DINSDAG 9 JUNI 1931 eens voor zijn taak berekend is. Er wordt nog al veel gefloten, wat het spel ophoudt. Dan gooien de Waterratten er nog een schepje op en zoowaar heeft A. C. de Bruyn wederom succes. (2—0). Wegens de kou wordt direct gedraaid, en als weer begonnen is. gaat de Zijl op het Waterratten-doel af. Het- spel van de Water ratten verslapt nu aanmerkelijk; de Zijl on derneemt verscheidene aanvallen, maar ge lukkig weet de achterhoede van de Water ratten alle gevaar te voorkomen. Vrugt wordt eens ongeoorloofd bewerkt; als hij den bal naar de voorhoede plaatst, wordt net naast geschoten. Dan komt er weer wat leven in den strijd; N. de Vries schiet eenige malen tegen de lat. Het spel gaat nu gelijk op; Van der Broek nioet weer eens handelend optreden. Aan den anderen kant ketst een hard schot van De Vries tegen den paal. Dan blaast de scheidsrechter het einde. De Waterratten hebben den eersten prijs weten te bemach tigen. SCHAKEN MATCH CAPABLANCA—EUWE. De match tusschen den ex-wereldkampioen J. R. Capablanca (Havana) en den Neder- landschen grootmeester Dr. M. Eu we (Am sterdam) zal 12 Juli a.s. aanvangen. Er zul len 7 partijen te Amsterdam, 2 te 's-Graven- hage en 1 te Rotterdam worden gespeeld. mer de party in zijn voordeel (95 voor Rot terdam). Van Dartelen speelde intusschen tegen D. Möllenkamp een solide positiepartij. Remise werd het slot en daardoor de stand 106 voor Rotterdam. Op dat moment zag het er voor Haarlem weinig bemoedigend uit. Sluiter en Van En gelen zouden dus beslist moeten winnen. In het Rotterdamsche kamp heersclite dan ook begrijpelijkerwijze een opgewekte stemming en in het Haarlemsche kamp zag men den nederlaag reeds in het zicht. Toch zouden de Haarlemmers zich maar zóó niet gewonnen geven. De spanning bereikte haar hoogtepunt en zoo groot was de belangstelling voor deze beide partijen, dat de wedstrijdleider zich genoodzaakt zag eeri barricade van tafels om deze beide borden op .te richten om de toeschouwers op een afstand te houden. Sluiter won na een fraai eindspel, waar door de stand 108 voor Rotterdam geworden was. Alle hoop der Haarlemmers was dus ge richt op Van Engelen en in alle hoeken der zaal vormden zich groeves van spelers, die ijverig begonnen den stand van de partij Van EngelenJ. Möllenkamp te analysee ren. Een uur lang bleef de spanning in de zaal en tot groote voldoening der Haarlemmers bleef Van Engelen absoluut foutloos spelen. Toen dan ook tenslotte Möllenkamp in ho- pelooze positie de partij opgaf, waardoor de Haarlemsche Damclub beslag had gelegd op het Nederlandsche clubkampioenschap, wer den de Haarlemsche spelers van alle kanten geluk gewenscht en had Van Engeland een ware ovatie in ontvangst te nemen. LANGS DE STRAAT. Markt. .•„Da's drie voor vier dubbeltjes, da's vier voor zeven stuivers, da's vijf voor dertig centen, alla. nog een dikke d'r bij, vooruit, alle zes voor "n kwartje. Reclame, niks as reclame! Pak an, juffrouw!" En dc juffrouw pakt het in vettig papier gerolde bosje paling aan. stopt het in haar karbiesje en schuifelt verder. „Ass ik seg een koopie. dan bin ik goe- koop. anders mot je 't niet segge. Spotgoeie- koop. En 'n kwaliteit! Kwaliteit! Meneer, daar kenne se in de winkels niet tegen an. Ik seg maar so. net als op de kermis: geen aapies. geen silverpapier. maar noga foor je geld. Staan ik hier op de markt, hoef ik geen dure winkelruimte te betale. en geen pomadehoofdc van bediende. Daarom ken ik sowat foor niks verkoope. Ah! Soo'n kans krijg je nooit weer! Gistere stond ik op de markt in Mokum, daar heb ik ze verkocht foor negeneseventig