KON. NEDVOETBALBOND. OVERZICHT RANCLIJSTJES DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL KORFBAL HONKBAL KAATSEN Voor de competitie om het Kampioenschap van Nederland wint Ajax den zwaren uitwed strijd tegen P. S. V. met S2. Go Ahead verovert tegen Velocitas het eerste puntje, P. S. V. thans ook uitgeschakeld. E. D. O. speelt in Vlaardingen tegen Fortuna 11 ge lijk. Als E.D.O. haar laatsten thuiswedstrijd tegen Xerxes wint, dan zijn onze stadgenooten voor de eerste klas behouden. Kinheim wint den promotiewedstrijd tegen Kennemers met 42. TH. B. degradeert naar de vierde klasse. F. V. C. promoveert naar de eerste klasse van Af deeling V. Van lieverlede komen wij toch aan het einde van dit zeer langdurige voetbalseizoen. Ajax, die gisteren den zwaren uitwed strijd tegen P. S. V. maar liefst met 52 won, is nu zelfs geheel uitgespeeld. De Am sterdammers staan met twaalf pun-ten uit acht wedstrijden op fraaie wijze boven aan en moeten nu, omdat ook P. S. V. thans uitgeschakeld is, afwachten wat Feijenoord (die dertien punten kan halen) in haar sohild voert. Dit kan zoowaar nog op een beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Ajax en Feijenoord uitloopen! Dan wordt er inJuli nog ge voetbald! EJD.O. heeft gisteren in de promotie-de gradatiecompetitie voor de tweode maal te- gon Fortuna gelijk gespeeld. Thans werd het 11. Als onze stadgenooten gewonnen hadden, dan zou Fortuna uitgeschakeld zijn geweest. Nu hebben alle drie nog kans op de eerste plaats, maar E.D.O. staat er momen teel toch het beste voor; wanneer zij haar laatsten thuiswedstrijd tegen Xerxes wint, dan zijn onze roodzwarten voor de eerste klas behouden. Dat kan een mooie Zondag middag aan de Kleverlaan worden! In afdeeling III heeft Robur et Velocitas weer, door met 20 van Rigtersbleek te winnen, de leiding genomen. De strijd in afdeeling IV wordt wel zeer spannend. De vier gegadigden behoeven nog slechts één wedstrijd te spelen en nog is niet beslist, wie nummer één zal worden. Wilhelmina heeft weer wat van haar verlo ren terrein ingehaald, door met 10 van Dongen te winnen, maar Bleijerhedde nes telde zich al vaster op de eerste plaats met een 3i-overwinning op Roermond. Kinheim wist met 4—2 haar promotiewed strijd tegen haar concurrent Kennemers te winnen. Het lot van T. H. B. is thans bezegeld. Zij verloor op eigen veld met niet minder dan 73, waardoor onze stadgenooten het vol gend seizoen hun geluk weer èens in de vier de klasse moeten beproeven. In afdeeling V speelden F. V. C. en W.V.V. een beslissingswedstrijd voor een plaats in de eerste klasse. F.V.C. won slechts met 10, maar dit eene goaltje is toch de oorzaak, dat Leeuwarden nu haar derden eersbe-klasser gekregen heeft. Een succes, waarvoor F.V.C. vele jaren gestreden heeft. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND gesp.gew.gel.verl.pnt.v.—t.gem. Ajax 8 5 2 1 12 29—15 1.50 Feijenoord 5 3 11 7 128 1.40 P. S. V. 7 4 0 3 8 20—14 1.14 Velocitas 5 0 2 3 2 519 0.40 Go ahead 5 0 1 4 1 717 0.20 Promotie 2e klasse AFDEE1.TNG I. WPftt-Fricia «"a) 5 3 117 129 1.40 D. W. S. (a) 5 2 1 2 5 11—10 1.— Excelsior 4 1 0 3 2 913 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING II. 3 1 2 0 4 6—3 1.33 2 10 12 2—4 1.