IJMUIDEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 4 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel ECHTE FR1ESCHË HEEREN-BAAÏ .iifuiv» M ZQ-50ct.perons IJMUIDEN DE ZEEVISSCHERIJ. RESULTATEN OVER MEI. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw deelt o.a. liet volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand Mei 1931, waar- j bij de tusschen haakjes geplaatste cijfers be trekking hebben op de maand Mei 1930. Aan de zeevisscherij namen deel 450 (553) yaartuigen. j Door Nederlandsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 3.981.9.50 K.G. (5.465.725 K.G.) visch, met een waarde van f 896.400 (f 1.144.025). In bedrijf waren 77 (119) stoomtrawlers I waarvan er geen (3) uitsluitend en 1 (11) gedeeltelijk in Engeland marktten. Onze stoomtrawlers voerden hier te lande in 156 (249) reizen, waaronder 7 (34) reizen naar de Iersche zee en het Engelsche Kanaal en 4(8) IJslandreizen, 2.144.900 K.G. (2.683.950 K.G.) visch aan, opbrengende ;(f 578.445). Voor zoover onze hier te lande aanvoeren de stoomtrawlers de Noordzee bevischten. vingen en toesomden zij gemiddeld per reis= dag respectievelijk 1286 K.G. (1061 K.G.) en f 240 (f 240). In den ongunstigen toestand van het Stoomtrawlerbedrijf kwam nog geen verbete- ring. Het grootste gedeelte van de z.g. kust- Ibooten en een deel der grootere booten bleef opgelegd. De gemiddelde vangst per reisdag was wel zeer ruim, doch, dit bracht weinig verbetering in de geldelijke resultaten, aan gezien de vischprijzen buitengewoon laag waren. De gemiddelde prijs van alle Noordzee- trawlvisch, door de stoomtrawlers te IJmuiden aangevoerd, bedroeg in Mei j.l. slechts 19 et. per K.G. tegen 23 ct. en 34 ct. in dezelfde maand van de jaren 1930 en 1929. De groote aanvoel- was voornamelijk te danken aan de grootere booten, welke het Noordelijk gedeelte van de Noordzee bevis- schen en belangrijke hoeveelheden goedkoope Vischsoorten aanvoerden, De besommingen der groote booten waren over het algemeen matig. Door enkele kustbooten werden 7 reizen naar de Iersche Zee en het Engelsche Kanaal gemaakt, (34 reizen in Mei 1930), doch deze vaartuigen behaalden onvoldoende resultaten Zij brachten 34.250 K.G. (199.750 K.G.) visch te IJmuiden aan, ter waarde van f 13.125 i 68.815). Van de visscherij nabij IJsland bedroeg de aanvoer van de Nederlandsche stoomtrawlers in 4 (8) reizen 248.600 KG. (505.050 K.G.) visch, ter waai'de van f 21.775 (f 61.965). Voorts marktten in Mei j.l. te IJmuiden nog 11 Duitsche stoomtrawlers, die in 14 reizen, j waaronder 4 IJslandreizen, 465.750 K.G. visch aanvoerden, waarvoor f 50.385 werd be- somd. Ook kwamen te IJmuiden nog 6 Duitsche motorkotters aan de markt, die in 6 reizen 16.800 K.G. Noordzeevisch aanvoerden, ter waarde van f 5.690 en brachten 3 Belgische motorkotters te IJmuiden en Schevenmgen in 4 reizen 2900 K.G. Noordzeevisch aan, ter J waarde van f 1225. TWEE TRAWLERS VERKOCHT Te IJmuiden vond Vrijdagmiddag een pu blieke verkooping plaats van 2 stoomtrawlers, behoorende tot de faillissementen der Vis scherij Maatschappijen „Spaarnestroom" en „Rijnstroom". De uitslag was als volgt: De stoomtrawler „Spaarnestroom" IJM. 87, j gebouwd in 1902, groot 179.70 ton. tripl. comp. machine van circa 200 I. P. K. met staand en loopend want: kooper de heer J- Bakker q.q- voor f 13.200. De stoomtrawler „Rijnstroom" IJM. 86, gebouwd in 1899. groot 160.04 