Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad Een uitkeering van f 2600 STADSNIEUWS Gratis Ongevallenverzekering dubbel verzekerd!! De Poolvlucht van Nobile. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 24 JUNI 1931 TWEEDE BLAD R.-K. VOLKSPARTIJ. DE DERDE OPENBARE VERGADERING De afdeeling Haarlem van de R.-K. Volks partij belegde Dinsdagavond in het gebouw Bloemhof" haar derde openbare vergadering in dezen verkiezingstijd. Thans werd zij ge leid door den heer J. A. Schrama, die een kort openingswoord sprak, en daarna mede deelde, dat de heer J. A. I. van Winsen, No. 1 van de lijst der R.-K. Volkspartij alhier, nog steeds ernstig ongesteld is, zoodat hij wederom niet als spreker kon optreden. De voorzitter critiseerde de R.-K. pers. die vol gens hem ten opzichte van de R.-K. Volks partij niet objectief is. Wel publiceert zij het eventueel verlies van een zetel der R.-K. Volkspartij, maar als deze een zetel wint, dan spreekt zij van „dissident R.-K." (Teekenen van afkeuring). Hij verleende hierop het woord aan den heer Felix Donders, lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant en lid van den Tilburgschen gemeenteraad Deze sprak de beste wenschen voor het herstel van den heer Van Winsen uit. Spreker schetste den moeilijken strijd, dien zijn partij tegen de R.-K. Staatspartij moest voeren. Het zwaard hangt nog steeds boven het hoofd der R.-K. Volkspartij. De tegen standers in Helmond en Almelo zien er niet tegen op, zei hij, om broodroof te plegen, zoodat tal van vooraanstaande mannen thans tot werkloosheid gedoemd zijn. Toch hoopte spreker, dat de mannen niet zouden versa gen.. hun idealen niet zouden prijsgeven. Tenslotte zal de victorie toch hun loon zijn. De heer Donders critiaeerde de propagan da. die de R.-K. Staatspartij Dinsdagavond in Haarlem heeft gevoerd. Hij keurde het af. dat men zich niet ontzien heeft om daarvoor kinderen te gebruiken. Spreker zou zich ge- neeren, als ook de R.-K. Volkspartij van der gelijk materiaal gebruik zou maken. Hij deel de mede, dat de pers der R.-K. Staatspartij ongeveer een jaar geleden gepubliceerd heeft, dat hij en Mr. P. M. Arts weer naar de R.-K. Staatspartij waren terug gegaan en dus geen lid van de R.-K. Volkspartij meer waren. Hoe wel spreker en zijn vriend herhaaldelijk ge poogd hebben, hiervan een tegenspraak in de pers der R.-K. Staatspartij gepubliceerd te krijgen, is dit hun nooit mogen gelukken. De heer Dondei\s deelde mede. dat zijn hart altijd nog warm voor de idealen der R.-K. Volkspartij klopt, wat wel uit zijn rede zou blijken. Uitvoerig schetste hij daarna de beginse len zijner partij, zooals in twee vorige ver gaderingen ook door de andere sprekers ge daan was. Hij deelde mee, dat de R.-K. Staatspartij haar plicht verzaakt, vooral ten opzichte van de religïeuse beginselen. Zij stelde de politiek vóór den godsdienst, in te genstelling met de R.-K. Volkspartij, die wel iswaar zoo rood is als de S.D.A.P., maar die haar religieuse beginselen toch hoog houdt. Met een opwekking om op de lijst der R.-K. Volkspartij te stemmen, eindigde de heer Donders zijn rede, die herhaaldelijk door applaus onderbroken was. „KUNST AAN HET VOLK". Eind November of begin December zal voor de leden een dansavond gegeven worden door de danseres Lili Green. Deze avond zal voor afgegaan worden door een cursus van Jkvr. H. van Lennep over „Het wezen van onze gebaren en bewegingen (met demonstraties van Lili Green)bespreking van Lili Green's standaardwerk: „Einführung in das Wesen unserer Gesten und Bewegungen". 