— 3 0 2 1 2 4—5 0.67 E. D. O. Xerxes Fortuna AFDEELING III. Robur et Vel. 3 2 1 0 5 9—3 1.67 Rigtersbleek 4 2 1 1 5 87 1.25 N. E. C. 3 0 0 3 0 6—13 0— AFDEELING IV. Bleiïerheide 5 4 1 0 9 166 1.80 Wilhelmina 5 3 1 1 7 8—5 1.40 Dongen 5 113 3 1011 0.60 Roermond 5 0 1 4 1 517 0.20 AFDEELING V. F. V. C. (al 5 4 0 1 8 -125 1.60 W. V. V. <a) M. S. C. 5 3 0 2 6 12—8 1.20 4 0 0 4 0 4—14 0.— (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. De Competitiestanden AFDEELING I. Vierde klasse C: Bevonvijk 16 12 2 2 26 61—20 1.63 W. M. S. 16 10 3 3 23 60—23 1.44 T. I. W. 16 9 2 5 20 44—33 1.25 Halfweg 16 9 0 7 18 35—21 1.13 Hillegom 15 6 4 5 16 44—46 1.07 Electra 15 6 2 7 14 25—41 0.93 Sloterdijk 16 4 4 8 12 29—48 0.75 S. C. A. 16 3 1 12 7 30—62 0.44 Neerlandia 16 2 2 12 6 19—53 0.38 AFDEELING II. Tweede klasse B: Fortuna 18 14 2 2 20 62—26 1.67 S. V. V. 18 9 5 4 23 55—36 1.28 C. V. V. 18 9 2 7 20 38—37 1.11 Gouda 18 9 1 8 19 54—41 1.06 Overmaas 18 6 5 7 17 47-41 0.94 R. F. C- 18 6 5 7 17 42—41 0.94 D. C. L.' 18 7 3 8 17 28—41 0.94 O. D. S: 18 7 2 9 16 36—44 0.89 V. D. L. 18 6 2 10 14 32—44 0.77 S. V. w. 18 1 5 12 7 24—67 0.39 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V.Ajax 25 VelocitasGo ahead 3—3 AFDEELING I. Promotie derde klasse. KinheimDe Kennemers 42 B. F. C.De Volewijckers 32 Promotie vierde klasse: T. H. B.Bodegraven 37 AFDEELING II. Promotie tweede Klasse: FortunaE. D. O. Tweede klasse B: R. F. C.—O. D .3. Promotie derde klasse. Coal—B. E. C. O. N.A.Scheveningen 1—1 1—2 2—1 2—2 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: Robur et VelocitasRigtersbleek 20 AFDEELING IV. Promotie tweede kiasse: Roermond—Bleijerheide 1—3 DongenWilhelmina 0—1 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: (Beslissingswedstrijd.) F. V. C.—W. V. V. 1—0 Promotie Tweede Klasse. FORTUNA-E. D. 0. (1-1) Wederom is de wedstrijd tegen Fortuna met een gelijk spel geëindigd, wat, gelet op de overige nog te spelen wedstrijden in deze competitie het beste resultaat is, want als Fortuna verloren had was haar kans geheel weg geweest, De wedstrijd van gisteren was van minder gehalte dan tegen Xerxes. Van grooten in vloed was de slechte terreinbodem, die zeer effectvol was, dat was voor beide partijen een onoverkomelijke handicap. In de eerste helft was de strijd het aantrek kelijkst; toen werden er dikwijls heel goede aanvallen gedaan. De Vlaardingers waren toen in tempo dikwijls E. D. O. de baas. Na rust was de wedstrijd meer spannend dan fraai. Veel publiek is aanwezig als scheidsrechter Aarts laat beginnen. E. D. O. speelt als volgt: Van dér Hurk, Perukel jr., Steffens, Tanis, J. W. Koene Oomen, Dinkla, Perukel Sr., C. v. d. Laan, W. Zandstra. De Waard. Het weer is voor voetbal uitstekend. E. D. O. heeft den aftrap en gaat direct op Van der Windt af. Steffens schiet rake lings naast. Weer een aanval van links volgt; Perukel Jr. forceert een hoekschop, waaruit Dinkla over kopt. Dan gaat ook Fortuna een woordje meespreken. Bij een ingooi op de zijlijn krijgen we een gevaarlijken aanval, maar Hofman schiet over. Steffens plaatst even te hard naar rechts, waardoor de bal achter loopt. Beide doelen zijn om beurten in gevaar. De