CRICKET. wan Druk bezochte receptie en veteranen wedstrijd. De receptie. aZterdag hield onze Haarlemsche Cricket- Club „Rood en Wit" haar zeer druk bezochte receptie ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan in het gebouw van de Sociëteit Vereeniging aan den Zijlweg. Door de vele bloemstukken, die waren bin nengekomen, had het geheel een recht fees telijk aanzien. Zoo zagen wij o.a. een zeer fraaie mand bloemen van „H.F.C.", van de H.F.C. „Haar lem" en van de H.C.C. „Haarlem", van den Haarl. Cricket Bond, van „R.C.H." en van „E.D.O." Verder waren er nog bloemen van de Haarl. Cricket Ver. „Hercules", van de Haarl. Lawn Tennis Club, van de „Maisschen", Hockey Club, de Hilversumsche Cricket Club, „V. V. V." uit Amsterdam en „HermesO.V.S." uit Schiedam. Ook de buffet-Chef van de jubilaresse met familie had door een mooi bloemstuk van zijn belangstelling blijk gegeven. Vele hartelijke, waardeerende en geestige woorden werden gesproken; zoo werd het bestuur o.a. toegesproken door ir. W. C. G. H. van Mourlk Broekman, directeur van het gemeentelijk Lyceum die voor sport steeds veel belangstelling toont; door den heer J. Titsingh als afgevaardigde van „Hilversum", den heer H. L. Warnier, Ir. W. C. van Manen, die namens de Cricket Touring Club „de Flamingo's een zware bel aanbood, welke haar galmende tonen in den vervolge tijdens de cricketwedstrijden aan de Spanjaardslaan over het veld tot ver in den Hout zal doen weerkinken; door ir. H. S. Isbrücker, die in een geestige speech waarbij ook de dames werden herdacht, die de wedstrijden van Rood en Wit regelmatig met haar bezoek vereerden, met den heer A. de Haan, namens den Nederl. Cricket Bond twaalf ligstoelen aanbood; door dr. C. Spoelder, die met de heeren Jhr. J. C. Mollerus, A. van Lennep en dr. F. Kuipers „H.F.C." vertegenwoordigde en die een kernachtige redevoering hield, waarbij hij namens de H.F.C. een groote klok toezegde. Jihr. Mr. C. Feith bood met zijn zoon Jhr. P. Feith uit naam van „H. C. C." een tuinparasol aan. Verder bood Ir. J. F. de Meijere uit naam van „V.R.A." een gouden plak aan; de heeren ir. K. Teschmacher en N. Nagtzaam schon ken namens de H. C. C. „Haarlem" een klok en de heeren Sabelson en Oliver namens de Amstel Cricket Club een vlag. Een aardig moment was het toen mevrouw Swens. de echteenoote van den voorzitter van „Rood en Wit" met enkele welgekozen woorden voor het inluiden van dit nieuwe tijdperk een nieuwen voorzittershamer kwam overhandigen Tot de overige woordvoerders behoorden o.a. de heeren Mr. A. A. Diemer Kool, namens de Kennemer Golf en Country Club; J. Schip pers en Jihr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk namens de Haarlemsche Lawn Tennis Club F. Wentholt en Jhr. G. Elias namens „de Musschen", Dr. J. F. van Prooye en F. Ruyehaver namens de Cricket Club „V. O. C." A. Schravendijk namens de H. F. C. „Haar lem";. F. Jaski namens den Haarl. Cricket Bond, F. Lindeman namens „Hermes-D.V.S." de heeren Scheen en Tel namens de Haarl. Cricket Club R.C.H., de heerVincent Loosjes en de heer C. M. Pleyte d' Ailly, eerelid en oud- bestuurslid van Rood en Wit. Het spreekt van zelf dat per telegram nog zeer vele gelukwensohen waren binnengeko men, die alle zeer door het bestuur van de jubileerende vereeniging op prijs werden gesteld. Tot slot werden bestuurderen en oud-be- tuursleden „in de bloementjes gezet" en ver eeuwigd. Een gedenkboek Ter gelegenheid van het gouden jubileum der Haarlemsche Cricket Club Rood en Wit, dat bhans gevierd wordt is een gedenkboek verschenen, dat al dadelijk bijzonder prettig