DUITSCHLAND'S FINANCIEELE CRISIS. BUITENLAND. Een overzicht van de jongste gebeurtenissen. DE REIS OM DE WERELD IN 8' L DAG. Ontpopt u! ASPIRIN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 15 JULI 1931 VIERDE BLAD Wedergeboorte der Rentemarken Een nieuwe noot in het verwarde Europeesche concert. Hulp van Italiaansche zijde? Het gevaar van overdreven pessimisme. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Vandaag geven wij wederom dn dit over- zich een extract van de belangrijkste feiten inzake de financieele crisis in Duitsdhland. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de berichten hieronder opgenomen. Veel nieuws is er thans nog niet. De groote ingrijpende maatregelen van de Rijksregee- ring worden pas tegen morgen, Donderdag, bekend gemaakt. Des te rijker is de inhoud van de groote hoeveelheid telegrammen aan geruchten en veronderstellingen. Volgens één dezer geruchten ligt het in de bedoeling van de Rijksregeering rentemark- biljebten in circulatie te brengen. Het gevaar van disagio wil men tegengaan, door het bedrag van de uitgifte van te voren bij de wet vast te stellen (600—900 miUioen) en de waarde van de Rentemark gelijk te stel len aan die van de Rijksmark. Eenige Duit- sche bladen stellen vast dat deze uitgifte noodzakelijkerwijze een paniekstemming on der de bevolking teweeg moet brengen. Door het sluiten van de banken op Maan dag, Dinsdag en Vandaag doet het gebrek aan contanten zich sterk gelden, Vooral groote Rerlijnsche ondernemingen hadden met ernstige moeilijkheden te kampen. Er waren er, die geen cent in kas hadden en de dringendste contante betalingen niet kon den doen. Een bekend cabaret in het Westen van Berlijn, gaf entreebewijzen tegen inruiling van chèques uit! Over het algemeen is het vertrouwen van het publiek nog niet ge schokt. Toch ziet men met eenige spanning en bezorgdheid de uitbetalingsdagen der loonen op Vrijdag en Zaterdag, tegemoet. Het is de vraag of de banken voldoende hoe veelheden-contanten kunnen opleveren. Het behoeft geen betoog, dat deze en dergelijke kwesties de zwaarste argumenten zijn voor de wedergeboorte van de oude Rentemark. Uit Berlijn wordt voorts bericht, dat men verwacht, dat het termijn verkeer tijdelijk zal worden stopgezet om elke speculatie op het oogenblik te voorkomen. Besluiten zijn echter nog niet genomen. Het bestuur van de Berlijnsche goederen beurs heeft bepaald, dat deze week geen termijnhandel mag plaats hebben. De buitenlandsohe beurzen zijn van dit be- 'Sluit dn kennis gesteld. De mislukte onderhandelingen in Darijs van Dr. Luther eh het beperkte resultaat in Bazel bereikt, schijnen de positie van den directeur van de Duitsche Rijksbank, ernstig geschokt te hebben. Men mompelt van een vervanging door dr. Hjalmar Schacht, de krachtfiguur, die in dertijd door zijn dictatoriaal optreden zijn positie moest opgeven. Juist om deze redenen is het echter niet aannemelijk dat Luther door Schacht ver vangen zou worden. Het zal ten aanzien van deze zaak, wel bij geruchten blijven. Goeden indruk heeft de benoeming van dr. Karl Bergmann tot Rijkscommissaris van de illquide Danat bank gemaakt. Bergmann is een zeer geziene figuur in beurskingen en iemand, die een prachtige carrière achter zich heeft. Zijn 'benoeming kan slechts goe den invloed hebben. Thans is het wel zeker, dat de Sociaal- Democraten geen bijeenroeping van den Rijles dag zullen eischen. De kans op een politiek conflict is daardoor geringer geworden.De Partij heeft echter een oproep tot de be volking gericht, waarin zij de Nationaal- Sicialist-ische aanvallen op het Marxisme afslaat en de schuld van de crisis aan het kapitalisme geeft. Ook de Duitsch-Nationalen i(Hugenberg) hebben hun troepen gemobiliseerd. In een congres te Stettin worden vele bekende en afgezaagde motieven herhaald. In een reso lutie smeekt de Duitsch-Nationale Partij de hulp van Von Hindenburg