De Intern. Koloniale Tentoonstelling. BRUENING EN CURTIUS IN LONDEN. BUITENLAND. Zij nadert haar voltooiing. Bewijzen van Fransch organisatietalent. (Van onzen Parijzen correspondent) HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE De stemming in Duitschland. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Vrijdag even voor drie uur zijn Bruening en Curtius rijkskanselier en rijksminister van Buïtenlandsche zaken in Londen aangekomen en daar ontvangen door Macdonald en Hen derson. Om zes uur reeds ontmoetten de ver tegenwoordigers van de pers de Duitsche gas ten, die verklaarden dat zij liet zeer op prijs stellen in de gelegenheid te worden gesteld, met de Engelsche ministers over Duitsch- land's financieele toestand onomwonden te kunnen spreken. Bruening merkte op dat het jaar 1932 het hoogtepunt van de financieele misère zal vor men, en maakte daarop een goede beurt door te verklaren dat de Duitsche ministers geens zins van plan zijn een schorsing der rentebe taling op particuüere leeneningen aan te kondigen. Zij willen met argumenten aantoonen wat de betalingscapaciteiten van Duitschland zijn en de sfeer ten aanzien van deze kwestie zoo ruim mogelijk houden, omdat de moeilijkhe den waarmede Duitschland te kampen heeft, de moeilijkheden van de heele wereld zijn en gevaren opleveren voor de industrie, den landbouw en de arbeidersklasse van de ge- heele wereld. Bruening gaf daarna details over het Duit sche economische leven en cijfers, die de lasten welke op het land drukken moesten illustreeren. Binnen vier maanden moesten viermaal nieuwe lasten geheven worden en andere uitgaven worden geschrapt. Thans zal de nieuwe noodverordening met spoed worden gepubliceerd, opdat men over de volgende negen maanden over nieuwe middelen zal kunnen beschikken. Nadat Bruening een aangrijpend tafereel had geschilderd van alle zorgen waarmee de Duitsche regeering dag in dag uit te kampen heeft, op economisch, sociaal en financieel gebied, zeide hij dat hij er niet aan dacht op het verlangen der Duitsche extremisten in te gaan, die vandaag of morgen alle herstel betalingen willen staken. De regeering wil integendeel toonen dat zij al het mogelijke wil doen om de ver plichtingen van het plan Young na te komen. Bruening's introductierede in Brittannië is feen staal van diplomatieke en toch mild stem mende voorzichtigheid. Zijn bij herhaling ge uite verzekering dat de regeering niet aan de zijde der extremisten staat kan geen andere, dan een goede uitwerking hebben en beves tigt overigens de tot nu toe door Bruening gevolgde methode, die der gematigdheid en der geleidelijkheid, een methode die zeer deugdelijk is gebleken en die bestand was tegen de dwaze onbesuisdheid van de natio- naal-socialisten. Het is echter wel tijd dat in Duitschland goede berichten binnen gaan komen over eventueele successen van de Londensche be sprekingen. De stemming is op het oogenblik weer zeer geprikkeld, het aantal onlusten neemt weer langzamerhand toe en beginnen weer een ernstiger karakter te dragen. De ac tiviteit der Nazis is na de hoopgevende be richten over een ernstige scheuring eerder grooter dan kleiner geworden en blijkt thans weer dieper weerklank bij het volk te vinden dan eenige weken geleden het geval was. De Engelsche pers heeft in ieder geval een goed voorbeeld gegevén en is begonnen met de stemming zoo goed mogelijk voor te be reiden. De leidende couranten spreken over „het begraven verleden" en de voortreffe lijke verhouding tusschen Engeland en Duitsch land, de Daily Herald brengt in herinnering dat het bezoek der Duitsche ministers