KAATSE-BAL! tjë te hebben gereden, uiterst voor zichtig vanwege de bagage, kwamen ze bij het water, waar in het midden De Vier Peren lag. Men hielp Dirk met het afladen en daar voeren Bart en mijnheer de Booy de eerste partij kampeer-materiaal naar het eiland. (Vervolg en slot in volgend nummer.) RAADSELS De raadselprijzen voor de maand Juni zijn bij loting ten deel ge vallen aan HEIDEPRINSESJE ELFENKONINGIN. BLONDINE en ADMIRAAL DE RUYTER die ze Woensdag 8 Juli bij mij mo gen afhalen. (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot AFDEELING I (Leeftijd 10 Jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Zangeresje.)^ Neem uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat er een nieu- .we schuilnaam komt. Zangeresje, Gouden regen, Nevada, Rozenknopje, Wenda, Goudvisch, Nachtvlindertje, Heideprinsesje, Schaatsenrijdstertje, Wipneusje. 2. (Ingez. door Appelbloesem.) Figuurraadsel. x X x X X een Rubriekertjesnaam. eenhoevige dieren. vruchten. deelen van de week. een andere naam voor wereld. De kruisjes noemen den Rubrie- Jcertjesnaam van de eerste regel. 3. (Ingez. door Bloemehfee.) Neem uit de volgende meisjesna men telkens één letter, zoodat er weer een meisjesnaam komt. Jansje, Alida, Corrie, Annie, Lena, jStans, Bertha. Hoepla! Hoepla! Tegen den muur.. Hoepla! Tegen den grond. Minnie gooit hooger dan zusje Floor De ballen kaatsen in 't rond. Kijk es, hoe mooi roept Floor en gooit Hoog een bal in de lucht. Wacht es, lacht Minnie en snel vangt ze dan Den bal in zijn dalende vlucht. Nu met drie, kom Floor doe mee! Ik vang en jij gooit de ballen! Als je goed gooit en even mikt, Hoeft geen van hen te vallen' 4. (Ingez. door A- B. C.) Kruisraadsel. x x X X X X X X X X X x X De 1ste regel is een klinker De 2de regel bevat de 3 eerste let ters van het alfabet. De 3de regel is een voedzame drank. De 4de regel noemt den naam van een plaatsje bij Amsterdam. De 5de regel noemt iets, dat boven op een kerk staat. De 6de regel noemt een plaats in Gelderland. De 7de regel is een klinker. Van boven naar beneden en van links naar rechts moet men dezelfde plaats lezen. 5. (Ingez. door Vaders Jongen.) Mijn geheel bestaat uit li letters en is iets, waaraan de heele wereld iets heeft. 7 2 4 5 is niet weinig. 1 9 11 5 6 9 is geen armoede. 3 2 6 10 is een toespraak. 8 is 3. 6. (Ingez. door W. B.Z.) Kam- raadsel. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 lste tand is een hemellichaam. 2de tand is een familielid. 3de tand ligt voor onze deur. 4de tand is een boom. 5de tand dient voor waschgoed. 6de tand is het tegenovergestelde van leeg. 7de tand is een schip. 8ste tand is een muzieknoot. 9de tand is een berg in Zwitserland. 10de tand is het tegenovergestelde van droog. 11de tand is speelgoed. 12de tand is een boom. 13de tand is een getal. Iedere tand bestaat uit 3 letters. De rug van de kam noemt iets, waar we allen naar verlangen. Hoepla! Hoepla! Tegen den muur.... Floor gooit ze achter elkander. Minnie vangt en dan gaan ze t'rug, De een vlak achter den ander. Hé! Die is mis! Gauw pak 'm Floor Anders valt-ie op straat! Pas-op! Loop hard! Pak 'm dan O! Als-ie de sloot in gaat Maar neen! Gelukkig! Floor is er bij. Ze grijpt snel den bal die vlucht. 't Spel gaat nu door en weer gaan de ballen Achter elkaar door de lucht. AFDEELING II (Leeftijd 9 Jaar en Jonger). 1. (Ingez. door W. B.—Z.) Ik sta alle dagen op tafel en besta uit 5 letters. Neem een letter van me weg en ik ben een roofdier. 