ZWEMMEN WATERPOLO. KAATSEN KANO-SPORT LAWNTENNIS VOETBAL. RANCLIJSTJES KYNOLOGIE WIELRIJDEN Successen van Haarlem te Bussum- Op de Zondag gehouden nationale zwem wedstrijden van de „Pinguins" te Bussum, wisten de Haarlem-leden A. J. v. d. Meer en C. Zeeman, fraaie successen te behalen. A. J. v. d. Meer won hier de nummers 3 x 50 Meter wisselslag in 2 min. 13 4/5 sec. en de 50 M. rugslag in den zeer goeden tijd van 35 seconden; zijn clubgenoot C. Zeeman deed niet voor hem onder. Deze werd n.l. eerste in de nummers 100 M. vrije slag in 1 min, 11 sec. en de 200 M. vrije slag om de Tommy Hamers wisseibeker in 2 min. 46 1/5 .sec. H. Seurhoff hield zich eveneens zeer goed Hij zwom de 100 M. vrije slag juniores in eigen record tijd van 1 min. 14 2/5 sec. en plaatste zich hierdoor no. 4. De Int. Zeemijlwedstrijden 1850 M. Bij het Noor((derbad te Zandvoort. Onder begunstiging van schitterend zo merweer werden bovengenoemde internatio nale zwemwedstrijden gehouden bij het Noorderbad. De zwemclub „Haarlem", die deze wed strijden organiseerde, kan dan ook op een bijzonder geslaagden middag, temeer daar de inschrijvingen het respectabele aantal van tachtig bedroeg. De jury die hierdoor een zware taak had, bestond uit de volgende dames en heeren: Mevr, A. Knuyt, Haarlem; G. Blitz, Am sterdam, voorzitter-kamprechter, J. C. Veld- hoff, Haarlem, starter, John Jacques, Ant werpen, Dr. M. Huizinga, V. Visser, H. Kooy, Haarlem; B. J. Moolenaar, Heemstede; P. Ooms, B. P. Ed. v. Es, Amsterdam en Th. Hölsken, Haarlem, secretaris. Onder de vele deelnemers zagen we uit het buitenland mej. C. Leibbrand van den Brugschen Zwemkring en de heeren E. Everaerts en N. Arts van de Kon. Antwerp- sche Zwemclub en Herrmann van de Schwimm Verein „Poseidon" uit Keulen. Te circa 3 uur werden het eerst gestart de dames vrije zwemwijze en de heeren vete ranen vrije zwemwijze. Kort hierna volgen de heeren schoolslag en de heeren vrije slag zwemmers. Al spoedig maken zich enkele dames los, w.o. mej. Lejeune en J. Breukel van de O. D. Z. en enkele anderen en bij de heeren veteranen is het de bekende Haarlemsche lange afstandzwemmer A. J. Gerritsen van D. W. R., die rustig en kalm zich naar voren Werkt. Na eenige honderden meters komt er al een grootere teekening bij de dames. Mej. J. Breukel van de O. D. Z., Rotterdam, heeft zich op een groepje dames een voorsprong weten te veroveren, welke zij langzamer hand vergroot en niet meer afstaat. In een mooien tijd van 28 minuten en 19 seconden heeft zij de 1850 M. afgelegd. Eerst na ruim twee en halve minuut volgt mevr. C. de Grootv. Gelder van de R. D. Z. Rotterdam. Daarna bereikt als derde de finish mej. Lejeune van de O. D. Z„ Rotterdam, die in feilen strijd lag met mej. N. de Vries van Internos Amsterdam, want beide dames tikten slechts 5 seconden na elkaar aan. Mej. Huibers van het IJ, Amsterdam, een der deelneemsters van de glorieuze Ai'rika- toer, eindigde als nummer vijf en als num mer 6 zagen we de eerste. Haarlemsche dame mej. G. v. Galen, die voor de 1850 M. noodig had 33 min. 14 sec. De heer A. J. Gerritsen eindigde in de afdeeling heeren veteranen als nummer één in een goeden tijd van 33 min. 2 seconden; als nummer twee de heer W. A. Coerengel van de Amsterdamsche Zwemclub in den tijd van 37 min. 9 sec. en de heer J. Heintz- berger in 37 min. 36 sec. als derde. Bij de heeren schoolslagzwemmers ging het in hoofdzaak tusschen