De strijd te Kopenhagen. VOETBAL. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. WIE WINT IN WIMBLEDON? HAARLEM'S DAGBLAD IJMU I DEN DE TRAWLERS. De stoomtrawler „Urania" IJM. 65 van de stoomvisscherij-maatschappij „Die Scelvisch" werd wegens de slechte uitkomsten opgelegd. De stoomtrawler „Derika 5" IJM. 418 van de N. E. M. vaart Zaterdag a.s. weer uit om de visscherij te gaan beoefenen. DE HARINGVISSCHERU De stoomtrawler „De Hoop II" IJM. 40 en van de Zeevïsscherij-Mij „de Hoop II" en de motorlogger „Marten Bernardus" IJM. 405 van de v. E. M. worden gereed gemaakt voor de haringvisscherij. NOG TE JONG Door de rijksveldwacht werd de tremmer van den stoomtrawler „Eveline" van de N.V. Nationale stoomvisscherij van boord gehaald omdat deze nog geen 18 jaar oud was. IJMUIDEN'S BLOEI In de dezer dagen gehouden bestuursver gadering van de Vereeniging Umuiden's Bloei deed de voorzitter mededeeling van het toetreden van 22nieuwe leden, meerendeels pensionhouders. Voor het kmoende seizoen waren bij het bestuur een 50-tal aanvragen om plaatsing van badgasten ingekomen. Wel een bewijs dus, dat er steeds meer vraag is naar pensionruimte, en het is te hopen, dat velen gaan inzien, vooral in dezen malaise- tijd, dat er hier mogelijkheden zijn voor IJmuiden. Verleden jaar kon het bestuur niet eens aan alle aanvragen voldoen. Van het bestuur der IJ. V. V. Stormvogels was een dankbetuiging Ingekomen voor het beschikbaarstellen van een medaille voor den internationalen voetbal-wedstrijd op Hemel vaartsdag. Besloten werd aan het gemeentebestuur een schrijven te richten, met verzoek om twee wegwijzers te plaats en wel op het Velserduin- plein, aangevende de richting IJmuiden en een bij de betonbrug, aangevende de richting naar het zeestrand en naar de sluizen. Dit verzoek werd gedaan na overleg met den plaatselijken consul van den A. N. W. B., die tevens bestuurslid van Umuiden's Bloei is. Daar de gemeenteraad onlangs in principe besloot de gronden langs den IJmuiderstraat- weg in erfpacht te aanvaarden, werd besloten aan den raad een adres te richten, met ver zoek om daarop een passende beplanting aan te brengen. Ook nu kwam de oeververbinding weder aan de orde; men sprak er zijn teleurstelling over uit, dat van een oplossing nog niets wordt vernomen. SPAARNDAM KINDER- EN VOLKSFEEST. De Commissie tot het houden van Kinder feest op Koninginnedag heeft besloten de feesten dit jaar wederom te doen houden op 31 Augustus a.s. ZANDVOORT ONTVLUCHT. De eigenaardige gedragingen van een da me, die zich voor Greta Garbo uitgaf en op straat verschillende personen aansprak, hadden tot gevolg, dat de politie een onder zoek instelde. De dame bleek een patiënte uit een zenuwlijdersinrichting te vzijn. Ze werd door een verpleegster weer 'terugge bracht. AANGEHOUDEN. Een 12-jarig Rotterdammertje, die hier rondzwierf werd door de politie aangehou den. Hij bleek ide ouderlijke woning ontloo- pen te zijn. REVOL. SOCIALISTISCHE PARTIJ De afdeeling Zandvoort van de Revolu- tionnair Socialistische Partij houdt Vrijdag 12 Juni een openbare vergadering in de zaal van den heer G. de Leeuw in de Stations straat. De spreker is de heer H. Sneevliet met het onderwerp: Wat wil de R. S. P.? Denemarken is