LAWNTENNIS. De Internationale wedstrijden te Brussel. HANDBAL HONKBAL KORFBAL BILJARTEN ZEILEN. ZWEMMEN WATERPOLO. HENCELEN WIMBLEDON. Heden aangevangen Heden, Maandag, is het jaarlijksche groote tennistournament te Wimbledon weder be gonnen. Dit tournament wordt nog altijd aocr de tennissers over de geheele wereld als het officieuze wereldkampioenschap be schouwd. Een overwinning in het enkelspel te Wimbledon is de hoogst bereikbare ten- niseer. Dit is wel een bewijs van de macht der traditie, want buiten Forest Hills in Amerika is Wimbledon het eenige gras- tournooi, het echte „lawn"tennis eigenlijk. In vrijwel alle andere landen wordt uitslui tend nog op harde banen gespeeld en zelfs in het conservatieve Engeland worden prac- tisch gesproken geen nieuwe grasbanen meer aangelegd. Er zijn er altijd echter nog heel wat en dit beteekent dat de Engelsche spelers en speelsters meer, of eigenlijk beter gelegenheid tot voorbereiding voor den grooten strijd te Wimbledon hebben. Wan neer wij lezen, dat de Fransche damesploeg met 120 is geslagen door de Engelsche, moeten wij deze verpletterende zege dan ook beschouwen in dit licht. De Fransche dames hebben ongetwijfeld aan dezen wed strijd deelgenomen, om hun „grasbeenen" weer te vinden, maar de eerste maal valt dit niet meer. Maar Saint Cloud of Pré Catclan slagen er maar niet in de trotsche positie van Wimbledon te bedreigen ondanks het feit dat de niet Engelschen ongetwijfeld bij voorkeur op deze harde banen spelen en mede ondanks het feit, dat de Fransche spelers nu reeds een vijftal jaren dei', sterk- sten ter wereld zijn geweest. Niettegenstaande den buitengewonen en snellen vooruitgang van het Fransche spel sedert den oorlog en het afzakken van de Engelschen (er is thans sinds kort weder een verbetering) is echter de publieke be langstelling in Engeland nog verreweg het grootst en wanneer het mogelijk was, het centercourt te Wimbledon te omgeven met tribunes voor 50.000 toeschouwers, zouden deze zonder twijfeld tijdens het tournament ook gevuld zijn. Zooals het thans is moeten elk jaar tallooze aspirant-kijkers worden af gewezen wegens gebrek aan plaats en men mag wel als zeker aannemen, dat nog eens zoo velen het zelfs niet probeeren, wetende dat er toch niet veel kans is op het verove ren van toegangsbewijzen. Twee weken lang dus, behalve op Zonda gen, viert de tennissport te Wimbledon weer haar hoogste tij. Wat de wedstrijden dit maal bijzonder interessant maakt, is, dat de strijd veel meer open is dan in eenig voor gaand jaar, door verschillende omstandig heden. Tilden, die het vorig jaar won, is prof geworden en dus van deelneming uit gesloten. Helen Wills-Moody komt niet en daardoor is de zege bij de dames ook een open vraag. Bovendien zijn de Franschen niet meer zoo sterk als zij waren. De Engel schen zijn hoopvoller dan sinds jaren het geval geweest is. Zij verwachten veel van Austin, hoewel de vrees bestaat dat deze tengere speler weder last van kramp zal krijgen en zij hopen dat Betty Nuthall het dames enkelspel zal winnen Inderdaad lijkt er, zoowel op het een als op het ander, wel eenige kans te zijn. In het heeren-enkelspel behooren mede tot de favorieten de Fran schen Cochet en Borotra, de Amerikanen Lott en Shields en de Engelschman Perry. Bij de dames zijn ernstige candidaten