat hij dan allicht minder dan f 23 boete had ge kregen en jammer voor de zaak zelf. want ik had graag willen weten, hoe iemand, die z'n handen niet aan 't stuur heeft, ineens kan remmen. De veldwachter, die behalve artistieke op vattingen ook goede ambtelijke opvat tingen bleek te bezitten, betoogde, dat hij enkel het prestige der politie had willen hoog houden, want dat dit zou lijden, als artistie kerig rijdende jongens niet aan het stopbevel behoefden te gehoorzamen, wat wellicht juist gezien is. EEN HARDIIOORENDE SCHOONVADER. Het is gebruikelijk, dat op de zitting de rechter begint te spreken, maar het oude baasje, dat, brieschend van woede in de be klaagdenbank stond, dacht er anders over en begon meteen den aanval op zijn schoon zoon en praatte door. hoewel de rechter eerst kalm, toen heftig, hem zei te zwijgen. Het bleek, dat het baasje doof was en dus het rechterlijk bevel niet had gehoord, zoodat de deurwaarder er aan te pas moest komen om hem in :t oor te schreeuwen, dat hij zijn rede moest onderbreken en dat hielp, want het mannetje had niets tegen den rechter, maar alleen tegen den schoonzoon, dien hij voor dief. oplichter en ploert had uitgescholden. Toen hij later aan 't woord mocht komen, wilde hij bewijzen, dat de schoonzoon ook was waarvoor hij hem had uitgemaakt, waar op de rechter hem via den deurwaarder aan 't verstand bracht, dat het hier niet om ging, maar alleen of hij de scheldwoorden had ge uit, wat niet heel gauw tot hem doordrong en evenmin begreep hij waarom hij f 5 boete kreeg. „Ga je in hooger beroep?" echode de deurwaarder. Ja, zei de man. maar ik ver wed er wat onder, dat hij niet wist wat hooger beroep was. VELSEN SCHEEPVAARTBERICHTEN Amsterdam 30 v. Amsterdam naar Curasao. A in stel kerk 29 v. Lagos W.-Afrikn naar Am- Bovenkerk 30 te Colombo. Calcutta naar Rot terdam. Chr. Huygcns 29 v. Genua. Amsterdam naar Batavia. Gemma 30 te Sjanghai. Rotterdam n. Japan. Houtman 29 te Port Natal v. Kaapstad. Joh. de Witt. 29 te Sue::. Batavia naar Am sterdam. Montfcrland p. 29 Lus Palmas. uBcnos Ayres naar Amsterdam. Nickerte 2s te Barbados v. Amsterdam. Koudekerk p, 30 VÏlsslnuen, Rotterdam 1. v. Antwerpen naar Calcutta. Patrio p. 30 17 u. Perlm. Rotterdam naar Ba tavia. Pollux 29 te Accra. West-Afrika n. Amsterdam Poelau Bras 29 te Sues, Batavia n. Amsterdam Scheld est room p. 29 Kinlstcrre, West-Afrika, naar Amsterdam. Statendam 30 20 u. v. Boulogne 31 1 u. 30 m. voorgaats van den N. Waterweg verwacht. New York naar Rotterdam. Salawati p. 29 Gibraltar, Amsterdam-naar Ba tavia. Tawall 30 v. Amsterdam naar Hamburg. Wissekerk 29 v. Algoabaal n. Mozambique. Westerkerk 30 v. Dar-es-Salaam. Bclra naar Rotterdam. Zosma p. 30 Gibraltar, Japan n. Rotterdam. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 2 JUNI 1931. FIILYERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Concert AVRO-kwartet o.l.v. D. Groe- neveld. 12.15 Gramofoonpl. 1.00 Orgelconcert Frans Hasselaar m. m. v. J. v. Kempen (zang) 2.00 Mr. Dr. J. Wackic Eysten: ..Pro Juven- tute". 3.00 Knipcursus mevr. I. de Leetiw van Rees. 4,00 Friesche Duetten door Jans Bierma en Stans Debussy. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Dansmuziek Kovacs Lajos en zijn orkest. Re frein-zang Bob Scholte. 6.15 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.45 Vervolg Dansmuziek. 7.00 W. A. A. Grul: „Radio-Storingen'. 7.30 Mu- ziekhalfuurtje door W. Pijper. M.m.v. Ka merorkest van Glastra van Loon. 8.00 Con cert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 9.00 Gra mofoonpl. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Toor.eel ..'t Is in de Mei" van M. Sabbe. 11.00 GramofonpL HUIZEN. 1875 M. Uitsl. KRO-programma. