DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE DE GROOTE GEDACHTE. Bij Examens BUITENLAND. HAARLEM'S DACBLAD TWEEDE Waar de wereld op wacht. Verlichting van lasten en schulden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Dr. Curtius heeft een en ander medege deeld over de bespreking in Chequers. Hij wilde er nogmaals den nadruk op leggen dat hij niet terugkeerde van een conferentie, doch van een vriendschappelijk bezoek. De Duitschers hebben een bespreking gezocht en gevonden. Het is hun gelukt gedetailleerd de financieele, de binnenlandsche en buiten- landsche positie van Duitschland te behan delen. Op een vTaag deelde dr. Curtius nog mede, dat de principieele betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland, zooals deze het laatst in het verdrag van Locarno vermeld zijn, niet ter sprake zijn gekomen. Het woord „Locarno" is niet genoemd. De ontwape ningskwestie zeide de minister verder is slechts even aangestipt. Er zijn geen vaste overeenkomsten gesloten De laatste zin slaat natuurlijk op het ge deelte in het communiqué waarin sprake is van .wederzijdsche overeenstemming". In dit communiqué wordt o.a. gezegd": Tot het bezoek aan Engeland is eenige maanden geleden besloten ten einde een per soonlijk contact tot stand te brengen. Bij gelegenheid van deze ongedwongen samen komst werd op vriendschappelijke wijze de toestand besproken waarin het Duitsche rijk en andere staten zich op het oogenblik be vinden. De Duitsche ministers legden bijzon deren nadruk op de moeilijkheden van den huidigen toestand van Duitschland en de noodzakelijkheid om die situatie te verlich ten. De Britsche ministers bespraken het in ternationale karakter der huidige crisis en de bijzondere gevolgen daarvan voor Enge land. Beide partijen waren het er over eens, dat buiten de maatregelen, die elk land voor zich zelf moet nemen, het herstel van het ver trouwen en het economische herstel afhan kelijk zijn van internationale samenwerking. In dezen zin zullen beide regeeringen trach ten de huidige crisis in nauwe samenwer king met de andere betrokken regeeringen te bestrijden". Voorloopig kan over de hoogst belangrijke besprekingen op Chequers niet meer medege deeld worden. De gebeurtenissen van dezen tijd worden nog eens extra ontleed door een reeks arti kelen, die leidende figuren juist nu en na tuurlijk met opzet nu publiceeren. Sauerwein schrijft in de „Matin" oa.: „Op denzelfden dag, waarop de Duitsche minis ters met de Engelsche staatslieden onder handelen, is te Berlijn een demonstratie ge houden, welke de wereld moet bewijzen, dat het Rijk de reparatielasten niet meer kan opbrengen. Dit moet de aandacht der wereld wel trekken en men vraagt zich af, of het een toeval is, of dat van opzet sprake kan zijn. Henderson en Macdonald kunnen hier echter licht door van de wijs gebracht wor den. Wanneer Duitschland niet meer betalen kan zijn er drie middelen om verlichting te brengen. Ten eerste het moratorium dat tot het instellen van een soort controle zou lei den en schadelijk zou kunnen zijn voor het Duitsche crediet. Ten tweede: herziening van het Young-plan. Het is echter twijfelachtig of een der crediteurstaten bereid is tot een dergelijken stap over te gaan. Het derde middel is financieele hulp voor Duitschland, dit zou veel beter zijn dan een moratorium. Een dergelijke nieuwe finan cieele hulp zou echter slechte gegeven kun nen worden op voorwaarde, dat de rijksre- geering van bedrieglijke demonstraties af ziet. (Dit is makkelijker gezegd dan gedaan). Het tweede merkwaardige artikel is dat van den beroemden econoom Prof. Cassel. Hij schrijft in „Svenska Dagbladet": ,De werkelijke verantwoordelijkheid voor de daling der goederenprijzen en voor het duurder worden van het goud, ligt. altijd bij hen, die door ophooping van groote massa's goud waarmede zij niets doen, de markt be derven. Dat de schadevergoeding en de be taling