ton, triple comp. machine van circa 250 I. P. K. met staand en loopend want: kooper de heer J. Bakker q.q. voor f 13000. SCHEEPVAARTNIEUWS Het Ned. motorpassagiersschip „Colom bia" is Vrijdagmiddag met passagiers en stuk goederen naar West-Indië vertrokken. Het Deensche s.s. „Lika Maersk" is Vrijdag middag met een lading papierhout van Le- i ningrad aan de Papierfabriek te Velsen aan gekomen. De Ned. motorschoener „Geziena" is Vrij dagmorgen met een lading ijzeraarde van Londen voor de Chemische Fabriek te Bever wijk aangekomen. Het Belgische motortankschip „President Francqui" is Vrijdagmorgen met een lading petroleum van Batoum voor Amsterdam aan gekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 74 d.M. Het Duitsche passagiersstoomschip „Siërra Ventana" van de N. D. L. te Bremen, varende in de gecombineerde dienst met de K. H. L. op Zuid-Amerika is Vrijdagmorgen na te Am sterdam te hebben bijgeladen en passagiers* te hebben ingescheept naar Buenos Aires ver trokken. Het nieuwgebouwde s.s. „Both" van de Ko- I ninklijke Paketvaart Mij. te Amsterdam is Vrijdagmorgen van haar proeftocht op de I Noordzee op IJmuiden teruggekeerd en op gevaren naar Amsterdam. Binnengekomen schepen 2 Juli: Ned. Scheldestroom, Hamburg. Engelsch. Mavis, Londen. Estlandsch, Everene, Leningrad. Ned., Gezina, Londen. 3 Juli: Letlandsch, Spidola, Riga. J Duitsch, Rabe, Bjorka. Engelsch, President Francquit, Tuapse. Estlandsch. Suler, Archangel. Russisch, Tovalisch Stalin, Leningrad. Ned., Vesta, Hamburg. Ned. Both, Noordzee. Noorsche kruiser, Tordenskjold, Noordzee. Onderzeebooten (Noorsche). No. .1, 5 en 6 I Noordzee. Duitsch, Orenoco, Guatamala. Deensch, Lice Maersk, Leningrad. Noorsch, Vestland, Archangel, Letlandsch, Valentine, Leningrad Duitsch, Tiefsee, Rotterdam. Zweedsch, Ardennia, Rotterdam. Vertrokken schepen 2 Juli: Ned., Saturnus, Rotterdam. Ned., Euterpe, Passasus. Duitsch, Eikel, New-Castle. 3 Juli: Duitsch, Sira Verbana, Buenos-Aires. Noorsch, Braaf, New-Castle. Engelsch, Taunton, New-Castle. Engelsch, Tringa, Liverpool. Engelsch, Queenworth, New-Castle. Engelsch, Peaten, Sint Kitts. Ned. Kennemerland, Buenos-Aires. Ned. Colombia, Colombo. Ned. Roulsina, Rotterdam. Zweedsch, Jozef Bergendorff, Goole. Duitsch, Orinoco, Hamburg. Engelsch, Sheafwater, New-Castle. Noorsch, Stenja, Archangel. Ned. motor, Meuse, Parijs. Ned., Odysseus, Copenhagen. DE JOINT TUBERCULOSIS COUNCIL OF GREAT-BRITAIN. In tegenwoordigheid van Dr. Kielstra, con- sulteerend Arts der Vereeniging tot bestr. der T. B. C. in de gemeente Velsen; Dr. Gutto, inspecteur der Volksgezondheid te 'sGra- venhage en Dr. Land, secretaris der Vereeni ging tot bestrijding der T. B. C. te Haarlem, werd het Consultatiebureau te Velsen door bovengenoemd gezelschap van Engelsche geneesheeren bezocht. Dr. Kielstra leidde de, bezoekers rond; zoo wel het medische als het administratieve ge deelte van het bureau werd bezocht. Een en ander had de volle aandacht van de Engelsche doktoren. Na ongeveer een uur vertrok het gezelschap naar „Brederode- duin". DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de week van 20 tot en met 26 Juni werden aan 292 (177) werklooze opvarenden uitkeeringen verstrekt tot een totaal be drag van f 1570,05 (f 1788,75). Dit aantal was als volgt over de verschillende gemeenten verdeeld: Velsen 147, Egmond 58, Katwijk 12, Scheveningen 33 en 42 in de overige ge meenten. Aan het einde der verslagweek waren in totaal 977 (489) zeelieden uitge trokken en wel 344 (125) Velsen, 213 (98) Egmond, 87 (37) Katwijk, 163 (120) Scheve ningen, 170 (109) overige gemeenten. Gedu rende genoemde week werden 18 nieuwe werkloosheidskaarten uitgereikt, waardoor bet van 1 Januari 1931 totaal aantal uitge reikte kaarten steeg tot 1650. