HONKBAL CRICKETBESCHOUWINCEN Zaterdag is een tournooi begonnen, dat voor een deel van de Haarlemsche cricket- jeugd een bijzondere attractie is, n.l. het Fla mingo Juniores tournooi. Aanvankelijk werd hieraan hoofdzakelijk deelgenomen door ver tegenwoordigende Bonds-elftallen, maar cricket wordt bij de jongeren gelukkig meer populair, zoodat dit seizoen al 5 clubs in staat zijn met een eigen elftal in te schrij ven, n.l. Rood en Wit, Haaarlem, H. C. C., V. R. A. en Hermes-D. V. S. Verder vaardig de de Rotterdamsche, Stichtsche en Amster- damsche Bond ieder een elftal af, zoodat 8 teams zullen strijden om den zilveren Fla mingo. Wie het winnen zal is voor ons bijzaak, al zou het aardig zijn, als het een Haarlemsch team was. Hoofdzaak is, dat de Flamingo's, die ongetwijfeld veel voor de cricketsport doen, met het instellen van dit tournooi ge lukkig zijn. De animo bij de jongens, die op 1 Mei niet ouder mogen zijn dan 17 j., wordt opgevoerd en daar de toekomst aan de jeugd is, kan er in deze richting niet genoeg gedaan worden. Materiaal is er genoeg, dat hebben wij Zaterdag aan de Schoterweg ge zien, waar de H. C. C. Juniores voor de voor ronde bij Haarlem te gast waren! Het batten van Boeree en Heimig bij Haar lem, van ten Bosch en v. d. Luur bij H. C. C., alsmede het bowlen van T. de la Mar en Bool was interessant. Dat de Hagenaars op het groote veld 3 zessen sloegen, is op zich zelf een prestatie! Zeer veel liefhebberen is er blijkbaar voor het belangrijke onderdeel fielden; het actie ve veldwerk van beide elftallen was een lust om te zien. Vrees voor den bal had zelfs de kleinste niet! Na het bijwonen van zoo'n jeugd-feest be hoeft zich over de toekomst van cricket niet ongerust te maken. Het programma der Flamingo's. De Flamingo's hebben voor dit seizoen we derom een interessant programma vastge steld. 30 Juni begint de tour naar het Oos ten; er wordt gespeeld tegen Nijmegen, U.D., Arnhem en V.C.C. (Venlo). geen sterke te genstanders dus, maar uit propagandistisch oogpunt zeer belangrijk. Van 920 Juli tourt het A-team onder lei ding van Mr. Hamburger in Engeland en van 1424 Juli het B-elftal, dat door Mr. David son aangevoerd zal worden. Een dergelijke trip is voor de deelnemers niet alleen inte ressant, maar ook buitengewoon leerzaam; niet, dat alle Engelschen goede cricketers zijn. maar wij zijn overtuigd dat de tegen partijen sterk genoeg zullen zijn, want 'n En- geischman verliest niet graag! Dit is blijkbaar opnieuw zeer duidelijk uit gekomen in Laren, waar Mr. North XT-tal door de Flamingo's gedecideerd werd geklopt. In ..Cricket" uit de redacteur hierover zijn ontstemming en als de feiten juist zijn, waar aan wij niet twijfelen, is hiervoor alle aan leiding. Dan klinkt de opmerking, dat spelers als v. Manen en Max Jansen in elke Engelsche county hun plaats waard zouden zijn, heel wat prettiger! Als Mr. Bell van plan is volgend jaar weer naar Holland te komen, zal hij betere spe lers moeten uitnoodigen; anders zal hij er aan moeten wennen, dat hij matches ver liest. Aan de Spanjaardslaan zijn de heeren er ten minste niet in geslaagd iets bijzonders te laten zien en het elftal is geen schaduw van het team, dat Col. Johnston onder den naam van Free Foresters al zoovele jaren aanvoert. Het was middelmatig cricket en daarom was het zoo jammer, dat de Haagsche versterking van Rood en Wit met de bat 2 maal faalde. Een uitzondering moeten wij maken voor Allcott. de Nieuw-Zeelandsche bowler; oogen schijnlijk eenvoudige stof, maar in werkelijk heid buitengewoon goed. Steeds dezelfde ge makkelijke actie, maar een opvallende varia tie in „pace", soms met een flink stuk leg- break, dan weer snel doorschietend. 