BUITENLAND. Overeenstemming te Parijs bereikt. Gratis! HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 4 JULI 1931 TWEEDE BLAD Voor Frankrijk een succes. De optimisten hebben gelijk gekregen. De geheel veranderde internationale geestesgesteldheid. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De meening ook in dit blad herhaal- 1 delijk verkondigd dat de Parijsche be sprekingen gelukken moesten, om de een- I voudige en dwingende reden, dat het risico j aan een mislukken verbonden, voor alle par- j tijen te groot was, is bewaardheid geworden. Hedenmorgen seint men ons namelijk het volgende: De zitting van de Fransche en Amerikaan- sche gedelegeerden in het gebouw van het minister-presidium werd om 1 uur in den afgeloopen nacht beëindigd. Op alle es- sentieele punten werd overeenstemming be reikt. Hedenmorgen vroeg zal de ministerraad bijeenkomen. Alle symptomen waren trouwens gunstig. Laval had in den Senaat laten doorscheme- ren, dat de kans op succes groot was, de Parijsche beurs was zeer vast en de hausse breidde zich uit. Ook de berichten uit Washington klonken goed en de uitnoodiging van de Engelsche regeering Pm ingeval de j besprekingen zouden mislukken een con ferentie te beleggen van onderteekenaars van het plan-Young, kan slechts een versnellen* den invloed gehad hebben. PARIJS, 4 Juli (N.T.A.) {De Fransch Amerikaansche besprekingen, die gisteren om half 10 begonnen zijn, duurden tot 10 minu ten over half één, waarna een offieieele com 1 muniqué werd uitgegeven: Minister Mellon en de Amerikaansche ambassadeur Edge heb ben met Briand, Flandin en onderstaats- I secretaris Poucet onderhandeld. De minister president Laval kon slechts het begin der zitting bijwonen, daar hij zich naar -de Kamer i en den Senaat moest begeven. De gedelegeerden hebben hun besprekingen over het Plan en de Fransche Antwoordnota voortgezet. Minister Melon bevestigde, dat de Amerikaansche regeering zich accoord ver klaard 'heeft met het voortzetten der beta lingen van de onbeschermde annuïteiten door Duitschland. De meeste meeningsverschillen werden uit den weg geruimd, de nog bestaande, die slechts van geringe beteekenis zijn, zullen aan den Franschen ministerraad worden voor gelegd.. PARIJS, 4 Juli IN. T. A.t Na het offieieele communiqué heeft Havas een mededeeling gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt, dat de gesloten overeenkomst hedenmiddag door den ministerraad moet worden geratifi ceerd. Door deze overeenkomst wordt het recht van Frankrijk op de onbeschermde be talingen erkend. Hetgeen voor Frankrijk een belangrijke resultaat is. Nog twee punten moeten nog worden opgehelderd. Ten eerste de 500 millïoen goudmark, die de onbe schermde annuïteiten vormen, die door Duitschland aan Frankrijk moeten worden betaald en welke Frankrijk door bemidde ling van de Bank voor Internationale Her stelbetalingen weder aan Duitschland ter be schikking zal stellen. Zij zullen niet aan het Rijk worden geleend doch aan de Duitsche spoorwegen, zoodat de leening een commer cieel karakter draagt. Voor het geval Duitschland na afloop van het moratorium van 12 maanden een nieuw moratorium aanvraagt, zal Frankrijk niet verplicht zijn opnieuw 500 millioen goud mark door de Int. Bank aan Duitschland ter beschikking te stellen. Eens temeer is thans bewezen wat interna tionale concentratie en internationale wel willendheid vermogen. Het vertrouwen dat het publiek