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrek king op dezelfde week van het vorig jaar. Van 1 Juni 1931 af wordt door het Fonds 50 pet. van de reglementaire uitkeering ver steekt. DE HEER P. F. C. ROELSE ZAL IN DEN NIEUWEN RAAD GEEN ZITTING NEMEN. Door den heer P. F. C. Roëlse werd aan het Federatiebestuur Velsen der S. D. A. P. bericht gezonden, dat hij met September geen zitting zal nemen in den nieuwen raad. Zijn opvolger volgens de lijst der S.D.A.P. is de heer E. Luikman, secretaris van den IJ. B. B. VARIéTé-VOORSTELLING. Door de Nederlandsche Artistenorganisa- tie zal op Dinsdag 7 Juli in Thalia een groote nonstop-variétévoorstelling gegeven worden, welke geheel ten bate van de crisis- kas der door de malaise werkloozen variété- en cabaretartisten bestemd is. Hiervoor ver- leenen een groot aantal eerste klas artisten hun belanglooze medewerking. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. 1,10—0,95 Griet per 50 K.G. 64—17,50 Tongen per K.G. 2,601,75 Zetschol per 50 K.G. 24,-17,— Kleine schol per 50 K.G. 17,503, Schar per 50 K.G. 5,505, Vleet per stuk 3,302,35 Pieterman en poon per 50 K.G. T4,1,10 Groote schelvisch per 50 K.G. 32, Middelschelvisch per 50 K.G. 22,15,50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 11,50 5,— Kleine schelvisch per 50 K.G. 7,403,20 Kabeljauw per 125 K.G. 40,33, Gullen per 50 K.G. 11,-1.60 Wijting per 50 K.G. 4.2,50 Koolvisch per stuk 0,30O.OS Makreel per 50 K.G. 56,14,50 ONZE VISSCHERIJ. Weekoverzicht. Met deze week is ook het halfjaar afgeslo ten en het resultaat betreffende de visscherij weerspiegelt zich wel het allerbeste in den totaalomzet over dit halve jaar vergeleken met het zelfde tijdvak van verleden jaar. De omzet is nu 11/4 milioen gulden min der, wat ongeveer een vijfde gedeelte uit maakt van het bedrag van verleden jaar en dus in verhouding tot het aantal trawlers dat nu in de vaart is, nog zoo erg ongunstig niet is, daar de besommingen door elkaar geno men van 1 Januari tot 30 Juni 1931 beter zijn geweest dan de besommingen der stoom trawlers van verleden jaar. De motorloggersbesommingen waren nu ook hooger dan over hetzelfde tijdvak van hte vorige jaar! Uit de cijfers blijkt dat, niettegenstaande de malaise, er toch ook nog gunstige resultaten zijn te zien. .T.T.V.V.Y-V.V.Y. V.T.T. T.'T.V.T.▼■▼■T.TJ -'> voor huidverfraaiing Deze week is er weer eens een besomming van de westkust van f 8100,in veertienda- genreis, wat een mooie besomming kan ge noemd worden. De eerste motortrawler hadden wij ook in deze week aan den afslag. Deze besomde f 1735. Velen onzer lezers waren nieuwsgierig, hoe deze boot het er af zou brengen. Veel kan men er nog niet van zeggen, doch die staat wel vast, dat het boven de verwachting der pessimisten is! Hiertegenover staan de verschillende fail lissementen die deze week werden uitgespro ken van eenige Stoom trawler-reederij en: weliswaar van booten welke al geruimen tijd zijn opgelegd. De vischprijzen in de week van 27 Juni tot en met 3 Juli gingen weer van verschillende soorten omhoog, de tongen tot zelfs een rijksdaalder per kilo. HILLECOM GEMEENTE-FIN ANCIEN. Aan den raad zal worden voorgesteld in plaats van de tegenwoordige straat- en rioolbelasting een nieuwe straatbelasting in te voeren. BRANDWEER. De heer W. A. van El heeft ontslag ge vraagd als brandmeester. ONBEWOONBAAR VERKLARING. Aan den raad zal worden voorgesteld over te gaan tot onbewoonbaarverklaring der perceelen Hoofdstraat 170 en 172. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de Chf\ School te Oude-Wetering is benoemd onze plaat-sge- noote, mej. J. Hylkema. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau van Politie een lichtgeruite jon genspet, een notitieboekje, een huissleutel, een kaartenhoekjeeen nikkelen dop van riadiateur, een belastingbiljet ten name van N. Berkhout te Lisse; Van Doorn, Haarlem merstraat 64, een reserveband met velg; Willemse, Havenstraat 34, een jonge hond (soort jachthond, wit en bruin); J. Hollan der, Vossedwarsstraat 16, een vulpenhouder „Waterman"; J. Maat, Veeneburgerlaan 33, een damestasch met inhoud; C. W. van Hummel, Meerstraat 42, een pak zakken; De Hoorn, Molenbuurt 17, een pet. OVERVEEN BEZOEK VAN MARKEN Een gezelschap Marker schoolkinderen, met geleiders, ouders en andere supporters uitge dijd tot ongeveer 280 personen, bracht Vrij dag een bezoek aan Ovèrveen. De schilderach tige/kleurige stoet had begrijpelijker wijze veel belangstelling. Terwijl de schoolkinderen zich op Kraantjelek vermaakten, waren eenige ouderen, ingezel- schap van eenige kinderen, afgedwaald naar 't Aerdenhoutsche Kopje. Daar had een 12- jarige jongen 't ongeluk op de steenen trap te struikelen en langs de geheele trap naar beneden te rollen. De jongen kon niet op staan. Dr. Dippel, ijlings ontboden, consta teerde een hersenschudding, waardoor hij op neming in een der Haarlemsche ziekenhuizen wenschelijk achtte. De ouders waren hiertoe niet te bewegen. Na eenige uren op den po litiepost te Haarlem gelegen te hebben, is de patiënt per auto naar Amsterdam vervoerd om vervolgens met de boot naar Marken ge bracht te worden. Om ruim 6 uur heeft 't groote gezelschap Overveen weer verlaten, 't Was een lange dag voor de vele, kleine hummels, die ook tot 't gezelschap behoor den. 's Morgens 7 uur vertrokken, zouden de Markers 's avonds 9 uur hun eiland weer be treden. DE ZEEWEG. Naar we vernemen zal het plantsoentje bij het begin van den Zeeweg, waarover we dezer dagen schreven als hinderlijk voor de fietsrijders, opgeruimd worden. ZANDVOORT BLOEMPJESDAG. Op Zondag 5 Juli wordt ten bate van het Israeiitisch Armbestuur een bloempjesdag gehouden. HAARLEMMERMEER CONCOURS-HIPPIQUE Van alle streken uit ons land komen al ver zoeken in om plaatsen te bespreken in de overdekte tribune. Het was een goede gedachte om bij den bouw van de manege het zoodanig in te rich ten, dat daar ook nog overdekte plaatsen beschikbaar komen, want de tribune is wel groot, maar het blijkt maar al te dikwijls dat zij nog veel te klein is. Het wordt dan ook meer dan tijd, dat het gemeentebestuur besluit om de verhoogde staanplaatsen om te bouwen tot zitplaatsen. De Commissaris der Koningin in Noord- Hclland zal het Concours bezoeken. Vele aanvragen komen binnen voor in schrijvingsprogramma en reeds vele deelne mers hebben zich opgegeven. Het belooft dus weer een mooi concours te worden. HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING Vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude op Vrij dag 3 Juli des avonds 7.30 uur. Voorzitter: burgemeester L. Simons. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aanwijzing deskundige art. 124 gemeente wet. Aanwijzing boekhoudkundige art. 265 ge meentewet. Conversie der 5 pet. geldleening 1925. Aanvulling jaarwedderegeling ambtenaar secretarie. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting. Wijziging begrootingen 1930 van de ge meente en van het Burgerlijk Armbestuur. De geloofsbrieven, door een drietal raads leden onderzocht, worden in orde bevonden. Vergoeding kostgeld. Een inwoner van de gemeente heeft ge vraagd om vergoeding van het kostgeld, dat hij voor zijn achterlijk kind, dat te Haarlem onderwijs geniet, moet betalen. B. en W. stellen voor hier afwijzend op te beschikken. De heer Van Duynhoven vraagt of de raad, gezien de financieele omstandigheden van adressant, alsnog niet zou willen besluiten, tenminste een derde van het gevraagde be drag te vergoeden. -De heer Stokman doet in denzelfden zin een beroep op den raad. De voorzitter antwoordt, dat geen bedrag kan worden gegeven, daar het hier betreft een vergoeding voor onderdak en niet een tegemoetkoming in onderwijskosten. Adressant zou zich moeten wenden tot het Burgerlijk Armbestuur of de Rijks Armen zorg. De raad sluit zich bij het voorstel van B. en W. aan. De raad spreekt zich uit vóór „open" winkels op Zondag. De meerderheid van het college van B. en W. had aan den raad voorgesteld èn ten ge rieve van het publiek èn ten bate van de neringdoenden, af te wijken van.art. 2 van de winkelsluitingswet en te bepalen, dat de winkels gedurende de maanden April tot en met September des Zondags van voorm. 8 uur tot 's avonds 10 uur geopend mogen zijn. Voorts achtte de meerderheid het gewenscht, in afwijking van art. 8 van genoemde wet, waarin bepaald is, dat het venten met ge ringe eetwaren op Zondagen en Christelijke feestdagen geoorloofd is, dit ook te laten gelden voor geringe drinkwaren. De heer Stork acht het juist, dat de win kels op Zondagen geopend zijn. De vele menschen, die des zomers door de gemeente trekken, moeten toch bediend kunnen wor den. De heeren Van der Vegt en Winkelman kunnen zich niet met het voorstel van B. en W. vereenigen. Wethouder Biesheuvel, die ten aanzien van het voorstel, de minderheid in den raad uit maakte, zegt, dat, wanneer de winkels open zijn, niet alleen het doorgaand publiek, maar ook de inwoners hun inkoopen zullen gaan doen. Dit werkt het winkelen op Zondag in de hand. Het gevolg is, dat de neringdoen den hun verdienden rustdag missen. De heer Van der Laan is voor de algeheele winkelsluiting, omdat de winkeliers Zondags het recht hebben een luchtje te scheppen. De voorzitter zegt in zijn antwoord, dat hier bijzondere omstandigheden aanwezig waren om van de winkelsluitingswet af te wijken. Het aantal verzoeken dat van de ne ringdoenden binnen kwam, was zoo groot, dat de meerderheid in het college besloot de wijziging aan den raad voor te leggen. Met 8 tegen 3 stemmen wordt het voorstel aangenomen. Het wachten is nu dus nog op de koninklijke goedkeuring. Adres inzake afschaffing bedrijfsbelasting. In behandeling, komt vervolgens het adres inzake de afschaffing der bedrijfsbelasting. B. en W. stellen voor dit punt bij de be grooting 1932 aan de orde te stellen. Bij de discussie deelt de heer Stokman mede geen termen aanwezig te achten om de