DE BILT HERINGA &WUTHRÏCH, BLIKSEMBEVEILIGING SPORT EN SPEL ZILVERVOSSEN AMSTERDAMSCHE BEURS. HAARLEM'S DAGBLAD (Adv. Ingez. Med.) DE RAADSVERKIEZINGEN TE HAARLEM. Hoe er gestemd ïs. Het aantal kiezers bedraagt thans 62821, 57765 mannen en vrouwen hebben gestemd of 91.9 pet. Bij de raadsverkiezing in 1927 was dit percentage 91 pet. De opkomst was dus iets grooter. In die 4 jaar steeg het aantal kiezers van 54700 tot 62821. In 1927 was het percentage der ongeldige stemmen 6 pet., nu in 1931 5.02 pet. De belangstelling voor onze nieuwsborden. Reeds te zes uur posteerden zich de eerste belangstellenden voor onze nieuwsborden in de Groote Houtstraat 93, om het verloop van de raadsverkiezingen gade te slaan. Op dat' moment was er natuurlijk nog geen enkel cij fer bekend. Alleen konden wij toen reeds mededeelen, dat de kiesdeeler vermoedelijk 1400 bedroeg. Dit bleek heel goed geschat te zijn, want het officieele cijfer van den ver- kiezingsdienst der drie Haarlemsche dagbla den bedroeg 1398. Ongeveer half acht konden wij den uitslag van de eerste tien stembureaux publiceeren. Toen verdrong het publiek zich voor ons ge bouw, zoodat de politie druk werk had, om den rijweg en het Oostelijk trottoir voor het verkeer vrij te houden. Heel regelmatig konden wij om het kwar tier steeds meer cijfers opschrijven, zoodat de politieke enthousiasten met ijver aan het berekenen en voorspellen gingen. Heel veel belangstelling bestond uit den aard der zaak voor de kansen van de twee grootste partijen: de S. D. A. p. en de R.-K. Staatspartij. Eerst toen te half tien de uitslag van de laatste stembureaux bekend was, bleek het dat de S. D. A. P. en de R.-K. Staatspartij niets ver loren of gewonnen hadden. Heel druk werd gediscussieerd over het onverwachte feit, dat de nestor van den raad, de heer W. A. J. van de Kamp, niet herko zen was. Tot twaalf uur toe, toen de lichten voor onze vensters werden uitgedraaid, bleven vele belangstellenden de cijfers bestudeeren. Eij den Vcrkiezïngsdienst. Als altijd hadden de drie Haarlemsche bla den weer een gezamenlijken verkiezingsdlenst georganiseerd, waar het ook als altijd weer druk toeging. Inliet begin was het er kalm maar zoodra de eerste gegevens binnen waren, werd het een vlug en gehaast werken om te maken dat zoo spoedig mogelijk het belangstellend publiek door middel van de oorden der Haar lemsche bladen, op de hoogte kon worden gebracht van den stand van zaken. Leek het eerst, alsof alles niet zoo vlot zou loopen als anders bij de jongste verkiezin gen voor de Prov. Staten toch was de uitslag van het eerste stembureau al binnen om 6.45 en thans kwam de eerste stemophalev om 7.05 aan spoedig kwam hierin verandering en op een gegeven oogenblik stond er een tiental stemophalers queue te maken bij dén controleur van de stemmenlijsten. Van de 73 stembureaux in de stad, waarvan de uitslagen moesten binnenkomen was dat van de Nassaulaan het eerste „binnen" (zoo als gezegd: om 7.05) en om 7.25 kwam, als nr. 10 in de rij, het Hoofdstembureau: liet Stad huis. In welk tempo er toen doorgewerkt werd blijkt wel, als wij weten dat er om 8.30 nog 18 bureaux moesten „binnenkomen" en om 9.10 de