CRICKET. België—Nederland. De Waterpolodag te Utrecht. GYMNASTIEK. I WATERPOLO. ZWEMMEN NIEUW CRICKET. De Protest-rage. Onze turners winnen. (Van onzen medewerker). In Antwerpen vond Zondag voor de 4e maal een treffen plaats tusschen de Belgische en Nederlandsche turners. In 1928 wonnen onze landgenooten met klein verschil, maar met nog kleiner verschil klopten in 1929 de Belgen ons. Vorig jaar was 't weer onze beurt voor de overwinning, en deze was wel uiterst beslist, dank zij vooral het goede rek- turnen der Nederlanders. Steeds werd de nederlaag door de gasten geleden, en, in deze lijn voortgaande, zou nu dus aan de Belgen de zege zijn. Evenwel, ons land zou een ploeg zenden van grooter kracht dan in de vorige jaren mogelijk was, terwijl België nu door verschillende omstan digheden niet met zijn sterkste ploeg kon uitkomen. Door velen werd de overwinning aan onze turners toegedacht, en de uitslag heeft hun waarlijk gelijk gegeven, al was het overwicht kleiner dan werd verwacht. België verscheen met de volgende turners: Gibens, Reijnaert, de Combe, Gijsbrechts, Deck, Herckenrath, Kaak, van Dael, Meeuw- sen en Lespagnard, allen afkomstig uit Ant werpen, behalve laatstgenoemde, die tevens de eenig'ste Waal is, welke tot dusver in een Belgische ploeg werd gekozen. Nederland stelde daar tegenover: Melkman, v. Dam, Jacobs, Wijnschenk, v. d. Vinden, Ca- ranca, Ens, Zwaaf, Brouwer en Agsteribbe. Meer da nde helft van deze zijn Amsterdam mers. De jury werd gevormd door de heeren de Winter en Verbert (België) en de Jong en Schmitt (Nederland). De wedstrijd vond plaats op het ruime too- neel van de Vlaamsche Opera, en om 2 uur het aanvangsuur van den wedstrijd was deze vrijwel geheel gevuld met een publiek, dat zich naar later op den middag bleek, uiterst sportief toonde en evenveel waardee ring had voor het werk van de Nederlanders als voor dat hunner landgenooten. Aangevangen werd met de vrije oefeningen, en 't spreekt vanzelf, dat onze supporters ('t waren er niet weinige) belangstellend waren naar het Belgische werk in dit onder deel, omdat dit werk, in navolging van dat onzer turners, nu meer in overeenstemming zou zijn met internationale normen. En inderdaad bleek dit 't geval te zijn. Al leen de vertegenwoordiger van het Walen land maakte hierop een uitzondering: diens standen schenen niet zelden ontleend aan de mode-poppen uit een étalage. Maar de ande re Belgen bleken zich in de goede richting ontwikkeld te hebben, wat niet wegnam, dat in de vrije oefeningen onze landgenooten iets in de meerderheid kwamen. Nederland kreeg 139 punten, België 135.50. Reeds bleek ons, dat de jury vrij scheutig was, zoodat we al gingen vreezen, dat al dus voortgaande voor een oefening méér dan het maximum zou moeten worden gege ven, wat natuurlijk onmogelijk zou zijn. Evenwel, de juiste verhouding tusschen de toegekende cijfers bleef steeds bestaan, zoo dat de beoordeeling toch rechtvaardig was. Na een korte rust kwam het toestelturnen aan de beurt. Begonnen werd met brug (Bel gië) en rek (Nederland). Een flinke voor sprong lag in de lijn der verwachting, omdat in den vorigen wedstrijd onze voorsprong werd veranderd in een achterstand. Daarna werd van toestel gewisseld. Het rekwerk van de Belgen bleek ook niet schit terend; zij ontvingen daarvoor 126.25 p. Beter ging 't met het Nederlandsche brugwerk; daarvoor werd 139.50 p. genoteerd. Met de pauze had ons