2. (Ingez. door W. B.Z.) Met d aan 't eind moet ge naar mij luisteren. Met f aan 't eind ben ik een vogel. Met m aan 't eind behoor ik aan ieder huis. Met p aan 't eind eet ge me als groente. Met r aan 't eind ben ik vaak grap pig. Met t aan 't eind ben ik in een bijenkorf. 3. (Ingez. door w. B.Z.) Vierkant raadsel. X X X X X X X X X X X een vogel zit in den grond, een vrucht, ligt in de gang. verkoopt de banketbakker, een jongensnaam. De kruisjes moeten denzelfden vo gelnaam noemen. 4. (Ingez. door W. B.Z.) Met b ben ik een drank, met f trotsch, met g een roofvogel, met h dicht bij je, met k een opening, met 1 een muziekinstrument, met m een dier, met n een lichaamsdeel, met p een worm. met w een plant, met z heel weinig. 5. (Ingez. door W. B.Z.) Verborgen vruchten. a. Er stond een schaal beschuit en brood op tafel. b. Jan snoot zijn neus zoor hard, dat er bloed kwam. c. De knappe Liesje had al haar sommen goed. d. De knappe Ernst kon ook nog de sommen van de hoogste klas. e. Wat waren de kleertjes dun en schamel. O, en het snuitje van het meisje zag zoo bleek. f. Kom, kom er zal toch ook wel goeds van te vertellen zijn. 6. (Ingez. door W. B.Z.) Ver borgen jongensr en meisjesnamen. a. Ja, nergens is 't zoo goed als thuis. b. Ik vernam het van naaste bu ren. c. Wat zong ze dit lied met zui vere stem, maar zonder gevoel. d. In onzen tuin bloeien groote margrieten. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEKT .TNG I 1. Rood. paars, Bëuin, geel. 2. Oporto, Malaga, Bagadoz. 3. Batavia. 4. Alkmaar. 5. Eigen haard is goud waard. 6. a. Om zijn jas dicht te doen. b. pottenbakker, c. warm water. d. Wie ook 't langst buiten de kerk is. AFDEELING II tje 6 Borduurstértje 6 Ballen breister tje 5 Zangeresje 5 Babbelkousje 4 De looze Vos 5 Moeders oogappel 5 Kerst roosje 6 Wenda 0 Herfstaster 4 Appel bloesem 6 Prinses Zonneglans 6 Goud haartje 6 Graspieper 6 Blondine Q Zinnia 6 Alba 6 Zangertje 6 Mid delmootje 6 Zwartkijkertje 6 Duik- stertje 6 Wipneusje 6 Goudvisch 5 Egmondertje 6 President Kruger 6 Admiraal de Ruyter 4 Rozenknopje 6 De kleine Voetballer 6 Henny C. 6 Verpleegstertje 6 Kwebbelgraag 4 Moeders grootste Hulp 6 Droomko ninkje 6 Poppekind 6 Rubriekertjes-Lijst Nelly Toepoel, oud 13 jaar, Dahlia straat 7. Johan Toepoel, oud li jaar Dahlia- straat 7. RUILRUBRIEK KOLIBRI, Kinheimplein 2, Bloe- mendaal, heeft 11 Weegschaaltjes, 7 Kwatta's, 2 Haga, 3 Coelingh, 3 Sickesz, 3 Hille (Zwerftochten, ge schenken, avonturen), i Philips. 1' Nofwapen, 1 v. Houten, l Albert Heyn, i Victoria, 2 v. Woerkom, 10 Indiaantjes, l Scholten, l Majoor. Zij vraagt hiervoor Karnemelk, Droste, Zeewater, Verkade. Wil FRANCIS VERE zijn Leupen- Album ruilen tegen Franckens Vo gel-Album. W. GEUZEBROEK, Wouwermanstr. 102 heeft: Verkades (Zeewater aquarium) Hilles-Zwerftochten en boekenbons, Hagzegels, Stockhuyzen Jambonnen. Hiervoor vraagt hij Droste, Karnemelk (Hoe heet die vogel?) WENDA, Waldeck Pyrmontstr. 54 heeft 2 Wybert, 3 West-Indische Chocola lste vlaggenserie, 2 Victoria Jeugdbibl. 6 Tieleman en Dros, 12 Kwatta-sold. 1 Sunlight. Hiervoor vraagt zij Karnemelkzeep, Rood- band, Haka-punten. GERRIT DE BIE, Nijlstraat 12, Slachthuisbuur, heeft Pleines 51, 78 131. 255. Coeling, v. d. Linden, Haust Pelikaan, De Baarsjes, Erdal, Miss Blanche, lste, 2de en 3de Serie, Tur- mac, Victoria, Tieleman en Dros, Scholten, Hille, v. Houten. Hiervoor vraagt hij Pleines dierenpl. en duif jes, v. d. Linden uit Ouden Tijd, Fi- los en eegschaaltjes. Ook wil hij graag een boekenkastje overnemen. PRESIDENT KRUGER, Rozen - prieelstraat 3 heeft 27 Terwee's, 4 Karnemelk (Bloemenvelden), i Miss Blanche 70 2de serie, Miss Blanche 1 Duifmerk, l Sport-Virginia-bon, 32 Roodband. Hiervoor vraagt hij Leu- pen (Serie A) en Miss Blanche 3de serie. JOHAN JORDAN, Vrouwenhekstr. 