OVEREENSTEMMING DEFINITIEF. H.D. VERTELLINGEN BUITENLAND. België. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 7 JULI 19 31fMFT pROCES KUERTEN. Leveringen in natura zullen apart behandeld worden. Door commissie van deskundigen. LCeen ideale oplossing, doch in ieder geval een échec vermeden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Na een dag van snel wisselende aspecten en veel berichten en tegenberichten, werd Maandagavond tegen Middernacht een overeenkomst geformuleerd. Deze overeenkomst werd gepublliceerd ln een communiqué, dat te half twaalf werd uitgegeven en dat als volgt luidt. „Bij de hervatting der onderhandelingen om 10 uur hebben de Amerikaansche onder handelaars der Franschen ministers de toe stemming hunner regeering medegedeeld voor de in den ministerraad genomen be sluiten. Zij deelden mede, dat president Hoo ver verklaard had, dat het accoord in den geest van het Amerikaansche voorstel ligt, zoodat thans nog slechts de toestemming vereischt is van de andere mogendheden, voor wie Amerika geen verantwoordelijkheid op zich kan nemen. Hierna wei-den wederzijdsche beleefdhe den gewisseld. De tekst van de overeenstem ming, welke door de Fransche regeering is voorgesteld en door de Amerikaansche is aanvaard, luidt: Na de gehouden gedachtenwisselingen stelt de Fransche regeering vast, dat zij met de regeering der Vereenigde Staten tot overeenstemming is gekomen, inzake de basis van het voorstel van den Ameri- kaanschen staatspresident Hoover en wel op de volgende punten: 1. De betaling der intergeallieerde schul den wordt van 1 Juli 1931 tot 30 Juni 1932 uitgesteld. 2. Het Duitsche Rijk betaalt het bedrag ▼an de onbeschermde annuïteit aan de Bank voor Internationale Betalingen, doch de Fransche regeering verklaart zich be reid de door het Rijk gedane betalingen bij de Int. Bank in bons te beleggen, welke door de Duitsche Rijksspoorwegen wor den gegarandeerd. 3. Alle betalingen vallen onder de door de Amerikaansche regeering voorgestelde bepalingen en moeten in 10 jaarlijksche ter mijnen, te rekenen van 1 Juli 1933 af, wor den geamortiseerd. 4. Dezelfde bepalingen gelden voor de, door de Duitsche Rijksspoorwegen uitgege ven Bonds. Met betrekking tot drie verdere pun ten, welke niet onmiddellijk de Ameri kaansche belangen en de Amerikaansche regeering betreffen, geeft de Fransche re geering de volgende verklaring af. a) Een gemeenschappelijke actie der leidende centrale banken door openstelling van de Bank voor Internationale Beta lingen, moet in het leven worden geroe- pén ten voordeele van die landen, die in het bijzonder te lijden hebben van de op heffing der betalingen. b) Een voorloopige overeenkomst moet worden getroffen tusschen Frankrijk en de Bank voor Internationale betalingen, op dat Frankrijk ingeval van een moratorium in dien zin van het Youngplan, het garan tiefonds alleen door maandelijksche beta lingen welke in overeenstemming zullen zijn met de behoeften van de Bank, zal kunnen aanvullen. c) De regeling van de kwestie der le veranties in natura moet worden onder zocht door een deskundigencommissie die zal worden ingesteld door de belanghebbende regeeringen en die de feitelijke noodzake lijke maatregelen in overeenstemming zal moeten brengen aan het Hooverplan. Frankrijk behoudt zich het recht voor van de Duitsche regeering te eischen, dat de door de uitgestelde betalingen vrijkomende gelden uitsluitend gebruikt zullen worden voor economische doeleinden. De onmiddellijke aanleiding tot