VtADIOAf DE ZEEWEG TE BLOEMENDAAL. IS HETBESTE EN GOEDKOOPSTE ZELFWERKEND WASCHMIDDEL IN NEDERLAND HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 24 JUNI 1931 Bestaat morgen 10 jaar. Een der mooiste gedeelten van den Zeeweg. Donderdag is het tien jaar geleden, dat onze onvolprezen Zeeweg officieel met een schitterend bloemencorso en andere feeste lijkheden geopend werd. Er was op dien dag een etalagewedstrijd en op verschillvnde plaatsen waren versieringen aangebracht, die mede door het prachtige weer aan de ge meente Bloemendaal een mooien aanblik gaven. Ook de ingang van het onooglijke raadhuis was met groen en bloemen versierd. Voor den ingang van den Zeeweg was een 'eerepoort met bloemen en guirlandes opge richt, met in het midden liet wapen van Bloemendaal. De toegang tot den nieuwen weg werd versperd door een poort en hekken, die stevig gesloten waren. Eerst toen de burgemeester Jhr. A. Bas Backer op een spreekgestoelte een rede had uitgespi'oken, werd de toegang tot den Zee weg geopend. Alle genoodigden gingen per auto via den nieuwen weg naar Zandvoort, waar zij in het Kurhaus door het gemeentebestuur werden ontvangen. Hier stak burgemeester J. Beeek- man een hartelijk speech je af, waarna nog verschillende personen het woord voerden. Namens de vereenigingen Zandvoort's Bloei, Zandvoortsche Handelsvereeniging en Zand- voortsche Hotel- en Pensionhoudersvereeni- ging werd aan het gemeentebestuur van Bloemendaal ter herinnering aan deze ope ning een gouden legpenning met oorkonde aangeboden. Na afloop van het Bloemencorso werden de versierde auto's en motorrijwielen nog niet naar huis gebracht. Alsof de eigenaars er van op dit tijdstip gewacht hadden, gingen zij allen den ontsloten Zeeweg op; luid en aan houdend toeterend reden zij in een lange file achter elkaar naar Zandvoort. De rijden de bloemenschat maakte tusschen de zonnige duinen een alleraardigst effect. De terugweg was onvergetelijk. Nog nooit waren de menschen zóó langzaam dén Zijl- weg afgewandeld als na het voorbijgaan van den stoet. Het ging voetje voor voetje; soms stond de geheele massa stil, omdat ook van den Julianaweg een menschenstroom terug keerde. Tot zoover de bijzonderheden, die we aan ons tien jaar geleden gepubliceerd verslag ontleenden. 'In dezen tijd zijn er door de mooie daad van het gemeentebestuur van Bloemendaal duizenden en nog eens duizenden stad- en landgenooten weer nader tot de natuur ge bracht. In het gebied, waar tot dusver slechts weinig of geen menschen kwamen, waar al leen af en toe een jager op een konijn schoot, of waar een schilder op een der hooge duin toppen zijn palet hanteerde, komen nu on telbare scharen zich verlustigen in het na tuurschoon, dat hier in zulk een overvloedige mate aanwezig is, en te genieten van de ver rassende vergezichten bij elke bocht van den weg. Menige toerist zet zijn wagen even aan den kant om eenige uren in een der schilder achtige duinpannen door te brengen. Wie zal het aantal vreemdelingen schatten, dat hier van de schitterende duinenpracht heeft genoten en er van in hun land t heeft verteld? Welk een verrassing was het niet voor hen, om plotseling aan het eind van den weg de zee te zien! Vele moeders gaan met hun kinderen naar het begin van den Zeeweg, om ze daar in volkomen veiligheid in het blanke duin te laten ravotten en om ze een flinke dosis ge zondheid en levensblijheid te laten opdoen. Toch is er sinds de opening