der oorlogsschulden een dergelijke uit werking moet hebben, staat vast. Het is ze ker, dat op het oogenblik in Engeland de wensch bestaat, zoo spoedig mogelijk een einde te maken aan de. door hun consequen ties, zoo nadeelige betalingen. In dat land hangt echter op het oogenblik een wonderlijke atmospheer van moedeloos heid, welke het onmogelijk maakt zich voor een bepaald program uit te spreien of zijn wil in het internationaal leven door te zet ten. Een vreemdeling, die nu Londen bezoekt, krijgt den indruk, dat men passief op red ding wacht. Met betrekking tot de annulee ring der oorlogsschulden is men niet bereid zelf het initiatief te nemen, doch men zou ongetwijfeld gaarne zien, dat Duitschland dit deed. Prof. Cassel betoogt tenslotte: „Het lot van het economische leven der wereld kan in ieder geval door de houding van de Engel sche regeering nu bepaald worden. Wanneer zij thans niet de kracht tot positief hande len vindt, dan zullen de vooruitzichten voor het economische leven zeer donker zijn. Naar uit Washington gemeld wordt ver langt Senator Borah onverwijlde herziening van het systeem der herstelbetalingen. Borah zegt dat geen enkele natie er toe mag bij dragen het werkende Duitsche volk tot bui tensporige betalingen te dwingen.' In dat geval zou de Duitsche middenstand opge offerd worden. De machteloosheid van jDuitschland ten aanzien van zijn verplich MAANDAG 8 JUNI 1931 BLAD tingen moet ten deele worden geweten aan de zware bewapening van de andere naties. Deze bewapening vormt een schending van het Verdrag van Versailles. Sauerwein Cassel, Borah! Voorwaar drie namen die gezag hebben. Sauerwein's opinie is hier het minst waard, omdat zq subjectief is. Zijn opmerkingen ten aanzien van de Duitsche demonstraties zijn gedeeltelijk juist. De objectiviteit had hem echter moeten no pen te schrijven, dat Bruening's bewind zich juist gekenmerkt heeft, door de onverzette lijkheid waarmede het onverantwoordelijke drijven der nationaal-socialisten werd bestre den. De meeningen van Cassel en Borah vor men de Groote Gedachte, die reeds een jaar geleden hier en daar schuchter geuit werd, o.a. door den Franschman Paul Hervé, in een correspondentie met Duitsche nationalis tische leiders. Nu de Duitsche ministers in Londen zijn is de Groote Gedachte weer actueel gewor den. Het is te wenschen dat de Londensche ontmoeting vracht zal dragen. Vooral nu het nationaal-socialisme in Duitschland opnieuw opgeheven dreigt te worden door een uiterst gevaarlijke populariteit. Hieronder volgt het overzicht van den inhoud van Duitschland's n oodver orden i ng Voorwaar een heldhaftige poging om voor 't oogenblik uit de impasse te geraken.... In Chemnitz heeft Hitier echter tegen het internationalisme geprotesteerd L. A. Duitschland Duitschland górdt zich ten strijde. Op voor bezuiniging. Zaterdag is de noodverordening gepubli ceerd welke verschillende maatregelen ver vat tot dekking van het financieele tekort. Zij machtigt de regeering met toestemming van den rijksdag voor bepaalde bedrijven of groepen van werknemers den werktijd tot 40 uur te verlagen teneinde meer arbeiders aan het werk te kunnen zetten. De regeering streeft er ook naar het economische leven te bevrijden van al te strakke banden. Daarom werd besloten het Ruhrkolensyndicaat slechte voor twee maanden te verlengen. Wat de begrooting voor 1931 betreft moet er gerekend worden op een kleinere belasting, opbrengst van rond 940 millioen (500 millioen voor het rijk) 440 voor landen en gemeen ten). Voorts moet er dekking worden gezocht voor een reeks grootere uitgaven zooals bijv. het tekort bij de mijnwerkersverzekering en dat bij den crisissteun. Het laatste tekort be draagt na overneming van een deel der las ten van de werkloosheidsverzekering door den crisisteun 245 millioen. Het rijk kan niet dit heele tekort dekken. Deze dekking moet daarom deels worden overgelaten aan eigen kracht