thans mag stellen in leidende fi guren als Hoover, Mellon, Henderson, Mac Donald, Bruening (en in hem vooral niet het minst) en gelukkig in laatste instantie ook in de Fransche staatslieden, (Mussolini had reeds dadelijk maatregelen genomen om Hoover zoover mogelijk te kunnen tegemoet komen) is op soliede wijze gegrondvest. Er zijn onmiskenbaar verschijnselen die bewijzen dat er groote veranderingen zijn ingetreden in de internationale geestesge- stldheid. Het is te hopen d%t_ iedere natie en iedere regeering deze verschijnselen zal be grijpen. L. A. Engeland. De begrooting door het Lager huiaangenomen. LONDEN, 3 Juli. Het Lagerhuis heeft heden een motie der conservatieven, strek kende tot verwerping der begrooting, met 274 tegen 222 stemmen verworpen. De begroo ting werd daarna in derde lezing aange nomen. Zij zal thans, in het Hoogerhuis in behandeling komen. Mijnwetsontwerp in le lezing aangenomen. LONDEN, 3 Juli. (Reuter). Heden heeft de Attorney-General in naam van den eerste minister het mijnwetsontwerp ingediend, hetwelk -voorziet in een zeven en een half urigen arbeidsdag in de kolenmijnen gedu rende de twaalf komende maanden met handnaving, gedurende dezelfde periode, der bestaande loonschaal. Het ontwerp, dat een tijdelijken maatregel vormt, werd in eerste lezing aangenomen. LONDEN. 3 Juli (Reuter) De mijnwer kersconferentie heeft met 346.000 tegen 1C6.000 stemmen een motieaangenomen, waarin de regeeringsvoorstellen, welke in het Lagerhuis ingediende wetsontwerpen zijn vervat, worden goedgekeurd. België. Interpellaties in de Kamer over 't plan-Hoover. BRUSSEL, 3 Juli. (B. T A.) In de Kamer vroeg de katholiek Dewinde dat de interpel lat-ies over het voorstel van Hoover Woens dag a.s. zouden worden gehouden. Minister Hij mans stond er echter op dat men heden naar de interpellanten zou luiste ren. De interpellaties zouden de volgende week geen belang meer hebben. Het woord werd daarop gegeven aan Ward Hermans (frontpartij) die zeide dat zelfs thans de regeering nog geen duidelijk begrip had van den politieken en economischen toe stand waarin de oorlog Europa had gebracht. Het voorstel-Hoover vormt volgens spr. een episode van den strijd in alle parlementen ge voerd tusschen degenen die meenen dat het plan-Young dood is en hen die meenen dat het tot het laatst toe moet worden in acht genomen. Wat, vroeg spr., zal de Belgische regeering doen om de volken er toe te brengen te er kennen, dat zij gemeenschappelijke belangen hebben. Sinzot (katholiek) zeide dat hij wilde dat Hoover wist dat de h'eele Kamer wenscht dat België de schadevergoedingen krijgt waarop het recht heeft. De daad van hooge beteekenis van Hoover geschiedt ten nadeele van België. De positie van België, iedereen hier is het er over eens, is anders als die van eenig ander land. (Vandervelde interrumpeerde: Vooral om dat Duitschland erkende dat België recht had op volledige schadevergoeding.) Voortgaande zeide Sinzot dat één ding on aantastbaar moest blijven, namelijk het ver schil tusschen wat België aan andere landen schuldig is en wat Duitschland aan België schuldig is. België heeft dit noodig om zijn begrooting in evenwicht te brengen. Nadat Vandervelde de houding der regeering had goedgekeurd, diende Jaspar een motie van vertrouwen in de regeering in, waarin te vens wordt gevraagd te waken voor de eer biediging van de speciale rechten van België- De volgende week zal over deze