1. Uiteenzetting van het begrip „Plastiek" als de aanschouwelijke uiting van het ziele- leven door middel der gebaren, bewegingen, standen en houdingen van het lichaam Plastiek als kunstuiting. Pastiek beschouwd uit den gezichtshoek der innerlijke wereld: wilsplastiek en emotioneele plastiek. De monstraties. 2 De beteekenis der plastiek of lichamelijke uitbeelding in het dagelijksch leven. Het zich harmonisch bewegen. De lichamelijke uitbeel ding als elementaire basis van alle dramati sche kunst. Verbrokkeling van het heden- daagsch tooneel door overmatige specialisa tie. Plastiek het gemeenschappelijk terrein der gezamenlijke tooneelspelers. Demonstraties: o.a. Lady Macbeth's slaap- wandeltafereel met voorafgaande litteraire analyse. Dit alles in samenwerking met de Volks universiteit. EEN CONCERT IN DEN HOUT. Aangemoedigd door 't succes dat de ar beiders Mandoline club .Apollo" vorige ja ren met haar boschconcerten heeft gehad, werd besloten op Dinsdag 7 Juli weer zoo'n concert te geven. Vorige jaren gebeurde dit in Bloemendaal, doch dezen keer kan, door de welwillend heid van het Haarlemsche gemeentebestuur, het concert in de muziektent in den Hout gegeven worden. Een der nummers wordt in samenwerking met de arbeiders zangvereeniging „De Stem des Volks" uitgevoerd. Deze vereeniging zal alleen ook enkele nummers ten gehoore brengen. GEMEENTELIJK LYCEUM. Voor het eindexamen der Hoogere Burger school (afdeeling B) slaagden: de dames: Maria J. E. Niesten, Anna E. Bur- gersdijk, Theodora M. B. v. Marle, Petronella H. v. Marle en de heeren: G. L. Crietée, P. Korringa, H. v. Lennep, J. H. Maschhaupt, H. Müller, O. F. Over de Linden, N. van der Sleen, J. R. Sporry J. Verheus. J. H. van Waveren. J. N. Bosman. H. M. Hofstede. F. S. van dér Landen, P. A. Leupen. F. L. Mulder. P. J. Schor, A. A. Cöhrs. M. Boelhouwer, H. Hekket, L. H, van Oyen, F. J. A. Paesi, H. Schaap, H. van der Zouwe. EXAMENS KRANKZINNIGEN VERPLEGING. Deze examens zijn voortgezet met de can did aten uit „Meer en Bosch" te Heemstede. De uitslag is als voigt: Eerste overgangsexamen, 11 candidaten. afgewezen 2, geslaagd: G. van Dijk, N. v. d. Ham, W. Stienstra. H. v. d. Weyer, D. J. v. Ekelenburg, W. A. Hasselaar, W. J. Janssen, J. Spruytenburg. H. S. de Vries, FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 23 Juni in staat van fail lissement verklaard: 1. Hendrik Taams, pluimveehandelaar en poelier, wonende te Landsmeer; Curator Mr. M. Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. 2. Timmerman, arbeider, wonende te Heemstede, Meerweg 25; Curator Mr. G. W. C. Pliester, wonende te Haarlem; 3. S. J. Guldemond, bloembollenhandelaar wonende te Heemstede, Heerenweg 144; Curator Mr. L. J. Venhuizen, wonende te Heemstede. 4. N.V. Haarlemsche Ijzergieterij gevestigd te Haarlem; Curator Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. 5. N.V. Visscherij Maatschappij ..Noordpool" gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen; Curator Mr. F. van der Goot, wonente te Haarlem. 6. N.V. Visscherij Maatschappij „Zuidpool" gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen; Curator Mr. F. van der Goot, wonende te Haarlem. 7. E. B. Thiel. kellner, wonende te Heem stede, Eschdoornlaan 3; Curator Mr. L. J. Venhuizen, wonende te Heemstede. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. J. M. de Blaey wonende te Hoofddorp; Curator Mr. L. Rengers Hora Siccama, wonende te Haarlem. 2. J. J. P. van Deenen wonende te Haar lem; Curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, wonen de te Haarlem. 3. W. J. van Hall. wonende te IJmuiden; Curator Mr. A. W. Hellema, wonende te IJmuiden. KENNEMER FOTOKRING. Naar aanleiding van den Fotowedstrijd, uitgeschreven door de Vereeniging „Haer- lem", zullen de leden van den „Kennemer Fotokring" Zondagmorgen 28 Juni bij guns tig weer een clubtocht maken. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. DE NIEUWE FONTEINLAAN. WAT NOG NIET VOLMAAKT IS Mijnheer de Redacteur, Misschien is het de moeite waard, onder staande opmerkingen in Uw blad op te nemen, om de aandacht van de bevoegde autoriteiten hierop te vestigen. Komende van de Zuiderhoutlaan vindt men thans een prachtigen weg door den Hout. Rechts daarvan een rijwielpad, daar boven prijken aanduidingen en wel: Rijwiel pad, Verboden voor Rijwielen!?!? Het zal misschien de bedoeling van het tweede bord zijn, den rijweg gesloten te verklaren; in elk geval hangt het boven het rijwielpad. Ik stond toevallig een half uur bij het be gin van bedoeld rijwielpad, haast iedereen die per fiets passeert, verbaast zich over die malle aanduiding. Verder is het niet te ontkennen, dat er een heel gevaarlijke situatie is geschapen aan het eind van het naar Zuiden loopend rijwielpad. Dit omt direct op de Spanjaards laan uit en wel even voor den rijweg. Door boomen is elk uitzicht op de Spanjaardslaan belemmerd, en autobestuurders, die uit de Spanjaardslaan komen (het zijn in de meeste gevallen wagens uit de andere pro vincie) letten misschien wel op het verkeer uit den hoofdweg, doch hebben geen ver moeden, dat 15 M. vóór den hoofdweg een rijwielpad uitkomt!! Ook is het mij niet duidelijk, waarom het rijwielpad naar Zuiden in een hoop grind moet uitloopen, dat lijkt wel. of het laatste stukje niet meer in orde kon komen. Het be gin van het rijwielpad Spanjaardslaan is trouwens ook een hoop grind, ik heb er .nog niemand op zien rijden. Ik hoop voor de schoonheid van den Hout niet, dat er overal asphalt-f ietspaden zullen komen, maar laat men er tenminste het losse grind weghalen! In het midden van den nieuwen weg. waar het rijwielpad zuidelijk naar rechts uitwijkt, vindt men wel een bord op den rijweg: „Verboden voor Rijwielen", doch een bordje „Rijwielpad", met een pijltje naar rechts, wat hier wel noodig was, ontbreekt. Wie met de situatie daar niet bekend is, zal ook niet rechts af gaan, omdat hij niet weet, waar hij uitkomt. Hij zal zijn fiets aan de hand nemen en gaan loopen. zijn hoofd schuddend omdat de breede straat voor rijwielen ge sloten is verklaard! Tenslotte wil ik nog bemerken, dat het m.i. verkeerd is, de z.g. bakfietsen op de smalle rijwielpaden toe te laten, daar is er toch heusch geen plaats voor. Verder zijn de meeste opritten van de nieuwe rijwielpaden iets te hoog, zoodat men telkens een schok krijgt. Summa-summarum. elke verandering is nog geen volledige vei-betering. doch ik denk dat het nog wel een beetje veranderd kan wordena Met besten dank voor Uw interventie, Hoogachtend, Uw abonné C. SLANSKY. GROOTE EN KLEINE AUTO LICHTEN. HAARLEM, 23 Juni 1931. Hooggeachte Redactie, Den laatsten tijd gebeurt het nog al eens, dat ik 's avonds met mijn auto rijd van Amsterdam naar Haarlem. Alsdan heb ik te mijner beschikking: „kleine lichten", gróóte lichten wagenmerk verzwijg ik maar en een bermlicht. Slechts spaarzaam en zelden heb ik de gróóte lampen branden, de meeste keeren Na 1 Juli een eigen zegge TWEE DUIZEND ZES HONDERD GULDEN is het kapitale bedrag dat wij binnenkort bij levenslange ongeschiktheid uitkeeren! Door een abonnement op Haarlem's Dagblad en het geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad is men Met ingang van 1 JULI a.s. hebben wij een gratis Ongevallenverzekering verbonden aan het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad. Bij een eventueel ongeval worden U de volgende bedragen uitgekeerd: Haarlem's Dagblad Geïll. Zondagsbl. Samen Levenslange ongeschiktheidf 600.— f 2000.f 2600. Overlijden - 600.— - 600.— - 1200.— Verlies van hand. voet, oog - 400.