spie. Geen cent minder. Maar nou? Geen zeventig, geen vijfenzestig of zestig geen vijf en vijftig, geen vijftig cent, geen vijfenveertig, geen vier. drie, twee of een en veertig cent. afijn, omdat U 't bint. juffrouw, voor veertig cent geef ik me goeie goed weg! Heb ik fandaag effe een royale bui! Voor niks. voor niemendal!" De woordenvloed der kooplui is verbijste rend. Ik heb hen met diepe bewondering aan gehoord, hoe ze soms urenlang doorpraten, hun waar aanprijzen, er nu en dan grapjes tusschendoor werpen, en het publiek over stelpen met loftuitingen op het artikel, het bezig te houden totdat het psychologisch mo ment gekomen is de waar van de hand te doen. En het is de kunst, dat oogenblik te vinden, het oogenblik waarop de omstanders het gauwst en gemakkelijkst In hun zak tasten „Segare! Beter dan waar ook! Een jaar garantie erop op 't kistje bedoel ik. Prima, prima! Kijk eens hier, U ken gaan in de win kels in de Houtstraat, U kan gaan in de grootste magazijnen, overal, waar u maar wilt ik loof deze rijksdaalder uit aan ieder, die dezelfde kwaliteit voor dezelfde spotprijzen ken krijgen. Bestaat gewoonweg niet. Pro beer es. meneer, steek er maar eentje op! U rookt d'r langer van as ik, van die sigaar! ja, je mot maar bij mijn kornme! En as jp dan die segare toch niet neemt, omdat je ze so lekker vindt, doe het dan om je schoonmoe der de kamer uit te werken. Je gaat in een grooten kring om d'r heen zitten en je blaast d'r den rook in 'r gezicht. Want 'r staat ge schreven: eert je vader en je moeder, maar van je schoonmoeder staat niks, Smaakt ie, meneer? O. zoo!" Ik zeg het nog eens, ik bewonder de markt- kAplieden om hun verbluffende woorden vloed en de handigheid, waarmee ze het pu bliek soms weten te bereiken. En terwijl ik verder wandel, hoor Ik ach ter me: „Reuzekoopie! Ferdien lk niks an! Mijn meer gekost inkoop A. J. C. VL. HAARLEM'S DAGBLAD CRICKET IN ENGELAND Een merkwaardige wedstrijd: Giou- .cestershire slaat Yorkshire in één dag! Voor het eerst sinds menschenheugenis is een driedaagsche wedstrijd geëindigd zooals de match tusschen bovengenoemde counties. Woensdag en Donderdag kon wegens den re gen geen bal gebowld worden en toen het Vrijdag droog was. had de wedstrijd prac- tisch geen beteekenis meer. Maar de aan voerders Lyon en Greenwood dachten er an ders over; beiden wiV.en een kans wagen om de begeerde 15 punten voor een overwinning te veroveren: zij kwamen overeen, de eerste innings als het ware niet te spelen. Te half twaalf trok heel Yorkshire het veld In, Robinson bowlde 1 bal, die 4 extra's op leverde en Gloucester's aanvoerder sloot de innings. 10 minuten later dezelfde vertoo- ning; nu bowlde Hammond één bal die even eens voor 4 extra's ging en de Yorkshire- innings was afgeloopen! Er zijn natuurlijk argumenten voor en tegen deze handelwijze: onze indruk is, dat de strijd om de punten hier wel op de spits wordt gedreven, maar aan den anderen kant getuigt het van prij- zenswaardigen ondernemings-geest. Regle mentair is het volkomen juist, want een match, waarvan de 2 eerste dagen verregend zijn, wordt beschouwd als een één-daagsche wedstrijd met het recht voor de aanvoerders om op elk moment te sluiten. Bij een norma le 3-daagsche ontmoeting hebben de cap tains deze bevoegdheid eerst op den tweeden dag. Toen Gloucester ten tweeden male naar de wickets trok, bleek aldra, dat het wicket ten gevolge van den velen regen moeilijk te be- polen was. Verity maakte hiervan een dank baar gebruik, maar ondanks zijn fraaie cij fers 764 in 25 overs werd het Gloucester- totaal toch nog 