aandoet door zijn bescheiden afmeting in alle drie dimensies, een deugd, clie den meesten gedenkschriften niet eigen pleegt te zijn. In een 125 bladzijden wordt in woord en beeld verteld van de geschiedenis der 50-jarige club en de leden van Rood en Wit zullen dit boekske zeker als een kostelijke aanvulling in hun boekenkast waardeeren. De vroegere leider (thans eerelid) C. M. Plijte d' Aailly leverde een amusante bij drage over de eerste jaren, dr. C. Spoelder schrijft over de verhouding tusschen Rood en Wit en haar „veldheer" H. F. C. Van Manen over de periode 18901925, C. v. L(ennep) over de jongste geschiedenis. De „Spriet44 heeft een eereplaatsje in het boek gekregen, benevens de famieuze Lijkenzang van 1912. Een en ander wordt afgewisseld door illustraties, waarvan die uit de eerste jaren vooral van zljzondere interesse zijn. Er is in 50 jaar heel wat veranderd. De Jubileumwedstrijd. Zondag had op het Rood en Wit-terrein, de feestwedstrijd ter eere van het vijftig jarig jubileum der Spanjaardslaan club plaats tusschen een Mi', v. Eeghen en een Mr. Pleyte twaalftal. Plet Pleyte-team, dat den toss heeft ge wonnen, gaat eerst batten. Tromp en v. d. Berg zijn spoedig voor 0 en 3, resp. door Bruin en Hagenaar gebowld; de aanvoerder, die met Tromp de innings opende, maakt een keurige 12, alvorens ook hij, ditmaal door S. Posthuma, wordt gebowld. Dan wordt het, als A. v. d. Poll en W. v. Waveren samen zijn, van 3 voor 33, 4 voor 85, op welk totaal laatstgenoemde voor een goe de 22 wederom door Posthuma wordt ge bowld. Tusschen v. d. Poll en H. Kruseman komt dan de groote stand van den dag. Nadat op 95 voor de lunch is gestopt, zetten beide bats- men hun innings voort en leggen er gewel dig het hout op. Uitstekend cricket wordt er gespeeld en vooral het batten van Van de Poll valt door den zeer fraaien, soepelen stijl op. Heel wat boundaries worden er gudurende dezen stand geslagen en Kruseman slaat bo vendien 2 flinke zessen, waarvan één in den Hout. 3 runs vóór de 200 loopt A'. v. d. Poll op een bal van Davidson uit, wat hem noodlottig wordt; in het gezicht van zijn century stumpt van Eeghen hem op fraaie wijze. Zijn zeer mooie, vlotte score van 83 bevatte een twaalf tal boundaries. Slechts één lastige kans ont sierde zijn innings. A. v. Baasbank brengt het samen met Kruseman tot 254, op welk totaal v. Bueren hen voor 34 bowlt. Inmiddels heeft Kruseman met een single zijn century, waar voor hij slechts vijf kwartier noodig had, ge completeerd en ais Van Bueren ook v. d. Bo- gaardt bolwt voor 2, sluit aanvoerder C. Pleyte de innings, die voor het verlies van 7 wickets met inbegrip van 14-extra's, precies 270 runs opleverde. Een zeer mooi totaal, waar bij Kruseman en v. d. Poll voor den hoofsclio- tel zorgden. Het spreekt van zelf, dat de bowlingcijfers minder goed waren, het beste kwamen nog uit den strijd: P. v. Bueren, met 2 voor 12 in ruim 2 overs en S. Posthuma met 2 voor 49 in 15 overs. M. Bruin, die heden minder op dreef was, P. Hagenaar en F. A. Davidson namen ieder één wicket voor resp. 62. 