land alsnu een voor sprong gekregen. Het had n.l. 402.50 p. tegen België 394 p. Deze voorsprong was zeker noodig, want nu zou o.a. volgen het beste toestel van de Belgen, n.l. ringen. En inderdaad bereikten deze daarin het fraaie totaal van 146.75 p. Weliswaar boekten onze turners weinig' mislukkingen aan het zoo riskante paard, maar hooger dan 137.25 p. konden zij 't niet brengen. Na de wisseling kwam België aan paard, en daarbij bleven zij onder 't totaal, dat hun tegenstanders daarin hadden behaald (Bel gië 133.25 p.) De spanning bleef dus, te meer, omdat het Nederlandsche werk aan de ringen vrij hoog stond (133 p.) De Belgen hadden nu na de eerste 5 on- derdeelen een voorsprong gekregen van 1.25 p., en er was nu nog slechts één onderdeel te verwerken, n.l. paardspringen, zoodat de Ne derlandsche verwachtingen nu lang niet zoo hoog gespannen waren als vóór den wed strijd. Maar dezelfde geschiedenis zou zich, zij 't dan met verwisselen der rollen, gaan af spelen als 2 jaar geleden: de Nederlanders waren toen vóór het paardspringen iets vóór en toch verloren zij tenslotte den wedstrijd. Nu overkwam den Belgen hetzelfde. Neder land nam de leiding met in 't paardspringen 69 p. tegen België 63.75 p., zoodat onze tur ners wonnen met 4 punten meerderheid (België 737.75 p., Nederland 741.75 p.) Ten slotte volgen hier enkele overzichte lijke cijfers: Nederland België Vrije oefening 139 135.50 Brug 139.50 132.25 Rek 124 126.25 Ringen 133 146.75 Paard 137.25 133.25 Sprong 69 63.75 Voor elke oefening was het maximum 20, behalve voor den sprong (maximum 10). Voor elk onderdeel zijn de prestaties van de 8 beste turners van elk land opgeteld. Persoonlijke volgorde van de 3 besten; 1. Van Dam (Nederland) 103 p., 2. Reijnaert (België) 101.50 p., 3. Melkman (Nederland) 100.50 p. Beste resultaat in elk onderdeel: Vrije oefening: Van Dam (N.) en Melkman (N.) ieder 19 p. Brug: Van Dam (N.) 19.5 p. Rek: Van Dam (N.) 19.25 Ringen; Reijnaert (B.) 19.75 Paard: Reijnaert (B.) 19 Sprong: Reijnaert (B.) 9.50 TECHNISCHE BONDSVERGADERING. In den a.s. winter zal het K.N.G.V. weel een Technische Bondvergadering houden, zoo mogelijk In het midden van ons land. Het programma zal bestaan uit lessen, de monstraties en besprekingen. ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN. Dit jaar zullen de wedstrijden voor de ath- letiekkampioenschappen van het K.N.G.V. in Amersfoort op het Sportterrein Birkhoven worden gehouden. BONDS-SPELDAGEN. Voor de speldagen in het K.N.G.V. blijkt niet veel belangstelling te bestaan. Uit de 5 districten zijn slechts 2 aanvragen gekomen, w.o. die van Noord-Holland. Voor het houden van den kampioens-spel- dag is nog geen enkele aanvraag ontvangen. Zou dit niets zijn voor den Kennemer Turn kring? .(Van één onzer medewerkers). Onder begunstiging vajn goed weer werd bovengenoemde jarlijksche Waterpolodag te Utrecht gehouden in de Zweminrichting aan den Vossegatsche dijk. H.P.C. nam met haar eerste- en tweede-, „Haarlem" met haar eerste zevental taan dit tournooi deel. Onmiddellijk na aankomst werd het tweede zevental van H.P.C. te water gefloten tegen IJ III uit Amsterdam en stelde zich als volgt op. J. Schutten, J. Zadel, B. Bal, A. v. Huisstede H. Müller, A. Heerkens Thijssen, J. Stuifmeel, Na het begin komt IJ III sterk opzetten. De voorhoede der IJ-mensohen geven Bal c.s. de handen vol, doch zij weten door hard nekkig verdedigen doelpunten