en initiatief van landen en gemeenten Ter dekking van het tekort veroorzaakt door minder inkomsten (495 millioen) en meer uitgaven (79 millioen) tot een totaal van 574 millioen worden de salarissen en loo- nen gekort met 101 millioen in totaal, worden de uitgaven voor de sociale voorziening met 85 millioen verminderd en worden op andere posten 120 millioen geschrapt, totaal 306 mil lioen. Voorts zal 110 millioen gehaald worden uit een suikerbelasting, 75 millioen uit invoer rechten op minerale oliën, 3 millioen uit een statistiekrecht en 80 millioen uit een wijzi ging ten aanzien van de omzetbelasting die voortaan maandelijks moet worden betaald, totaal 268 millioen. Behalve het tekort van den crisisteun van 245 millioen is er nog een tekort op de werk verschaffing van 140 millioen, totaal 385 mil lioen ter dekking waarvan een crisisbelasting dient. Ter dekking van het tekort bij landen en gemeenten, in het bijzonder wat betreft de uitgaven voor armenzorg der gemeenten staan ter beschikking 302 millioen, als volgt verdeeld: salaris- en loonkorting 207 millioen teruggaaf van loonbelasting (d.w.z. dat dit bij werkloosheid niet meer zal geschieden) 60 millioen en omzetbelasting 35 millioen. De salarissen der rijksambtenaren zullen met 4 tot 8 pet. worden verlaagd. In klasse A (groote gemeenten) bedraagt de korting tot 3000 M. 4 pet. tot 6000 M. 5 pet. tot 12.000 M .6 pet. en boven 12.000 M. 7 pet. In de andere klassen is de korting 1 pet grooter. Voor de rijksministers bedraagt zij buiten de crisisbelasting 8 pet. De verlaging gaat 1 Juli in en geldt ook voor de beamb ten in openbaren dienst. De kinderbijslag voor ambtenaren en beambten wordt voor het eer ste kind op 10 in plaats van 20 M. bepaald. Overeenkomstige kortingen gelden voor lan den, gemeenten en andere openbare licha men, voor Rijksspoorweg en Rijksbank. Op de sociale voorziening worden posten geschrapt die voor 9 maanden 85 millioen be dragen. De suikerbelasting van 21 M. per 100 K.G. wordt opnieuw ingevoerd. Daarbij komt ver hooging der invoerrechten voor minerale oliën; de maandelijksche betaling der om zetbelasting geldt voor hen wier omzet het laatste jaar meer dan 20.000 M. bedroeg. Een der andere maatregelen is nog dat ge durende twee jaren de buitengewone uitga ven op de gewone begrooting zullen worden gebracht. De werkloozenverzekering zal in 1931 een tekort aanwijzen van ongeveer 400 millioen, de crisisteun zooals gezegd van ongeveer 240 millioen. De regeering moet het standpunt handha ven dat de werkloozenverzekering zichzelf be druipt. Daar er geen nieuwe inkomsten kon den worden geschapen moet er bezuinigd worden. De ondersteuningen worden daarom door een verlaging met 5 pet. verminderd, seizoenwerkloozen krijgen nog maar 20 we ken uitkeering en dit volgens de schaal van den crisissteun. Deze maatregel geldt voor anderhalf jaar. 11.1. van l Juli 1931 tot 31 December 1932. De INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN VOORKOMT TANDBEDF.RF en poetst 's-morgens en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 73 cts.per Vt tube. 25 ds p. 'A tube blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardi's Zenuwtabletten georuikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. crisisbelasting moet in het geheel 775 millioen opbrengen waarvan 385 millioen op rekening van 1931 komt. Zij kan eventueel reeds In den loop van 1932 opgeheven of verzacht worden. Inzake douanemaatregelen kondigt de noodverordening nog aan dat ter vermijding van onhoudbare toestanden op de binnen landsche markt voor de voorziening met be merkingsmiddelen een machtiging der rijks- regeering voor beschermende maatregelen in den vorm van invoerrechten of tot regeling van de markt noodzakelijk wordt geacht. Oostenrijk. Om de leiding over bonds- spoorwegen. De Oostenrijksche ministerraad heeft be sloten zich te houden aan het- besluit van de centrale commissie