motie worden gestemd. Ook hier moeilijkheden in de mijnindustrie. Onder voorzitterschap van minister-presi dent Renkin is in het departement van bin- nenlandsche zaken een belangrijke verga dering gehouden ter bespreking van den toe stand, geschapen door de crisis in de mijn industrie. De totale bovengrondsche kolen- voorraad bedraagt op dit oogenblik in België 4.300.000 ton. Gedelegeerden van de havenbesturen van Antwerpen en Gent, de binnenscheepvaart, de gas- en electriciteitsbedrijven, de mijn ondernemingen, de metaalfabrieken en de departementen van scheepvaart, buitenland- sche zaken, financiën en nijverheid en ar beid waren aanwezig. Besloten werd tot de samenstelling over te gaan van verscheidene commissies, welke de mogelijkheid tot verhooging van het binnen- landsche verbruik van Belgische steenkolen zullen bestudeeren en binnenkort advies zul len uitbrengen Wat de buitenlandsche zijde van het kolenvraagstuk betreft, werd men het er over eens, dat een systeem van in- voerconsenten ongewenscht zal zijn, aldus de N. R. Ct. De minister van nijverheid en arbeid, Hey- man, die de vergadering bijwoonde, deelde mee, dat hij een conferentie heeft gehad te Parijs met den Franschen onderstaat-secre- taris voor economische zaken en dat aldaar tot het openen van onderhandelingen tus schen de Fransche en Belgische regeering is besloten. Deze onderhandelingen zullen tot doel hebben een overeenkomst te bereiken en het gebruik van consenten voor den ko lenhandel tusschen deze twee landen te voorkomen. Ook met Nederland, Duitschland en Enge land, hoopt de Belgische regeering door mid del van gelijksoortige onderhandelingen een bevredigende overeenkomst te bereiken. Spanje. Dreigende algemeene staking. MADRID, 3 Juli (B. T. A.) In alle gewesten worden de stappen voortgezet om een alge meene staking te voorkomen. Eenige vereeni- gingen aangesloten bij het socialistische al gemeene arbeidsverbond zijn tegen een sta king, terwijl de syndicalisten alles in het werk stellen om de staking te doen uit breken. Te Ferman Nunez (Andaloesië) is een algemeene staking uitgebroken: het begon er met de landarbeiders. Alle zaken zijn er gesloten. Te Villafranca de Posadas (in het Noor den) staken de boeren. Te Granada is de algemeene staking ge ëindigd na een bijeenkomst van werkgevers en arbeiders. Te Madrid is een algemeene staking van het telefoonpersoneel voorkomen doordat de directie zich bereid heeft verklaard te onder handelen met de vakvereeniging. Relletjes in Gibraltar. GIBRALTAR, 2 Juli Door een verzoek tot herroeping van een doodvonnis tegen een ingezetene van Gibraltar, hebben zich te dezer stede buitengewoon heftige tooneelen afgespeeld. Een geweldige stoet betoogers golfde door de straten en eischte van de neringdoenden sluiting hunner winkels. Tenslotte ondernamen de betoogers een aanval op de katholieke kathedraal, yoor.l welk gebouw de politie, gewapend met gum miknuppels, onophoudelijk charges uitvoerde, teneinde verdere excessen te voorkomen. Later werd de hulp ingeroepen van met- gummistokken gewapende troepen. De menig te had hier meer ontzag voor en trok zich terug. Na eenige charges slaagde de politie er toen in, de menschen uiteen te jagen, ver telt „de Tel." Ondanks de heftige protesten der bevol king is de timmerman Opisso, die wegens moord op een vrouw ter dood was veroor; deeld, te 7.57 uur in den ochtend opgehan gen. Alle winkels, cafés, hotels