BUITENLAND. Parijsche besprekingen tot heden verdaagd. DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOLUNIE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 JULI 1931 TWEEDE BLAD Kans op overeenstemming grooter? Een onverwacht Engelsch voorstel. .Voor een Londensche conferentie. Maar de Fransche ministers kunnen niet weg. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De iFarijstihe besprekingen hebben een eeer eigen aar digen loop gehad. In den laten Dinsdagavond werd uit be voegde bron vernomen, dat Donderdagmid dag in een officieuze bespreking tusschen Mellon en Laval door den Amerikaanschen [minister was voorgesteld de onderhandelin gen tot Vrijdagmorgen te verdagen. Laval nam dit voorstel aan. Sinds dien bestaat te Parijs een optimisme dat nog versterkt wordt door het gerucht dat steeds vaster vorm krijgt, volgens het welk het gelukt zou zijn een compromis te verkrijgen. Mellon sta'at in verbinding met Washington ■en zal de laatste instructies van president Hoover afwachten alvorens zich beslissend uit te laten met betrekking tot de van Fransche Zijde gedane voorstellen. Deze voorstellen zouden zeer tegemoetkomend gesteld 'zijn, zoodat gerekend wordt op een overeenstem ming met de Amerikanen. Midden in liet rustige optimisme van dit bericht is de publicatie van een Engelsch plan terecht gekomen, een plan dat wellicht niet verwezenlijkt zal behoeven te worden en dat wellicht een stimuleerenden invloed zal uitoefenen op de Parijsche onderhandelin gen. Donderdagmiddag heeft de Britsdhe re geering het volgende officieele communiqué gepubliceerd: „De Engelsche regeering hoopt met ver trouwen, dat de onderhandelingen, die thans te Parijs met betrekking tot het plan Hoover worden gevoerd, succes zuilen hebben. Mocht geen spoedige oplossing gevonden worden dan is zij bereid een conferentie te houden met de vertegenwoordigers van de mogend heden die het plan-Young onderteekenden opdat met de. geringst mogelijke vertraging overeenstemming bereikt kan worden". Kort na de publicatie van dit communiqué werd op het departement van Buitenlandsche Zaken een telegram uit Parijs ontvangen, waarin werd mede gedeeld dat de Fransche regeering de uitnoodiging naar Londen te komen voor deze week niet kan aannemen omdat de ministers op het oogenblik door hun bezigheden aan hun bureaux gebonden Zijn. In officieele kringen zegt men dat Frank rijk een zoodanige conferentie wel is waar wenscht, doch dat er de voorkeur aan Wordt gehecht haar te Parijs te houden. Is-dé motïveeerïng van de Fransche weige ring om eventueel naar Londen te komen te aanvaarden? Deze vraag is wel waard, nader onder het oog gezien te worden Het is immers niet uitgesloten, dat Frankrijk een ten aanzien van Londen afwijzend standpunt heeft ingenomen, omdat Laval en Briand vandaag overeenstemming hopen te berei ken. Wordt deze overeenstemming niet bereikt, dan zal de situatie inderdaad zeer moeilijk zijn, omdat het dan lang niet zeker is of dè Engelsche ministers bereid zullen zijn naar Pa-rijs te komen. Dat „vandaag en morgen" van het aller grootste gewicht zijn voor de toekomstige ontwikkeling van de internationale practijk, Ibehoeft intusschen niet in twijfel te worden getrokken. L. A. Frangrijfc. De évëntueële verdaging van de Fransche Kamer. PAKIJS, 2 Juli. (VD.) In opdracht van 'de financïeele commissie en de commissie van buitenlandsche zaken hebben de afge vaardigden Malvy en Paul Concour heden éep bezoek gebracht aan den