de heeren C. Vrugt, J. E. Seubring van D. W. R. én C. v. Ellinck- huizen van Haarlem, Echter Vrugt toonde zich ook hier de meerdere en zwom ruim één minuut op v. Ellinckhuizen. Eerstgenoemde tikte na 31 min., 16 sec. aan en laatstgenoemde na 32 minuten 19 seconden, terwijl J. Seubring noodig had 34 min. en 10 seconden. In de afdeeling heeren vrije slag werd een aantrekkelijke strijd geleverd tusschen de heeren F. Kuiper van Dolfijn, Amster dam en I-Ierrmann van Poseidon, Keulen. Reeds van het begin af nemen beide heeren de leiding, gevolgd door van Voorst A. Z. en Liezenberg, Haarlem. Eerstgenoemde heeren zwemmen een regelmatigen slag en betwis ten elkaar om beurten de leiding. Het is dan ook te verwachten dat de laatste tien tallen meters de beslissing zullen brengen, welke van beide heeren de meeste Ausdauer hcel't overgehouden. Op ongeveer 1825 M. ligt Herrmann op Kuyper voor, doch dan zet laatstgenoemde een kleinen spurt in, zet zijn achterstand om in een kleinen voor sprong en met slechts één seconde verschil heeft Kuyper deze spannende race gewon nen. Opmerkelijk is het, dat de tijd van mej. J. Breukel van de O. D. Z. zelfs 1/5 sec. beter was dan van den heer Kuyper, waar door blijkt de bijzonder fraaie prestatie van deze Rotterdamsche dame. Nummer drie en vier respectievelijk de heeren G. v. Voorst van A. Z. Amsterdam en S. A. Liezenberg van „Haarlem", kwamen spoedig na de beide eersten aan in een tijd van 23 min. 41 sec. en 28 min. 54 seconden. J. Stender van „Dolfijn", Amsterdam ein digde als vijfde met een snellen eindspurt, waardoor hij in de laatste 25 M. een nutti gen voorsprong kreeg op v. d. Kamp, Dol fijn en J. v. I-lemsbergen. De beide laatste heeren bereikten gelijk tijdig den finish na 30 min. 4 seconden. De overige deelnemers kwamen aan met vele minuten tijdsverschil. Fraaie bekers en medailles werden aange boden o.w. voor de hoofdklasse een fraaie beker door den Burgemeester van Zandvoort den heer II. Beekman. De door de directie, van het Noorderbad aangeboden „Noorderbad" wisselbeker voor de beste vereenigingsprestatie werd gewon nen door de „Waterratten" met 9 punten, terwijl „Haarlem" en „de Dolfijn" 12>j punt behaalden. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt; Dames vrije zwemwijze. 1. Mej. J, Breukel O. D. Z„ 28 min. 19 sec. 2. Mevr. O. de Groot—v. Gelder R. D. Z., 30 min 54 sec. 3 Mej. M. Lejeune, O. D. Z., 32 min. 34 sec. 1850 M. Heeren Veteranen vrije zwemwijze: l. A. J. Gerritsen, D. W. R„ 33 min. 2 sec. 2 w. A. Coerengel. A. Z„ 37 min. 9 sec. 3 J. Heintzberger. De Delft, 37 min. 36 sec. 1850 M. lleercn Schoolslag I C. Vrugt, D.W.R., 31 min. 16 sec. 2 C. v. Ellinckhuizen „Haarlem" 32 min. 19 sec. 3 J. E. Scubering, D. W. R„ 34 min. 10 sec. 1850 M. Heeren vrije zwemwijze. 1. F. Kuyper. „de Dolfijn". 28 min. 19 1/5 sec. 2. Herrmann „Poseidon", Keulen, 28 mi nuten 2(1 1 5 sec. 3 G. v. Voorst. A.Z., 28 min. 41 sec. 4 S. A. Liezenberg. „Haarlem", 28 min. 54 sec. 5 J. Stender, Dolfijn. 