een der eerste continentale landen geweest, waar de voetbal rolde en men het spel met zooveel ernst en liefde be oefende, dat het al betrekkelijk spoedig op een vrij hoog peil stond. Nedei'land heeft het voorbeeld vair Denemarken gevolgd, zoodat beide landen zich zoo ongeveer aan het be gin van deze eeuw als de toonaangevende landen op voetbalgebied van het vasteland beschouwden. De Denen slaagden er toen reeds in een vrij regelmatig contact te ver krijgen met Schotsche en Engelsche ploe gen, waardoor in de maanden Mei en Juni tal van internationale wedstrijden te Kopen hagen werden gespeeld, die als evenzooveel lessen voor het Deensche voetbal golden. Het moet erkend worden, dat de Denen van die lessen een goed gebruik gemaakt hebben. Zóó krachtig hebben ze destijds hun spel weten te ontwikkelen, dat het Engelsche amateur-elftal er nooit in geslaagd is te Kopenhagen de overwinning te behalen. Tweemaal kwamen de Engelsche amateurs op bezoek en tweemaal werden ze door de Denen geslagen en wel met 21 en 30. Bij de tegenbezoeken aan Engeland wisten de gastheeren evenwel revanche te nemen. In 1908 won Engeland na een spannenden strijd met 2—0 en in lOil met 3—0. Die laatste nederlaag was echter hoofdzakelijk het ge volg van het feit. dat reeds spoedig de Deensche doelman door een ongeluk moest VRIJDAG 12 JUNI 1931 SPORT EN SPEL HONKBAL SCHOOLNEGENTALLEN. Zaterdagmiddag worden de twee laatste wedstrijden door de schoolnegentallen van de Middelbare Scholen gespeeld. Op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan ontmoeten elkaar om half drie: de R.H.B.S. te Velsen en de H.B.S. B. te Haarlem. Onmiddellijk na afloop van dezen wed strijd, dus half 4 speelt de winnaar den eindstrijd tegen het R.K. Lyceum, eveneens uit Haarlem. Het programma voor deze week luidt als volgt: Eerste klasse: Zaterdag: Ajax IHaarlem I. A.G.H.C. I—Quick I. T.O.G.O. I—ZJR.C. I. V.V.G.A. I—Blauw Wit I. Tweede Klasse: Zaterdag; A.M.V.J. I—Ajax II. Blauw Wit n—V.V.GA. II. zjR.c. n—t.o.g.o. n. DH.C. aH.C.C. a. Zondag: H.C.C. bA.G.H.C. n. OVERZICHT. Het is nog zeer dubieus of het bezoek, dat Haarlem I Zaterdag aan Ajax zou moeten brengen, doorgaat. Vermoedelijk zit Ajax al zonder terrein. De kans bestaat, dat deze wedstrijd Zaterdag, na afloop van de wed strijden der schoolnegentallen, nog in Haar lem gespeeld wordt. In beide gevallen echter brengt Haarlem een negental op de been, dat bijna de volle sterkte benadert, zoodat we wel vertrouwen, dat Haarlem dezen keer de winstpunten binnen haalt. Blauw Wit heeft den vorigen keer met één run verschil van V.V.G.A. gewonnen. Nu speelt V.V.GA.. thuis; we gelooven, dat thans zij wint. Verder zal A.G.H.C. wel winnen van Quick en T.O.G.O. van Z.R.C. Zondagmiddag speelt H.H.C. b. op het ter rein aan de Kleverlaan tegen A.GJI.C. n. H.H.C. I speelt Zaterdagmiddag in Am sterdam tegen den nieuwen tweedeklasser D.E.C. Daar wij nog niets van dit negental weten, is een voorspelling zeer moeilijk. Toch gelooven wij, gelet op de mooie resultaten van de laatste weken, dat een overwinning voor H.H.C. I het resultaat zal zijn. H.C.C. H ontvangt Zondagmiddag A. G. H. C. n. Hoewel HH.C. sterker uitkomt, dan in den wedstrijd om den Zilveren Bal, zal zij misschien niet in staat zijn om aan de gerouti neerde gymnasiasten een nederlaag toe te brengen. HAARLEM NAAR DEN V.V.G.A.