en restaurants zijn gesloten, terwijl een groote menigte op de been is. Het is echter niet tot nieuwe demonstraties gekomen. Dit is de eerste executie sinds 1896. De beul is hiervoor'speciaal uit Engeland gekomen. Noorwegen In het tusschen Noorwegen en Denemar ken gerezen conflict over het hijschen der Noorsche vlag op Oost-Groenland, 'heeft de Deensche regeering aan Oslo een nota doen toekomen, waarin zij voorstelt, een Deensch- Noorsche commissie of anders het Perma nente Hof van Internationale Justitie in Den Haag in de aangelegenheid te doen be slissen, aldus de Tel. Het voorstel vormt een antiwoord op een nota der Noorsche regeering, waarbij in overweging was gegeven, dat geen van beide landen de suprematie over Oost-Groenland zou uitoefenen, totdat de kwestie zou zijn be slecht. Finland Proces tegen Woldemaras. KOWNO, 3 Juli (V. D.) Op 17 Augustus a.s. zal voor den krijgsraad te Kowno het proces beginnen tegen den oud-minister president Woldemaras en 23 van zijn aan hangers wegens het voorbereiden van een omwenteling en den aanslag op overste Rusteika. Waarschijnlijk zal dit proces het grootste sensatieproces worden sedert het bestaan van Lithauen als onafhankelij ken staat. Het hoogtepunt wordt natuurlijk het verhoor van Woldemaras zelf, die beschouwd wordt als de geestelijke vader van de geheele om wentelingspoging. Er zullen ongeveer 200 ge tuigen, waaronder ook de staatspresident, hoord worden waarbij vele oud-ministers, ook ministers van de zittende regeering, officieren en ambtenaren. Waarschijnlijk zullen de zittingen niet openbaar zijn. Grieken! am d Venizelos naar Londen om zijn grieven te uiten. LONDEN, 3 Juni. (N.T.A.) Minister-presi dent Venizelos zal, naar uit Athene aan de „Times" wordt gemeld, 10 Juli a.s. naar Lon den vertrekken om met Henderson een on derhoud te hebben voordat deze op 14 Juli naar Parijs vertrekt. Venizelos, die in Londen tevens een bespre king met Stimson hoopt te hebben, zal het Grieksche standpunt ten aanzien van het plan van Hoover uiteenzetten en bewijzen, dat de aanvaarding van het plan in zijn hui- digen vorm voor Griekenland onmogelijk is. BEDRIJFSBOEREN NOODIG IN DE WIERINGERMEER- ZIJ MOETEN KENNIS VAN ZAKEN HEBBEN. In aansluiting met het overleg, dat de xvoorloopige Wieringermeer-directie te Alk maar heeft gehad met de door de centrale landbouworganisaties ingestelde contact commissie deelt deze directie mee, dat bij de leiding van de cultuurwerkzaamheden omstreeks 40 bedrijfsleiders of bedrijfsbee- ren geplaatst kunnen worden. Deze bedrijfs leiders dienen flinke personen te zijn met degelijke kennis van den landbouw, zoowel in theoretisch als in practisch opzicht, het geen vooral tot uiting dient te zijn gekomen door het met succes voeren van de leiding van een groot bedrijf. Het ligt in de bedoeling aan de bedrijfs boeren, na een korte of lange practische oriëntatie in den polder, de leiding op te dragen van de exploitatie van 400 a 500 H.A. cultuurland, totdat deze in gebruik gesteld worden voor den gewonen gebruiker. De directie stelt zich voor, dat de leeftijd dezer bedrijfsboeren moet liggen bij de 35 a 45 jaar. Behalve deze bedrijfsboeren zijn noodig omstreeks 200 landbouwers, die deze be drijfsleiders assisteeren in de leiding en mede practisch aan den cultuurarbeid mede doen. Zij dienen een leeftijd te hebben van omstreeks 25 a 30 jaar. Aan de eerste categorie zou een vergoe ding gegeven