171. Yorkshire had 2/ uur speeltijd over en probeerde, geheel in den geest van deze match, de runs te maken. Het bowlen van Goddard (521) was cracks als Sutcliffe, Leyland en Oldwyd te machtig en het laatste cricket viel op 124. zoodat Glou cester met 47 runs won, de volle 15 punten kreeg en de leiding in de competitie her overde Als bijzonderheid zij nog opgemerkt, dat Yorkshire voor het laatst van Gloucester ver loor in 1913 met2 runs! In de eerste helft van de week slaagde Middlesex er in de Nieuw-Zeelanders te klop pen. Het feit, dat de beste batsman Demp ster ontbrak, is een klein excuus. De county begon met 241 (Hendren 74. Aller 58), waar na Nieuw Zeeland er slechts 152 maakte (Peebles 566). De tweede innings van Midüelesex leverde 225 runs op, zoodat de toeristen 315 runs moesten maken om te win nen. Het lukte nist ondanks een fraaie po ging van Blunt (82); op 235 ging de laatste man run out! Worcestershire behaalde een fraaie over winning op Gloucester, dat op de eerste in nings een voorsprong van 29 runs had (207 tegen 178); Worcester maakte daarna 248 (Gibbons 71, Root, de bowler, 54) en gooide Lyon's team uit voor 118. Ook met den bal had Root succes, n.l. 432 in 22 overs; Ham mond was topscorer met 38. Notts (379 voor 7 en 29 voor 0) won ge makkelijk van Somerset (67 en 338 in de eerste innings was Larwood (725) onbe speelbaar. Engeland's oud-aanvoerder White scoorde in de tweede een century, precies 100. Worcester is dit jaar in prima conditie; Kent werd in 2 dagen met 5 wickets geslagen in een wedstrijd met zeer lage totalen. Kent maakte 76 (Jackson 625) en 110 (Pcrks 6— 40) en Worcester 112 CTreeman 7-22) en 76-5. Een echte bowlersmatch! Ook Middlesex is sinds het vorige seizoen herboren en won met 8 wickets van Somer set, dat tot nu toe weinig presteert. Het bat ten van.Haig (82) en het bowlen van Peebles in de tweede innings (662) was te sterk voor Somerset. Hendren sloeg met een for midabele zes de winning hit! Wederom dank zij Larwood won Notts van Hampshire ge makkelijk met 10 wickets; de fastbowler was op een gevaarlijk wicket extra snel, bowlde in de tweede innings 16 overs en nam 6 wickets voor 20 runs! Het Hampshire totaal werd slechts 68! Surrey behaalde eindelijk de eerste volle overwinning, dank zij een geweldige score tegen Warwickshire, n.l. 503 voor 4. Hobbs 147, Ducat 125 en Shepherd 140. De tegen partij bracht het slechts tot 139 en 252. Er zijn tot nu toe nog 2 counties ongesla gen, n.l. Middlesex en Leicestershire: de laatste bracht het eigenaardig genoeg even min tot een overwinning! UMPIRE. WATERPOLO DE FUUT—DE WATERRATTEN. (0—10). Den eersten wedstrijd voor den nationa- len polodag speelden De Waterratten tegen De Fuut. Deze speelt met zes menschen, zoo dat de Waterratten er ook één laten uitvallen en met de volgende .opstelling in het water gaan: Van de Broek: S. de Vries, A. H. de Bruyn, A. C. de Bruyn; N. de Vries en v. Ko- ningsbrugge. In het begin schijnen de spelers nog al last van het koude water te hebben, maar als N. de Vries de score opent, wordt er goed aan gepakt. Even later maakt dezelfde speler er 0—2 van. Steeds zijn de Waterratten in den aanval. Dan is het A. C. de Bruyn, die num mer 3 scoort. Enkele aanvallen van de Fuut loopen op niets uit; de Waterratten-achter hoede heeft gemakkelijk werk. N. de Vries scoort tweemaal achter elkaar. (05). Na de rust weer hetzelfde spel. Nauwelijks is begonnen, of Van Koningsbrugge scoort no. 6. Dan volgen eenige aanvallen van de Fuut, doch voor het doel brengen zij er niets van terecht. Weer volgt een Waterratten- aanval; Van