te voorkomen. Langzamerhand komt H.P.C. er beter in, maar ook de voorhoede kan het net met- vinden. Eenige malen wordt naast geschoten Rust treedt in met 00. Na de hervatting is weder IJ m het eerst in den aanval; een scherp schot wordt keurig door Schutten gestopt. H. P. C. komt nu op zetten; een hard schot van Muller wordt net corner gewerkt, die een strafiworp voor H.P.C. oplevert. Deze wordt door Huisstede goed genomen, waardoor H.P.C. lejdt anet 10 Na het uitzwemmen zwemt Heerkens Thijssen snel door; de bal wordt hem goed aangegeven en het is 20. H. P. C. is nu steeds in den aanval doch IJ III breekt een maal nog snel dooi-, wat haar een goal op levert. 1. Spoedig hierna fluit scheidsrechter J. de Vries het einde. Voor de afdeeling I moet H. P. C. I spelen tegen Dolfijn I uit Amsterdam. H. P. C. verschijnt volledig en gaat dus als volgt te water: L. Kohier, A. J. Braam, H. J. Leijenaar, F. W. Moolenaar J. Uitendaal, J. Kooijman, H. Elderinig. Reeds bij het begin ontwikkelt zich een enthousiast (spel. De partijen wegen goed tegen elkander op, terwijl beide doel ver dedigers veel schoten te verwerken krij gen. Een gevaarlijk schot van polfijn belandt tegen de lat. Braam bestookt aan den an* deren kant Rijke, doch ook hij blijkt op zijn post. Kort na elkaar schieten Uitendaal en Elde- ring juist over, waardoor eenige goede kansen verloren gaan. Kohier laat zich van een goeden kant zien en weet voor de rust zijn doel schoon te houden. Door te vroeg wegzwemmen moet v. d. Kamp het water verlaten. Met 76 man weet H.P.C. echter niet te scoren. De rust gaat in met blanken stand. Na de hervatting krijgt Uitendaal den bal goed toegespeeld, doch het schot weet keeper Rijke neb tot corner te verwexiken, welke echter niets oplevert. Dolfijn weet goed stand te houden en mede door slecht schieten der H.P.C.'ers komt er gen doel - pun t. De bal wordt Stender toegespeeld; imet een zacht boogschot ziet Kohier zich gepasseerd (1—0). Reeds dadelijk na den uitgooi komt Dolfijn weer voor het H.P.C.-doel en als Kohier door zenuwachtigheid naar een vrijliggenden Dol fijn-man plaatst is het 2—-0. Rijke is ook in goeden vorm; Kooijman c.s. kan hem dan ook niet passeeren. Na prachtig samenspel der Dolfijnmensohen komt het derde en laatste doelpunt 30. De wedstrijd, die op hoog peil stond, werd uitstekend door den heer J. de Vries geleid. In de afdeeling Hla komt H. P. C. II in de tweede ronde uit tegen de Star II uit Utrecht. Hier bleek H.P.C. II overwegend sterker. De Star-keeper bleek zeer onvoldoende ter wijl H.P.C. over het geheel sneller bleek. Direct na den uitgooi krijgt Muller den bal toegespeeld en met een ver schot geeft hij zijn club de leiding (10). J. van Zadel komt dan uit de achterhoede opgezwommen en besluit dezen rush met een onhoudbaar schot (20). De Star wordt geheel teruggedrongen en ziet haar goal door vier H.P.C.'ers bestookt. Uit een vrijen worp kan Van Huisstede de score verhocgen (30). Onmiddellijk 'hierna schiet Müller zuiver in en neemt hiermee het viei'de doelpunt voor zijn rekening. De H.P.C.'ers zijn niet meer te houden en spelen een goede partij. Heerkens Thijssen passeert dan voor de vijfde maal de Star keeper, waarna het rusten is. Na de rust speelt de Star een vex'loren partij de HP.C.'ers hebben geen moeite om de ongevaarlijke aanvallen af te slaan; zij nemen het zeer gemakkelijk op. Als Van Zadel nog eens komt opgezwommen. moet