GYMNASTIEK. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. MOTORWIELRIJDEN. HONKBAL ZWEMMEN. VOETBALNIEUWS DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN HAARL. ZWEMBOND. DAMMEN HANDBAL Een heel slechfe regeling. (Van onzen specialen verslaggever). r PARIJS, 10 Juli. De Franschen zijn dol op officieele plechtigheden. Vooral op „of ficieele" leggen zij sterk den nadruk. Bij alle gebeurtenissen hebben zij officieele commis sies, bestaande uit officieele personen en de programma's van welke, gebeurtenis dan ook. staan vol van officieele ontvangsten, offi cieele redevoeringen, enz., welke laatste 1 op officieele diners worden uitgesproken. De wedstrijden om het persoonlijk wereld kampioenschap gymnastiek en het groote feest van den Franschen Turnbond, zijn vandaag vooraf gegaan door een aantal of ficieele gebeurtenissen. Hedenmorgen vond jn één der Regeerings departementen de ver gadering van de Internationale Gymna stiek Federatie plaats. De oude heer Ch. Ca- zalet was voorzitter en had evenals altijd het grootste gedeelte van den tijd het woord. Voor Holland waren aanwezig de heeren Sommer en dr. Reys. Veel is er op deze vergadering niet afge handeld. Er wachtte een „officieele" lunch en toen de afgevaardigden van Tsjecho- Slowakije het voorstel om het volgende con gres in 1932 te Praag te houden zagen aan genomen, bleek dit een dankbare kapstok om alle moeilijke kwesties aan op te hangen. Wat maar even mogelijk was werd naar het a.s. congres te Praag verschoven. Zelfs de verkiezing van een president stelde men uit tot het volgend jaar, hoewel de heer Cazalet reeds langen tijd van te voren te kennen had gegeven, van zijn functie ont heven te willen worden. Met een zucht die waarschijnlijk zijn innerlijke strijd moest manifesteeren vol deed hij aan het verlangen der afgevaardigden om voorloopig nog een jaar te blijven. Voor het internationaal tournooi dat in 1934 georganiseerd moet worden, waren drie liefhebbers, n.l. Finland, Polen en Hongarije. Het volgend jaar in Praag het verhaal wordt eentonig zal worden uitgemaakt wie dezer in aanmerking zal komen. Naar Los Angelos? Het grootste gedeelte van de discussies werd in beslag genomen door de vraag of er op de a.s. Olympische Spelen te Los Ange los. ook wedstrijen voor turnsters gehouden zouden worden. De heer Sommer (Hol land) was het, die deze vraag opwierp. Voor af had de Amerikaansche afgevaardigde nog de verrassende mededeeling gedaan, dat Duitschland in principe had toegezegd met acht turners naar Los Angelos te zullen komen om aan de wedstrijden deel te ne- men. Dit was een belangrijke mededeeling, daar dit dan den eersten keer zou zijn, dat Duitsch land na den oorlog in een internationalen turnwedstrij d zou uitkomen. De discussie over het deelnemen van trun- sters aan de Olympische turnwedstrijden te Los Angeles, had na langdurige discussie tot resultaat, dat de Amerikaansche afgevaardig- de, ook na sterk aandringen van Engeland, deze aangelegenheid onmiddellijk na -zijn- terugkomst in Amerika met de betrokken in-: stanties zal bespreken en in September als. definitief kan worden medegedeeld, of de wed strijden voor tunsters op de Olympische Spelen, al dan niet gehouden zullen wor den. Hoewel er vele afgevaardigden, o.w. de Fransche, niet veel voor deze wedstrijden bleken te voelen, was toch uit het antwoord van den Amerikaanschen vertegenwoordiger duidelijk te merken, dat er een groote kans bestaat, dat deze wedstrijden wel zullen wor den