31 heeft een album van Mijn aqua rium en plaatjes v. paddenstoelen. Hiervoor vraagt hij plaatjes en bon nen van Zeewater-aquarium. P. VERHAGEN, Leidsche vaart 20 heeft 13 Hille, l Holl. oude Meesters, 3 Miss Blanche, 2 Douwe Egbert, 18 Wennex, 12 Roodband, 2 Dik Trom, 2 Amstel, 1 pl. Elftallen, 4 Indiaan tjes, 36 Funke, l Francken, Hiervoor vraagt hij van Nelle (groen merk). CATRIEN v. WAARDE, Brouwers- vaara 64. heeft 5 Hille, 3 Erdal, 1 Karnemelkzeep, 18 Turmac 3 pl. Onze Vogels, l bon Onze Vogels, 1 Haas-azijn, 3 Hilles-geschenken, Voor dit alles vraagt ze Amstel, Rinso, Lux, Radion, Vim, Leupen, Droste, Bloemen en Vlind.rs, Kwatta JUNI-WEDSTRIJDEN. Inzendingen ontvangen van: 1. Wipneusje. 2. Fruit. 3. Nevada. 4. Rust, rijst, roest. 5. Tijger, leeuw, beer, baars, snoek vlinder, kabeljauw, nachtegaal. 6. Arnhem. Goede oplossingen ontvangen van: Heideprinsesje 5 Vaders Jongen 6 Draaitol 4 Admiraal de Ruyter 6 Piesident Kruger 6 Gouden regen 6 Uitlooper 6 Nevada 6 Balsemientje 6 Elfenkoningin 5 Crocusje 5 Bloem- bollenkweeker 5 Waterrotje 6 Sneeuw witje 6 Blauwoogje 6 De kleine Bou wer 5 Poppen verpleegstertje 6 Tui- nierstertje 6 Lelie 6 Prinses Maria 6 Bokstertje 6 Wynanda 4 Zwartkopje 6 Klaproosje 5 Juffertje Leesgraag 5 De kleine Violist 6 Robbedoes 2 Gou den regen 6 Nachtegaaltje 0 Kakelaar" Langstaartje oud 13 jaar. Verpleegstertje, oud 13 jaar, Wil lem van Oranje, oud 13 jaar. Een eigenaardige gewoonte. In de dagen van Karei V was het ge woonte, dat na het voltrekken van een doodvonnis in sommige plaatsen van ons land, „de heeren van den geregte" dat waren de schout, de burgemeester en de schepenen te za- men met de andere stadsbestuurders een maaltijd hielden. In 1542 werden die maaltijden, waar het soms nog al lustig toeging, afgeschaft en de Hee ren kregen toen daarvoor een zekere vergoeding. De maaltijden kostten in dien tijd zeker niet veel, want de Heeren kregen voor vergoeding een schelling. '48) KNIPPERDOLLETJE door W. B.—Z. Hij werd een somber, in zichzelf ge keerd man, Vrienden hield hij er niet op na. Hij had er ook geen behoefte aan. Uitgaan deed hij niet. Wat kon den hem pleziertjes.schelen. Ze kon den toch dat knagende gevoel van binnen niet wegnemen. Hij werkte maar, pakte alles aan, Hij was sterk en aan verstand ontbrak het hem ook niet. Het boerenbedrijf had hem van kleinen jongen af aangetrokken en daarom bleef hij hier ook boeren. Maar hij had ook altijd veel belang gesteld in allerlei landbouwwerktui gen. Als er nieuws uit Engeland kwam dan moest hij dadelijk weten, hoe 't in elkaar zat. Toen de eerste dorsch- machine werd gekeurd, gaf hij zijn advies. 't Kon niet uitblijven, of Sjouke Wapstra werd een man, die in tel was Al werd hij een zonderling genoemd, men bemerkte toch wel, dat hij wat in zijn marsch had. Hij klom op. Hij ging steeds meer geld verdienen, ook al omdat hij zelf kleine uitvindingen deed. Kleine uitvindingen, die groote waarde voor de practijk hadden. Hij begon steeds meer geld te verdienen. Maar heel weinig gebruikte hij voor eigen onderhoud. Wat hij overhield, borg hij weg in een blikken trommel. Eens op een dag kreeg hij een Hol- landsche courant onder de oogen, waarin een advertentie met zwagfcen rand zijn aandacht trok. 