aan vankelijk bedoeld was als een vriendschap pelijke wederzijdsche bejegening, die bedoe ling is thans op den achtergrond geraakt voor een veel belangrijker feit: de Duitsche staatslieden voelen zich verplicht hun Engel sche collega's er van te overtuigen, dat Duitschland binnen betrekkelijk korten tijd de herstelbetalingen volgens het plan Young, niet meer zal kunnen verrichtenEnge land beseft hoe belangrijk deze zaak voor Duitschland is en weet dat men de mededee- lingen der Duitschers niet dan met de groot ste ernst, mag aanslaan. Dit is de goede toon. Wij zijn nieuwsgierig naar de Fransche commentaren op de verslagen van de Lon densche besprekingen. Tot nu heeft de Parijsche pers zich slechts op onvriendelijke wijze over de Londensche ontmoeting uitgelaten. L. A. ZATERDAG 6 JUNI 1931 BLAD Genève. De strijd tegen opium verbruik. De opiumconferentie ging over tot de be spreking van die artikelen van het ontwerp- conventie der raadgevende opiumcommissie, die er de grondgedachte van vormen. Duide lijker nog dan vroegre bleek, dat 't quota stelsel op heel wat tegenstand stuit. In de eerste plaats willen Italië en Japan niet veel weten van dit systeem. Japan niet, omdat het zoo vrij mogelijk wil blijven aan den uitvoer handel deel te nemen, terwijl Italië het sys teem niet ver-gaand genoeg vindt, aldus „de Tel." Japan stelt thans een systeem voor, waarbij de beperking bepaald zal worden naar de aanvragen, die de fabriceerende lan den ontvangen en aangezien de verdoovende middelen niet vooruit gefabriceerd worden, berust het systeem op een schatting, terwijl de Volkenbondsvergadering heeft aange drongen op directe beperking. Braun's belangwekkende rede over de oorzaak van de economische ellende. De eerste gedelegeerde van de Duitsche re geering, de oud-minister van arbeid dr. Brauns, heeft bij de voortzetting van de alge- meene beschouwingen over het jaarrapport van Albert Thomas een rede gehouden, die in politieke beteekenis ver die van alle andere, tot dusver gehouden redevoeringen overtreft Dr. Brauns heeft verlangd dan- dat de raad van beheer van het internationaal arbeids bureau de aandacht van den Volkenbond zal vestigen op de noodzakelijkheid van een nieuwe regeling van de schulden- en schade vergoedingskwestie, zonder welke een we zenlijke vermindering van de werkloosheid niet mogelijk is, aldus de N. R. Ct. Dr. Brauns begon zijn zeer belangwekken de rede met de schildering van de gevoelens van den eenvoudigen man uit het volk over den tegenwoordigen toestand. Deze ziet, dat de wereld met goederen overstroomd is, doch dat toch millioenen menschen de bitterste ellende lijden. De man uit het volk kan het met zijn gezond menschenverstand niet be grijpen, dat de economie van alle landen de inrichtingen voor de goederenvoortbrenging steeds volmaakter heeft gemaakt en vergroot om ze daarna weer buiten bedrijf te stellen, en om soms zelfs te vernietigen, wat tot nut der menschheid was voortgebracht. Al tracht m endit met nog zoo ingewikkelde en scherp zinnige redeneeringen begrijpelijk te maken, deze toestand is toch al te paradoxaal. Hier moeten constructifouten van den ernstigsten aard aanwezig zijn. Dr. Brauns meent, dat deze fouten hierin te vinden zijn dat het organisatievermogen van de men schen geen gelijken tred heeft gehouden met de ontwikkeling van de technische krachten. Een ander punt, dat niet vergeten mag wor den, is, dat deze crisis niet een gewone con junctuur-crisis is, doch een va nzulken om vang, dat wij voor een keerpunt in de ge schiedenis der menschheid staan. Wij staan midden in het worden van een