GYMNASTIEK. KRACHTSPORT POSTDUIVEN KAATSEN ATHLETIEK OVERZICHT WIELRIJDEN KANO-SPORT KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS ATHLETIEK-COMPETITIE De eerste athletiek-wedstrijden van de K. T. K. competitie zijn weer achter den rug De ploegen uit de eerste klasse zijn daarbij zwakker gebleken dan vorig jaar. De pres taties van enkele athleten staan dit jaar evenwel op hooger peil en bovendien zijn de 2e klasse ploegen nu sterker, terwijl daarin tevens athleten uitkomen, die in de eerste klasse een goed figuur zouden slaan. Dóór elkaar genomen lijkt ons de Kennemer Turnkring evenwel dit jaar zwakker dan in 1930. De dames-wedstrijden. Wat de wedstrijden voor dames betreft, kwamen tegen vorig jaar 3 nu 2 ploegen uit, nl. van Concordia en van De Blocmendaal- sche G. V. Elke ploeg moest uit 4 deelneem- sters bestaan, voor wie bestemd waren een loopnummer (100 M.), een springnummer (hoog- of vèrspringen m.a.) en een werp nummer (discuswerpen, speerwerpen en kogelstooten). Dc B. G. V. behaalde hier de overwinning met 632,05 punten tegen Concordia, dat 456.58 p. verkreeg en daardoor niet. ver bo ven de beste ploegen uit de 2e klasse uit kwam. Het hoogste totaal bereikte mej. J. ten Post van de B. G. V. met 220.3 p. De beste resultaten waren: 100 M. hardloopen 14.2 sec. mej. G. Groeneveld-B.G.V., versprin gen m.a. mej. T. van Halst-Concordia 4.51.5 M., speerwerpen 17.09 M. door dezelfde, dis cuswerpen mej. J. ten. Post-B.G.V. 22.36 M. Aantal deelneemsters per ploeg en wed strijd -onderdeelen waren voor de 2e klasse dezelfde als voor de le klasse. In de 2e klasse namen 11 ploegen deel. De uitslag doet hier een spannenden strijd om de le plaats verwachten. Hij luidt: 1. T. V. IJmuiden I 424,38 p., 2. T.V. IJmui- den II 416.35 p,, 3. Turnlust Beverwijk I 404.2 p., 4. Turnlust Haarlem I 404.12 p., 5. Gratia-Plato 329.5 p., 6. Turnlust Haarlem II 275.88 p., 7. Turnlust Beverwijk II 254.9 p., 3. S. S. H. I 194.6 p., 9. S.S.H. II 183.18 p., 10. T.V.I J. HI 167.64 p., 11. T.V. IJ. IV 101.9 punten. Het hoogste totaal werd hier bereikt door mej. C. Tol van Turnlust Beverwijk, met 179.7 p. De beste resultaten luiden als volgt: 100 M. hardloopen 14.8 sec., mej. W. Licht-T. V.IJ., vèrspringen m.a. 3.83 M. mej. R. H-eere van Gratia-Plato, hoogspringen m.a. 1.30 M. mej. A. Hofman-T.V.IJ., speerwerpen 20.47 M. mej. W. Licht-T.V.IJ., discuswerpen 18.42 M., mej. N. Dijxhorn-T.v.IJ., kogelstooten 7.61 M., mej. C. TolTurnlust B. Dc heeren-wedstrijden. De le klasse ook van de heeren was dit jaar gebracht van 3 op 2 ploegen, weer van dezelfde vereenigingen als bij de dames, nl. Concordia en de B. G. V. De ploegen bestonden hier uit 6 deelne mers, die elk 6 nummers moesten verwer ken, nl. 2 loopnummers (100 en 400 M.) 2 springnummers (hoog- en vèrspringen m.a.) en 2 werpnummers (keuze uit speerwerpen, discuswerpen en kogelstooten). De B. G. V. werd no. 1 met 271.9 p., tegen Concordia 241 p., Om de le plaats in de com petitie is grooter strijd te wachten dan deze cijfers aangeven. p. Spoor van Concordia was hier de beste (56.5 p.) De beste resultaten waren: P. Spoor 100 M. 12.4 sec. en 4.00 M. 58.8 sec., C. v. d. Klinkenberg-B.G.V. vèrspringen 5.68 M, en hoogspringen 1.65 M., J. Kohier B.G.V.