29 min, 54 sec. 6 en 7 G. v. d. Kamp, Dolfijn, en J. y. Hemsbergen, Haarlem, 30 min. 4 sec. Polomiddag H. V. G. B. Zondag hield H.V.G3. dn de inrichting aan den Kleverlaan een viertal polowedstrij den, welke door eenige estafettes voor ad- spiranten werden voorafgegaan. De ploeg van Jan Hollander won met klein verschil. Daarna speelden twee adspiranten zeven tallen een wedstrijd; door beide teams werd zoo nu en dan goed gecombineerd; de witten, die beter schoten, versloegen de zwarten met 2—1. De ontmoeting H.V.GiB. 2De Delft I ein digde in een gelijk spel (33). Willem se gaf De Delft de leiding, waarna Glatz gelijk maakte; beide spelers -herhaalden dit nog eens, zoodat de stand 22 was. De spil van H.V.G.B. scoorde uit een strafworp (32), doch van Hasselt bracht even voor tijd den stand op 33. De hoofdschotel van dezen middag is de competitie-wedstrijd H.V.G.B. IR.Z.C, I. De thuisclub stelt zich als volgt op; A. Boerée, G. Boot, A. Loos, G. Potjewijd, W. Hilarius, J. Bouwer, P. van Ommeren. Bij R.Z.C.speelt de oud H.P.C.'er J. Kodde mid-achter. Al heel spoedig moet Boerée in grijpen; hij stopt o.a. een hard schot van den rechtsbuiten. Uit een snellen aanval door Van Ommeren geleid, komt de bal vlak voor 't R.Z.C.-doel terecht, Hilarius is even sneller bij het leder dan de doelman en scoort (1—0). Onmiddellijk daarna maakt Delwel, die dezen middag de snelste zwemmer van beide teams is, gelijk. R.z.c. wordt sterker; onvoldoende dekken van H.V.G.B.'s verdediging brengt den 'be zoekers de tweede goal; Boerée stopte den bal wel, doch volgens de verklaring van den grensrechter, achter den lijn, zoodat scheids rechter Marcus -goal moet toekennen (12) Bij H.V.G.B. vlot het niet, alleen Boerée en Loos spelen igoed. Na de hervatting pakken de Rotterdam* raers weer flinik aanBoerée redt keer op keer Als Bouwer -den snellen Korpershoek vrij laat opzwommen, heeft laatstgenoemde geen- moeite er 13 van te maken. Nu gaat H.V.G.B. zich roeren, vooral Loos. Een Rotterdammer moet het water uit, waar door de thuisclub numeitek in de meerder heid komt. Het duurt toch nog vrij lang eer Bouiwer scoort (23). Bij een volgenden aan val plaatst Hilarius heel tactisch (bij Bouwer die op 2 Meter voor 't- doel vrij ligt. Hij mist hopeloos. Vlak voor tijd moet Loos het water uit; de wedstrijd schijnt verloren. P. van Ommeren doelpunt echter van grooten afstand, waardoor de stand 33 is. Kort daarop is het einde. Velvolgens komen nog twee veteranen- zeventallen in 't water. De iploeg van -Rol Sr. wint met 32 van A. Jak en zijn mannen. Deze middag kan -in alle opzichten geslaagd heffen. Ledenwedstrijd van „Frisia". Aan de Kleverlaan organiseerde bovenge noemde kaatsvereeniging gisteren haar eer sten ledenwedstrijd van dit seizoen. In tegen stelling met de vorige week was het zoo goed als windstil, welk voordeel door de meeste opslagers uitgebuit werd. Zeven parturen de den aan den strijd mede. De loting had het volgende resultaat: 1. N. Bosma, M. van Waard. 2. D. Goodijk, T. de Wal. 3. W. Goinga, K. v, d. Woude. 4. S. Broersma, Groenewout. 5. K. Rijpma Jr., W. Grenzenberg. 6. K. Zwiers, C. v. d. Meulen. 7. J. Rijpma Sr., Visser. Partuur 1 treedt allereerst tegen No. 2 in het strijdperk en dank zij het feit, dat van Waard en Bosma een stevig perkspel demon- streeren, gaat de strijd aanvankelijk gelijk op. Vooral laatstgenoemde is goed op dreef en plaatst enkele mooie bovenslagen. Op den duur geeft echter den beteren opslag van Goodijk c.s. den doorslag. Eindstand in deze partij 51, 62 in het voordeel van partuur No. 2. Tegelijkertijd vond in het tweede perk een zeer eenzijdige wedstrijd plaats tusschen de No. 3 en 4. Goinga c.s. waren tegen het sterke spel van Broersma niet opgewassen. Eind stand 50, 60. Vervolgens No. 56. Al spoedig blijkt, dat de uitslag bij beide partijen beter verzorgd