ministerpresi dent, teneinde met dezen besprekingen te voeren over de verdaging van de kamer. Laval verklaarde, dat hij in geen geval afstand zou doen van zijn recht om de kamers op re ces te doen gaan. Tegelijkertijd echter ver klaarde hij, dat het zijn bedoeling was de Kamer weer bijeen te roepen om inlichtingen te geven over de gevoerde onderhandelingen, wanneer dit noodig mocht blijken. Men is hier algemeen van opinie, dat de regeering de kamers Vrijdagavond, na afloop .van de agenda met vacantie zal sturen. Het Fransche Vlootbouw- programma in den Senaat. PARIJS, 2 Juli. (V.D.) De Fransche Senaat begon heden de beraadslagingen over het wetsontwerp in zake het Vlootbouwprogram- ma voor 193132 en wel van die eenheden die opgenomen waren in het programma voor 1931, doch niet uitgevoerd n. a. v. de Vlootvacantie. De Fransche Kamer, die zich bereids met dit Wetsvoorstel had bezig gehouden (er wordt in het voorstel voorzien in een op sta pel zetten van een 38.000 ton. in het bijzon der van een 23.000 tons kruiser) heeft zooals bekend slechts den aanbouw van 15-000 ton goedgekeurd en den bouw van den pantser kruiser tot later uitgesteld. Cher on merkte op dat het te verwonderen is dat Duitschland geld heeft voor den bouw van kruisers, terwijl het aan den anderen kant schreeuwt over zijn nood en ellende. Ten slotte nam de Senaat met 269 tegen 35 stemmen een motie aan, waarbij wordt overgegaan tot de orde van den dag, en het ontwerp wordt goedkeurd. in den vorm zooals reeds door de Kamer werd goedgekeurd. Engeland. Rapport over den vooruitgang en den toestand in Indië LONDEN, 2 Juli. (V. D.) De vooruitgang en de toestand in Indië gedurende de laatste jaren vormen het onderwerp van een rap port van 500 bladzijden, dat opgemaakt is op een basis van gedetailleerde rapporten uit alle provincies en dat door den minister voor Indië aan het parlement is gezonden. Het rapport toont aan, dat ongeveer 290 millioen van de in Indië levende 320 millioen menschen werkzaam zijn in de landbouwstre ken, waar ruim 116 millioen acres worden bebouwd. Hiervan zijn 52 pet. in handen van boeren, 18 pet. in handen van permanent gevestigde en 30 pet. in handen van tijdelijk gevestigde eigenaars. De sprinkhaan-commissie heeft goed werk gedaan. Vastgesteld werd, dat de sprinkha nenplaag in Indië een onderdeel vormt van een uitgebreide en buitengewone trek van sprinkhanen, die begint in West-Soedan door Egypte, Palestina, Irak, Arabië en Perzië naar Noord-West-Indië Een volgend hoofdstuk van het rapport be handelt de ontwikkeling van de bevloeiïng in de laatste tientallen jaren. Opgemerkt wordt, dat wanneer de bestaande plannen van bevloeiïng op natuurlijke wijze zullen worden uitgebloeid,.er tenslotte een gebied van 50 millioen acres onder regeeringsbe- vloeiingswerken vallen. Nederlaag in het Hoogerhuis. LONDEN, 2 Juli (Reuter). Het Hoogerhuis heeft bij de discussie over de artikelen van het wetsontwerp tot hervorming van het kiesrecht met 80 tegen 39 stemmen een amen dement aangenomen dat werd bestreden door de regeering, waarbij de alternatieve stem wordt beperkt tot kiesdistricten van ten min ste 200.000 inwoners. In het Lagerhuis verkreeg de regeering een meerderheid van slechts 5 stemmen, toen het 1-Iuis met 265 tegen 260 stemmen een conser vatief amendement verwierp, waarbij werd voorgesteld,, dat vereenigingen, die tuinste den exploiteeren, worden vrijgesteld van de grondbelasting, voorzien in de wet op de middelen. Vechtpartij