resultaten van nog slechts twee werden verwacht. Te ongeveer 10 uur was de gelieele zaak be keken en wisten de belangstellenden daar buiten wie de Haarlemsche kiezers in de komende periode in den Raad zullen ver tegenwoordigen. Er is hard en vlug gewerkt aan den verkie zingsdlenst en wij gelooven ook wel te mogen zeggen: zóó' accuraat, dat de gepubliceerde officieuse uitslagen niet van de officieele zullen verschillen. Als een bijzonderheid kan nog vermeld worden dat in het Stembureau Westerhout- park op de Communisten, de R.K, Volkspartij, de Staatkundig Oer. Partij en de Rev. Socia listen in 't geheel geen stemmen waren uit gebracht, VERKIEZINGS BIJEENKOMSTEN. Bij dé Roomsch-Katholieken. Nadat de uitslag van de verkiezingen be kend was, hielden de leden der R.K. Staats partij een bijeenkomst in de groote zaal van St. Bavo. De zaal was stampvol: de menschen ston den zelfs op het tooneel en in de voetpaden. De stemming was buitengewoon geestdriftig en de bijeenkomst werd met muziek opge luisterd. Het woord werd o.m. gevoerd door den voorzitter der R.K. Kiesvereeniging, Dl". Th. Koot, door de raadsleden de heer on W. van Liemt-, Mr. Dr. F. A. Bijvoet en II. J. L. Klein Schiphorst en door den voorzitter der Pro- paganda-club, Prof. Dr. A. M. A. A. Steger. Tc half 12 werd de bijeenkomst gesloten. Bij dc s.D.A.P. Vele leden van de Federatie Haarlem der S.D.A.P. waren bijeen in het Brongebouw ouder leiding van den voorzitter, den heer Van Gessel. die telkens mededeellngen deed over den stand van zaken, ook in de buiten gemeenten. De uitslagen werden ook op bor den bekend gemaakt. De pauzen tusschen de verschillende mede- deelingen werden aangevuld door de Muziek- vereeniging „Excelsior". Tot slot zong „De Stem des Volks" de In ternationale, die door allen werd meegezon gen. Bij de Vrijzinnig-Democraten. De Vrijzinnig-Democratische Bond hield Woensdagavond een bijeenkomst in Brink- mann. Bij het binnenkomen der uitslagen steeg het enthousiasme en groote vreugde heerschte, toen het bericht binnenkwam, dat de vijfde zetel was verzekerd. De voorzitter der afdeeling wees op de groote stijging van het stemmental en bracht hulde aan Wethouder Slingenberg, wiens be leid op dezen dag de instemming der kiezers bleek te hebben. Het moet voor Mr. Slingen berg een groote voldoening zijn, dat de kie zers duidelijk hebben uitgesproken, dat zij zijn beleid goedkeuren en dat zij de aanvallen DONDERDAG 25 JUNI 1931 der sociaal-democraten niet gerechtvaardigd achten. Spreker begroet voorts met vreugde de verkiezing van het eerste vrouwelijke lid der fractie. Mr. Slingenberg, door de vergadering krachtig toejuicht, was de kiezers dank baar voor hun duidelijke uitspraak. De uit slag der verkiezingen geeft de Vrijzinnig- Democratische fractie een zware verantwoor delijkheid. Spreker hoopt voort te blijven strijden voor de belangen der gemeente en de beginselen der partij. Met vreugde con stateert hij, dat de vrijzinnig-democratische beginselen te Haarlem aan kracht steeds meer winnen. Mr. van Dam ziet in de vermeerdering van het zeteltal der partij van twee zetels plus een overschotzetel in 1927 tot vijf volle zetels thans, naast een