14 runs in 29 overs zegt feitelijk genoeg! UMPIRE. NED. CRICKETBOND HaarlemP. W. Haarlem wint met innings. Haarlem vertoonde een goeden vorm tegen P. W. Wanneer wij uitblinkers moeten noe men, dan komen in de eerste plaats hiervoor in aanmerking de bowlers de Ruig in de eer ste innings en Maas en de Ruig in de tweede innings. Voorts het schitterend keepen van Ton en in de tweede innings het vasthoud'en van eenige phenomenale catches. Maas wint den toss en gaat fielden. Zoo doende openen om 1114 uur de Ruig en M°as de aanval op A. Jannink en captain v. H:?k, v. Heek gaat met de eerste bal van de Ruig clean bowled. Schnitger slaat 4 vieren en wordt dan eveneens door de Ruig met een yorker gecleand, terwijl de Ruig met denzelf den bal Strooink cleant 30—3. Aan de andere zijde bowlt Maas, hoewel zonder succes, goed en Jannink doet dan ook zoo goed als niets op hem. Als Elderink run out gaat voor 7 neemt de Ruig weer achtereenvolgens de wickets van Homans en Höpink voor 013. De stand is dan 706. Eerst dan is het de beurt van Jannink om te vertrekken wanneer Ton een goede vang doet achter de palen op het bow len van de la Mar. Hij had er 30. Wagener gaat l.b.w. Maas voor 1, waarmede deze zijn eenige wicket verovert. De laatste man is wesr slachtoffer van de Ruig. Met inbegrip van 11 extra's is het totaal van p. W- 87. Voor Haarlem bowlden: Maas 1 voor 24, de Ruig 7 x 45, de la Mar 1x3, Jaski 0x4. Het was nu voor Haarlem zaak dit totaal te passeeren. Bijna allen hebben hier iets toe bijgedragen. Misset 28, Jaski 11, Nagt- zaam 13, Kleefstra 32, Maas 23, de la Mar 11 zorgden dat spoedig de 100 op het bord ver scheen. Het zou echter nog vroeg afgeloopen zijn, als niet de 10e en lie man Allart en Ton er nog even duchtig op los geslagen hadden, Beiden trokken zich van de bowlers niets aan en speelden een vroolijke innings. Als Ton op 162 eindelijk een bal van Wagener in zijn palen haalt, is het afgeloopen. Hij maakte er 11 terwijl Allart met 19 not out bleef. Voor P. W- namen Höpink 5 x 64, Wagener x 51, Hoomans 1 x 26, Schnitger 0x9. Haarlem waagt nog een kansje op een in ningsoverwinning, hetgeen zoowaar lukt. P. W. vond nu de Haarlemaanval in een ongenaakbaren vorm. Op 0 zijn reeds 2 bats- men verdwenen. Maas vangt op de allex-eerste bal H. Jannink, terwijl Kleefstra een meer dan schitterende catch in de slips doet waar door A. Jannink kan verdwijnen. Dan komt Maas in topvorm met het gevolg dat op 28 reeds 7 wickets neer zijn. Hiervan had H. Schnitgen er 11. Hoomans en van Heek hou den dan geruimen tijd stand, zonder veel runs te maken. Doch als v. Heek eenmaal verdwenen is, is het spoedig gebeurd. Stroink wordt door een beauty van Maas gecleaned £oor 0 en ook de twee laatste batsmen zijn JL^ilJ JL O slachtoffers van Maas. Het totaal wordt slechts 41. P. de Ruig met 3 x 19, Maas met 6 x 14, na men de wicket, terwijl Jaski met 0 voor 5 geen succes had. De volledige scores luiden als volgt: 1ste innings P. W.: A. Jannink, c. R. Ton, b. H. de la Mar 30 C. v. Heek, bowled p. de Ruig 0 H. Schnitger, bowled P. de Ruig 16 B. Stroink, bowled P. de Ruig 5 K. J. Elderink, run out 7 P. Hoomans, bowled P. de Ruig 0 B. Höpink, c. A. Maas, b. P. de Ruig 13 Heringa, bowled P. de Ruig 2 H. Wagener. l.b.w. b. A. Maas l H. E. Jannink, not out 2 G. Jannink, bowled P. de Ruig o Extra's li Totaal 87 Bowlingcijfers: P. de Ruig 745, A. Maas l24, H. de la Mar 1—3, F. C. Jaski 04 lste innings Haarlem: J. Visser, c. A. Jannink, b. H. Wagener 1 W. Misset, l.b.w. b. B. Höpink 23 F. Jaski, c. G. Jannink, b. P. Hoomans 11 N. Nagtzaam, bowled B. Höpink 13 B. Kleefstra, c. A. Jannink, b. H. Wagener 32 A. Maas, bowled B. Höpink 23 H. de la Mar, c. B. Stroink, b. B. Höpink 11 J. Fortgens, bowled B. Höpink 0 P. de Ruig, c. Heringa, 1. H. Wagener 1 J. Allart, not out 19 R. Ton, bowled H. Wagener 11 Extra's 12 Totaal 162 Bowlingcijfers: B. Höpink 5—64. H. Wagener 4—51, p. Hoo mans 125, H. Schnitger 09. 