in het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft zich een tooneel zonder voorbeeld afgespeeld, na de schor sing van het Labourlid MacGovern wegens ongehoorzaamheid aan den Speaker, aldus het Hbld. MacGovern weigerde het Huis te verlaten, waarom de „Sergeant-at-Arms" (de stafdrager en deurwaarder van het Lager huis) Sir Colin Keppel, zijn verwijdering ge lastte. Stevige boden in rok traden binnen en trachtten het lid naar buiten te sleepen. Er volgde een gevecht als bij een worsteling om den bal bij een rugby-wedstrijd. Tal van leden van de linkerzijde der arbeiderspartij als John Beckett, Maxton, Kinley en Bucha nan duwden en trokken de boden, terwijl an deren hun den- weg versperden. Ten slotte won het fysieke overwicht der boden het en werd MacGovern door een zijdeur de lobby in gewerkt. De Speaker deelde daarna mede dat Mac Govern voor den verderen duur der zitting- geschorst was. Genève. De eerste Vrouwen-Commissie bijeen. De raadgevende vrouwencommissie inzake de nationaliteit der vrouwen is bijeenge komen. Het is voor de eerste maal sedert het bestaan van den Volkenbond dat een speciale vrouwencommissie bijeengeroepen werd, aldus het Hbld. De conclusies der Haagsche codificatiecon ferentie van verleden jaar hebben zooals men zich herinneren zal een storm van ver ontwaardiging onder de vrouwen gewekt zoo dat besloten werd dat de Volkenbondsver gadering aan de hand van het rapport der vrouwencommissie dit jaar zou nagaan of de Volkenbond een nieuwe studie van het probleem zou maken. Tot voorzitster werd gekozen madame Marie Vérone van den internationalen vrouwenraad. Aan de beraadslagingen nemen o.a. deel mej. L. C. A. van Eeghen van den Internationalen Vrouwenraad en mevr. mr. Betsy BakkerNort van den Internationalen Vrouwenbond voor gelijk staatsburgerschap. DE KOOPMAN EN HET TIENTJE. Bij een bewoonster van Haarlem-Noord vervoegde zich dezer dagen een koopman met doozen zeep en postpapier. De dame kocht een doos zeer en gaf den man een bil jet van tien gulden. De koopman zou het wel even in de buurt wisselen. Hij liet zijn tasch met koopwaar achter en vertrok in gezelschap van het bankbiljet. Sindsdien zijn beiden echter niet meer te ruggezien. De politie heeft thans de zaai in onder zoek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f105. BAKKERS NIET VOOR VERSCH BROOD 's MORGENS. OOK NIET ZONDER NACHTARBEID. Op de vergadering van den Nederlandschen Bakkersbond, gehouden te Arnhem, is in stemming gebracht de vraag: Wenscht men vervroeging van verkoopverbod in het alge meen en bovendien vervroeging van het vcr- voerverbod (beiden op 9 uur in plaat-s van 10 uur)? Do uitslag luidde dat 1314 tegen stemden en ruim 400 voor. Het tweede voorstel gold meer speciaal het klein brood n.l. klein brood te verkoopen des morgens te 8 uur (mits het aanvangs- uur op 5 uur wordt gesteld). Dit klein brood zal niet worden bezorgd. Dit voorstel werd met 1037774 stemmen verworpen (54 blanco). MASKERADE TE UTRECHT. INDISCHE PRINSEN BIJ DE LUSTRUM FEESTEN. Nadat Donderdag-morgen in het Jaarbeurs- restaurant een thé-dansant was gegeven en des avonds een reprise van het openlucht spel „Cortez", is omstreeks middernacht een maskerade gehouden onder overweldigende belangstelling van het publiek. Cortez en de Mixicaansdhe vorsten wer den overal luide toegejuicht. Op .Paushuizen", de woning van den Com missaris der Koningin, sloegen de Indische prinsen, die het openluchtspel hadden bij gewoond, de