-SPORTDAG. Zondag organiseert V.V.G.A. een sportdag, waarop door haar afdeelingen voetbal, honk bal schermen, turnen, tennis en korfbal ge demonstreerd worden. Haarlem is als tegen partij voor honkbal uitgenoodigd. ZEILEN TWEEDE ONDERLINGE WEDSTRIJD DER HAARL. ZEILVEREENIGING. Zaterdagmiddag en Zondag hebben de tweede onderlinge Wedstrijden van de Haar- lemsche Zeilvereeniging in dit seizoen plaats. Voor de Puzzleklasse en B. M. zijn weer drie wedstrijden vastgesteld en wel op Zaterdag middag, Zondagochtend en -middag. Tevens zeilen de andere schepen twee wedstrijden op Zondag. De start en finish is bij de H. Z. V. haven. De banen zijn) onver anderd. POSTDUIVEN. „DE SNELPOST". Bovengenoemde Vereeniging hield 31 Mei van Fontainebleu een wedvlucht. Eerstge- toonde duif 2 uur 6 min., laatste 4 uur 37. De prijzen werden als volgt behaald: Donkerwolke 1 52, Vergers 2 40 50, G. Dollé 3 14 27 37, Flotman 4 19 46, v. d. Linden 5 55, M. Luiken 6, J. G. Kuperus 7 8 9 21, J. Klumper 10 30 47 48. P. Martens 11 18 24 32 33 36, Van Eisch 12, Zomerdijk 13 38, uitvallen, waardoor Denemarken verder met 10 man moest spelen. In ons land zag men met belangstelling een ontmoeting met de Denen tegemoet. Toe vallig vond die eerste wedstrijd plaats op neutraal terrein en wel te Stockholm tijdens de Olympische spelen in 1912. Blijkbaar onder den indruk van de heldendaden door de Denen in de laatste jaren verricht, ging onze ploeg in 't veld met het noodlottig denkbeeld, dat we den wedstrijd stellig zouden verliezen. De strijd was dan ook inderdaad reeds ver loren, toen onze spelers tot het besef kwamen dat we de Denen best „hebben konden". In de tweede helft zat er een andere geest in onze ploeg; van 30 werd het 41. Ons elftal was toen; Gobel, Wijnveldt en Bouman; Lot- sy, Boutmy en Fortgens; N. Bouvy, J. Vos, Ten Cate, De Groot en Breda Kolff. Na dien hebben onze vertegenwoordigers nog 8 wed strijden met afwisselend geluk tegen de Denen gespeeld. Aanvankelijk voelden de Denen er niets voor om 'hier te komen spelen, eerst na langdurige onderhandelingen kwam men eindelijk tot overeenstemming over een twee tal wedstrijden, waarvan de eerste op 17 Mei 1914 te Kopenhagen gespeeld werd. Die wedstrijd was, wat het eerste gedeelte betreft, wel eenigszins een ontgoocheling voor <le zelfbewuste Denen. Onze aanval speelde zoo goed, dat we de pauze ingingen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. Venbroek 22, Johannesse 23 31, Van Egdom 25 56, Van Leuven 26 35 54, Keerwolf 28 43, D. Schuurman 29, I-Iydanus 41, Facé 42, Veen 45, W. Klumper 49, J. Kuperus 51. KANO-SPORT NATIONALE KANOWEDSTRIJDEN. Aan deze wedstrijden, die 21 Juni gehou den wonden op de Voorzaan te Zaandam, zullen ook enkele Haarlemmers, zoowel van de H. K. V. als van de Trekvogels deelne men. Als verleden jaar zullen verschillende jachten der Haarl. Zeilvereeniging den tocht naar De Zaan ondernemen eenige reeds Za terdagmiddag. ONDERLINGE KANOWEDSTRIJDEN DER H. K. V. Op 28 Juni organiseert de HX.V. onder linge kanowedstrijden op het N.B. Spaarne en Mooie Hel, finish bij de haven der HaarL Zeilvereeniging. ATHLETIEK „SNELVOETERS" NAAR ANTWERPEN. Aan de wedstrijden van de Royal Beer schot Athletic Club, die op 21 Juni a.s. te Antwerpen worden gehouden, zullen de vol gende Nederlandsohe athleten deelnemen: 200 Meter: Benz en Hummel. 