2de innings p. W. H. E. Jannink, c. A. Maas, b. P. de Ruig 0 Heringa, run out 1 A. Jannink, c. B. Kleefstra, b. P. de Ruig 0 B. Höpink, c. W. Misset, b. A. Maas 1 H. Schnitger, c. B, Kleefstra, b. A. Maas 11 K. J. Elderink, st. R. Ton, b. A. Maas 7 E. v. Heek, c. N- Nagtzaam, b. P. de Ruig 6 A. Stroik, bowled A. Maas 0 P. Hoomans, not out 6 H. Wagener, c. C. Fortgens, b. A. Maas 6 G. Jannink, bowled A. Maas o Extra's 3 Totaal 41 Bowlingcijfers: P. de Ruig 3—19, A- Maas 6—14, F. C. Jas ki 0—5. V. O. C.Rood en Wit. Het is Rood en Wit Zondag in Rotterdam niet gelukt de overwinning tegen V.O.C. te behalen, niettegenstaande hiertoe in de 2e innings een krachtige poging is gedaan. Tenslotte werd met precies 20 runs verlo ren, die zij in de eerste innings achter was, na eerst zelf, na het winnen van den toss slechts 73 te hebben gescoord, waarbij alleen de 17 van P. v. Bueren, die de innings als ge woonlijk met Dr. S. Posthuma opende, de harde 24 van P. Hagenaar en de 13 (1 zes, 1 vier) van J. Kruyt, de vermelding waard zijn. De 8 overige batsmen brachten het te zamén tot15 en voor de lunch jat het heele elftal aan den kant. East richtte een verbazende verwoesting in de Rood en Wit gelederen aan en verrichtte met den bal uit stekend werk Hij bemachtigde in ruim 12 overs maar liefst 8 wickets voor slechts 18 runs en bowlde dan ook meesterlijk. Terwiel bemachtigde het wicket van Jhr. A. v. d. Poll, die het Rood en Wit team voor de nog ko mende wedstrijden zijn niet genoeg te waar- deeren steun zal vex'leenen. Van leghen ging run out. De innings van V.O.C. is al evenmin fraai te noemen. Hier kwamen 4 menschen in de dubbele cijfers, G. de Bruyn en de jeugdige P. v. d. Wolf (9 runs) lieten in deze innings nog het beste cricket zien. Het totaal werd met 5 extra's 93. Het was wel heel jammer dat door de Haarlemmers in het veld eenige vrij eenvoudige vangen werden gemist, ter wijl ook heel wat runs door slordig veldwerk werden cadeau gegeven, waardoor de wed strijd dan ook werd verloren. Een fraaie vang van Jhr. v. d. Poll waarmede hij Beyers (14) terxxgzond dient vermeld. Van dc bowlers was Schmeink met 5 voor 31 weer de beste. Bruin nam 3 wickets voor 50 rxins en v. d. Togt 1 voor 7. De tweede innings van Rood en Wit gaf een heel ander bééld. In zeer korten tijd wer den thans voor het verlies van 5 wickets 151 runs bij elkaar geslagen, waarmede liefst 17 boundaries. Twee spelers traden in deze in nings speciaal op den voorgrond en wel Jhr. A. v. d. Poll, die met een mooie 31 wederom blijk gaf nog steeds een van de beste Rood en Wit batsmen te zijn en P. v. Bueren die in ruim een half uur een uitstekende 46 <8 vie ren) scoorde. Ook A. v. d. Togt leverde met zijn 25 n. u. verdienstelijk werk en J. Kruyt ranselde ook in deze innings de bal een paar maal naar de boundary, alvorens hij op een shooter van East voor 18 werd gestunmt P. Hagenaar ,die ditmaal met S. Posthu ma opende, bereikte juist de dubbele cijfers, voor Terwiel hem bowlde welke laatste het wicket van Posthuma van den umpire uresent kreeg na 'een absoluut verkeerde beslissing (l:b:w). A. van Baasbank bleef met v. d. Togt niet uit. hij bereikte eveneens met 11, de dubbele cijfers. De innings van V.O.C., dat hierna den tijd ging uitspelen was wel heel erg ver velend, voornamelijk door het uiterst