is dan de opslag. Om beurten veroveren bei de partijen een eerst, totdat op 33 No. 5 onweerstaanbaar uitloopt en tenslotte wint in den stand 53, 62. Op de tweede lijst komen de parturen 27 en 45 voor. In de eerste partij van dezen omloop slaan Rijpma Sr. en Visser zeer voldoende op, zoo dat zij het goed kunnen bolwerken tegen No. 2. Met den uitslag wil het met laatstgenoem de echter niet vlotten, zoodat Goodijk spoe dig de meeste ballen voorin slaat. De geani meerde partij eindigde tenslotte in den stand 5—2, 6—2. In het tweede perk bonden inmiddels de No.'s 4 en 5 den strijd aan. Na een voorsprong van 60 in het eerste halve spel verliest No. 5 al zeer onfortuinlijk door vier buitenslagen achtereen. Dan herstelt laatstgenoemd par tuur zich echter en weet door soliden uitslag een achterstand van 30 in te loopen tot 3—2. Op 3—2 6—6 slaat Broersma boven. On danks heftigen tegenstand van Grenzenberg c.s. weet Broersma, goed gesteund door Groe newout, vervolgens uit Ie loopen tot 52. Het laatste halve spel weten zij tenslotte met 64 in de wacht te sleepen. De finale gaat dus tusschen de parturen 2 en 4. Alhoewel partuur No. 2 reeds bij voorbaat als overwinnaar gedoodverfd werd, dachten de Wal en Goodijk er anders over, en wisten door superieuren opslag de partij in hun voordeel te doen eindigen. In het begin zag het er zelfs naar uit, dat het voor partuur No. 4 op een debacle zou uitloopen, daar de stand in een minimum van tijd 14. in het voordeel van de Wal c.s. was. Dan zet Broersma de tanden nog eens op elkaar en den stelregel volgende, dat ,drie spul üt" is, weet hij nog een spel in te loopen. Hot is duidelijk dat de opslag bij bei de partijen den doorslag moet geven en dit was juist bij de Wal en Goodijk in goede handen. Nadat de stand nog 54 is gewor den, verkrijgt No. 2 het laatste eerst nog zeer gemakkelijk op 62. Eindstand 54, 6—2. De uitslag luidt dus: le prijs: D. Goodijk en T. de Wal. 2e prijs: S. Broersma en Groenewout. Met een* toepasselijk woord reikte de voor zitter van „Frisia", de heer C. v. d. Meulen, de prijzen aan de overwinnaars uit. Kano-wedstrijden der Haarl. Kano-vereeniging. De gisteren gehouden kanowedstrijden op 't N. B. Spaarne en Mooyen Hel hadden een geanimeerd verloop. De heer Wulf, voorzitter van den Kring van Zaansche, Ajnsterdamsche en Haarlem- sche vereenigingen was als jurylid aanwezig. De lange afstandsrace van de Spoorbrug te Haarlem tot de haven der H.Z.V., plm 5.6 K.M. werd een succes voor den heer J. W. Beek. In dé andere nummers ontbrak evenmin de spanning. De uitslagen luiden als volgt: Lange afstandsrace. Winnaar J. W. Beek, Twee persoons toer heeren; le pr. H. J. Pieters en H. Walbrink 3.22; 2e pr. J. v. d. Horst en J. W. Beek 3.31; 3e pr. J. G. Kruyer en J. Root 3.56. Twee pers. toer dame en heer: le pr. Mej. G. van Roode en J. Kruyer 3.35; 2e. Mej. C. Bilderbeek en W. Koster 3.42; 3. Mej. T. Adema en D." Smit 3.45. S. S. R.-juniores: 1. H. Stoelman 3.42, 2. P. Smit 3.47; 3. J. v. d. Schaar 3.51; 4. F. v. d Winden 3.54. S.SR. seniores 1. J. Beek 3.12; 2. C «ie- terse 3.18; D. Smit 3.28. Estafette; le pr.: Mej. van Roode, Kruyer, Kruger, Root, Stoelman en C. van Baren. 