nieuwen tijd. Men kan daarom het geneesmiddel niet zoe ken op den grondslag van oude leerstellingen en oude ervaringen. Wij moeten nieuwe we gen zoeken in de economie, in den staat en in de maatschappij een nieuwe orde helpen opbouwen. De slechte verdeeling van het goud is een van de ernstige constructiefouten van den be- staanden toestand. Waar gebrek heerscht, wordt goudvoorraad weggenomen, waar over vloed is, daar wordt die nog vermeerderd; in een kapitaalarm land wordt de rente- onbe taalbaar hoog en in rijke landen daalt ze tot een minimum. Dat dreigt de kapitaalarme landen, die geen credieten meer kunnen ver krijgen en waar de werkloosheid steeds moet toenemen, te doen bezwijken. Dit systeem, dat arme landen het bloed voortdurend onttrekt, terwijl andere steeds meer verzadigd worden, moet eindelijk ver dwijnen. De wereld heeft behoefte voordat het te laat is aan een andere regeling van de in ternationale schulden- en reparatiebetalingen De credietkwestie moet op internationalen grondslag worden opgelost in het belang van een betere verdeeling der geldmiddelen dei- wereld. Dr. Brauns beschouwt evenals Albert Thomas de politieke onrust der laatste jaren als de hoofdreden waarom dit nog niet is ge schied. Al is de internationale arbeidsorganisatie ook zelf niet er toe geroepen de algemeene politiek te behandelen, zoo mag en moet zij zich met durf en beslistheid, die door de te- INGEZOVDFN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- genwoordige wereldcrisis ons allen opgelegd is, tot een bevoegd orgaan, den Volkenbond, wenden. Met studies en beraadslagingen, met vele congressen en commissies is de wereld niet meer gediend. Nauwe economische samen werking noodzakelijk. Op de Internationale Arbeidsconferentie duren de besprekingen over het rapport van Albert Thomas nog steeds voort, De arbei ders en werkgevers zetten ieder hun stand punt uiteen met name ten opzichte van de werkloosheid; de voorstellen van den direc teur ontmoetten wel is waar bij geen dei- partijen grooten tegenstand, doch men kan ook niet zeggen dat zij met groote geestdrift worden bejegend, aldus „De Tel.". Van de zijde der werkgevers en .der regeoringen wordt vooral de nadruk gelegd op de nood zakelijkheid van nauwere samenwerking met de economische organisaties van den Vol kenbond, hetgeen heden o.a. geschiedde dooi de regeeringsvertegenwoordiger van Duitsch land en Polen. De arbeiders willen de bestrij ding van het kwaad vooral zoeken in ver korting van den werktijd, uitbreiding der werkloosheidsverzekering en internationale vastlegging daarvan. België. Het nieuwe kabinet. De nieuwe regeering is definitief gevormd. Zij bestaat uit de volgende persoonlijkheden: Renkin, premier en Binnenlandsche Za ken, Hymans, Buitenlandsche Zaken, Cocq, Justitie; Houtart, Financiën; Heyman. Han del en Industrie; Crockaert, Koloniën; Van Caeneghem, Openbare Werken; Bovesse, Pos terijen en Telegrafie; Dens, Nationale Ver dediging; Petitjean, Kunst en Wetenschap pen; Van Dievoet, Landbouw; Van Isacker, Verkeerswezen. Verscheiden dezer functionnarissen had den ook in het vorige kabinet zitting. De nieuwe regeering bestaat uit zeven katholie ken en vijf liberalen nl. Hymans, Cocq, Bo vesse, Dens en Petitjean. Het kabinet zal zich Donderdag a.s. aan de Kamer voorstellen. Frankrijk. Solidariteit met de Kleine Entente. De bijeenkomst, welke minister Laval met Briand, Tardieu, drie andere ministers en hooge ambtenaren heeft gehad, heeft in politieke kringen grooten indruk gemaakt. Want daaruit zou de volkomen solidariteit van de regeering met Briand blijken en de