georganiseerd. Voor Holland, waarvan de turnstersploeg in 1928 als eerste eindigde, waren deze woorden niet van belang ont bloot. Des middags werden de afgevaardigden met de vaandeldragers der deelnemende landen door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen, welke officieele gebeurtenis veel belangstelling trok. PARIJS, 12 Juli. De organisatie van de wereldkampioenschappen, die gisteren en vandaag op de terreinen van de Ecole Su périeure te Joinville zijn gehouden is in één woord erbarmelijk geweest. Om 6 uur gister morgen zou begonnen worden, doch om 8 uur konden de eerste turners pas beginnen. Later kwam er wat gang in de afwerking van 't wedstrijdprogram doch veelal moesten de turners uren wachten voor zij aan een ander onderdeel van het turnen konden be ginnen. Behalve toestelturnen moest ook athletiek en zwemmen worden afgewerkt en daardoor kwam het, dat er deelnemers waren, die van zes uur des morgens tot des avonds 9 uur in touw waren, om alle 14 onderdeelen van den wedstrijd af te werken. Er heerschte dan ook groote ontevreden heid; de Zwitsers, Belgen en Hollanders wil den aan wereldkampioenschappen in dezen vorm niet deelnemen. De Belgen zijn in het geheel niet uitge komen, omdat het logies zóó slecht was, dat zij den nacht voor de wedstrijden niet gesla pen hebben. Zooals te begrijpen is, was van een be hoorlijk volgen der wedstrijden geen sprake. Op goed geluk moest men maar naar een groepje dat aan een of ander toestel bezij was, toeloopen, om wat te zien te krij gen. Zoo zagen wij. dat de Hongaren zich aan het rek geweldig weerden. Pelle kreeg voor zijn oefening naar keuze het maximum pun- tenaantal, doch vooral de Finnen blijken sinds de Olympische Spelen enorm te zijn vooruit gegaan. Ook de Zwitsers, Tsjechen en Joego-Slaven werken prachtig. De Hollanders Melkman. Van Dam en Ens pasten zich aan dit internationale gezelschap goed aan. Hun oefeningen naar keuze waren echter niet. zwaar genoeg om met de anderen te kunnen concurreeren. Onder andere mis lukten eenige afsprongen. Melkman miste den spreidafsprong van het rek, Van Dam den salto uit de brug. Vooral dit laatste zal bij velen verwondering Wekken. Er is nog heftig geprotesteerd tegen het feit, dat de Tsjechen het athletiekgedeelte op dezen morgen mochten afwerken, terwijl de anderen gedwongen waren, dit ook nog gisteren te doen. Alle protesten bleven zonder resultaat. De Fin Savoleinen heeft het wereldkam pioenschap behaald. Miez, de Olympische kampioen, werd nu 8, hoofdzakelijk door het matig werken op de athletieknummers. De uitslagen van het wereldkampioenschap luiden; 1. Savoleinen. Finland 185 punten; 2. Hudec. Tsjecho Slowakije 183.626 punten; Gadjos, Tsjecho Slowakije 182.333 pnt.; de plaatsen der Hollanders zijn 21, J. van Dam, Den Haag 159.096 pnt.; 25, Melkman, Bergen op Zoom, 155.905 pnt.; 40, Ens, Noord-Scharwoude 130.973 pnt. Vaardigheidsproeven. Zaterdagmiddag werden op het gemeen telijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer J. M. Berrevoets. lid der T. C. van den Kennemer Turnkring, vaardigheidsproeven afgenomen voor jon gens uit den K.T.K. Ondanks de goede regeling zijn deze proe ven geen succes geworden, voornamelijk door de slechte opkomst. Bijna de helft van de ingeschrevenen was weggebleven! Heffen van inleggeld, dat bij deelneming wordt te rugbetaald, zal hierin zeker ten goede kun nen werken. Van de jongste jongens slaagden ongeveer 50 en van de oudste jongens ongeveer 75 percent. Zou dit beteekenen, dat de voor beide ea- tegoriën bestemde proeven niet in onder ling evenwicht zijn? Ook wanneer deze vraag ontkennend zou moeten luiden, dan nog achten wij een precentage van 50 voor de jongste jongens veel te laag, al kan niet ontkend worden, dat niet alle jongens goed voorbereid op het terrein kwamen. In de hierna volgende uitslagen geven de getallen resp. weer de aantallen ingeschre venen, opgekomenen en geslaagden. Turnlust Haarlem: jongste jongens 26, 13 en 3, oudste jongens 40, 11 en 7. 