Ill DE BILT TIJDSCHRIFTEN. HERINGA &WUTHRICH,"- BLIKSEMBEVEILIGING Nieuwe uitgaven. HAARLEM'S DAGBLAD SAPPEMEER, 16 Juli (V D.) Gisteren is de heer T. Swlers, rustend landbouwer en voor zitter van de Landbouwvereeniging Borger en Tripscompagnie, in het Tripscompagnie- ster Diep geraakt. Hedenmorgen is zijn lijk opgehaald. De heer Swiers leed aan duizelingen. HET COLLEGE VAN B.ENW. VAN ZANDVOORT. DS. N. PADT STELT ZICH HERKIESBAAR. Door de raadsverkiezing is er een belang rijke wijziging gekomen in de samenstelling van den raad. Daarom is er nog "niets te voorspellen hoe het gaan zal met de wet- houdersverkiezing. Bekend is dat de heer F. Zwaan, die thans wethouder is, zich niet herkiesbaar gesteld heelt als raadslid. Wet houder Ds. N. Padt is evenwel als raadslid herkozen. Er is al getracht een combinatie te vinden voor een raadsmeerderheid, maar tot nu toe is men daarin niet geslaagd. Het is ons be kend, dat Ds. Padt zich, als hij over een meerderheid in den raad beschikt en zich vereenigen kan met zijn collega-wethouder, genegen is om opnieuw een benoeming tot wethouder te aanvaarden. DONDERDAG 16 JULI 1931 Mengelberg. Edna Richolson Sollitt heeft een boek over Mengelberg geschreven. Zij heeft een diep gaande studie van Mengelberg's werk ge maakt en zij is zelf een uitmuntend musi cienne, zoodat haar werk gezaghebbend is. Een aardig deel is het hoofdstuk De orkest wereld, waarin vermeldt wordt hoe hij in het buitenland ontvangen en geëerd'is. Het boek, van 8 foto's voorzien, verscheen bij H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem. De vertaling uit het Engelsch is van J. G. Marckelbach. Hoe Pieter Werkman Parijs heeft gedaan. Van de hand van H. G. Cannegieters is verschenen Hoe Piet-er Werkman Parijs heeft „gedaan". Het boekje is voorzien van teeke- ningen van Tjerk Bottema en is verschenen bij de uitgeverij C. A. Meer te Santpoort. De Jeugdleider. In het laatste nummer van dit tijdschrift schrijft Z. Stokvisch iets over de vrije Jeugd- vormïng in de Sowj et-Unie. Willy Harttorff vervolgt haar artikel over Jeugdorganisatie in Engeland. Verder vinden we het Rapport I van het onderzoek inzake jeugdtooneel, in gesteld door de jeugdtooneelcommissie van het N.J.T. meldt: Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 748.8 m.M. te Gro ningen. (Waarnemingen verricht in den morgen van 16 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt.) en voorspelt: matigen tot zwakken Westelijken tot Zuid-Westelij ken wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog eenige regen, iets war mer. Barometer Vorige stand 750 inM. Stand van heden 758 m.M. (Veranderlijk) Neiging: Vooruit. Opgave FA. KELP, Opticien Groote Houtstraat 137 Thermometer 16 Juli. Hoogste gisteren 63 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 64 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. Ondertrouwd: 15 Juli J. J. Merks en M. C. Zuidweg, C. P. Campfens en A. H. Fischer, C. de Visser en G. M. v. Grootheest, J. A. Klink en H. J. M. Janson, A. M, Engeman en W. Bruinsma, J. v. d. Vaart en A, Vos, M. W. de Nijs en H. J. Bos, P. W. aan de Kerk en J. Schouten, II. v. Blokland en C. J. Veenings, J. S. Oversloot en J. Steiger, A. de Vos en C. Willems, D. Zwaanswij k en A. v. Leeuwen, J. B. M. Dernison en M. C. A. v. Looij, J. Grootenboer en A. G. J. de Vries, A, W. Face en A. Bakker. T. de Jong en A. E. Kraijenhoff v. d. Leur, J. F. Wallekers -en M. J. Jansen. Getrouwd 15 Juli: S. J. Alt en J. Rutten; C. Spaargaren en H. W. Groeneveld: S. Lie- rens en B. Anholt; A. Klop en H. Boerwin kel: A. G. Barnhoorn en M. C. F. de Groot; A. A. v. d. Velde en J. Kuilder; W. P. Platei en C. M. Lamers; F. C. Koelemeijer en M. T. Lichtenberg; W. C. Leising en M. Marc- zak: J. C. Vintges en J. M. Wesseling; P. T. Schouten en J. P. M. van Reïjsen; L. J. v. d. Tweel en A. M. II. Schramm; W. H. A. I-Iettasch en B. J. Donselaar; J. Leenhouts en A. W. A. de Vogel. Bevallen 11 Juli; A. de Vosvan Zijverden, d.; 14 Juli A. M. van SchagenPeters, d.; 15 Juli: T. SchoutenKorff, z.; M. H. Molenaar van Bakel, z.; N. TeitsmaJongkees, d.; M. M. Willemsde Keizer, z. ZWEMMEN. NATIONAAL ZWEMFEEST „DE WATER RATTEN". Op Zondag 26 Juli zal in de nieuwe zwem inrichting aan de Houtvaart een groot na tionaal zwemfeest door de Waterratten wor den. georganiseerd. Aangezien D.W.R. een buitengewoon goeden naam heeft voor het organiseeren van wedstrijden, zal het Zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. Het programma bevat dames- en heeren-num- mers, o.a. estafett-e's, baanwedstrijden schoonspringen, waterpolo en komische nummers. Een gang naar de Houtvaart zal zeer zeker de moeite waard zijn. WATERPOLO R. D. Z.