wensch om de voorbereidende werkzaamheden voor zijn plannen voor een Europeesche fede ratie te bespoedigen. Inderdaad was deze bijeenkomst belegd om vast te stellen, tot welke oflefrs Frankrijk bereid zou zijn om de voorstellen, welke Briand te Genève heeft gedaan, te verwezen lijken, teneinde te voorkomen dat de kleine mogendheden zullen trachten de economischp crisis door afzonderlijke verdragen te boven te komen, waardoor het plan tot een Euro-- peesche federatie zou' mislukken. Dat wil dus in andere woorden zeggen: Roemenië, Joego slavië en Hongarije steunen v.n.:l. wat den afzet van landbouwproducten betreft, voor dat zij de voordeelige voorwaarden van Duitschland aannemen, welke in staat zijn om die staten van Frankrijk af te wenden. Vast werd gesteld, dat om de solidariteit der Kleine Entente te verzekeren en om dP afscheiding van Roemenië te verhinderen samen met Tsjeclio-Slowakije tot het nemen van maatregelen zal moeten worden overge gaan, hetgeen Frankrijk 175 millioen fr. zou kosten, aldus het Hbld. Een dergelijk offer zou economisch door niets gecompenseerd worden, maar de poli tieke voordeelen zouden belangrijk zijn. Actief en passief kiesrecht voor vrouwen? PARIJS. 5 Juni. De afgevaardigde Louis Marin heeft in de Fransche Kamer een wets ontwerp ingediend, strekkende tot invoering van het systeem der evenredige vertegenwoor diging bij de verkiezingen. Verder eischt zijn ontwerp de invoering van het actieve zoowel als van het passieve kies recht voor vrouwen. Marin heeft er bij de commissie voor het kiesrecht op aangedrongen, dat zij ten snoe- digste haar standpunt in zake zijn ontwero zo.u bepalen, ten einde zoo spoedig mogelijk een aanvang te kunnen maken met de be handeling in het plenum. (N. T. A.) Italië. Toscanini heeft zijn paspoort terug. Het incident met Toscanini is gelukkig ge sloten. Hij heeft zijn paspoort, dat door de politie te Bologna in beslag was genomen, teruggekregen. Spoedig zal de dirigent naar Bavreuth vertrekken om voorbereidingen te maken voor de Wagner-uitvoeringen, welke hij de volgende maand zal leiden. Rusland. Het 2de 5-jaar plan. MOSKOU, 4 Juni. Bij de Russische staat-commissie voor het economische 5- jaarsplan is een comité gevormd, dat zich met de uitwerking van een tweede 5-jaars plan zal bezighouden. Het comité bestaat uit 73 leden. In 'een redevoering, gehouden op een ple naire zitting van het Gosplan, heeft Koej- bysjew de algemeene trekken aangestipt van de nieuwe pjatiletka (19331937), aldus het Hbld. De eerste pjatiletka, aldus Koejbysjew, heeft het fundament van den socialistischen opbouw voltooid, het nieuwe vijfjarige plan zal den socialistischsn opbouw zelf voltooien. De nieuwe pjatiletka zal zich onderscheiden doordat zij een begin zal maken met de li quidatie van de tegenstelling tusschen stad en land, zij zal den landbouw en het leven op het platteland geheel industrialiseeren. Alle landbouwwerkzaamheden zullen ge mechaniseerd worden. Het tweede vijfjarig plan zal er tegelijkertijd toe leiden, de groote verschillen tusschen hersen- en han den arbeid op te heffen. Dit wordt volgens Koejbysjew thans reeds waargenomen. Er zijn op zulk een enorm uitgestrekte tentoonstelling honderden details welke een bezoeker ontgaan: door het. bosch ziet men de boomen niet meer. Eerst langzamerhand, wanneer men er dikwijls terugkeert en dan tracht wat „systeem" te brengen in het zoo vermoeiend rondsjouwen, ontdekt men nog allerlei merkwaardige dingen waar men te voren kalm langs liep. Zoo al dadelijk bij den ingang, bij de Porte Dorée waar temid den van mooie palmen en ruime bassins imet springende fonteinen de enorme zuil staal, waarop de namen staan vermeld van be roemde mannen die zich bijzonder op kolo niaal gebied hebben onderscheiden. Eerst gisteren zijn we er achter gekomen dat ook tal van Nederlandsche namen staan vermeld, zooals Tasman, Van Oldenbarneveld. een van de groote mannen van de O.