hulde aan de persoonlijk heid van Mr. Slingenberg en diens financieel beleid, een aanwijzing van de steeds vermeer derende sympathie der kiezers voor de vrij zinnig vooruitstrevende beginselen. Hij spoorde aan om voort te gaan en de organi satie te versterken. Nadat nog hulde was gebracht aan den onvermoeiden secretaris der afdeeling, den heer Geerts en verscheidene sprekers, w.o. ook het nieuwe vrouwelijke raadslid mevr. ElzingaBerlijn, het woord hadden gevoerd, bleven de talrijke, aanwezigen nog lang in de beste stemming bijeen. Bij de Chr. Hist. Unie. In Hotel Lion d'Or hield de Chr. Hist. Unie een goed bezochte bijeenkomst onder leiding van den voorzitter der afdeeling, den heer E. de Groot. Na een inleidend woord van den voorzitter voerde de heer Joh. Visser, als oudste der Chr. Hist, raadsleden, het woord. Spr. bracht dank aan den voorzitter voor het vele werk door hem in den verkiezingstijd belangeloos verricht en zeide verder, dat hij de winst der Vrijz. Dem. niet beschouwde als een verlies voor de Unie, omdat deze het met de finan- cieele politiek der Vrijz. Dem. eens is. Eenige aanwezigen vroegen inlichtingen over de verhouding der Unie tot de Vrijz. Dem. en den Vrijheidsbond. Deze vragen wer den door den heer Visser beantwoord. De wethouder van onderwijs, de heer W. Roodenburg hield voorts een uitvoerige be schouwing over den loop van den verkiezings strijd, Wel bad spr. gehoopt, dat de Unie een raadszetel zou gewonnen hebben, maar hij meende toch den uitslag van de Chr. Hist. Unie bevredigend te mogen noemen. Plet nieuw-gekozen lid, Mr. W. de Rijke, voerde daarna nog het woord. Woorden van erkentelijkheid werden door enkelen gesproken aan het adres van het af getreden raadslid, den heer Miezerus. Namens de Chr. Ilist.-Jongeren sprak ten slotte de heer R. Smit, waarna de bijeenkomst met het zingen van een lied en met dank gebed werd gesloten. Bij de Communisten. De Communisten hebben een wandeling door de stad gemaakt en bij de gevangenis, waar de Communist Veerman gevangen zit, hebben zij een lied gezongen. Daarna zijn zij getrokken naar het Karl Liebknecht Huis aan de Bakenessergracht, waar zij tot half een in de beste stemming bijeenbleven. De heeren Peper en Roest voerden hier o.a. het woord. Eenige collectes werden gehouden voor de stakers in de werkverschaffing. HOOVER'S PLAN IN DE BELGISCHE KAMER AAN DE ORDE. In de zitting der Belgische. Kamer werd door den leider der socialistische oppositie Vandervelde, naar aanleiding van de be raadslagingen over de militaire credieten het woord gevraagd. Vandervelde zei o.a.; De aanvaarding van het moratorium zou voorts neerkomen op het ontstaan van een enorm verschil tusschen hetgeen wij moeten betalen en hetgeen wij van Duitschland heb ben te ontvangen. Wij verkeeren in een uit zonderingspositie. Op dit punt zijn wij het allen eens. Het land, dat onschuldig het slachtoffer van den oorlog werd, dient zijn heilig recht op herstel te handhaven („Zeer juist!" op alle banken). In antwoord op de uiteenzettingen van den socialistischen leider werd door den minister van Buitenlandsche Zaken, Hy- mans, een rede gehouden, aldus „De Tel.", waarin hij o.m. verklaarde: Alvorens haar antwoord op te stellen be studeert de Belgische regeering nauwgezet de gevolgen, die uit het voorstel kunnen voortspruiten. Vervolgens nam de Kamer met 94 tegen 77 stemmen het voorstel der regeering aan, waarbij een bedrag van 210 millioen franc^ wordt toegestaan voor de verdedigingsdoel einden. aanrijding door een alito. Woensdagavond om ongeveer 7 uur had in de Kruistochtstr.aat een botsing plaats tus schen de 14-jarige wielrijdster E. v. B., wo nende in de Arnulfstraat en een auto, be stuurd door den 18-jarigen g., die uit de Nijlstraat kwam. Het meisje kwam op het rechtervoorspat- bord van den auto terecht en werd een eind medegesleurd, met het gevolg, dat zij ontvel lingen aan de rechterknie kreeg en vermoe delijk ook inwendige kneuzingen van het lin ker dijbeen. Een lid van O. D. verleende de eerste hulp. Per auto van de firma Mathot werd het meisje naar de Maria Stichting vervoerd. Tegen den autobestuurder werd proces verbaal opgemaakt. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een hulpbesteller bij de posterijen, die een postwissel verduisterd had Hij werd ver oordeeld tot 7 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De eisch luidde een jaar. De man, die balken en planken gestolen en andere verduisterd had, werd veroordeeld tot 2 maanden. De eisch was 3 maanden. De Haarlemsche schilder, die in Dec. 1930 en Maart 1931 verschillende zaken als bont jassen, mantels, kousen en sokken, sigaren en eau de cologne en zeemleeren lappen ge kocht had, dewelke van misdrijf afkomstig waren, alles ter waarde van 600 gulden, werd veroordeeld wegens heling tot 1 1/2 jaar ge vangenisstraf met gedeeltelijke aftrek van preventief. De eisch heeft geluid 2 1/2 jaar. De uitspraak in de bekende zaak van den aanslag in de Wouwermanstraat is door dc rechtbank bepaald op 30 Juni, meldt: Hoogste barometerstand 771.6 m.M. te Shields. Laagste barometerstand 750.4 m.M. te Seydisfjord. (Naar waarnemingen verricht in den mor gen van 25 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt). en voorspelt: Matigen tot zwakken Noord-Oostelijken tot Noordelijken of Noord-Westelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, aanvan kelijk weinig verandering in temperatuur, later iets warmer. Barometer Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 769 m.M. (Goed weer) Neiging: Vooruit. Opgave FA. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137 Thermometer 25 Juni. Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 64 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 25 Juni. Ondertrouwd; 24 Juni: R. Vige en I. G. Arndt, J. Sinnige en H. M. de Geus, P. Bos en J. Berkenpas, P. J. van Rixel en E. G. Derni- son, P. Kuijken en A. J. Wever, K. Pfundt en A. E. Priese, D. de Wit en J. Keevel, F. v. d. Boogaard en E. Stouten. W. A. C. Thijssen en W. J. A. van Kessel, N. Vrolijk en J. G. Mittertreiner, F. P. Smit en J. E. Hulsbergen, I-I. L. Junge en J. C. ter Pelle, J. H. A. Geer- lings en M. L. Boer, S. J, Alt en J. Riitten. Getrouwd: 24 Juni: H. E. A. Treichel en A. H. Preuss, A. van Nieuwenhuizen en A. E. Scholtz, W. H. Bennink en T. v. d. Pers, W. C, E. Smink en