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15 Concert KRO Trio o.l.v. P. Lustehouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrou wenuurtje. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Gramo- foonpl. 5.00 Concert KRO Kunstensemble o.l. van P. Lustenhouwer. 6.30 W. G. J. A. Jacob; ..Onze Moedertaal" 7.00 Th. Arts; ..Aardappel ziekten". 7.30 Politieber. 7.45 Verbondskwar- tiertje. 8.00 Concert KRO-orkest o.l.v. M. van 't Woud. G. Roest van 't Woud (piano). In de pauze: Berichten Vaz Dias en Radio-Blij spel ..De Huwelijks-Advertentie" van D. J. de Klerk. 11.00 Gramofoonpl. DAVENTRY 1554.1 M. 10.35 Morgenwijding. 12.00 Orgelconcert door E. O'henry. 1.20 Licht orkestconcert. 2 ?5 Schooluitzending. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 7.00 Bach-pianoconcert door J. Ching. 8.05 Militair orkestconcert, m.m.v. Chie-Os-Ke-Non) Ton (bariton». 10.00 Ka mermuziek. P. Hinüemtth (viola damore en viool) en A. Ehlers (clavecimbel). 11.20 Dans muziek. HAARLEM'S DAGBLAD kooper, welke door bureaux-informaties zoo wel als door colporteurs geschiedt, welk stel sel geen moeilijkheden oplevert. Reeds hierom bestaat weinig belangstel ling voor een huurkoop-contracten-register; maar ook nog om andere redenen. Vraag 7. Is het aantal slechte debiteuren onder de koopers op afbetaling relatief grooter dan onder de koopers op 14 dagen, maandrekening, enz.? Van hen, die de vraag konden beoordeelen, liepen de meeningen uiteen. Ook de leiders van bedrijven, tot eenzelfde branche behoorer. de, gaven in dezen biijk van verschil van inzicht. Wanneer een kooper in gebreke blijft, is in den regel de oorzaak gelegen in onvermogen om te betalen. Uitvoerig beziet de commissie de gebruiken in den automobielhandel. Verkeerde practijken zullen overgaan. De commissie is van meening, dat in het algemeen gesproken geldt, dat verkooper en cliënt uiteindelijk geen tegenstrijdige belan gen hebben. Geen bona-fide handel kan op den duur profiteeren van het uitbuiten der cliëntèle, of van het leveren aan klanten, die niet in staat zijn te betalen. In het alge meen zal goede trouw voor den bloei eener afbetalingszaak levensvoorwaarde zijn. Daar komt bij dat de leverancier op afbetaling in liet algemeen meer onaangenaamheden heeft, als hij slechte waar heeft verkocht, dan de leverancier, die a contant verkocht heeft en op wien de koopers geen vat meer hebben. Op grond van het vorenstaande mag men aannemen, dat de goede bedrijven er zelfs op uit zullen zijn, de bedoelde misstanden zooveel mogelijk te vermijden. De Commissie is van oordeel, dat het kwaad voortvloeiende uit de verkeerde praktijken, waarvan zij eenige. oorzaken aangaf, op den langen duur zichzelf voor een deel mogelijk voor een belangrijk deel. zal genezen. Ten eerste door de groeiende ervaring van een thans nog jonge groep credietgevers en crediet nemers en ten tweede doordat ook in den af- betalingshandel meer en meer het hegrip zal doordringen, dat ook een afbetalingsmagazijn zich kan ontwikkelen tot een „eerste klasse zaak", aan welk begrip een goodwill is ver bonden, waarvan de waarde ver uitgaat boven de winst op een paar transacties meer, afge,- sloten met personen, die niet tot een goede cliëntèle kunnen worden gerekend.' In de methodes van deze zaken van goede repu tatie zal het publiek een maatstaf vinden voor de beoordeeling van de handelaren, die zich bij hen opdringen. Dit proces van zelf genezing zal echter van vrij langen duur zijn. Maatregelen om het genezingsproces te be spoedigen. zouden zich moeten richten zoo wel tegen het forceeren van den verkoop door colporteurs als ook tegen het stimuleeren van den verkoop door een te groote gemakkelijk heid t.o. van