—ZIGNEA. De polowedstrijd R. D. Z.Zignea, die Woensdagavond in het Zwarte Plasje'te Hil- legersberg gespeeld zou worden, is uitge steld. ZEILEN. DE KAAGWEEK. Zooals te verwachten was, zijn ook voor de Kaagweek 1931, die Zaterdag begint, weer zeer veel inschrijvingen ontvangen. Toch is er, vergeleken bij vorige jaren, wel een kleine teruggang te bespeuren, maar de tegenwoor dige malaise in aanmerking genomen, be hoeft dit geen verwondering te verwekken. De regenbogen zijn bij deze Kaagweek zon der twijfel het hoofdnummer, voornamelijk dank zij de deelneming van twee Friesche zeilers. Reeds vroeger hebben dezen aan een Kaagweek deelgenomen en hebben toen blijk gegeven zeer gevaarlijke tegenstanders te zijn. Ongetwijfeld kunnen we nu dan ook tusschen hen en de Hollandsche matadors dezer klasse, Van Staveren en Van der Mey, zeer spannende races verwachten. De in schrijvers zijn: Kameleon, Van der Horst; Windekind, D. Oppenhuizen; Heimie, M. Hendriks; Maas, II. de Goederen; Holland, F. P. Bos; Jan, H. Veldhuizen; Hollandia, C. van Staveren; Karekiet, J. van Rijn; Duke, J. Jesse: de Leede III, W. v. d. Meij. Voor de B-afdeeling der regenbogen zijn 7 deelnemers ingeschreven. De nieuwe Bergummermeerklasse is ons leelijk tegen gevallen, van de toch naar schatting meer dan 200 bestaande bootjes van deze klasse hebben slechts zes ingeschreven; van hen noemen we alleen de eenige Haarlemsche deelnemer „de Malé" van J. L-ioni. De twaalf- voetsjollen komen beter voor den dag; 62 liefhebbers over drie afdeelingen verdeeld, om van de damesjollen nog niet eens te spreken. In de A-klasse zijn alle bekende cracks op het appèl, terwijl wij twee Haarlemmers op merken, Brand en mej. Alberts; de overigen zijn: S. de Wit, E. G. v. d. Stadt, J. H. v. d. Stadt, Zaandam; B. Maas, J. Maas, F. Gallë, Loosdrecht: P. J. J. Huybers, J. Karreman, Jac. Barzilay, W. A. de Ridder, Rotterdam; W. Haighton, D. Rutgers, W. van Troosten- burg de Bruyn, P. A. Wernirik, Den Haag; P. H. R. Borgerhof Mulder, Oegstgeest. Van de B-jollen, 24 deelnemers, noemen we mej. T. de Visser en Volkmann, Haar lem, die vermoedelijk de meederheid zullen moeten erkennen van zeer goede zeilers als, van Luyn, L. de Wit, Bouma, Bussemaker, Pluygers Jr. Ook in de C-klasse zijn twee Haarlemsche deelnemers mej. Visker en C. v. d. Mandele; van de kracht van hun tegenstanders allen juniores en beginnelingen is weinig te zeg gen, maar kansloos lijken zij ons niet. De animo voor de Sterjollen schijnt er geheel uit te gaan, slechts drie deelnemers, waaronder de Haarlemsche Aquarius, ge stuurd door mej. IJ. Trap of J. Trap. In de Treub klasse zijn weer dezelfde deelnemers als verleden jaar, C. Bernard, M. v. Breemen, C. W. de Visser Czn., en F. J. Bernard, allen uit Haarlem. De Vrijbuiters schijnen weer te herleven; een aantal van vijf deelnemers is voor deze klasse zeer veel. De strijd gaat hier waar schijnlijk tusschen Jan Bras, van Dorsman en de Jet, van A. IJkema, Leeuwarden. Voor de overige nummers zijn weinig in schrijvingen ontvangen, vijf 45 M2, vijf en zes damesjollen, respectievelijk A en B, vier Scheidejollen, twee Scherenkruisers, twee D-klassers zes Canadeesche kano's en vijf Kajaks. Laten we hopen, dat het dit jaar eens niet het traditioneele kaagweer wordt, maar echt heerlijk zomerweer. Hoe het ook zij, wij zijn overtuigd, dat ook dit jaar de Kaag week een succes zal zijn. HAARLEMMERMEER TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Woensdag zijn in Haarlemmermeer 2 kin deren verdronken. Het 6-jarig zoontje van den kruidenier M. van Tol wonende Leimui- derdijk, dat zich 's avonds in een onbe waakt oogenblik vlak bij de ouderlijke wo ning op een in de Ringvaart aan den kant liggende schuit had begeven en vermoedelijk over boord is gevallen werd levenloos uit het water opgehaald. Het bijna 2-jarig zoontje van den arbeider