6fi GESTRAFT. RAADSELS 3. (Ingez. door W. B. Z.)' Figuurraadsel. De raadselprijzen voor de maand Mei zijn bij loting ten deel gevallen aan: WIPNEUSJE, NEVADA, CROCUSJE en BALLENBREISTERTJE die ze Woensdag 11 Juni bij mij mo gen afhalen. (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftijd 10 Jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Goudsbloem). Ik ben een spreekwoord van 47 let ters. I 2 3 4 is niet weinig. 36 38 39 7 6 11 is een jong paard. 31 32 33 is niet wijs. 14 42 is een lidwoord. 45 8 44 28 is een deel van het been. 37 46 20 23 47 21 24 doet het veel in Nederland. 13 12 19 30 35 is een getal. 22 34 11 40 10 37 zit aan de hand. 9 26 4 is niet leeg. 5 15 17 25 27 is een ander woord «foor menigte. 14 15 16 17 18 is niet veel. 19 20 21 22 23 24 is een werkwoord. 28 26 is een verkorte meisjesnaam. 29 30 is lidwoord. 39 is een persoonlijk voornaam woord. 43 44 45 46 47 is een werkwoord. 2. (Ingez. door Heideprinsesje.) Neem uit de volgende schuilnamen telkens een letter, zoodat er éen nieu we schuilnaam gevormd wordt. Hunkerhartje, Katuil, Wenda Prin ses Zonneglans, Tamboer, Draaitol, Blondine, Kerstroosje, Goudelsje, Lelie. 3. (Ingez. door den kleinen Orge list.) Mijn geheel is een spreekwoord van S7 letters. 3 2 1 is groente. 14 35 36 37 is een vrucht. 21 15 23 is niet knap. II 12 13 33 dragen we op 't hoofd. 26 4 28 is een ander woord voor 'huid. 29 27 2 16 32 31 zijn in de zee. 34 22 12 8 is een hemellichaam. 19 24 20 5 is een ander woord voor beest. 6 7 31 12 is een watervogel. 9 30 33 18 30 hebben vele huizen. 21 22 12 8 is een jongensnaam. 33 17 4 is een soort hert. 9 10 11 12 13 14 loopt in de wel. 24 25 is een vorm van 't werkwoord Bijn. 4. (Ingez. door Klaproosje.) Mijn geheel is een twee-regelig persje van 27 letters. 8 9 10 groeit op het land. 7 11 12 6 moet door het meel. Met 4 5 27 wrijft men meubels. 15 26 1 is een meisjesnaam. 3 2 18 13 is soms een wandversier- eel. 14 16 21 is een kleedingstuk. 23 24 12 is vischtuig. 25 20 21 is een knaagdier. 22 17 13 14 is een honingzuiger. 19 20 21 1 10 is de gezondste drank 5. (Ingez. door Elfenkoningin). Wie kan uit deze dooreen geworpen letters een kunstwerk van Egypte maken? Pa die rym? 6. (Ingez. door Bloemenfee.) Haal uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat ge den naam van een bekend radiozanger krijgt, Kelkje, Lelie, Nevada, Wipneusje, President Kruger Kwikzilver, Goud- visch, Gentiaan, Francis Vere, AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger). 1. (Ingez. door Prinses Zonneglans) Ik ben een vat, Zonder hoepels, zonder banden, Ik wordt vervoerd in kisten en manden, Ik ben gevuld met tweeërlei nat, Ra. ra, wat is dat? 2. (Ingez. door Knipperdolletje.) Verborgen beroepen. a. Wat doet Ger Als? b. Wat doet Rie Kelwin? c. Wat doet Ko Relemb. Wie kan van de letters uit deze figuur een plaats maken, waar we graag naar toe gaan? 4. (Ingez. door W. B. Z.) H is een ander woord voor rustplaats. A i is vierhandige dieren. A groeien op het land. R heeft ieder huis L is in den Hout te vinden. E is een viervoetig dier. M is een gezonde drank. 5. (Ingez. door W. B. Z.) Vierkantraadsel. een jongensnaam, geen man. een soort bus om water in te doen, een geldstuk of herdenkingsteeken De kruisjes van links naar rechts en van boven naar beneden moeten denzelfden naam noemen. 