Commissaris der Koningin en de senati van de bevriende corpora de mas kerade gade, terwijl de burgemeester voor zijn woning en op den stoep van het stadhuis waar ook de andere leden van het College van B. en W. zich hadden opgesteld, de stoet zag voorbijtrekken. DE EERSTE AARDBEIEN UIT DEN ZUIDERZEETUIN. Dr. H. COLIJN NAAR DE WIERINGERMEER Donderdag-middag brachten de oud-mi nisters dr. H. Colijn en Van Dijk, met ir. de Blocq van Kuffeler, directeur—generaal van de Zuiderzeewerken, voorts de irs. Smeding, Mesu, Minderhout, Roebroek van den Wie- ringermeerdienst, en Lichtenberg en Van Oppen van de Nederlandsche Heide Maat schappij en mevr. Colijn een bezoek aan den Wieringermeerpolder. Van Sluis I werd een tocht gemaakt naai de landbouwschuren. De eerste aardbeien uit den Zuiderzee tuin werden geproefd. Voorts werd nog per auto naar Nieuwe Sluis gereden door den polder. Van ^aar keerden de gasten terug. DE AARDBEIENCAMPAGNE Tl BEVERWIJK. Een onbevredigend verloop. GOEDE OOGST, MAAR SLECHTE PRIJZEN, Onze correspondent te Beverwijk schrijft: Het loopt de tuinders van Kennemerland dit jaar met de aardbeiencampagne weer niet erg mee. Moest het vorige jaar door het slechte beschot van een misoogst worden gesproken en konden slechts enkele tuin ders profiteeren van de abnormaal hooge prijzen, welke toen aan de veilingen gretig werden betaald, ditmaal is de oogst, wat de productie betreft, zeer bevredigend en grooter dan sinds jaren het geval was, doch thans slaan de zeer lage prijzen alle hoop volle verwachtingen den bodem in. De aan voeren zijn reeds zeer belangrijk en kunnen op 160.000 K.G. per dag geschat worden. Het is te voorzien, dat deze hoeveelheid op de volgende dagen nog belangrijk zal stijgen, want ook de oogst van de latere soort Jacunda is reeds begonnen. Waar schijnlijk zal in den loop der vol gende week het hoogtepunt wat aanvoer betreft worden bereikt. Met den handel is het jammer genoeg dit maal wel heel treurig gesteld. De prijzen bewegen zich nog steeds in dalenden lijn. Gedurende de laatste vier dagen was de gemiddelde prijs f 20.68, f 20,92, f 17,71 en f 15.80 per 100 K.G., prijzen, die voor den tuinder als niet loonend moeten worden aangemerkt. Het grootste gedeelte van den oogst wordt gekocht voor het binnenland, o.a. belang rijke hoeveelheden voor de jamfabrieken, Export van aardbeien in versehen toestand geschiedde tot nog toe alleen naar Enge land, doch ook in bescheiden mate. Nu de prijzen zoo laag zijn is ook Duitschland aan de markt verschenen en worden dage lijks eenige wagons voor dat land verladen. De tijden dat eiken avond een speciale aardbei en trein naar Duitschland vertrok, schijnen voor goed tot het verleden te be hoor en. Dit wordt ook mede veroorzaakt door het feit, dat het aardbeiencentrum Beverwijk inmiddels overvleugeld is door de Zuid-Hol- landsc-he eilanden en Breda. Vooral in die omgeving is de aardbeienteelt enorm toe genomen. Ook speelt Rusland, naar wij van een der exporteurs vernamen, op de aard- beienmarkt een. rol. In het vorige jaar werd van dat land betrekkelijk weinig con currentie ondervonden, omdat het evenals andere landen met een misoogst te kampen had, nochtans volgde het de tactiek, om f 2 beneden de Hollandsche prijzen aan te bie den. Verder zijn ook de tariefmuren ern stige beletselen voor de export naar Duitsch land en naar Engeland. Intusschen is het voor de tuinders te hopen dat de prijzen zich eenigszins zullen herstellen, want nog altijd is de