E. D. O. verdediging speelt ook nu weer uitstekend, terwijl De Waard nog wat nerveus lijkt. Dinkla speelt een heel mooie partij; hij zet stoeds zijn voorhoede aan het werk. Jammer is het dat de rechtervleugel te weinig werk krijgt. Wel is waar speelt Koene niet zijn sterkste spel. Fortuna voert het tempo op, zoodat E. D. O. In de minderheid komt, maar de achterhoede houdt kranig stand. Door de Vlaardingsche voorhoede wordt slecht geschoten. Dinkla redt koppend een paar gevaarlijke Fortuna-aanvallen. Plotseling krijgt Koene in gunstige positie den bal toegespeeld; hij loopt even door en schiet dan, maar te zacht. Van der Windt kan gemakkelijk wegwerken. Direct daarop een vinnige aanval van de thuisclub, v. d. Hoek lost een hard schot, dat De Waard te machtig blijkt (10). Er is dan 22 minuten gespeeld. De roodzwarten zetten er alles op, en weten meer de overhand te nemen. Spoedig komt dan ook de gelijkmaker, perukel jr. speelt den bal handig vrij; hij geeft hem aan Van der Hurk; de laatste zet voor. Steffens is er als de kippen bij en scoort keurig (11). Met dezen stand breekt de rust aan. De thuisclub komt dan het eerst In het of fensief. Een vrije trap wordt overgeschoten. Bij een algemeenen aanval wordt door v. d. Hoek rakelings over geschoten. Dan komen de Haarlemmers weer aan het woord; een goede aanval wordt ondernomen, maar de afwer king is te slap, zoodat succes uitblijft. Oomen speelt in deze periode uitstekend, maar kan eenmaal niet verhinderen, dat van Everdin- gen in gunstige positie voor De Waard komt; de Vlaardinger schiet evenwel over. Even moet dan C. v. d. Laan gestopt worden, maar spoedig is deze kranige veteraan weer op de been. De Haarlemmers willen winnen; de Fortu- na-achterhoede wordt op een zware proef ge steld, maar steeds grijpen de backs met suc ces in. Ook het E. D. O. doel wordt eenigen tijd belaagd, maar de achterspelers en de doelverdediger laten zich niet meer passeeren Dan krijgt de E. D. O. voorhoede een haast niet te missen kans. Van der Hurk zet voor, maar op onverklaarbare wijze wordt de kans niet benut. Spoedig hierop komt het einde. KinheimKennemers (42) Een record-aantal toeschouwers (ruim 4000) zijn getuige geweest van een mooien wedstrijd, die verdiend door Kinheim werd gewonnen. In liet begin gaat de strijd gelijk op en neer en daar de Kinheim-achterhoede nog niet ingespeeld is, ontstaan er enkele ge vaarlijke momenten voor het Kinhelm-doel. Na 10 minuten profiteerde Horeman hier van. als hij na een misverstand alleen voor het doel komt. Grapendaal vergeet om uit te loopen en wordt onhoudbaar gepasseerd 101). Kinheim komt langzamerhand beter op dreef en zet menigen goeden aanval op, doch de schoten zijn niet zuiver genoeg om Blansjaar te passeeren. Na 28 minuten geeft Boot onverwacht een harden voorzet, die bij den. vrijstaanden Ellen komt. Deze maakt onhoudbaar gelijk (11). Nadat Steenman Sr., eenmaal een mooi schot heeft gelost en eenmaal heeft overgeschoten, gaat een mi nuut vóór de rust Kinheim er weer van door; een voorzet komt bij Ellen, die over de han den van Blansjaar inkopt (21). Na de rust is Kinheim veel sterker. Wat de Kennemers ook probeeren, het wil niet baten. Stee.ds komt