0. S. S. Zandvoort: jongste jongens, 11, 10 en 5 (geen oudste jongens). Concordia, Haarlem: jongste jongens 42, 22 en 15, oudste jongens 14, 10 en 9. T.V. Santpoort: jongste jongens 9, 6 en 4, en 15, oudste jongens 4, 3 en 2. Gratia-Plato, IJmuiden- Oost: 15, 8 en 5, oudste jongens 16, 6 en 3. Bato, Haarlem: jongste jongens 10, 9 en 3, oudste jongens 8, 8 en 8. De vgreenigingsprijs voor de 6 best ge plaatsten in de gymnastische onderdeelen kon bij de jongste jongens niet eens worden uitgereikt, omdat alleen Concordia, minstens 6 geslaagden in deze categorie leverde. Voor de oudste jongens was de vereeni- gingsluitslag: 1. Bato 236,5 p., 2. Concordia 222,5 p., 3. Turnlust H. 203.5 p. Persoonlijk waren de resultaten: oudste jongens: 1. H. Joorter, Bato, 43.5 p., 2. J. Duif, Concordia 43 p.: 3. A. Prent, Bato, 42 p., jongste jongens 1. H. Hogen Esch, O. S. S. en E. Lohman, Concordia 38.5 p.. 2. P. Kraak Gratia-Plato 38 p., 3. Th. Abspoel, T.V. Santpoort, H. Zwaan, Concordia en G. An- drée, idem 36.5 p. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Voor de door den K.T.K. of te nemen vaardigheidsproeven K.N.G.V. hebben zich 61 dames en 18 heeren aangemeld, een aan tal," dat nog geen enkel jaar zoo hoog was. De afneming van het gymnastisch ge deelte, die a.s. Vrijdag in Beverwijk zou plaat-s vinden, is nu uitgesteld tot na de vacanties. Athlietiekwedstrijden. De T. C. van den Kennemer Turnkring zou dit jaar geen atletiekwedstrijden voor adspiranten houden. Naar wij vernemen, zullen nu 3 of 4 vereenigingen uit den kring verzoeken, die wedstrijden wel te doen plaats vinden. Veelzijdigheidswedstrijd- Door twee vereenigingen uit den Kenne mer Turnkring zal instelling van een dual- meet worden overwogen in gymnastiek, ath letiek en spel zoowel voor dames als voor heeren. Uitstapje „Turnlust". De Beverwijksche G. V. Turnlust hield Zon dag per auto-car een uitstapje naar het Gooi en de Veluwe. Athletiekkampioenschappen. De at.hletiek-kampioenschappen van het K.N.G.V. zullen nu definitief op 29 en 30 Augustus in Apeldoorn worden verwerkt. Training. Het K.N.G.V. zal zich weer tot een buiten- landschen keurturner wenden voor de trai ning in kringen en vereenigingen. De cursus sen zullen duren van half September tot half December. Vacantie-cursus. De aangekondigde vacantie-cursus voor vereenigingsleidersisters) uit het K.N.G.V. gaat wegens onvoldoende deelneming niet door. De Nederlandsche T. T.-races te Ass^n. De Nederlandsche T. T. races, thans de wedstrijden om den groeten prijs voor Neder land geheeten. die Zondag voor den 9en keer op het 17.3 K.M. lange circuit van Drente nabij Assen zijn gehouden zijn wederm be gunstigd door ideale weersomstandigheden, zijn zoowel sportief als organisatorisch uit stekend geslaagd. Alle bestaande Europeesche records toch voor wegwedstrijden in een gesloten circuit werden aanmerkelijk verbeterd. Zoo vestigde de Engelschman Hunt een baanrecord met een uurgemiddelde van 136.314 K.M. Vooral de middagwedstrijden, de 550 c.M.3 klasse waarbij Hunt deze formidabele snel heid ontwikkelde waren zeer aantrekkelijk door de spannende race tusschen Hunt (de winnaar van de Engelsche T. T.