6. (Ingez. door W. B. Z.) Kruisraadsel. xxxxxxxxx een medeklinker, is aan ieder huis zijn wij is een bange jongen, is aan de jeugd gewijd, een bank om op te zitten, een plaats in den Achterhoek, verfrisschend. een medeklinker. De kruisjes in verticale en horizon tale richting noemen iets, dat weke lijks voor jullie verschijnt. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Spreken is zilver en zwijgen is goud. 2. a. Handschoen, b. De letter o. c. zout, d. een strijkkwartet. 3. Maagdenburg. 4. Moeders tred is uit alle andere te herkennen. 5. Als de zon is in het westen, Zijn de luiaards op hun besten. 6. Johan van Oldenbarneveld. AFDEELING II 1. a. Pottenbakker, b. Bierbrouwer. 2, In Mei leggen alle vogeltjes een ei Behalve de koekoek en de griet Die leggen in de Meimaand niet. 3. Juni. 4. Bloeimaand. 5. Rapport. 6. a. Taart. b. koek. c. taai. d. bal. e. reep. f. ijs. Goede raadseloplossingen ontvan gen van: Alba 6 Goudelsje 6 Goudsbloem 6 Naamiooze 2 Prinses Zonneglans Wenda 3 Naamiooze 6 Nachtegaaltje 4 President Kruger 5 Admiraal de Ruyter 5 Oppetom 5 Het Jonge In- -dlaantje 6 De Orgelist 5 Een Naam iooze 5 Nachtvlindertje? 5 Het kleine Molenaartje 4 Bloemenfee 6 De klei ne Violist 6 De kleine Vogelvriend 6 Gouden regen 6 Vliegenlertje 3 Klap roosje 3 Juffertje Leesgraag 3 Goud- visch 4 Vijfhuizen 5 Knipperdolletje 3 Prinses Marie 6 Prinses Juliana 5 Heideprinsesje 5 Willem van Oranje 5 Zangeresje 5 De kleine Piloot 6 Schaatsenrijdstertje 5 Vingerhoeds kruid 5 Moeders Kleinste 4 Trambe stuurder 6 Wipneusje 6 Egmondertje 6 De looze Vos 5 Uitlooper 6 Nevada 6 Tuinierstertje 3 Directeurtje 6 Tam boer 5 Graaf Lodewijk 5 Karei I 6 Balsemientje 4 Lelie 6 Elfenkoningin 4 Blauwoogje 6 De kleine Bouwer 6 Poppen verpleegstertje 6 Blondine 5 Kerstroosje 6 Graspieper 3 Crocus je 4 Zwartkijkertje 6 De kleine Zeeman 6 Ballenbreistertje 6 Goudelsje 6 Mid delmootje 4 Zangertje 4 Waterrotje 6 Vaders Jongen 6 Zwartkopje 6. MEI-WEDSTRIJD Inzendingen ontvangen van: De kleine Fluitspeler oud? Eg mondertje, oud 13 jaar, Willem van Oranje, oud? Alba, oud 11 jaar, Wip neusje oud 13 jaar, Trambestuurder, oud 12 jaar, Moeder Kleinste oud 9 jaar, Blauwoogje, oud 14 jaar, De kleine Bouwer, oud 11 jaar, Poppen- verpleegstertje oud 9 jaar. UITSLAG VAN DEN MEIWEDSTRIJD Het spreekwoord luidt: Geen rozen zonder doornen. Ik ontving precies 20 inzendingen, die goed waren. Zoo dat ik 2 prijzen beschikbaar heb ge steld. Op iedere 10 inzendingen heb ik één prijs verloot. De gelukkige win naars zijn: PINKSTERBLOEMETJE, oud 9 jaar. BLAUWOOGJE, oud 13 jaar. Deze Rubriekertjes mogen Woens dag 10 Juni bij mij hun prijzen ko men halen. RUILRUBRIEK DE KLEINE FLUITSPELER, Turf markt 8 (winkel) heeft Weegschaal tjes, Indiaantjes, Kwatta, Sickesz, Kamerplanten, Quaker, Blauwe Rei ger, v. Woerkom, Carels, Universeel, Sopla, Rademaker, Hag-, Mavrides, Crecent, Pirate, Pleines, Hilles Zwerftochten, Oude Meesters, Quick. Hiervoor vraagt hij Pleines Duifjes, Douwe Egbert, Droste, Pelikaan, Zee water, Leupen, Paddenstoelen. KAPSTERTJE, Bilderdijkstr. 1 rood heeft 4 Kwatta, 1 Sickeszwapen, 4 sigarenbandjes, 1 Buisman lepeltje, 1 Serie Schepen ansichten. Hiervoor vraagt ze wapens, bloemen en vlin ders. Ruiltijd Zaterdag van half 3-5. CATRIEN VAN WAARDE, Brou wersvaart 64 heeft 5 Pleines, 13 Tur- mac, 30 v. d. Linden 4 Weegschaaltjes 9 Karnemelk, 30 Roodband, 3 Erdal, 2 Scholten, 10 Hille, 1 Zeewater, 2 Sickesz, Voor dit alles vraagt ze Kwatta-sold., Amstelpenningen, Sun light, Vim, Rinso, Lux, Leupen, Dros te (kop en schotel) Bloemen en Vlin ders. GRASPIEPER, Clercqstr. 