aardbeiencultuur voor de Ken- nemer tuinders een belangrijk bestaans middel niettegenstaande de wijziging der groentencultuur. Het is gelukkig, dat de prijzen der groenten over het algemeen ta melijk bevredigend zijn, anders ware een catastrophe voor dc tuinbouwendc bevol king en het zakenleven, dat daarmede ten nauwste verband houdt, niet te vermijden. Hebben Oostenrijk en Duitschland bet oorlogsgevaar vergroot? door Dr. JOH ANN SCHOBER (Oostenrijksch minister van Builenlandsclxe Zaken). De kwestie van de Tol-Unie tusschen Duitschland en Oostenrijk is nog maar voor- loopig behandeld, door het verwijzen ervan door don Volken bondsraad naar het Haag sche gerechtshof, waaraan gevraagd is te beoordeelen of dit verdrag in strijd is met de bestaande verdragen, of Oostenrijk ge rechtigd is een dergelijke overeenkomst aan te gaan en in het algemeen, of het- Oos tenrijk is toegestaan voor zichzelf een reme die voor haar economische moeilijkheden te bedenken, na tevergeefsch jarenlang op de hulp van andere Europeesche mogendheden en den Volkenbond te hebben gewacht? De beslissing van het gerechtshof kon al leen op deze vragen een antwoord brengen en niet op een andere, die velen ook aan het- oordeel van het Hof hadden willen voor leggen: de vraag of Oostenrijk en Duitsch land den vrede door hun plan voor een Tol verbond in gevaar brengen. Voor zoover het ons betreft, twijfelen we er in het minst niet aan. hoe de uitspraak van het Hof zal zijn. Het kan niet worden ontkend, dat Oostenrijk, zooals ieder ander land :t recht heeft te doen wat ze kan om 't na deel, ontstaan door de nalatigheid van de groote mogendheden, goed te maken, sinds de Volkenbondsleening en de stabilisatie van de Oostenrijkse he Beurs. Ik geloof, dat de Oostenrijksche delegatie te Genève twee belangrijke resultaten ver kreeg. Ten eerste dat zij in zekere mate de an dere delegaties in staat stelde beter de wa re beteekenis van de Duitsch-Oostenrijk- sche Tolunie te doen begrijpen. Zelfs diege nen, die geneigd waren ons plan te onder steunen, hadden slechts een vaag idee van de strekking van onze voorstellen. Wij hadden het succes hen te overtuigen, dat wij deze stappen uit economische nood zakelijkheid en niet uit politieke overwegin gen hebben genomen. Het feit, dat wij erin toegestemd hebben, het wettelijk gedeelte van de tolunie met Duitschland aan het oordeel van het Inter nationale Hof te onderwerpen, houdt niet in dat wij het plan hebben opgegeven. Als resultaat van de vredes-verdragen is de economische positie van Oostenrijk ab normaal en dreigend in verschillende op zichten geworden. Voor den oorlog was de textiel-industrie, (weef- en spinnerijen) in Oostenrijk hetzelf de wat ze nu in Tsjecho-Slowakije is. Oos tenrijk is nu verplicht halfbewerkte textiel producten uit Tsjecho-Slowakije te Impor teeren. Het resultaat is, dat we nu niet al leen niet in staat zijn met Tsjecho-Slowakije op de buitenlandsche markt te concurreeren, maar zelfs niet op onze eigen. We hebben talrijke pogingen gedaan om onze relaties met Tsjecho-Slowakije te verbeteren, door middel van douane-overeenkomsten of een cartel, maar tevergeefs, onze nabuur heeft geweigerd ons op eenigerlei manier tegemoet te komen. Dit plaatst onze industrie in een zeer ernstige positie, die ons geheele economi sche bestaan beïnvloed. Als een symptoom hiervan noem ik alleen dc moeilijkheden van de Kreditanstalt, één van de oudste en grootste Oostenrijksche banken, die 40 mil lioen