C. S. v. d. Pas, J. H. van Lierop en G. A. Janssen, I. Hijmans en J. Houdijk, P. H. Koster en P. H. Hut, B. J. Kaspers en M. Pel, A. W. Zwarter en M. Schmid, H. M. Pie- penbrink en A. Kastelijn, M. Burger en D. P. van Maarschalkerweerd, H. van Koningsbrug- gen en A. C. van Leeuwen. J. W. Kuiper en A. M. E. Brinkmans, K. P. van Strien en A. M. Kievit, M. J. Korremans en E. M. v. Zijtveld. Bevallen 22 Juni: C. F. M._ Houtkooper Lamp, d.; D. J. v. d. Spekvan Tongeren, d.; M. ScholtenZajonezkowskij, z.; 23 Juni: E. A. BeringenRuijgrok, d.; G. E. Moore— Czepanski, z.; C. M. MentjoxHulsebosch, d.; 24 Juni: M. Doornboschv. d. Linde, z.; H. M. Boereev. d. Haak, z. Overleden 23 Juni: M. KuppersBleijen- berg, 76 j„ Gasthuisvest; P. Ronde, 67 j„ Vooruitgangstraat. HEVIGE OVERSTROOMINGEN IN AUSTRALIë. SYDNEY, 25 Juni (Reuter). Door "een hevi- gen stortvloed in New-South Wales en Victo ria zijn twee personen..-verdronken. De Mur- rayrivier stijgt nog steeds. De spoorwegen en andere verbindingen zijn verbroken. Men vreest, dat nog twee menschenlevens te be treuren zijn. BRUENING'S VOORSTEL VOOR EEN ONTMOETING. PARIJS, 24 Juni (B.T.A.) In Fransche poli tieke kringen acht men het waarschijnlijk, dat het voorstel van Bruening nopens een eventueele officieele ontmoeting tusschen de premiers en ministers van buitenlandsche zaken van Frankrijk en Duitschland van Fransche zijde geen ongunstig onthaal zal vinden, indien het nader wordt omschreven. DRIE JONGETJES ONDER ZAND BEDOLVEN. een hunner gestikt, een ander gewond. Woensdagmiddag om half zes waren drie zoontjes van de Familie Roelfsema, wonen de op den Garst te Winschoten, in een zand groeve nabij de spoorbaan aan het spelen. Plotseling is het zand ingestort en werden de drie kinderen bedolven. Twee konden onmiddellijk worden gered, waarvan een met een gebroken been naar het R.K. Ziekenhuis werd vervoerd. De zevenjarige Johannes R. werd een kwartier later uitgegraven. Het ventje bleek te zijn gestikt. Het andere knaapje kreeg geen letsel. Het oudste jongetje wist zichzelf te be vrijden en is naar huis gehold om zijn ouders te waarschuwen. Inmiddels was er van andere zij-de hulp komen opdagen, waardoor de andere kinderen konden worden bevrijd. De driejarige Jan Roelfsema bleek reeds te zijn gestikt, terwijl zijn vierjarig broertje ernstig aan beide beenen was gekneusd. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM Eindexamen afdeeling Gymnasium Geslaagd voor diploma A de dames K. A. Boekhout, J. Frumau en M. van der Toorren, de heeren J. D. Koers, A. W. Schaafsma, J. D. N. Versluys, H. de Wit en J. H. van Wijk; voor diploma B mej. S. M. Eeftinck Schat- tenkerk. Met 1 candidaat wordt het exa men voorgezet. EXAMENS. Te Amsterdam slaagden voor Bewaar schoolonderwijzeres acte B onze stadgenoo- ten de dames A. Ellens en S. Duba. UITGESTELDE VERSLAGEN. Wegens de drukte van het verkiezings- werk zijn wij genoodzaakt-, eenige sport- verslagen tot ons volgend nummer uit te stellen. R.C.H. verloor met 43 den voetbalwed strijd tegen de Weensche voetbalprofs. Aan de Spanjaardslaan werd Woensdag begonnen met den cricket-wedstrijd tusschen een versterkt Rood en Wit-elft-al en Mr. North