- speerwerpen 35.95 M., en W. Pronk B. G. V., kogelstooten 9.89 M. De 2e klasse (met dezelfde wedstrijd-re- geling als bij de dames) telde 9 ploegen. Merkwaardig was, dat hier meestal beter persoonlijke prestaties werden behaald dan in de eerste klasse. Gratia-Plato staat hier onbedreigd aan het hoofd. Bijzondere ver melding verdient het goede resultaat van Concordia I geheel bestaande uit vetera nen. De uitslag is: 1. Gratia-Plato 107.2 p., 2. Concordia I 79.6 p., 3. Turnlust B. I 79.4 p., 4. B.G.V. I 71,7 p., 5. Turnlust H. I 57.7. p. 6. Turnlust B. II 57.1 p., 7. B. G. V. II 53.5 p., 8. Turnlust H., II (onvolledig) 23 p., 9. Concor dia II (onvolledig) 7.3 p., Beste prestaties: K. Reijnders van Gratia- Plato 100 M., 12,2 sec. en kogelstooten 10.40.5 M., alsmede met zijn clubgenoot M. Voogt, hoogspringen 1.55 M. verspringen P. v. d. Klinkenberg B.G.V. 5.89 M., speerwerpen J. Balder, Concordia 39.55 M. K. Reijnders behaalde hier tevens het hoogste totaal (35.3 p.) De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in de uitslagen eenige wijziging komt in verband met het K.N.G.V.-regïement. Gymnastiekkampioenschappen. De wedstrijden voor de gymnastiekkam pioenschappen van het K.N.G.V. zullen op Zondag 8 November in Rotterdam worden gehouden. Alle oefeningen zijn naar keuze. Naar aanleiding van deze wedstrijden zul len de keurcorpsen 1932 worden samenge steld, benevens de voorloopige afdeeling voor den volgend jaar tegen Duitschland te hou den wedstrijd. Bovendien zullen naast de keurcorpsen reserve-afd-eelingen worden op gericht. H. M. de Wolf kampioen van Nederland. De Zondag gehouden Kampioenschappen van Nederland le afdeeling géwichVheffen door de Vereeniging Hercules (Den Haag) hebben voor Haarlem een 'groot succes opgeleverd. Extra veder: II. M. de Wolf, Haarlem, Drukken 72 1/2 K.G., trekken 70 K.G. stooten 95 K.G. Lichtgewicht: Kampioen C. Tabak, D.O.K., Beverwijk, drukken 80 K.G,, trekken 87 1/2 K.G., stooten 115 K.G. Midden B gewicht: Kampioen J. Verheijen K.D.O., Drukken 92 1/2 K.G., trekken 105 K.G., stooten 135 K.G. 2e Prijs Beentjes, D.O.K., Beverwijk, Drukken 87 1/2 K.G., trekken 92 1/2 K.G., stooten 120 K.G. De Bonte Duif. Zondag hield de Kon. Erk. Postduivènver- eeniging „De Bonte Duif" een wedvlucht van Ohateroux; 6.55 K.M. Met Oosten-wind werden de duiven om §.15 in vrijheid gesteld. Athletiekkampioenschappen. Het K. N. G. V. zal zijn kampioenschaps wedstrijden in athletiek op 29 en 30 Augus tus in Rotterdam houden. Wedstrijd tegen den K. T. K. Naar wij vernemen, zal de Zaansche Turnkring zich met den K.T.K. in verbin ding stellen voor het houden van een gym- nastiekwedstrijd tusschen beide kringen, zoo noodig met nog een derden kring. Dual-meet. Het Zuiderkwartier is druk doende zich te oefenen voor den a.s. gymnastiekwed- strijd tegen den Kennemer Turnkring. Een 2e gelid van Bato uit Amsterdam, onze sterk ste heeren-afdeeling, hield nu weer een wed strijd tegen turners uit dien kring te Hoofd dorp. De gymnasten uit den K. T. K. zullen het niet gemakkelijk hebben met die uit het Zuiderkwartier! Vaardigheidsproeven. A.s. Zaterdag maakt de K.TJK. een aan vang met het afnemen van vaardigheids- proeven voor adspiranten uit dien kring. De onderdeelen daarvoor luiden: Meisjes 11 12 en 13 jaar: brug- en paard-oefenin gen, boksprong, 2 vrije oefeningen; hoog springen 0.90 M., vèrspringen 2.90 M., hard loopen 60 M., binnen 11 sec., balwerpen 