den afnemer o.a. bestaande in" het te laag stellen van de eerste betaling. Een staatstoezicht op den geheelen afbeta- lingshandel welke in dat geval slechts volgens een octrooi zou mogen worden uit geoefend is ongewenscht. Een dergelijk ingrijpen in het particulier bedrijfsleven is onevenredig aan het te dienen belang. Een colportage-verbod schijnt niet voor practische uitvoering vatbaar. Een wettelijk vereischte t.a.v. een minimum „eerste betaling" is te gemakkelijk te ont duiken dan dat men daarvan practisoh re sultaat zou mogen verwachten. Men zou dan ook moeten zoeken naar een maatregel, welke zonder een bepaald voor schrift of verbod in te houden, den verkooper er toe zou brengen slechts onder zeer bij zondere omstandigheden van het eisehen van een behoorlijke eerste betaling af te zien, door het directe belang bij een zoodanige eerste betaling te vergrooten bijv. door een wetsbepaling, inhoudende, dat degene, die een voorwerp op afbetaling koopt, gerechtigd zou zijn binnen een zekeren tijd (afhanke lijk van de vastgestelde termijnen) onder ver beurte van de gedane betalingen het ge kochte voorwerp terug te geven. Wettelijke maatregelen. Andere suggesties, welke de Commissie niet onvermeld wil laten,- vindt men in het Rap port van de „Commissie tot onderzoek in zake verkoop op afbetaling en huurkoop", in gesteld door den Nederlandse-hen R.K. Mid denstandsbond. Maatregelen tegen het misbruik, dat wordt gemaakt van de onwetendheid der koopers op het gebied van prijzen, zouden b.v. moeten bestaan in een voorschrift, waarbij de ver plichting wordt gesteld om behalve den afbe- talingsprijs den contanten prijs te vermelden De commissie heeft den indruk, dat het afgezien van technisch;juridische punten zeer moeilijk zal zijn door wettelijke maat regelen de gebreken te bestrijden, welke het afbetalingstelsel in zijn toepassing aankle ven. En dit behoeft geen verwondering te wekken. Immers het gaat hier in den regel om vragen van handelsmoraal. Door voorlichting van handelaren en pu bliek, zou veel kunnen worden bereikt en de organisaties hebben hier een taak. De inhoud van het rapport heeft de com missie samengevat in een aantal conclu sies. Als bijlagen zijn in het rapport opgenomen een advies van een der kantonrechters te Amsterdam en een lijst van de behandelde afbetalingszaken voor de kantongerechten te Amsterdam en Rotterdam in de jaren 1929 en 1930. Voor de rubrieken stofzuigers, kleeding en radio zijn de cijfers het hoogst. DE OPHEFFING VAN AMSTER DAM'S R.-K. DAGBLAD. HET OCHTENDBLAD BRACHT „DE TIJD" DEN NEKSLAG TOE. Over de opheffing van „De Tijd" meldt de „Standaard" nog: Eenige jaren geleden heeft „De Maasbode" een bod gedaan op „De Tijd", welk bod even wel werd afgewezen; thans heeft „De Tijd" zichzelf bij ..De Maasbode" te koop aangebo den. De uitgave van het ochtendblad sinds een jaar en de economische malaise hebben „De Tijd" tot dezen stap gedreven. Er werden in de vergadering van aandeel houders wel stemmen vernomen om te trach ten nog een andere oplossing te vinden, doch de nood gebood het besluit te nemen gelijk boven is aangegeven. De redactieleden van „De Tijd" hebben een MAANDAG 1 JUNI 1931 brief van directie en hoofdredactie ontvan gen, waarin hun werd aangezegd, dat hun dienstverband eindigt op 31 Augustus en dat in den loop van de maand Juni beslist zal worden of na dien datum nog in anderen vorm gebruik gemaakt zal worden van hun dien sten. Hoogstwaarschijnlijk staat dit laatste in vc-rband met het feit, dat „De Amstelbode", de volkseditie van „De Tijd", die evenwel niet aan „De Maasbode" verkocht is, gereorga niseerd en uitgebreid zal worden tot een groot Roomsch volksdagblad, waarvan reeds