XI. Dolfijn I won met 10 den waterpolo- wedstrijd tegen H.F.C. Engelsche banken helpen de „Reichsbank". Een crediet van 100 millioen dollar. Voor den tijd van 20 dagen. LONDEN, 25 Juni (V.D.) De „Daily Telegraph" meldt, dat de Bank van Enge land, de Bank van Frankrijk, de New- Yorksche Federal Reserve Bank en de Bank voor Internationale Betalingen hebben be sloten van 26 Juni af een crediet van hon- derdmillioen dollar ter beschikking te stel len van de Duitsche Rijksbank, tot 16 Juli a.s., teneinde de Rijksbank in staat te stellen aan haar op het einde van deze maand ver vallende betalingsverplichtingen te voldoen Elk der vier banken neemt voor 25 pCt. aan de leening deel. De Vereenigde Staten waren eerst bereid mee te doen na een aan tal conferenties, die in de afgeloopen dagen werden gehouden. Tenslotte was de New- Yorksche Federal Reserve Bank tot deelne ming bereid. eindexamen r.k. middelbare school voor meisjes. Voor het eindexamen R.K. middelbare school voor meisjes te Haarlem zijn geslaagd de dames M. v. d. Does, A. Giebels, C. Hirs, A. Ides, C. Kahmann, E. Klompé, C. Knappe, H. Kuenen, A. Langendijk, A. Nieuwland, T. Roozenkrans, b. Straatmans, A. Swarfce, M. Vetter en H. Vorstman. OUD-MINISTER VAUTH1ER OVERLEDEN. BRUSSEL, 25 Juni (B.T.A.) -.Oud-minister Vauthier is overleden. HET P. E. N.-CONGRES GESLOTEN. nog een anti-oorlogsmotie. Het P.E.N.-congres heeft Woensdag te 's Gravenhage de slotzitting gehouden. Hier= in werd gerapporteerd over de IJslandsche, de Italiaansche, de Nieuw Hebreeuwsche en de Letlandsche letterkunde. Met algemeene stemmen is aangenomen een motie van de Duitsche delegatie waarin wordt uitgedrukt dat het congres zich. ver klaart tegen elke politiek, die den oorlog ten gevolge kan hebben. Besloten werd, dat men volgend jaar te Boedapest zal bijeen komen. DR. WIBAUT OVER HOOVER'S VOORSTEL Op Zaterdag 27 Juni des avonds om 8.10 uur, zal Dr. F. M. Wibaut, voor de V. A. R. A.- microfoon een rede houden over het Ameri- kaansche Moratorium-voorstel aan Duitsch land, BLOEMENDAAE CONCERT. Het Chr. Fanfarecorps „Sursum" geeft op Vrijdagavond een concert in het Bloe men daalsche bosch. IJMUIDEN marktprijzen. Tarbot per K.G. f 1.10—f 0.75. Griet per 50 K.G. f 65—f 30. Tongen per K.G. f 2.45f 1.45 Zetschol per 50 K.G. f 36—f 23. Kleine schol per 50 K.G. f 31—f 3.70. Bot per 50 K.G. f 5—f 4.50 Schar per 50 K.G. f 7—f 6.10. Vleet per stuk f 4.20f 2.80. Pieterman en poon per 50 K.G. f 12f 2.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 45. Middelschelvisch per 50 K.G. f 36f 31. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21 f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 5. Kabeljauw per 125'K.G. f 94f 59. Gullen per 50 K.G. f 16—f 3.50 Leng per stuk f 1.50 Heilbot per K.G. f 1.65 Wijting per 50 K.G. f 4.60—f 2.50. Makreel per-50 K.G. f 13.50—f 11. scheepvaartbericiiten. Binnengekomen schepen; 24 Juni: Duitsch, Flora, Bremen. Ned.. P. C. Hooft, Batavia. Duitsch, Rheinland, Dantzig. Engelsch, Hubbastone, Londen. Ned. motor, Neptunus, Delfzijl. Duitsch, Themis, Bremen. Vertrokken schepen: 24 Juni: Finsch, Minerva, Mariehamn. Spaansch, Ac-huri, Antwerpen. Russisch, Nicolayan, Rotterdam. Ned. Johan de Wit. B'atavia. Estlandsch, Pakri, Transund. Ned. motor, Argus, Evementh. Duitsch, llinenau, Terneuzen. Duitsch. Rhein, Hamburg. Zweedsch, Nickfall, Dantzig. Ned., Theano, Rotterdam. Ned. Titus, Hamburg. Engelsch, Greenawn, Delftzijl. besommingen Heden waren aan den Rijksvischafslag al hier 9 stoomtrawlers, 5 kotters en 7 loggers. De besommingen waren: Manden Trawlers 120 Derika 2 1900 400 Utrecht f 2700.