1500 Meter: Effern en Dop. Hoogspringen: Nieuwland; 5 KM. Baars; PolsstokhoogspringenOorschot; Discus werpen: Eysker; Olympische estafette Nieuwland, Dop, Hummel en Benz. De athleten Berger, Van der Zee, Zeegers en Sierhuis zijn verhinderd. HOLLANDERS NAAR ENGELAND. Berger zal deelnemen aan de open Engel sche kampioenschappen te Stamford Bridge op 3 en 4 Juli a.s. in de 100 yards en 220 yards. Peters komt uit in het nummer ver springen en voorts in het nummer hinkstap sprong. Van der Zee tenslotte zal deelne men aan het polsstok hoogspringen. WIELRIJDEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Begunstigd door onverwacht mooi weer was er Donderdagavond groote belangstelling voor de wedstrijden op de Stadion-wieler- baan. Het programma verdiende deze De- langstelling alleszins. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs ove r6 K.M. die gewonnen werd door van Egmond. Het tweede nummer was een sprintmatch in twee ritten tusschen den kampioen van Nederland, onafhankelijken, v. d. Leur en den kampioen van Nederland, amateurs, v. d. Linden, een revanchewedstrijd voor den wed strijd van drie weken geleden, die door v. d. Linden gewonnen werd. Het derde nummer brengt voor het eerst van dit seizoen onze sprintkampioenen Moes kops en Meyer weer op de baan met den Duitscher Steffes en den Belg, Arlet. De eerste rit gaat tusschen Steffes, Arlet en Meyer. Arlet moet den kop nemen en Meyer komt middenin te zitten. Zoo blijft de volg orde tot in de laatste ronde Meyer naar voren schiet en vrij gemakkelijk eerste wordt. Uitslag: 1. Meyer (laatste 200 Meter in 12 1/5 sec.; 2 Steffes; 3 Arlet. Nog vóór de pauze wordt de tweede rit verreden tusschen Steffes, Arlet en Moeskops. Langen tijd blijven de sprinters aan den start balanceereo om eindelijk elkaar voor zichtig beloerend in langzaam tempo de eerste ronde te rijden, waarna opnieuw een balanceerpartij begint. Dan schieten de rijders weg. Moeskops zit op de derde plaats. In de laatste halve ronde komt hij echter naar voren en neemt den kop, gevolgd door Steffes die echter gepasseerd wordt door Arlet. Uitslag: 1 Moeskops (laatste 200 M. 12 4/5 sec.) 2. Arlet, 3. Steffes. Het belangrijkste nummer van het pro gramma is de wedstrijd met motorgang- making voor beroepsrijders, Frankrijk Nederland in 2 ritten, elk over 40 K.M. Voor met een 31 leiding. In het tweede gedeelte waren we echter bepaald onfortuinlijk. Niets wilde meer gelukken en zoo verloren we tenslotte met 43. Onze spelers waren: Van Hemert, Bouman en Wijnveldt, Van den Nagel, Lotsy en Bout my, D. Kessler, J. Vos, W. Buitenweg, De Groot en Noorduyn. Wij hebben 6 j aar moeten wachten op den toe gezegden retourwedstrijd. Dat was echter niet de schuld der Denen doch van den oorlog. Nauwelijks was echter de wpenstilstand ge sloten of de Denen kwamen. Dat was op 5 April 1920. Het bleek toen, dat het Deensche voetbal er tengevolge van de isolatie in ver band met den oorlog, niet op vooruitgegaan was. Ons elftal slaagde er dan ook in met 2o te