uit den Nationalen Raad en den presidentcommissaris van de bonds- spoorwegen op grond van art. 9 van de wet op de bondsspoorwegen te verzoeken dr. Stra- fella te ontslaan als directeur-generaal, al dus de N. R. C. Litauen. Nuntius uit het land gezet. KOWNO, 6 Juni. (V. D.t De Nuntius in Li- tauen, aartsbisschop Bartholoni, die door de Litausche regeering om zijn deelneming aan den strijd van de Katholieke Actie daar te lande tot persona ingrata is verklaard en niet meer door den staatspresident in audiën toe werd ontvangen, is op last van den Litau- schen minister van buitenlandsche zaken uit Litauen uitgewezen. PROPAGANDATOCHT VAN DE VRIJ WILLIGE VERKEERSPOLITIE. De afdeeling Noord-Holland bezuiden het IJ van den Bond van Vrijwillige Verkeers- inspectiën in Nederland heeft Zaterdag ter gelegenheid van den nationalen verkeersdag een propagandarit gehouden, welke begon in Hilversum. Met 15 auto's trok men via 's-Gra veland, Laren, Naarden, Muiden en Diemen naar Amsterdam, door het Zuidelijk gedeel te der hoofdstad naar Aalsmeer en vandaar naar Nieuw-Vennep en Hillegom. waar bur gemeester Pont den stoet persoonlijk door de gemeente leidde. In alle gemeenten werd de optocht aan de grens opgewacht door een inspecteur, die hem vergezelde tot aan de grens van de eerst volgende gemeente. Te Nieuw-Vennep kon juist proces verbaal opgemaakt worden tegen een bestuurder, die zijn vrachtauto verkeerd opgeladen had, zoodat lange planken en balken aan alle zij den uitstaken. Via Heemstede, Aerdenhout en Zandvoort is men naar Velsen en IJmuiden gereden, waar in hotel Velserend een diner werd aan geboden, In de verschillende gemeenten werd de „Verkeerscourant" uitgereikt. MAN DIET EEN WOND IN DE BORST GEVONDEN. Op het strand onder 's-Gravenzande is naarde Crt. meldt het lijk van een man ge vonden. Het vertoonde een wond in de borst ter hoogte van het hart. Bij het eerste on derzoek kon niet worden vastgesteld of deze wond door schieten dan wel door steken is teweeggebracht. Uit het door de politie in gestelde onderzoek bijkt. dat de man den laateten tijd verblijf heeft gehouden in een hotel van het Leger des Heils te Rotterdam. In zijn kamer werden eenige hem toebehoo rende koffers gevonden, aan een waarvan een briefje was bevestigd met het opschrift: „Dit is het eigendom van mej. H. J. W., wo nende te Den Haag." Ook de straatnaam en het huisnummer waren vermeld. De recher che heeft deze juffrouw opgezocht en haar met het lijk geconfronteerd en zij herkende haar broer. Men weet niet of men met misdaad te doen heeft. NA DEN DERBY. De gevolgen van een race van twee-en-een-halve minuut. De Derby, de belangrijkste paardenren van het Engelsche seizoen, in Epsom gehouden, is voorbij. Hij heeft sommigen geluk gebracht; we maakten reeds melding van enkele for tuinlijken, die een kapitaal er bij gewonnen hebben. Anderen verloren hun inzet, zooals iemand, die liefst. 10.000 pond sterling of f 120.000 verspeelde. En er waren er ook talloozen die hun geld kwijt raakten aan op lichters of kwartjesvinders, of die bij hun thuiskomst merkten dat hun portefeuilles of beurzen gerold waren. Maar de gerechtigheid achterhaalt de schuldigen. Althans voor een gedeeite. En zoo stonden te Epsom reeds 36 aangehoude nen terecht, waarvan er 13 bedriegerijen ge pleegd hadden bij uitbetalingen. Hooge boe tes werden opgelegd aan hen, die zich schul dig hadden gemaakt aan ongeoorloofde trucs met kaarten waarbij ze natuurlijk aan het langste eind getrokken hebben, bijvoorbeeld bij ..een-twee-drie-klaveraas". Tegen drie zakkenrollers werden drie maanden dwangarbeid voor ieder van hen uitgesproken. En tenslotte kunnen we nog melding ma ken van twee plotselinge sterfgevallen ten gevolge van de opwinding bij de races. JUBILEUM A. G. PRENT SR. Heden is de heer A. G- Prent Sr. veertig jaar in dienst bij de firma M- Savrij en Zoon aan den Schalkwijkenveg alhier. In tegenwoordigheid