7.50 M. Meisjes 14, 15 en 16 jaar; brug- en paard- oefening, paardsprong, 2 vrije oefeningen; hoogsprongen 1 M., vèrspringen 3.25 M„ hardloopen 60 M. binnen 11 sec., discuswer pen 12 M., Jongens 11, 12 en 13 jaar: vrije oefening, brug-, paard- en rek-oefening, boksprong, hoogspringen 1 M., vèrspringen 3.25 M„ loopen 80 M., binnen 14 sec., balwerpen 8.50 M. Jongens 14, 15 en 16 jaar: vrije oefening, brug-, paard- en rek-oefening, boksprong; hoogspringen 1.10 M., vèrspringen 3.75 M., hardloopen 80 M., binnen 13 sec., kogelstoo ten 5 M., Buitengewone K. N. G. V.-ver- gadering. Dr. J. H. D. Reijs, voorzitter. (Van onzen medewerker). Zondag hield het K/N.G.V. in Aimsterdam een buitengewone algemeene vergarering on der leiding van Mr. N. Groenewegen. Werden tot dusver in de laatste jaren de afgevaardigden voor de Bondsvergaderingen benoemd door de kringen, Zondag was 't voor de eerste maal, dat deze afvaardiging in handen was van de vereeni/gingen. Uit den Kennemer Turnkring waren alle in aanmer king komende vereenigingen vertegenwoor digd, behalve de B. G. V. Turnlust. Vooral uit ver afgelegen kringen mankeerden vele vereenigingen. Na enkele wijzigingen van minder belang werden de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld, zooals zij waren aan genomen door de in Maart gehouden Bonds vergadering. In de vacature W. Boer (technisch Bonds- bestuurslid voor het vrouwen turnen) werd voorzien door benoeming van den heer J. v. d. Berg. De vergadering koos met 107 stemmen tot voorzitter dr. J. II. O. Reijs (de eenige tegen- candidaat II. Bierman kreeg 48 stemmen). De scheidende voorzitter, mr. N. Groene wegen, werd, behalve uit de vergadering, ge huldigd door de Bondsbestuursleden L. J. A. van Ekeren (secretaris) en W. de Graaf (2e voorzitter) De Bonds-contriibutie voor 1932 werd vast gesteld op f 2, waarvan 75 ct. bestemd is voor de kringen. De Bonds-uitvoering zal zoo mogelijk in Rotterdam worden gehouden. Bij de rondvraag werden verschillende huishoudelijke aangelegenheden besproken. Een all-roundi sportsman. Zondag behaalde C. G. Tabak uit Bever wijk het Nederlandsch kampioenschap ge wichtheffen, afdeeling licht gewicht. Hij ven beterde daarbij het Nederlandsch record. Wij zouden van deze feiten geen extra melding maken, ware het niet dat in de B. G. V. Turnlust (in welke club verschillende sporten worden beoefend) de heer Tabak een der beste turners en spelers en de beste athleet is. Deze Beverwijker is dus wel een veelzijdig sport-beoefenaar en hij mag in dezen tijd van specialisatie zeker als voorbeeld voor een algemeene beoefening worden gesteld. De wereldkampioenschappen te Parijs. NEDERLANDSCHE DEELNEMING Naar wij vernemen zullen drie turners deel nemen aan de a.s. Wereldkampioenschappen te Parijs op 12, 13 en 14 Juli. Dit zijn E/Melk- man (U. D. I. Bergen op Zoom), P. van Dam (W. I. K. Den Haag) en G. Ens (Noordschar- woude). Competitiewedstrijden te Amsterdam. HILVERSUM KAMPIOEN, DEN HAAG DEGRADEERT. (Van onzen medewerker). Op het schitterend gelegen Mosveld te Amsterdam hadden Zondag j.l. bovenge noemde wedstrijden plaats. Dank zij het gunstige weer is het een mooie kaatsdag ge worden. Wij noteerden niet minder dan 4 partijen 55, 66 o.a. verloor Haarlem in dezen stand tegen Utrecht. De loting in twee afdeelingen had het vol gende resultaat: Groep 1. Hilversum. (M. Veenstra, T. van Ruiten, J. Dorhout). 