kunnen worden van plus mi nus f40 per week en aan de 2e categorie van pl.m. f 30 per week. De betrokken personen kunnen tijdelijk met hun gezinnen onderdak vinden in eenvoudige bij hun werk gelegen woingen, die later ingeruimd dienen te wor den voor de landarbeiders. Aan de centrale landbouworganisaties is nu verzocht aan de voorloopige Wieringer meer-directie bij de keuze van deze perso nen haar bemiddeling te verleenen. Hierdoor zal worden bereikt dat aan een groote groep landbouwers de gelegenheid wordt geopend, van nabij met den Wieringermeerpolder kennis te maken, zoodat het gemakkelijker is, om te zijner tijd het besluit te nemen al of niet van de gelegenheid gebruik te maken zich in den Wieringermeerpolder te vesti gen. De personen zullen geleidelijk aan noo dig zijn, al naar de uitbreiding van de werk zaamheden, zoodat ook de afroep geleidelijk zal plaat-s hebben. Als regel zal niemand de leiding van een bedrijf worden toevertrouwd, vooraleer hij voldoende georiënteerd is in den polder en na eenigen tijd van praktijk te hebben door gebracht bij het bestaande bedrijf. Aangezien hooge eischen zullen worden gesteld aan de bekwaamheid enz. van de aan te stellen bedrijfsboeren, wordt in over weging gegeven, niet allen te solliciteeren naar een plaats als bedrijfsboer? maar zich op te geven voor assistent bij de bedrijfs boeren. NUTSKWEEKSCHOOL HAARLEM. Examen nuttige handwerken. Geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd de dames: E. Maschhaupt, E. Ligtenstein en A. Schol. Deze examens zijn afgeloopen. Van de 18 candidaten slaagden er 17. BETERE VERSTANDHOUDING MET BELGIë? ER SCHIJNT WEL IETS GAANDE TE ZIJN. Over het acute stadium, waarin de Wie lingenkwestie getreden zou zijn, schrijft het Volk, dat de offieieele tegenspraak België wel heel vaag is gebleven. Uit nadere infor maties, die het blad heeft ingewonnen, blijkt dat het bericht van de „Nation Beige" wel degelijk gegrond is. Alleen is nog niet tot offieieele ondert-eekening overgegaan. België wil een toenadering met Nederland en met de Noordelijke landen en treedt meer en meer onafhankelijk op tegenover de Fran sche politiek. België, welks economische be langen door het Fransche protectionisme in het gedrang worden gebracht, wil een econo misch accoord met- Nederland en met de Noordelijke landen. Het is dan ook begrijpe lijkerwijs bereid tot het doen van concessies op een punt, dat als het grootste struikelblok voor de toenadering tusschen Nederland en Belgil werd beschouwd. De socialistische „Peuple" schrijft, dat de Hollandsch-Belgische betrekkingen de laat ste maanden zeer zijn verbeterd. „De Hollan ders hadden zich verbeeld, dat de Belgen weinig gaven om het kanaal tusschen Maas en Rijn. Zij hebben hun vergissing ingezien door onze politiek van premies aan de vracht schippers en door de plannen met het Albert kanaal, die de Hollanders aanvankelijk als bluf hebben beschouwd. Dit zijn twee actieve elementen, die de Hollanders tot nadenken hebben gebracht. De geestesgesteldheid in beide landen is gunstig voor het hervatten van de besprekingen. Een Hollandsche jour nalist van naam zou een groote rol spelen in de toenaderingspogingen tusschen Hol land en België. Het is niet overdreven te voorspellen, besluit het Belgische s. d. par ti; -wgaan, dat een nieuw Hollandsch-Bel- gisch verdrag volgend jaar aan de beide parlementen ter bekrachtiging zal worden voorgelegd. REDDEN VAN