Kinheim terug, en als Michel Jr. een mooien voorzet geeft aan Groeneveld, scoort deze met een fraai boog schot over den te ver naar voren opgestelden Blansjaar (31). Weer komen de Kinhei- mers terug; na eenige vergeefsche pogingen is het Michel Jr., die doelpunt (41). Kin heim verslapt en de Kennemers komen weer iets meer in den aanval. Michel Sr., en Ellen laten dan enkele malen fraai samenspel zien op den linkervleugel, waarbij eerstgenoemde eenmaal een mooie kans krijgt, doch op het beslisseide moment wordt hij „genomen". Dertien minuten voor het einde bewerut Druyven den bal met zijn hand, waarvoor de scheidsrechter penalty geeft. Het wel houdbare schot van Horeman ver dwijnt via Grapendaai's handen in de tou wen (42). Nog even een kleine opleving bij de Kennemers, welke echter op het solide spel van Stals en Rozemeijer strandt en dan wordt het einde gefloten. Promotie Derde Klasse. T. H. B.Bodegraven (37) T. H. B. DEGRADEERT. Wat velen gevreesd hebben is gebeurd: het altijd eerlijk en hard werkende T.H.B. heeft den strijd om hetPbestaan in de derde klasse moeten afleggen; zij is gedegradeerd naar de vierde klasse. Het is wel heel teleurstel lend voor de Boys, maar Bodegraven heeft zich nu tweemaal onbetwist de sterkste ge toond, zoodat de promotie haar ten volle toekomt. Laat T.H.B. echter bedenken, dat er nog iets is dat vèr uitgaat boven promotie of degradatie en dat is een goede clubgeest. Als het in deze ongetwijfeld moeilijke dagen ge lukt, dezen te bewaren, dan kan deze mooie vereeniging niet ten gronde gaan; zij zal zich met het groot aantal jonge leden dat nu haar trouw aan de club moet toonen, weer spoedig gerehabiliteerd zien. Wat den wedstrijd betreft: deze had slechts korte oogenblikken van spanning en stond niet op bijzonder peil. Reeds het eerste kwar tier bleken de bezoekers sterker. Aanvoerder Spierdijk en ook de keeper brachten in moei lijke situaties redding, maar toch kon een doelpunt niet uitblijven. Wel wist E. Veld- meyer gelijk te maken toen de keeper uitge- loopen was en de bal met veel effect vlak onder de lat In doel belandde maar onmid dellijk beantwoordde Bodegraven dit met een tweede doelpunt. T.H.B.'s middenlinie wist geen vat te krijgen op het beweeglijke aan- valsspel der gasten, waarbij de middenvoor uitblonk door goede passes naar de snelle vleugels, afgewisseld met krachtige indivi- dueele doorbraken. Het derde doelpunt kwam dan ook spoedig na 't vorige en toen uit een penalty wegens hands de bal onhoudbaar werd ingeschoten. (1—4) had Bodegraven de overwinning prac- tisch al in den zak. Van den Berg zorgde er voor dat met een fraaien kopbal de achter stand verkleind werd. Na de rust werd het nog even spannend want J. Kotman wist eveneens een penalty te benutten. (34). Nog was T. H. B. niet verloren. Enkele vu rige aanvallen werden afgeslagen, maar het feit dat juist nu Bodegraven de kalmte wist te bewaren, bezorgde haar het derde klasse schap. Een snelle doorbraak van den mid denvoor en een hard schot van den rechts buiten leverden twee doelpunten op. De Haarlemmers waren verslagen. Uit een pe nalty werd de tiende goal van den wedstrijd gescoord, zoodat het einde kwam met een groote 37 overwinning voor Bodegraven. R. C. H.Wiener Sportclub. De W. S. C., een Weensche prof-club van ongeveer gelijke kracht als Rapid, dat vorig jaar een wedstrijd op het R. C. H.