het be reiken van overeenstemming moet ge zocht worden in de formule ten aanzien van de leveringen in natura. Gisteren melden wij onder „Telegram men" dat Hoover de Fransche voorstellen positief afwees, omdat de Amerikanen niet dulden dat Duitschland in eenigerlei vorm betalingen in het jaar van het moratorium zou hebben te verrichten. Men heeft nu zooals wij in het com mentaar op genoemd telegram al voor spelden toch een oplossing gevonden. Deze is zeer eenvoudig. Men heeft kortweg het gebied, waarop overeenstemming ge zocht moet worden, verklaard, door de kwestie der leveringen in natura er af te nemen, en deze onder te brengen in een deskundigencommissie. Ideaal is deze op lossing natuurlijk niet, doch zij vermijdt in ieder geval een échec. U A, Frankrijk. Mellon over de overeenkomst. PARIJS, 6 Juli. (V. D.) Na het afsluiten van het Amerikaansch-Fransch accoord heeft staatssecretaris Mellon den vertegen woordigers van de Amerikaansche pers, de in dergelijke gevallen gebruikelijke korte ver klaring gegeven. Hij zeide oa.: Onze onderhandelingen met de Fransche ministers zijn op de beminnelijkste en aan genaamste wijze verloopen. Hunne houding heeft onzen taak zeer verlicht. In het ver loop van onze besprekingen hebben wij het vertrouwen op een succes nooit verloren. Ik zou gaarne zien, dat in Amerika in het open baar bekend werd gemaakt dat de samen werking met de Fransche onderhandelaars, vooral echter met minister-president Laval onze oprechte dankbaarheid heeft verworven en tot het bereiken van het gestelde doel heeft geleid". Laval over de overeenkomst. PARIJS, 6 Juli (V D.) Na het einde van de onderhandelingen van Maandag verklaarde minister-president Laval: „Dit verdrag is een gewichtige beslissing, welke een ernstig offer beteekent voor Frank rijk. Men zal begrijpen, dat de regeering de Fransch-Amerikaansche solidariteit moet handhaven, daar deze meer dan ooit een voorwaarde vormt voor de internationale sa menwerking en een noodzakelijkheid voor den vrede. Men zal begrijpen, dat de regee ring het geheiligde recht van Frankrijk op de herstelbetalingen niet heeft willen prijs geven. Wanneer uit het thans afgesloten ver drag nieuw vertrouwen in de wereld ont staat en wanneer men in Duitschland de draagwijdte en de beteekenis van de groot moedige houding van Frankrijk begrijpt, dan moet een nieuw tijdperk voor de beide vol keren beginnen. Dtnéschland Zitting van het Rijkskabinet. BERLIJN, 6 Juli (V. D.) Hedenmorgen is het Rijkskabinet in vergadering bijeengeko men om te beraadslagen over den door de laatste berichten uit Parijs en Washington geschapen toestand. Inzake het instellen van een onafhankelij ke commissie van deskundigen bewaart men voorloopig te Berlijn een afwachtende hou ding. Men waarschuwt tegen een te groot optimisme doch is ook niet bepaald pessimis tisch gestemd. Italië. Italiaansche persstemmen over de Encycliek. ROME, 6 Juli (V. D.) Zoowel de „Giornale d'Italia" als de „Tribuna" en de „Lavoro Fas- cista" wijden heden hoofdartikelen aan den pauselijken encycliek. De uiteenzettingen zijn in rustigen toon gehouden en vox-men geen weerlegging van den encycliek als geheel doch slechts van enkele details. De crit.iek van de drie dagbladen is onge veer gelijk en betreft hoofdzakelijk het feit dat dit polemische document van den paus over de geheele wei-eld bekend is gemaakt alvorens de Italiaansche regeering er van in kennis werd gesteld. De bladen spreken hun verwondering er over uit dat de encycliek eenige