de Starkeeper voor de 6de en laatste maal Yisschen. De H.P.C.'ers vinden het nu genoeg en scoren niet meer. Na eenig heen en weer zwemmen komt het einde. In de afdeeling Ila had Haarlem I ongeluk kig geloot en moest al direct- togen het stex-ke Zian I uit Den Haag te velde trek ken. De opstelling van Haarlem was: Th. Hölsken, W. Hölsken, A. Liezenberg, W. v. d. Boogaardt J. van Hemsbergen, C. van EUinckhuLen, C. Zeeman. De Haarlem-doelman krijgt onmiddellijk een hard schot te verwerken van De Haas wat eerstgenoemde te machtig bleek (10). De druk op het Haarlem-doel is zeer groot waardoor de achterhoede druk werk heeft. Door een overtreding moet Hölsken het water verlaten; de strafworp is onhoudbaar. Rust treedt alzoo ln met een 20 voor sprong voor Zian. Haarlem komt na de rust opzetten en als Zeeman snel opgezwommen is, komt hij al leen voor doel, doch zijn schot gaat jam merlijk naast. Aan den anderen kant doet De Haas het beter; Hölsken ziet zich voor de derde maai gepasseerd (30). Haarlem laat zich te veel terugdringen en weet van haar snelheid niet meer te profiteeren. Weer is het De Haas, die de score verhoogt tot 4—0. Een goede kans voor Haarlem, om de eer te redden, gaat wederom verloren als Zee man hard over schiet. Door onvoldoende dekken wordt nogal eens op het Haarlem-doel geschoten, waar Hölsken niet bij machte bleek om de goed gerichte schoten te stoppen. Nadat Zian nog eenmaal gedoelpunt heeft, komt het einde. In de derde ronde moet H.P.C. IK thans spelen tegen Zian II uit Den Haag. In dezen wedstrijd gaat het niet zoo gemakkelijk als in den voorgaande; de HP.C.'ers moeten alle zeilen bijzetten om niet te verliezen. ALs ge heel heeft echter H. P. C. III een zeer goeden wedstrijd gespeeld. De Zianmenschen komen flink opzetten, en weten dit plotselinge overwicht in een doelpunt uit te drukken (10). H. P. C. laat zich niet ontmoedigen en pakt goed aan. Ze komt er beter in en nu krijgt de Zianachterhoede druk werk. Heer kens Thijssen profiteert goed van zijn snel heid, waardoor hij vrij voor den Ziankeeper komt te liggen en de partijen op gelijken voet brengt (11). Schutten in het H.P.C.-doel is ln uitste kenden vorm, waardoor Zian geen kans ziet de leiding te nemen. Met H.P.C. in de meer- derheid breekt de rust aan. Onmiddellijk wordt weder verder gespeeld. H.P.C. speelt zeer enthousiast en tactisch. Als Heerkens Thijssen zich goed heeft vrij gemaakt', geeft hij op fraaie wijze zijn club de leiding '.21). Zian moet zich nu terugtrekken en speelt een verdedigende partij. Na een vrijen worp belandt de bal bij Stuifmeel, die met een scherp schot H.P.C. in veilige have brengt (3—1). Na een corner op het H.P.C.-doel, die niets oplevert, fluit scheidsrechter Van Ommeren van Amersfoort, het einde. H. P. C. heeft zich in de finale weten te plaatsen. In de finale voor deze afdeeling die eerst op 9 Augustus a.s. te Utrecht, wordt gespeeld, kernen de H.P.C.'ers uit togen U. Z. C. in uit Utrecht. Int. Zwemfeest te Antwerpen. SUCCESSEN VOOR HOLLANDERS Uit Antwerpen: De eerste dag van het In ternationaal Zwemfeest te Antwerpen bracht de navolgende resultaten; 200 Meter borstzwemmen Dames; 1. Mej. Bussens (Antw. Zwemclub) 3 min. 14 sec. 2, Luycken (O. D. z. Rotterdam). 