-races van dit jaar). Nott, de winnaar van de Neder landsche T. T. races van het vorige jaar en de te Assen populaire Stanley Woods, de Ex- celsior-rijder Crabtree en de Australiër Sim- cook, die in deze volgorde eindigden. Een goede prestatie leverde in deze afdeeling de Hagenaar Rijk, die zesde werd met een totaal gemiddelde van 123 KM. per uur en daar door tevens het Nederlandsche Kampioen schap won. Ongelukken hebben zich weinig voorge daan. alleen de Hollander creemers. die in een bocht met zijn landgenoot v. d. Hoeven in botsing kwam. werd nogal ernstig gewond en kreeg een dubbele beenbreuk. Haarlem verliest van Blauw Wit. Van onze berekening van Vrijdagavond Is slechts de helft uitgekomen. Een van de voor naamste kampioenscandidaten, A. G. H. C.. verscheen met zes invallers en verloor den wedstrijd tegen V.V.G.A. De twee andere candidaten ontmoetten el kaar Zondagmorgen op het Sportterrein aan de Kleverlaan, welke ontmoeting met een flinke overwinning van Blauw Wit eindigde. Haarlem verscheen zonder Vxugt, wiens af wezigheid op het eerste honk geducht gevoeld werd. Smit was niet erg op dreef, gooide veel wijd en liet ten slotte het werpen aan Veenhof over, die echter ook de regelmatig stijgende score van Blauw Wit niet kon tegenhouden C. Hunik was wel van de partij, maar heeft lang niet zijn beste partü gespeeld. Zijn aangooien naar tweede en derde honk leed nogal aan onzuiverheid. In het- begin ging het nog wel. Er kwamen twee Blauw Witters binnen en er stonden er drie op de honken, toen de achtste slag man een vangkans gaf, die door Beets benut werd. In de tweede inning ging het zelfs nog beter. Eerst ving Parson een zeer verre en zeer hoogen bal en toen gaf Smit twee maal drie slag. Maar de drie Haarlemmers, die hierop volgden bereikten geen van drieën het eerste honk. Voor Blauw Wit was dit de eenige inning met nul punten; voor Haar lem kwamen er nog meer. Maar.... Haarlem verdiende ook niet beter. In het veldwerk werden herhaaldelijk fouten gemaakt. Smit zou een onnoozel vang- balletje met een hand vangen, en miste. Dijk huizen miste zelfs tweemaal een niet moeilijke vangkans. Herhaaldelijk werd een bal naar een der honken slecht gegooid, zoodat hij heele einden doorschoot. Van zulke gelegen heden maakte Blauw Wit natuurlijk gretig ge bruik. In de zevende l-nning leek het dat de tijd verstreken zou zijn en dus geen zevende inning gespeeld zou kunnen worden. Beets en Roosen raakten evenwel heel gauw uit. De Blauw Wit-werper rekte zooveel mogelijk door ontelbare maion den bal naar het eerste honk te gooien. C. Hunik doorzag de truc en gaf een klein slagje, in de hoop gevangen te worden. Dit mislukte, doch zijn loop naar het eerste honk duurde wat lang en daar werd hij uitgemaakt. Toen moest Blauw Wit wel voor de achtste maal aan slag. Veel succes heeft het echter den Haarlemmers niet gebracht. Blauw Wit maakte nog vier punten en Haarlem weer nul. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit I: 2, 0, 6. 3, 6. 3, 3, 4 is 27. Haarlem I: 4, 0, 5, 0. 4. 