Koningsbrugge maakt er 07 van. Even later scoort dezelfde speler op nieuw. (08). Een paar aanvallen op het Waterratten-doel loopen op niets uit. Bij een aanval op het Fuut-doel is het weer Van Ko ningsbrugge, die scoort. (09). Nog is het niet genoeg en als even later A. C. de Bruyn no. 10 scoort, heeft De Waterratten de finale bereikt. DE WATERRATTEN—DE ZIJL. (2—0). Deze wedstrijd was spannender, dan de eerste. Er werd vrij goed gespeeld. Jammer was het, dat er in de tweede helft bij de Wa terratten een inzinking plaats had. Direct wordt flink aangepakt en al gauw liggen de Waterratten vcor het Zijl-doel; de keeper wordt aan het werk gezet. De midden-ach ter van de Zijl blijkt nogal gevaarlijk te zijn, doch de Waterratten-achterhoede weert zich geducht; zij zet geregeld de voorhoede aan het werk. Weer komen de Waterratten terug en nu weet A. C. de Bruyn mooi te doelpun ten. (1—0). Verwoed komt de Zijl nu opzetten; eens krijgt v. d. Broek een zeer gevaarlijk schot, dat hij echter mooi weet te houden. Aan den anderen kant toont de keeper dat hij even- HENGELEN „HET BAARSJE". Zondag hield bovengenoemd Vischcollege een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart, richting Vijfhuizen. Voor dezen eersten wedstrijd vanhet seizoen waren zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld, zoodat er veel animo was. Er werd drie uur gevischt. De vangst viel niet erg mee. In het Clubge bouw werden de prijzen bekend gemaakt. Ze werden behaald door: le pr. A. Borsje, 2e pr. Smit Jongbloed, 3e pr. W. Corsten. 4e pr. H. Veen, 5e pr. F. Hoogeboom, 6e pr. F. Slot, 7e pr. H. Corcelius, 8e pr. C. Beekhuis. Door den voorzitter, den heer C. Beekhuis, werden de prijzen, met een kort woord den winnaars ter hand gesteld. A.V.C. Zaterdagmiddag hield het Vischcollege A.V.C.. wier leden werkzaam zijn op de Cen trale Werkplaats alhier, een grooten kas- wedstrijd op witvisch te Aalsmeer. Er werd tweemaal anderhalfuur gevischt; de vangst was zeer goed. De uitslag was: le prijs T. Broekhuizen, tevens kampioens-Medaille: 2e pr. H. Veer.. 3e pr. P. v. Woerkom, 4e pr. M. Willems, 5e pr. P. v. d. Maas. 6e pr. A. Fiege, 7e pr. P. v. d. Smissen, 8e pr. H. v. d. Smissen. 9e pr. C. de Vries, 10 pr. J. v. Stade en lie pr. J. Schel. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter, den heer H. Veen, uitgereikt. ONDERLINGE KASWEDSTRIJD. Het Vischcollege „De Dageraad" hield Zon dag ter opening van het seizoen een onder lingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. Er werden 120 stuks gevangen. Prijswinnaars waren: le pr. C. Westerman, tevens werd hem als „held van den dag", een zilveren Bekertje overhandigd, geschonken door den heer J. P. Pieters; 2e pr. M. Koedyker, met een kistje sigaren, ee geschenk vair den heer J. Trautlg, voor het kleinste vischje, 3e pr. C. H. Larson, 4e pr. C. Schildman, 5e pr. P. Jansen, 6e pr. Calland, 7e pr. B. Larson, 8e pr. P. Breeuwer, 9e pr. P. Louwkamp, 10e pr. Warmerdam, 11e pr. J. Wesseling en 12 pr. J. P. Pieters. Des avonds werden de prijzen in het Club gebouw door den voorzitter, den heer B. Larson, met een toepasselijk woord uitgereikt. Het verdere deel van den avond stond onder leiding van den heer J. Wesseling, die met zijn muziek, het gezelschap aardig wist op te vroolijken. „DE RUISCHVOORN". Bovengenoemd College hield Zondag ter opening van het vischseizoen een grooten on derlingen wedstrijd, waarvoor mooie prijzen waren beschikbaar gesteld. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart te Hillegom. De vangst was niet heel mooi, maar viel toch mede. De uitslag was als volgt: Grootste visch 1ste prijs C. Spoor met een visch van niet minder dan 43 c.M. J. M. Sloof had het geluk het grootste aantal te vangen; hij won den 2den Prijs met niet minder dan 39 stuks, 3de prijs G. Sloof 25 stuks, 4de prijs J. Kes- sens 22 stuks, 5de prijs G. v. Slooten 21 stuks, 6de prijs P. v. Bruggen 19 stuks, 7de prijs S. Inpijn 18 stuks, 8ste prijs A. v. d. Wouwer 14 stuks. 9de prijs M. J. Scheffer. na loting met A. v. d. Wouwer. In het Clubgebouw reikte de voorzitter de prijzen uit. DAMMEN. OM HET NEDERLANDSCHE CLUB KAMPIOENSCHAP. „Haarlemsche Damclub", kampioen. De Zondag te 's-Gravenhage gespeelde kampioenswedstrijd tusschen de „Haarlem sche Damclub" en de Damclub .Rotter dam" was een waardig slot van een bijzon der spannend kampioenstournooi. De ..Haarlemsche Damclub" had dezen wedstrijd slechts gelijk te spelen om beslag te leggen op het Nederlandsche clubkam pioenschap. terwijl de Damclub „Rotterdam" beslist moest winnen; een 119 overwin ning was voor haar evenwel voldoende. Aan alle borden werden fraaie en spannende partijen gespeeld en de talrijke toeschouwers genoten dan ook van de vele mooie staaltjes damkunst. Een verrassing was, dat de Haarlemsche invaller De Waard, die eerst een schijf ach ter stond, het eerst zijn partij won door een blunder van den Rotterdammer. Dukel bracht hierna den stand op 3—1 voor Haarlem en Greeuw spoedig daarna op 4—2. Van Eijk had intusschen tegen de Jongh een winststelling geforceerd, doch faalde op het beslissende moment, waardoor de Rotter dammer nog juist remise wist te maken. Hierdoor was dus de stand op 53 voor Haarlem gebracht. Tot op dit moment ging alls uitstekend voor de ..Haarlemsche Damclub", doch hierna kwam plotseling een keerpunt in den wed strijd. De Jong en Van Looij, welke beiden het ge- heele seizoen nog geen partij voor hunne vereeniging verloren hadden, bevonden zich in een zeer benarde positie en ondanks zij zich met den moed der wanhoop verdedi gen, konden zij toch niet voorkomen dat kets de Vries en Hagenaars den stand op 75 voor Rotterdam brachten. Tot overmaat van ramp kon ook Poppen het tegen Bouwman niet bolwerken en na een krachtig eindspel besliste de Rotterdam SPEURDERS OP DE HONDERD RUITEN. E. LECT iFtRCQ. Een zeer dramatische figuur in de damge- schiedenis is ongetwijfeld geweest de circa een halve eeuw geleden gestorven Fr arische meester E. Leclercq. „Père Leclercq", zooals hij in die dagen door de Fransche damspelers werd genoemd, was de uitgever van het eerste damtijdschrift en juist deze omstandigheid heeft hem tot een dramatische figuur gemaakt. Leclercq, wiens naam de tegenwoordige dam- generatie nog alleen bij overlevering kent. vierde zijn trïomphen in den tijd van de groote meesters Jobert, Dussaut en Barie- ïing toen Weiss zich onder de grooteren ging scharen en Bizot naderde. Reeds in die jaren begon de last der jaren op Le clercq te drukken. Oogenschijnlijk leek het op hij een een voudig en rustig bestaan had en niemand ver moedde dat achter zijn gewoonten, die dik wijls den spotlust der dammers opwekten, een hartroerende toestand verborgen was. In het café ,„du Globe" op de Boulevard Straszbourg een groot café waar allerlei takken van sport werden beoefend kwa men de Parijsche damspelers alken dag te zamen. Zij werden er echter nauwelijks ge duid en niet vriendelijk bejegend, want.... dammers drinken over het algemeen niet veel; de eigenaar van „du Globe" kon aan hen dus niet veel verdienen. Hij wees hen welis waar niet de deur, doch hij verjaagde ze van den eenen naar den anderen hoek en bedacht