nog 0 Cilly Aussem, de Duitsche kampioene, die steeds sterker gaat spelen en onlangs den 1 Franschen titel won, Senorita de Alvarez de Spaansche, die echter gebrek aan oefe ning heeft, Mrs. Fearnly Whittingstall en Miss Mudford, landgenooten van de aange beden Betty Nuthall. Wat onze vertegenwoordigers betreft, zij zullen er ongetwijfeld nuttige oefening vin den, maar zij komen in het stuk zeker niet verder voor dan het eerste en hoogstens het tweede bedrijf. Diemer Kool gaat niet, Tim mer en mej. Rollin Couquerque zijn op weg naar Indië, onze sterkste representanten zijn Koopman en mevr. DrosCanters. En in het internationale gezelschap van Wimbledon is deze vertegenwoordiging niet sterk. NED. LAWNTENNISBOND. T. E. D. 2 afdeelingskampioen derde klasse. Dé eerste competitie-restantendag is vlot verloopen; voor Haarlem en Omstreken zijn alle afdeelingskampioenen thans bekend ge worden. Jammer genoeg kon Westrust het niet tot een overwinning brengen. De 43 nederlaag tegen Spirit bracht aan deze club den kam pioenstitel; ondertusschen een goede pirsta- tie van de Amsterdammers! Zij hebben voortdurend als tweede Westrust, het leiden de peloton, op den voet gevolgd, doch klopte Westrust in de finish, zij het met groote moeite. T.ED. 2 deed beter werk en maakte aan alle mogelijke dubbelzinnigheden een einde door een ondubbelzinnige 70 overwinning op K.A.T. 2. Dat er nadien een goede stem ming op Stoop's banen heerschte, behoeft nauwelijks betoog. Haarlem 2 besloot haar competitie-reeks met een goede 61 zege op Topping. Het on geslagen kampioenschap komt het enthou siaste Haarlem 2 zeker ten volle toe. Na den „faux pas" van T.E.D. tegen Velser- beek werd tegen K.E.K. weer normaal gewon nen. Slechts 1 punt komen de Haarlemmers thans te kort voor het kampioenschap. Wel jammer! Ook T.C.H. 2 sloot de competitie met een goede overwinning. Advantage moest met 52 de vlag strijken. T.C.S.B. 2 daarentegen «telde ons danig te leur. Tegen Groen Wit 3 werd met 52 ver loren en de Haarlemmers hebben thans de derde plaats op de ranglijst in plaats van de hen toegedachte tweede. De gedetailleerde uitslagen luiden;. ToppingHaarlem 2 (1—6) Heerenenkelspel: Weyerman verliest van A. van Riemsdijk 3—6, 4—6, Clauwers ver liest. van De Graaf 36, 46. Damesenkel: mej. Bahlmann slaat frl. L. v. Riemsdijk 63, 6—4. Gemengd dubbel: mej. Bahlmann en Weyerman verliezen van mej. Adams en Jhr. A. van Riemsdijk 3—6, 6—3, 6—S; mej. Jur- gens en Clauwers verliezen van frl. L. van Riemsdijk en P. de Graaf 46, 46. HeerendubbelWeyerman en Clauwers ver liezen van De Graaf en Jhr. A. v. Riemsdijk 4—6, 4—6. Damesdubbelmej. Bahlmann en mej. Jur- gens verl. van mej. Adams en frl. L. v. Riems dijk 0—6, 0—6. TWEEDE KLASSE K. E. K.—T. E. D. (2—5). Heerenenkelspel: Vermeulen slaat G. Aan stoot 1210. 6—3; Levy slaat IJzer 62, 62. Damesenkel. mej. Hulshof slaat mej. Wal rave 6—2, 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. Hulshof en IJzer slaan mej. De Man en Vermeulen 61, 16, 61; mevr. v. d. Klashorst en G. Aanstoot slaan mej. Walrave en Smit, 108, 6—2. Heerendubbelspel: IJzer en Aanstoot slaan Smit en Levy 57. 97, 63. Damesdubbelspel: mej. Hulshof en mevr. v. d. Klashorst slaan mej. De Man en mej. Walrave 61, 46, 60. T. C. H. 2Advantage (52) Heerenenkelspel: v. d. Stadt slaat Roeland 5—7, 6—3. 