af, voor het instellen van een nationale regeering van krachtfiguren. Het oude liedje. Het zou een ramp zijn voor de toekomst van Europa, wanneer het werk der Interna tionale Toenadering werd gesabotteerd door een nationalistische Duitsche regeering. Hoe hachelijk de toestand thans mag lijken, het is en blijft toch een tijd van Toenadering. De kans dat de moeilijkheden overwonnen zullen worden is niet gering. Er is nog geen reden om te wanhopen. Een ommekeer in Duitschland in fascistischen zin, zou eerst recht een reden tot wanhoop zijn. Aan den anderen kant, dient Frankrijk te beseffen dat een te lange aarzeling Duitschland ten onder kan brengen. Het communistisch ge vaar is even groot als het fascistische! Merkwaardig is het, dat de geruchten, vol gens welke Italië bereid zou zijn krachtig te helpen, steeds vasteren vorm aannemen. Mussolini schijnt voor een verrassing te willen zorgen en alle politieke consequenties buiten beschouwing te willen laten. Vandaag komt het directorium van de Fascistische Partij bijeen. Men verwacht dat belangrijke besluiten genomen zullen wor den. Dit is dus de nieuwe noot in het hoogst verwarde Europeesche concert, zlntusschen zijn Henderson en Stimson in Parijs aangekomen. Er zijn zeer feestelijke programma's samengesteldIn Vin- cennes wordt de Britsche week geopend. Diners, recepties, balsHenderson heeft echter reeds verklaard, dat de afwikkeling van Hoover's daad besproken zal worden, evenals de Fransche Duitsche verhoudingen. Zeker, het kraakt geducht in Duitschland. Men spant zich echter geducht in om sahoon schip te maken. En deze inspanning wordt gesteund door een geheel nieuwen, internatio nalen geest. Dat vergete men vooral niet. Niets is zoo gevaarlijk in dezen tijd als pes simisme en scepticisme. L. A. Rentemarkbiljetten in circulatie? BERLIJN, 14 Juli. (V,D.) Volgens inlichtte- gen van den Duitsc'hen Handelsdienst zijn op het oogenblik de onderhandelingen ter over brugging van den „circulatiemiddelen-nood" op den voorgrond getreden. Er zijn verschillende plannen ter bereiking van dit doel te overwegen. Het meest in aan merking komt het plan, waarbij een zekere hoeveelheid rentemarkbiljetten in circulatie zou worden gebracht. Deze zullen natuurlijk een bijzondere dekking moeten hebben. Men overweegt thans, of door een verorde ning de Rentebank te machtigen, biljetten in omloop te brengen tegen verpanding van hier voor in aanmerking komende effecten, of voor dit doel een bijzondere bank (leenbank) in het leven te roepen. Men wil het gevaar voor inflatie tegengaan door het bedrag van deze uitgifte te voren bij de wet vast te stellen, er wordt gesproken over 600900 mill. Door de waarde van de Rentemark gelijk te stellen aan de Rijksmark kan men een disagio van de rentemarkbilj et- ten vermijden. Positie der Rijksbank versterkt door toevloeiing van deviezen BERLIJN, 14 Juli. (W.B.) Hoewel het deviezenverkeer door het sluiten der beur zen officieel is stopgezet, weigert de Rijks bank toch niet om deviezen af te geven, maar zij wisselt overeenkomstig de bepalin gen van de banlcwet op verlangen bankbil jetten tegen deviezen in. De deviezen worden echter, naar wij ver nemen slechts afgegeven tegen onmiddel lijke betaling van bankbiljetten en wel te gen koersen, die ongeveer overeenstemmen met die van Zaterdag 11 Juli. Door de ver scherpte toepassing van de credietrestrictie disconteert de Rijksbank nog slechts wissels met zeer korten looptijd en dan nog maar tot 40 a 50 pet. van het totaal aangeboden materiaal. Deze omstandigheid heeft ertoe geleid, dat de Rijksbank van heden, die door de ver scherping der credietrestrictie zijn gedwon gen tot afgave van vreemde valuta, deviezen ontvangt. Hierdoor heeft de Rijksbank in de laatste twee dagen per saldo geen verlie zen van deviezen te boeken gehad, maar zelfs een toeneming. Daar hierdoor de verscherpte crediet restrictie