DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE BUITENLAND. DE NACHTZITTING DER FRANSCHE KAMER. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 29 JUNI 1931 Meerderheid voor de regeering. Optimisme in Washington. Het prlncipiëele verschil met Hoover's plan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zoo als wij Zaterdag al meldden, heeft de Kamer het antwoord der Fransche regeering aan de V.S. goedgekeurd. Over het verloop van de nachtzitting kan nog het volgende gemeldt worden. De motie luidde, zooals gemeld, als volgt: „De Kamer keurt het antwoord der Fran sche regeering aan den president der Ver- eenigde Staten goed. „Zij rekent er echter op, dat de regeering de onaantastbaarheid van de te 's Gravcn- hage door alle betrokken mogendheden aan genomen onvoorwaardelijke betalingen, zal waarborgen, ten einde politieken vrede te krijgen en tot economische samenwerking te geraken. „De Kamer verwerpt ieder toevoeging en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie werd aangenomen met 386 tegen 189 stemmen. De socialist Léon Blum zeide dat Duitsch land de verplichting heeft de onbeschermde annuïteit te betalen daar het de aanstichter is van de aangerichte schade. De onbe schermde annuïteit is sedert de onderhan delingen van Den Haag een commercieele schuld van Duitschland. Maar wat is, vroeg Blum, een onbescherm de annuïteit als de Duitsche valuta ineen stort? Door den stap van Hoover was volgens Blum het vertrouwen toegenomen. Hoe zal, zoo vroeg hij verder, Frankrijik op de ontwapeningsconferentie verschijnen? Het is thans de zaak van Frankrijk met een goed voorbeeld voorop te gaan. De ware veiligheid was z.i. niet gelegen in bewapenin gen maar in een organiseeren van den vrede en daarheen moest de stap van Hoover leiden. De radicale afgevaardigde Bergery zeide dat de tegenwoordige regeering slechts een pacifistisch masker droeg en in werkelijk heid de politiek van generaal Weygand voer de. Rijkskanselier Brüning had een indruk wekkende boodschap tot het Fransche volk gericht. Zal Frankrijk een breeden blik toonen wanneer het hem aanhoor!? Of zal het han delen volgens de mentaliteit van den boek= houder? Men mag in Europa den geest der onbewegelijkheid niet bestendigen, men moet een nieuwe wereld scheppen. FranklinBouillon kondigde aan dat hij tegen het plan van Hoover en tegen het voor stel der Fransche regeering zou stemmen. De houding der radicalen. De radicale Kamerfractie was tijdens de nachtelijke zitting" der Kamer bijeengeko men. Na een uiteenzetting van Herriot, die wees op het gevaar, dat Duitschland de het ter beschikking gestelde gelden zou kunnen aanwenden voor zijn bewapening, besloot de fractie tegen de ratificatie der Fransche antwoord-nota aan Amerika te stemmen, aldus het Hbld. Lavai's repliek. Kort voor de stemming heeft minster La- val het woord gevoerd. Hij stelde, vooreerst de vraag, of men verwacht had, dat Frank rijk, evenals de andere groote mogendheden, het voorstel van president Hoover zou goedkeuren. De Kamer zou dit niet hebben toegelaten. De regeering heeft het derhalve noodig geoordeeld een tegenvoorstel te doen. Het vraagstuk is zoo dringend, dat Laval niet aarzelt te verklaren, dat, als de kamer de regeering ten val brengt, haar opvolgster zich voor nog grootere moeilijkheden zal ge plaatst zien, welke yoor de belangen van Frankrijk nadeelig zouden kunnen zijn. Laval verklaarde te weten wat hij aan Brüning zal mededeelen. De heilige rechten van Frankrijk zullen verdedigd worden. Teen Frankrijk zich in 1926 in een nog veel moei lijker toestand bevond" dan Duitschland thans, heeft men geen beroep gedaan op buitenlandsche hulp. Frankrijk 