6—1. Damesenkelspel: mej. Verster slaat mevr. Eysvogel 62, 61. Gemengd dubbelspel: mej. Verster en Kotte slaan mevr. Eysvogel en Roeland, 5—7, 6—3, 61; mej. Renses een Verroen slaan mevr. Matthyi en dr. Eysvogel 64, 1012, 63. Heerendubbelspel: v. d. Stadt en Kotte ver liezen van Roeland en dr. Eysvogel 16, 64, 2—6. Damesdubbelspel: mej. Verster en mej. Renses slaan mevr. Matthyi en mevr. Eys vogel, 62, 61. T. C. S. B. 2—Groen Wit 3 (2—5) Heerenenkelspel: Habersack slaat Nieman 63, 63, Saarberg slaat De Kamper 62, 6—4. Damesenkelspel: mevr. Hart slaat mej. v. d. Haar 7—5, 6—1. Gemengd dubbelspel: mevr. Lodder en De Kamper slaan mevr. v. d. Zande en Haber sack 64, 6—3; mej. v. d. Haar en dr. De Crauw slaan mevr. Hart en Swaan 63. 60. Heerendubbelspel: Nieman en De Crauw verliezen van Habersack en Saarberg 64, 7—9, 6—8. Damesdubbelspel: mevr. Lodder en mej. v. d. Haar verliezen van mevr. Hart en mevr. v. d. Zande 16, 64, 26. DERDE KLASSE. Advantage 2A. L. T. C. 2 (43) Heerenenkel: van Tetering slaat DomVof 46, 62, 60; Bijvoet slaat Enderberg 6—2, 7—5. Damesenkel: mej. Bies verliest van mej. Brandt 36, 46. Gemengd dubbel: mej. Bies en van Tete ring slaan mej. Mantel en Balder 61, 75, mevr. Bijvoet en Allard verliezen van mej. Wolthuis en Domhof 79, 75, 46. Heerendubbel: Allard en Bijvoet slaan Domhof en Enderberg 64, 62. Damesdubbel: mevr. Bijvoet en mej. Bies verliezen van mej. Brandt en mej. Wolthuis 4—6, 2—6. WestrustSpirit (34) Heerenenkel: Borgerding verliest van de Pater 63, 46, 16, Verwey slaat Hilligers 6—2, 64. Damesenkel: mej. Levy slaat mej. Randay 63, 32, retired. Gemengd dubbel: mej. Levy en Verwey ver liezen van mej. Haring en de Pater 2—6, 62, 79; mej. van Beaumont en Borgerding verliezen van mej. Grünberg en Hilligers 6—2, 4—6, 7—9. Heerendubbel: Bouman en Cassee slaan de Pater en Hilligers 2—6, 6-^-4, 6—3. Damesdubbel: mej. van Beaumont en mej. Levy verliezen van mej. Grimberg en mej. Haring 57, 3— 6. Game and SetS V. I. B. (52). Heerenenkelspel: H. Sikkes slaat Hille- gaard 6—4, 6—3; F. Gall verliest van Schlot- jes 57, 36. Damesenkelspel: mej. T. Roos slaat mej. Koopman 64, 62. Gem. dubbelspel: mej. Brinkmann en P. Bakker verliezen van mej. Koopman en C. Schlotjes 68, 26. Overige partijen S.V.I.B. (retired). Black and White—Try (7—0) Heerenenkelspel: Gorper slaat Wiers 60, 63; Vlieger slaat De Lugt 63, 6—4. Damesenkelspel: mevr. v. d. Poll slaat mevr. De Lugt 60, 75. Gemengd dubbelspel, mevr. v. d. Poll en Gaarkeuken slaan mevr. en den heer De Lugt 75, 64; mej. v. Kleef en Gorper slaan mevr. en den heer Wiers, 108, 75. Heerendubbelspel: Gorper en Vlieger slaan De Lugt en Wiers 75, 62. Damesdubbelspel: mevr. v. d. Poll en mej. v. Kleef slaan mevr. de Lugt en mevr. Wiers 6—3, 6—4. S. M. V.Groenendaal (52) Heerenenkel: Wolfrafc slaat Sprenger 6—3, 63. De Bye Dolleman slaat Plok 63, 64. Damesenkel: mevr. Altena verliest van mevr. Kramer 36, 46. Gemengd dubbel: mevr. Ryke en De Bye Dolleman slaan mej. Marsman en Lanzius 61, 36. 60 mevr. en Dr. van der Vliet slaan mevr. Kramer en Plak 64, 64. Heerendubbel: de Bye Dolleman en van Staveren slaan Plak en Lanzius 75, 82. Damesdubbel: Mevr. Rijke en mevr. van der Vliet verliezen van mevr. Kramer en mej. Marsman 64, 26, 36. Groenendaal 2Topspin 2 (43) Heerenenkel: Rutz slaat Terlingen 6—1, 6—0, Houtman slaat Herberman 7—5, 6—1. Damesenkel: mej. Plak verliest van mevr. Dunselman 68, 68. Gemengd dubbel: mej. Blikslager en Putz slaan mevr. Dunselman en Terlingen 97. 