Schilling verloor aan de Mautner- textiel onderneming. Het is daarom van belang, zooals ik reeds heb opgemerkt, dat wij in staat zijn ge weest de opmerkzaamheid van de mogend heden op den ernst van den staat van zaken in Oostenrijk te vestigen. Wij zijn er ook in geslaagd aan te toonen dat er iets ge daan moet worden om ons te helpen. Dit was tenslotte onze voornaamste opzet en daarom was het, dat we blij waren te zien wat de Volkenbondsraad deed en wat de voorbereidende commissie der Europee sche Unie deed. Wij wachten nu hoopvol op den uitslag van deze nieuwe maatregelen. Wij wachten, Ik ben er ten stelligste van overtuigd, dat niet zonder onrust, hot lot af van één der belangrijkste Fransche voorstellen, do in voering van een speciaal douanetarief, een gunst, die Frankrijk ons wil toestaan boven de andere landen. Wij hopen vurig dat Frankrijk slagen zal al zal het heel moeilijk blijken, ook de andere over te halen conces sies te doen. Als voorbeeld noem ik één van Frankrijks beste vrienden,Tsjecho-Slowakije. Dat land heeft geen neiging getoond ons te gemoet te komen, en wat kunnen wij dan verwachten van andere landen, die nog min der verplichtingen aa n Frankrijk heb ben? Wat de andere punten betreft, speciaal het- stabiliseeren van ons crediet, (dat goed gunstig bcproken werd), waren wij blij te hooren, wat erover gezegd werd en wij zullen onze wenschen binnenkort kenbaar maken. Maar het is merkwaardig om te constui.ee- ren dat. wanneer wij binnen dc grenzen van de commissie der Europeesche Unie of van den Volkenbondsraad blijven, Duitsch land bijna het cenige land is, dat neiging toont ons met eenige welwillendheid te be handelen. Wij hebben geen blind vertrouwen in onze eigen voorstellen. Als de resultaten, die wc van het tolverbond verwachten, op een an dere manier met Duitschland verkregen, worden, dan zijn wij bereid dit aan te ne men. Wij zijn niet tegen een oplossing van het probleem langs de lijnen van 't systeem van beschermende rechten. De naam doet cr niet toe, als het ons maar uit onze moeilijk heden helpt. Wij kunnen niet te veel nadruk leggen op het feit, dat wij geen politiek doel beoogen, wanneer wij met Duitschland een tolverbond sluiten. Alles wat wij verlangen is een genees middel te vinden voor onze economische positie welke een catastrofe nabij is. Wij grijpen ieder middel aan, dat onzen toestand verlicht. Ik moet echter positief verklaren, dat de actie in Genève niet inhoudt de ver werping van het tolverbond-plan. Zooals ik in mijn rede te Genève aangaf, moet Oos tenrijk met alle respect voor den Volken bondsraad er op staan, dat de vredesverdra gen niet alleen Oostenrijk's onafhanke lijkheid verzekeren. Het moet ook eischen, dat de gi'oote mogendheden deze onafhanke lijkheid respectcercn, en zij respecteeren de ze verplichting niet, wanneer zij Oostenrijk's opbloei beletten en wanneer zij hun actie baseeren op de valsche voorstelling, dat Oostenrijk bezig is zijn onafhankelijkheid te verkoopen. Nadat ik verscheidene malen verzekerd had, op verzoek van minister Henderson, dat wij ons zouden onthouden, iets te doen voor het Internationale Hof van Justitie zijn be slissing gegeven had, en dat wij bijgevolg den Volkenbond niet voor een fait accompli zouden zetten, werd mij dc verklaring gege ven. waarom ik gevraagd had, dat deze be lofte ons niet verplichtte ons ook te onthou den van de voorbereidingen van onze eigen plannen. Dat wij de officieele onderhandelingen met Duitschland