'heeft zich zelf toen de noodzakelijke offers opgelegd. Duitschland wendt zich thans tot Frankrijk. Tegenover Duitschland heeft Frankrijk steeds een politiek van samenwerking ge voerd, en het is niet van meening, dat ae tijd gekomen is, om deze politiek op te ge ven. Duitschuand moet het zijne doen om een duidelijke atmosfeer te scheppen. Tusschen de Stahlhelm-demonstratie en den tegen- woordigen ernstigen toestand bestaat groote tegenstrijdigheid. De regeering zal dr. Brüning zeggen, dat Frankrijk besloten heeft Duitschland te hel pen onder voorwaarde, dat de tien milliard, waarmede de Duitsche begrooting wordt verlicht, niet zullen worden aangewend voor bewapening tegen Frankrijk of tegen andere landen. (Levendige bijval.) De regeering zal aan dr. Brüning verder zeggen en dat is ook aan president Hoo ver verklaard dat de Fransche openbare meening niet ongestraft met zich zal laten spelen. (Levendige bijval) Voortgaande zeide Laval, dat de regeering haar plicht zal vervullen en in duidelijke taal tot den rijkskanselier zal spreken, zon der aan de waardigheid van het Duitsche v volk afbreuk te doen. De regeering wil dat de beide groote buur- volken zullen samenwerken tot het organi seeren van den vrede. (Levendige bijval). Laval deed tenslotte een dringend beroep op de Kamer, wel te willen overwegen, dat zij niet voor de regeering doch voor Frank rijk te stemmen heeft. Het gaat om een na tionaal belang, en de Kamer heeft het in haar macht, dat Frankrijk de onderhande lingen morgen zal stopzetten. Optimisme in Amerika De Amerikaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Castle heeft in een persconferentie medegedeeld, dat men verwacht aanvang der volgende week tot overeenstemming met Frankrijk te zullen komen. Als grondslag der overeenstemming kenschetste hij het voorstel van Hoover als volgt: „Duitschland voor het tijdsverloop van een jaar feitelijk van alle lasten te bevrij den". Castle begroette met vreugde het verloop der stemming in de Fransche Kamer, daar deze aanleiding geeft tot een zeer optimisti sche beoordeeling van den toestand. Op grond dezer stemming weet de wereld thans dat de Fransche regeering in haar streven om een verlichting van Duitschlands positie te bewerkstelligen, door de overweldigende meerderheid van het Fransche parlement wordt gesteund. De onderhandelingen begonnen. PARIJS, 27 Juni. (N.T.A.) Laval had vóór het begin der Fransch-Amerikaansche be sprekingen een onderhoud met senator Cail- laux, die in 1925 te Washington de onder handelingen over de regeling der Fransche schulden met de Vereenigde Staten heeft ge leid. Eenigszins pessimistische terug slag in Duitschland. Zaterdagmiddag om kwart over drie zijn de aangekondigde Fransch-Amerikaansche besprekingen in het Fransche departement van binnenlandsche zaken begonnen. Er werd aan deelgenomen door den Ame- rikaanschen minister van financiën Mellon, den Amerikaanschen ambassadeur Edge, den Franschen minister-president Laval, den mi nister van buitenlandsche zaken Briand, den minister van financiën Flandin en den on dersecretaris voor economische zaken Fran cois-Pon eet. Na afloop der bespreking had Laval een onderhoud met den- Duitsehen gezant Von Hoesch. Het antwoord van de Fransche regeering op het voorstel van Hoover is koren op den molen van de nationalistische "oppositie in Duitschland. aldus het Hbld, Het wordt in hun organen zeer sarcastisch beoordeeld. Zelfs de nog altijd vrij francophiele „Voss. Ztg." spreekt van een tegenstelling tusschen het voorstel van Hoover en het Fransche te genvoorstel en somt in bijzonderheden op, waarin deze tegenstelling zich openbaart. Hetzelfde doet de „Vorwarts", die de