geruï- men tijd sprake was en voor de redactie waar van eventueel gebruik gemaakt zou kunnen worden van gewezen redacteuren van „De Tijd". Het gerucht gaat. dat „De Amstelbode" een eigen directie zal krijgen en dat deze N.V. een belangengemeenschap zal aangaan zoo wel met de drukkerij ,,'t Kasteel van Aemstel" de oude uitgeefster van „De Tijd" als met „De Maasbode". Het dagblad ..De Tijd" zal geen kopblad worden van „De Maasbode" doch geheel verdwijnen. Het bestuur van den Nederlandschen Jour nalistenkring heeft aan de directeuren en commissarissen van „De Tijd" en „De Maas bode" een telegram gezonden, waarin ge vraagd wordt, welke maatregelen er genomen zijn of zullen worden om de belangen van het redactie-personeel in alle opzichten te behar tigen. Het bestuur heeft het dagelijksch bestuur gemachtigd in het belang der journalisten alle stappen te doen, die het noodzakelijk acht. FINANCIEELE BERICHTEN. THOMASSEN MOTOREN, DE STEEG. GEEN DIVIDEND. Aan het verslag over het jaar 1930 der N.V. Machine- en Motorenfabriek v/h Tho massen C. te De Steeg Rheden) is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar is voor ons bedrijf niet goed geweest. Reeds kort na het begin van het boekjaar ontstond stagnatie in de binnenkomende opdrachten, en de verdere loop bracht hierin geen verbetering. De omzet daalde van ruim f 3.300.000 in het vorige jaar tot f 1.785.272. Pogingen, om door uit breiding van het fabrikage-program meer wex-k te krijgen, zijn in weerwil van daarbij ondervonden medewerking slechts in geringe mate geslaagd. Het loopende jaar dreigt nog belangrijk slechter te worden dan 1930. Wij hebben ons genoodzaakt gezien ons personeel beteekenend te verminderen en den werktijd te verkorten tot ongeveer twee derden van den normalen werktijd. De financieele resultaten zijn dienovereen komstig niet gunstig. Wij stellen voor, de behaalde winst, zijnde incl. een saldo van het vorige jaar f 126.248 te bestemmen voor afschrijvingen, benevens een op nieuwe reke ning over te brengen bedrag van f 150. INT. HANDELSVER. „AMSTERDAM. In het verslag der Internationale Handels- vereeniging „Amstei'dam" wordt voorgesteld 6 pCt. dividend uit te keeren. (Vorig jaar 20 pCt.) DIVIDEND BROCADES EN STHEEMAN 8 pCt. Naar de Msb. verneemt zal aan de jaar- lijksche algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Kon Ned. Pharmaceutische fabriek v.h. Brocades en Stheeman te Meppel worden voorgesteld over 1930 een dividend van 8 pCt. (v. j. 9 pCt.) uit te keeren. 4 pCt. INDISCHE LEENING 1931 BIJNA VOLTEEKEND. Naar de Msb. verneemt is de 4 pCt. Ne- derlandsch-Indlsche gulden leening 1931 op een klein gedeelte na volteekend. Het restee- rende bedrag vond inmiddels plaatsing. HOEK'S MACHINE EN ZUURSTOF- FABRIEK. Het jaarverslag van Hoek's machine- en zuurstoffabriek maakt melding van een moeilijk jaar. Voorgesteld wordt een dividend van f 190 per aandeel. STADSNIEUWS 40-JARIG JUBILEUM Dinsdag 2 Juni a.s. hoopt de heer P. War merdam den dag te herdenken, waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de firma Ant. Roozen en Zn., bloembollenkwee kers aan de Houtvaart, alhier. De lieer Warmerdam is reeds 80 jaar oud. maar verricht nog dagelijks zijn werkzaam heden. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag. 3 Juni 1931 des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld; 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). Verzoekschrift Mevr. H. C. M. BierstekerErdtsieck om ontslag als onderwijzeres school 15 (Linschotenst.raat). 2. Balans enz. 1930 Woningbouwvereeni- ging: a. „Tuinwijk Noord": b. „Onder Dak". 3. Rekening enz. 1930; a. badhuizen afd. Haarlem Noordh, Ver. „Het Witte Kruis" b. Vereeniging „Kindervoeding". 