wel wat op dezen weg veranderd. Bij den aanleg was het de prijzenswaardige bedoeling, om aan de wandelaars, wielrijders en automobilisten ieder het hunne te geven, opdat de één den ander niet zou hinderen. Daartoe wijrd aan de twee uiterste randen van den weg een pad voor de wandelaars aangelegd. Dit pad was evenwel heel moeilijk te begaan, doordat het duin-op-duin-af ging en tenslotte erg mul werd. Het gevolg was, dat weldra geen enkele wandelaar er gebruik meer van maakte, maarhet rijwielpad in beslag nam, tot groot verdriet van de fiet sers, die op hun beurt de automobilisten gin gen hinderen, door over den rijweg te pedde len. Onophoudelijk weerklonken in het rustige duingebied nijdige klaxon-geluiden en onge duldig belgerinkel van menschen, die gehin derd werden. We herinneren ons, dat in den beginne vele ingezonden stukken ter plaatsing in ons blad werden aangeboden, waarin er op aangedron gen werd om aan dezen ongewenschten toe stand een einde te maken. Gelukkig is er tenslotte een middel gevon den om alle partijen tevreden te stellen. Dit was mogelijk, doordat van de ongebruikte strook grond, die tusschen de twee rijwegen lag en die oorspronkelijk voor den aanleg van een trambaan bestemd was, een breed rij wielpad werd gemaakt, zoodat de oude rij wielpaden nu door de wandelaars gebruikt kunnen worden. En de autobestuurders be hoeven nu niet meer de wielrijders van „hun domein" te verjagen. Als tenminste de ver schillende af deelingen goed in orde worden gehouden. Helaas laat dit nü al wat te wenschen over. De wandelaars hinderen thans niemand meer en zij worden zelf ook niet meer gestoord. Met de wielrijders is dit echter niet het ge val. Aan den Westkant is de toegang tot- en een groot gedeelte van het rijwielpad zóó hobbelig geworden, dat vele fietsers, die gaarne ongehinderd de lange helling af willen suizen, daarvoor weer den rijweg kiezen. De Bloemendaalsche politie moet hen dan ook af en toe aanmanen, op het rijwielpad terug te keeren. Het is dus dringend gewenscht, dat dit pad zoo spoedig mogelijk weer goed in orde wordt gemaakt. Dan wordt het verblijf op Bloemendaal's mooisten weg, zooals de mannen, die de plan nen voor den aanleg ontworpen hebben, zich dit hebben voorgesteld: een heerlijk en on gestoord genot voor iedereen! SPORT EN SPEL VOETBAL BLAUW—ROOD (8—1). Dinsdagavond speelden op het, Kinheim- terrein te Velsen twee proef elf tallen der Za terdagmiddagcompetitie. Zooals de uitslag duidelijk aangeeft, was Blauw veel sterker. Vóór rust is blauw het meest in den aan val. Herhaaldelijk wordt het roode doel on der schot genomen, waarbij Langereis twee maal en Sterk éénmaal weet te scoren. In de tweede helft brengt Voogt den stand op 40. Na dit doelpunt is rood langen tijd sterker, doch de voorhoede ziet geen kans te scoren. Uit een scrimmage voor het blau we doel weet van Heyst (IJ.F.C.) de eer voor rood met een kopbal te redden (41). Hierna heeft rood niets meer in te bren gen; Sterk en Langereis brengen samen den stand op 81, vooral de goals van eerstge noemde waren keurig. HET VERTEGENWOORDIGEND ELFTAL. Het H.V.B.