2. Den Haag. A. Slot, H. Bosma, F. Oosterdijk) 3. Amsterdam. (W. Goinga, S. Harkema, R. Wijngaarden). Groep II. 4. Rotterdam. (L. Dijkstra, H. Dijkstra, II. Faber). 5. Utrecht (J. Walinga, R. Jaarsma, R. v. d. Sluis). 6. Haarlem. (D. Goodijk, S. Broersma, K. Rijpma). Er wordt in twee perken tegelijk begonnen. Allereerst Hilversum tegen Den Haag en Rotterdam tegen Utrecht. Al spoedig blijkt dat de opslagers veel hinder hebben van den sterken wind. Hilversum verovert het eerste spel, dank zij eenige ferme bovenslagen van Veenstra, doch Den Haag neemt door slechten op slag van Hilversum spoedig de leiding over (2—3). Dan komt Hilversum onweerstaanbaar opzetten en gunt Den Haag geen eerst meer (5—2, 6—0). De partij tusschen no. 4 en 5 biedt een strijd tusschen twee nagenoeg gelijkwaardige tegenstanders. Verloop: Rotterdam 0828822860 De prijzen werden als volgt behaald: P. Brakel 1, 5, J. J. Lassohuit 2, 7, W. J. der Kinderen 3, 10, N. Peetoom 4, A. v. d. Werff 6, 9, B. Hilbrink 8, F. Heerkens Thijssen .11. Eysker verbetert het Ned. record kogelstooten. Uit Middelburg: Zaterdag had alhier een Nationale Athletiekwedstrijd plaats, georga niseerd door de Athletiekvereeniging „Een dracht Maakt Macht", welke dank zij enkele bekende deelnemers veel publieke belangstel ling trok. De Haarlemsche athleet Eysker, die zijn voornemen te kennen had gegeven het record kogelstooten te breken, mocht hierin slagen. De uitslagen zijn als volgt: Kogelstooten A: 1. G. Eysker, Haarlem 13.42 M. (nieuw record). Het oude record be droeg 13.37 M.: 2. J. Antenne (Olympia, Den Haag) 11.35 M. Tweehandig stooten: 1. Eysker 22.90 M.; linksliandigstooten 9.48 M.; rechtshandig stooten 13.42 M. Oud record: 22.42 M. Discuswerpen Klasse A: G. Eysker, Haar lem 40.09 M.; 2. Antenne (Olympia, Den Haag) 27.07 M. UfcrecV, 8082688288 Vervolgens treden de rivalen Hilversum en Amsterdam weer in het strijdperk, waarbij Hilversum revanche neemt voor de bij dnj Zijlstrapartij geleden nederlaag. De eind uitslag werd tenslotte 55, 66, waarna Veemstra een kleine kaats voorbijsloeg en aldus de wedstrijd in het voordeel van Hil versum ëindigd-e. Vermelding verdient het kranige perkspel van S. Harkema, die niet minder dan 9 bovenslagen plaatste. Tegelijkertijd speelt Haarlem tegen Rot terdam. Het wordt zoo langzamerhand ge woonte bij „Frisia", dat zij de tegenpartij aanvankelijk laten uitloopen. Zoo behaalt ook Rotterdam een voorsprong van 3 eerst, waar tegenover Haarlem slechts 10 punten stelde. Dan haalt het „Frisia" partuur echter kranig op om op 33, 66 door een bovenslag de leiding te nemen. Ook het volgende eerst komt door een Herculesslag op 43, 66. Het resteerende eerst weet „Frisia" door tac- tischen opslag van Goodijk te veroveren. Het verloop was als volgt: Schema: Rotterdam 8886426684 Haarlem 2628888848 Direct daarop binden Den Haag en Amster dam den strijd aan. Hoewel de uitslag het niet zou doen vermoeden (5-5 6-6), is dit een betrekkelijk futlooze partij geworden. Aan den opslag werd veel gepoedeld, wat de uit- slagers door fraai perkspel dan weer goed moesten maken. Tenslotte gaf de meerdere „ausdauer" van Amsterdam hun de overwin ning, zoodat zij noch voor den kampioens wedstrijd noch voor degradatiewedstrijden in aanmerking kwamen. n het tweede perk