nota een „principieele afwijzing" van het voorstel van Hoover noemt. Engeland, Splitsing in de Liberale partij een feit. Twaalf liberale Lagerhuis-afgevaardigden onder leiding van sir John Simon, o.m. be kend door zijn rapport in zake Britsch-Indië, hebben zich afgescheiden. Zij zullen zich niet aansluiten bij de conservatieven, doch voor taan als onafhankelijke liberalen optx-eden. Deze splitsing in de liberale partij, welke reeds lang heeft gedreigd, schijnt definitief te zijn geworden als gevolg van het feit, dat sir John Simon het als een frontverande ring van de liberale partij en haar leider Lloyd George beschouwt, dat er een -ompro- mis is gesloten tusschen de regeering en de liberalen met betrekking tot de belasting op de waardevermeerdering van den grond, waardoor een politieke crisis wei'd vermeden. Spanje. Ernstige opstand onder de vlieger-officieren. SEVILLA.27 Juni (W. B.). Onder de vlieg- ofl'icieren van het vliegveld van La Tablata bij Sevilla, aan welks hoofd majoor Franco, de bekende Oceaanvlieger en commandant der militaire luchtmacht staat, is een op stand uitgebroken. Te twaalf uur 's middags werden de troe pen uit het garnizoen van Sevilla op de re- volutionnairen afgezonden. Een aantal militaire vliegers zouden heden ochtend langs den luchtweg te La Tablata zijn aangekomen. De telegrammen uit Spanje melden nader dat het toenemen der revolutionnaire bewe ging, tengevolge van de door majoor Franco gevoerde propaganda, de Andaloesische re geering tot scherpe maatregelen aanleiding heeft gegeven, welker uitvoering is opgedra gen aan de met bijzondere volxnachten voor- zienen generaal Sanjui'go, die reeds te Se villa is aangekomen. Te Oronse in de provincie Galicië heerscht nog steeds groote opwinding tengevolge van het staken van den aanleg van de spoorlijn van Orense naar Vigp. In een vergadering van vertegenwoordigei's uit Galicië werd een besluit genomen, vol gens hetwelk voor het geval de regeering niet onmiddellijk het werk weer zou laten hei~vat ten. de algemeene staking zou worden gepro clameerd. Galicië eischt dezelfde rechten op als Catalonië en Andaloesië. MADRID. 27 Juni, (W. B.)Naar het Fabra Ag. meldt, heeft de minister van oorlog na ontvangst van het bericht omtrent een mui terij op 't vliegveld van Sevilla zich onmid dellijk telefonisch met den commandant van het militair district van Sevilla in verbinding gesteld. Na dit telefoongesprek deelden de minis ters van oorlog en binnenlandsche zaken den INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr. H. NANNING's M 9 \g gk TANDPASTA m I W A%25&75cp.tube r*einigt mond en tanden. dagbladvertegenwoordigers mede, dat te Se villa niet het geringste is voorgevallen cn dat het bericht over een opstand op het vlieg veld van Sevilla eiken grond mist. Havas meldt uit Madrid dat een zeer strenge censuur op de perstelegrammen naar het buitenland is ingesteld. Het verluidt dat het bericht van het on- slag van majoor Franco als commandant der militaire luchtmacht tot de opstandige be weging heeft geleid, daar Franco onder de officieren een groote populariteit geniet.Naar men weet ligt majoor Franco op liet oogen- blik met een gebroken been in het hospitaal; het gevolg van een ongeval hem op pen ver- kiezingsvergadei'ing overkomen. De verkiezingen rustig verloopen. MADRID, 28 Juni (V. DJ. De verkiezings- strijd is in Spanje volgens de tot dusverre voorhanden berichten zonder buitengewone incidenten verloopen. Incidenten van eerii- gen omvang woi'den gemeld uit Vergara, waar republiekeinen een Baskisch-nationa- listische auto met revolvers overvielen en een inzittende doodden en verscheidene an deren wondden. Vervolgens