van het personeel is de jubilaris hedenmorgen toegesproken door den oudsten firmant, den heer W. Stolp Jr., die mededeeling deed, dat den heer Prent de bronzen eeremedaille van de Orde van Oranje Nassau ten deel was gevallen. Bovendien ont ving hij van de firmanten een zilveren luci fersétui en de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel sprak de boekhouder Deze bood den jubilaris een rookfauteuil aan. UIT DE PERS. EEN NATIONALE ACTIE VOOR GENèVE 1932? PARTIJPOLITIEK EEN ONGEWENSCHTE SCHEIDINGSLIJN. In een polemiek met het Algemeen Han delsblad (lib.i werpt „Het Huisgezin" (r.k.) de vraag op of het verstandig is, de actie ten behoeve van het werk te Genève aan de eenzijdige ontwapenaars, de S. D. A. P., over te laten. Het blad heeft gepleit voor een afzonder lijke katholieke actie en de vrijzinnigen zou den dit voorbeeld, meent het, kunnen vol gen. Een reden voor het gemis aan activiteit, tot dusver, acht het gelegen in het feit, dat het „Hbld." de practische internationale ontwapening niet in de eerste plaats afhan kelijk oordeelt van kleine, vredelievende landen als Nederland, maar van de groote mogendheden die den politieken toestand in de wereld beheerschen. „Als men redeneert: wat wij doen geeft zooveel niet, dan dooft men vanzelf de geest drift, die voor een ontwapeningsactie, even als voor iedere actie onmisbaar is. Zou het intusschen geen opwekkend voor beeld voor andere landen zijn, indien Neder land een algemeene volksbeweging ten gunste der internationale ontwapening te zien gaf?" Het Algemeen Handelsb 1 a d. daar op antwoordende, toont eenig scepticisme met de waarde der petitionnementen uit Ne derland. Wij zijn niet tegen een georgansieerde uitspraak van het Nederlandsche volk ten gunste van vrede en ontwapening", schrijft het blad verder. „Maar het werkelijke resul taat der ontwapeningsactie moet voortko men uit een practisch compromis van poli tieke en militaire factoren, dat beheerscht wordt door geographische, ethnologische. staatkundige, economische en andere om standigheden, die door geen sentimente uiting kunnen worden weggeredeneerd. Wij zijn evenwel niet blind voor het feit dat een krachtige publieke opinie van in vloed kan zijn op den geest waarin de staatslieden en deskundigen deze vraag stukken zullen aanpakken. En wanneer een sterke volksovertuiging in Nederland dar. een geestverwante beweging in grootere en in militair opzicht belangrijker landen kan bevorderen, dan moeten wij voorzeker niet nalaten om de geestkracht en de geestdrift van ons volk in de internationale schaal te werpen. Maar dan ware het inderdaad beter dat zulk een actie niet den stempel droe-i van een bepaalde politieke partij (welke partij aan ook) maar nationaal is, allesom vattend". Het blad waarschuwt voor te hooge ver- wachtingen en eindigt: „Wil men, met open oog voor deze realiteit der dingen, de publieke opinie voorbereiden ten gunste van het internationale en na tionale belang dat bij vrede en ontwapening betrokken is. dan kunnen wij daaraan van ganscher harte onze medewerking ver- leenen". SCHEEPVAARTBERICHTEN Alcyono 6 to Hamburg v. Rotterdam. Rultonieoriï p. 6 22 u. Dovor. Batavia naar Rotterdam. Blominersdtjk 5 to Baltimore v. Rotterdam. Costa Rica 3 v. Barbados n. Port Llmon. Damstcrdijk 4 te Vancouvor v. Rotterdam. Gaastcrland 5 te Tenerlffe. Amsterdam naar West-Afrika. Helder 5 tc Hamburg v. Duinkerken. Heemskerk 6 v. Hamburg n. Amsterdam Houtman S v. Lour. Marques naar Belra. J. P. Coon 6 te Batavia v. Amsterdam. Kota Gedeh 5 v. Singapore naar Java. Kcnnemorland 5 16 u. 30 m. v .Londen. Bata via naar Amsterdam. Jagersfontein 6 v. Lor. Marques n. Durban. I-e Malre p. 4 Thursday Island. Medan 5 te Jacksonville. New-York n. Java. Meerkerk 6 te Sue*. Australia naar Rotterdam Nykerk p. 6 Yllssingen. Rotterdam 1. v. Ant werpen naar Zuid-Afrlka. Oostkerk 5 v. Colombo. Japan n. Rotterdam. Oranla 6 te Amsterdam