4. Kohier straatbelasting dienst 1931 (le gedeelte). 5. Vergoeding art. 100 L.O. Wet 1920 3 bij zondere scholen. 6. Verbetering vloerbedekking bijzondere school Ripperdastraat. 7. Beschikbaarstelling gelden aanschaf fing boeken, enz. Linnaeusschool (Wilgen straat) 8. Aanvaarding van voor openbaren weg bestemden grond Leidschevaart. 9. Aanwijzing soort bestratingsmateriaal Hofdijkstraat en Teding van Berkhoutstraat (ged.) 10. Verleenen voorschot, enz. woningstich ting „Het Oosten" bouw 21 arbeiderswonin gen. 11. Instelling rechtsvordering eigenaar grond voor perc. Zijlstraat 27. 12. Aankoop grond: a. Indischestraat, b. achter perceel Ged. Oude Gracht 135. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Vreest geen Examen want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwiabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in ko kers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. 13. Verkoop grond: a. Vosmaerstraat (N.V. Persevoro) b. Pegasusstraat (Gebr. v. Schup- pen); c. Zaanenlaan (A. P. Spook en A. J. Kuiper); d. Projectstraat ten O. P. Kiess tr. (N.V. „IJsbrand": e. Rustenburgerlaan tid.); f. Rijksstraatweg «C. Molenaar"; g. Spaarn- rijkstraat (R. M. Kasten»; h. Pegasusstraat (P. Klaassen)i. Marnix- en Olmenstraat (G. Kamminga); j. Olmenstraat tC. J. Opdam); k. Centaurusstraat (C. P. Laan); 1. Perseus- straat *N.V. „Kopal"1: m. Spaarnrijkstraat (W. Rooze); n. Pegasusstraat (Gebr. Kraak): o. Jasmijnstraat (Blom en De Vries). 14. Uitgifte in erfpacht grond Doliijn- straat (J. Veldkamp". 15. Ruiling grond Ned. Spoorwegen. 16. Rioleering, enz. gronden ten N. van de Jan Gijzenvaart. 17. Subsidie algeheele restauratie Bake- nesserkerk. 18. Voorstel Loosjes tot beschikbaarstel ling gelden voor instellen onderzoek naar maatschappelijk minder geschikten met prae-advies Burgemeester en Wethouders. 19. Aanvulling A.P.V. (art. 77 bis). 20. Aanvulling verordening op de markten (verbod verkoop bij opbod). 21. Verordeningen heffing schoolgelden. 22. Adres B. W. Lindeboom inzake bebou wing grond Wagenweg hoek Eindenhout- straat. 23. Machtiging Regenten Gasthuis aan koop perceelen. 24. Benoeming: a. 3 leden Burgerlijk Arm bestuur; b. 4 leeraren gemeentelijk lyceum; c. onderwijzers school voor U.L.O. B (Juno- plantsoen). Voor den Politierechter. KENNEMERS, TE WAPEN! Welk Inwoner van dit schoone land ziet niet met eerbied op naar den steenen piek aan den Heerenweg, welke de herinnering levendig houdt aan Witte van Haemstede, die daar de dappere Kennemers om zich heen verzamelde om den vreemden indringer te verdrijvMi? Wie denkt niet met ontzag aan het Kaas- en Broodvolk, weer Kenne mers. die het land in vuur en vlam zetten? Bleef ooit een onzer diunbewoners achter als de kreet: ten strijde! werd aangeheven? Wat bittere ontgoocheling moet het dus voor den Heemskerker geweest zijn, toen hij in den strijd tegen den erfvijand den rijksveld wachter uitriep: „Heemskerkers, waar blijven jullie nou?" en dat toen geen zijner dorpsgenooten ter hulp snelde, maar allen onbewogen aanzagen, hoe hij door zijn tegen partij. die over een paar stevige knuisten beschikte, tegen den grond werd gebokst. Wellicht school er wat leedvermaak in. want de thans onderliggende partij gold graag voor den bollebof, die het tegen ieder wou opnemen, welke eigenschap hem trou wens al een vijftiental vonnissen had bezorgd een bewijs, dat hij hardleersch was. En toch had het begin der ontmoeting een zoo tragischen en voor den man smadelijken afloop niet doen verwachten, want toen de veldwachter te middernacht het café kwam sluiten, waar onze held zich bevond, had deze gevraagd: „Samplonius, wil je een glas bier?" De veldwachter met dezen