-I. Compagnie e.a. De tentoonstelling nadert, nu haar vol tooiing en 't is ons nu ook mogelijk om een vergelijking te maken. En eerlijk ge zegd hebben we met ongeduld dat oogenblik afgewacht, want steeds werd (het ons duide lijker dat de Fransohen niet overdrijven wanneer ze in woord en geschrift toegeven dat de Nederlandsche afdeeling verreweg de mooiste is. Toch zij ons een kleine opmerking vergund: stellig zou onze af deeling in waar de winnen wanneer men in 't Fransch wat opschriften zou willen plaatsten bij de diverse voorwerpen. Velen gaan nu hoogst interessan te dingen voorbij zonder te weten wat het eigenlijk voorstelt. Dan nog dit: psychologisch wai-e 't misschien beter geweest om niet in onze staatkundige afdeeling zoo'n imitatie van gouden tientjes en guldens te maken, want'vooral in dezen crisistijd, moet. 't. fabel tje van de „schatrijke Hollanders" niet wor den gepropageerd. Het is wel hoogst merkwaardig, wanneer men eens vergelijkingen gaat maken, om de verschillende karaktereigenschappen van de volken te zien uitkomen op deze tentoon stelling. Zoo krijgt men in de thans ook ge opende bijgebouwen op onze nationale af deeling wel een indruk van ja. hoe zullen we 't zeggen?van.dubbeltjes binnen halen. Zoo herbergt het groote paviljoen naast 'het hoofdgebouw allerlei verkoopstand? waar men b.vregenjassen kan koopen of uit vlindervleugels gemaakte plaatjes van Volendammer .boertjes, terwijl in dit ruime gebouw slechts plaats was voor een bescheiden diorama van het belangrijke petroleum-bedrijf. Annex een expositie, die wel de moeite waard is, van Oceaan-visschen en koralen, maar, welke slechts te bezichtigen is wanneer men enkele francs entree-gele extra offert. Entrée-geld ook weer voor het ander huis, waar thee wordt geschonken en waar Javaamsche kunst wordt tentoonge steld. Italië, onze buurman, is hartverheffend. We zijn hier in Vincennes in een vreedzamer strijd tusschen beschaafde volkeren, die nu eens willen aantoonen hoe zij de kunst ver staan om hun civilisatie over te brengen in hun bezittingen. En daar treden we de copir van een tempel van Septime Severe binnen Eerst een reeks beelden van lang vergeten imperators en van onthoofde-, ontannde- ontbeende en onbekende godinnen en dar deinst men even verschrikt terug; er staar daar, onbewegelijk met getrokken sab?' twee fascistische soldaten. En wanneer men dan toch, ondanks die minzame welkomst - verrassing binnen treedt, dan belandt men in één groot arsenaal, in een soort munitie fabriek, waar men niets dan sabels, geweren tans, miltrailleuses, pantserauto's met ma chinegeweren, bombardeervliegtuigen, kogels en ander moord-materiaal kan „bewonderen". Er zijn zelfs „historische" stukken bij: de eerste vliegmachine waarmede we onze koloniale bevolking gebombardeerd thebben.... Ja. men verstaat daar in het land des duces blijkbaar wel de kunst om te koloniseeren. Maar laten we snel dit „gastvrije" oord ver laten. Hoe vreedzaam daarentegen zijn de twee voornaamste Fransche tu'deelingenIndo China en Madagascar, thans geheel voltooid. De tempel van Angkor-Vat is nu ook van binnen te bezichtigen en even rijk aan beeld - houwerk als ce buitenmuren en enorme torens, is ook het inwendige. De diverse in zendingen, welke een prachtig overzicht geven