98 en 35 runs. Het team van v. Eeghen, dat tot half vier in het veld had gestaan, moet dan trdchten den tijd, tot 6 uur, uit te spelen, wat juist mis" lukt, daar van.Bueren, die overigens een innings van 68 speelde, zich, met Bok als laatste man in, vijf minuten voor tijd door v. Waveren liet vangen. Het totaal van 't van Eeghen twaalftal werd met inbegrip van 15 extra's 154, zoodat het Pleyte team een volko men verdiende roal zege behaalde van 116 runs. S. Posthuma, die voor 11 door een pracht ingooi van Tromp run-out ging, F. A. David son, die een zeer stijlvolle 25 scoorde, alvorens door Schmeink te worden gebowld en aan voerder J. van Eeghen, die voor 20 door Kru seman werd gebowld, kwamen behalve v. Bueren, nog in de dubbele cijfers. F. van Aken die met W. Kaars Sijpesteyn de innings voor het van Eeghen XII opende, maakte een kalme 6 runs, waarna D. v. d. Berg hem bowl de en de derde man, J. Schippers, kwam eveneens tot 6 (één vier), waarna Schmeink hem inrekende. G. H. Kaars-Sijpesteyn stierf een ongeluk- kigen run-out dood toen hij er nog slechts één had. W. Bok bleef met 2 niet uit. De bowlingcijfers voor het Pleyte XI waren vrij wat beter: D. v. d. Berg met 3 voor 17 en H. Kruseman met 2 voor 10 leverden hierbij de beste prestatie; op hen volgde de oud Rood en Wit match bowler W. van Waveren die met 2 voor 28 bewees, het nog niet te zijn ver leerd. J. Schmeink met 2 voor 48 doet het in de competitie beter, v, Bueren bleek niet veel ontzag voor hem te hebben. G. Droste met 0 voor 36 bowlde veel beter, dan zijn cijfers doen vermoeden. Zoo behoorde deze zeer geanimeerde wed strijd weer tot het verleden. De scores luiden als volgt: Eerste innings Mr. Pleyte XII: 1. Pleyte d' Ailly bowled S. Posthuma 12 2. H. Tromp bowled M. Bruin 0 3. D. v. d. Berg bowled P. Hagenaar 3 4. A. v. d. Poll st. van Eeghen b. F. Davidson 83 5. W. v. Waveren b. Posthuma 22 6. H. Kruseman not out 100 7. A. v. Baasbank bowled P. A. v. Bueren 34 8. J. W. v. d. Bogaardt bowled P. A. v. Bueren 2 9. J. Schmeink did not bat 10. G. J. Droste did not bat 11. J. Faber did not bat 12. C. v. Lennep did not bat Extra's 14 Totaal voor 7 w. 270 Bowlingcijfers O. M. R. W. M. Bruin 15 2 62 1 S. Posthuma 15 1 49 2 P. C. Hagenaar 20 1 98 1 F. A. Davidson 6 35 1 P. A. L. v. Bueren 2 2/3 12 2 le Innings Mr. v. Eeghen XII: 1. F, van Aken bowled D. v. d. Berg 6 2. W. Kaars Sijpesteyn c. G. J. Droste b. W. v. Waveren 0 3. J. Schippers bowled J. Schmeink 6 4. G. Kaars Sijpesteyn run out 1 5. P. C. Hagenaar bowled D. v. d. Berg 0 6. P. A. Lammerts v. Bueren c. W. v. Waveren 68 7. S. Posthuma run out 11 8. F. A. Davidson bowled J. Schmeink 25 9. J. v. Eeghen bowled H. Kruseman 20 10. M. Bruin bowled H. Kruseman 0 11. H. Wegerif c. v. Lennep b. W. v. Waveren 0 12. W. F. Bok not out 2 Extra's 15 Totaal 154 Bowlingcijfers X M. R. W. J. Schmeink 13 2 48 2 W. v. Waveren 8 2 28 2 G. J. Droste 9 2 36 0 D. v. d. Berg 6 2 17 3 H. Kruseman 4 2 10 2 CRICKETBESCHOUWINCEN Het debuut van Mr. North's elftal in Ne derland is verre van fraai; het maakt den indruk, dat van dezen trip wel wat te veel ophef is gemaakt. In Enschedé tegen het Oostelijk twaalftal ging het tamelijk goed; het batten van Morkel (64), Napper (81) en Hill (47) beloofde iets voor de komende wed strijden. terwijl Morkel als medium-fast bowler den noodigen indruk wist te maken. De andere bowlers zijn echter met de goede Hollanders niet te vergelijken, en het is twijfelachtig, of de Zuid-Afrikaan Morkel het bowlen van 35 overs per wedstrijd kan volhouden. Dat dit ten koste van zijn bat tingprestaties gaat, ligt voor de hand en dat is bijzonder jammer, want juist zijn batten moet van extra klasse zijn. De Flamingo's slaagden er zonder veel moeite in, den gasten een groote nederlaag toe te brengen; totalen van 102 en 131 voor 'n Engelsch 12-tal mogen een complimeht in houden voor den Hollandschen aanval, aan den anderen kant pleiten dergelijke scores toch niet voor de battingscapaciteit van de toeristen! In de eerste innings was Blaxter topscorer met 19 en in de tweede Morkel met 36. De captaincy van Mr. Hamburger