oveiwielen de na tionalisten den republiekeinschen club. waar ook een persoon gedood en /erscheidene an deren zwaar gewond werden. Te Badalona hebben communisten een vuuroverval ge pleegd op een auto der guardia civil. De chauffeur werd gedood. In de hoofdsteden is de dag rustig verloopen. Over ie uitslagen der verkiezingen zijn nog slechts gedeelte lijke en officieuze berichten binnengekomen. Te Madrid is in ieder geval de republï- keinsch socialistische coalitie overweldigend in de meerderheid. Ook in Sevilla schijnt de coalitie goede resultaten te boeken te heb ben. Franco en zijn revolutionnaire aanhan ger-s schijnen in tal van Andaloesische dor pen successen bereikt te hebben. Majoor Franco ontslagen. Het toenemen der revolutionaire actie ten gevolge van de door majoor Franco gevoerde propaganda heeft de Audalusische regeering tot scherpe maatregelen aanleiding gegeven, welker uitvoering is opgedragen aan den met bijzondere volmachten voorzienen generaal Sanjurgo, die reeds te Sevilla is aangekomen. Deze heeft majoor Franco, evenals de vlie germajoor Rexach hun ontslag gegeven uit den actieven dienst. Duitschland Ook een Duitsch-Italiaansche conferentie? BERLIJN, 28 Juni (VI).). Bevestigd wordt, dat de Italiaansche regeering met de Duit sche regeering onderhandelt over een Duitsch-Italiaansche conferentie naar het voorbeeld der Duitsch-Engelsche bespre kingen. Een formeele uitnoodiging van de Italiaansche regeering - aan den Rijkskanse lier en den Rijksminister van buitenlandsche zaken naar Rome te komen is tot nu toe niet ontvangen. IR. JOSEPH CUYPERS GEHULDIGD Ter gelegenheid van zijn zeventigsten ver jaardag, die eenigen tijd geleden viel, doch niet gevierd werd," is Zaterdagmiddag de ar chitect Joseph Cuypers in het Paviljoen Vondelpark te Amsterdam gehuldigd. Voor de vereenigingen, welke het initiatief tot de huldiging hadden genomen de Alg. R.-K. Kunstenaarsvereniging, het St. Ber- nulphusgilde en „De Violier" sprak, naar wij in het Hbld. lezen, de heer P. G- Buskens uit Rotterdam, namens de vrienden en colle ga's van den 70-jarige. Spr. overhandigde den heer Cuypers een door Huib Luns geteekende oorkonde met een album met handteeke- ningen en een „enveloppe". Ir A. Siebers bood den heer Cuypers na mens de Alg. R.K. Kunstenaarsvereniging het eerevoorzitterschap aan. Verder voerden nog het wooi-d de heeren dr. Haslinghuis, uit den Haag namens het St. Bernulphusgilde, Ed. Brom namens „De Vio lier", ir. De Bie Leuveling Tjeenk, die den heer Cuypers het eerelidmaatschap van den Bond van Nedei-landsche Ai-chitecten aan bood, een eerelidmaatschap, dat ook Cuypers Sr. bekleed had. Voor het gemeentebestuur van Amsterdam complimenteerde de gemeente-secretaris, de heer J. J. Roovers, die mededeelde, dat wet houder Abrahams plotseling verhinderd was om tegenwoordig te zijn. Nog vele andere sprekers hebben het woord gevoerd. DE VERGADERING DER MIJ. VAN NIJVERHEID. IR. A. HELDRING GEHULDIGD. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft haar vergadering te Deventer Vrijdag voortgezet met een maal tijd, waarbij aanzat de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, Mr. T. J. Verschuur. Deze hield een rede over de crisis. Hij zeide, dat de Nederlandsche regeering geen tarief muren wil optrekken. Daarna hield prof. dr. N. J. Polak een rede over prijsfluctuaties in groot- en klein handel. In de vergadering van Zaterdag is de oud- voorzitter van de Commissie voor Bezuini ging, ir. A. Heldring, gehuldigd voor wat hij voor de Commissie heeft «redaan. De com missie bestaat thans tien jaar. De heer Heldi-ing bracht in zijn antwoord de hulde over op den heer K. C. Honig Mzn., die met hem te