v. Buenos Aires. Patrla 5 22 u. v. Colombo, Rotterdam naar Batavia. Poelau Tclio 5 v. Belawnn-Dcli. Amsterdam n. Batavia. Rhea 6 10 u. 200 mijl Noord van Flores. Am sterdam naar Guatemala. Springfontein 6 te Antwerpen. Belra n. Rot terdam. Titus 5 te Londen. West-Indld n. Amsterdam. TJisalak 4 v. Bong Kong naar Amoy. Statendam 6 3 u. v. Rotterdam n. New-York. Wissekerk 6 v. Lorenzo Marques n. Reira. IJstroom 7 tc Havre verw., Wcst-Afrika naar Amsterdam. Buitenzarg 6 n.m. v. Londen. Batavia naar Rotterdam. Bodegraven 6 v. Amsterdam n. Antwerpen. Crijnssen 6 v. Amsterdam naar Hamburg. Edam 4 23 u. 28 m. 1160 in Ijl Z.Wost van Va lencia. New Orleans n. Rotterdam. Immo 6 v. Amsterdam naar Bremen. Kota Pinang p. 6. 7 u. Perlm. Rotterdam n. Batavia. Kcnnemorland 6 te Amsterdam v. Rosnrio. MeHskerk 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Nebraska 6 v. Rotterdam n. San Francisco. Poelau Laut p. 6 Vlisslngen, Antwerpen naar Amsterdam. Rotterdam 6 v.m. v. New York n. Rotterdam Scheldostroom 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Schiekerk p. 6 Vllstngon, Antwerpen n. Ham burg. Statendam 6. 14 u. van Boulogne. Rotterdam naar Now York. Tan I m bar 6 v. Port Said, Batavia naar Am sterdam. Zosma 6 v. Rotterdam naar Hamburg. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 9 JUNI HILVERSUM 298 M. Uitsluitend AVRO-ultzending. 8.Gramofoonpl. 10— Morgenwijding. 10.30 AVRO kwartet o. 1. v. d. Groencveld 12. Kovacs Lajos en zijn orkest- Bob Scholte, Re freinzang. 2.Lezing. 3.— Knipcursus. 4.— Gramofoonpl. 5.— Radio-kinderkoorzang o. 1. v. j. Hamel. 5-30 Orgelconcert door Pierre Pal- la. 6.15 Gramofoonpl. 7— Mr. c. P. v. Rossum „Neu-Geist, de methode om het pessimisme te ovenvinnen". 7.30 Muziekhalfuurtje door het Trio HellmannVan Wezel—Bosnians. 8.— Omroeporkest o. 1. v, n. Treep. 9.— Radio- tooneel ..How he lied to her Rusband" van G. B. Shaw. E. Verkade. Nel Slants en H. v. Mcerten. 9.30 Vervolg Omroeporkest. 10.- Vaz Dias. 10.10 Vervolg Concert. 11.Gramofoon- platen. HUIZEN. 1875 M. Uitsluitend KRO-Uitzendlng. 8,Gramofoonpl, 9.30 Uitz. van de Plech tige Mis (ter gelegenheid van cle St. Grego- rius-dagen) uit de St. Joseph-kerk te Den Haag. 10.30 Gramofoonpl, 11.30 Godsd. Half uurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politie berichten. 12.15 Concert KRO-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.— Vrou wenuurtje. 3.— Gramofoonpl. 4. - Gramofoon platen. 4.30 Concert KRO Kunstensemble o. 1. v p. Lustenhouwer. 6.Onderwijsfonds Bin nenscheepvaart. 6.30 W. Grazlano: „Zwlt- sersch Natuurschoon". 6.40 Gramofoonpl. 7.30 Politieber. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.Re- rum Novarum Herdenking. Sprekers: Reet- J. F. A. Bots en H. Hermans. M. m. v. het KRO orkest o. 1. v. J. Gerritsen ca. 9Vaz Dlas. 11.Gramofoonpl. I»ENTRTt, 1554,4 M. 1.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Or kestconcert 5.35 Kindcruurtje. 6.20 Lozing. 6.35 Nieuwsber. 7— Strijkkwartet, 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair Orkest, Thalma Relss-Smith cello). 8.20 Lezing. 8.50 Vervolg concert. 9.20 Berichten. 9.35 Berich ten. 9 40 Lezing 10.Dansmuziek en Variété. 11.— Dansmuziek 12.05 Lezing. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Opnieuw werd de strijd begonnen en opnieuw vloog men op elkaar in. Nu had het matroosje meer geluk. Hij wist dén ridder uit het zadel te lichten en deze viel achterover van het paard. De strijd eindigde toen de boschgod de palm in de hoogte hield. Het matroosje was eigenlijk een beetje verlegen met zijn overwinning. Hij nam de helm van het hoofd en ging naar den ridder. „Neem mij niet kwalijk," zeide hij, „ik kon het niet hel pen." ..Ik neem het je niet kwalijk, je hebt je ridderlijk gedra gen," merkte de ridder op. De meeningen van Cassel, Borah en Sauerwein. En de ontmoeting in Londen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5