46, 64 mej. Plak en Houtman verliezen van mej. Dunselman en Herberman 5—7, 6—2, 2—6. Heerendubbel: Houtman en Putz slaan Terlingen en Hilling 61, 63. Damesdubbel: mej. Plak en mej. Blikslager verliezen van mej. Dunselman en mej. Kloos terman 16, 62, 26. T. C. H. '25—B. O. N. Z. O. (1—6) Heerenenkelspel: Neumann v. v. F. Weif= fentach 75. 68, 57. Kanhade v. v. L. Henneman 36. 16. Damesenkelspel: Mej. G. Daberkon v.v. Mej. A. Langendonk 4—6. 46. Gemengddubbelspel: Mej G. Daberkon en H. Schlüter v. v. Mej. A. Langendonk en J. Betttink 4—6. 6—8. Mevr. Neumann en Kaschade v. v. Mej. F. Langendonk en F. Weiffenbach 36. 64. 3—6, Heerendubbelspel :Neumann en H. Schlüter v. v. J. G. Bettink en L. Hennneman 36. 2—6. Damesdubbelspel: Mej. G. Daberkon en mevr. Neumann sl. mej. A. en F. Langendonk 6—3, 6—1. Het tournooi van „Rapiditas". De onlangs hier opgerichte handbalver- eeniging „Rapiditas" vertoont een groote activiteit, waardoor het reeds nu mogelijk was om een tournooi ie organiseeren. Niet minder dan acht elftallen hadden ingeschre ven. maar doordat één daarvan plotseling verhinderd was. verschenen zeven elftallen op het veld. Het weer was uitstekend, in de verschil lende wedstrijden werd meermalen uitstekend was en daar alles in de meest prettige ver standhouding verliep, werd groote propagan da gemaakt voor deze nieuwp tak va:i sport. De voor-wedstryden werden Zondagmor gen op het gemeentelijk speelterrein aan de Leidschevaart gespeeld. De uitslagen luidden: Rapiditas IHandelsschool m 48 Gymnasium IHandelsschool II 97 Rapiditas IIHandelsschool IV 49 Handelsschool I vrijgeloot. Vooral de wedstrijd tusschen Gymnasium en het tweede elfta lvan de Handelsschool was zeer aantrekkelijk. Het Handelsschool team bevatte individueel beter spelers, maar het ploegverband was ilj het. Gymnasium veel sterker, zoodat zij tenslotte verdiend won. 's Midags werden de wedstrijden op één der speelterreinen aan den Middenweg voort gezet. De uitslagen van de finales luiden: Handelsschool IGymnasium I 90 Handelsschool IIIHandelsschool IV 72 De f-inale ging dus tusschen twee elf tallen van de Handelsschool. Hst begin was zeer snel, maar al spoedig zaktr- hst tempo door vermoeidheid van de speler.--. Toch was de spanning er geen oogenblik r' -. .va' zoo wel binnen als buiten de krijtlijnen nf«schte groote spanning. Zooals te vei-wachten was won tenslotte het eerste elftal der Handels school met 52. HaarlemQuick (281 Voor de competitie ontving Haarlem Zon dagmorgen Quick. Het was bij Quick als van ouds; tenslotte waren er slechts zeven spe lers bijeen. Haarlem kwam uit met: C. Hunik, J. Veen- hof, W. Smit, H. Vrugt, P. Parson, Th. v. d. Putten. L. Dijkhuizen, P. Wagemans en K. Wulfhorst. In de eerste innings leek het alsof Quick behoorlijk partij zou geven. De werper gooi de uitstekende ballen en voorloopig raakte gen Haarlemmer iets. Dat veranderde ech ter al vrij spoedig. Haarlem kreeg beter oog op den werper en toen kwamen de punten regelmatig binnen. Tenslotte ging de belangstelling alleen nog hierom: hoeveel worpe nheeft Smit noodig om Quick weer drie nullen te bezorgen. De beurten dat er meer dan drie Amsterdam mers aan het slaghout kwamen, waren uit zondering. In de vijfde innings kwam Molenaer van Quick op een klein slagje over het thuishonk. Er werd dien keer aan Haarlem's zijde erbar melijk geknoeid met aangooien. Dat was en bleef het eenige punt van Quick. In acht slagbeurten bracht Haarlem het tot 28. Uitslag in innings: Quick: 0000100 0 0, totaal 1 Haarlem: 04477231 totaal 28 H. H. C. a.Ajax 2 (25—8). 