-terrein speelde, maakt in de tweede helft van Juni een tournee door ons land; het is R. C. H. na veel moeite gelukt om dit sterke elftal ook in Haarlem te krijgen voor een wedstrijd tegen R. C. H. Deze wedstrijd zal op Woens dag 24 Juni op het R. C. H. terrein gespeeld worden, vermoedelijk te half acht 's avonds Het belooft weer een sportevenement aan den Middenweg te worden. De Vierbondenwedstrijden. Op het E.D.O.-veld- hadden 'bovengenoemde wedstrijden plaats. Op het programma stonden: voor den der den prijs H.V.B.—N.H.V.B. en voor de eerste en tweede Prijs A.V.B.—L.V'.B. H. V. B.—L. V. B. (2—1) Onder leiding van soheidschrechter Van Dijk stellen de elftallen zich op. In het eerste kwartier golft het spel van doel tot doel, zonder dat dit in gevaar komt. Hierna komt de H.V.B. er beter in; hij be zorgt N.H.V.B.'s keeper eenige benauwde oogenblikken. Wanneer in deze periode de voorhoede meer schotvaardig was geweest, h&lden doelpunten niet uit kunnen Wijven. Rust komt dan ook anet blanken stand. Na rust zijn de elftallen om beurten in den aanval, dooh verder dan de backs bren gen zij het niet. Bij een aanval op het N.H.V.B.-doel schiet Mej. de Bie op doel, welk schot de keeper vallende stopt. Dankelman loopt toe en schiet wederom in, waarna een N.H.V.B.'er niet an ders weet te doen dan de bal op te vangen Dankelman schiet de penalty op onbegrijpe lijke wijze naast. Direct hierop onderneemt de N.H.V.B. een aanval, dien de backs van H.V.B. niet kunnen afslaan. Eenige malen wordt de bal Ingeschoten om tenslotte in het doel te verdwijnen. Niet ontmoedigd speelt H.V.B. verder: bij een snellen aanval van links st-aat Van Deur- sen klaar om den bal in het doel te depo- neeren (11). Het N.H.V.B.-doel wordt nu onder vuur genomen, waardoor de backs zóó van streek reken, dat zij tot 1 tweemaal aan toe den bal uit het doel slaan. Van deze twee penalties benutte de H.V.B.'ers er één zij winnen dezen wedstrijd daardoor met 21 en leggen be slag op den derden prijs. A. V. B.—L. V. B. (6—3) Het begin is sensationeel. De H.V.B. begint In de eerste minuut met keihard tegen den paal te schieten; in de tweede minuut scoort hij (1—0). De L.V.B. heeft een uiterst vlugge voorr hoede. Vooral de rechtsbuiten is snel. Hij haakt dan ook spoedig met een mooi schot gelijk (1—1). Niet lang heeft de L.V.B. hier echter plezier van, want de A.VJ3. vergroot weldra haar voorsprong (21). Na rust scoort zij weer spoedig waarna de L.V.B. een penalty te nemen krijgt, welke zij op onbegrijpelijke wijze in een doelpunt omzet (32). De A.V.B. neemt nu echter het spel geheel in handen en voert den stand tot 62 op. waartegen de L.V.B. slechts één .tegenpunt weet te stellen. Met dezen stand komt het einde. De A.VJ3. heeft op den eersten prijs beslag gelegd. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: Caesar—R.K.T.V.V. 5—1 H.M.S.—D.H.L. 3—6 Promotie le klasse: D.S.S. I—V.V.E. 40 D.S.S. promoveert naar de eerste klas. Om den Sportparkbeker: Geel Wit I—D.O.S.S. 5—0 Na afloop van dezen wedstrijd reikte de heer Hooij, voorzitter van den R.