was bui tengewoon goed; hij beschikte over een ge varieerde aanval en maakte hiervan zoo'n dankbaar en nuttig gebruik, dat de Engel- sche geen moment ingespeeld raakten. Bij de Flamingo's leverden Jan v. d. Bosch als keeper (6 vangen), Max Jansen als bow ler en batsman en Van Manen als slips- fielder (4 catches in de eerste innings) en batsman opvallend goede prestaties. Afgezien van de teleurstellende resultaten verdient de tweedaagsche wedstrijd op Woensdag en Donderdag a.s. aan de Span jaardslaan tegen een versterkt Rood en Wit ell'tal de volle aandacht, want het lijkt thans zeker, dat de Nieuw Zeelander Dempster van de partij zal zijn. Het beste bat van Nieuw Zeeland is aan zijn naam verplicht runs te maken; als hij en Morkel. beide test-match spelers, er het oog in hebben, valt er voor de Nederlandsche cricketers zeker iets te leeren. Het volgende R. en W.-elftal is ongetwij feld in staat behoorlijken tegenstand te bieden; Van Eegnen, Swens, Davidson, Van Bueren, S. Posthuma. Schmeink. Glerum en Hartog van V.R.A.W. v. d. Bosch, Auk Schill en P. Feith van H.C.C. De Haarlemsche Cricketbond vertoont ook jaar weinig nieuws. Het meest vex-blljdende verschijnsel is, dat de animo bij de jeugd grooter wordt, zoodat het o.i. niet lang meer zal duren, voordat de kwaliteit tot het peil van voor ca. 10 jaar is opgevoerd. Zoowel Haarlem als C.V.II. hebben dit seizoen een elftal meer in de competitie en zoo is er be halve de bekende eerste klasse afdeeling een tweede klasse, waarin uitkomen: Rood en Wit 4, Haarlem 4 en 5, R. C. H. 3, Bloemen- daal 2 en C.V.H. 2. Niemand, die 's Zaterdagsmiddags wel eens op een sportterrein komt, kan ontkennen, dat er onder de jeugdige spelers verschil lende zijn met aanleg en daarom is het van verschillende elubbestuuren zoo goed gezien, enkele ouderen in deze elftallen op te nemen die, waar noodig, leiding kunnen geven. Bij gebrek aan een coach is dit wel de beste manier, om de jongens de juiste opvattingen van ons mooie spel bij te brengen! UMPIRE. NED. CRICKETBOND H. C. C 3—R. C. H. H. C. C. 3 wint met 41 runs. Wederom is het de Racing niet mogen gelukken haar eerste overwinning te beha len en weer was de kans voor het grijpen, daar H.C.C. met kunst en vliegwerk slechts tot 91 was gekomen. Het slechte batten was echter weer oorzaak dat de Hagenaars met de punten gingen strijken. H.C.C. begint eerst te batten en van stonde af aan heeft de R,C.H.-aanv.al, hoe wel lang niet best, de overhand. Het is derhalve een komen en gaan bij de H.C.C.'ers, alleen Elte bespeelt het bowlen met eenig vertrouwen, waardoor het totaal nog 91 wordt. Hierna had Elte een keurige 44 not out. D. Radsma had met 314 de beste cijfers; W. Kleyn 4—44, L. Kuyt 0—9, en J. Helling man 016. Hoewel de H. C. C.-aanval door het ontbre ken van Bybau en Hommes danig verzwakt was, voelde geen der R.CJï.-batsmen zich aan de wickets op zijn gemak. Nadat Segerius lbw. was gegeven, werd het een komen en gaan. Daarbij kwam nog dat door het slechte runnen enkele batsmen geheel onnoodig run out gingen. Hellingman stuitte nog even de collapse door een in de gegeven omstandigheden verdienstelijke 16 te scoren, maar als hij gevangen wordt sluit de R.C.H.