100 Meter rugzwemmen Dames: 1. Mej. Braun (Nederland) 1 min. 22 sec.; 2. Arnoudt (Antw. Zwemclub 1.30 2 5 sec. Estafette 200 Meter wisselslag: 1. Onderlin ge Dameszwemclub Rotterdam (Oversloot. Luycken, Braun) 2 m. 35 2 5 s. 2. Antwerpsche Zwemclub (Arnoudt, Bussens, Cré) 2 min. 49 4-5 sec. Zondag werden de internationale zwem wedstrijden van de Koninklijke Antwerpsche Zwem Club voortgezet. Aan de uitslagen ontleenen we het vol gende: 100 Meter rugslag dames: l. Mej. P. Oversloot O.D.Z. Rotterdam tijd 1 min. 22 1/5 sec. 2. Mej. Arnouts K. A. Z. C. tijd 1 min. 29 sec. 3. Mej. Uiterwijk Y tijd 1 min. 31 sec. 100 Meter vrije slag handicap. 1. Mej. Z. Braun O. D. Z. Rotterdam tijd 1 min. 9 sec. 2 Mej. Vierdag Y tijd 1 min. 14 sec. 3. Mevr. Cré K. A. Z. C. tijd 1 min. 25 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. Mej. C. Huybers Y tijd 3 min. 8 3'5 sec. 2. Mej. Luycken O. D. Z. Rotterdam tijd 3 min. 15 sec. 3. Mej. Bussens Antwerpen tijd 3 min, 15 4/5 sec. 3 x 66 Meter wisselslag estafette: 1. O. D. Z. Rotterdam met de dames Over sloot. Luycken. Zus Braun tijd 2 min. 35 2 5 sec. 2. Het Y tijd 2 min. 37 4 5 sec. met de da mes Uiterwijk. Huybers en Vierdag. 3. Anb werpsche Zwemclub tijd 2 min. 50 15 sec. Waterpolo: Koninkl. Antw. Zwem Club- Het Y 71 (ruststand 30). Aan Zus Braun werden bloemen aangebo den. CRICKETBESCHOUWINCEN Ofschoon de competitie nog betrekkelijk kort aan den gang is, krijgt men toch reeds algemeen den indruk, dat het nieuwe pun- tenstelsel geen succes zal worden. Nu al blijkt, dat er verschillende nadeelen aan ver bonden zijn, waarin bij het ontwerpen geen rekening ls gehouden. Zoo moesten onze stadgenooton Rood cn Wit onlangs in Den Haag tegen H.C.C. 2 een paar uur extra fiel den, omdat de kampioenen, waarschijnlijk om het systeem belachelijk te maken, nog eens gingen batten voor het extra punt. voor 2C0 runs. hoewel de uitslag van den wedstrijd niet meer beïnvloed werd. Gelukkig is de partij, die achter staat, niet verplicht te gaan fielden. Het reglement zegt hieromtrent niets zoodat de vereeniging, die na 1 innings ach ter staat, evenals vroeger, vrij is om te stop pen; natuurlijk geldt dit niet, als de achter stand meer dan 75 runs bedraagt en de te genpartij een poging wil wagen om met in nings te winnen. Zoo'n extra innings is al leen voor de battende partij interessant, maar tot verhooging van het spelpeil leidt het zeker niet. De gedachte: „Hoe eerder de 200 runs er zijn, hoe liever het ons is", leidt tot slap veldwerk, slordig bowlen en vermin dering van de animo. Er zijn nog meer bezwaren, die de korte practijk heeft geleerd; H.C.C. won van A.C.C. niet met innings, omdat captain Schill de Haagsche innings te laat sloot, alleen om het extra punt. te behalen en te weinig tijd overhield om de Amsterdammers ten twee den male uit te gooien. Men kan dit een fout van den aanvoerder noemen, die 5 pooten aan een schaap wenschte, maar A.C.C. px-o- fiteerde er toch van en kreeg 3 punten, ter wijl onder de oude bepalingen het verliespunt niet te vermijden was geweest. Ongetwijfeld leert de naaste toekomst meer ongewenschte resultaten, die de opzet, van ons cricket aantrekkelijker te malton, in ge vaar brengen. Laten wij eens een voorbeeld nemeix: V.V.V. speelt tegen H.C.C. I: en heeft nog kampioenskansen, de Amsterdammers heb ben natuurlijk practisch geen karts om met innings te winnen. Grootmeyer wint den toss en gaat batten; de spelers krijgen de op dracht geen risico te nemen, want wat is het geval! Spelers als W. Grootmeyer kunnen er uren staan, terwijl Van Stuyvenberg, Kost, Jeuken