van de cultures, liet economisch- en staatkundig werk dat daar, voornamelijk onder de sublieme leiding van G. G. Pasquier bereikt werd, geeft een hoogen indruk van t Fransche koloniale werk. En 't ls eens héél goed dat zoo millioenen. die nog altijd het organisatie-talent van de Franschen misken' nen, gelegenheid krijgen om zich met eigen oogen ervan te overtuigen dat niet alleen op de Noord-Afrikaansche kusten, maar ook in het verre oosten een magnifieke kolonie is gesticht, welke meer en meer andere dreigt te overvleugelen. Het enorme paviljoen van Madagascar draagt een zuiver commercieel karakter. Het groote eiland is geheel ont gonnen en de talrijke voortbrengselen van dezen fertieien bodem worden op smaakvolle wijze aan het publiek getoond. Natuurlijk is er wel weer de .meeste belangstelling voor de talrijke magnifieke voorwerpen van huis nijverheid en kunst welke Angkor-Vat sieren maar 't is goed gezien om aan elke afdeeling haar eigen karakter te geven en niets te „forceeren". Met opzet noemen we deze beide groote Fransche paviljoenen te samen wijl ze het toonbeeld zijn van een wijze, kalme, beredeneerde kolonisatie en ook omdat we hier duidelijk de geregelde samenwerking zien tusschen twee ver van elkaar ge.egen ge bieden, die toch doorloopend met elkaar in contact zijn. Er bestaat niet alleen een vaste uitwisseling van producten, maar ook van werkkrachten tusschen deze twee enorme koloniën waar een zelfde vlag wappert. Een zelfde contact bestaat weer tusschen Mada gascar en de bezittingen op de Af rikaansche Noord-kustenziet dan eens hoe Frankrijk een gordel weet te maken ronde de aard globe. Het Portugeesche paviljoen: als een XVle eeuwsche burcht, is thans ook geopend. De Portugeezen hebben er zich uitsluitend toe bepaald om hier een overzicht te geven van de voortbrengselen van hun bodem en de wijn (Madeira") neemt natuurlijk een belang rijke plaats in. Het is wel jammer dat ver zuimd werd een overzicht te geven van het sociale werk. alsmede van de wijze waarop de voortbrengselen werden verkregen, zoodat het nu geopende deel van de Portugee?o:ve af deeling een beetje doet denken aan een delicatessen-handel. Maar er moeten nog enkele gebouwtjes worden geopend en mis schien krijgen we dan daar wat ons een meer helder inzicht kan geven. Een van de grootste succc-sen van de Ten toonstelling is het Amerikaansohe gebouw. Hat is dan wel niet direct- een koloniaal pa viljoen, maar het verdient zeker de be langstelling. De Amerikanen hebben de aar dige gedachte gehad om „Mount Vernon", het huls van Washington geheel tc reconstrn, eg-ren. Het is een prachtig eind-XVTIIe eeuw- sche woning en getrouw is ook het interieur met de oude sohilderijen en meubelen nage maakt. En hoeveel herinneringen zijn er aan ■erbonden. Hier was het dat samen niet Lafayette de Amerikaansche Ornr.mnkr'djk- •eid werd voorbereid. De Vereen lade Staten rijn nu eenmaal geen ko'.onLoevende mogend heid, of althans niet van beteekenis; dubbel prijzenswaardig is het daarom dat ze op zoo'n wijze toch hebben willen bijdragen aan het slagen van deze tentoonstelling, welke één geweldige exposé is van het beste wat de beschaafde naties in haar koloniën tot stand brengen. Enwaarop Nederland en Frankrijk vooraan staan. HENRY A. TH. LESTURGEON. Hel landgoed Chequers van Macdonald waar Bruening en Curtius met Henderson en Macdonald Duitschland's belangen zullen bes-preken. Engeland. Weer een mysterieuse misdaad Door een toevallige omstandigheid is tus schen Mill Hill en Radlett, in Middlesex, op een brandenden vuilnishoop het lijk gevon den van een man tusschen 