-K. Bona van lichamelijke ontwikkeling, met eenige toepasselijke woorden den beker aan de aan voerder van Geel Wit uit. H. K. B—N. H. K. B. (1—2) Als te twee uur de twaalftallen zich op stellen op het terrein van de nieuwe ver eeniging D.W.S. te Halfweg, blijkt dat de H.K.B.-ploeg in de gepubliceerde opstelling- speelt. Scheidsrechter is de heer Leeuw. Aanvankelijk wordt door beide partijen slap gespeeld, hetgeen wellicht zijn oorzaak vindt in het nogal effectvolle terrein. Verdediging en middenvak van de H.KJ3. zijn echter spoedig opdreef. In de verdediging waagt Duif wat veel; hierdoor ontstaan enkele gevaar lijke situaties, waarvan de Noord-Hollandsche aanvallers echter niet profiteeren. In het HaarlemSohe aanvalvak vlot het samenspel niet; men krijgt dan ook maar weinig goede kansen. Een goed schot van Broekhuizen had bijna succes, doch de bal komt weer uit de mand. Met blanken stand breekt de rust aan.l Na de thee is het spel levendiger; er gaat vooral van den Haarlemschen aanval meer kracht uit. De N.H.K.B.'ers laten zich in- tusschen ook niet onbetuigd; zij vallen stevig aan, doch vinden een uitstekende verdedi ging tegenover zich. Dan krijgen de Haar; lemsche aanvallers ieder een vrije kans, maar schieten over. Eindelijk na tiwintig minuten komt het eerste doelpunt als Broeksma oip fraaie wijze SCOOl't (10). Noord-Holland pakt wat steviger aan en na vijf minuten maakt een der heeren in gehinderden stand gelijk (11). Onmiddellijk na de vakverwisseling heeft Noord-Holland opnieuw succes; uit een snellen aanval doelpunt een der spelers keurig (1—2). Er wordt nu enthousiast gespeeld. De Noord-Hollandsche aanvallen zijn gevaarlij ker, dan die van Haarlem. Hier krijgen de spelers enkele goede kansen, maar zij schie ten te onzuiver om succes te hebben. Nog enkele pogingen om gelijk te maken en dan kondigt de heer Leeuw, die correct leidde, het einde aan. Opnieuw heeft de Noord-Hollandsche Korf- balbond voor een half jaar beslag gelegd op den Honig's Maizena Beker, die door den heer Burggraaf aan het winnende twaalf tal werd uitgereikt. De Uitslagen. Haarlem 4—Zilvermeeuwen 3 Blauw iWt 2Haarlem 2 2—1 4—0 BelgiëNederland (37) De Zondagmiddag te Antwerpen gespeelde interlandwedstrijd tusschen België en Ne derland is door het Nederlandsch twaalftal met 7—3 gewonnen. De ruststand was 4—1 voor Nederland. Om den Zilveren Bal. De Honkbalclub Haarlem organiseerde Zon dag de bekende wedstrijden om den Zilveren Bal. Het weer werkte mee; bijna alle wed strijden mochten zich in groote belangstel ling verheugen. Haarlem II begon al goed door den eersten wedstrijd, tegen V.V.G.A. II met 22—10 en een slagbeurt minder, te win nen. H.H.C. a was vrij geloot en door dat A.G.H.C. niet kwam, ging ook H.H.C. b zonder spelen naar de tweede ronde. Blauw Wit n, naar onze meening het sterkste negental, won met 3311 van T.O. G.O. II, na met 33—0 te hebben voorgestaan. Daarna kwam Haarlem II tegen H.H.C. b voor de tweede ronde. Beide partijen speel den vijf innings. Wagemans van Haarlem, geholpen door De Bock, had veel succes met 3 slag. Het einde van dezen wedstrijd kwam met 19—0 voor Haarlem. H.H.C. a gaf heel wat beter spel. De wer per deed, zijn werk uitstekend, terwijl vang- ballen naar behooren werden behandeld. Eenigen tijd leek het zelfs dat het sterke Blauw Wit II het onderspit zou delven. Dit gebeurde echter niet, doch de uitslag 51 voor Blauw Wit II kleineert te veel het wer kelijk keurige spel van H.H.C. De uitslag in innings luidde als volgt: Blauw Wit 2: 1, 0, 1, 0, 2, 1 5 H. II. C. a: 0, 1, 0. 