winnen. Boelie Kessler en Jan de Natris maakten ieder een doelpunt. Onze verdediging liet niets passeeren. Onze ploeg bestond uit; Mac Neill, Denis en Verwey, Van Roessel, Bosschart en Steeman; De Na tris, Van Dort, B. Kessler, Van Diermen en D. Kessler. In 1921 vond de retiumwedstrijd te Kopen hagen plaats. Hier werd weer eens bewezen, dat een op papier zwakke ploeg door geest drift sterk kan worden. De volgende spelers wisten een gelijk spel, 11, te bewerken: Van Tilburg, Van der Kluft en Stevens; Sissingh, Hoogstede en Hulsman; M. Tetzner, Roder mond, Van Gendt, Van Diermen en Walder. In deze ploeg waren de beide Blauw-Wit- spelers Van der Kluft en Van Diermen en de Spartaan Van Gendt, de eenige vertegen woordigers van het Westen. Het eenige doel punt werd door Van Gendt gemaakt. In 1922 kwamen de Denen weer naar Am sterdam. Met Van Linge op de spilplaats en het binnentrio van Be Quick in den aanval, slaagde ons elftal er in met 2—0 te winnen. Rodermond en Groen maakten de beide doel punten. Onze ploeg bestond uit: Van Til burg; Pelser en Denis; Hordijk, Van Linge, Hulsman; B. Kessler, Rodermond, J. Bulder, Groen en D. Kessler. Eerst in 1925 kwamen de Denen weer naar Amsterdam en ook ditmaal werd het een overwinning voor de onzen. Dat was een merkwaardige wedstrijd. Ontegenzeggelijk speelden de Denen het beste voetbal. Alleen Frankrijk komen uit; Grassin fJubi), Urago (Pasquier Jr.) Maronnier (Citterie); voor Nederland; Schlebaum (Kaeser), Blekemolen (Didier), Leddy (Schadebot). Na den start volgt een schermutseling om de leiding. Na eenige ronden is de volgorde: Schlebaum - Grassin - Blekemolen - Maron nier - Leddy en Urago. Blekemolen wordt echter spoedig van zijn plaats gedreven door Urago. Na 25 ronden krijgt Leddy zijn tweede lap en even later moet Blekemolen er aan gelooven, wat mede te wijten is aan een fout van Didier. Als er nog 25 ronden te rijden zijn, krijgt Schlebaum, Urago te pakken. Hierop heeft Grassin gewacht. Hij gaat op Schlebaum af, maar zijn eerste po ging wordt door on zen landgenoot ge decideerd afgeslagen. Grassin blijft gevaar lijk, maar Schlebaum is in prachtvorm en gaat met bijna 1/3 baan voorsprong als eerste over de eind streep. Uitslag: 1. Schlebaum (Holland) 30 min. 26 2/5 sec.; 2. Grassin (Fr.) op 200 M.; 3. Urago (Fr.); 4. Maronnier (Fr.); 5. Blekemolen (Holl.) elk 2 ronden achterö. Leddy (Holl.) 5 ronden. Van den sprintwedstrijd voor profs wordt de derde rit verreden tusschen Moeskops en Meyer en Steffes. In den eindspurt gelooft Moeskops het wel; Meyer wordt gemakkelijk eerste. Uitslag 1 Meyer, 2 Steffes, 3 Moes kops. In den vierden en beslissenden rit zit Moeskops er echter weer boven op, na een zeer voorzichtige eerste ronde schiet hij in de laatste bocht van de achterste plaats naar voren en gaat als eerste over de eindstreep. Een halve wiellengte verschil met Meyer die Arlet gepasseerd is. 1. Moeskops, 2 Meyer, 3 Arlet. Totaal klassement: 1 Meyer 4 pnt., 2 Moes kops 5 pnt., 3 Steffes 7 pnt., 4 Arlet 8 pnt. Tenslotte wordt dan de laatste rit over 40 K.M. voor profs-stayers van den landen- wedstrijd FrankrijkNederland gereden. Uitslag: 1. Schlebaum (31 min. 24 sec.) 2 Grassin; 3 Blekemolen (1 ronde); 4. Maron nier (1 ronde); 