's Middags speelde H. H. C. a tegen Ajax II. Tegen de verwachting verscheen Ajax wel met negen spelers. Hoewel Ajax in de eerste innings voor stond, werd dit verschil door H. H. C. al spoe dig opgeheven. Vooral toen Pijnakker voor H. H. C. ging werpen, was het met Ajax ge daan. 't Was ook niet meer dan billijk dat H. H. C. won. Zoowel het werpen, als het vangen en het. overige veldwerk waren bij Ajax be slist slecht. In al deze punten was H. H. C. beter. De voorsprong werd dan ook regelma tig grooter en het einde kwam met 258 voor H. H. C. Uitslag in innings: Ajax II: 32000021 totaal 8. H. H. C.: 1 4 0 2 6 1 4 7 totaal 25. Seriewedstrijden van Sport Vereent. De tweede dag dezer wedstrijden is, dank zij het goede weer, uitstekend geslaagd, zoo dat de voorzitter te zes uur de prijzen kon uitreiken. S. V. heeft met deze wedstrijden, goed ge organiseerd en goed geleid, de propaganda voor de korfbalsport ten zeerste gediend. Prettig zijn beide dagen voor de honderden gasten uit Amsterdam, den Haag. Utrecht e.a. wel geweest, dat bleek terdege bij de prijsuit reiking. De E. H. B. O. afd. Santpoort had nog ver schillende gevallen to behandelen, gelukkig geen ernstige. Een zeer mooie, opofferende, belangelooze toewijding van leden dezer or ganisatie. De prijswinnaars zijn; Afd. A. ie prijs Blauw Wit II, 2e Animo II. Afd. B- ie pr. Rood Wit I 2e Olympia I; Afd. C. ie pr. phoenix I, 2e Bilt- hoven. Afd. D. Ie pr. Blauw Wit HI. 2e S. V. B Afd. 1. le pr. insulinde ET. 2e pr. Phoenix n Afd. F. le pr. Blauw Wit 4, 2e S. V. K. II. Een eigenaardigheid is. dat verleden week de Amsterdamsche ver. Rhoda 3 eerste prijzen won en deze week Blauw Wit. ook uit Amster dam. De bakermat der korfbalsport is nog steeds Neerland's hoofdstad. Haarlem 2Oosterpark (22) Door dezen uitslag blijft Haarlem 2 in de 3e klasse van den N. V, B. Int. wedstrijd in fantasiestooten. In opdracht van de „Union International des Federations des Amateurs de Billard" (U. I. F. A. B.) zal de Fransche Biljartbond een wedstrijd in kunststooten organiseeren op groot-biljart te Vichy. Zij bestaat in het uitvoeren van twaalf bui tengewoon moeilijke kunststooten, een op gaaf, die alle deelnemers driemaal mogen pro beeren. Voor elke gemaakte carambole wordt een punt gegeven. Waarschijnlijk zal onze landgenoot C. B. Koopman daaraan deelne men. als zijnde de eenige Nederlander, die daartoe geschikt wordt geacht. De wedstrijd begint in Juli en is een novi teit in de internationale biljartsport. Schitterende overwinning der Haarlem sche Jachtclub. (Van onzen medewerker.) Ter cere van het 25-jarig bestaan van de Bruxeiles Royal Yacht Club heeft deze ver- eeniging groote internationale zeilwedstrijden op het kanaal bij Wintham georganiseerd- Behalve de gewone open wedstrijden werden ter gelegenheid van dit lustrum internatio nale groepswedstrijden in Scheldejollen ge