71 rood, heeft 20 Hille (Gelderland) 3—1, 20 Quacqer 1—1. 50 Sickesz 3—1. Hier voor vraagt hij Sunlight, Vim, Rinso, Lux, en Radion-bonnen. THEO VISSER, Brederodestr. 2, heeft een lief, zwart poesje. Wie het hebben wil, mag het komen halen. HET JONGE INDIAANTJE, Eiken straat 24 Haarlem-Noord, Boomen kwartier heeft 3 Weegschaaltjes, 4 Sickesz-wapentjes, 5 Kwattasold. 2 A. J. Polakbonnen, 2 Pirate, 11/2 punt Bato, 1/2 punt Sopla, Dit alles wil hij ruilen voor Voetbalpl. 3de serie. Ruil tijd Maandag, Donderdag Vrijdag van 4.30 tot 5.30. ADMIRAAL DE RUYTER, Rozen- prieelstraat 3 heeft 22 Sickesz, 1 Wa jang, 2 Pirate, 3 Turmac, 3 Miss Blan che 2de Serie, nrs. 155, 142, 211, 5 Perzische tapijtjes, 1 Pelikaan, 8 Kia- zim-Emin, 1 D. E., 1 Effendi. Roode klokjes en Indiaantjes. Hiervoor vraagt hij Amstel, Kwatta, Pleines dierenpl. en duifjes. PRESIDENT KRUGER, Rozen- prieelstraat 3 heeft 4 Bagomy, 4 Wij- bert, 4 d. gesloten steen, 4 Verdel 2 Heckers, 1 Clysma 4 Scholten l Tur- mac-bloem l Victoria-bon, 5 tapijt jes, 12 Indiaantjes, 1 Leven der Zee, 2 Zeewaterbonnen, 6 Zeewaterpl., 4 Weegschaaltjes. Hiervoor vraagt hij Leupen, Miss Blanche 3de serie. EEN ONBEKENDE, die mij bonnen' en plaatjes stuurde „Voor de kleine Verzamelaars", dank ik hartelijk. KAPSTERTJE. Bilderdijkstraat lrd heeft 4 Kwatta, 1 Sickesz, 1 wapen, 4 Sigarenbandjes, 1 Buisman lepeltje, 1 Serie schepen. Hiervoor vraagt ze Sickesz-wapens, bloemen en vlinders. POSTZECELRUBRIEK BELGIë Aanvulling IX Jcc. /ac. óac. /rc. '/V JJ-c. J'C y4 /cc. In 1929 verscheen weer een welda digheidsserie ten bate van de Tuber culose bestrijding, wat weer door het bekende initiaal op de zegels in den linkerbovenhoek is aangegeven. Het is een landschapserie in groot for maat. (Zie de afbeeldingen). Uitge geven werden: 5 c. 5 c. (bruin), 25 c. 15 c. (zwartgrijs), 35 c. 10 c. (groen), 60 c. 15 c. (wijnrood), 1 fr. 75 25 c. (blauw op lichtblauw) en 5 fr. 5 fr. (violet). Grootte van de vakjes 3 bij 4.2 c.M., behalve voor de 25 c. en 5 fr.; deze zijn 4.20 bij 3 centimeter. In 1929 krijgen we wederom een se rie frankeerzegels voor tijdschriften, gelijk aan die van 1928, doch met den opdruk „Journaux-Dagbladen"; dus zonder een jaartal, n.l. 10 centimes (vermiljoen), 20 centimes (blauw groen), 40 centimes (olijf), 60 centi mes (oranje), 70 centimes (bruin), 80 centimes (violet), 90 centimes (grijs) Grootte van de vakjes 4.3 bij 2.6 c.M. 1 franc (ultramarijn), 2 franc (olijf- grijs), 3 franc (vermiljoen), 4 franc (rose), 5 franc (violet), 6 franc (bruin), 7 franc (geel), 8 franc (bruin), 9 franc (lila), 10 franc (grijs groen) en 20 franc (roodlila). Groot te van de vakjes 2.6 bij 4.3 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemer: 283. Johan Dijk, Mr. Cornelisstraat 44 rood. Rustenburgerlaan 23. Z'n verdiende loon. Hein was een vreeselijk nare jon gen, die altijd iedereen plaagde. Van jongens die kleiner waren dan hij, pakte hij het speelgoed af en maakte het dan kapot. Meisjes gooide hij met - steenen, of gooide rupsen en wurmen in hun haar zoodat ze vreeselijk be gonnen te gillen. Kortom elk kind bleef zooveel mogelijk uit z'n buurt, en natuurlijk wilde niemand meer met hem spelen. Toen hij nu weer eens een kleine jongen van z'n loopwiel