saaie spel van Dr. J. Vuylsteke die in den tijd dat hij aan bat stond geen enkele behoorlijke scoring-stroke liet zien en tenslotte met 15 runs not-out bleef. G. de Bruyn, die met den eersten bal, die Hagenaar, als wissel bowler aangezet, losliet, gebowld werd maakte een aantrekkelijke 38 en vormde een gunstige uitzondering. Hagenaar, die 2 voor 8 bowlde, nam ook nog het wicket van Van Herwaarden en Th. Dubru bleef met een geduldige 23 xiiet uit. Totaal 98 voor 2. Door overvloed van kopij moeten wij de gedetailleerde scores tot .ons volgend nummer uitstellen. Quick 1—R. C. H. 1. R. C. H. moet het eerst batten en Hartog en Burki openen den aanval op Segerius en Radsma. Het begin is al zeer bemoedigend want eerst op 27 valt het eerste wicket, dat van Radsma, voor een goede 19, waaronder 2 zessen. Hierna gaat het echter sneller en reeds op 72 zou de R.C.H.-innings afgeloopen zijn geweest, als Hartog niet verkeerd ge- st-umpt had. Hiervan maakten de beide laat ste batsmen nog gebruik om de score op te voeren tot 87. Hiervan had Kamoen nog 21. waaronder 2 zessen; P. Dik 10 en H. Kuyt 12 not out. Hartog bowlde met 8—38 uitstekend; Bui ki 019; Collard 116 en Fige 10. Het batten van Quick Is in het begin een welslagen collapse. Op 9 zijn er al 3 wickets neer, waaronder dat van Burki en Burg- graeff. Wel trachten de volgende batsmen de zaak nog te redden, maar de R.C.H.-aan- aanval, inzonderheid het bowlen van Kleyn. is zoo goed dat zij daarin niet slagen. Het totaal wordt tenslotte 66; waarvan Blok een geduldige 12. Collard 17 en de Reuver 10. Bij R.C.H. bowlde Kleyn 533, Radsma 2—10 en L. Kuyt 1—13. Met nog 2 3 4 uur speeltijd wil Quick het nog eens probeeren en R.C.H. gaat weer bat ten. De overwinning, die voor het grijpen lag, wordt echter te niet gedaan door de scha mele 3S runs die deze innings opleverde. Al leen Segerius met 20 kwam in de dubbele cijfers. Hartog bowlde 110, Fige 317 en H. Burki 4—10. Quick moet nu 60 runs slaan om te winnen en slaagt daarin voor het verlies van 2 wickets, Collard 30 en Burggraef 27 not out. Kleyn bowlde nu 1—32 en Hellingman 1—11. Rood en Wit 2Ajax (Leiden). Het Leidsche Ajax, dat dit seizoen reeds diverse goede prestaties leverde, bewees dezen Zotxdag zijn kracht door de Rood en Wit- reserves op overtuigende wijze te slaan. De Ajax-captain won den toss en koos in deze hitte onverwacht, fielden. Het geluk was met hem. De Rood en Wit-bats beden on verwacht weinig tegenstand. Op het be scheiden totaal vaix 1 zijn Wegerif en van Kempen beiden reeds verdwenen, zonder ge scoord te hebben. Chabot heeft er althans beter het oog in. Hij houdt tenminste met Dorsman eenigen tijd stand, doch de eerste punten komen door byes. Op 19 dan gaat Chabot uit, zijn plaats overlatend aan Mr. Davidson, die aan de hooggespannen ver wachtingen niet beantwoordt en voor 1 run van eeix wilden slag op mld-on wordt ge vangen. Chabot had een goede 10 gescoord en werd fraai in de slips gevangen. De volgende man, van den Berg. scoort nog 8 runs. Droste biedt in het geheel geen tegen stand, de stand Is dan 738 en !hst eixxde schijnt nabij. Freni en Kervel zorgen voor meerdere runs en nadat ook Schouwenburg voor 10 door den uitstekend bowlenden Meyer gecleand is, blijft v. Lennep not out, Het totaal is dan 71. Freni had 16 runs, jam mer dat hij onnoodig voor een rechteix bal van Meyer, kroop Kervel, een vlotte 12. De bowlingcijfers van Ajax waren: Meyer: 637, Hofsteenge 2—17, v. d. Mey 1—8. Na de lunch gaat Ajax batten en doet het beter. Het le wicket valt op 23, het is Meyer 11, slachtoffer van Droste. Op 34 volgt v. d. Mey voor 23. Velen van de volgende batsmen maken nog