0, 0, 0 1 In de finale kwamen dus uit: Blauw Wit n en Haarlem II. Blauw Wit was houdster van den Bal. Ook in dezen wedstrijd stond het spel op hoog peil. Hoewel beide partijen hun derden wedstrijd van dezen dag speelden, was er van vermoeidheid weinig te merken. Evenals tegen H.H.C., blonk ook in dezen wedstrijd J. Branse, zoowel door vangen als slaan uit. Ook een keurige vang van Majee en een van Zwart, dienen vermeld te wor den. Door goed slaan en eenige fouten van Blauw Wit bracht de tweede inning aan Haarlem 9 punten op. Daar Blauw Wit het in drie beurten tot slechts elf punten ge bracht had, won Haarlem dezen wedstrijd met 1211 en één slagbeurt minder. Met eenige waardeerende woorden zoowel voor Blauw Wit als voor Haarlem, reikte de voorzitter van Haarlem den bal over aan den aanvoerder van Haarlem H. Hiermee was de goed geslaagde dag ten einde. Schoolnegentallen. De wedstrijd Gem. LyceumH. B. S. B. kon Zaterdagmiddag wagens terreinafkeu-' ring niet doorgaan. Aan de Kleverlaan kon wel gespeeld wor den. doch de Rijkskweekschool te Haarlem, verscheen met slechts zes spelers, zooüat de Rijks H.E.S. te Velsen zonder spelen won. Getracht zal worden de niet gespeelde wedstrijden op a.s. Woensdag- en Zaterdag middag te deen spelen. Zijlstra-partij te Hilversum HAARLEM IN DEN EINDSTRIJD TEGEN AMSTERDAM. (Van onzen medewerker). In het Gemeentelijk Sportpark te Hilver sum vond gisteren onder de auspiciën van den Ned. Kaatsbond de Zijlstra-partij plaats. Voor deze jaarlijks weerkeerende gebeurtenis bestond zoowel van de zijde an de spelers als van het publiek ongekende belangstelling. De lijst van deelnemers zag er als volgt uit: 1. Zeist (J. Kleinsmit, J. L. de Graaf, D. dé Jong). 2. Utrecht (J. Walinga, S. Dijkstra, R. v. d. Sluis) 3. Zaandam (J. de Jong, H. J. de Jong, j. Beunders). 4. Bussum (R. Wijngaarden, S. Harkema, W. Goinga). 6. Zwolle (S. S. Hofstra, J. Bonsma, p. Faber) 7. Den Haag (G. v. d. Meulen, H. Bosma, F. Oosterdijk). 8. Hilversum (M. Veenstra, J. Dorhout, T. v. Ruiten) 9. Haarlem (S. Broersma, D. Goodijk, K. Rijpma). 10 Amersfoort (H. Dijkstra, J. Steensma, H. Steensma). Te één uur beginnen de eerste partijen tusschen de parturen 1 en 2 en 3 en 4. De belangstelling gaat reeds spoedig naar het eerste perk, daar Zaandam in het andere perk hoegenaamd niets presteert. Systema tisch veroveren de parturen 1 en 2 beurte lings een bordje, totdat de Graaf op 3—3 een keiharden bal opslaat, hiermede den stand op 43 brengende. Vervolgens wordt het wederom 66, waarna de Graaf hetzelf de spelletjes herhaalt en door een „pripper" zijn partuur een 53 voorsprong bezorgt. Tenslotte besluit Kleinsmit de partij met een bovenslag. Verloop: 1:828268888 58 2:284884 6 64 50 Inmiddels maakt Bussum korte metten met Zaandam en wint in den stand 60 66. Zwolle en Amsterdam treden daarna in