alle mogelijke voorschriften om ze aan te sporen tot het maken van verterin gen. Leclercq verteerde ook. Als het half twee sloeg kwam hij. maar vóór hij zijn gewone plaats innam, die zijn vrienden voor hem openlieten, griste hij van alle tafeltjes de dagbladen, die hij kon be machtigen en installeerde zich daarna om zich te verdiepen in zijn lectuur. Na de mid dagbladen volgden die van 's avonds, want Leclercq bleef in zijn café gedurende twaalf uren zonder diner of souper, omdathij noch dineerde, noch soupeerde. Deze zon derlinge wijze van handelen schreef men toe aan originaliteit; tmen beschouwde hem als een excentriek persoon. Hij vergenoegde zich niet alleen met lezen. Daartoe aangezocht loste hij moeilijke gevallen met betrekking tot het damspel op, was bereid tot het be spreken van partijen en daarbij hield hij zich bezig met z'n „revue", waarvan hij om de kosten van verzending te besparen, de exemplaren zelf bezorgde bij de weinige abonnés. Zijn revue! Dat was zijn leven. Daarin kwam schitterend aan den dag de ondoor- grondelijke kinderlijkheid die hem karakte riseerde. Jt, de Parijsche damspelers hebben zich vermaakt om dezen uitnemenden man, die zijn gang ging met de overtuiging dat hij bezig was een fortuin te maken. Al zijn geld besteedde hij aan zijn revue en getroostte zich daarvoor de grootste opoffe ringen. De revue, zoo dacht hij, heeft ca. 100 abonnés a Frcs. 10 per jaar. Wanneer ik 300 exemplaren laat drukken, kan ik 200 exem plaren ter zijde leggen. Deze zullen in waarde toenemen omdat er niets dergelijks bestaat en het aantal amateurs moet toenemen. De revue bestond toen vijftien jaren. Der halve was er frcs. 30.000 vergaard. Leclercq ontbrak nimmer in „du Globe". Eens echter was hij niet aanwezig. Dat was een gebeurtenis. Men stelde een onderzoek in en vernam dat hij ziek lag op/ zijn dakka mertje. Edmond Lenoir maakte van relaties gebruik om hem met spoed te doen opnemen in een ziekenhuis. Helaas stierf Leclercq spoedig van uitput ting. Verre verwanten doken op, die aanspraak maakten op de bezittingen van den over ledene, d.w.z. van de rewue. Wat zijn vrienden bij de liquidatie toen bemerkten, maakte dat zij het spotten ver leerden. De arme Leclercq had gedurende de vijf tien jaren, dat zijn revue bestond, meer dan karig geleefd van een klein jaargeld, waar van hij nog het grootste gedeelte besteedde aan zijn revue. Hij vergenoegde zich imet één ri:. al tijd 's middags in een goedkoop eet huis. Voeg daarbij 35 centimes voor (zijn koffie in „du Globe" en 5 centimus voor den kellner en ge hebt zijn uitgaven. Want van zijn woning naar het café en terug ging hij immer te voet, weer of geen weer. Nimmer had hij daarover met zijn vrien den gesproken, wat jammer was, want goede vrienden zouden hem zeker op kiesche wijze hulp hebben verleend. Bij de liquidatie vond men een stapel af leveringen opgehoopt in het kleine dak kamertje, dat op korten termijn moest wor den ontruimd. De uitgever vond goed, ze in bewaring te nemen. Ze werden opgestapeld in een hoek waar leerjongens en muizen zich uitsloof den om ze tot niets terug te brengen. Vrienden verzamelden geld en kochten de verzameling op. Aldus eindigde het levens werk van Leclercq en zijn silhouettedie I van een eenvoudig, rechtschapen, oprecht mande kleine figuur met ae kniopende I oogen. met zijn kleine gebreken en zijn ver anderlijke stemming zoo men hem niet volgde in 2'r. enthousiasme voor „zijn revue" eigenschappen die z'n vrienden dikwijls dre ven tot ondeugende strekenkan ons nog slechts opwekken tot sympathie en mede lijdenden eerbied. Het