tot het beoogde doel geleid heeft, staat het voorloopig nog te bezien, of het tot de uitvaardiging van de aangekondigde di- viezenverordening komt, welke, zooals be kend is, slechts met internationale toestem ming ingevoerd kan worden, omdat in aan sluiting aan het plan-Young de verplich ting der Rijksbank tot inwisseling harer bil jetten is vastgelegd. In vakkringen staat men na de ervaring van het jaar 1924, zeer sceptisch tegenover de wederinstelling van een deviezen-„Zwangwirtschaft", omdat het gevolg daarvan, evenals toen, zou kunnen zijn een schaarsch worden van de buiten- landsche betaalmiddelen en een onofficieele handel in deviezen. Seniorenconvent tegen Vrijdag bijeengeroepen. BERLIJN, 14 Juli (VU.) President Loebe heeft het Seniorenconvent tegen Vrijdagmorge te 11 uur in vergadeirng bij eengeroepen. Er zal dan beslist worden over de door de Duitsch Nationalen, Nationaal Socialisten en Communisten ingediende voorstellen tot bijeenroeping van den Rijksdag. Verhooging van crediet NEW-YORK, 14 Juli (Reuter). De Fede rale Reserve Bank te New-York deelt mede, dat zij bereid is tezamen met de andere Fe derale Reserve Banken haar aandeel in het crediet groot 100 mill, te verlengen voor -de Rijksbank. Evenwel stelt zij daarbij de voorwaarde dat ook andere banken, die aan het crediet deelnemen, tot de verlen ging bereid zijn. Herdiscontocrediet drie maanden verlengd. BERLIJN, 14 Juli (V.D.) De Rijksbank bevestigt, dat het door de circulatiebanken en de Bank voor Internationale Betalingen verleende herdiscontocrediet van 100 mill, dat. zooals bekend, per 16 Juli zou vervallen, met drie maanden verlengd is tot midden October. De Pruisische beurzen blijven deze week gesloten. Het Wolff-bureau meldt, dat de Pruisische Minister voor Handel en Industrie aan alle Pruisische effectenbeurzen de telegrafische order heeft gericht, dat het weder openstellen van het beursverkeer deze week verboden is. Duitsche banken en beurs in Danzig gesloten. DANZIG, 14 Juli (VU.) In een con- fe,rentie van bankiers in het gebouw van de Bank van Danzig is besloten alle Duitsche banken te Danzig gedurende eenige dagen te sluiten op dezelfde wijze als in Duitsch land is geschied. In verband met dit besluit hebben uitbeta lingen slechts plaats tot 10 en 20 pet. al naar gelang de grootte van het tegoed. De Duitsche vertegenwoordi gers naar Londen. BERLIJN, 14 Juli (V.D.) Als vertegen woordigers der Duitsche regeering ter Des kundigenconferentie welke den 17en Juli te Londen zal aanvangen, zullen naar Londen vertrekken ministerialdirector von Krosigk en ministerialraad Berger van het Rijksmi nisterie van Financiën, ministerialraad Ron de van het ministerie van Landbouw, zoo mede Legatieraad Neldecke van het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken. Geen geldzendingen naar het buitenland. BERLIJN, 14 Juli (V.D.) Het Rijks Post ministerie deelt mede: Daar op het oogenblik ter beurze geen koersnoteeringen plaats hebben, is het voor de post tot nader order niet mogelijk beta lingen op poststukken voor het buitenland aan te nemen. De postkantoren hebben dien overeenkomstig instructie ontvangen. Boven dien hebben de postgirokantoren bericht ge kregen, tot nader order geen overschrijvin gen van gelden naar het buitenland te doen. New-Yorksche beurs NEW YORK, 14 Juli, (V.D.) De Duitsche leeningen hebben in het laatste uur van de beurs heden de laagste noteeringen bereikt. Ondanks de geringe verkooporders viel de Dawes-leening tot 86 en de Young-leening tot 59 terug. De slotnoteering voor marken be droeg 211/2. Amerika-Berlijn in 24 uur. Spanje. Opening van de Nationale Vergadering. MADRID, 14 Juli (V. D.) Hedenavond te zeven uur is de Spaansche Nationale Verga dering onder groote belangstelling van het publiek en met veel militair vertoon plechtig geopend. De 400 leden van het nieuwe parlement rezen van hun zetel toen de regeering bin nenkwam. Onmiddellijk nam de Minister president Zamora het woord. In een rede, die bijna een uur duurde, schilderde hij de geschiedenis van de revolutie en schetste hij de taak der jonge republiek. Dadelijk na het eindigen van de rede van Zamora werd de vergadering onderbroken en begaven de ministers en afgevaardigden zich naar buiten om de groote troepenrevue in oogenschouw te nemen. Na heropening van de zitting der Natio nale Vergadering werd de socialistische leider Basteiro gekozen tot voorzitter. Het parlementsgebouw zonder telefoon. 