dagen voor de publicatie in de „Osser- vatore Romano" naar het buitenland moet zijn gezonden en dat dit laatste blad Zater dag drie uur vroeger is verschenen dan ge woonlijk als het ware om een verbod in Ita lië te voorkomen. De „Lavoro Fascista" verklaart oa.: „De Duce zal weten te beoordeelen waar de Ka tholieke religie ophoudt en waar politieke pogingen van de kerk beginnen". Het programma voor het bezoek van Stimson. ROME, 6 Juli (V.D.) Maandagmiddag Is de Amerikaansche staatssecretaris Stimson te Palermo aangekomen en des avonds doorge reisd naar Napels. De Amerikaansche ambassadeur is Maan dag door Grandi, den minister van Buiten- landsche Zaken ontvangen, waarna hij zich naar Napels begaf om daar Stimson te be groeten. Deze zal zich eerst twee dagen te Napels ophouden en Woensdagmiddag per auto naar Rome rijden. Donderdag zal Stimson een bezoek brengen aan Grandi. Deze zal kort daarna een con tra-bezoek aan Stimson brengen. In de middaguren zal Stomson door Musso lini worden ontvangen. Japan. 37 dooden, 130 gewonden. LONDEN, 6 JuU (ViD.) Te Ping Yang (N.W. Korea), is het in den nacht op Maan dag opnieuw tot botsingen gekomen tusschen Koreanen en Chineezen, hierbij zijn 37 Chi- neezen gedood en 137 gewond. Koreaansch gepeupel bestormde Zondag avond Chineesche winkels en warenhuizen, sleurde de Chineesche bewoners de straat op. waar zij hen mishandelden. Politie en brandweer trachtten de woedende menigte te kalmeei-en. Meer dan 100 arresta ties werden verricht. De excessen duurden evenwel tot de morgenuren voort. 1900 Koi-eanen plunderden Chineesche win kels en staken deze later in brand. KRIJGT DE VROUW EEN BEL00NINC? Met de terechtstelling van den Düsseldorf- schen massa-moordenaar Peter Kuerten op 2 Juli, is deze geruchtmakende zaak nog niet geëindigd. Er blijft nog over het verdeelen der belooning van 15 duizend mark door de autoriteiten uitgeloofd aan hen, die mede werkten aan het arresteex-en van den dader. De vroegere 'echtgenoote van Kuerten, waarmee hij ondanks een echtscheiding, den laatsten tijd samenleefde, maakt nu aaxi- spraak op 9000 Mark. Hiermede zijn problemen ontstaan, die de jux-isten bezighouden. Men vraagt zich af, of het uitkeeren van de belooning aan een vrouw, die haar man vex-raadt niet in strijd is met de goede zeden. Weliswaar was de echtscheiding tusschen hen uitgesproken, maar hun kerk erkent dit niet. De vraag, die de Duitsche juristen hebben op te lossen is dus, of de belangen van de maatschappij boven de godsdienstige huwe lijksbanden gaan, die de burgerlijk geschei den echtgenooten nog verbonden. Engeland. De Kolenwet aangenomen. LONDEN, 6 Juli (V.D.) De kolenwet werd door het Lagerhuis heden in tweede lezing aangenomen, zoxxder hoofdelijk stem ming. Zwitserland. Het Zionistencongres te Bazel. BAZEL, 6 Juli (V.D.) Albert Thomas, directeur van het Internationale Arbeids bureau, heeft Zondagmorgen deelgenomen aan de zitting van het 17de Zionistencon gres. Thomas hield gedurende een half uur een rede waarin hij zijn sympathie -beetuigde met het streven der Zionisten. Hierna werden de debatten voortgezet. J. Schramech (Straatsburg) wees op de ook tusschen de Arabieren bestaande tegenstel lingen, ten gevolge waarvan de positie van het Zionisme moeilijker wordt. De revisionist Grimberg voegde hieraan toe, dat in Palestina nog steeds een progrom- stemming heerscht. De leider der radicalen Dr. Goldman, die ook heeft deelgenomen aan de laatste met de Engelsche regeering gevoerde besprekingen, verdedigde