damspel is aan Leclercq veel verschul digd, wiens naam. indien men rechtvaardig en dankbaar wil zijn, aan de vergetelheid moet ontsnappen. BRIDGE. BRIDGEWEDSTRÏTD TE SCHEYEN1NGEN EEN SUCCES. De Internationale bridgewedstrijd. die. on der auspiciën van den Ned. Bridge Bond Zaterdag en Zondag jl. werd gehouden in het Kurhaus tc Scheveningen, is. volgens het. Hbld. in alle opzichten geslaagd. Aan "net einde van den vreedzamen strijd. Zondagna middag. gaf mr. G. A. Boon uiting aan de gevoelens van erkentelijkheid, welke de 180 deelnemers koesterden jegens het- bondsbe- stuur. Voorts uitte mr. Boon de hoop, dat in September nogmaals in het Kurhaus zulk een wedstrijd zou worden georganiseerd. De bondsvoorzitter, de heer A. J. E. Lucar- die. bracht dank aan allen, en vooral aan de bultenlandsche deelnemers. Het denkbeeld van den heer Boon werd ook bij het bestuur met sympathie begroet. MOTORSPORT. AUTO- EN MOTORFEEST TE UTRECHT. BIJ HET LUSTRUM VAN DE HOOGESCHOOL Ter gelegenheid van de viering van het 59ste lustrum van de Utrechtsche Hooge- school heeft de Lustrumcommissie van het Utrechtsche Studentencorps besloten de fees telijkheden der lustrumweek te openen met een auto- en motorfeest op Zaterdag 27 Juni. Het zal bestaan uit: A. Een wimpelrit naar Utrecht voor auto's en motoren. Deze rit vindt plaats over ver harde wegen en zal in diverse routes (voor deelnemers uit alle richtingen) uitgezet worden met een lengte van 100 tot 120 K.M. B. Een gecostumeerde optocht voor moto ren door de straten van Utrecht. Als jury zal de lustrumcommissie van het Utrechtsch Studenten Corps zitting houden op het U.V.V.-terrein waar de optocht zal vertrek ken en aankomen. C. Behendigheidswedstrijden voor autorij ders en autorijdsters. D. Behendigheidswedstrijden voor motor rijders en motorrijdsters. Voor deze wedstrij den is het U.V.V.-terrein Beschikbaar gesteld. Men heeft zich van de medewerking kun nen verzekeren van de Utrechtsche Provin ciale Motorwielrijders Club. De laatste is er kend door de K.N.M.V. ATHLETIEK JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN A.V.A.C. Een der actiefste athletiekvereeniglngen te Amsterdam de A.V.A.C., zal 15 Juni haar ko peren jubileum vieren, ditmaal niet met een feestavond of receptie, doch met groote na tionale wedstrijden, welke zullen gehouden worden Zondag 14 Juni op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam. VOETBAL OOSTENRIJKSCHE BEROEPS VOETBALLERS NAAR ONS LAND. 24 JUNI WEDSTRIJD TEGEN R. C. n. Nu de Oostenrijksche beroepsvoetballers op zoo overtuigende wijze Schotland en Duitsch- land hebben geslagen, is het van de Holland- sche clubleiders goed gezien sterke prof teams naar Nederland te laten komen. W.S.C. komt het eerst op bezoek en speelt de vol gende wedstrijden: Zaterdag 13 Juni des avonds om half acht in het Stadion tegen het Amsterdamsch elftal; 14 Juni tegen D.F.C. te Dordrecht; 17 Juni tegen A.D.O. te Den Haag; 20 Juni tegen Het Gooi te Hil- sersum; 21 Juni tegen Eindhoven te Eind hoven: 24 Juni tegen R.C.H. te Haarlem. Daarna komt Wacker op bezoek, die een vijftiental wedstrijden op het programma heeft staan. En als slot de Oostenrijksche Amateur kampioen Cricketer, die van half Augustus tot Begin September In Nederland eenige wedstrijden zal spelen. Een mooie gelegen heid om eens een vergelijking te maken tus schen het Hollandsche en Oostenrijksche amateurvoetbal. Verontwaardigde Schoonheid. Of misschien ook reclame? UIT DE STAATSCOURANT. ONDERSCHEIDINGEN. Benoemd is tot officier in de orde van Oranje Nassau, mr. J. van Heerde, admini strateur, chef van de afö. Militaire Zaken ter Gemeente-Secretarie van Amsterdam. BURGEMEESTERS Benoemd is tot burgemeester der gemeente Ritthem P. W. ter Haar. AUDIëNTIES. Morgen geen audiëntie door den minister van Waterstaat en Vrijdag niet door den minister van Koloniën. A.s. Donderdag geen audiëntie door den minister van Arbeid Handel en Nijverheid DE WEG HALFWEG—AMSTERDAM. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich op nieuw gewend tot den minister van Water staat met het verzoek om op den weg Half wegAmsterdam een gesloten wegdek te doen aanbrengen. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN. Maandagavond is te Hengelo een ernstig auto ongeluk gebeurd. Het 14-jarige meisje Van Seitzema. wonende aan een Gastorweg, reed van genoemden weg den Oldenzaalschen Straatweg op. Op dat oogenblik kwam uit de richting Oldcnzaal een auto aanrijden. De chauffeur reed met volle vaart tegen een boom op. doch kon een ongeluk niet voor komen. Het meisje werd zoo ernstig gewond, dat de dood enkele oogenblikken later in trad. De chauffeur kreeg slechts lichte ver wondingen. De auto werd geheel ver nield. De politie onderzoekt ih hoeverre den chauffeur schuld treft. TRAMVERTRAGING. Maandagmiddag om vijf uur is op de Zijl vest van een vrachtauto een wiel afgebroken en de achteras gebroken. Dit geschiedde op de tramrails, zoodat lijn 4 geblokkeerd werd. Het tramverkeer ondervond ongeveer drie kwartier vertraging. EEN KISTJE MET GELD ONTVREEMD. Een juffrouw, die vijf weken in de Maria- Stichting had gelegen, kwam bij haar thuis komst lot de ontdekking, dat uit haar wo ning een kistje met geld gestolen was. De meeste Schoonheidskoninginnen stellen haar gaven veelal ten dienste van de re clame. Men ziet haar dikwijls afgebeeld in dé advertentiekolommen, waarbij dan ver meld staat, dat een bepaald middel tot hare schoonheid bijgedragen heeft. Maar er zijn ook uitzonderingen. Miss Europa 1931, mad.elle Jeanne Juilla doet daaraan niet mee. Zij zag op een zeker oogenblik haar foto in een of ander blad en las tot haar groote verbazing, dat zij haar schoonheid dankte aan de fabrikaten van een parfumerie-firma. Zij knipperde eenigo malen met haar schoone oogleden, streek mot hare beeldschoone vingeren even be dachtzaam over heur schoone haren en belde een advocaat op. En nu is er een proces aanhangig tegen den snooden reukwerkvervaardiger, die haar naam ijdelyk gebruikt heeft. Die het argc- looze publiek in den waan bracht, dat zijn producten haar schoonheid verhoogd hebben! Het mocht wat! Haar schoonheid heeft geen hulp noodig, haar schoonheid is en blijft natuur! O. zoo! Of is dit misschienóók reclame! HAARLEMSCHE SPORTVEREENIGING DE KAMPIOEN. Onder groote belangstelling had de eerste tralningsrit der weckcompctitie plaats en wel een handicap sprint over pl.m. 700 Meter. Na zeer spannende, fraaie ritten was de uitslag als volgt: 1. v. Egmond 5 punten, 2. v. Dijk 4 p., 3a Fabel 3 p., 4. v. Baak 2 p., Schijve- naar, v. Hoeve, Gruyters, Dijkers. Moerkerk, Kinket, Reyneveid en Meng ieder 1 punt. Schell opgegeven. De uitslag van de Zondag gehouden sprintrit over 1 K.M. voor B-klas- sers was als volgt: 1. Scheidier. 2. Kinket, 3. Moerkerk, 4. Reijneveld, 5. v. d. Hoeve. 6. Meng. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZ.AAL. Aantal bezoeken in Me! 9793 waarvan 4554 aan de Krantenkamer en 1700 aan de alge- meer.e leeszaal. Uitgeleend werden 1979 boeken. Filiaal Haarlem-Noord: Aantal bezoeken in Mei 1928, waarvan 676 aan de leeszaal. Uitgeleend werden 1551 boeken.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11