't Was®net bericht van den dood zijner moeder. De krant was al maanden oud, maar de smart van dezen eenzamen, zon derlingen man was zoo groot, alsof hij aan moeders sterfbed zat. Nie mand wist, dat hij bij zichzelf de ge lofte had afgelegd, om tien jaar lang te sparen en dan zijn schuld aan Glasstra af te doen en de rest aan moeder te sturen. Moeder had het geld niet meer noo dig. Misschien waren zijn zusters rijk getrouwd, dan hadden zij 't ook niet noodig. Waarvoor leefde hij hier als een arme daglooner? 't Was alles ver- geefsch geweest. Den volgenden dag vertrok Bouke Wapstra met pak en zak. Hij ging opnieuw een ander le ven beginnen, maar t' ging niet in stijgende lijn. Zijn zuur verdiende penningen waren spoedig verbrast. Hij smeet met zijn geld. De armoede dreef hem ten slotte naar werk. Zijn karakter was er niet beter op gewor den. De menschen schuwden hem. Kinderen kropen achter moeders rok ken, als Wapstra eraan kwam. Meer dan eens was hij in aanraking ge weest met de politie. 't Was geen wonder, dat zijn ge zondheid ten slotte geknakt werd. Het zware werkleven had hij acht volle jaren uitgehouden, dit leven van nietsnutter en boosdoener wreekte zich al na een jaar tijds. Hij kwam in een ziekenhuis terecht en daar kwam hij tot inkeer. De eerste we ken zweefde hij tusschen leven en dood. Omdat men bemerkte, dat hij in zijn ijlen Hollandsch sprak, was aan een Hollandsche zuster de ver pleging toevertrouwd. Deze zuster had jaren in f Wil- helmina-gasthuis te Amsterdam ge werkt, was toen wijkverpleegster ge worden en toen ze enkele jaren ge leden las, hoe groot in sommige stre ken van Amerika het verlangen was naar heer verpleegsters, had zij zich aangemeld. Terwijl ze aan 't bed van dezen man zat, die voortdurend wartaal sprak, begreep ze, dat zonde en ziek te hier wonderlijk dooreen gemengd waren. Als hij gezond mocht wor den zou ze haar best doen, zijn ver trouwen te winnen. Er waren er velen geweest, die door de goede zorgen van zuster Reina, weer hersteld van lichaam en geest, tot het leven waren terug gekeerd. Bouke Wapstra werd gezond. Maar 't duurde lang en 't duurde nog lan ger voor hij zijn hart aan zuster Reina uitstortte. Het kwam zoo. 't Was op een avond dat Wapstra na een malaria-aanval lusteloos in de kussens lag. Hij lag sinds eenige dagen op de zaal van herstellenden en nu was 't buiten nog zoo mooi, dat de andere zaal- genooten nog even om de breede gras perken mochten wandelen. Zuster Reina vertelde haar patient voor de zooveelste maal uit haar eigen leven. ,,'k Heb eens een vrouwtje ver plets dan ellende over haar en zijn heele familie had gebracht. Maar toen ze stierf zei ze wel drie keer: „Bouke, alles is vergeven." „Hoe heette die vrouw?" vroeg Wapstra bruusk. „Ja, hoe heette ze?" Met groote angstige oogen keek Wapstra naar haar op. Hij zuchtte van verlichting, toen de zuster zei: ,Ze heette Juffrouw van Booren. Ik zou wel eens willen weten, wat er van 'dien jongen van haar gewor den is Die van Booren heeft later een ongeluk gekregen. Ze hadden twee kinderen, maar een was idioot. Maar ten „Maarten?', vroeg Wapstra. „Maar ten?" herhaalde hij. „Ja, zoo was zijn naam. Ik vind het altijd zoo prettig, als ik nog eens wat van zulke gezinnen hoor.' „Heeft die juffrouw van Booren wel eens wat van dien broer verteld?" vroeg Wapstra zacht. „Neen, ze sprak alleen maar van 't vele verdriet, dat hij hun allen had aangedaan. Nu moet je rusten Wap stra. Je ziet zoo bleek." (Wordt vervolgd) POSTZECELRUBRIEK SURINAME II - ■tic- SC. /0C. JOC ZSc. Zat JOC. 40 c J-0C /*90 -gz ze Jc Zie. Je. Sc. Gedurende 1885—89 verscheen de van de Indische postzegels van 1882 van de Indische opstzegels van 1882 (groot zwart waardecijfer in de cir kel zonder 't woord cent). Het zijn: 2 1/2, 5, 10, 20, 25, 30, 40 en 50 cent (alle lila). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. Gedurende 189092 verschenen de lage waarden in nieuwe teekening (cijfer type), ongeveer dezelfde als de Indische zegels van 188390. In een cirkel, gevuld met netvormige lijntjes staat een groot wit waardecijfer. Bo ven staat de landsnaam, terwijl on deraan de waarden in 't klein nog maals is aangegeven, n.l. l cent (grijs), 2 cent (oranje-bruin), 212 cent (karmijn), 3 cent (groen) en 5 cent (blauw). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. In 1892 werd de 50 cent (bruin- oranje) van de eerste serie over drukt met 2 1 2 cent. Grootte van het vakje 2.8 bij 2.3 c.M. Twik*tri*sel In hetzelfde jaar werd een eigen aardige zegel uitgegeven. Hierop staat binnen een gele rand met gele let ters zeven keer 't woord „Frankeer zegel", boven en onder 1 maal hori zontaal en daartusschen 5 maal het woord verticaal. Een bijzonderheid hierbij is dat van deze zegel twee ty pen bestaan. Het verticale woord aan de linkerzijde begint met een gewone F of een Gotische (zie fig. 1) Hierover is in zwart gedrukt de landsnaam en de waarde (Zie fig. 2,), zoodat we krijgen 2 1/2 cent (zwart en geel). Grootte van 't vak je 3.8 bij 2-5 c.M. Zie voor de indee ling 't schetsje. s. MIJN HERBARIUM Heggerank (Bryonia dioicca) fam. Komkommerachtigen (cucurbita- ceeën) Een zeer eigenaardig gewas, dat eigenlijk een uitheemsche plant moet zijn, doch al sedert zoo langen tijd in onze duinen verwilderd is, dat hij er volkomen thuis is. 't Is een klimplant, die ook wel in onze tuinen als sierplant tegen gaas of schutting wordt gebezigd. Je moet echter we ten, wat je doet, als je hem in je tuin toelaat. Hij moet in de gaten gehou den worden, vooral in de zomerva- cantie als je op reis bent, want dan wil hij wel eens van de gelegenheid gebruik maken om in de gauwigheid een meter of twintig ver over alles heen te groeien. De plant groeit zóó snel, dat je met een loupe het groeien duidelijk kunt waarnemen, 't Gaat ongeveer zoo vlug als de minuutwijzer van een horloge. In den grond zit een dikke wortel, die zeer groot kan worden en zich tot een kolossalen raap kan ontwikkelen. Uit dezen wortel komen in 't vroege voorjaar verscheidene wollige bleek groene spruiten te voorschijn. Bij warm, groeizaam weer strekken de stengels zich met groote snelheid, al draaiend in het rond. Tusschen de groene blaadjes van den top zitten net horlogeveeren van groen draad. Deze ontrollen zich een voor een en zoo steken dan buiten den rondtas- tenden stengel nog weer tastdraden uit, die al gauw 1 1/2 d.M. lang zijn. Komt zoo'n rank nu in aanraking met een tak of iets dergelijks, dan kromt zij zich met haar top daar omheen en daarna trekt zij zich samen tot een dubbelen kurketrek- ker. Zoo sjort die rank de loot om hoog en dit gebeurt nu maanden achtereen, telkens met nieuwe leden. In Mei beginnen ze te bloeien. De plant is tweehuizig, zoodat we plan ten aantreffen met mannelijke- en vrouwelijke bloemen. In de manne lijke bloemen zitten de vreemd ge vormde meeldraden, de vrouwelijke bloem heeft een sierlijk bolvormig, onderstandig vruchtbeginsel. De bloemkroon is bleek geelachtig groen. Bijen zorgen voor het over brengen van het stuifmeel, die ze overvloedig bezoeken door de aanwe zigheid van veel honig. Er is zelfs een soort graafbij, die geen andere ho nig schijnt te nuttigen dan van deze bloemen. De vruchtbeginsels veran deren later in vruchten, mooie kar- mijnroode bessen, die voor ons vergif tig zijn, maar door de vogels zonder schade worden gegeten. Tweekleurige