4, 0, 0, is 17. FamosH. H. C. 1 In de derde inning sloeg Tau van Blauw Wit- een schitterende home run. Daar er drie honken bezet waren, leverde deze slag vier punten op. Smit van Haarlem sloeg er in de vijfde in ning een. Toen stond er echter maar één speler op een honk. A. G. H. C. 2Haarlem 2. Haarlem II maakte Zaterdag een vergeef- sche reis naar Amsterdam. Van A, G. H. C. was er niemand. Haarlem beschouwt dezen wedstrijd als gewonnen zonder spelen. Zaterdag speelde H. H. C. I tegen Famos in Amsterdam. H. H. C. verscheen met vijf in vallers. d H. H. C. gaat eerst aan slag. maar het begin is niet bemoedigend. De eerste slag man wordt op een goede slag keurig uitge- vangen. Dan krijgen er twee vier wijd, maar de volgende twee drie slag. Pijnakker van H.H.C. werpt echter in het begin ook goed. De Famoswerper is erg lang zaam en werpt nogal veel wijd, maar Pijn akker gaat ook minder gooien. Hij herstelt zich echter weer en de in het begin zoo spannende wedstrijd wordt nu eentonig. Van Beek van H.H.C. is erg op dreef en slaat tweemaal achtereen een homerun. Pijnakker slaat er bovendien nog een als de drie hon ken bezet zijn, zoodat deze slag vier punten oplevert. Famos krijgt in de vijf laatste innings slechts één punt Doordat Famosspelers bovendien nog wel liepen op een bal, die gevangen werd, kon H. H. C. enkele keeren „double play" veroor zaken. De cijfers der innings zijn: H. H. C. I: 0. 3. 0. 5. 1. 4. 2. 6. 6 is 27. Famos: 1, 1, 2, 4, 1, 0, 0, 0, 0 is 9. H. H. C. 2—D. E. C. 2. Zondagmiddag ontving H. H. C. n, D. E. C. II. D.E.C. II gaat het eerst aan slag maar H.H.C. speelt in het begin zeer zwak. D.E.C. slaat bovendien heel goed en in de eerste beurt komen al vijf spelers thuis. Het werpen van J. Hartog (H.H.C.) wordt echter spoedig veel beter, evenals trouwens het veldwerk en niet te vergeten: het slaan. Twee innings van respectievelijk veertien en dertien runs bewezen dat voldoende. J. van Beek, J. Hartog en C. Mulder slaan ook nu weer een home run. Als D. E. C. vóór de zesde maal geslagen heeft-, is de tijd verstreken. H. H. C. II wint den wedstrijd met 348 en een slagbeurt min der. De cijfers der innings zijn: D. E. C. II: 5, 0, 0, 1, 1, 1, ls 8. H. H. C. II: 3, 14, 2, 2, 13, ls 34. Ulysses-comb.Sportvereeniging Haarlem's Dagblad. A.s. Donderdagavond zeven uur wordt op het terrein aan de Munterslaan een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen een Ulysses- combinatie en het elftal der Sportvereeniging Haarlems Dagblad. Jaarvergadering D. I. O. Heden Maandagavond acht uur houdt ds Haarlemsche Voetbalclub D.I.O. In hotel „Spoorzicht" haar algemeene jaarvergade ring. Kasteleinsclub „Ons Genoegen". In de laatste week zijn er weer drie wed strijden gespeeld van de reeks. Eerst werd verleden weck van een sterke Zandvoort- combinatic verloren met 6—3. Een zeer pret tige wedstrijd evenals de twee volgende, n.l. tegen Sparta IJmuiden en een Beverwijksch elftal die ook te sterk bleken te zijn voor de kasteleinsploeg. A.s. Dinsdag komt er een sterk elftal van verbruikers te gast. Het elf tal dat V. V. V. heet. telt spelers als v. d. Spaan. Corstcn. Nieuwenhuis en Kuit, zoodat de thuisclub wat kan leer en l Zaterdagmiddag is In de Nieuwe Zweminrich ting aan de Houtvaart het zwemfeest gehou den waaraan de kampioenschappen van den Haaiienischen Zwembond (Kring Haarlem van den N. Z- B.) verbonden waren. Kunnen we over de publieke belangstelling meer dan tevreden zijn, met het aantal deelnemers is dit niet het geval. In enkele nummers kwam slechts één deelnemer(st-er) uit. Zooals men weet vonden de kampioenschap pen vorige jaren buiten Haarlem plaats. Mis schien is het beter in verband met de pro paganda voor de zwemsport het volgend jaar de wedstrijden