houden om een zilveren wisselbeker, de „Challenge Inter-Clubs International" (uit geloofd door de Belgische Minister van Ma rine) die voortaan jaarlijks verzeild zal wor den. De Brusselsche vereeniging stelde voor deze wedstrijden Scheldejollen beschikbaar, zoodat de buitenlandsche vereenigingen al leen een stuurman met bemanning behoef den te zenden. De wijze waarop de booten onder de deel nemers werden verdeeld, was echter zeer vreemd. De Belgische clubs mochten met hun eigen booten uitkomen, terwijl het overschot, en dat waren niet de beste, onder de buiten landers werden verloot. Van Nederlandsche zijde werd door twee vereenigingen meegedongen, de Haarlemsche Jacht Club en de Watersportvereniging Loos drecht, resp. met C. W. de Visser Jr.H. C. Looman en J. LoeffH. F Baerselman. Engeland was zeer sterk vertegenwoordigd door de Royal Bumham vacht Club. d'e met Harry Gaydon uitkwam. In Haarlem is Gay don geen onbekende, hij kwam in 1927 nog op de jubileumwedstrijden der H. J. C. voor het. Burnham-team uit en vertegenwoordigde in 1928 Engeland bij de Olympische Zeilwed strijden te Amsterdam. Voor Frankrijk kwamen uit de Cercle Nau- tique de Chatou en de Cercle de la Voile de Paris, terwijl Italië was vertegenwoordigd door de Regio Elice Club Italiano. Voor België kwamen niet minder dan vijf vereenigingen uit, die de fina fleur der Bel gische Scheldejollenzeilers te zien gaven. Noemen we slechts de Nève. de Belgische jol- lenkampiocn. De wedstrijden werden gehou den op 't kanaal bij Wintham, dezelfde baan waar de BelgiëHolland wedstrijden altijd gehouden worden. Geen ideale wedstrijdbaal!, daar de dijken langs de oevers met- boomen beplant zijn. Bovendien woei slechts een flauw windje. De Haarlemmers zagen dan ook zeer goed in, dat wanneer zij de baan niet gron dig verkenden, zij geen kans zouden hebben. De geheele ochtend werd besteed aan het af zoeken der baan naar gunstige windplekken. zoodat toen tenslotte des middags gestart werd. de Haarlemmers goed geprepareerd waren. De start lukte vrij goed, waarna De Visser zich van de andere deelnemers weinig meer aantrok en geheel zijn eigen weg zocht. Een riskante taktiek, op een vreemde baan, maar die ditmaal dank zij de goede voorbereiding, volkomen slaagde. Na spannenden strijd gin gen de Haarlemmers met een kleine twee mi nuten voorsprong als eersten door de finish, gevolgd door de Société Royal Nautique An- versois, Burnham werd derde, de Franschen werden 6e en 8e, terwijl Italië den strijd had gestaakt. Loosdrecht de tweede Hollandsche ploeg bracht er weinig van terecht en werd zevende. Des Zondags was de windrichting veran derd. er stond nu een heerlijk licht briesje, waardoor de omstandigheden geheel veran derd waren, zoodat de Haarlemmers d'tmaal aan hun baankennis weinig hadden. Na aan vankelijk tweede gelegen te hebben, konden zij zich op deze plaats niet handhaven en zakten naar de derde plaats af. De Antwcrp- sche club. die de eerste dag tweede was, dreig de nu eerste te worden, waardoor ze den beker gewonnen zou hebben, maar gelukkig voor de H. J. C. werd zij nog door Royal Y. C. de B?l- gique gepasseerd. Burnham werd vijfde, de Franschen 6 en 9. terwijl Loosdrecht ditmaal 8e werd. Daar voor het behalen van een eer ste plaats één punt werd afgetrokken had de H. J. C. op het kantje