2e pr.: Mej. Bilderbeek, Koster, Pieterse, Walbuuk, P. Smit en F. Walter. Na de prijsuitreiking sprak de heer Wulf zijn dank uit over de goede propaganda door de H.K.V. gemaakt. Kampioenscompetitie 2e klasse. Hilversum 2Haarlem 2 (52) Heerenenkel: Boon slaat Jhr. A W G van Riemsdijk 6—2, 6—4, Knottenbelt slaat de Graaf 86, 63. Damesenkel: Mej. Enthoven verliest van frl. L. van Riemsdijk 2—6, 0—6. Gemengd dubbel: Mej. Enthoven en Knottenbelt verliezen van mej. Adams en jhr, A. W. G. van Riemsdijk 64, 68, 26. Mej. Hulshoff Pol en Boon slaan freule van Riemsdijk en de Graaf 6i, 2—6, 6—2. Heer end ubbel: Boon en Knottenbelt slaan A. W. G. van Riemsdijk en De Graaf 6—1, 3—6, 6—4. Damesdubbel: mej. Enthoven en mej. Hulshof Pol slaan mej, Adams en mej. Men- sing 64, 2—6, 7—5. Kampioenscompetitie derde klasse. TerryKoog Zaandijk 2 (43) Heerenenkel: De Ruiter slaat Duijvis, 5—7, 64. Melse slaat Bus 62, 62. Damesenkel: Mevr. de Ruiter verliest van mej. Couwenhoven 5—7, 26.. Gemengd dubbel: mevr. en heer de Ruiter verliezen van mej. Couwenhoven en Slentrop 6—4, 3—6, 2—6. Mevrouw en heer Melse slaan mevrouw Duyvis en Bus. Heerendub.be!: De Ruiter en Melse slaan Duyvis en Slentrop 61, 63. Dames dubbel: mevr. de Ruiter en mevr. Melse verliezen van mevrouw Duyvis en mej. Couwenhoven 06, 36. T. E. D. 2Westrust (25) Heerenenkel: Van der Weiden verliest van Borgerding 36, 36, Reyenga verliest van Verwey 0—6, 16. Dameserikel: Mej. van Gelder verliest van mej. Beaumont 36, 46. Gemengd dubbel: Mej. van Laar en van Hezel slaan mej. van Beaumont en Verwey 6—1 6—4. Mej. van Gelder en Reyenga veliezen van mej. Levie en Borgerding 68, 5—7. Heeren dubbel: Van der Weiden en van Hezen slaan Cassee en Verwey 46, 75. 6—4. Damesdubbel: mej. Van Laar en mej. van Gelder verliezen van mej. van Beaumont en mej. Levie, 46, 46. Westrust 2Animo 2 (07) Heerenenkel: Levie verliest van Douma 16, 46, Verhagen verliest van Peter 26, 3—6. Dames-enkel: Mej. Reyenga verliest van mej. Douma 26, 26. Gemengd dubbel: Mej. Reyenga en Ver hagen verliezen van mevr. en heer Van Walen 16, 46, mej. Van Grootveld en Cassee verliezen van mevr. en heer Peter 8—10, 2—6, Heerendubbel: Cassee en Levie verliezen van Douma en Van Walen 26, 57. Damesdubbel: mej. Reyenga en mej. Goos verliezen van Mevrouw Douma en mevr. Van Walen 1—6, 2—6. T. E. D. 2—West Rust (2—5) Damessingle: Mej. L. van GelderMej. A. Beaumont 3—6, 4—6. Heerensingle: G. v. d. WeidenC. Borgerding 36, 3—6. J. ReyengaJ. Verwey 06, 16. Heerendouble: E. v. d. Weiden, J. van HezelJ. Verwey, Cassee 4—6. 7—5, 6—4. Damesdouble Mej. L. v. Gelder, J. van LaarMej. Beaumont, mej. Levy 46, 46. Mixed doble: Mej, J. v. Laar, J. van Hezel—Mej. A. Beaumont, J. Verwey 61, 64. Mej, L. v. Gelder, J. ReyengaMejLevie, Borgerding 68, 5—7. WIMBLEDON. Uitslagen van Zaterdag. Hier volgen een aantal der belangrijkste uitslagen van het tennistoumament te Wim bledon, op Zaterdag jl. bereikt. Heeren-enkelspel: Satoh (Japan) slaat Lee 8—6, 64, 63. Borotra slaat Artens 64, 62, 63. Austin slaat Collins 63, 63, 6—4. Heerendubbel: Shields en Wood sl. Crole Rees en Eames 60, 61, 62. Cochet en Brugnon slaan Gentien en Lesueur 75, 63, 5—7. 