bedrijfsbelasting af te schaffen. Hij adviseert de kwestie bij de volgende begrooting in be handeling te nemen. Wethouder Biesheuvel Is voor de afschaf fing van de bedrijfsbelasting, omdat zij vol gens hem, buitengewoon onbillijk is. Spr. stelt voor een motie in stemming te willen bren gen, waarin de raad zich vóór de afschaffing uitspreekt. De heer Winkelman vraagt of de afschaf fing tengevolge kan hebben, dat bijv. de in komstenbelasting verzwaard wordt. De voorzitter verdedigt de opvatting van B. en W. en zegt, dat het niet aangaat een belasting af te schaffen en de overigen te handhaven. Spreker vindt, dat de nieuwe raad in September niet voor een „fait accom pli" gesteld mag worden Dit punt behoort bij de eerstvolgende begrooting behandeld te worden. Tevens zal dan blijken of een andere be lasting al of niet door deze afschaffing ver zwaard dient te worden. De heer Van der Vegt merkt op, dat de nieuwe raad eigenlijk ook voor een „fait ac compli" gesteld wordt inzake wijziging der winkelsluitingswet. Tenslotte neemt de raad met 92 stemmen het voorstel van B. en W. aan. Wethouder Biesheuvel had voor de stemming zijn motie ingetrokken. Rondvraag. De heer Van Duynhoven vestigt de aan dacht op het feit, dat het nieuwe hek door een firma buiten de gemeente wordt aange legd. Hij bepleit de wenschelijkheid voor al les dergelijke opdrachten aan inwoners der gemeente te geven. De heer De Graaff spreekt zich in den zelfden zin uit en wel naar aanleiding van de restauratie van de pui van het gemeente huis. Bovendien acht hij het gewenscht de aannemers de verplichting op te leggen hun arbeidskrachten voor 70 pet. uit de gemeen te te betrekken, evenals dat in vele andere gemeenten usance is. De heer Stokman sluit zich hierbij aan. De voorzitter kan zich in principe met deze opvatting vereenigen, maar heeft er bezwaar tegen deze verplichting ook op te leggen aan den restaurateur van het raadhuis, aange zien het werk van te onbelangrijken aard is. BEVERWIJK ATHLETIEKDAG De R.K. Sportvereeniging „D. E- M." dié enkele weken geleden met veel succes een sportfeest organiseerde, heeft thans opnieuw athletiekwedstrijden uitgeschreven. Ook deze athletiekdag zal op het terrein der voetbal- vereeniging „Beverwijk" aan den Aagtendijk worden gehouden. Het programma vermeldt naast de gebrui kelijke athletieknummers. wederom een 5 K.M. loop. waarvan de Beverwijksche athleet W. Vessies recordhouder is. ONDERWIJSVOORDRACHT Voor de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school no. 1 (ter voorziening in de vacature C. H. Duininck) hebben B. en W. den Raad onderstaande voordracht toege zonden; 1. J. van der Molen, tijdelijk onderwijzer aan school no. 1. 2. H. Koops, idem. 3. J. H. Sabelis, onderwijzer aan dé O. L. school te Tholen. HET VERDUURZAMEN VAN BLOEMKOOL'. In de ledenvergadering van de in het vorig jaar opgei'ichte vereeniging van bloemkool telers, is met algemeene stemmen besloten, ook in dit seizoen weer afzonderlijke bloem koolveilingen te organiseeren, welke zullen worden gehouden in de Beverwijksche Ex portveiling. De minimum prijs vo:or het product werd vastgesteld op twee cent per stuk. Voorts werd besloten om de bloemkool, welke dezen minimumprijs niet kan opbren gen, voor gezamenlijke rekening in te zou ten. Deze verduurzaming van het ter veiling opgehouden product zal geschieden in de N.V. Conservenfabriek v.h. Gebr. Docter. Het vorig