- innings op 50. Wel probeert R.CJï. nog een tweede in nings, maar als er slechts 3 wickets neer zijn voor 52 runs wordt van verdere strijd af gezien. Demmink 27 not out. Nu bowlde Hel lingman 26 en D. Radsma 110. Haarlem 2Ajax (A.). Ook deze wedstrijd is geëindigd in het voordeel der Haarlem-reserves. Haarlem H gaat fielden en heeft Ajax voor 64 aan den kant. Alleen ten Have en Oudheusden speelden na een twijfelachtig begin de bowlery met vertrouwen. Ten Ha ve maakte 31. Brakel nam 4 x 27, Visser 2x1, Blok 4 x 22, v. Dalsum 0x8. Haarlem II brengt het tot 118 na een slecht begin. Vos 19, Smit 24. v. Dalsum 24, Tekelenburg 11. Haarlem H stuurt Ajax nog eens in, doch als er 52 runs zijn voor het verlies van 6 wickets, zien zij van verder spélen af. Ten Have 18, Oudheusden 13 not out. Vos nam 2 x 13, Visser 2x5. Brakel 2 x 22, Blok 0x4. Haarlem II wint dus met 54 runs op de eerste innings. HAARL. CRICKETBOND Haarlem 5—C. V. H. 2. C. V. H. n wint clcn toss en verkiest fiel den. Zoodóende trekt Haarlem V naar de wickets en na 2 1/2 uur spelen wordt op de stand 114 voor 6 gesloten. H. Boeree, met een goede 22, P. Dankelman (met 14 en O. Abendanon met een harde 30, kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: A. Kroon 441 en L. Ser- vaas 228. C. V. H. II staat dus voor de taak om 115 runs te maken of den tijd uit te spelen. Het laatste is dan het resultaat. Op 85 voor 6 is de speeltijd om. A. Kroon 16, J. Koch 26 not out en P. Broekmeijer 13, zorgden voor namelijk voor de runs. J. de la Mar 223, H. Boeree 238 en A. Heimig 213. Resultaat dus een draw. A. V. O. S.Haarlem 3. Gewonnen door Haarlem 3 met 32 runs. De bezoekers hadden voor dezen wedstrijd een sterk elftal in het veld gebracht, waar onder enkele krachten uit her. 4e elftal, ter wijl juist 3 spelers van A.V.O.S. verstek lie ten gaan, waardoor met 8 man moest worden gespeeld. Haarlem 3 bat eerst, aanvankelijk zonder succes, doch H. J. van Woerkom (12), A.. Heimig (21), W. Onkenhout (24, w.o. 1 zes) en L. J. Harms (24) wisten het totaal tot 97 op te voeren. Vermelding verdient de mooie catch, die de substitute-fielder I-I. J. van Woerkom deed op W. Onkenhout. Extra's 6. Bowlingcijfers A.V.O.S.: H. C. Klerk 6—38, Th. Hetem 225 en D. Brauckmann 128. In het begin wil het bij A.V.O.S. eveneens niet vlotten; op 15 zijn reeds 2 wickets neer. Doch hierna weten N. J. Twisterling en H. C. Klerk de sore snel op te voeren, waardoor een overwinning der ambtenaren nog niet onmogelijk leek te zijn. Op 47 gaat eerst genoemde echter zeer onfortuinlijk voor 20 uit. waarna het einde spoedig daar was. H. C. Klerk scoorde een zeer goede 27. A. Heimig bowlde 5—31, J. H. Spruit 0—17. W. Onkenhout 04 en J. P. van Balen Blanken 2—11. Door deze overwinning zijn Haarlem 3 en A.V.O.S. in puntenaantal gelijk gekomen. BloemendaalC. V. H. Bloemendaal wint met innings en 9 runs. Tegen de verwachting in wist Bloemen daal aan C. V. H. een inningsnederlaag toe te brengen. De club van Roodt had echter slechts de beschikking over acht spelers. Bloemendaal bat eerst en brengt het tot 78. G. v. Dam 14 n.o., H. Beijk 13, A. Cassee 12. Voor C. V. H. bowlden O. Keijzer 738, A. Roodt 334. C. V. H. faalt hierna volkomen met het bat en brengt het slechts tot 13. De bowlingcijfers van Bloemendaal waren: S. v. d. Meij 3—7, G. v. Dam 3—5. Bloemendaal tracht hierna nog een derde punt te bemachtigen en met succes. Thans brengt C. V. H. het tot 56. R. Rijpma 25, A. Roodt 14. Voor Bloemendaal bowlden: L. v. d. Meij 124, G. v. Dam 18, G. Zeeuw 412, G. Strik 0—3. BUITEN DE COMPETITIE Hamburger XIMr. North XL TWEEDE DAG Te ongeveer half twaalf vervolgen D. P. B. Morkel en Capt. J. E. W. Brinckmann de innings voor de Engelschen. Brinckmann wordt voordat hij gescoord heeft door Koe- leman gevangen op het bowlen van Schill. Morkel, die zich kalm wil inspelen, gaat voor een rechten bal van Schill staan en wordt l.b.w. uitgegeven. Hij had slechts 2 runs aan zijn score toegevoegd en