e.a. runs kunnen maken. De opZet wordt, ongeacht den duur van de Innings, minstens 200 runs te maken; dit geeft een extra punt en als V.V.V. b.v. 4 uur of langer aan het wicket is geweest, is de kans, dat H.C.C. wint, practisch uitgesloten. Men kan niet beginnen met hitten, want dan is een nederlaag niet onmogelijk. Resultaat: een draw! V.V.V. 5 punten, H.C.C. 4. Waar blijft nu het „brighter cricket"? Het. tegendeel is helaas waar en ofschoon het bovenstaande wellicht theorie lijkt, zijn wij overtuigd, dat het seizoen verschillende wed strijden zal brengen, waarin de eerst batten de partij van stonde af aan op een draw gaat spelen, vooral wanneer de tegenstan ders sterker geacht worden. Of men dit uit buiten van den regel wil noemen, is bijzaak; elke club zal er prijs op stellen een boteren tegenstander te beletten een overwinning te behalen ,te meer daar men de resultaten niet geheel uit het oog mag verliezen. Voor de zwakkere clubs dreigt toch steeds een even tueel bestuursbesluit van den bond, om de slechtst geplaatste te degradeeren naar de Overgangsklasse! Zoolang hierin nog geen zekerheid is, moeten de vereenigingen zeer zeker probeeren punten te verzamelen en kan cricket niet alleen gespeeld worden met de idee, om het voor de toeschouwers aan trekkelijker te maken! UMPIRE. NED. CRICKETBOND Hermes-D. V. S.-Haarlem. Doordat deze wedstrijd niet uitgespeeld kon worden, wegens den regen, die in den na middag begon te vallen, behaalde Haarlem haar eerste punten. De Hermes pitch was eerst deze week aan gelegd en was daarom zeer onbetrouwbaar. Kleefstra wint voor Haarlem den toss en gaat batten. Het begin is niet bemoedigend, daar op 10 reeds 2 batsmen zijn verdwenen. Misset l.b.w. Engering voor 1 en Visser hit wicket H. Offerman voor 5. Als Kleefstra en Nagtzaam dan samen komen, stijgt de score regelmatig. Vooral Kleefstra heeft er goed het oog in en heeft met de Hermesbowlers niet veel moeite. Met de lunch is de stand 63 voor 2. 1-Ilerna gaan beide batsmen op dezelfde voet door, doch als er 76 zijn wordt Kleefstra schitterend op mid-off gevangen voor een kanslooze 40. De la Mar die hierna inkomt, hoekt de tweede bal van Engering naar leg, waar Nolet, die is ingeloopen een schitterende vang' doet. 774. Dezelfde speler vangt ook spoedig hierna Nagtzaam uit voor een goede 27. Jaski en Allart gaan beiden l.b.w. H. Ofier- man voor 8 en 3, de Ruig l.b.w. Engering voor 5, Teschmacher Jr. en Ton maken beiden 1 run, Fortgens blijft met 6 not out en het to taal wordt met inbegrip van 8 extra's 105. H. Offerman en J. Engering deelden do wickets. De eerste nam 5 voor 28 de laatste 5 voor 37, terwijl Karis met 0 voor 16, Scheffers met 0 voor 12, en Beuken met 0 voor 4 geen succes hadden. Het totaal van 105 was niet zeer hoog en daarom was er nog spanning genoeg te ver wachten. Het zou echter geheel anders loo- pen. Van Bockhove werd met een mooien bal door Jaski gcbowled, toen hij 4 runs gescoord had. Nolet staat goed te spelen, doch als hij er 14 heeft, zet hij zijn beenen voor een bal van Nagtzaam en kan vertrekken. Het is dan 31 voor 2. Dan zijn Beukers en Offerman te zamen en deze voeren de score geleidelijk op. Beukers staat zeer goed te spelen, doch heeft enkele malen niet over peeh te klagen. Het batten van A. .Offerman is echter zeer geluk kig. Hij mikt enkele ballen voor 4 cn eerst op 83 komt de scheiding als een legbrake van de la Mar Beukers