Haarlem de commissie op richtte. Ir. Heldring is de kleine gouden me daille der maatschappij uitgereikt. Tenslotte werd een excursie gehouden naar het Twente-Rijnkanaal, waarover dr. ir. R. L. Wentholt tot besluit van de vergadering een inleiding heeft gehouden. NEDERLANDERS VOOR DEN SOVJET ZENDER De Radio-Centrale te Moskou verzoekt ons mede te deelen, dat Dinsdagavond voor den grooten zender van het radio-station der Rus sische Vakvereenigingen te Moskou de heer Louis van Gasteren zal spreken over zijn in drukken, opgedaan gedurende zijn verblijf in de Sovjet-Unie. Daarna zal hij eenige voor drachten houden. Mevrouw Elise de Menagé Challa zal de uitzending besluiten met het re- citeeren van eenige liederen. De uitzending is op golflengte 1304 M. en begint 's avonds 8.20 Hollandsche tijd. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelland 1 Juli te IJmuiden verwacht, Bue nos Ayres naar Amsterdam. Alpherat 25 v. Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Abbekerk p. 25 Perim, Australië naar Rot terdam. Aagtekerk 26 te Port Said, Rotterdam naar Japan.. Bintang 25 v. Singapore n. Calcutta. Baarn 25 v. Benuaventure naar Valparaiso. Barneveld p. 27 Vlïssingen, Antwerpen n. Hamburg. Cremer 23 v. Hong Kong n. Batavia. Drechtdijk 27 6 u. te Rotterdam v. de Paci- fickust. Deli p. 26 Kaap del Armi, Rotterdam naar Batavia. Djambi 27 v. Batavia v. Rotterdam. Damsterdijk 25 n.m. te Los Angeles Harbour, Pacifickust naar Rotterdam. Indrapoera 26 19 u. v. Marseille, Batavia naar Rotterdam. Ivo 25 v. Pernambuco, Amsterdam n. Maceio. Insulinde 27 8 u. te Batavia v. Rotterdam. J. P. Coen 26 v. Singapore, Batavia, ver trekt 27 19 u. n. Rotterdam. Lochkatrlne 25 te Cristobal, Pacifickust naar Liverpool,Londen en Rotterdam. Lochgoil 25 te Swansea, Rotterdam naar Pa cifickust. Maasdam 26 n.m. te Houston, Rotterdam naar New Orleans. Marnix van St. Aldegonde 26 te Suez, Batavia n. Amsterdam. Meerkerk 26 v. Hamburg Australië naar Rot terdam, Modjokerto 26 17 u. v. Port Said, Batavia naar Rotterdam. Nebraska 25 te Curacao, Rotterdam n. Paci fickust. Nieuw Holland p. 26 Thursday Island. Narenta 25 te Seattle, Pacifickust naar Rot terdam. Oostkerk 26 te Genua, Japan n. Rotterdam (verb.) Ridderkerk 26 te Genua, Rotterdam naar Br. Indië. Streefkerk 27 v. Madras, Calcutta naar Rotter dam. Statendam 26 23 u. 30 m. v. Plymouth, 27 24 u. v. New York te Rotterdam verwacht. Tjikembang 25 v. Manila n. Macassar. Tjinegara 25 v. Hong Kong n. Amoy. Amazone 25 v. Sanchez n. Havre en Amster dam. Jason 26 v. Curagao naar Europa. Midas 24 te Curacao v. West-Indië. Attika 27 v. Bremen naar Amsterdam. Delftdijk 27 v.m. te San Prancisco v. Rotter dam. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gjj uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Costa Rica 25 v. Curacao n. Puerto Cabeüo. Gaasterland 26 te Cape Coast, Amsterdam n, West-Afrika. Grijpskerk 26 v. Oost Londen n .Durban. Heemskerk p. 26 Dakar, Rotterdam n. Kaap stad. Ivota Agoeng 27 v. Rotterdam naar Batavia. Kota Radja 27 20 u. 50 m. v. Londen, Batavia naar Rotterdam. Maaskerk 26 v. Port Harcourt n. Kotonou. Meerkerk 27 n.m. te Rotterdam v. Brisbane. Nieuw Amsterdam 27 vm. v. New York naar Rotterdam. Poelau Roebiah 27 te Suez, Batavia naar Am sterdam Pollux 27 v. Rotterdam naar Hamburg. Rietfontein 26 v. Durban n. Oost Londen. Statendam 27 n.m. te Rotterdam v. New York, Volendam 27 12 u 30 m. v. Boulogne, Rotter dam naar New York. W'esterkerk 27 v. Marseille n. Antwerpen, Beira naar Rotterdam. RADIO-PROCRAMMA DINSDAG 30 JUNI 1931. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 H. H. Felderhof leest „Mijnheer Focus als Hypnotiseur-" van F. de Sinclair. 