het strijdperk, alsmede Den Haag en Hilversum in perk No. 2. Zwolle biedt aanvankelijk behoorlijken te- genstand, maar Amsterdam komt weldra on weerstaanbaar opzetten en eindigt binnen een half uur de partij als volgt:, Amsterdam: 086288 8 88 56 Zwolle: 8 4 8 8 2 0 6 0 4 40 Den Haag loopt tegen Hilversum uit tot 40 waarna Veenstra c.s. schitterend opha len en na gelijk gemaakt te hebben, de lei ding nemen met 54. Vervolgens beëindigen zij de partij met 54 62. z Als slotpartij van den eersten omloop bindt Haarlem den strijd aan met Amersfoort. Aanvankelijk zit het bij de „Frisianen" wat vast, hetgeen hen al spoedig een achterstand van een spel bezorgt. Dan begint ook Amers foort te poedelen (4 achtereen buiten) en weldra is de stand gelijk, waarna Haarlem, speciaal door goed perkspel (3 bovenslagen)', de leiding neemt met 4r—2. Haarlem gaat door op den goeden weg en staat den voor sprong niet meer af. Eenmaal leeft Amers foort nog op, maar doordat zij een kaats tegen de bovenlijn niet weten te passeeren, zegeviert Haarlem als volgt. Haarlem: 648888688 64 Amersfoort: 886060840 40 Haarlem is hierdoor als gevolg van gunsti ge loting reeds zeker van den derden prijs. De tweede lijst ziet er nu als volgt uit: 1—4, 58; en 9. Tegen de verwachting in wint Bussum van Zeist in den stand 51 64, waarbij het spel van de Graaf en Kleinsmit al zeer tegenvalt. Vervolgens een prachtige strijd tusschen de rivalen Amsterdam en Hilversum. De par tijen wegens uitstekend tegen elkaar op en behalen beurtelings een eerst; op 22 en 66 mist van Wijngaarden. Dan slaat Melle drie ballen boven en verovert zoodoende een voorsprong van 43. Bij den stand 43 66 slaat Ruiten (Hilversum) buiten, zoodat bei de partijen wederom gelijk staan. Het publiek gaat zich thans ook roeren en moedigt de spelers na eiken Hercules-slag met krachtig applaus aan. Amsterdam ver overt thans het volgende bordje (54). Hil versum maakt gelijk door een voorslag. (55). Door keurigen opslag van Goinga loopt Amsterdam vervolgens uit tot 40, waarna Harkema met twee fraaie Hercules slagen de partij in het voordeel van Am sterdam besluit. De derde lijst bevat dus de partijen 94, 5. Bussum, die reeds flinke overwinningen behaald had op Zaandam en Zeist faalt thans volkomen tegen Haarlem. Slechts veer tien punten wordt hun deel, hetgeen uit on derstaand schema blijkt: Haarlem: 888888 48 Bussum: 204260 14 De finale gaat dus tusschen Amsterdam en Haarlem en wij kunnen kort zijn. Haarlem leed een gevoelige nederlaag en wij hadden den indruk, dat de Haarlemmers zich reeds bij voorbaat door het spel van hun tegen standers lieten intimideeren. Het werd 10, 20, 21, waarna de Amsterdammers den strijd aan een stuk uitmaakten. De einduitslag luidt dus: 1. Amsterdam, 2 Haarlem, 3 Bussum. Door een speciaal daartoe aangewezen com missie werd de heer van Wijngaarden van Amsterdam tot Koning der partij uitgeroe pen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de leiding in handen was van twee scheidsrechters nk de heer Wiersma (Amsterdam) en de heer Boersma (Utrecht). De heer Zijlstra, die den hoofdprijs be schikbaar gesteld heeft, woonde den wed strijd bij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10