- 400.- 800. Verlies van duim- 250.- 75.- 325. Verlies van wijsvinger - 150.- 75.- 225. Arm- of beenbreuk - 100.- 100. Verlies van elke andere vinger - 50.- 30.- 80. Alle bedragen, die ingevolge de GRATIS ONGEVALLEN VERZEKERING van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad worden uitgekeerd, zijn gewaarborgd door de N. V. „Nieuwe Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" (NIEUWE HAV. BANK) tc SCHIEDAM. De abonnementsprijs wordt echter hierdoor slechts met een halven cent per week verhoogd. Hij was tot heden (zonder verzekering) 454 cent p. w. en wordt thans (met verzekering) 5 cent p. w. (22 cents per maand, 65 cents per kwartaal). Op 29 Juni zal de eerste abonnementskwitantie voor 5 cents worden aange boden. Voor slechts een halve cent TWEEDUIZEND GULDEN MEER UITKEERING bij levenslange ongeschiktheid. Gaarne zenden wij U op aanvraag de voorwaarden van deze nieuwe GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad toe. Abonnés van Haarlem's Dagblad abonneert U tevens, voor zoover gij dit nog niet gedaan hebt, op het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad. Verschijnt eiken Vrijdag in mooi koperdiepdruk uitge voerd met tal van fraaie foto's en interessante tekst. doe ik ze op om de tegemoetrij denden te doen verstaan, dat deze 't best met minder licht kunnen stellen. Bijna altijd met gunstig effect, ivaaruit ik afleid, dat óók ik een plaaggeest ben met m'n gróót licht. Doch, zooals gezegd, met kleine lichten en het goed gestéld bermlicht klaar ik het, terwille van veiligeren aangenamer verkeer, dus terwille van tegemoetkomenden. 't Zou me ook een op en neer gaan van klein en groot licht zijn als men zooals gister avond ruim 130 auto's alsmede een 40-tal motorrijwielen voorbij rijdt in 20 a 25 minu ten tijds. Is veel licht voor den chauffeur aange naam? Zeer zeker! Een lust is het in 't duister met groot licht tc rijden, mits zonder tegenlicht. Doch tegenlicht ontwaart men altijd op wegen als dien langs de Amster- damschevaart-, en zelfs een fel fietslicht met slechten stand is een plaag voor de tegen gestelde richting als dat licht gericht is op het gezicht van den auto-rijder. Meermalen denk ik. dat icelhaast de be voegde en betrokken autoriteiten algemeene regelen zullen stellen voor belichting van den te berijden weg. doch het ongeval van en met een tweetal auto's aan de Amster- damschevaart. dus Haarlemmerweg, op dezen avond, waarbij wéér als verontschul diging gold: „het verblindend licht" doet mij dit onderwerp behandelen. Of het „verblindend licht" hinderlijk kan zijn? „En óf"! Er zijn ook chauffeurs, die van groot tot klein licht overtikken, wel wat weinig licht krijgen, en geen prettige er varing opdoen van licht naar bijna donker En dan zonder bermlicht! Er mankeert wat aan! Er zijn andere die temperen of dempen en dan nog. althans voor goede oogen. te véél licht behouden. Ook daar mankeert wat aan! Of de hooge bermlampen voldoen? 't Lijkt me voor den tegenkomer minder aangenaam. Met den stand van de lichtstraal is veel te regelen. Wat mij 't beste lijkt? Een verplicht bermlicht. met de licht straal rechts, alsdan kan men zoo rechts mogelijk rijden en is gevaar op wegen als de Haarlemmerweg immers buitengesloten. En dan een frontlicht van matige sterkte. Spelen lampeglazen ook een rol bij 't. ver driet wanneer men verblindende lichten ziet? Het moet enhet kan m.i. anders en beter met de ver- en belichting van den weg bij 't autorijden, mijnheer de Redacteur. Voorshands beginne ieder autobestuurder meer rekening te houden met de vraag: Hoe ben ik anderen het minst hinderlijk? En gij, regelaar van 't verkeer, wat denkt gij te doen? Hoogachtend, EENZIJDIGE