11.00 Concert AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte (refreinzang). 2.00 Kees van Bruggen: ,De psychologie van het reizen". 3.00 Knipcursus. 4.00 Gi'amofoonpl. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonpl. 6.15 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 6.45 Gramofoonpl. 7.00 Willem Andriessen: „Stijl overeenkomsten tusschen Bach en Beetho ven (II)". 7.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 8.00 W. P. F. van Deventer: „Badplaatsen". 8.20 Vervolg concert. 9.15 Optreden van de Terek-Kozakken. 9.30 Omroeporkest (vervolg) 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Terek-Kozak ken. 10.30 „Zijn goede naam", dramatische schets van John Galsworthy. 11.15 Gramo- foonplaten. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15 Concert KRO-Trio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrou wenuurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Ver volg Gramofoonpl. 4.30 Concert KRO Kunst ensemble o.l.v. P. Lustenhouwer. 6.30 Ver bon dskwartiertje. 6.45 Gramofoonpl. 7.00 Prof. C. C. Berg: .Het jongeren-probleem in Insulinde". 7.30 Politieber. 7.45 Aansl. met het Stadstheater te Aken. Opera „Die Kö- nigin von Saba" van Goldmark. In de pau ze „Familie Speenhoff" c.a. 9.00 Vaz Dias, 11.00 Gramofoonpl. (Dans). DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.25 GramofoonpL 3.45 Toe spraak door The Hon. Stanley J. Baldwin, M. P. 4.20. Concert. S. Sanna (viool), Fred. Bontoft. (piano). 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Cricketmatch EngelandNieuw Zeeland. 7.05 Pianospel door V. Hely-Hutehinson. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Midsummer Madness". Hoorspel van C. Bax. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Concert. Orkest, F. Phillipa (bariton). 11.00 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.20 Con cert. Vrouwenkoor met begeleiding van fluit, viool en fluit. 8.20 „Orpheus und Eurydike". Opera van C. W. Gluck. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 8.20 Duetten voor cello. 8.50 ca. „Min Söster og Jeg". Blijspel van Berr en Verneuil. Muziek van Dr. R. Benatzky. 11.35 c.a. Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. en 338,2 M. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramo foonpl. 8.20 Orkestconcert, zang en declama tie. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert en zang. PARIJS, „RADIO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Liede ren-voordracht en gramofoonpl. ZEESEN, 1635 RL c.a. 7.00 Gramofoonpl. 10.30 Lezingen. 12.50 Gramofoonpl. 1.15 Berichten. 2.20 Gramo foonpl. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Le zingen. 8.05 Met de microfoon door de Stad Stettin. 9.35 Vroolijke avond uit Weenen. 10.35 Berichten. Daarna vervolg uitzending uit Weenen. EEN DACELIJKSCHE KADERVERTELLING De koning eler kabouters, die nog altijd zijn kroon op het hoofd droeg, toonde zich zeer verheugd, toen hij Keesje cn zijn vriend, den matroos, weer zag. Lachend ging hij hen tegemoet, schudde ze allervriendelijkst de hand. „Hoe gaat liet. koning, sire, majesteit vroeg Keesje belang stellend. Toen deelde hij den koning de reden van hun komst mede. Ze moesten de maanpaardjes hebben, die zij hier hadden achtergelaten. De koning bracht hen naar den stal, waar dc maanpaardjes goed waren verzorgd. Ze leefden in een modclstal en hadden veer in overvloed. Toen dc paardjes Keesje cn den matroos zagen, hinnikten zij van blijdschap, want zij hadden hun oude vrienden dadelijk herkend. Keesje streelde de dieren over hun snuit. De paardjes waren heelemaal niet bevreesd.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8