had er dus 12. Wel maken Brown en J. E. H. Bell nog 8 en 12 runs, doch twee formidabele catches van H. van Manen in de slips beëindigen hun in nings. Raith-Smith gaat, als hij er 10 heeft l.b.w. Jansen en Bell blijft met 2 not out. Met inbegrip van 6 extra's wordt het totaal 102 en krijgen de Engelschen dus de foliow on. Voor Hamburger XI namen R. Schill 3 x 34, Sodderland 0 x 15, Jansen 5 x 28, East 2 x 11, W. v. d. Bosch 1x8. Na de lunch gaan de Engelschen voor de tweede maal batten. Thans openen Mox-kel en Blaxter. Beiden spelen zeer kalm en nemen geen enkel risico. Als er 30 runs zijn verandert captain Hamburger de bowlery en zet hij East aan voor R. Schill. Den eersten bal beoordeelt Morkel verkeerd, doch Jansen als tweede slips accepteert de kans niet. Toch kan men zien dat Morkel een batsman van klasse is. Vooral zijn harde drives naar voren, zijn slagen naar cover-point en zijn hoeken is goed. Ofr 39 doet R. Schill op short leg een goede vang en kan Blaxter vertrekken op Koelemah's bowlen. Ook de volgende man Napper maakt het niet lang. Als hij er 8 heeft tipt hij een bal van East even aan en doet keeper v. d. Bosch aan de leg-side een goede vang. Brinckmann is het volgende slachtoffer van Jansen. Hij gaat l.b.w. en had er slechts 12. Henderson en Morkel zijn dan samen op de mat en daar Henderson dadelijk begint te scoren en o.a. Jansen voor 6 slaat, denkt ieder aan een grooten stand. R. Schill wordt weer aange zet en deze krijgt Morkel achter het wicket gevangen. Hij scoorde een goede 36, slechts ontsierd door één kans. Henderson wordt voor 17 gecleaped door Jansen en als ook Maai*tensz met 15 runs achter zijn naam verdwenen is, is het spoedig afgeloopen. Met inbegrip van 6 extra's wordt het totaal 131 en moet Holland dus 17 runs maken om te winnen. Het bowlen en fielden der onzen was zeer goed geweest. W. v. d. Bosch 0 x 18, Sodderland 3 x 31, East 2 x 17, Koeleman 1 x 12, R. Schill 2 x 16, M. Jansen 3 x 30. De gastheeren openen met Mr. H. v. Manen en W. v. d. Bosch op het bowlen van Hill en Napper. In een oogenblik zijn er 17 runs en heeft het Hamburger XII dus een groote overwinning behaald, v. Manen 12 not out. v. d. Bosch 5 riot out. Hill 0x6, Napper 0 x 11. Na afloop verklaarden de Engelschen, dat er voor de nederlaag geen excuus was, doch dat over het algemeen de pitch van hen iets te snel was. De volledige scores luiden: D.P. B. Morkel c. J. v. d. Bosch b. R. Schill 36 S. J. Blaxter c. R. Schill, b. J. Koeleman 23 D. D. Napper c. J. v. d. Bosch b. East 8 Capt. J. E. W. Brinckmann l.b.w. b. Dr. M. Jansen 12 E. J. Henderson bowled Dr. M. Jansen 17 G. A. Maartensz c. W. v. d. Bosch b. L. J. Sodderland 15 S. Hill c. S. Bouwmeester b. R. Schill 1 V. G. Bromage bowled Dr. M, Jansen 4 H. S. Brown c. en b. L. J. Sodderland 5 J. E. M. Bell c. v. d. Bosch b. L. J. Sod derland 0 D. Raith Smith bowled East 0 L. M. Bell not out 4 Extra's 6 131 W. v. d. Bosch 0 x 18 L. J. Sodderland 3 x 32 P. J. East 2—17 J. Koeleman 1 x 12 R. Schill 2 x 16 Dr. M. Jansen 3 x 30 Twtede innings Hamburger XI: H. v. Manen not out W. v. d. Bosch not out S. Hill D. D. Napper 17-x 0 0x6 0 x 11 Ned. Elftal—Mr. North XI. EERSTE DAG. De derde wedstrijd van het North XI ging tegen het Nederlandsch elftal onder aan voering van Mr. J. Hamburger. Het North XI was versterkt het de Nieuw Zeelanders Dempster en Allcott. Dempster is het ope ningsbat der Nieuw Zeelanders die in Enge land toeren en die daar met veel succes op treden. Allcott is een middelmatig cricketer, die 5 of 6 ingaat en bovendien een change- bowler is. Mr. Hamburger