-elftal dat Zaterdagavond op het Kinheimterrein te Velsen tegen het Leidsche elftal zal spelen, ziet er als volgt uit: Doel: F. Jonker (Tw. Jeugd). A c h t e r: J. van Beem (Z. S. V.), A. van Dongen (V.V.IJ). Midden: P. Zwart (IJ.F.C.), K. de Ko ning (V.V.IJ.)H. Zwart (V.V.IJ.) Vóór: J. Voogt (IJ. F. C.), P. Langereis (Kenn.land), G. van Gelder, (IJ. F. C.), S. Sterk (IJ. F. C.), W. van der Steen (IJ.F.C.) Reserves: de Vries, van Urk, van Heyst, (allen IJ.F.C.) en de Niet (V.V.IJ.) WATERPOLO HAARLEM—A. Z. (1—2). Haarlem speelde gisteren haar eersten thuiswedstrijd tegen den oud-eerste klasser A. Z. in de nieuwe inrichting aan de Hout vaart. Het was een snelle strijd, waarbij Haarlem- Iets in de meerderheid was, maar dit over wicht niet in doelpunten tot uiting wist te brengen. Als scheidsrechter Muller te circa kwart over acht beginnen blaast is Haarlem volle dig, dus als volgt: Th. Hölsken, C. v. Ellinckhuyzen, W. v, d. Bogaardt, W. Hölsken, C. Zeeman, A. Liezenberg, J. v. Hemsbergen. De eerste helft kenmerkt zich door een uiterst enthousiast en snel spel; om beurten verkeeren belde doelen in gevaar. De keepers houden zich echter goed, vooral Hölsken heeft zich, na zijn minder goeden wedstrijd van verleden week, volkomen gerehabili teerd. Na een aanval van A Z. gaat Haarlem het eens probeeren; zij heeft al spoedig succes als Zeeman een hard backhand schot in zendt, dat de A. Z. doelverdediger onvoldoen de stopt. Liezenberg is er als de kippen bij en volstrekt het vonnis. (10). Weer valt Haarlem aan, doch deze aanval wordt door A, Z. overgenomen. Van Hemsbergen begaat dan de fout om te vroeg weg te zwemmen, ten gevolge waarvan hij het water moet verlaten. Haarlem houdt met 6 man nog een tijdlang stand, doch kan niet voorkomen dat A. Z., van haar numme- rieke meerderheid gbruik makend, den gelijk maker scoort. Haarlem loopt dan weer hard van stapel; verschillende schoten worden op het A. Z.- doel gelost. Na rust hetzelfde snelle spel met Haarlem iets in de meerderheid, sommige momenten spelen zij zelfs met vijf voorhoedespelers, doch het schieten blijft slecht. De A. Z.-voorhoede is echter door haar snelle uitvallen gevaarlijk; bij een daarvan krijgt Bannenberg door verkeerd overnemen een kans, welke hij niet voorbij laat gaan, en in de laatste minuut zijn club de overwin ning bezorgt. Hoewel Haarlem verscheidene oplegde kan sen miste, kan zij toch op een goeden wed strijd terug zien. Jgïê), Albert (Frankrijk), Luypaert (België), en Davin- (Frankrijk). Uit geschakeld zijn: Ferraz (Spanje), Agas- siz (Zwitserland), en Zaman (België. Reeds zijn van de finale 9 partijen ge speeld. Hierin won Dommering er twee en verloor er één. De Belg De Doncker speelde daarin twee partijen met het hoog gemiddelde van 15. Er is dus nog niets met zekerheid te zeg gen, wie voor den titel in aanmerking komt. KEGELEN WEDSTRIJD TE AMSTERDAM. In het Kegelhuis aan de Weesperzijde te Amsterdam had een vriendschappelijke ont moeting plaats tusschen de Amsterdamsche en Haai-lemsche Kegelaars. Van beide par tijen kwamen er acht in het strijdperk zij wierpen over twee banen op eiken plank per persoon 20 ballen. De Amsterdammers behaalden 1642 houten tegen de Haarl. Kegelopzetters 1650, zoodat Haarlem met een meerderheid van acht hou ten uit den strijd kwam. De retourwedstrijd heeft plaats a.s. Zon dagmiddag in het kegelgebouw te Haarlem. Door het bestuur van den A. K. B. en H. K. B. zijn als eereprijzen voor de hoogste gooiers gouden kegels beschikbaar gesteld, terwijl er door vele aangesloten clubs en per soonlijke leden van beide bonden meer dan 40 prijzen voor dezen wedstrijd zijn uitge loofd. De prijsuitreiking zal a.s. Zondagmid dag na afloop van den wedstrijd in het club gebouw H.K.B. plaats hebben. AUTOMOBILISME HET SPORTPROGRAMMA DER K.N.A.C. In aansluiting aan het dezer dagen gepu bliceerde bericht omtrent den op Zondag 19 Juli a.s. te Arnhem te houden behendigheids wedstrijd, kan thans worden medegedeeld, dat de Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club voor dit sei zoen nog het volgende programma heeft vast gesteld. 