jaar is het inzouten van dit artikel een succes gebleken, de aldus gevormde voor raden konden geheel worden geplaatst. De uitbetaling geschiedde ter vergadering aan de betrokken telers. Aan de Beverwijksche groentenveilingen zal worden verzocht ten aanzien van het artikel bloemkool dezelfde maatregelen te treffen. SANTPOORT SANTP. GEM. DUBB. KWARTET Bovengenoemd kwartet behaalde op het concours te Aalsmeer onder leiding van den heer H. J. Ariss in de afdeeling Uitmuntend heid met 346 punten een eersten prijs. Dit is in dezen zomer al de tweede maal, dat dit kwartet een eersten prijs behaalt. DE HITTE IN AMERIKA. 1450 DOODEN. LONDEN, 4 Juli (V.D.) Volgens tele grammen van de Exchange heeft de hittegolf in de eVreen. Staten, die in het midden- Westen reeds begint te verminderen, in vele gedeelten van het land ook nog Vrijdagnacht aangehouden. Tot nu toe zouden 1450 personen door de hitte zijn omgekomen. Het verlies tenge volge van het verloren gaan van oogst en vee wordt geschat op 10 millioen dollar. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK Bevallen: W. H. MoesOnderstal, zoon. Overleden: M. H, Schildmeijer. 1 jaar. F. C. Th. Hingel, 71 jaar, J. T. Wanjon, 76 jaar. H3LLEGOM Ondertrouwd: F. Verhoeve en C. Slot: C. Jongbloed en A. A. van Haastrecht; A. Veen en L. Rijpkema. Getrouwd: II. P. Huurman en H. C. Nlgten;" J. H. Homan en J. J. C. Hoogeboom; J. A. Mudde en A. J. C. A. van der Beek; G. F. Haarbrink en R. Kwast. Bevallen: J. R. Rusman—Wolff, z.; M. Warmerdam—Lippens, d.; A. Assendclft— Rijfers, z.; P. Rusmanvan Kesteren, d. :J VELSEN f Geboorten: M. II. w. SchecnaardFrans- sen, d.; H. C. v. VuurenDeen, z.; S. v. d. Lugt't Hart, z.; J. HeynenPeper, z.; M. A. van EsLammers, z.; E. M. van Roon— Böhm, z.; J. van der MeidenZondag, z.; P. Groen—Stam, d.; H. G. Krol—de Wit, d.; E. MoritzHillerman, z.; J. van der Duin- Voorburg, d.; A. ButsHendriks, d. Overleden: P. de Krijger, 70 j., Jb. Rensen, 70 j., Wilh. Kruys, 76 j., J. J. van den Does, 17 dagen, Jan Buisman, 81 j., M. Veldhuis, wed. H. Schipper, 81 j., J. Biesboer, wed. J. Donker, 84 j. Ondertrouwd: J. Betist en J. Visser; W. Smit en E. J. v. Asselt; H. v. d. Paard en D. B. Mooij; M. C. Hannier en M. C. M. de Wit te; R. Kaasenbrood en G. M. Maarschalk; H. J. Timmen en E. A. Voorhout; J. E. A. Kouz en C. E. Barnhorn. Getrouwd: L. W. Serné en M. Spruit; H. E. Vecnstra en J. F. Drienaar; D. J. Meyns en A. C. Kaan; S. v. d. Heyden en H. de Wecrd; J. E. Krab en W. van Tiggelcn; W. J, v. Hall en D. Blok; E. Schagen en J. Bijman;' P. Kwast en M. Kuntkes; E. Alberda en D. E. Kamp; W. F. Kuyper en C. A. D. Sloot; M« N. Tegeler en C. A. S. H. de Jong. BEVERWIJK Ondertrouwd: C. A. van den Heuvel en M. E. Manshande; G. Kooij en E. W. van Driel. Bevallen: G. C. H. M.. J. Seignetteter Burg, d.; A. C. Wester—de Wit, z. Overleden: A. M. van Opzeelant, 76 jaar, wed. v. C. J. Tirion; J. C. Pruimboom 3 maanden. LISSE Geboren: Johannes Cornells, z. van W. v. Groen en C. C. Rietveld. Cecilia, d. van H. Warmerdam en A. de Vos. Petrus Adrianus, z. van W. Zuiderduin en P. J. Roerade. Her man Ype Theodorus, z. van J, W. M. v. Stein' en B. M. Jorna. Overleden: Bancras Wilhelmus Mooijeklnd, e.chtgen. van j. M. Hogedoorn, oud 50 j. Ondertrouwd: J. Hoogervorst en M. v. Scg- geien. J. A. Steenvoorden en C. M. Schrama, Gehuwd: A. Imanse en c. de Jong.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9