afgegooid had en alle kinderen verontwaar digd waren over zoo'n flauwe streek, weerklonk opeens een getoeter in de stille straat en een bestelwagentje van een banketbakkerswinkel kwam de straat in. Het was zoo'n bakwa- gentje met een motor en hield vlak bij de kinderen stil. De chauffeur deed 't deurtje open en haalde er een doos uit. Hein liep er nieuwsgierig naar toe en bleef er minachtend naar kijken. „We moesten hem er in stoppen," fluisterde Bob, die een erge hekel aan ■Hein had, plotseling een ingeving krijgend. Ja, dat vonden ze allemaal een prachtig plan. „Gauw", fluisterde Piet, „anders loopt hij weg. Jan, Bob en ik zullen hem onverwachts beet pakken, en jij Wim doet zoo vlug je kan het deurtje op de knip zoodat hij er niet uit kan, dan heeft hij z'n verdiende loon." Dat vonden ze alle maal een reuze idee. Heel langzaam, zoo onverschillig mogelijk kwamen ze nu ook naai- 't bestelwagentje toe geloopen en keken er zoogenaamd ook heel nieuwsgierig naar. „Een prul van een ding hoor," zei Heintje eigen wijs, „de motor is er telkens van ka pot, zoo'n ding deugt heelemaal niet „En jij deugt nog veel minder, als je dat maar weet," gilden ze door elkaar en hielden hem stevig vast. Vlug deed Wim toen 't deurtje open en met z'n allen duwden ze hem er in een oogwenk in. Ze gaven de wa gen een duw, en Hein die natuurlijk dacht dat de wagen er met hem van door ging, bonsde uit alle macht te gen 't deurtje, zoodat de chauffeur, die niet begreep wat er aan de hand was gauw aan kwam loopen. De jongens liepen hem echter te gemoet en vertelden dat ze Hein ex pres er ingestopt hadden omdat hij een- klein jongetje van z'n loopwiel had afgegooid, en hij nu maar eens in angst moest zitten. De chauffeur vond het wel een goeie mop en zette voor de grap de motor aan. Toen ging Heintje schreeuwen. ..Ik wil eruit, ik wil eruit, Moeder help! help! help!, laat me eruit. O laat me er toch uit. „Of hij goed in angst zit zeg," lach te Kees zachtjes: „Maar laten we er nu maar een eind aan maken, straks komt z'n moeder nog op z'n ge brul af. 't wasof Hein gehoord had wat Kees zei, want hij begon nu zoo hard hij maar kon om z'n Moeder te roe pen. ..Moeder, moeder, help me toch ik wil eruit, ik zalik zal „Zoo kwajongen", zei de chauffeur terwijl hij deed alsof hij vreeselijk kwaad was. „Zoo, wat zal je dan hè? Vooruit kom er maar weer uit, maar eens en vooral je houdt je nu kalm begrepen? Als je weer eens kinderen plaagt, dan rijd ik je naar het po- litie-bureau, daar kun je van opaan. En nu maak dat je weg komt marsch!" Met een vuurrood gezicht kwam Hein tevoorschijn, dikke tra nen biggelden over z'n wangen, en hij vloog zoo gauw hij kon z'n huls binnen, onder het hoongelach van alle jongens en meisjes, die tot aan z'n tuinhekje meeliepen. L. Z. MIJN HERBARIUM Zenegroen (Ajuga réptans)Zie fig. 1, fam. Lipbloemigen (Labiaten). Een aardig plantje, dat in onze duinstreken, in duinpannen en op vochtigen boschgrond algemeen voor komt. Ook voor rotstuintjes of rand- plantjes is ze uitstekend geschikt. Ze heeft bebladerde uitloopers. De wor telbladen zijn groot, langgesteeld spa- telvormig; de stengelbladeren klein. De schutbladen zijn iets gekarteld, de bovenste korter dan de bloemen. Deze staan in aarvormige, samenge drongen schijnkransen en zijn blauw gekleurd. Juist, doordat de schijn kransen zoo dicht op elkaar staan, vallen de bloempjes, die op zichzelf