5. Urago (1 ronde); 6. Leddy (3 ronden). Totaalklassement: 1. Schlebaum 2 pnt.; 2. Grassin 4 pnt.; 3, 4 en 5 Urago, Maronnier en Blekemolen ieder 8 pnt.; 6. Leddy (12 pnt). Eindstand; FrankrijkNederland 2022 punten. DE ZEVENDE KRUIDENIERS- BEURS. VAN 21 TOT 25 SEPTEMBER. Behoudens toestemming van B. en W. zal de 7e Haarlemsche Kruideniersbeurs ge houden worden van Maandag 21 September tot en met Vrijdag 25 September in het Ge meentelijk Concertgebouw. De Beurs wordt wederom 5 dagen gehou den de twee eerste avonden zijn alleen bestemd voor winikeliersbezoeken, die allen een kostelooze toegangskaart ontvangen, waarvan ongeveer 2000 verzonden worden. Niet alleen de Haarlemsche winkeliers ont vangen zoo'n uitnoodiging, doch ook alle belanghebbenden, woonachtig tusschen Alk maar en Leiden, benevens de Zaanstreek en de Haarlemmermeer. Bovendien krijgeni weder alle winkeliers- groepen, buiten de stad woonachtig en ko mende per trein met een gezelschapsbiljet of gehuurde autobus, het volle reisgeld ver goed. Voor winkeliersgroepen, komende uit an dere provincies wordt 50 pet. van het reis geld vergoed. Het bestuur der Koninklijk er kende vereeniging van winkeliers in kolo niale waren „Ons Belang", afdeeling van den Nederlandschen Kruideniersbond (be staande uit de heeren A. B. Slobhouber, voorzitter; j. van der Burg, secretaris; H. C. de Graff, penningmeester; en W. H. van Turnhout, T. Kroon, Joh. Thed. Nic. Versluys L, Nijdam, C. Koopman en J. Baas, leden) doet al het mogelijke om voor een druk be zoek te zorgen om daardoor het succes der beurs zoo hoog mogelijk op te voeren. Vorig jaar werd de beurs bezocht door winkeliers groepen uit Alkmaar, Amsterdam, Zaandam, Krommenie, Velsen, Umuiden, Hilversum en de Haarlemmermeer, terwijl winkeliers uit Overijsel en Zeeland gedu rende die dagen Haarlem bezochten. Het algemeen belang wordt dus terdege door deze zaak gediend. In 1930 werd deze Beurs (nog steeds de eerste in het land, wat organisatie en slagen het afwerken van hun aanval was zwak en toevallig waren onze spelers op dat punt juist nog al gelukkig. Van de betrekkelijk weinig kansen, die we kregen, werden er 4 gebruikt door Tap, Baer van Slangenburgh (2) en W. Buitenweg terwijl de Denen van het veel grooter aantal kansen er slechts 2 in een doelpunt wisten om te zetten. Een jaar later namen de Denen te Kopen hagen revanche op de volgende ploeg: Quax, Denis en van Kol, Nus, Anderiessen en van Heel, Gielens, Küchlin, W. Buitenweg, Tap en Sigmond. Wij verloren met 41, waarbij Wout Buitenweg het eenige doelpunt maakte. In 1927 gingen we weer naar Kopenhagen. Weer speelden we er 11, waarbij Elfring het eenige doelpunt maakte. Denis werd onder den wedstrijd gewond, waardoor hij moest uitvallen. Hij werd door van der Zalm vervangen. Ons elftal was: van der Meulen, Denis en van Kol, Verlegh, Massy en van Heel, Elfring, Smeets, Tap, van den Broek en Weber. Een jaar later namen we met een wedstrijd tegen de Denen afscheid van het oude Stadion. De wedstrijd was een triomf voor onze achterhoede: van der Meulen, Denis en van Kol, die buitengewoon goed op dreef waren. Elfring en Kools maakten ieder een doelpunt en zoo wonnen wij dus met 20. Het elftal bestond uit: v. d. Meulen, Denis