'MADRID, 14 Juli (V. D.) De telefoonsta- king en de sabotageactie duren voort. Het parlementsgebouw te Madrid is van elke telefonische verbinding verstoken. Ook de abonné's op het telefoonnet van Madrid kunnen van hun toestellen geen gebruik maken. (Het Comité tot opricht,,ig van een kinderbewaarplaats in Haarlem-Noord toil in Novem ber a.s. een poppententoon- stelling houden, om geld voor zijn doel te verzamelen) Vrienden lezers, lezeressen, Ge hebt eerder al gehoord, Dat men tot den bouw wil komen Van een crèche in Haarlem-Noord, 'k Hoef uw meening niet te vragen In dit opzicht, want ik voel, Gij, mijn lezers, lezeressen, Vindt dit ook een nobel doel. Maar het is met dezen opzet, Alweer net precies gesteld, Als met alle nieuwe dingen, Je kunt niets doen zonder geld. In den wensch om dit te krijgen Had het stichtingscomité, Als 'k het zoo maar eens mag noemen 'n Gulden (lees: een pop) idee In November wordt in Haarlem ('t Is hierboven reeds vermeld) Als het lukt, een keur van poppen Uit elk land, tentoongesteld. Alle soorten kleederdrachten Hoopt men dat er zullen staan, Dus een woordje tot mijn lezers, Die straks met vacantie gaan. Neem, wanneer ge weer terugkomt. Voor 't bewaarplaatscomité Uit ons land of uit den vreemde Eén, desnoods tien, poppen mee. Sta ze af ter expositie 't Kost niet veel en helpt een boel, Help die poppenkraam te bouwen Voor het u bekende doel, Arme ouders en hun kindren Zijn er later mee gediend. Als ge u aldus wiltontpoppen Als een ware kindervriend Meestal, als men van de reis komt, Zijn de poppen grondig op, Schenk u zelf nu die voldoening: Kom naar huis toe met een pop! DE ERVARINGEN VAN POST EN GATTY. 3 O o r WILEY POST. Alle transatlantische vliegrecords zijn ge broken door de aviateurs Wiley Post, een Amerikaan en zijn metgezel Harold Gatty, een Australiër, die den vliegtocht van New foundland naar Berlijn in minder dan 24 uur volbrachten. De vliegers bereikten Sealand Aerodrome nabij Chester 14 uur en 45 minuten nadat zij Harbour Grace hadden verlaten. Minder dan twee uur later waren zij opnieuw opgestegen, bereikten Hannover en gingen door naar Berlijn. Post was zoo uitgeput, toen hij op het vliegterrein te Tempelhof daalde, dat hij medische hulp noodig had. In een reeks van zes artikelen vertelden de aviateurs hun ervaringen. DOOR DEN NEVEL, Er ls één ding, dat ik niet direct wil doen, en dat is vliegen over den Oceaan. Gatty en ik zijn het daarover eens. Ik kan niet zeggen, dat ik bijzonder teleur gesteld was over de omstandigheden, die wij hadden te ovenvinnen, maar zij hadden toch aanmerkelijk beter kunnen zijn! Gedurende den tocht over den Oceaan heb ik drie uren achtereen de toestellen in het geheel niet kunnen zien. En toen was het juist noodzakelijk mijn oogen op de instru menten gericht te houden. En het is alleen bij de gratie Gods ge weest, dat wij een gat in den nevel boven Bangor vonden, waardoor wij konden dalen en constateeren, waar wij ons bevonden. Veel meer, dat de moeite waard is, opge schreven te worden, gebeurde er niet, tot wij Harbour Grace, Newfoundland van Roose velt Field, New-York af, bereikten Ongelukkig genoeg was de organisatie voor het bijladen van brandstof te Harbour Grace niet bijzonder goed, wat ons een uur vertra ging bezorgde. Dat is te veel, wanneer Je brandt van ver langen om te starten voor den „grooten sprong". Maar wanneer wij dat gat in de wolken boven Bangor niet hadden gevonden, dan was het waarschijnlijk met ons afgeloopen geweest. Aanvankelijk hield ik de machine tamelijk laag. Het weer was vrij goed en ik kon zien, wat ik deed. Wij hadden een behoorlijk windje ln den rug, die hielp wat mee. Feitelijk hadden wij, alles bijeengenomen behoorlijk weer tot Ierland toe. Maar toen werden wij geteisterd door regen. Dat beteekende, dat wij moesten stijgen. Want wanneer je niet kunt zien, probeer je het in hoogere luchtlagen. Maar barometers zijn niet overmatig ac curaat op 5000 Meter hoogte. Gedurende den nacht vlogen wij op een hoogte van 3700—4000 Meter. Feitelijk hiel den wij deze hoogte over geheel de tweede helft van den Oceaan. De zonsondergang was grappig. De zon ging iets ten Westen van het Noorden on der. Dat is juist een beetje achter mijn lin kerschouder. Het scheen in het geheel geen tijd meer te zijn voor zij weer opkwam; zij was toen juist iets voor mijn schouder. Ik denk, dat de zon in Siberië in het ge heel niet is ondergegaan. Menigeen verwondert er zich over. wat een Oceaanvlieger denkt terwijl hij zijn weg neemt over het water. Ik denk, dat zij nog meer verbaasd zullen zijn, te hooren, dat hij waarlijk in het ge heel niet denkt, waarover dan ook. Er zijn drie instrumenten, die precies ge houden moeten worden in den stand, waar in zij behooren en dat vervangt ongeveer alle andere gedachten. Ik had het gevoel, of ik voortdurend in een schommelstoel zat. Het was allesbehalve comfortabel. Maar de leuningen van den stoel van een piloot zijn verstelbaar en kun nen desgewenscht verlengd worden. Door de een of andere oorzaak krijg je geen slaap. Ik ging eenigszins op één leuning rusten, hield het stuur met één hand vast en mijn oogen op het dashboard gericht. Ik veronderstel, dat de reacties automa tisch zijn. Je lichaam raakt in een soort ver- dooving. Maar je hersenen blijven zoo actief als noodig is. Ik kreeg geen honger. Ik had een thermos- flesch met tomatensaus bij mij. Ik dronk er van en at een soort koekjes. Maar ik gaf er mij geen rekenschap van, wat het eigenlijk was. Verder had ik nog drie sandwiches, maar die waren nog onaangeroerd, toen wij Ber lijn bereikten. En wij taalden er ook toen niet naar, want wij waren in het geheel niet hongerig, toen wij aankwamen. Bij deze gelegenheid wil ik mijn verwon dering en waardeering uitspreken over de wijze, waarop de Duitschers ons ontvingen. Ik vond het vervelend, dat wij later waren, dan het plan was. Daardoor moesten al die menschen zoo lang wachten. Maar zij schenen er niet op te letten. Zoo dra wij de persfotografen gepasseerd waren, bracht de heer Brandenberg van het depar tement van luchtvaart ons naar een klein vertrek van het restaurant, waar koud vleesch, sla en een glas port ons wachtten. Maar ik kon eenvoudig niet nalaten, een glas ijswater te vragen. Daar had ik naar gehunkerd. En verder verlangde ik naar een bad en een bed. Voelde ik mij in de lucht niet sla perig, des te meer slaap had ik, teen ik een maal op den grond was. Om op de vlucht zelf terug te komen, wij hielden den grooten cirkelkoers, om den af stand zoo kort mogelijk te maken. Onze landing bij Chester geschiedde op een militair vliegveld, waarvan de man schappen uiterst welwillend waren. Zij vroegen niet naar paspoorten en zoo. Ik zal geen geregeld logboek bijhouden, een feit, dat de Duitschers in hooge mate scheen te verbazen. Maar zij denken geloof ik. dat ik een beetje van lotje getikt ben, omdat ik zoo'n vlucht tracht te ondernemen. De mannen van Chester deden al wat zij konden, om mij uit de moeilijkheden te hel pen. De landing te Hannover was min of meer een vergissing, ik wist wel, dat het Berlijn niet was, maar ik wist niet goed, in welke richting wij verder moesten vliegen en daar om vond ik het beter, even snel naar bene den te gaan om den weg te