35 en 40 jaar. De man was gebonden en gekneveld en iiad een wonde in de borst, naar vermoed wordt af komstig van een messteek, aldus het Hbld. Wanneer het lijk niet was gevonden, was het geheel verbrand, zonder dat er een haan naar zou hebben gekraaid, daar de plaats waar het gevonden werd een stortplaats is, waar het vuil voortdurend brandt. Men ver moedt dat het lijk naar Mill Hill werd ge smokkeld in een trein met afval en vandaar over een afstand van verscheidene honderden meters naar den verbrandingsoven Is vervoerd De pers over het rapport van de werkloosheidsverzekering De voorstellen der koninklijke commissie voor de werkloosheidsverzekering stemmen in hoofdzaak overeen met wat daarover eenigen tijd geleden gemeld werd. aldus de N. R. Ct. Het interimrapport is een meerderheids rapport. De twee labourleden hebben een minderheidsrapport geteekend, waarin zij er op aandringen, dat er in geen geval vermin dering van uitkeering zal plaats hebben vóór het definitieve rapport met de slotconclusies klaar is. Dit komt dus eenvoudig op een po ging tot uitstel neer. De Herald plaatst boven haar artikel een uitdrukkelijk „Neen" en noemt de aanbe velingen der commissie oppervlakkig en verkeerd. Verlagingen van de uitkeering zijn, volgens haar, eenvoudig ondenkbaar. De liberaler.' bladen stemmen echter met het rapport- vrijwel overeen. De News Chro nicle legt ten eerste den nadruk op het feit, dat alle overhaaste oordeelen en uitspraken in deze gecompliceerde zaak achterwege be- hooren te blijven. Ten tweede zegt zij. dat de openbare meening tot het inzicht dient tc komen, dat Groot-Brittannië niet kan ho pen geheel te ontkomen aan de moiellijkhe- den. die alle landen onder de oogen hebben te zien. Probeert men te vermijden de Brit- sche voorwaarden aan te passen aan hefc niveau der prijzen, die over de heele wereld dalen, dan moet een snelle aanwas der werk loosheid verwacht worden. In de derde plaats is het naar haar ooi-deel, noodLg wan neer offers gebracht moeten worden, deze van boven naar beneden en vice versa te doen. Ten vierde schrijft het blad, dat de regeering, wil zij voorkomen, dat deze zaak een partijzaak wordt, moet trachten uit te vinden welken steun zij van andere partijen kan krijgen. De News Chronicle denkt daar bij uiteraard voornamelijk aan de liberale partij, die door dit rapport weer in geen ge ringe moeilijkheid geraakt, wanneer de re geering inderdaad, gelijk venvacht wordt, van plan mocht zijn om het rapport voorloo- pig naast zich neer te leggen en althans met stappen ln de richting van het rapport gec- nerlei haast te maken. Hoe zij dit zou kun nen doen, nu zij op eigen initiatief de ko ninklijke commissie ingesteld had, is nog riet duidelijk. AGENDA ZATERDAG 6 JUNI Café Brinkmann: N. V. Handelmaatschap pij A. Resink. 2 uur nam. Palace: „Hare Hoogheid beveelt." Tooneel: Lou Bandy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Troïka". Tooneel: Les Cha- bas. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drie vom Rummel- platz". Tooneel: De Harlequins. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 7 JUNI Gebouw Protestantenbond: „Psycho Syn these". Voordracht 10.30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 8 JUNI Bioscoopvoorstellingen. APOTHEEKDIENSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15, tel. 10539. Fa. C. G. Loomeycr en Zn-, Zijlwcg 34, tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. lel. 12711. {Voorzichtigedoch mild stemmende mededeelingen van Bruening. Gunstige reactie van de Engelsche pers.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5