Romeinschen naam was niet in het café gekomen om bier te drinken, maar juist om het bierdrinken te doen ophouden, zoodat die vraag geen zin had, maar de man kon niet helder meer denken en daarom antwoordde hij op de weigering: „je zoekt me, rotzak!" hetgeen hoogst ongemotiveerd was, omdat de veld wachter hem niet lang te voren nog had gepardonneerd. Het had er dus allen schijn van, dat hij den veldwachter zocht en zoo iets heeft gewoonlijk tot gevolg, dat je den veldwachter ook vindt, maar dan word je op jouw beurt ook weer gevonden en in de beklaagdenbank gedeponeerd, N uwas de strijdlustige Heemskerker heele- maal niet strijdlustig meer. maar hij smeekte den rechter hem een voorwaardelijke straf te geven, zijn vijftal kinderen naar voren schuivende en zich er op beroepende dat hij de laatste jaren geen vonnis had gehad; zelfs wilde hij beloven niet meer te drinken. De officier en de rechter keken elkaar aan en overwogen. Hij maakte een kansje, want de zaak werd uitgesteld tot een reclassee- ringsrapport binnen gekomen is. DE STERREKIJKERS. Er stond in Aalsmeer op een avond een juffrouw op haar erf en bij haar stonden nog een juffrouw en een buurman. Zij waren verdiept in ae beschouwing van den sterren hemel en de juffrouw zei: „daar zijn lichtjes boven". De buurman gaf daarop'een antwoord dat sloeg als een tang op een varken en dat VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN VOORLICHTING BEROEPSKEUZE TE VELSEN. De vereeniging tot bevordering van voor lichting bij beroepskeuze te Velsen houdt op Donderdag 4 Juni op haar bureau (boven zaal Gem. Arbeidsbeurs aan den Engelmun- dusweg, IJmuiden Oost) haar jaarvergade ring. Op de agenda komt behalve de jaarver slagen o.m. ook voor vaststelling statuten en '"•"^ment en aanvraag Koninklijke goedkeu ring. o. aar de heeren W. Laurent, P. C. de Geus. P. C. de Weerdt en H. Hennink aan de beurt, van aftreding zijn staat ook een bestuursver kiezing op de agenda. STEUNT'. bij gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 m. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonnl. 1.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Orkest concert m.m.v. solisten. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 8.35 „Peppina', operette in 3 acten van Ro bert Stolz. Daarna berichten. LANGENBERG. 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 11.20 Gramofoonpl. 11.35 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Koor concert m.m.v. orkest en solisten. 10.20 Slui ting. BRUSSEL, 508.5 M. en 338.2 M. 508 M.: 5.20 Engelsch concert. 6.50 Gramo- foonjl. 8.20 Jazz-Avond. 9.35 Vroolijke Gra mofoonpl. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6 35 Gramo foonpl. 6.50 Gramofoonplaten (Dansmuziek) 8.20 Orkest- en solistenconcert. ZEESEN. 1635 M. Ca. 7.00 Gramofoonpl. 10.55 Berichten. 12.20 Gramofoonplè 1.15 Berichten. 2.20 Gramo foonpl. 3.10 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Con cert door kamer- en orkestkoor. 10.20 Lezing. Berichten. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. EEN DACELIJKSCHE Ook de matroos wilde van de partij wezen, kreeg een uitrusting en beklom het paard, om daarmede den strijd aan tc vangen. ..Het valt nog al mee," zei het matroosje, „maar ik zit toch ook liever boven in de mast." Men wachtte op het teeken van den ridder om te beginnen. KINDERVERTELLINC De boschgod zwaaide met een tak en de strijd begon tusschen den verkeersagent en het matroosje. Ofschoon de matroos zijn paard krachtig de sporen gaf, moest hij toch even lachen toen hij den boschgod zag. die weer hevig zijn staartje schudde. „Daar wen ik nooit aan," zeide hij tot zichzelf.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7