klein zijn, dadelijk in 't oog. Bloei tijd MeiJuni. Boschaardbei (Fragaria vesca) Zie fig. 2 fam. Roosachtigen (Rosaceeën) Evenals de tuinaardbei een over blijvende plant met uitloopers. De bladeren zijn langgesteeld, drietallig en wortelstandig, d.w.z. ze komen alle uit den wortel te voorschijn. De sten gel is rechtopstaand, langer dan de bladeren. De bloemen zijn gesteeld en staan in bijschermen. De bloem kroonblaadjes zijn wit. De' vleezige schijnvrucht is klein, helderrood. Tusschen hakhout, aan heggen, in duinpannen komt ze algemeen voor. Bloeitijd Mei-Juni. Vogelmelk. (Ornittogalum umbel- latum). Zie fig. 3, fam. Lelieachtigen (Liliaceeën). Deze plant, bij de Haar- lemsche jeugd meer bekend onder den naam akermannetje of morgen ster, heeft in den grond een bolletje. Hieruit ontwikkelen zich reeds vroeg de lijnvormige bladeren; later ver schijnt de stengel met een scherm - vormige tros bloemen. De bloem blaadjes zijn helder wit met een groene streep. Bij de geopende bloem staan de zes blaadjes horizontaal in den vorm van een ster. De plant krijgt later knotsvormige doosvruch ten met 6 rechte kanten. Tusschen kreupelhout, aan wegen en langs slootkanten komt ze algemeen voor. Bloeitijd MeiJuni. We zullen tusschen ons tuinwerk door geregeld enkele planten behan delen, zoowel uit de groenten- als bloemenafdeeling. Tot de meest algemeene zomer bloemen behooren: Goudsbloem (Calendula officinalis) fam. Samengesteldbloemigen (Com- positen). Een algemeen bekende plant, afkomstig uit Zuid- Europa. Ze is zeer sterk en heel gemakkelijk te kweeken. Ze wordt 30 a 40 c.M. hoog en zaait zich gewoonlijk vanzelf. Vaak staan de goudsbloemen te dicht op een. Ze geven dan kleine bloemen, doch uitgedund tot een onderlingen afstand van ong. 30 c.M. worden de planten zeer krachtig en geven groote bloemen. De planten bloeien langen tijd door, als je geregeld de uitgebloeide bloemstengels afsnijdt. De mooiste soorten zijn: Orange King (donker oranje en groeit lager en ge- drongener dan de gewone oude dub bele soort). Solfatore (helder ci troengeel), Meteor (oranjegeel met witte strepen). Oostindische kers (Tropaeolum majus). De bekende klimplant, die vaak langs gaas of iets dergelijks, wordt geleid, 't Is een sierplant uit Peru, die heel lange stengels krijgt. Met den noodigen steun bereikt de plant soms een hoogte van 3 M. Een soort, die kleine, goud-gele, fijn getande bloemen geeft, is Tro paeolum cavariénse (peregrinum) Ze is bijzonder geschikt om muren of schuttingen te bekleeden, die uit de zon liggen. De plant vormt een knol en is overblijvend. Er bestaan echter ook dwergvor- men (Tr. majus nanum), die slechts 30 c.M. hoog worden en zeer geschikt zijn voor perken of randen. In den handel zijn talrijke verscheidenheden in allerlei kleuren. Niet alleen de bloemen, ook de bladeren zijn ver schillend gekleurd. De planten moe ten minstens 25 c.M. uit elkaar staan. Omdat deze plant juist zoo geschikt is voor perken, zal ik een paar uit een loopende variëteiten opgeven. Eén van deze soorten moet je beslist eens probeeren. Empress of India (donker bladig, donker bloemig) King of Tom Thumb (donkerbladig,, bloe men helder rood), Queen of Tom Thumb (bontbladig, donker bloemig). Slaapmutsje (Escholtzia californi- ca) fam. Papaverachtigen (Papavera ceeën). Een sierplant uit Californië, die slaapmutsje wordt genoemd, om dat bij 't opengaan van de bloem de kelk als een mutsje wordt afgewor pen. Ze wordt ongeveer 30 c.M. hoog en is bij zonnig weer overladen met oranjegele bloemen. Ook komen er witte en roode soorten voor. De mooi ste zijn E. c. carminea met roode en E. s. aurantiaca met donker oranje gele bloemen. Een mooie variëteit Ia de Mikado met groote, schitterend oranje bloemen, aan de buitenzijde donkerder. Er mag vooral niet te dik gezaaid worden, daar deze plant zich niet laat verspenen. TUINIER. KNIPPERDOLLETJE 38) door W. B.