— 330 Rotterdam IJm. 112 2300 420 Henriëtte Jacoba 2500.— 340 Timmers 2200 105 Oostzee 2300.— 165 Rijnmond 1900 100 Zeemeeuw 1800 75 Maria Elisabeth 1800.— Kotters: E 542 f 805.— E 268 f 465.—; E 528 640.— E 450 560.—: E 142 670.—. Loggers: K\V 5 f 285; Sch. 69 f 540; Sch. 84 710. KW 47 '930: Sch 196 '610; KW 36 920; Sch. 285 630, ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel. WEILL EN ZOON BARTELJORISSTRAAT 26-28 Fl. 175.- Fl. 195.- Fl. 210.- m VOORBEURS TE AMSTERDAM. enorm verbeterde stemming De affaire op de Amsterdamsche effected-, beurs nam heden geweldige afmetingen aan en de stemming was zeer willig. De koersen van alle toonaangevende fondsen soorten stelden zich op hooger niveau. Ko ninklijken konden na opening op 235 tot 239 oploopen. De Philips-aandeelen avan ceerden tot boven 130 pCt., maar konden zich daarna toch niet geheel handhaven. Unilevers behaalden een belangrijke koers winst, maar reageerden nadien weer eenigs- zins. A.K.U.'s werden een procent of vijf hooger afgedaan. H.V.A.'s waren sterk ge vraagd een wisten zich boven 340 te plaat sen. Anaconda's waren vast. DONDERDAG 25 JUNI 1931 opgegeven door de rotterdamsche bankvereentging kantoor haarlem I 1 30 2.00 Staatsleen. Blnï. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 104 w 6 pet. Ned. 1919 102 4 1/2 pet. Nederl. Indië 19 30 II.. 98# Staatsleen. Bnltl. 5 l/2pct. Duitschl. 1930 (Youngleen) 7 pCt. Duitschl. 1924 (Dawesleen) 97 Sclieepv. Mi Jen. Oude Vaart 12 Oude Boot 40 42 Scheepv. Unie 110 56#-57 Stoomv. Mij. Ned. 122 Industrieën Blnl* Accoustiek 56 Alg. K. zij de Unie 79 78#-79# A.N.I.E.M. Nat. Bezit) 240 245 v. Berkei's Patent 45 Calvé Delft 107 107# Nederl. Ford 290 285-288 Nederl. Ind. Gas (Nat. Bezit) 220 Gem. Bez, Philips 125 126#-139 Unilever N,YS 185 186# Industrieën Bul tl. Anaconda Copper 60# -60# Associated Gas 18# Bethlehem Steel 50#-50 H 50#-50% Centr. Publ. Serv. 13 Cities Service 13 13^—13% General Aviation 7# Intern. Nickel 16 16# Nevada Copper North Amer. Cy. 72# 103# 775 Banken BinnenL Koloniale Bank 108 Cert. Handel MiJ. 127 126 Indische Bank 108 Banken BultenL DeutscheReichsb. 140-145 •4 3 Fransche Ban- -7 PetroL MiJ. BinL Kon. Petroleum 239-240 «a 116-117 - Petroleum Buitl. Continental Oil.. Shell Union Cultuur Mnatsch. H. V. A. 348-355 Java Cultuur.... N. I. S. U 139-141 Vorstenlanden 88 -7 Mijnbouw MIJ, Alg. Exploratie 45#-47# - - Tabak Maatsch. Dell Batavia Ta- 224 Deli Maatsch. 209# 320 Senembah 298 297 Rubber Maatsch. A'dam Rubber 87-88 88# Deli Bat Rubber 35 Ned. Ind Rubber 72# Ver. Ind. Cultuur 45 - Spoorw. Buitenl. Comm.Milwaukee 6# 63/8 Missouri Kansas Wabash Railway 16 Union Pacific 175 - Prolongatiekoers 1#

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2