een behoorlijke score. Mever, 4 ingaande, werd na een goede in nings door Dorsman op het bowlen van Droste gevangen. Hij had 45 runs gescoord en was daardoor topscorer. De stand is dan 4103. Hofsteenge had ondertusschen 19 runs gemaakt, alvorexxs door Wegerif ge- stumped te worden. De 8e man S. de Jongh maakte het evenals in Leiden den Rood en Witters lastig genoeg. Behalve zijn 39. die door run out wTedelijk verstoord werd, is er in de Leidsche innings verder geen bijzonders te vermelden. Het totaal was 179. Droste had even lang (34 overs) als goed (688) gebowld. Dorsman met 268 kon niet van groot succes spre ken. v. Lennep was niet duur (111 in 8 overs). Davidson 0—12. De innings had 3 uur geduurd. Natxturlijk probeerde de Ajax-captain het nog eens voor innings, doch de warmte bleek de Rood ex\. Witters rxiet hevig aan getast te hebben. Zij hielden dapper stand, eerst Wegerif en Chabot, Ondanks het feit clat vier bowlers hun kracht beproeven, zijn er 22 runs, voordat er een wicket valt. Het is Wegerif, die uitgaat voor 3. Wanneer het totaal 38 is zonder verder wicketverlies, geeft de Ajakskipper het maar op. S. de Jong had 27, v. Kempen met 0 not out, S. de Jong had het eenige wicket veroverd en wel voor 3 runs. De andere bowlers hadden natuurlijk geen succes. Dit kostte v. d. Mey 9, Hofsteenge 3, v. Goor 15 runs. Zoo kwam het einde met een le innings overwinning van 103 ruxxs voor Ajax. In dezen wedstrijd was nog vermeldenswaarddat iix de lange Ajax- innings Wegerif geen enkele bye doorliet, er was zelfs geen enkele extra. AlbionHaarlem 2. Ondanks het feit, dat Haarlem II met verschillende invallers uitkwam, was een overwinning het gevolg, waardoor Haarlem II nog steeds ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst staat. Haarlem II wint den toss en gaat fielden. Albion brengt het tot 82. De dubbele cijfers bereikten; Ruhland 15, P. Kluiver 10, Mussis 15 en extra's 20. Voor Haarlem namen: Blok 3 x 20. Van Dalsum 3 x 19, Brakel 2 x 17. Boeree 2xG. Haarlem II brengt het tot 108. Hiervan maakten R. Kramer 31, A. Blok 29. Voor Albion namen: Kluiver 2 x 37; J. E. v. d. Stadt 2 x 40; A. Stuurman 0x9; W. van Tent 3 x 16. Haarlem n wint dus met 26 runs op de eerste innings. De verdere uitslagen. V. R. A. wint van Hermes D. V. S. met 137 runs en 1 wicket. V.V.V. wint met 24 runs van A. C. C. H. C. C.—Mr North-elftal onbeslist. H. C. C. eerste innings 211 voor 9 (gesloten). Engel schen eerste innings 168. Tweede innings H. C.C. 145 voor 8 (gesl.). Tweede innings Engel schen 99 voor 8 (tijd.) HAARL. CRICKETBOND R. C. H. 2—A. V. O. S. R. C. H. WINT MET 62 RUNS. A.V.O.S, bat eerst en brengt het tot het niet alledaagsche totaal van 18. Doets bowlde 56! en de Graaf 36. Het begin van de R.C.H. innings doet een derge lijk totaal verwachten, daarop er op 12 reeds 4 wickets neer zijn. Muller redt dan de si tuatie door een zeer harde 41 te slaan, waar door het totaal nog 80 wordt; G. v. d. Mey de Bie 12 not out. H. G. Klerk bowlde 7—17, Th. Hetem 320 en Brauckman 021. A.V.O.S. wordt nu nog eens ingestuurd maar ontloopt de inningsnederlaag voor het verlies van 6 wickets. H. Klerk 16. Th. Hetem 20 en C. Klerk 11. Nu bowlde de Graaf 3—21; J. Doets 2—10 en Nieman 0—12. Haarlem IVHaarlem V. Vrijdagavond werd de wedstrijd tusschen de beide bovengenoemde elftallen voortge zet. Hoewel er in het begin snel eenige wickets van Haarlem IV vielen en daardoor een overwinning van het V niet tot de on mogelijkheden behoorde, zorgde captain On- kenliout met een krachtige 40 voor de over winning van het IV. hierin goed bijgestaan door R. Kramer, die een geduldige 17 scoor de. Voor Haarlem V nam