streden inmiddels Haar lem en Utrecht een zonderlingen strijd. Door zes poedels van Walinga en twee Hercules slagen van de „Frisia"-perkspelers verove ren laatstgenoemde een voorsprong van een spel. Dan maakt Utrecht gelijk om vervolgens weer twee bordjes aan „Frisia" af te staan. Op een gegeven moment staan de Haarlem mers dan voor met 5,3, waarna de kansen plotseling keerèn. Een algeheele inzinking, speciaal aan den opslag, aan de zijde van de Haarlemmers was de oorzaak, dat de Stich tenaren gelijk konden maken en zelfs nog met de overwinning gingen strijken. Verloop Utrecht: 00886482888 Haarlem: 88268848226 Utrecht als winnaar, van groep n moest nu met Hilversum uitmaken, welke afdeeling het strekste partuur in de huidige eerste klasse heeft. Het laat zich aanzien, dat eerstgenoem de het tegen Veenstra c.s. zal bolwerken. Zij behalen in een minimum van tijd een voor sprong van drie eersten; dan gaat Veenstra voorin staan en voor best opslaan, waarna het eene winstpunt na het andere voor Hilversum volgde. Het gevolg is, dat Utrecht geen bordje meer aan den hang krijgt, hetgeen uit on derstaand schema blijkt. Verloop: Hilversum 086288888 Utrecht 848862244 Hilversum is hiermede kampioen. Tenslotte moeten Rotterdam en Den Haag nog uitmaken, welke vereeniging het volgen de jaar in de B. klasse zal moeten uitkomen. Het is een waardig slot van dezen kaatsdag geworden; de vierde partij eindigde met 5-5 6-6. Tegen aller verwachting in moest den Haag, die zich tegen Amsterdam prachtig ge weerd had, het ondex-spit delven. Tegen den middag kwam nog een hon derdtal Amsterdammers gezamenlijk de Zaan opzetten. De morgenuren werden be steed aan den voorwedstrijd, waarin de spanning niet ontbrak/Met kleine verschillen passeerden de eei-ste nummers de finish (baan 1000 M.). Voor de finale S. S. R. ka no's voor Senioren om het kampioenschap van Nederland werden o.a. de volgende Haarlemmers geplaatst, wat reeds een suc ces genoemd kan worden: J. Steenman (Trekvogels), M. L. Jansen (Trekvogels), en H. Walter (H.KLV.) Bij de Junioren werd o.a. voor de finale geplaatst J. van Tongeren (Trekvogels). In enkele andere nummers kwamen weinig Haarlemsche deelnemers uit; memoreeren we het stevige trekken van mej. t. g. Booms, die tweede werd bij de dames in S. S. R.- kano's (600 M.) Een aardige afwisseling waren de in vier- klassen gezeilde wedstrijden der zeilkano's. Deze zeilers wisten bij den onstuimigen, vla- gerigen wind hun scheepjes keurig te zeilen. Direct na de laatste race kon door de vlotte afwerking van het volle programma van half tien tot ruim vijf uur dank zij dë goede organisatie de prijsuitreiking plaats hebben. Kampioen Senioren in S. S. R.-kano's (1000 M.) le prijs H. de Wit (Stormvogels), 2e H. v. Huyst (Stormvogels), 3e J. Steen man (H. K. V.) Dames en S. S. R. kano's (600 M.) le prijs T. G. Kron (Stormvogels), 2e pr. A. Booms (Trekvogels) 3e prijs N. Rietvink (Stormvogels) Kampioen Jurxioren S. S. R. kano's (1000 M.), le pr. J. Stad (Quo Vadis) 2e G. Lands man (Z.K.C.) 3e J. v. Tongeren (Trekvogels) Internationale Renn Kajaks (IR.JK.) 1000 M.: le prijs E. Schramm (Z.F.C.), 2e pr. H. de Wit (Stormv.)., 3e pr. D. Husslage (Z.F.C.) 2 persoons toerkano (1000 M.): le prijs W. G. Hoogen en F. Pels (Waterkampers), 2e prijs H. Pieters en H. Walbrink (H.K.V.), 1 persoonstoerkano: le pr., D. J. Rune man, 2e jr., C. v. Baaren 3e pr., J. C. Honig (Z.K.C.) Als verleden jaar maakte een groot' deel d-er H. Z. V. vloot den geheelen tocht mee. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield „De Kampioen" een trainings- rit over 40 K.M., met twee klassementen. Na een zeer f raaien en spannenden strijd werd de uitslag als volgt: i. Kinket, 2. v. Book, 3. Gruijters, 4. Reijneveld, 5. Moerkerk. 6. v. d. Hoeve. De uitslag van den tweeden rit der Week- competitie was als volgt. 1. Meng 5 punten. 2. v. Baak 4 p. 3. Gruyters 3 p. 4. v. d. Hoeve 2 p. 5. Fabel 1 p. Kinket. Reijneveld, Moerkerk, Verkes en Fennii's ieder 1 punt. Drie leden behaalde fraaie successen in het Stadion. Metz won een lsten prijs in den 6 K.M. wedstrijd; Van Egmond en van Dijk wonnen een 2den en een 3den prijs in den 1 K.M. wedstrijd. Nationale- en selectiewedstrijden oi de Voorzaan. (Van onzen medewerker.) De Zaan was gisteren voor de kano's in diverse soorten: race, internationale Renn-, toer- (éeri en twee persoons), Canadeesche en vier typen zeilkano's, als Z.K.C., met 4, 5 en 7.5 M2 zeil. Van alle kanten kwamen de deelnemers aanzetten, talrijken waren reeds Zaterdag middag gearriveerd en kampeerden op het' terrein van de scheepswerl „De Conrad"; waar dc honderden kano's in alle kleuren van den regenboog geschilderd, glansden in de lelie zon. Een prachtig gezicht. Go Ahead wint met 32 van Feijenoord, waardoor Ajax kampioen van Nederland wordt. Een groote overwinning van Xerxes op Fortuna. Belangrijke wedstrijd aan de Kleverlaan te wachten. Kinheim klopt Hollandia, waardoor de Vels'enaren naar dé tweede klasse aangevangen. B. E. C. promo veert naar de tweede klasse. onverwacht schot in den versten hoek, dat buiten bereik van den uitvallenden keeper echter tegen den binnenkant van den versten paal komt en geheel achter de doellijn rolt. De scheidsrechter staat er vlak bij en fluit, doch door het geschreeuw hooren de spelers het niet en spelen door. De bal rolt, doox'dat het doel nogal afloopt, terug en wordt nu door den Hollandia-keeper gegrepen. De scheidsrechter fluit echter nogmaals en wijst naar het midden. Doordat de spelers den scheidsrechter de eerste maal niet hoorden fluiten, leek het alsof deze pas later een doelpunt gaf, waar tegen de Hollandia-spelers protesteei-den. De neutrale grensrechter aan den Oostkant ver klaarde echter ook pertinent, gezien te heb ben dat de bal gezeten had. (20). Verschillende Kinheimspelers verslapten nu iets. Wel behoudt Kinheim nog het beste van het spel, doch tot doelpunten brengt ze het niet. Met de Hollandia-voorhoede is het vrijwel hetzelfde, zoodat de rust ingaat met 20 voor Kinheim. Na de rust het eerste kwartier een gelijk opgaande strijd, doch dan begint er teeke- ning in te komen. Hollandia, die moet win nen, gaat geheel naar voren, terwijl Kin heim eenigszins gaat verdedigen. Hollandia komt hierdoor in de meerderheid. De tijd verstrijkt al aardig. Vijf minuten voor het einde kopt Rozeme>'er een bal weg, die bij den vrijstaanden linksbinnen van Hollandia komt. Deze lost een hard schot in den versten hoek, dat Grapendaal verrast (2—1). In de laatste minuut krijgt Hollandia nog een corner te nemen, welke wordt wegge werkt. Dan is het tijd. Kinheim is tweede-klasser! Het publiek rent het veld op en we zien diverse spelers de