den brief van Mac Donald. Hij merkte op dat de brief evenwel onder voor behoud zal kunnen worden goedgekeurd. In de middagzitting heeft een herdenking plaats gehad van den overleden grondvester van het idee van een nationaal tehuis in Palestina, Theodor Herzl, en de sinds het laatste congres overleden leden. In de avonduren kwamen de verschillende commissies bijeen. Genëve. Nationaliteit der gehuwde vrouw. De raadgevende vrouwencommissie inzake de nationaliteit der gehuwde vrouw heeft haar rapport onderteekend en beslotexi om eind Augustus nogmaals bijeen te komeix Het rapport is in drie deelen verdeeld. Het eerste gedeelte is het belangrijkste aangezien hierin het standpunt der vrouwen tegen de Haagsche nationaliteiten-conventie uiteen gezet wordt, aldus het I-Ibld. Het tweede ge deelte geeft de argumenten aan waarom de vrouwen tegen deze conventie zijn gekant, en tenslotte wordt een overzicht gegeven van de toestanden in de verschillende landen. Openingszitting Van het XXVIIIste Wereldcongres te Brussel. BRUSSEL, 6 Juli (V. D.) Ter inleiding van het 28ste Wereld-Vredecongres, georgani seerd door het Internationaal Vredesbureau (Bureau International de la Paix) te Genève, werd Zondag onder voorzitterschap van den heer Henri La Fontaine, Belgisch Senateur, een plechtige openbare bijeen komst gehouden in het Palais des Acade mies te Brussel. In zijn openingsrede bracht de voorzitter dank aan de Belgische regeering voor de gastvx-ijheid aan het congres verleend. Hadden voor 1914 de oorlogsbegrootingen der groote mogendheden een totaal van elf milliard goudfranken bereikt, op den hui- digen dag wordt dat totaal reeds tot het dubbele opgevoerd. Den heer Paul Oblet, directeur van het Palais Mondial te Brussel, werd daarna het woord verleend. Ook deze, in vredeskringen zoo bekende en zoo algemeen gewaardeerde nestor, deed een beroep op het gezond ver stand. Vervolgens werd het woord gevoerd door de vice-presidenten van het internationale Vredebureau, de heeren Prof. Ledweg Quidde namens de Duitsche, Reverend Dunnico namens de Engelsche en Lucien Le Foyer, namens de Fransche Vredesbeweging. DE H. O. V. HET EERSTE CONCERT ONDER DEN NIEUWEN DIRIGENT. Het programma van het Concert door de Haarlemsche Orkestvereeniging op Woensdag 8 Juli ten 8 uur n.m. in het Bloemendaalsche Bosch te geven, onder leiding van F. H. E. Schuurman, den nieuwen dirigent, luidt als volgt: 1. Huldigings-marsch, Ed. Grieg. 2. Ouverture Midzomernachtsdroom F. Mendelssohn. 3. Balletmuziek „Rosamunde" Fr. Schubert. 4. Suite I uit „TArlesienne" G. Bizet. Pauze. 5. Ouverture Carnaval Romain H. Berlioz. 6. Steppenskizze A. Borodin. 7. Ballet uit de Opera „Prince Ygor" A. Borodin. (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden). DOOR H. BUYS. Spleen Spleen, zoo heet de hond, die, door allen bewonderd, het eigendom is geweest van mijn vriend Victor en zijn vrouw. Spleen behoort tot het geslacht van de foxterriers en heeft het levenslicht aan schouwd in een kennel ergens in Devonshire. Hij is nog geen drie-en-een-half jaar oud en heeft al een eersten prijs behaald. Zijn foxterrier voorouders zijn ongeveer tot Pe pijn de Korte na te speuren; nu wij leven in een democratisch tijdperk is de eerbied voor den stamboom op den hond overge slagen. Spleens snuit steekt spits en lang als die van een snoek de wereld in, om zijn linkeroog zit nonchalant een fijne roode rand als die van een sierlijk brilleglas. Het leven van dezen kostbaren hond in de behagelijke