J. de la Mar de meeste wickets n.l. 7 ten koste van slechts 27 runs. H. Boeree 2 x 50. BloemendaalHaarlem III. Bloemendaal wint met innings en 107 runs. Bloenxendaal bat eerst en wanneer reeds 4 wickets down zijn voor slechts 13 runs ziet het er niet erg bemoedigend uit. G. v. Hom en H. Beijk bespelen daarna ae bowlerij met meer vertrouwen en de score vliegt dan ook omhoog. Het totaal wordt 145. G. v. Hom 51, H. Beijk 21, H. Jansen 21. Kalekamp 16, G- Strik 13. Voor Haarlem bowlden: Heimig 364 Spruyt 533, Balen Blanken 033. Harms 1—12. Het uitstekende bowlen van L. v. d. Meij en G.v. Dam. gesteund door go3d fielden, blijkt- Haarlem daarna te machtig. Het totaal wordt slechts 13. Bowlingcijfers van Bloemendaal: L- v. d. Meij 7—11, G. v. Dam 3—2. Haarlem wordt daarna voor Innings inge stuurd en met succes. Thans brengen zij het tot 25. Bowlingcijfers: L. v. Meij 76, G. v. Dam 18, Middelling 06, G. Zeeuwe 2—2. L. v. d. Meij zag kans om in totaal 14 wic kets te nemen voor slechts 17 runs, een uit stekende prestatie. Flamingo Junioren-tournooi. HaarlemJun.H. C. C.-Jun. Het Junioren-tournooi der Flamingo's is voor vele jongeren de prettigste wedstrijd van het cricketseizoen. Zooals reeds medegedeeld was hadden de Haarlem-Junioren tegen de Junioren van H. C. C. uit den Haag geloot en vond deze wed strijd Zaterdagmiddag op het Haarlem ter rein onder ideale weersomstandigheden plaats. Henny wint voor H.C.C. den toss en ver kiest batten. Zoodoende openen om onge veer 2.15 uur W. Kramer en J. J. de la Mar aen aanval op de H.C.C.'ers Hexxny en Kien. Kien gaat onmiddellijk run out voor 0. Dun doet Langeraar achter de palen een vang en de derde man Wittewaal kan vertrek ken op het bowlen van W. Kramer voor 2. Ondertusschen heeft óe la Mar Jr., Henny ge cleaned voor .4. Van de daarna volgende batsmen biedt alleen Hageöoorn tegenstand. Als hij er 22 heeft wordt hij echter door Boeree met een langen bal gecleaned. Het staat op 'n gegeven moment 50—5. Dan komen ten Boven en v. d. Luur op de mat en deze doen de score door gedurfd batten snel stijgen. Als v. d. Luur er 21 heeft, gaat hij bowled Kramer. Hst is dan spoedig afgeloopen en ten Bosch blijft met een harde 31, waaronder twee zes sen, not out. Het totaal was met inbegrip van 11 extra's 110. Voor Haarlem bowlden: W. Kramer 3 x 40. J. J. de la Mar 3 x 21. H. Boeree 2 x 14. H. de la Mar 1 x 25. Zij nog vermeld, dat bij Haarlem het keepen, fielden en het uitzetten van het veld goed genoemd mogen worden. Het ziet er bij Haarlem In het begin ook niet rooskleurig uit. De gebr. Kramer, Tesch- macher en H. de la Mar zijn allen verdwenen zonder de dubbele cijfers bereikt te hebben. Als Boeree en Langeraar dan tezamen op de mat zijn, komen er meer runs. Vooral Boeree staat goed te spelen, terwijl Langeraar meer 'verdedigend speelt. Als Langeraar er 10 heeft gaat hij bowled v. d. Luur. K. Heimig gaat op denzelfden voet voort eix draagt met de score van 21 runs veel tot de overwinning van Haarlem bij, die oxxder geweldige spanning komt in den voi'm van een bye. De batsmen worden dan even vrijer met het gevolg, dat er nog eenige runs bij komen. Op 120 sluit de Haarlem-innings. Van de H.C.C. bowlers was Bool verreweg de beste, die echter met 6 x 43 nogal succes had. Voorts v. d. Luur 4 x 31 en Wittewaal 0x1 en Hagedoorn 0 x 25. Haarlem wint dus met 10 runs op de eerste innings en doet nu mede in het wlnnaars- toumooi op 20 en 21 Juli in Amsterdam. De scores luiden: H. C. C. M. Henny bowled de la Mar Jr. 4 P. Kien run out 0 O. Wittewaal c. W. Langeraar b. W. Kramer 2 K. Hagedoorn bowled H. Boeree 22 F. Bok c. W. Langeraar b. J. de la Mar Jr. 9 P. Niks