8 Augustus: Concours voor Koetswerken op het terras van het Kurhaus te Scheveningen, gevolgd door een défilé van in serie vervaar digde carrosserieën. 1718 October: Nachtrit door Nederland voor leden en candidaat-leden der K.N.A.C. CRICKET JEUGDTOTJRNOOI FLAMINGO JUNIORES. Er bestaat dit jaar een bijzonder groote animo voor het jeugdtournooi der Flamingo's Er zijn zoovele aanvragen tot deelneming bij het bestuur der Flamingo's binnengekomen, dat men besloten heeft voorwedstrijiden te organiseeren, welke Zaterdag a.s. gehouden zullen worden. De loting heeft Haarlem gebracht tegen de H. C. C.-Juniores, welke wedstrijd a.s. Zaterdag plaats- vindt op het Haarlem- veld. ZWEMMEN DE INTERNATIONALE ZEE WED STRIJDEN TE ZANDVOORT. Men schrijft ons: De internationale lange afstandzwemwed strijden in zee op Zaterdag 27 Juni a.s., ge organiseerd door de Zwemclub „Haarlem", beloven een sportief succes te zullen worden, gelet op deelneming v.an verschillende buiten landsche zwemmers. Ingeschreven hebben o.a. onze oud landge- noote Mej. Leibbrand van den Brugschen Zwemkring; verder Arts, Everaerts, Witjas en Casier, allen van de Kon. Antwerpsche Zwemclub en de Duitschers Hermann en Skamper resp. van Poseidon en Sparta, bei den te Keulen. Het-totaal aantal inschrijvingen heeft de 40 reeds overschreden. De wedstrijden zijn verdeeld in vier klas sen, te weten: a. 1850 M. (1 zeemijl) vrije slag heeren; b. 1850 M. (1 zeemijl) vrije slag dames; c. 1850 M. (1 zeemijl) vrije slag heeren veteranen; d. 1850 M. (1 zeemijl) Schoolslag heeren. Des middags drie uur wordt gestart bij de Dr. Smitstraat tegenover het station de fi nish is bij het „Noorderbad". De Zandvoortsche Reddingsbrigade heeft zich welwillend beschikbaar gesteld om voor de veiligheid der deelnemers te waken, waar voor uitgebreide voorzorgsmaatregelen zul len worden getroffen BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 2 TE PARIJS. Onze landgenoot Jan Dommering maakte in bovengenoemd tournooi om den wereld titel een zeer goed figuur. De derde dag was beslissend voor de plaatsing in de finale. Dommering wist in de finale de verrassing te brengen door van Soussa te winnen en in de partij tegen den Spanjaard Sevilla de hoogste serie tot nog toe te maken, n.l. 85, wat in dit uiterst moeilijk spel zeer hoog mag genoemd worden. Thans is uitgemaakt, wie in de finale van acht komen. Het zijn: E. Soussa (Egypte L J. Dommering (Nederland), Forster (Duitsch- land), Sevilla (Spanje), De Doncker (Bel- LAWNTENNIS WIMBLEDON. DE TWEEDE DAG. Nourney. Over den tweeden dag te Wimbledon kunnen wij kort zijn. Wel werden er zeer v-eel partijen gespeeld en kwamen de dames ook in het strijdperk, maar er valt geen enkele verrassing te vermelden. De groote namen konden zich allen handhaven. Wat de Nederlandsche vertegenwoordiging betreft, deze slonk op dezen tweeden da; der enkelspelen van drie tot een. Koopman hield onze eer nog een ronde hoog door op verdienstelijke wijze den jongen Ritchie, een neef van den bekenden veteraan, en zooal geen briljant dan toch een zeer vast speler, in vijf sets te slaan