en stille villa te Hilversum was allesbehalve een hondenleven. Waarlijk, Spleen had de gelukkigste hond in het ge lukkige Gooi kunnen zijn. Niets mankeerde hem in zijn streng geregeld en zorgvuldig voor alle beten van het lot en van kleine kwelgeesten beschermd bestaan. En toch was Spleen geen gelukkige hond. Zooals zijn naam al uitdrukt, leed hij aan een ongenees lijke spleen. Urenlang kon hij stil liggen, den spitsen kop begraven tusschen zijn voorpoo- ten exx dan staarde hij voor zich uit, me lancholiek, eigenwijs en hoogmoedig tege lijk, zooals dit voorkomt bij wezens, twee- en vierbeenig, wier zorg deze is, dat ze geen wer kelijke zorg hebben. Leven, rustelooze onrust kwam alleen in hem op, wanneer buiten het banale, maar vroolijke gekef van vele onbeschaafde honden van beiderlei kunne, hoorbaar werd. dieren, die, verwaarloosd en zonder controle, elkaar eerst zonder eenige discretie besnuffelen, om dan de prachtigste vechtpartijen te beginnen. Evenals Napoleon is deze hond bezeten door de „nostalgie de la crotte", het verlangen naar de goot. Hij snakt naar vrijheid en vlooien Hn dan: cherchez la femme! Op een dag was Spleen weg. Zonder ach terlating van adres. Wij gingen op zoek. De politie sloeg vol deelneming de handen ineen, beloofde al wat mogelijk was te zullen doen en advi-» seerde ons, in ieder geval de politie te Bus- sum en Laren in te lichten. We lichtten voorzichtigheidshalve ook Baarn en Amers foort en Loosdrecht en Huizen in. Tenslotte zochten wij zelfs doodvermoeid een als hon denvanger bekend personnage op. En daar na doorkruisten wij de omgeving. Den vol genden dag verschenen in alle bladen ver zoeken om aanhouding: „Weggeloopen fox- teirierTegen hooge belooning enz." Thuis heerschte een gedirukte stemming;' men was zoo wanhopig. Spleen bleef zoek. En nu wil ik mijn vrienden een beken tenis doen en tevens mijn schuldig geweten zuiveren; ik heb Spleen teruggezien. Ver weg, in Loosdrecht heb ik hem ontdekt, op een wijd veld aan den plas, waar een troep woonwagenbewoners zich had geïnstalleerd. Zonder twijfel: het was Spleen en het was niet meer Spleen. Zijn vroeger blinkend wit te vel was formeel gevat in een donkergrijs, haveloos foedraal een dorado voor onge dierte, te oordeelen naar zijn onophoudelijk gekrabbel. Zijn prachtigen, gegraveerden halsband had Spleen, de hemel weet waar, achtergelaten; ook moest hij ergens bij een gevecht gewond zijn, want hij hief van tijd tot tijd een van zijn voorpooten op en liet hem met een rechten hoek omlaag hangen. Maar dit alles scheen Spleen in het minst niet te storen: hij was gelukkig, volmaakt gelukkig. Vergeten was het verleden, wegge veegd een nieuw leven was begonnen, een leven zonder comfoxi,, ma-ar stralend en vol heerlijke vrijheid en blijmoedige ongebon denheid. En dan was hij ook nog verliefd, verliefd tot over zijn gecoupeerde ooren: met grappige en ontroerende attenties sprong hij blaffend om een klein zwart hondje heen, dat alle rassen in zich vereenigde, zonder zelf tot een er van te behooren. Zij was niet mooi. Spleens aangebedene, in het geheel niet mooi, zelfs een ernstige mesal- lnance, maar wat de dingen van smaak be treft, moet ieder voor zich beslissen en bo vendien geldt bij honden evenals bij men- schen het wooiri van Voltaire, dat de liefde een stof is, die met den naald van de ver beeldingskracht uit onze illusies wordt ge weven. Ik riep een paar maal „Spleen! Spleen! Maar hij had heelemaal geen reden meer, naar dezen naam te luisteren. Ik