vragen. Onmiddellijk nadat wij waren opgestegen, dacht ik er aan. dat ik benzine had moeten laden, daarom landde ik voor de tweede maal. Uit het feit, dat ik mij er geen rekenschap van gaf, dat mijn tank leeg was, blijkt wel, dat ik tamelijk vermoeid was. Ik geloof, dat wij morgen wel in staat zul len zijn, naar Moskou en verder te vliegen, ik hoop Moskou tegen den middag te berei ken en wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. verder te vliegen naar Irkoetsk. Mijn machine en mijn motor zijn zoo goed als ze maar zijn kunnen en ik zie geen enkele reden, waarom zij ons, onvoorziene inciden ten uitgezonderd, niet de wereld rond zou den brengen zonder andere bijzondere maat regelen dan dat wij een of tweemaal de olie ververschen. Hier en daar heb ik de opmerking gehoord, dat wij zoo zelden van de radio hebben ge bruik gemaakt. Het spijt mij. dat sommige luisteraars waren teleurgesteld. Maar ik geloof, dat de radio moet dienst doen bij onverwachte gebeurtenissen en ik houd er niet van, het zeemanswerk op te houden door oproepen te beantwoorden, ten zij het absoluut noodzakelijk is. Wanneer er behoefte aan is, zullen wij de radio zeer zeker gebruiken, maar ik hoop. dat ons langdurig zwijgen de luisteraars niet al te zeer zal ontmoedigen. (Nadruk verboden). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zonnestralen aan het strand Bzijn buitengewoon krachtig, en veroorza- ken licht hoofdpijn. Dan neemt U natuurlijk A5pirin-Tab!etten. Lel op oranje band en Bayerkruls. Prijs 75 cis. ONTVOERING; Op verzoek van de Kinderpolitie te Am sterdam werd Maandagavond te Delfzijl aan gehouden een 17-jarig meisje uit Amsterdam, dat door haar minnaar, die tijdelijk te Delf zijl werkzaam is, Zaterdag op zijn motor zon der voorkennis der ouders was meegevoerd, en in een logement te Delfzijl ondergebracht. Het kind zal weer naar haar familie worden overgebracht TENTOONSTELLING IN EEN SCIIOOL. A.s. Vrijdag, des middags van 24 en 's avonds van 7—9 uur, wordt in de school voor Voorbereidend Lager Onderwijs aan de Ternatestraat 16 een tentoonstelling van het werk der leerlingen gehouden. AFSCHEID A. J. MEIJERINK. Vrijdag zal de heer A. J Meijerlnk wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd af scheid nemen van de M. L. O. school aan de Jacobstraat als gymnastiekleraar. VIOOLCONCERT FR. BÜNGE. In den schouwburg Jansweg wordt a.s. Vrijdagavond een vioolconcert gegeven door den violist Fr. Bunge met medewerking van zijn 10-jarigen zoon Fritz Bunge (aan den vleugel Theo van der Pas). SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTER KWARTIER". Dinsdagavand kwart over zeven bracht het Jeugdfanfarecorps van de Speeltuinvereenl- ging ,Het Oosterkwartier" een serenade bij het echtpaar J. Veltmeijer, Zomervaart 22 B, ter gelegenheid van hun 45-jarig huwelijk. Het corps werd opgesteld in de Vijfhutzer- straat; gevolgd door een groote schare be langstellenden werd met muz ek naar de wo ning gemarcheerd, waar eenige pittige mar- schen werd gespeeld. Een zoon van het bruidspaar dankte voor de hulde, waarna nog een korte omgang door het kwartier werd gemaakt. Het jeugdige corp soogstte terecht veel succes. MGR. AENGENENT TE 'S-GRAVENHAGE. De bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, is Dinsdagavond in Den Haag ge komen voor de plechtige consecratie van de St. Teresiakerk op Rustenburg, zoo meldt de N.R.Ct. Van kerk en pastorie en van eenige huizen in den omtrek wapperde de vlag. De bisschop was vergezeld van zijn secretaris, den heer Van der Tuyn, pastoor Paul Kemper, den ar chitect Niv. Molenaar Jr., de leden van het kerkbestuur en het feestcomité. Een talrijke schare die zich voor de pastorie opgesteld had, juichte den bisschop toe, en een meisje bood hem een ruiker aan. LEEST NIET VERDER, alvorens "e he* formulier op de EERSTE PAGINA geteekend hebt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13