weer in een omliggend? gemeente te houden. In Haarlem hebben we nog te goed de zwemfeesten van De School slag. De Reddingsbrigade en D. W. R Wel licht komt er nog een bij. Bij den .Zwemkring Haarlem behooren toch ook vereenigingen u t Hillegom, Velsen, Halfweg enz. ofschoon niet in elk dezer gemeenten een goede zwemgc- legenheid is. Mogelijk hebben dit jaar de wed strijden te Haarlem plaats gehad omdat het buitenwater in de omgeving besmet is. Als we zijn voor het houden van deze wed strijden in een der buitengemeenten, komt dit niet-, doordat er Zaterdag aan de organisatie iets mankeerde. Integendeel. Zelden zagen we zoo'n vlotte afwerking van een programma. Bovendien waren eenige nummers niet van spanning ontbloot. Wanneer we even nagaan, wat geboden werd, dan beginnen we bij de 100 M. schoolslag voor dames. Langzaam maar zeker zwom mej. L. Kollerie uit op mej. H. Haase en won overtuigd. Bij de 100 M. vrije slag heeren had J. van Hemsbergen groote moeite om J. van Zadel ypn zich af te schudden. De derde serie van de 100 M. schoolslag" heeren bood een zeer spannende ontmoeting tusschen H. Kooy en C- Vrugt. Bij het keerpunt bleek Kooy" iets voor te zijn, maar daarna haalde Vrugt op en klopte zijn tegenstander met een miniem verschil. Ook bij de 5x50 M. vrije slag estafette hee ren ontstond een uiterst spannende kamp. De winnaar H. V. G. B. was aanvankelijk achter, doch zegevierde ten slotte met een aanmer- kelijken voorsprong. Wegens te vroeg starten van den tweeden man moest H- P. C. gadis- cualificeerd worden. Hemsbergen van Haar lem raakte in het scheidingstouw verward, waardoor Haarlem opgaf. Bij het schoonspringen bedreigde G. Boot J. Veldhoff. maar toch werd de laatste over winnaar. Zignea plaatste zich gemakkelijk eerste bij de 3 x 50 M. wisselslag estafette da mes en Haarlem I bij het heerennummer. De jury bestond uit de heeren E, W. Venema voorzitter-kamprechter, J. c. Veldhoff, starter, J. Aufderheide, mej. M. v. Ommeren, g. Ver spoor, A. H. de Bruyn en g. Dekker, tijdopne- mei'S en mevr. A. C. Knuyt-van Laar, secre taresse. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 M. schoolslag dames: 1. L. Kollerie (D- W. R.) 1 min. 34.8 sec. 2 .H. Haase (Zignea) 1 min. 39.2 sec. 3 D. Prent (D. W. R.) 1 min. 49,8 seconde. 100 M. vrije slag heeren; l. J. van Hemsber gen (Haarlem) i min. 8.4 sec. 2. J. van Za del (H. P. C.) 1 min. 9 sec. 3. H. J. Suerhoff (Haarlem) 1 min. 1612 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette dames: 1. H. P. C. (H. de Carpentier. C. Kann, T. Wildeboer, A. Houtkooper en F- Kann) 3 min. 32.2 sec. 100 M. Schoolslag heeren: 1. C -Vrugt (D. W. R.) 1 min. 25 sec. 2. H. Kooy (Haarlem) 1 min 25.2 sec. 3. W. Hofman (Haarlem) 1 min, 264 sec. A. C. de Bruyn (D. W. R.) 1 min. 26 2 sec. 50 M. vrije slag dames (Buitengemeentenh 1. M- Paardekooper (H. Z. C.) 47.4 sec. 2. M. Groen (V. Z. v. 52.4 sec. 50 M. vrije slag heeren (Buitengemeenten) 1. P. Parlevliet (H. Z. C.) 41.6 sec. 2. S. Oud huizen (V. Z. V.) 45.2 sec. 3. G. Hollos (V- Z. V.) 54,4 sec. 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. H. V. G- B. (P. Rol, J. Hagebout-, P. v. ommeren, W. Hila rius en K. v. Eendenburg) 2 min. 39.6 sec. 2. H. P. C. 2 min. 43.4 sec. (gedisqualificeerd). 3. D. W. R. 2 min. 55-8 sec. De deelneming valt tegen. Schoonspringen heeren: 1. J. Veidhofr (Haarlem. 53.31 pnt. 2. G. Boot (H. V. G. B.) 50.38 pnt. 3- A. Cöhrs (Haarlem) 43.39 pnt. Schoonspringen dames: 1. N. Klomp .H. P. c.) 35.22 pnt. 2. S. Nlere (H, P. C.) 22.66 pnt. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. Zignea (H. Haase. P. Bongertman, B. Venema) 2 min. 15 sec. 2. D. W. R. 2 min. 16 6 sec. 3. H. P. C. 2 min. 26 8 sec. 3 x 50 M. wisselslag heeren: 1. Haarlem I (A. v. d. Meer. H. Kooy. C. Zeeman. 1 min. 43.8 sec. 2. Haarlem LI 1 min. 49 sec. 3. H. V. G. B. 1 min. 50,2 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. C. Kann (H. P. C.) 1 min. 27.6 sec. 100 M. rugslag dames: 1. L- Kollerie (D. W. R.) l min. 43 sec. 100 M. rugslag heeren 1. A- v. d. Meer (Haarlem), l min. 21 sec. Tot slot werd een waterpclowedstrljd ge speeld tusschen Blauw en Wit. De volgend® ploegen gingen te water. Wit: Hölsken, (Haarlem) Hollander, A. H. de Bruyn, Anthonie, (H.V.G.B.> (D.W.R.) (A.Z.) Willems Koningsbruggen P. v. Ommeren (De Delft) (D.W.R.) (H.V.GB.) Blauw: P. Rol. N. de Vries W. Hilariua (H.V.G.B.) D.WR.) (H.V.GB) G. Boot Wiersema Brunt. (H.V.GB.) (D.W.R.) (HV.G.B.) J. Boon (H.V.G.B.) Dadelijk ontspon zich een enthousiaste, pit tige strijd. Tal van staaltjes van fraai spel kregen de bezoekers te zien. Gaandeweg kwam Wit opzetten, maar Boon gaf niet thuis Toch moest hij voor een schot van Konings bruggen zwichten (10). Met dezen stand trad de rust in. Na de rust pakte Blauw flink aan. De Vries loste een onverwachtse!) schot, dat tegen de bo venlat ketste. Dit was slechts uitstel van exe cutie, want even later maakte Hilarius gelijk. Niet lang daarna passeerde Hilarius Hö'.sken ten tweeden male. Het spel bleef snel en door tastend, maar verdere doelpunten bleven uit. Het was een waardig slot van deze wedstrij den. Zij nog vermeld dat de heeren dr. W. E. Merens en H. L. Warnier blijken van belang stelling gaven door hun tegenwoordigheid. Willy den Ouden verbetert een record. Bij de nationale zwemwedstrijden van de R.D.Z. te Rotterdam, wist de 15-jarige Willy den Ouden het record van Zus Braun over de 100 M. vrije slag met 1 2,5 sec. te verbete ren. Haar tijd bedroeg 1 min. 10.2.5 sec. Zus Braun in actie. Zus Braun heeft Zaterdagmiddag den jaar- Iijkschen zwemwedstrijd over drie K.M, in de Delftshavensche Schie te Rotterdam gewon nen in 49 min. 52 sec. Zondag won zij bij de nationale zwemwed strijden aldaar he;, nummer 100 rugzwem- men in 1 min. 23 3/5 sec. De Waterratten te Rotterdam. Zij de Zondag gehouden Nationale zwem wedstrijden, welke georganiseerd werden door de Rotterdamsche Zwemclub, wisten dc Waterratten in het nummer 3 x 50 Meter wis selslag den eersten prijs te winnen. De ploeg bestond uit Van Koningsbrugge. rug; A. C. de Bruyn, school en Van Rijn vrije slag. Tweede werd de Rotterdamsche Zwemclub, terwijl de R. D. Z. V. derde werd. C. H. Vrugt werd in het nummer 100 M. schoolslag derde in den tijd van l min. 23 sec. achter Korpershoek 1 min. 21 2,5 sec. en Jong bloed, Zian l min. 22 4 5 sec. L>e wereldkampioen Springer te Haarlem. B. SPRINGER. Nu aan de Haarlem lemmers de eer te beurt valt, Woens dagavond 15 JUli den wereldkam pioen Benedictus Springer in hun midden te hebben, deelen wij omtrent de dammersloop baan van dezen grootmeester nog eens het een en an der mede. Op 16-jarigen leef tijd werd Springer lid van de Amsterdam sche Damvereeniging „D.O.S.' en reeds een jaar later bezette hij het eerste bord in het hoofdklasse-tiental dezer vereenlging. Hij behaalde den meestertitel op 21-jarigen leef tijd (in 1918) met 15 van de 18 te behalen winstpunten. Als no. 2 eindigde toen in dezen wedstrijd de Haarlemmer J. W. van