had hem ook met geweld weg kunnen nemen, maar of men nu te maken heeft met een mensch of met een hond: wie slaapt of mint, die moet men niet wekken tot de werkelijkheid. Spleen, de hond, gaf mij het verheffend voorbeeld van zijn moed, die bij menschen maar hoogst zelden is te vinden: den moed, onbekommerd om voordeelen, vooroordee- len, en compromissen, zijn eigen leven te leven. R.K. LYCEUM. Voor R.K. Lyceum eindexamen H.B.S. B zijn op 4 en 6 Juli geëx. 7 candidaten. Ge slaagd zijn F. v. d. Broeck, P. Deeleman, W. Duyxi, C. Nelis, A. Reestman, Ch, v. Rooy, HAARLEM'S KINDERKOOR „INTER NOS". Men schrijft ons:' Bovengenoemd kinderkoor hield Zondag zijn jaarlijksche reisje. Het ging dit jaar naar het Gooi. 's Morgens 8 uur werden de feest gangers door een groote menigte uitgeleide uit Haarlem gedaan. Nadat het brood en een versnapering aan de bijna 300 kinderen was uitgedeeld, ging het naar 't perron, vanwaar de trein om 8.15 vertrok. In Amsterdam werd overgestapt, en toen verder naar Bussum. Half tien kwam de trein daar aan. Eerst ging het naar de be kende Gooische Boer. Daar werd een uurtje vertoefd, en toen vertrok men in opgewekte stemming naar Oud-Valkeveen. Na ongeveer drie kwartier wandelen, werd de uitspanning „Oud-Valkeveen" bereikt. Daar wex'd eerst een en ander gebruikt, doch de kinderen hadden geen rust, en spoedig werd de zee opgezocht. In een groote afwis seling van zee, bosch en strand en een speel tuin werd den geheelen dag doorgebracht. Precies 7 uur keerde het gezeschap met den trein uit Bussum terug, 8 uur kwam men weer in Haarlem aan. Daar werden de kinderen weer opgewacht door al de ouders. Wij twijfelen niet of het is voor de leden van het kinderkoor Inter- Nos weer een onvergetelijke dag geweest. „NIEUW LEVEN". De geheelonthouders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" hield dezer dagen haar jaar vergadering. Hierin werden de verslagen van •den secretaris en penningmeester, welke een zeer gunstigen toestand der vereeniging aan toonden, alsmede de 'begrooting voor het seizoen 19311932 goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden, stelde de secretaris zich niet weder beschikbaar, waarna het bestuur alsvolgt werd samengesteld: R. Vellinga, voorzitter, J. Rohdens, Secreta ris C. Spierdijk penningmeester, Mej. M. Spierdijk 2e seci*etafesse, en W. Kerkhoff 2e penningmeester. ZON5VERDUISERING ORKAAN. EN TOLOSA, 4 Juli (B.TA.) Tijdens een gedeeltelijke zonsverduistering heeft een vreeselijke orkaan de streek geteisterd. De storm ging gepaard met geweldige hagel en regenbuien. In het dal van de Toranzo heeft de storm met zulk een kracht gewoed, dat alle te velde staande gewassen werden vernield. De oogst is totaal verwoest ten gevolge van overstroomingen. De schade is enorm groot. BURGERLIJKE STAND BLOEMEND AAL. Bevallen: Th. B. van Acker-Hofman z. Ondertrouwd: B. Ch. M. van der Hoop en H. L. Schieferdecker. R. Wildschut en J. Krigee. Getrouwd: H. N. Muller en H. G. Keijzer. Overledexi: M. G. Roozen, 83 j. G. Bijster 69 j., wonende te Haarlem. W. J. M. El- dering, 2 jaar. SCHEEPVAARTBERICHTEN Abbekerk p. 4 Kaap Bon, Australië naar Rot terdam. Alkmaar 3 v. Buenos Ayres n. Rotterdam. Amsterdam 4 te Tocopello v. Amsterdam. Alphacca p. 5 Ouessant, Rotterdam naar Bue nos Ayres. Aludra 5 te Hamburg v. Rotterdam. Arendskerk 5 v. Fremantle, Australië naar Rotterdam. Bacchus 4 te New York v. W.