hebben stopgezet is alleen ge schiedt uit respect voor den Volkenbond en het Hof van Justitie, en niet omdat we er toe verplicht waren. Wat meer zegt, wij be schouwen ons zelf niet gebonden ons van actie te onthouden als zooals wij hopen het Hof van Justitie beslist, dat het tolverbond met Duitschland niet in tegenspraak is mot de verdragen en als de andere plannen en besprekingen voor ons geen uiteicht op wer kelijk succes openen. als het Hof beslist in ons voordeel en dc economische dokters in Europa ons op geen andere wijze kunnen genezen, niemand het recht zal hebben bezwaren te maken tegen ons beroep op 't principe, dat de Hemel hen helpt, die zichzelf helpen. (Nadruk verboden.) DE H. O. V. TE ZANDVOORT. DEZE CONCERTEN WORDEN OOK TER RADIO UITGEZONDEN. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer in Zandvoort legt dit jaar een uitge breid plan de campagne ten uitvoer, een er- zij ds met het doel aan Zandvoort als bad plaats in wijden kring in binnen- en buiten land bekendheid te geven, anderzijds met het oogmerk den gasten het vei'blijf hier zoo aangenaam mogelijk te makexx. Eén onderdeel van dat programma betreft voor Zandvoort een geheel nieuwe poging om haar aantrekkelijkheid te verlioogen. Op dc Maandagen 13 en 27 Juli en 10 en 24 Augus tus a s. telkexis des avonds te 8 1/4 uur, zul len namelijk door de Haax-lemsche Orkest- vex-eeniging, in het Groot Badhuis concerten worden gegeven, welke tevens per radio van Hilversum uit zullen worden uitgezonden door den Nederlandschen Omroep, Algemeen Programma. Men hoopt te Zandvoort, dat deze proef- xxeming waarmede belangrijke sommen zijn gemoeid een volledig succes zullen worden. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN In de bestuursvergadering hebben de be stuursleden de functies onderling verdeeld, zoodat het bestuur thans als volgt is sa mengesteld: Voorzitter: Joh. M. Schmidt, vice-voorzitterf J. L. v. d. Kloet, penningmees ter: A. G. J. v. d. Berg. Ie secretaxds: H. Mun sterman, 2e secretarisse: Mevr. A. Perry- Meyer, commissarissen: D. N. H. Haase, J. Kemper, J. M. Thuis, en N. J. Zwart. PERSONALLY Aan de Universiteit te Amstex-dam slaagde de heer A. P. W. v. d. Ham, voor het docto raal examen in de wis- en natuurkunde, hoofdvak. Pharmacie bijvak. Toxicologie en Levensmiddelenonderzoek. BEZOEK NOORSCHE KRUISER. Hedenmorgen arriveerde te IJmuiden dc Noorsche kruiser Tordenskjold met 3 onder zeeërs van de Noordzee. De schepen werden door de Noordersluis geschut, tex-wijl de Noorsche consul den commandant van de flotbille verwelkomde, waarna de schepen zijn opgevaren naar Amsterdam. AGENDA VRIJDAG 3 JULI Stadhuis: Openbare vergadering Gezond heidscommissie. 4.30 uur naixi. Palace: „Rhapsodie der Liefde". Tooneel Twin Sisters. 8.15 uur. Luxor Theater: „Twee maal geleefd" exa „Inteimationale Dieven". Tooneel; The Hol- landia Three. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Ochtendpatrouil- le". Tooneel: Johnson en Johnson. 7 cn 9.15 uur. Haar'l.emmcrlied c: Raadsvergade ring. 7.30 uur nam. APOTHEEKDIENSTEN Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. tel. 11596. Fa. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, tel. 10043. ZATERDAG 4 JULI Schouwburg Janswcg: „Sibill". 8.15 uur. Ged. Oude Gracht 88: N.V. Vereenigde Pe riodieken. Aandeelhoudersvergadering. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van „ONZE GROENTJES" IN HAARLEM'S DAGBLAD.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5