te machtig is. Hij maakte er 27. Spoedig daarop begint het te regenen en wordt van verder spelen afgezien, A. Offer- man blijft met 30 not out. Het totaal is met inbegrip van 9 extra's 88 voor het verlies van 3 wickets. Bij Haarlem namen Jaski 1 voor 18, Nagtzaam i voor 6, de la Mar 1 voor 8, ter wijl de overige bowlers geen succes hadden. De volledige scores luiden; Eerste innings Haarlem: J. Visser, bowled H. Offerman 5 W. Misset, 1, b. w. J. Engering l B. Kleefstra, c. E, Hod es, b. H. Offerman 40 N. Nagtzaam. c. G. Nolet, b. j. Engering 27 H. de la Mar, c. G. Nolet, b. J. Engering o F. Jaski, 1. b. w. H. Offerman 8 J. Allart, 1. b. w. H. Offerman 3 P. de Ruig, 1. b. w. J. Engering 5 J. Fortgens, not out 0 D. Teschmacher jr.. bowled, J. Engering l R. Ton, bowled, H. Offerman i Extra's 8 Totaal 105 Eerste innings H. D. V. S. Mr. p. v. Bockhove. bowled F- Jaski A. Offerman, not out G. Nolet, l.b.w. N. Nagtzaam J. Beukers, bowled, H. de la Mar C. Visscher, not out P. Scheffers E. Hodes J. Engering did not bat Bowlingcijfers; P. de Ruig ïo 2 F. Jaski 8 1 J. Allart 3 0 N. Nagtzaam 2 0 H. de la Mar 3 0 J. Visser 2 0 Comedie om 15 punten. Een vorige maal schreven wij reeds het een cn ander over de geforceerde „declaraties" van do aanvoerders van Engelsche county - clubs, in hun poging om de volle 15 punten, die naar de nieuwste regeling de belooning voor een volslagen overwinning zijn, in de wacht te sleepen. Wij haalden er een recent en sterk voorbeeld van aan. De afgeloopen week heeft echter nog een veel sterker voor beeld gebracht, dat de nieuwe bepaling min of meer belachelijk maakt. Men weet. dat een Engelsche county wedstrijd maximaal drie dagen duren mag en dat elke partij twee innings moet spelen, alvorens van een volle dig gespeelden wedstrijd kan worden gespro ken. De vorige week moesten Yorkshire on Gloucestershire tegen elkaar spelen. Woens dag cn Donderdag regende het den geheelen dag en er kon zelfs geen minuut gespoeld worden. Vrijdag was dus de laatste dag en nu kregen de aanvoerders een lumineus idee. Er kon geen kwestie van zijn tweemaal twee in nings op een enkelen dag te spelen, welnu men zou de eerste innings laten vervallen. Aangezien dat echter niet zonder meer kon gebeuren, daar anders de tweede innings weer automatisch de eerste zou worden, ging eerst het openlngsbatspaar van Gloucester het veld In. Robinson bowlde op Dipper een bal, dien de batsman liet gaan. evenals de wicketkeeper en het werd een boundary-bye. Hierop sloot Gloucester's captain de innings en de spelers verdwenen. Kort daarop kwam het openlngspaar van Yorkshire, de Glotices- ter-bowler Hammond gooide een bal langs het wicket, die door batsman Wood en den wicketkeeper werd gemist en een boundary- bve opleverde, waarop Yorkshire's aanvoer der de innings sloot. Stand: le innings Glou cester 4 voor 0 wickets, gesloten; Yorkshire 4 voor 0 wickets gesloten. Daarop begon men, en nu in ernst, aan de tweede innings. Glou cester scoorde 171, Yorkshire 124. zoodat aan het einde van den dag Gloucestershire met een voorsprong van 47 runs in een volledig uitgespeelden wedstrijd 15 punten had be machtigd. Een aardige comedie, maar dan toch stellig niet naar den geest (zooal naar do letter) van de nieuwe puntentelling. VOETBAL. Drie „str&fschoppen-na-afloop" gemist. Het tijdperk der promotie- en degradatie wedstrijden kenmerkt zich gemeenlijk door vele