en van Kol, van Boxtel, Massy, Schreurs; Elfring, Kools, Tap, Smeets en Weber. In totaal hebben wij derhalve thans 9 wed strijden tegen Denemarken gespeeld waar van Nederland er 4 heeft gewonnen, 2 wed strijden bleven onbeslist en 3 werden door de Denen gewonnen. Met 1716 staat ook het doelgemiddelde in ons voordeel. Van de ploeg, die nu Zondag den tienden wedstrijd zal spelen, hebben van der Meulen, Anderiessen, van Heel en van den Broek reeds eerder tegen Denemarken gespeeld. Ons elf tal zal bestaan uit: van der Meulen, Weber en van Run, Pauwe, Anderiessen en van Heel; Welsch, Adam, Lagendaal, van den Broek en van Nellen. Omtrent het resultaat is TENNIS. TILDEN DENKT...: Straks wordt in Wimbledon op de wereld bekende grasbanen weer gestreden om de hoogste eer in de tennissport. Wie zal dit maal het heeren-enkelspel winnen? „Big Bill" Tilden, de Amerikaan met zijn geweldigen service, heeft verleden jaar van Wimbledon afscheid genomen als kampioen. Toen v/stigde hij de aandacht op zijn land genoot Frank Shields, dien hij in 1931 een kans gaf. De News-Cronicle vraagt zich af of deze voorspelling uit zal komen. In Enge land weet men van dezen Shields zoo weinig. Maar Tilden is een even goed beoordeelaar van tennis, als dat hij speler is. Dit neemt echter niet weg, dat de medewerker aan ge noemd blad op het oogenblik die prognose nog in twijfel trekt. Volgens hem gaat het tusschen Borotra, Cochet Boussus en Brugnon uit Frankrijk, Lott, Van Rijn, Wood en Shields uit Amerika en de Engelschen Austin en Perry. Misschien voegen sommigen hier den Japanner Satok nog bij, al is hij persoonlijk van meening dat deze laatste geen groote rol spelen zal. Hij vermoedt dat Cochet zich de meerdere be- toonen zal. Maar hij kan als Engelsch- man niet nalaten te zeggen, dat Austiq en Perry het hem zeer lastig zullen maken. betreft, volgens verschillende fabrikanten), door meer dan 1500 winkeliers bezocht, ter wijl ongevter 10.00 particulieren van hun belangstelling blijk gaven. Het bestuur is dan. ook nu weer zeer opti- mistisc gestemd voor het welslagen dezer 7de Beurs, aangezien tal van aanvragen voor een Standplaats, uit het geheele land, bij het secretariaat binnenkomen. Het ligt ook nu weer in de bedoeling, dat door de 65 aangesloten leden der vereeni ging voor het middagbezoek weer kosteloo ze toegangskaarten zullen worden verstrekt, daar gebleken is, dat dit door de burgerij en vooral door de dames zeer wordt gewaar deerd. ONDERWIJZERSEXAMENS. Haarlem, eindexamen Da Costa Kweekschool 11 Juni. Geëxamineerd 6 candidaten. Toegelaten de dames: M. H. Freymuth en W. Roepman te Bloemendaal. E. Visser te Santpoort. B. J, Rozeboom, A. W. Daudey, te Haarlem. Afgewezen één candidaat. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS (ESSEN). Haarlem 11 Juni 1931. Geëxamineerd g candidaten. r i Geslaagd de heeren J. A. Heupers, P. S, Hinze, J. A. Lieve, M. C. J. Meyer, Ph. vans der Munnik, C. C. Paap, allen te Haarlem* BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER Bevallen: A. Zekveld—Breure, z., C. van de? Meer—den Boer, z., A. J. C. Gerritsen—MoJ* Ier, z., P. M. Duivenvoorden—Vertegaal, d. Aj, C. Doets—Sprangers, d., G. M. Timmers— Hoogervorst, d., A. M. Suidgeest—v. d. Weiden! 