hoogte ingaan. In het kleedlokaal blijkt, dat Hollandia twee protesten heeft ingediend, een wegens het tweede door Kinheim gemaakte doelpunt en één tegen het niet toekennen van een pe nalty. Deze wordt alsnog genomen en benut. We gelooven echter niet, dat Hollandia hier haar tweede-klasseschap mee zal herwinnen; We kunnen Kinheim zeker als nieuwe tweede klasser begroeten. Scheidsrechter Slikkerveer stond voor een moeilijke taak: hij heeft strikt eerlijk ge floten. Vroeger dan misschien iedereen verwacht zal hebben, is gisteren de beslissing ten aan zien van het kampioenschap van Nederland gevallen en wel ten gunste van Ajax, die zelf reeds een paar weken geleden uitge speeld was en die alleen op een struikeling van Feijenoord moest wachten. Die is giste ren reeds in Deventer tegen Go ahead ge komen: hier kregen de Rotterdammers een 32 nederlaag te slikken, waardoor opeens aan alle spanning een einde is gekomen. De nog resteerende wedstrijden hebben nu niet de minste beteekenis meer. Voor de Ajax- spelers, van wie er gisteren velen op het terrein aan den Schoterweg bij den cricket wedstrijd Haarlem 2Ajax aanwezig waren, is deze uitslag natuurlijk uitennate verheu gend, want nu behoeft ook de nog dreigende beslissingswedstrijd niet meer gespeeld te worden. De stemming onder de Amsterdam- mei-s liet dan ook niets te wenschen over. De wenschen Ajax' met dit succes geluk. Zooals te verwachten was heeft Xerxes gisteren haar promotiewedstrijd tegen For tuna gewonnen en nog wel met 72, zoodat E. D. O. en Xerxes nu een gelijk aantal pun ten hebben. Het zal dus a.s. Zondag aan de Kleverlaan druk worden! Kinheim heeft met 21 over Hollandia gezegevierd en aangezien de Velsenaren slechts gelijk behoefden te spelen om naai de tweede klasse te promoveeren, is het re sultaat van dezen wedsti-ijd alleszins bevre digend te noemen. Hollandia heeft na af loop weliswaar geprotesteerd en een straf schop genomen, maar dit kan haar toch niet in de tweede klasse houden. Ook aan Kinheim onze hartelijke geluk- wenschen. KAMPIOENSCHAP V.lN NEDERLAND: Go aheadFeijenoord 32 AFDEELING I. Promotie derde klasse: KinheimHollandia 21 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: XerxesFortuna 72 Promotie derde klasse: B.E.C.De Hollandiaan 21 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew.gel.vei-l.pnt.v.—t.gem. Ajax 8 5 2 1 12 29—15 1.50 Feijenoord 6 3 12'? 1411 1.17 P- S. V. 7 4 0 3 8 20—14 1.14 Go ahead 7 2 1 4 5 15—20 0.71 Velocitas 6 0 2 4 2 6—24 0-33 Promotie Tweede Klasse. AFDEELING II. E. D. O. 3 1 2 0 4 6—3 1,33 Xerxes 3 2 0 1 4 9—6 1.33 Fortuna 4 0 2 2 2 6—12 0.50 Promotie Derde Klasse. Kinheim-Hollandia (2-1), Kinheim promoveert naar de Tweede Klasse. Kinheim heeft het met haar beide thuis wedstrijden voor de promotiecompetitie wel bijzonder getroffen. Ook nu weer uitgezocht voetbalweer en daardoor een uitverkocht terrein. Zeer veel officieele personen uit de voetbal wereld waren aanwezig, toen scheidsrechter Slikkerveer liet beginnen. Kinheim is ook nu weer met zijn complete elftal, terwijl we bij Hollandia weer, na eenige weken van afwezigheid, den doelver- dediger en den i-echtsbinnen zien aantreden. Nauwelijks is afgetrapt, of de eerste aan val op het Hollandia-doel wordt ondernomen. Het is al spoedig Kinheim, die de leiding neemt, als na een schermutseling voor het