met 36, 26, 6-3, 6-3, 6-3. Knottenbelt echter verloor, zij 't dan ook op eervolle wijze van den Duitscher Nourney met 8>10, 63, 06, 911. Tenslotte moest mevr. DrosCanters buigen voor de Engelsche Miss Kirk, die haar met 63, 64 in de eerste ronde uitschakel de. BILJARTEN OM DEN NOBEL S BEKER. De wedstrijden om bovengenoemd en wis- selprijs zijn Dinsdagavond voortgezet. Op bezoek was „Watergraafsmeer" uit Amster dam. Zij hadden het volgende verloop: pnt. brt. h.s. egm. M. v. Velen 60 25 3 2.40 J. de Nijs 48 24 11 2.— L. Cok 50 52 6 0.96 W. de Korte 24 51 3 0.47 J. Hofstede 81 29 11 2.79 J. de Vries 125 29 14 4.31 S. Polak 200 36 20 5.55 M. v. d. Putten 197 35 23 5.62 J. Heymans 11 27 28 3.70 H. Kuiper Jr. 78 26 12 3.— R. J. Lobo 125 25 24 5.— J. Vlug 45 24 5 1.45 De uitslag luidt „Watergraafsmeer" 616 en D.E.S. 517 caramboles. Vrijdag voortzetting. POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Chateauroux, afstand 653 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: W. Diermanse 1, H. Everts 2 4 12. H. Bewar- der 3, J. van Heerden 5, M. Rie'oeek 6 7 9, C. Wilkes 8 10, W. Bakker 11. .COLUMBA". Uitslag van de wedvlucht van Chateau roux 665 K.M. M. C. Fehres 1, 5, 10; P. Boeree 2, 3, 4; G. Peschar 6; L. Gimbrere 7, 8, 12, 13; W. Kuyk 9; J. Bonke 11. De duiven werden gelost te 6.30 v.m. Eerste prijswinner 5.27 n.m. Laatste te 7.33. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Chateauroux (Frankrijk). De prijzen werden als volgt behaald: J. Hommers 1, 30, P. Martens 2, 5, 8, 10, 18, 23, 24. H. Keerwolf 3, 14, J. Kroon 4, M. Luyken 6. 15, G. Dollee, 7, 17, E. v. Egdom 9, B. v. d. Meer 11, 28, Th. Doncherwolke 12. P. R. J. Venbroek 20, J.*G. Kuperus 21, 27, J. v. d. Linden 22, 29, G. Akooy 26, A. Heijdanus 25.. Vergers 13, K. Paap 16, A. Flotman 19, H. Laatstgetoonde duif 7,49,54. Eerstgetoonde duif 5,13,44. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Chateauroux. Afstand 655 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. J. Doeglas 1, 16, 11, J. J. Petri 2, 14, 15. J. de Vries 3, P. A. Bosse 4, P. Banning 5, 10, 16, W. Petri 7, 13, P. J. v. Daalen 8, 9, H, V. Roosdorp 12. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Chateauroux, 661 KM,. Ini concours 21 duiven. Los 6 uur 30 minuten. Eerstgetoonde duif om 5 uur 2 min. 19 sec. Laatste prijswinnaar 6 uur 47 min. 52 se conden. 1, 5 A. va. Zadel, 2, 8 P. de Jong, 3, 4 A. Ver'donschot Jr., 6 Gebr. Lareman, 7 E. D. des Bouvries, 9 J. G. v. d. Meer. „DE REISDUIF" TE HAARLEM Uitslag der wedvlucht van Chateauroux, af stand 656 K.M. los 6.30 uur; eerstgetoonde vo gel 5.55.20. J. Samson le, 6e, 8e, 9e prijs, P. A. Blom- maert 2e, H. Boogaard 3e, 14e, J. Th. Bakker 4e, 5e. C. van 't Enden 7e, 15e, J. Verver, 10e, 17e, P. de Wilde lie, P. Kroon 12e, H. v. Al phen 13e, J. G. v. Leeuwen 16e. DE KOERIER. De Koerier hield een onderlingen wedstrijd van Chateauroux (Frankrijk) afsrand 655 K.M. De duiven werden gelost met Z.O. wind te 6 "u. 15. Deze vlucht is buitengewoon snel verloopen. De eerste duif werd getoond te 4 u. 16.20 de 2e 4 u. 17.32, 3e 4 u. 18.44. De prijzen werden behaald als volgt: G. Heerschop 1 4 10 15 17 19 20, J. A. V. Putten 2 9 18, G. Zomerdijk 3 7 8 12 14, W. Looijenga 5, G. Vonk 6, P. Bank 11, J. F„ Heerschop 13 16. Door deze vereeniging werd tevens deelge nomen aan het Nationaal Concours, uitge schreven door „De Ooievaar" te Den Haag. DAMMEN. COMPETITIE 3 de KLASSE