Dartelen. In 1921 vestigde Springer zich te Parijs: zijn lange reeks successen tegen do sterkste Fransche meesters waren aanleiding dat de wereldkampioen Canadeesch-dammen, Willy Beauregard, hem uitdaagde te Montreal (Ca nada) een match te spelen om het wereld kampioenschap gemengd spel (Poolsch-Ca- nadeesch). Springer accepteerde deze uitda ging en zoo vond deze match (welke ging om een beurs van 10.000 doll.) onder enorme belangstelling in het Stadion te Montreal plaats. De Poolsche partijen eindigde in een gelijk spel (55). doch de Canadeesche par tijen 'op het bord met 144 velden) werden door Beauregard gewonnen (8—2). Na zijn Canadeesche reis vestigde Springer zich te Lyon; hier begon hij als „blindspeler" naam te maken. Tot voor dien tijd werd het onmogelijk ge acht een partij dam ..blind" te spelen, zoodat de geheele internationale damwereld Sprin ger's prestatie met ongekende aandacht volg de. Thshs heeft Springer het zoover gebracht, dat hij reeds drie partijen gelijk „blind" kan spelen. Toen in 1928 het wereldkampioenschap te Amsterdam werd georganiseerd, meende het bestuur van den Nederl. Dambond Springer te moeten uitnoodigen de Hollandschc kleu ren te komen verdedigen; met 35 van de 44 te behalen punen (13 gewonnen en 9 remise partijen) legde Springer ongeslagen beslag op den wereldkampioenstitel. En zoo genieten dan dc Haarlemsche dam spelers Woensdagavond a.s. het zeldzame voorrecht in dc simultaanseance zelf tegen den wereldkampioen te kunnen spelen. Het bestuur der „Haarlemsche Damclub" rekent er dan ook op dat niemand deze ge legenheid zal laten voorbijgaan om dit dam- genie aan het werk te zien. LijndenRapiditas (15) Deze wedstrijd, die op een zeer slecht ter rein gespeeld werd, is tegen alle verwachtin gen in, een verdiende overwinning voor Ra piditas geworden. Neemt men verder nog ln aanmerking dat Rapiditas met vier invallers speelde en nog nooit een wedstrijd Duitsch Handbal gespeeld heeft, dan mag terecht van een succes gesproken worden. Over den wed strijd zelf het volgende: Reeds direct is „Rapiditas" ln den aanval en het gelukt met een hard schot den doel man van „Lijnden" het nakijken te geven. (01). Er wordt thans hoofdzakelijk gespeeld op de helft van Lijnden, maar de backs zijn op hun hoede. Toch gelukt het na een vlugge doorbraak te scoren (0—2). De Lijnden gaat er nu ook met den bal vandoor en weet bij het Raplditas-doel een 13 M. worp te forceeren. Deze wordt echter door den uitstekend spelenden keeper J. v. Denderen gestopt. Even daarna wordt een zelfde worp door Rapiditas onbenut gelaten. Het spel gaat thans zeer snel op en neer, met het gevolg, dat de aanvallers vaak een vrije worp veroorzaken, wegens het betreden v. h. doelgebied. Er wordt door Rapiditas nog tweemaal gescoord, waarna het rust is. <0—4). Reeds direct na de rust is het aan zien dat Lijnden niet bij de pakken gaat neerzit ten. Na hard zwoegen van de voorhoede van deze club gelukt het hun de eer te redden. fl4). Er komt thans een overwicht voor de Lijnden, maar zooals reeds gezegd, dc doel- verdediger was enorm en 't- gelukt Lijnden dan ook niet den achterstand te verkleinen. Rapiditas krijgt nog een 13 M. worp te nemen, maar deze wordt niet benut. De laatste 10 minuten pakt Rapiditas nog eens flink aan en na keurig samenspelen der voorhoede ge lukt het Rapiditas met een hoog schot ln den rechterhoek dc stand op 1—5 te brengen, waarna het weldra tijd is.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11