wint den toss en gaat batten. Voor het Ned. elftal'openen W. Wit- tebol en E. Jannink. Nappert en Allcott vor men den aanval. Reeds spoedig worat Wit- tebol door Morkel gevangen op het bowlen van Napper voor 0, en wordt opgevolgd door W. Glerum. Glerum en Jannink voeren de score geleidelijk op, waarbij zij goed batten laten zien. Op 46 wordt Glerum door Demp ster gevangen op het bowlen van Allcott voor 17. Het is dan spoedig ook de beurt van Jannink om te vertrekken, als hij l.b.w. gaat op den inmiddels aangezetten slowbowler Bell voor een goede 31. Het gaat dan plot seling veel sneller. Van 2 voor 46 wordt het 59 voor 5. Stuyvenberg, Hartog en Labou- chère vallen allen als slachtoffer van All cott; Hamburger en Terwiel moeten in Morkol hun meerdere erkennen, en eerst als Groot- meyer en Alandt samen zijn, komt er nog wat levendig cricket. Alandt wordt door Morkel gebowled als hij er 9 heeft, doch de laatste man Greimering maakt er ook nog 5 alvorens Allcott hem bowlt. Jan Grootmeyer blijft met 8 no tout. Met inbe grip van 7 extra's is het totaal juist 100 eeworden. Voor het North's team namen Morkel 3 X 30. Napper 1 X 10, Allcott 5 X 28. Dempster 0 x 12, Bell 1 X 13. Dit totaal moest voor Epg'elschen makke lijk te overschrijden zijn. Het zou toch nog niet meevallen,, daar het bowlen van J. Grootmeyer en Terwiel zeer goed was. Blaxter en Morkel openen de innings op het bowlen van Grootmeyer en Terwiel. Blaxter wordt door Grootmeyer gebowled, alvorens er 1 run gescoord was. Napper volgr hem op. Als Morkel er 10 heeft, speelt hij een bal van Terwiel in de handen van Glerum, die 2e slip staat; deze laat hem vallen, doch Stuyvenberg die naast hem staat, schopt hem met zijn voet omhoog en vangt hem dan. Ook Napper valt als slacht offer van Terwiel. Hij gaat l.b.w. voor 5. Henderson en Dempster zijn dan samen. Henderson is zeer onfortuinlijk, als hij een bal dusdanig tegen zijn oor krijgt, dat hij van verder spelen moet afzien. Hij had er •toen 11. Dan komt Allcott Dempster gezel schap houden,en men verwacht nu alge meen een flinke score'. Dempster begint met een zeer harde 4 aan leg, doch als hij er 6 heeft, doet Wittebol een schitterende catch laag bij den grond op short-leg op Groot- meyer's bowlen en kan hij vertrekken. Ook Maartensz gaat voor 0 en de stand is dan 6 voor 38. Dan komt de groote ommekeer. Den geheelen dag hadden de bowlers de over gehad, doch Brinckmann en Hill toonden voor de bowlery niet het minste ontzag; van 6 voor 38 werd het 6 voor 118. Toen om half zeven gestopt werd hadden zij respectie velijk 36 en 37 not out. Met inbegrip van 12 extra's was het totaal 118 voor het ver lies van 6 wickets. De scores luiden als volgt: lste innings N.C.B. XI: W.Wittebol, c. D. Morkel, b. D. Napper 0 E. Jannink, l.b.w., b. J. Bell 31 W. Glerum; c. C. Dempster, b. Allcott 17 A. v. Stuyvenberg. bowled Allcott 2 M. Hartog, c. D. Napper, b. Allcott 4 G. Labonchère, l.b.w.. b. Allcott 9 G. Hamburger, bowled D. Morkel 6 A. Terwiel, c. Napper, b. D. Morkel 2 J. J. Grootmeyer, not out. 8 J. Alandt, bowled D. Morkel 9 A. Greimering, bowled Allcott 5 Extra's 7 Totaal Bowlingcijfers: D. P. B. Morkel D. D. Napper Allcott Dempster R. M. Bell lste innings Mr. North XI: G. J. Blaxter, bowled J. Grootmeyer D. D. Morkel, c. Van Stuyvenberg, c. A. Terwiel D. D. Napper, l.b.w.. b. A. Terwiel E. J. Henderson, retired C. Dempster, c. Wittebol, b. J. Grootmeyer Allcott, bowlet J. Grootmeyer J. Brinckman, not out S, G. A. Maartenz, c. Van Stuyvenberg, b. A. Terwiel S. Hill, not out 100 13 5 30 3 6 1 10 1 16 4/6 7 28 5 3 0 12 0 7 1 