-Indië. Attika '6 0 u. 30 m. te Amsterdam v. Bremen, Delfland p. 4 24 u. Las Palmas, Buenos Ayrea naar Amsterdam. Bennekom 4 te Guayaquil v. Corral. Berenice 3 v. Kingston J. n. Santiago". Bovenkerk 6 te Hamburg Calcutta n. Rotter* dam. Calypso 2 v. Hampton Roads n. Montreal. Colomba 4, 19 u. van Dover en p. 5, 12 u. Li. zard, Amsterdam naar Barbados. Crijnssen 3 v. Barbados n. Port Llmori. Drechtdijk 5 v.m. te Londen. Rotterdam naai» den Pacifickust. Edam 5 n.m. te Havana Rotterdam naar New Orleans. Gemma 5 v. Sjanghai, Japan' n. Rotterdam, Haarlem 5 te Amsterdam v. Hamburg. Jagersfontein p. 5 Dakar, Beira naar Rof< terdam. Kennemerland p. 5 Ouessant, Amsterdam naa? Zuid-Amerika. Kinderdijk 5 te Southampton, Pacifickust naaf Rotterdam. Kota Inten '4 te Belawan Deli v. Batavia. Kota Radja, 5 te Rotterdam v. Hamburg. 1 Marnix van St. Aldegonde p. 4 Gibraltar, Ba- tovia naar Amsterdam. Modjokerto p. 5 21 u. Sagres, Batavia naaf Rotterdam. Montferland p. '4 14 u. Fernando-Noronha. Am» sterdam n. Buenos Ayres Nias 4 v. Genua, Amsterdam naar Japan, Oostkerk p. 5 Ouessant, Japan n. Rotterdam, Oranje Nassau 5, 17 u. te Havre v. Paramaribo vertrekt 6 11 u. van Havre, 7 circa 10 u. te Amsterdam verwacht. Patria 5 15 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam Poelau Bras 5 te Londen v. Bremen. Polyphemus p. 5 Perim, Batavia n. Amsterdam Randfontein 5 te Rotterdam v. Durbin. Ridderkerk 5 v. Suez, Rotterdam n. Calcutta. Salland 3 24 u. te Montevideo Buenos Ayreg naar Amsterdam. Saparoea p. 4 Gibraltar, Amsterdam naar Ba» tavia. Scheldestroom '4 n.m, v. "Amsterdam n„ West». Afrika. Siaoe 4 v. Rangoon n. Sumatra. Sibajak p. 5 14 u. Finisterre, Rotterdam naar Batavia. Siberoet 30 Bangkok naar Singapore. Sierra Ventana 3 v. Boulogne, Amsterdam n, Zuid-Amerika. Simon Bolivar 4 v. Cristobal n. Cartaagena, Springfontein 5 te Amsterdam v. Hamburg. Statendam 4 21 u. 45 m. v. Southampton, p. 5 7 u. 55 m. Lizard, Rotterdam naar New York. Tjisadane 5 8 u, 42 m. 30 mijl Oost van Niton;: Amsterdam n. Batavia. Venezuela 5 te Hamburg v. Amsterdam. Waalkerk p. 5 Dakar, Amsterdam n. Z.-Afrika,. Waterland 5 n.m. te Hamburg v. Amsterdam., Westerkerk 5 te Antwerpen, Beira naar Rot terdam. Zeelandia 4 12 u. v. Rio Grande, Buenos Ayres naar Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt 5 te Sabang, Am sterdam naar Batavia. Oranje Nassau 6 11 u. te Havre v. Paramaribo; vertrekt 6, 11 u. van Havre, 7 circa 10 u. verw, Simaloer 5 te Samarang, N.-York n. Java. Talisse 5 v, Colombo, Batavia n. Amsterdam. Randfontein, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Maasland p. 6 Ouessant, Buenos Ayres naaf Amsterdam. Nieuw Amsterdam 6 n.m. te Rotterdam v. New York. Soekaboemi 6 19 u. v. Liverpool, Batavia via Havre naar Rotterdam. Salland 5 24 u. v. Montevideo, Amsterdam n. Buenos Ayres. Volendam 6 v.m. te New York v. Rotterdam. Wissekerk 5 te Suez, Beira naar Rotterdam. Vlissingen, aangekomen 6 Juli: Prinses Juliana,, Harwich. Vertrokken 6 Juli: Oranje Nassau, Harwich: Traunsteln, Pasajes, heeft gebunkerd; Tartary, Boston. Gepasseerd naar Antwerpen 6 Juli: Merkasa,. Hamburg; Camogli, Montreal: Mirita, Aruba: Burgundia. Gothenburg; I-Ioffnung, Kolding; Ruy Barbosa. Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 6 Juli: Primula,1 Duinkerken: Westerkerk, Rotterdam. Breedijk p. 5 Gibraltar. Java n. New York. Blommersdijk 6 v. Rotterdam naar Boston. Eemland 6 6 u. te Bahia, Buenos Ayres naar Amsterdam. Helder 6 v. Amsterdam naar Hamburg. Kinderdijk 6 v.m. v. Southampton, Pacifickusf naar Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10