Goudster (Calliopsis bicolor) fam. Samengesteldbloemi- gen (Compositen). Een sierplant uit Noord-Amerika, die 60 a 70 c.M. hoog wordt, 's Zo mers is de plant overladen met langgesteelde tweekleurige geel en bruin bloemen. Het zijn sterke planten, die gemakkelijk te kwee ken zijn en zeer geschikte snijbloe men leveren. Cosmea (Cosmos hybridus), fam. Samengesteldbloemigen (Composi ten). Een sierplant uit Mexico; een prachtig ongeveer l M. hoog groeiend gewas, met fijn ingesneden bladeren en sierlijk gevormde bloe men met een flinken langen stengel Ze geeft heel mooie snijbloemen. In sterk bemesten grond, groeit de Cos- mos te krachtig en bloeit dan slecht. Potplanten bloeien mild. Lavatera trimestris, fam. Malva- achtigen (Malvaceeën). Een sier plant uit Zuid-Europa, die 60 c.M. a 1 M. hoog wordt. Van Juli tot Octo ber tooit ze zich met vrij groote, ro- zeroode bloemen. Deze komen van 'fc einde der scheuten uit de oksels der bladeren te voorschijn. De zacht- roode bloemblaadjes zijn mooi getee- kend met regelmatige adertjes. Als je deze plant als snijbloem wilt ge bruiken, verwijder dan van de tak ken, die je hebt afgesneden de on derste bladeren geheel en de boven ste gedeeltelijk, daar anders de bloe men heel spoedig verwelken. Deze plant komt ook voor onder den fou- tieven naam van Malva rosea. Er be staat ook een witbloemige soort van. Postelein. Probeer in de groenteaf- deeling eens postelein te zaaien. Deze plant heeft veel warmte noodig, zoo dat we in den vrijen grond niet vóór half Mei zaaien. Bij koud weer is het tot half Augustus kunnen we pos telein uitzaaien. Het bed wordt eerst goed toebereid en geharkt. Droge grond moet eerst doornat ge goten en als het water wat wegge zakt is, goed doorgeharkt worden. We vermengen het zaad met wat vochtig zand om 't zoo goed moge lijk uit te zaaien. Het fijne zaad mag met weinig of geen aarde be dekt worden. Het is voldoende deri grond na 't zaaien licht door te har ken en flink aan te drukken. Bij zonnig weer is het zeer aan te raden om het bed, ter beschaduwing, met vochtige oude zakken of matten te bedekken. Zorg er echter voor deze tijdig weg te nemen, daar 't zaad na 3 of 4 dagen, soms reeds in een etmaal, boven den grond is. Een roodachtig waas toont aan, dat het dek opgeruimd moet worden. Poste lein geeft bij warm weer reeds 14 da gen na zaaiing een opbrengst. Je moet ze jong snijden. TUINIER. De eerste hooge hoed. Volgens de Times (een Engelsche krant) van 1797 is de eerste drager van den hoo- gen hoed, John Hotherington, door de nLord Major wegens het verwek ken van ongeregeldheden en het aan zetten tot oproer veroordeeld tot een boete van 20 pond sterling. Vólgens dit vonnis had genoemde Hothering ton, koopman in garen en band, met de klaarblijkelijke bedoeling het volk te laten schrikken, zich op den open baren weg vertoond, met een hoofd deksel van een vreemden hoogen vorm en bedekt met glimmende zijde waarvan de glans het oog verblindde. Verscheidene vrouwen waren op het zien daarvan in zwijm gevallen, de kinder enhadden het uitgeschreeuwd van schrik en de opgeschrikte me nigte was op de vlucht geslagen, waardoor een zekere Thomas, een zoon van een leerlooier in het ge drang omvergeworpen was en den rechterarm gebroken had. Een testament voor een geheel dorp. in het dorpje Oudega in Smollingerland overleed onlangs iemand, die in zijn testament be paald had, dat de opbrengst van zijn landerijen onder zijn dorpsgenooten moest verdeeld worden. Ieder gezin kreeg op deze wijze een cadeautje;

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 20