DRENKELINGEN Voor het medisch gedeelte van het diplo ma C (.instructeursdiploma) van den Ned. F^nd tot het Redden van Drenkelingen slaagden Vrijdagavond de heeren A. J.Faber A. G. Geerts Jr. en R. Rohlfs, leden der Haarlemsche Reddingsbrigade. Het technisch deel wordt later, waar schijnlijk in Zaandam afgenomen. PERMANENT-WAVE. Men schrijft ons: Woensdag hield de afd. Haarlem van den Ned. Kappersbond een vergadering voor be zitters van Permanent-Wave-toestellen. De bondssecretaris J. Cornax voerde hier het woord en stelde de aanwezigen voor, om ge durende het proces, gevoerd tegen een der Haarlemsche kappers, wegens niet naleven van de contractueele overeenkomst, nl. het berekenen van het minimum tarief perma nenten, de contractanten te ontheffen van hun overeenkomst en vrijheid te geven voor prijsberekening voor genoemde behandeling. De kappers, hoe sympathiek zij het voorstel van het bondsbestuur ook vonden, wensch- ten liever niet hun tarieven te verlagen en op overtuigende wijze, nl. met op 4 na alge mene stemmen, werd besloten het minimum tarief van f 7.50 te handhaven. De bondssecretaris feliciteerde de aanwe zigen met hun'genomen besluit. Als datum van ingang werd bepaald Maandag 6 Juli a.s. Alle, aan kappers bekende overtredingen zullen worden opgezonden met naam en adres van den behandelden cliënt aan het hoofdbestuur van den den Ned. Kappersbond, waarna onherroepelijk tot vervolging van den kapper wordt overgegaan. HOOFDACTE-EXAMENS. EENIGE EXAMEN-EISCHEN. Vrijdag is te Haarlem het schriftelijk ge deelte van het hoofdacte examen gehouden. Er namen 358 candidaten aan deel. Wat opvoedkunde betreft werd gevraagd een van de volgende onderwerp te behan delen: 1. Zet uw meening uiteen omtrent doel en inrichting van het onderwijs in het stellen op de lagere school. 2. In de geschiedenis van onderwijs en op voeding was het doel van de opvoeding niet steeds hetzelfde. Welke richtingen treden ten aanzien van dit doel in de 19e en 20e eeuw op den voorgrond? Geef uw oordeel over één of meer dezer inrichtingen. 3. Karaktervorming. Wat verstaat gij daar onder? Hoe tracht gij die bij uw leerlingen te bevorderen? 4. Geestelijke vermoeidheid bij leerlingen. Nederlandsche taal en letterkunde: Behandel een der volgende onderwerpen: 1. Ridderfiguren uit de letterkunde van de Middeleeuwen. 2. Sentimentaliteit in onze romantiek. 3. Potgieter en de Gouden Eeeuw. 4. Wie waren in de 19e eeuw de voornaam ste schrijvers van humoristisch proza? Ver tel iets van deze richting en bespreek één der schetsen nauwkeuriger. 5. Frederik van Eeden kan gelden als vertegenwoordiger van verschillende moder ne letterkundige stroomingen. Wat is u daar van uit één of uit meer van zijn werken ge bleken? -6. Wie zijn onze voornaamste vertegenwoor digers van de neo-romantiek? Vertel iets van deze richting en bespreekt een of meer wer ken. KEN NEMER LYCEUM. Eindexamen der afdeeling H. B. S. Wiskundige afdeeling: geslaagd de candi daten: Mej. C. Alta. mej. T. Gooszen, mei. H. Sanders, mej. L. Warmelink, en de hee- ren: J. Birkhoff, G. Bührmann, P. Bijl, E. de Graaf, L. Hoeke, P. Hoeke, T. Kout, D. Kui per, H. Mooi, J. Mooi, H. Nienhuys, M. Schoorl, J. Trap. Afgewezen 3 candidaten. Li terair-Economische afdeeling: geslaagd de candidaten: Mej. T. Buys, mej. H. Hartog, mej. Dee Hinze, mej. A. Keur, mej. J. Kroes (lit. Hist, afd)., mej. A. Meiss, mej. B. Toors, en de heeren