met slechts cén punt verschil, de zeer fraaie cup gewonnen, welke dus voor één jaar naar Holland gaat. De totale uitslag van beide dagen luidt: 1. Haarlemsche J. C. Holland 5 p. 2. S. R. N. Anversois. Belgic 6 p. 3. Royal Burnham Y. C. Engeland 10 p. 4. Bruxeiles R. Y. C.' België 11 p. 5. R. v. c. de Belglquo, België 11 p. 6. C. N. de Chatou, België 16 p. 7. C. de la V. de Paris, Frankrijk 17 p. 8. W. S. V. Loosdrecht., Holland 17 p. 9. R. Sailing C. Gand. België 18 p. 10. R. Y. C. Ostende, België 19 p. 11. R. E. C. Italiano, Italië 25 p. De vierde seriewedstrijd der Haarl. Jachtclub. De uitslagen van den vierden wedstrijd der Haarlemsche Jachtclub voor twaalfvoetsjollen die Zaterdag onder begunstiging van fraai zeilweer werd gehouden, luiden: Seniores 1. Geisha. M. G. Brand 1-7-55 (8 1,2 p). 2. Anny, D. Alberts 1-9-0 (10 p.) 3. Elf T. de Visser 1-9-5 <4 2 p.) 4. Vischarend J. H. Volkmann 1-12-49 (lip.) Juniores: 1. Birichino, C. v. Mandele 1-11-16 <9 12 p.) 2. Dwarrelaar. H. Visker 1-12-13 (5 p.) 3. Lapwing, E. W. Boodenhuysen 1-14-14 (7 1 2 p.) 4. H. J. C. 86, C. M. Westerman 1-19-35. 12 p.) Nationale wedstrijden der Z. V. Braassemermeer. Op Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli 1931 houdt de Z. V. Braassemermeer haar jaar lijksche nationale wedstrijden te F.oe'.of- arendsveen. Uitgeschreven zijn o.m de 6 M.- klasse, de 45 M2. klasse, de Regenboogklasse, de Scherenkrulsers, Treub-klasse, en de twaalfvoetsjollcn. Men verwacht zeer groote deelneming voor laatstgenoemde klasse, daar een nieuw jollen- zeil als eerste prijs beschikbaar is geste'd. De inschrijvingen sluiten 4 Juli a.s. R. Rohlfs wint een tweeden prijs. De Rotterdamsche Reddingsbrigade hield Zaterdagmiddag in de Coolhaven een demon stratie. een wedstrijd in gekleed snelzwem- men over een afstand van 600 M. en een propagandatocht over denzelfden afstand. Aan den wedstrijd 600 M. namen deel 3 leden der Amsterdamsche Brigade, 6 leden van Schiedam, 14 leden van Rotterdam en 1 lid der Haarlemsche Brigade met den uitslag, dat Rohlfs van Haarlem beslag wist te leg gen op den 2en prijs met een achterstand van ongeveer 5 M. op den len prijswinnaar Cabri van Amsterdam. ZigneaR D. Z. (06). Zondagmiddag speelde Zignea in Stoops Bad haar tweeden wedstrijd in de N.Z-.B.- competitie, ditmaal tegen het sterke team van de Rotterdamsche Dames Zwemclub. Als scheidsrechter Meyer het sein geeft stellen de dames zich als volgt op. Zignea: D. Roos, M. v. Ommeren, B. Witkamp. H. v. Abs B. Venema, R. v. Spaendonck, C. Kammeijer. R. D. Z.: Tr. Baumeïster, G. Klapwijk, W. Cauwe, T. Brand, C. de Groot, W. Lageman, A. Burwick. Voor rust Is het een betrekkelijk kalm spelletje. Wel zijn de R.D.Z.-dames over 't geheel veel sneller en zijn haar schoten gevaar lijker, dan die der Haarlemsche dames, maar mej. Roos weet toch vrij lang haar doel schoon te houden, zoodat de rust intreedt met een 20 voorsprong voorR. D. Z. Dit resultaat schijnt R.D.Z. onvoldoende te vinden en begint nu harder aan te pakken Wel weert Zignea zich geducht, maar kan toch niet verhinderen, dat R.D.Z. de score opvoert door' een paar harde hoekschoten. Mevr. Venema en mej. Kammeijer hebben met haar schoten geen geluk; bovendien worden beide streng bewaakt. Langzamerhand ontwikkelt zich een spe! dat men „forsch" pleegt te