6—1. Dames-enkel: Betty Nuthall sl. Mrs. Har per 64, 62, Miss Jacobs sl. Mrs. Godfrey 62, 61, Miss Scriven sl. Miss Ridley 61, 6—4. Verder dient vermeld, dat de Nederlander Knottenbelt in de eerste ronde van de All England Plate troostwedstrijden Ritchie sloeg met 62, 57, 97. Nog onzekerheid voor E. D. O. E.D.O. heeft Zondag niet van Xerxes kun nen winnen. De eerste klasser die strijdt, .om de degradatie te ontkomen en de tweede klasser, die zoo gaarne de hoogste afdeeling zou bereiken, hebben de punten gedeeld in den wedstrijd, die de beslissing kon brengen. Het kost E.D.O. wel buitengewoon hard werk om haar positie te handhaven, maar wij heb ben alle hoop, dat het onze Haarlemsche club moge gelukken. Eerst de beslissingswed strijd tegen Blauw Wit nu nog een extra par tij tegen Xerxes, inJuli. De roodzwarten zullen een zucht van verlichting slaken als het afgeloopen is. Van verlichting zeer zeker, want wij rekenen er op, dat E.D.O. het zal klaar spelen. Moge zij ons niet beschamen in deze verwachting. De stand in deze competitie is thans: gesp. gew. gel. verl. v. t. p, E.D.O. 4 1 3 0 7—4 5 Xerxes 4 2 11 10—7 5 Fortuna 4 0 2 2 612 2 Promotie Tweede Klasse. E. D. O.Xerxes (11) De Rood-Zwarten hebben het niet tot een overwinning kunnen brengen. Een gelijk spel was het resultaat van deze match. In de eerste helft had de thuisclub steeds het beste van het spel, maar de ED.O.-voor hoede zag geen gelegenheid de kansen te benutten. De tweede helft was grootendeels voor de Rotterdammers, maar ook zij misten de kansen. Lagendaal maakte een goal. Dinkla was de fabrikant van het E.D.O.-doelpunt. Overi gens heeft de geheele verdediging met mid- denlimie uitstekend gespeeld. Maar de E.D.O.-voorhoede was bepaald zwak Perucal Jr. had een slechte dag. Door dit gelijke spel moet nu weer een beslissingswedstrijd gespeeld worden op neutraal terrein, ver moedelijk in Den Haag op het V.U.C.-ter rein. De strijd werd voor een uitverkocht huis gespeeld. Scheidsrechter was de heer Mut ters die bevredigend leidde. De volgende elftallen komen tegenover elkaar. E. D. O.: De Waard. W. Zandstra, C. v. d. Laan, Perucal Sr., Dinkla, H. Oomen. J. W. Koene, Tanis, Steffens, Perucal Jr., v. d. Hurk. Xerxes: Weber, Frenk, Lagendaal, Westdijk, Huiskens. v. d. Broek, v. d. Broek, Verploegen De Goede, Steenbergen, Wasserwal. E.D.O. heeft den toss gewonnen zoodat Xerxes aftrapt. De thuisclub neemt den aanval over, Dinkla plaatst te' hard op links zoodat de bal achter loopt. De thuisclub is in de meerderheid, een vrije trap plaatst Pe rucal hoog voor de Xerxes-goal. Wasserwal werkt den bal tot hoekschop, hieruit schiet Dinkla mooi in den bovenhoek, maar weer is de Xerxes-keeper er bij op een doelpunt te voorkomen. Xerxes antwoordt hier voorloo- pig met slappe' aanvallen op. Een kopbal van Frenk loopt achter. Een mooie pass van Thanis brengt Steffens in gunstige positie voor de Xerxes-goal, maar hij heeft te veel tijd noodig. De E. D. O.-middenlinie speelt in de periode keurig, steeds wordt de voorhoede aan het werk gezet. Uit een voorzet van v. d. Hurk schiet Steffens voor open doel naast. Lagendaal wordt uistekend bewaakt. De enkele schoten die hij lost zijn van te grooten afstand om het De Waard lastig te maken. Weer denkt men E.D.O. te zien scoren als Steffens den bal naar Koene speelt. De ze laatste gaat alleen op Wasserwal af maar uitloopend weet de Xerxes-keeper te red den. Dan komt Xerxes er beter in. Zij weten eenige keeren gevaarlijk voor de E.D.O.-goal te komen, rust 00. In de tweede helft be gint Xerxes met een zwaar offensief, de ED.O.-verdediging wordt op een zware proef gesteld maar v. d. Laan en Zandstra geven geen kamp. Koene is vervangen door C. de Waard. Nu moet de thuisclub zich op verdedigen toeleg gen. Uit een voorzet van Weber krijgt La gendaal een gunstige schietkans, maar de bal vliegt langs het doel achter. Uit een scrimmage voor het E. D. O.