—Z. Maar daar had de oude baas niets van willen weten. Voor hem bestond er maar één land, waar 't goed was, en dat was Friesland. Daar kwam Veris al aan. Verbaasd luisterde hij naar 't verhaal van zijn- vrouw. Als vader daarvoor een reis naar Holland maakte, was de bood schap zeker heel gewichtig. „Hij is toch niet ziek?" vroeg Veris. „Wel neen, hij ziet er nog zoo frisch en gezond uit, dat hij vast nog jaren meekan." Pas waren ze in het woonvertrek :ezeten, of vader Glastra stak van /al. „Ik moet jullie een wondere ge schiedenis vertellen. Een heel won dere geschiedenis. Jij was nog maar een meiske van zoo," richtte hij zich tot zijn dochter en wees daarbij tob den tafelrand. Oom Piet leefde nog. Hij had een boerderij buiten Grouw. Hij sukkelde al wat, had geen kinders en was van plan telkens een stuk land te verkoopen en dan zoo zoetjes aan maar te gaan rentenieren. Nou. had je in Grouw een zekere Sjouke Wapstra, een kerel, die geen knip voor den neus waard was. Hij was te lui om te werken en bracht er den boel van zijn moeder en zusters to taal door. Zijn vader was in dien eer sten grieptijd gestorven. Oom Piet was een goedgeloovig man. Op een avond komt Sjouke Wapstra bij hem oploopen en koopt een stuk grond van hem. Hij heeft geld bij zich. Oom Bouwe moet naar de brandkast om wisselgeld. Er worden opmerkingen gemaakt over de sluiting enz. Oom Bouwe dacht: die vent is zoo bont niet als de menschen hem schilde ren. 's Avonds mist hij den sleutel van de brandkast. Alles wordt over hoop gehaald, maar geen sleutel, 't Plan is om 's morgens den smid maar te laten komen. Maar o wonder den volgenden dag ligt de sleutel bij de deurmat. Tante Jelle, zijn vrouw zegt: „Dan zal je hem daar verloren hebben." 't Had kunnen wezen. Maar als oom Bouwe in den loop van den dag de brandkast opent, is een zak met zilvergeld verdwenen. De politie komt eraan te pas. Dadelijk valt er verdenking op Sjouke Wapstra. En als de politie zijn gangen na wil gaan verneemt ze van zijn moeder, dat Sjouke dien morgen om 6 uur het huis heeft verlaten en nog niet ia teruggekeerd. (Wordt vervolgd) Als Fikkie in den tuin, De kippen wel eens nazat, Namen die heel luid de vlucht, Want geen van hen die moed had. Zij waren allemaal „als-de-dood" Voor de kleine stoute hond, Die o zoo'n pret had om hun vlucht, Nog leuker het kakelen vond. Maar toen op zonne-zomerdag, Fik weer den tuin instoof, En al de kippen vluchtten snel, Bleef één voor 't blaffen doof. Een mooie groote zwarte kloek. Met kuikens, donzig geel, Trad strijdlustig in het rond, Nam aan de vlucht geen deel. Ha! Fikkie in zijn overmoed, Ging driftig op haar af.... Maar kiekenmoeder lang niet malsch Hem duchtig pikken gaf! Auw! jankte Fikkie, t was maar spel, Auw Kloek! wat doe jij flauw. Moet jij mijn kleintjes schrik aandoen^ Den tuin uit, zeg ik! Gauwïl

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 16