noemen, doch voor een rustig toeschouwer meer lijkt op een partijtje „water-rugby". zEen 'waarschuwing van den scheidsrechter heeft weinig succes. Vooral mej. Klapwijk en mej. Witkamp zijn voortdurend in ge vecht en bij een worsteling om den bal, vlak voor het Zignea-doel, verdwijnen belde dames onder water, zoodat mej. Roos van de gelegenheid gebruik maakt om kalm den bal in te pikken en het spel te verplaatsen. Mej. Klapwijk tracht na de hervatting met enkele mooie backhands-schoten mej. Roos te verschalken, maar het lukt niet. Nog tweemaal weet R. D. Z. met schoten op korten afstand het Zignea-doel te vin den: dan is het spoedig tijd. R. D. Z. heeft verdiend gewonnen met 6—0. H. P. C.—L. Z. C. (2—1) Onder leiding van Mej. T. Klapwijk werd bovengenoemde wedstrijd gistermiddag in de zweminrichting te Groenendaal gespeeld. H.P.C. stelde zich als volgt op: L. Kohier, A. J. Braam, H. J. Leyenaar, F. W. Moolenaar J. Uitendaal, J. Kooyman, H. Eldering. Het begin kenmerkt zich door een van beide zijden verkennen. Beide keepers worden nu en dan eens aan het werk gezet, doch blijken in goeden vorm te zijn. zoodat vele aanvallen op de keepers, stranden. Lang zamerhand werken de H.P.C.'ers zich los en merken wij een H.P.C. overwicht. Slecht schieten is echter oorzaak dat dit overwicht niet ln een doelpunt werd uitgedrukt. Eerl plotselinge aanval der L.Z.C.'ers wordt H.P.C. noodlottig. Door onvoldoende dek ken bezorgt de Recde aan L.Z.C. de leiding (0—1). Lang behoudt L.Z.C. dezen voorsprong niet, want als bij een uitworp de keeper den bal door het doel haalt, fluit Mej. Klapwijk zeer terecht voor doelpunt (1—1). Spoedig hierna breekt de rust aan. Na de hervatting wegen de partijen goed tegen elkaar op. Elzinga van L.Z.C. lost een hard schot, doch Keeper Kohier redt op fraaie wijze. Zoowel de voor- als de achter hoede van II. P C. gaat nu meer van haar snelheid profiteeren. Braam zwemt snel op, doch zijn schot wordt door een L.Z.C.-speler tot corner verwerkt, welke spoedig gevolgd wordt door een tweede, doch beide leveren niets op. H.P.C. is nu in de meerderheid. De la Court, de middenvoor van L.Z.C. wordt afdoende door Loijenaar gehouden, zoodat van zijn hand geen goals komen. Bij een L.Z.C. aanval bemachtigt Braam den bal, plaatst naar Molenaar die snel opzwemt en vrij onverwacht een goedgericht schot lost dat den L.Z.C.-keeper te machtig bleek (2—1). L.Z.C. zwoegt hard om don gelijkmaker, doch de H.P.C.-achtehoede houdt goed stand. Als Uitendaal rakelings langs den zijpaal schiet, komt het einde. Bond van Hengelsportliefhebbers Haarlem en Omstreken. Zondagmorgen hield bovengenoemde Bond zijn eersten bondswedstrijd in dit seizoen en wel in de Ringvaart tusschen Htllcgom en Lisse. Er werd gevlscht op baars. De vangst was middelmatig. In het geheel wer den 196 baarsjes verschalkt. De uitslag was als volgt: le prijs De Grundcl; 2. Dc Rulschvoorn; 3. D.V.S.; 4. De Brasem: 5. De Dageraad: 6. De Vereenigde Visschers; 7. Het Baarsje. De „held van den dag" was A. v. d. Woude (draagmcdaille); de tweede draagmcdaille viel ten deel aan N. Koehorst, na loting met K. Blonk. Na afloop gingen de deelnemers naar het lokaal van het vischcollegc De Brasem, waar door den voorzitter van den Bond de prijzen worden uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11