strafschoppen-na-afloop. De wedstrijd Robur et VelocitasRigtersbleek, Zondag te Apeldoorn gespeeld, heètft een record op dit gebied opgeleverd. Rigtersbleek protesteerde, nadat Robur met 2—0 gewonnen had. tegen het niet-toekennen van drie strafschoppen. Daarop werden ze genomen. De Ct. meldt dat ze geen van alle succes hadden: één werd naast getrapt en de twee andere werden door Robur's doelverdediger gestopt. Een lichtelijk komisch geval. Als Rigters bleek in de rechtvaardigheid der voetbalgo den gelooft, zal het zich niet erg prettig voe len na dit figuur. Bovendien moet het straf schoppen leeren nemen, eer het eersteklasser kan worden, lllllKlllillllllllUllillllilillllhl^ R. C. H.Ajax. AJAX WINT MET 74 RUNS Ook in don eersten thuiswedstrijd der Racing was het zwakke batten de oorzaak der nederlaag. Segerius en Paape openen op het bowlen van v. d. Mey en Hofstcenge. Reeds op 9 wordt Paapo te wild en op mid-on ultgcvangen. Blankcnstoln en Radsma zijn direct weer vertrokken, maar Hellingman houdt stand, waardoor 't totaal zonder wic- ketverlies een 30-tal runs stijgt. Als hij echter uitgevangen wordt en Segerius lbw. gaat ls het gebeurd.Het totaal is dan 46, waarvan Segerius 14 en Hellingman 20. F. v. d. Mey nam G wickets voor 27 runs, H. Meyer 110, v. Goor en Hofstcenge 16, 2—1. Ajax staat voor dc niet moeilijke taak dit totaal te passeeren. hetgeen gebeurt voor het verlies van 4 wickets. Het mecrendeel der batsmen bespeelt het bowlen met ver trouwen, alleen L. Kuyt wordt met eenig ontzag gespeeld. Vooral Dozy straft do slechte ballen met evenzooveel boundaries af. waar door de score snel omhoog gaat. Eindelijk ge lukt bot Blankenstein hen te bowlen voor een uitstekende 46. Nu ls de tegenstand ge broken cn op 120 sluit de AJax-lnnings. W. Kleyn bowlde met 2—28 niet best; L. Kuyt 5-29, D. Radsma 1—18, J. Hellingman 017 en J. Blankenstein 2—8. Ajax besluit R.C.H. nog eens in te sturen voor innings. Wel vallen de wickets van Paape en Blankenstein snel, maar Segerius en Radsma houden stand en vergeten ook niet te scoren, Als het totaal 46 is voor het verlies van 2 wicketsbesluit dc AJax-cap- tain op te geven. Segerius 13 not out en Radsma 19 n.o. Nu bowlde Hofstcenge 1—17 F. v. d. Mey 0—15 en H. Meyer 0—12. V. V. A. 2Haarlem 2. Haarlem IT is er in geslaagd om van haar ernstigste concurrente V.V.V. II met groote meerderheid te winnen. Dit. is des te meer een mooie prestatie, daar Haarlem li met invallers voor enkele van haar beste spelers moest uitkomen. V.V.V. II wint den toss en gaat batten. Vooral dank zij het goede bowlen van Brukel, zit het gevreesde battingteam, reeds voor 76 aan den kant. In de dubbele cijfers kwamen Engelgfter 10. R. A. G. Davidson oen harde 25 cn Hendriks u not out. De bowlingcijfers waren: Blok 0—15, Brakel 8—41 en Vos 1—10. Haarlem doet het daarna beter en brengt het zelfs tot 179. Hiertoe hadden vooral bijge dragen W. Kramer 34, Brakel 12, Vos 34, J. Bolle 22 not out en A. Roggeband 39. Vormei- ding verdient vooral de stand voor het laat ste wicket, tusschen Bolle en Roggeband, die maar liefst 70 runs opleverde. Bowlingcijfers: Davidson 4—38, Engelgecr 4—35 cn Olsmans 2—30. Haarlem stuurt V.V.V. dan nog eens in, echter zonder succes. Met den stand 3—75 wordt van verder spelen afgezien, Wessel 34 en Stuivenberg 21 kwamen in de dubbele cijfers, Blok bowlde 2—37 cn Brakel 1—14.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11