NED. DAMBOND Te Haarlem speelden voor de competitie 3e klasse van den Ned, Dambond (afdeeling Noord) Haarl. Damclub m Damver. „Gezellig Haarlem. Samenzijn" III A'dam. C. Kool—W. Keiler 1—1 W. van PeltF. Frankhuizen 20 J. H. Reedijk—J. J. de Wit 0—2 W. J. A. Matla—C. F. Scholten 0—2 Jac. Fr. van GarderenG. J. Glimmer veen 11 Th. Werdler—C. Bakker 1—1 H. RozijnJ. Ferwisga xx A. KielJ. Ruisenberg 11 H. W. C. v. Roon—H. de Boer 0—2 H. C. Stappers—J. v. d. Grant x—x Voorloopige uitslag: 6—10 voor „Gezellig Samenzijn" Hl. De met x gemerkte partijen werden af gebroken; die worden arbitrair beslist. Het eindresultaat wordt 1010, waarmede „G. S." haar laatste kans op den kampioenstitel verspeelde. De Damclub „Ouderkerk" I is hierdoor definitief kampioen geworden der noordelijke 3de klasse. Door de arbitrage-commissie van den Nederl. Dambond werden de volgende afge broken partijen uit bovengenoemde compe titie' beslist: Weèsper Damclub IHaarl. Damclub II. P. A. TimmersJ. Otter 11; L. BeekeW. van Pelt 02; C. NianberTh. Werdler. Einduitslag 137 voor „Haarlemsche Dam club" H, „Gezellig Samenzijn" IIDamcl. „IJmuïden" De GraafM. Spetter 1-1. Eindsuitslag 128 voor „Gezellig Samenzijn" II. Damclub „Ouderkerk"Damclub „IJmuiden" J. HoetmerP. v. d. Kuil 11; J. Blom— L. Koetsier 11; A. LochtenbergP. Kramer 02; P. de HooijJ. Diederik 11. Eindsuitslag 128 voor Damclub „IJmui den" I. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". In het clublokaal der „Haarlemsche Dam club" werden de wedstrijden om de persoon lijke kampioenschappen 1930/31 der „Haarl. Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden: Selectie-af deeling: J. W. van Dartelen wint van P. G. Engelen. Promotie-degradatie selectie-af deeling/hoofd klasse: J. van Looy remise met J. van der Giessen. J. Poppen remise met Joh. Fabel Jr. HET JUBILEUM DER N.ZJLT.M. Dinsdagavond heeft de Tramfanfare een serenade gebracht aan hen, die bij het gou den jubileum van de N. Z. H. begiftigd zijn geworden met een Kon. onderscheiding. Circa kwart over zeven stelde het corps zich op het Soendaplein op en speelde enkele muzieknummers, waarna ze door de stad trokken en om 9 uur aankwamen bij de re mise aan de Leidsche Vaart. Hier hadden zich velen verzameld van het personeel. Er heerschte een zeer vroolijke stemming, die het hoogtepunt bereikte toen een rondedans werd gemaakt om de gedecoreerden. Het muziekcorps had plaats genomen in een toepasselijke tent: open tramwagens. Vooraf had in intiemen kring de huldiging van den gedecoreerden Chef van Weg. ir. B. Nugteren plaats gehad, wien een ets van den kunstschilder Heuff werd aangeboden. Tot slot vond een fakkeloptocht door de stad plaats, waarbij de wakkere tram-fanfare de zeer gewaardeerde medewerking verleende. PERSONALIA. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen scheikundig ingenieur de heer A. Dazert te Haarlem. MUZIEKSCHOOL VAN TOONKUNST. Met ingang van 1 September is de heer F. Althuizen te Almelo benoemd tot leeraar in het vioolspel aan de muziekschool van ae Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst te Haarlem. HET NIEUWE PRODUCT DER SÜNUQHT ZEEP FABRIEKEN NUTSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERESSEN. Akte onderwijzeres. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames: A. C. A..van Nop, G. A. Garssen, E. Ligten- stein, C. M. van Blom, T. van der Land en A. E. Val.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12