-doel redt. Oomen keurig. Bij Xerxes valt De Goede uit. Hij wordt vervangen door Diedens. Het spel is zeer snel. Eindelijk komt het eerste doel punt. Lagen da: al komt op het rechtsche ge deelte van het speelterrein in het bezit van den bal. Hij wordt gehinderd door twee E.D.O.-spelers, die hij van zich af schudt. Daarna geeft hij Xerxes de leiding. ED.O. onderneemt een goeden aanval Dinkla lost een formidabel schot van het middenveld, maar de Xerxes-keeper houdt den bal ten koste van een corner. C. de Waard neemt den hoekschop, Dinkla heeft zich voor den goal opgesteld en kopt keu rig den gelijkmaker in het net. Met onveranderden stand komt het einde. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND gesp.gew.gel.verl.p. v.-t. Ajax 8 5 2 1 12 29—15 Feyenoord 7 3 2 2 8 1613 P. S. V. 8 4 0 4 8 21—21 Go-Ahead 8 2 2 4 6 17—22 Velocitas 7 1 2 4 4 1325 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Velocitas—P. S. V. (7—1) Verrassende uitslag. GRONINGEN, 28 Juni. De kampioenscompetitiewedstrijd tusschen Velocitas en P. S. V., die eigenlijk van geen beteekenis meer was, werd dan ook voor ongeveer 1500 personen gespeeld. De wed strijd heeft een groote verrassing gebracht. De Noordelijke kampioenen, die twee jaren geleden op eigen terrein met 91 van P.S.V. verloren, en dit seizoen te Eindhoven met 50 geslagen zijn. hebben deze ontmoeting met niet minder dan 71 gewonnen. Op vol komen regelmatige wijze hebben de Gro- I ningers deze groote overwinning behaald. Vrijwel gedurende de geheele ontmoeting, die overigens op een laag peil stond, zijn de Gro ningers In de meerderheid geweest. 1 FeijenoordGo Ahead (22) Uit den aard der zaak was de belangstel ling voor dezen voorlaatsten wedstrijd van Feijenoord vrij gering, immers de beslissing was reeds gevallen. In de eerste helft ging de strijd vrijwel ge lijk op en er werd vrij geestdriftig ge speeld. In de tweede helft heeft Feijenoord vrij wel voortdurend gedomineerd. Doch doel man Halle heeft een overwinning van de Rotterdammers weten te voorkomen. NEDERLAAGWEDSTRIJD. WatergraafsmeerStormvogels (0-5) Stormvogels kwam uit met: De Waard, Haak, Van Gelder, Effern, Tol, Heilig, v. d. Steen, Groeneveld, Ketting, Prins, Boekelaar. Plokker, Koster en v. d. Velde ontbraken dus. Nauwelijks was de bal aan 't rollen ge bracht, of Watergraafsmeer wierp zich vol vuur in den strijd, zoodat Stormvogels voor- loopig op dit spel weinig vat kan krijgen. Ook met het harde terrein ligt de Storm vogels-ploeg leelijk overhoop. De IJmuider- achterhoede moet dan ook steeds op haar qui-vivé zijn. De voorhoede kan aanvankelijk maar niet op dreef komen. Alleen Boekelaar vertoont af en toe goede staaltje voetbal. De rust zou echter met blanco stand zijn ingetreden, als Ketting niet een penalty had benut (01). Een orrderdeel van een seconde voor de rust rolde de bal akelig langzaam voor het leege Watergraafsmeerdoel, waar hij echter een onderdeel van een seconde na de rust pas arriveerde. Rust 01. Na de rust kreeg Stormvogels het hinder lijk zonnetje in den rug, terwijl de Amster damsche defensie er tegen in moest zien. Deze verdediging was nu heel wat minder betrouwbaar dan voor de rust en het duurde dan ook niet, of Ketting en Plokker scoox-- den tezamen het 2de doelpunt (02» en nog voor de Amsterdammers van de schrik be komen waren had v. d. Steen den stand op 03 gebracht. De Watergraafsmeerders bleven zich ge heel geven, zoodat Haak c.s. steeds in actie moesten komen. De Waard evenwel kreeg weinig te doen. Daarvoor liet het schieten nog al te wenschen over. De Stormvogels-voorhoede was nu heel wat beter op dreef dan voor de rust. Aan val op aanval werd ondernomen. Harde schoten van Tol en v. d. Steen vlogen rake lings langs de lat, Ketting beproefde de kwaliteit van den paal, Boekelaar zette voor en Prins scoorde tweemaal. Stormvogels won dus met 05. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE H. V. B.-elftalL- V. B.-elftal. Geheel tegen de verwachting in heeft Haarlem van Leiden verloren en volkomen verdiend. De Leidenaars speelden absoluut beter, speciaal de halflinie en de vleugel spelers. Bij de Haarlemmers blonk de rechtsback Van Beem (Z.S.V.) uit; de voorhoede met uitzonde ring van S. Sterk, presteerde ditmaal heel weinig. Om kwart over zeven laat de heer Van den Berg uit Velzen beginnen. Leiden is 'direct in de meerderheid, doch men zoekt het doel dikwijls te hoog. Enkele tegenaanvallen van Haarlem zijn gevaarlijk; de Leidsche verde diging is echter heel goed. De strijd is niet fraai, wat ongetwijfeld aan het warme weer toe te schrijven is; er valt vooral bij Haar lem, een zekere matheid te bespeuren. Rust gaat in met blanken stand. In de tweede helft komt Haarlem op goedkoope wijze aan een goal; een voorzet van den links buiten springt via Langereis in 't doel. De Leidsche linksbuiten maakt hierop van. den vleugel een prachtgoal, waardoor de stand gelijk is (11). Bij een Haarlemsehen aanval slaat de rechtsback den bal neer; Sterk scoort (21). De Leidsche linksbuiten, een prima speler, geeft mooi voor, de rechtsbinnen maakt ge lijk 22. Twee keiharde schoten van het .binnen- trio der bezoekers beuken den lat. Het is uitstel van executie, want de midden voor brengt den stand heel fraai op 32. BUITEN DE COMPETITIE Kasteleinsclub „Ons Genoegen". De eerste wedstrijd van de reeks vriend schappelijke ontmoetingen werd tegen het Oranjeboom-elftal, dat zeer sterk uitkwam (en o.a. de bekende E.D.O.-spelers Verhagen en K. Zandstra in haar gelederen had)eervol verloren met 43. A.s. Dinsdagavond spelen, de kasteleins tegen een sterk toer-elftal van Zandvoort. Politiehondendressuur. De Haarlemsche Politiehondendresseerclub „Willen is kunnen", welke uitsluitend be staat uit politiemannen, behaalde met haar honden op de politiehondenwedstrijd welke is gehouden op Zaterdag 27 Juni jl. te Wasse naar, de volgende prijzen: le prijs L. P. Bakker, jachtopziener bij de Familie Wilson te Bloemendaal, 2e prijs P. v. d. Meij, jachtopziener bij de Familie Wil son te Bloemendaal, 3e prijs C. Hobo, jacht opziener bij de Erven v. d. Vliet en Borski te O ver veen. „De Kamoien". Onder begunstiging van fraai weer hield de Haarlemsche Sportvereeniging „De Kam- piaen", onder groote belangstelling. Zondag een trainingsrit over pl. 25 K.M. met klasse menten. Na een spannenden strijd werd de uitslag als volgt: 1. v. Egmond 3 punten, 2. Fabel 7 p., 3. Moerkerk 8 p., 4. v. d. Hoeve 10 p., 5. Kinket 12 p. De uitslag van den 3den rit der weekconr- petitie, j.l. Donderdagavond ven-eden. over pl.m. 40 K.M. handicap, was: 1. Moerkerk. 2. v. d. Hoeve. Deze 2 renners reden zeer goed. 3. v. Dijk, 4. v. Egmond, 5. v. Baak, Kinket, Gruijters, Fennis, Burghout, Vermond, en v. Duijnen ieder 1 punt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12