ONTWAPENING EN ALZIJDIGE. Het hoofdbestuur der Nooit Meer Oorlog Federatie zendt ons de volgende verkla ring: Medeburgers! Herhaaldelijk wordt door het Centraal comité tot waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening gewaarschuwd tegen de z.g.n. „eenzijdige" ontwapening en de dienstweige ringsbeweging in Nederland als schadelijk voor de veiligheid van den Staat. Met klem moet het hoofdbestuur der Nooit Meer Oorlog Federatie tegen deze rampzalige actie waar schuwen, daar toch immers den schijn wordt gewekt, dat: le. nationale bewapening van Nederland en derhalve ook van andere landen dei- wereld de veiligheid van Nederland en de andere volken verhoogen zou; 2e. de propaganda voor ontwapening en dienstweigering uitsluitend en alleen in Nederland zou worden gevoerd. Zij, die met de feiten op de hoogte zijn weten, dat wat het eerste punt betreft, de krankzinnig opgevoerde bewapeningen die uit vrees en wantrouwen en niet minder door het heimelijk wroeten van het belanghebbend wapenkapitaal (geval-Schearer) worden voortgezet. Europa binnenkort tot een nieuwen wereldoorlog moeten brengen die de veiligheid van alle naties niet alleen be dreigt, maar bovendien onherroepelijk tot gewelddadige revoluties zal leiden, daar het verzet tegen oorlog en militarisme in alle kringen der samenleving sedert den wereld oorlog sterk is toegenomen. Wat het tweede punt betreft kan ieder ontwikkeld mensch, dus ook het bestuur van bovengenoemd comité weten, dat niet één zijdig in Nederland maar alzijdig over heel de wereld v.n. in Engeland, Amerika, Frank rijk. Duitschland, België, de Scandinavische landen enz. door de volken zelf bij monde der georganiseerde vredesbeweging wordt ge ijverd voor ontwapening in hun landen, ter wijl honderd duizend mannen onder wie vele kerkelijke voorgangers zich voornemen wat er ook gebeure, niet meer ten oorlog te gaan Een groote rol in deze beweging speelt de internationale georganiseerde arbeiders beweging welke zich met den dag sterker or ganiseert tegen oorlog en oorlogstoerusting. Wanneer dus het genoemd comité waarin nota bene een militair de leiding heeft ons volk tracht bang te maken met het spook beeld van nationale onveiligheid, oorlog en revolutie, begrijpe ieder Nederlander, dat hiermede de zaak der Internationale Ont wapening ten hoogste wordt geschaad, het oude wantrouwen tusschen de volken be stendigd en op den ondergang van Europa wordt aangestuurd lijnrecht tegen den geest van Genève en de strekking van het Kellogg- pactl INGEZONDEN MEDEDEF.LINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tol. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Zy die door de sterke toeneming van de zedelijke ontwapeningsbeweging in ons volk verontrust mochten zijn, behoeven zlah door bovengenoemd comité niet langer meer van de wijs te laten brengen, daar zij nu weten dat niet éénzijdige in Nederland, maar veel zijdige in de naburige landen het volksge weten ontwaakt en ook daar totale afschaf fing van het militaire stelsel steeds dringen der wordt geëischt om langs dien weg tot in ternationale ontwapening te komen. DE RAAD WOU NIET NAAR BINNEN. OM GEEN FROPAGANDA TE MAKEN? De correspondent van het Hbld. te Deven ter vertelt: Maandag zou de raad der gemeente Diepen veen vergaderen. Tegen het uur van aanvang, des middags half drie, stond wethouder Krijt vóór het gemeentehuis in druk gesprek met een aantal raadsleden. Zij gingen niet naar binnen. In de raadszaal zaten burgemeester Arriëns de secretaris en de raadsleden Daggenvoorde en Kolkman. Later kwam ook nog wethouder Van Doorninck er bij. De bode kwam namens de „buitenstaanders" den burgemeester zeg gen. dat zij niet binnen