13 1 Extra's 10 5 11 0 37 12 Totaal voor 6 wickets CRICKET IN ENGELAND MEAD EVENAART HET RECORD VAN W. G. GRACE. Het is den Hampshire-crack Mead in den wedstrijd tegen Northamptonshire gelukt, zijn 126ste century te maken, waardoor hij na I-ïobbs de eerste speler is, die deze presta tie heeft verricht. Dit is het beste .bewijs..dat het. inderdaad iets bijzonders is! Mead is echter al 44 jaar en daarom is de kans, dat hij Jack Hobbs, die er al bijna 180 heeft, in haalt, zeer gering. Mead heeft natuurlijk enkele malen voor het Engelsche elftal gespeeld; een score, die destijds zeer 'veel indruk maakte, was zijn 182 not out tegen Australië op de Oval in 1921 tegen Gregory en Mc Donald. Engeland sloot toen, als wij ons niet vergissen, op 475 voor 3 wickets! Nu wij het toch over centuries hebben, is het wellicht interessant een lijstje te laten volgen van spelers, die aan het begin van dit seizoen meer dan 100 centuries hadden; het zijn er niet veel, n.l.: Hobbs 175 (waarvan 153 in Engeland ge maakt). Grace 126 (waarvan 125 in Engeland ge maakt) Mead 125. Hendren 118. Woolley 112. Hayward 104. De kans, dat Hendren dit jaar en Woolley volgend seizoen Dr. Grace's fraai totaal pas seert, is inderdaad niet denkbeeldig. Spelers, die kans hebben om de 100 të halen zijn: Hearne met 81. Sandham met 81, Sutcliffe met 80, en Tyldesley met 77. Kent stond er tegen Lancashire aanvanke lijk slecht voor; Lancs begon met 430 te maken (Tyldesley 120, Iddon 153). Freeman had in verhouding fraaie cijfers: 7179 in 48 overs. Kent maakte er slechts 187, waarvan keeper Ames 62; Chapman faalde opnieuw en werd voor 0 gevangen! Lancs ging weer batten en sloot op 168 voor 5, zoodat Kent een heelen dag had om 412 runs te maken. De start van Hardinge en Ashdown was uit stekend en als het bowlen van Tyldesley en Hopwood niet zoo goed was geweest, had een verwachte nederlaag wel eens een onver wachte overwinning kunnen worden. Toen om half zes gestopt werd, een uur voor tijd, wat ontstemming wekte, was de stand 265 voor 3. Hardinge 111, Ashdown 85*. Tyldesley en Hopwood bowlden beide 51 overs onafgebroken achter elkaar en zagen slechts 102 en 101 runs op zich slaan. Een prachtprestatie Surrey speelde tegen Sussex een zeer span- nenden wedstrijd; 10 minuten voor tijd werd Sussex' elfde man gevangen, toen nog 12 runs noodig waren voor de overwinning. Surrey scoorde 195 en 255 voor 8, Sussex 113 en 325. Sheffield bowlde 535 in 24 overs, Peach 458 in 39 overs. Middlesex verloor van Notts, dat resp. 295 (Carr 102) en 194 voor 9 maakte. De club van Hearne bracht het niet verder dan 174 en 189. Hendren, die in de tweede innings 31 runs had, was zoo onfortuinlijk een extra harden bal van Larwood op zijn oor te krij gen; als een bokser viel hij neer, werd per ambulance naar een ziekenhuis gebracht, maar kon als toeschouwer den wedstrijd latei- weer bijwonen. Ames, die in de eerste helft van de week tegen Lancs 62 had gemaakt, was tegen de M.C.C. buitengewoon op dreef en scoorde in de eerste 62 en in de tweede innings 172 runs. Evenals in vele andere matches trad de regen herhaaldelijk als spelbreker op. Leicester slaagde er in de eerste overwin ning in dit seizoen te behalen, waarvan Wor cester het slachtoffer werd. Schitterend bowlen van Geary (820 in 22 overs) zorgde er voor, dat Worcester voor 68 aan den kant zat in de tweede innings, terwijl een totaal van 116 al genoeg geweest was. Ten slotte kwam Duleepsinhji weer eens los; in een friendly game tegen Notts scoorde hij resp. 97 en 109. UMPIRE.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10