c K. Heimig b. de la Mar Sr. 5 M. v. Hoogstraten c. P. Dankeiman b. H. Boeree 4 J. ten Bosoh not out 31 R. Postma bowled de la Mar Jr. 1 J. v. d. Luur bowled W. Kramer 21 G. Bool bowled W. Kramer 1 Extra's 10 Totaal 110 Kramer 3 x 40. J. de la Mar 3 x 21. H. Boeree 2 x 14. H. de la Mar 1 x 25. Haarlem. W. Kramer bowled G. Bool 8 R. Kramer bowled G. Bool 3 D. Teschmacher st. F. Bok b. G. Bool 9 H. de la Mar bowled G. Bool 9 H. Boeree bowled G. Bool 24 P. Dankeiman bowled G. Bool 4 W. Langeraar bowled v. d. Luur 21 K. Heimig c. Hagedoorn b. v. d. Luur 21 R. de Vries bowled v. d. Luur 7 J. J. de la Mar not out 3 A. Heimig bowled v. d. Luur 1 Extra's 21 Hagedoron 0 x 20. Bool 6 x 43. v. d. Luur 4 x 31. Wittewaal 0x1. CRICKET IN ENGELAND DE TESTMATCII TEGEN NIEUW-ZEELAND Zaterdag is op Lords de eerste cn eenige officiëele wedstrijd tusschen het vertegen woordigende Engelsche elftal cn de Nieuw Zeelanders begonnen. Engeland trof het niet. dat Larwood. die dit seizoen buitengewoon op dreef is en bo vendien veel meer ..ausdauer" heeft, verleden week zijn voet verstuikte. Bovendien durfde de elftal-commissie het niet. aan Sutcliffe. die gekozen was. te laten spelen, daar men vreesde, dat zijn oude been wond nog niet geheel genezen zou zijn. Het antwoord van den Yorkshire-crack iaat aan duidelijkheid niets te wenschen; tegen Hampshire scoorde hU 107 en Zaterdag tegen Kent230! En dan te bedenken, dat Enge land moeite genoeg zal hebben om het Nieuw Zeeland-totaal van 224 tc bereiken! Hobbs was niet meer beschikbaar: aan den eenen kant jammer, aan den anderen kant met het oog op de toekomst verstandig. Zoodoende was het elftal als volgt samenge steld: D. Jardine (aanvoerder). G. Allen. K. S. Duleepsinhji. R. Robins. I. Peebles. V.'ool- ley. Hammond. Ames. Voce. Bekewell cn Ar nold. dus 5 amateurs en 6 profs. Nieuwelingen zijn Bakewell en Arnold, voor hun counties Northants cn Hampshire prima openingsbats, maar wellicht met de butanten-koorts. Zaterdag was het namelijk mis; op 9 had den zij belde hun beurt gehad! Over den wedstrijd het volgende: Nieuw Zeeland ging eerst batten en met succes, want met de lunch was de stand 132 voor 2. Daarna kreeg de Engelsche aanval de overhand en de innings sloot op 224 Peebles was de beste bowler en nam 5 wickets voor 77 runs. Het vierde wicket heteekende tevens zijn 100ste slachtoffer in dit seizoen! Voor hen. die aan de battingcapaciteiten van Dempster, die In ons land inderdaad te leurstelde .twijfelden, zij opgemerkt, dat deze „kleine man" met 53 topscorer was. Zijn bat ten was van een extra klasse cn de boste in nings van den dag. Weir maakte 37. Mills 34, Page 23. Cromb 20. Allcott 13 en Merrltt 17. Opvallend is, dat na Peebles Robins met 3—38 de beste cijfers had: de snellere bow lers Voce (0—40) cn Allen (145) maakten weinig indruk. De Engelsche Innings was niet. overweldi gend; zooals gezegd faalde het jonge opc- ningspaar. terwijl ook Hammond (7) door Cromb gebowld werd. Duleep '25», Jardine (38). maar vooral veteraan Woolley met een fraaie 80 zorgde voor de noodlgo verbetering, hoewel de stand 190 voor 7 met Ames als eenige klasse-batsman not out verre van rooskleurig is. Het verloop belooft zeer in teressant te worden! Een bijzondere prestatie verrichtte verle den week de Oxford student Nawab op Pa- taudi; tegen een elftal van The Army, waar in o.a. dc in ons land bekende Captain M. Burrows uitkwam en 67 en 68 maakte, scoor de hij in de eerste innings 35, in de twee de 183. Met Oxford tegen Surrey smaakte hij het genoegen in beide innings een honderd te scoren, n.l. 165 cn 100. Drie centtires in suc cessie! Een fraai resultaat van één