kwamen, althans waarschijnlijk niet. De burgemeester was over deze houding verontwaardigd en trok aan de „brandbel", die op het gemeentehuis staat. Het hielp niet. Wel kwam de heer Nieuwenhuls. die tot den burgemeester zeide. namens de heeren buiten, dat het nog nooit gebeurd was. dat een raadsvergadering was gehouden zóó kort vóór de raadsverkiezingen en dan ook op een Maandag in plaats van des Donderdags, zoo als gewoonlijk. De burgemeester antwoordde, dat de leden in den raad konden zeggen, welke punten bijv. van de agenda zij niet. wilden behan delen. Maar spr had de vergadering uit te schrijven, de raad niet De heer Kleverkamp (R.-K.) kwam in de deur van de raadszaal om de heeren Dag genvoorde en Kolkman bulten te roepen, welke daaraan gevolg gaven. De secretaris deelde Intusschen mede. dat deze vergadering noodzakelijk was. omdat een wijziging der begrooting aan de orde was. die vóór 1 Juli haar beslag moest krij gen wegens het afsluiten der rekening. De heeren Daggenvoorde en Kolkman kwa men weer binnen zeggende, dat de anderen toch maar niet zouden komen. De burgemeester opende daarop de verga dering en zeide. dat men wegens onvoltallig heid geen besluit zou kunnen nemen. Alleen het houden van een rondvraag zou nog mo gelijk zijn. Na de noodzakelijkheid van de te houden vergadering te hebben aangetoond, sloot spr. de vergadering. Het blad hoorde van terzijde, dat de reden voor het conflict moet zijn, dat in de agenda kort voor de verkiezingen het wogenplan van den heer Van Doorninck (V. B.) was opge nomen. Men zag daarin politieke propaganda en wenschte het plan niet te behandelen. De heer Van Doorninck ontkende nadruk kelijk. dat hij met dit plan in eenigerlei vorm eenigen politieken achtergrond had. De burgemeester noch de secretaris konden mededeelen, hoe het nu gaan zal met de dringende zaken, die moeten worden afge handeld. De secretaris gaat de volgende week met verlof. Een monument. Men herinnert zich nog den tocht van den Italiaan Nobile per luchtschip naar de Pool, die zoo treurig afliep. Van vele zijden trokken hulpexpedities op weg en ook Frankrijk bleef niet achter. In Caudebec-en-Caux was men bezig een watervliegtuig, de Latham 47 in gereedheid te brengen voor een vlucht naar Zuld-Ame- rika. Toen Nobile's S.O.S.-seinen weerklon ken rustte men onmiddellijk het vliegtuig uit voor hulp aan de in gevaar verkeerenden. De bemanning bestond uit Ouilband, Cavelier de Cuverville. Valetie en Brazy. In 16 Juni 1928 stegen ze op en vlogen eerst naar Bergen, waar zij Amund sen en Dietrichson opnamen. Toen naar Tromsö en vandaar op zoek naar Nobile en de zijnen Zij keerden nimmer weer. Ter herinnering aan deze dapperen is ln Caudebec een monument opgericht, machtig van eenvoud, een watervliegtuig in steen uit gehouwen door den beeldhouwer Robert De- landre. De onthulling geschiedde door den minister van luchtvaart, Dumesnil. En onder de talrijke aanwezigen bevond zich ook Nobile. AGENDA. WOENSDAG 24 JUNI Luxor Theater: „Haar tweede jeugd". Op het tooneel: Otto Hera. 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Studentenliefde". Op het tooneel:" Prof. Hollaender Trio. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Caïn". Op het too neel: Benia Wolf, de gedachtenlezende her dershond. 2.30. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 25 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van li3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Kenaupark 29. Buitengewone alg. verg. N V. Boerderij Bronstee. 8 uur nam. APOTHEEKDIENSTEN Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Fa. H. Remmers en Zn. Kruisstraat 6. teL 10354.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5