L. v. Heukelom, Chr. v. d. Mandele, J. van Panhuys, E. Rhodius, H. van Riemsdijk, E. Timmermans, J. van Tou lon v. d. Koog, G. de Vos. M. van Walt (Lit. Hist, afd.) Afgewezen 2 candidaten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 18 - TEL. 10758 PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- Bij zonnebrand, doorzitten, stvikloopen enz, is Purol zeer verzachtend en genezend. Allen die dezer dagen in Apotheek of Dro gisterij ccn doos of tube Purol koopen. ont vangen daarbij, zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging cn huidgenezing. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, 3 Juli 1931. Spinazie, per kist fl,10 Postelein, per kist f0,500,60 Andijvie, per kist f0,75 Zuring, per ben f 0,20 Wortelen, per zak f 0,080,16 Komkommers, per 100 f 612, Aardappelen, klei per K.G. f0,090,10 Peulen, per K.G. f 0,36 Doppers per K.G. f 0,200,22 Capucijners, per K.G. f 0,25 Tuinboonen, per K.G. f 0,090,11 Snijboonen, per K.G. f 0,70 Heerenboonen. per K.G. f0,60 Bloemkool, per 100 f 6,22, Uien, per K.G. f 6 Sla, per kist f 0,050,35 Rabarber, per 100 bos f7 Pieterselie, per bos f 0.09 Selderie, per bos f 0,060,10 Aarbeien, per K.G. f 0,150,20 Bessen, per K.G. f 0,48 GROENTEN MAR KT TE HAARLEM. Andijvie, 30—50 ct. per kist. Spinazie 50—1,00 per kist. Postelein 40—60 ct. per kist. Sla f 1—3,— per 100 krop. Wortelen 10—15 ct. per bos Asperges 35—50 ct. per bos Radijs 3—6 ct. per bos Rabarber 6—8 ct, per bos Pieterselie 7—15 ct. per bos Selderij 4—15 ct. per bos Bloemkool 516 per stuk Komkommers 412 ct. per stuk Peulen f 1,10—3,— per zak Aardbeien 30—70 ct. per slof Tomaten 22—36 ct. per K.G. Snijboonen 4450 ct. per K.G. SCHEEPVAARTBERICHTEN Colombia 3 v, Amsterdam n. West-Indlë. Crljnssen 2 to Barbados v. Amsterdam. Dempo p. 3 20 u. Porlm, Rotterdam n, Batavia Gelrla 3. 13 u. van Southampton, Buenos-Ayros naar Amsterdam. Johon de Wltt 3 v. Genua, Amsterdam naar Batavia. Rota Radja 3 te Hamburg, v. Rotterdam. Maasdam 3 v.m. to New Orleans v. Rotterdam. Marnix van St. Aldegonde 3 v. Algiers, Batavia naar Amsterdam. Xarenta. 2 te Portland O.. Paclfirkust n. Rot terdam. Nebraska. 1 v. Puerto Armuolles, Rotterdam n. do Paclflckust, Nieuw Amsterdam 3, 12 u., 737 mijl van Ply mouth. New York n. Rotterdam. Itandfontein 3 te Antwerpen, Belra naar Rot terdam. Slbnjak 3, 17 u. van Southampton, Rotterdam naar Batavia. Slngkep p. 3 Porlm, Batavia n. Amsterdam Tiberius p. 3 Azoren, Amsterdam n. Wost-lndlö Zeelandia 3, 0 u, van Montevideo, Buenos Ayros naar Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Reischeques Vreemde Valuta Assurantiën Nederlandsche Middenstandsbank Haarlem Gierstraat 14 Telefoon 13098 AGENDA Heden: ZATERDAG 4 JULI Schouwburg Jansweg: „Sibill". 8.15 uur. Ged. Oude Gracht 38: N.V. Vereenlgde Pe riodieken. Aandeelhoudersvergadering. Palace: „Rhapsodie der Liefde". Tooneel Twin Sisters. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Twee maal geleefd" en .Internationale Dieven". Tooneel: The Hol- lundia Three. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Ochtendpatrouil le". Tooneel: Johnson en Johnson. 2.30, 7 cn 9.15 uur. ZONDAG 5 JULI Schouwburg Jansweg: „Sibill". 8-15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 6 JULI Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Zandvoort: Concertzaal „Groot Bad huis". Liederenavond Irene de Noiret. 8.30 u. namiddag.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5