3 z. (drieling) waarvan een levenloos geboren en de andere twee kort na de geboorte zijn overleden. J. de vormer—Cardol, levenl. d., E, M. v. d. RaadtDuivenvoorden, levenl. d. Ondertrouwd: Th. P- Zegstroo 27 j. en J. E. Moleman, 26 j., C. Mes, 32 j. B. Griekspoor 25 j., en J. C. Griekspoor 22 j., J. Snoek 23 j. en G. Haspels, 23 j., G. Schouten 30 j-, en A, Ca Lamboo, 28 j. Gehuwd: G. van Driel, 24 j. en S. E. v. d, Hengst, 20 j. T. Beukman, 33 j. en A. C. v. d, Helm 33 j. Overleden: Louis Stokman, 85 3- ongeh, Clara van Bennekom, 2 mnd. d. van Geurt Bennekom. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: J. A. Hoekendijk en G. C, Koudijs. J. H. Hoogesteyn en E. M. Witteveen. Getrouwd: W. J. de Koek v. Leeuwen en J. A. Th. gravin van Hogendorp. Th. C. Nieuwen huizen en A. M. Dames. Bevallen: J. G. Koning—v. Beek z., M. B, Beliën—v. Steijn z. Overleden: J. A. Noë, 61 j., geh. met A. W, van Koten. moeilijk iets te voorspellen. Het backstel is een proefneming, die mee of tegen kan val len. Van Run heeft als rechtsback goede dingen gedaan. Men zal moeten afwachten, of hij dat ook op de voor hem vreemde plaats van linksback zal weten te doen. Weber heeft plotseling de aandacht op zich geves tigd door zijn goed spel tegen Bristol City, hoewel hij in A.D.O. geen buitengewone heldendaden heeft verricht. Op de midden linie kan men vertrouwen. Welsch is een uit stekend rechtsbuiten, of Adam een dito bin nen speler is, zal men ook al weer moeten af wachten. Slaagt Lagendaal er in een paar schoten te lossen, wat tegen de Denen, die hem nog niet kennen, zeer goed mogelijk is, dan is de zaak in orde. Van den Broek was Zondag met P.S.V. maar matig. Ook hier zal men moeten afwachten of zijn weder opne men in de ploeg gerechtvaardigd is. De Denen komen met een goed voorbereide ploeg in het veld. Ze hebben de Arsenal als sparring partner gehad. Een geschikter tegenstander is zeker niet denkbaar temeer daar de Arsenal een der weinige Engelsche clubs is, die de wedstrijden buiten Engeland werkelijk ernstig opvat. Het resultaat was een tweetal Engelsche overwinningen en een gelijk spel. Men heeft nu het volgende elftal samengesteld: Svend Jensen; Tarp en Knud Christoffersen; Zoelck, Jensen en Johansen; Hansen, Rohde, Joergensen, Uldall en Nilsson. Allemaal zeer sympathieke namen, die ons echter nog weinig zeggen, daar het contact met het Deensche voetbal zich uitsluitend tot de enkele internationale wedstrijden be paalt. Deensche sportbladen zijn voor de meesten onzer een gesloten boek. Wel weten we, dat de doelverdediger Svend Hansen tegen onze ploeg te Amsterdam goede maar ook zwakke momenten had. dat Tarp een stevige en niet te onderschatten achterspeler is, dat Jensen een uitstekende spil is en dat Nilsson en Uldall in 1928 voorwaarts waren, zooals we er hier ook nog wel wat hebben. Maar dat was in 1928. We zullen thans slechts kunnen hopen, dat de beste ploeg wint; indien dat de Neder- landsche ploeg is, zijn we tevreden. C. J. GROOTHOFF. De tiende Wedstrijd tegen de Denen. De balans in ons voordeel. -Oude roem, die wel wat vergaan is. Weinig bekende tegen standers. Het kan vriezen en het kan dooien. Schlebaum.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10