week cricket! Notts, dat met flinken voorsprong de lei ding heeft in de competitie, sloeg Kent. no. 2 van de lijst, met 306 runs. Prachtig batten van Gunn (85 cn 70) en Carr (74). alsmede een fraaie 'stand voor het negende wicket tusschen Barratt i72) en Staples (52 maar vooral het geweldige bowlen van Larwood (941 en 228) waren hiervan de oorzaak. De wedstrijd tegen Worcester werd eveneens gemakkelijk met 7 wickets gewonnen; Carr 127. Larwood 539 en 4—80. Er was nog een county, n.l. Warwickshire, die nog niet gewonnen had; tegen Glamor gan kreeg zij de kans en hoewel de eerste in nings een achterstand van 8 runs opleverd* (22Ó tegen 212). werd het ten slotte toch cei\ overwinning met 5 wickets, dank zij Croom, die met een zes de winning hit sloeg en te vens zijn century (103') voltooide. UMPIRE. Haarlem I—A. G. H. C. 1 (9—9) Zondagmorgen ontving Haarlem I het be zoek van de Amsterdamsche Gymnasiasten. Het feit dat zij met eenige invallers speel den, versterkte onze meening dat Haarlem wel winnen zou. Toch is het niet tot een overwinning ge komen. Of liet kwam door de nederlaag te gen A.G.H.C. eenige weken terug, weten we niet. maar er lag iets van onmacht over het spel van Haarlem. In A.G.H.C. deed ieder zijn best en dan lukte het. In Haarlem deed ook ieder zijn best. maar vaak lukte iets niet. Een handicap was dat Smit er in het begin niet „in" was. Herhaaldelijk was de bal wijd. Mede doordat Beets een vangbal miste en hoog over het eerste honk wierp, begon A. G. H. C. met een eerste inning van liefst 6 runs, terwijl elf menschen aan slag waren geweest. Ook Bremer van A.G.H.C. wierp in het be gin onzuiver, waardoor Haarlem vier spelers over het thulshonk kreeg. Eon van die vier was Smit, die zoo'n tik gaf dat hij een hoir.e run kon loopen, zonder zich al te veel te haasten. In de derde inning maakte Haarlem don stand: 66 en in de 5e 9—6. Smit gooide nog wel eens wijd. doch zijn goede ballen wa ren niet te raken. Zoo goed als nooit kregen meer dan drie A.G.If.C.'crs een slagbeurt. Zeven innings achtereen stond A.G.H.C. aan den kant met een nul. In de zes deed zoowel Van Putten als Dijkhuizen een werkelijk schitterende vang. Toen kwam de negende inning. Tegen aller verwachting in slaagt A.G.H.C. er in drie runs bij een te krijgen, zoodat de stand dan 99 is. Zoowel bij spelers als bij het publiek heerscht groote spanning. Alles is nog niet verloren, daar Haarlem nog eenmaal aan slag moet. Maar.Vrugt geeft een vangkans. die niet gemist wordt. Parson dcet precies hetzelfde. Van Putten raakt den bal wel doch slaat hem binnen het bereik van Bremer, die hem voor alle zeker heid zelf even over het eerste honk brengt. Dan is de wedstrijd geëindigd en heeft Haarlem een kostbaar punt aan A.G.H.C. verloren. H. H. C. 2Haarlem 2. 's Middags ontmoetten bovengenoemde negentallen elkaar voor de tweede klasse- competitie van den N. H. B. Belde partijen begonnen met acht man, doch werden leder later tot negen aange vuld. De gehecle wedstrijd was een zeer slap pe vertooning, hoewel ln het begin het spel van beide kanten vrijwel gelijk op ging. Na vier innings was de stand 6—5 voor Haarlem II. Andere werpers van H.H.C. maakten het voor Haarlem II gemakkelijker om runs te behalen, zoodat dit negental gaandeweg meer kwam voor te staan. Het werpen was trouwens aan belde zijden slech. cn het aantal wljciballen oneindig. Wel gaf de H.H.C. werper J. Hartog eenmaal een keurig staal tje speltechniek dat hem twee Haarlem slachtoffers opleverde. De uitslag in innings was: Haarlem II: 1 3 1 1 3 5 5 6 2 is 27. H. H. C. U: 2 0 3 0 0 0 2 2 1 is 10.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11