Hollandia-doel de bal bij Ellen komt, die kalm inschiet (10). Kinheim komt er iets beter in; we zien aardige staaltjes voetbal van Ellen op den linkex-vleugel, waarvan eenige corners het resultaat zijn. Ook deze plaatst hij keurig voor het doel, doch de Hollandia-achter- hoede kan steeds ingx-ijpen. Eenmaal is de doelverdediger reeds gepas seerd, als de linksback den bal nog uit het doel trapt, die toen echter de doellijn reeds gepasseerd was. De scheidsrechter kan dit echter niet gemakkelijk zien; hij laat dan ook doorspelen. Nadat Grapendaal een vlie gend schot uit den bovenhoek heeft gehaald, gaat Kinheim weer een aanval wagen. Na mooi samenspel op den rechtervleugel geeft Boot een nxooien voorzet, dien Groeneveld in den bovenhoek kopt. De Hollandia-keeper verricht echter een fraaie safe en voorkomt hiei-mede een bijna zeker doelpunt. Even hierna komt Kinheim wederom aan stormen. Michel Sr. krijgt op de rechts binnenplaats een bal toegespeeld; hij lost een HAARL. VOETBALBOND DE EINDSTRIJD OM DEN BEKER. SchotenHalfweg (11) Het bekertournooi voor de 3de en 4de klassers had bovengenoemde clubs in de finale gebracht. Deze wedstrijd werd Zater dagmiddag op het E.D.O.-teiTein gespeeld. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Halfweg scoorde uit een vrijen trap, die haar werd toegewezen ongeveer op het mid den van het veld. Schoten maakte uit een penalty gelijk. De verlenging, bracht ook geen beslissing. Het H.V.B.-bestuur besloot den wedstrijd over te laten spelen. Ajax kampioen van Nederland. Door de nederlaag van Feijenoord, Zondag te Deventer geleden tegen Go Ahead, is Ajax kampioen van Nederland geworden. Voor de derde maal in haar bestaan is Ajax kampioen van Nederland geworden. In 1917— 1918 werd zij voor de eerste maal kampioen. Ook in het volgend seizoen werd het Ne derlandsch kampioenschap behaald; twee gloriejaren van de Amsterdammers met emi nent spel. Kampioen van haar afdeeling werd Ajax nog in het seizoen 1920/21, en voorts in 1925''26, 1926/27 en 1929/30. Thans is behalve het afdeelingskampioen- schap voor de derde maal het Nederlandsch kampioenschap een feit geworden. Eenige malen gedurende de afgeloopen competitie deed het Ajaxspel weer denken aan de glorie jaren van vroeger. r. c. h.—w. s. c. Men schrijft ons: Vergissen we ons niet, dan staat het Haar lemsche voetballiefhebbende publiek op voetbalgebied iets heel goeds te wachten. Zooals reeds werd medegedeeld, speelt R. C. H. op Woensdag 24 Juni op haar terrein aan den Middenweg tegen de stei'ke Weensche prof-club W. S. C. en wat dit elftal tot dus ver op zijn tournee in Holland gepresteerd heeft, mag met eere genoemd worden. Zoo won het Zaterdagavond j.l. in het Amster- damsch Stadion van een sterk Amster- damsch elftal met 31, den daarop volgen den Zondag met 1—0 van D. F. C. in Dor drecht. Woensdagavond werd in Den Haag van A. D. O. met 42 gewonnen. In vijf dagen dus drie wedstrijdeix eix drie overwin ningen. Het spel van deze Weensche profs is zeer goed; al zal het dus aan den Mid denweg ook wel op een overwinning voor dat elftal uitloopen, nochtans zal het zeer de moeite waard zijn om nog eens nader kennis te maken met een staaltje van het beste Oostenrijksche voetbal, dat momen teel wel als sterkste van het continent mag gelden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12