G. van den Bosch is 's middags in een bij de ouderlijke woing gelegen sloot geraakt. Hoe wel het onmiddellijk uit het water werd ge haald bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De ontboden geneesheer kon bij beide kinderen slechts den dood constatee- ren. HET 23e CONCOURS-HIPPIQUE. DE VOORKEURINGEN VOOR RIJ- VEREENIGINGEN EN POLITIERUITERS. Het Hoofddorpsche concours-hippique heeft langzamerhand een eerste plaats inge nomen onder de paardensportfeesten in den lande. Dit wordt algemeen erkend en telkens weder opnieuw bewaarheid. Reeds gedurende vele jaren heeft de naam van „Vooruit" ook ver over de grenzen geklonken en kwamen de beste paarden uit Zweden, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Spanje, Zwitserland, Hongarije, ja zelfs uit Argentinië elkaar in Hoofddorp bekampen. De vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer, die er zich op beroemen kan dat ze is gegroeid tot een machtige organisatie van internationale bekendheid en met de psar- denfokkerij als 't ware een soort „schakeling" vormt, heeft ook dit jaar weder hoewel ze door allerlei bijzondere omstandigheden over een zeer korten tijd van voorbereiding be schikte al het mogelijke in het werk ge steld om het concours-hippique zoo schit terend mogelijk te doen slagen. De buitenge wone opzet van dit jaarlijksch feest, waar immers het nuttige en leerrijke met het aan gename vereenigd gaan, geeft aan 't geheel steeds een groote bekoring tot welvaart en bloei van de paardenfokkerij. Want het is niet alleen een propagandistisch samenzijn ter bevordering van de Nederlandsehe hippi sche sport, maar in den waren zin des woords ook een echt Iandbouwfeest. waar bij de paar den liefhebbers den moed nog weer eens wordt aangewakkerd. Daarom gaarne een woord van hulde aan het energieke en ijverige bestuur van „Voor uit", dat ondanks ondervonden tegenspoeden, niet bij de pakken is gaan neerzitten, maar opnieuw den moed en durf heeft gehad om weder een concours te organiseeren. Paar densport en paardenfokkerij zullen er wel bij varen! De groote belangstelling die ook thans we der door het Koninklijk Huis en vele perso nen van gezag en invloed aan den dag is ge legd en het voornemen van den heer Com missaris der Koningin in deze provincie om het concours te bezoeken, stemden „Vooruit" bemoedigend en waren voor het bestuur een. aansporing te meer om op den ingeslagen, weg te blijven voortgaan. Het was Woensdag de dag vóór het con- cours-hippique reeds druk te Hoofddorp, alwaar op het gemeentelijk sportterrein, dat een oppervlakte van meer dan 5 hektaren be slaat, de voorkeuringen plaats hadden van de landelijke rijvereenigingen, alsmede van de ruiters der stedelijke politiekorpsen. Er moest worden gereden volgens het programma dat voor allen hetzelfde was en onder commando van de instructeurs. Leden van de diverse ruitervereeniglngen enz. woonden deze voorkeuringen bij. De uit slagen hiervan worden tijdens het concours- hippique bekend gemaakt. Telkens kwamen er tijdens deze voorkeuringen uit het Zuid- Westen regenbuien opzetten, die zich boven Hoofddorp ontlastten en/wel zoo overvloedig, dat het terrein drassig begon te worden en het voor de landelijke- en politieruiters niet mee viel om met de vurige paarden op de been te blijven. De deelnemers hebben zich echter kranig gehouden en er met energie toe mede gewerkt dat de keuringen tot een goed einde konden worden gebracht. Het concours. Het 23e concours-hippique is hedenmorgen; op het gemeentelijk terrein dat met z'n reusachtige tribune en de nieuwgebouwde manege een grootschen aanblik oplevert in een opgewekte stemming aangevangen. De officieele opening had plaats in „dë Beurs" te Hoofddorp, alwaar het bestuur van „Vooruit" met genoodigden was bijeenge komen. Wijl het concours weder op één dag wordt gehouden en er ter verzekering van een vlot te en algeheeie afwerking van het program ma als 't ware geen minuut te verliezen is, werd een veel tijd inbeslag nemende ope ningsrede achterwege gelaten en een kort woord gesproken, waarbij aan allen een har telijk welkom werd toegeroepen. In optocht ging men met de muziek van de Artillerie te Amersfoort voorop, naar het terrein, alwaar met de afwerking van het programma werd begonnen. Het aantal toe schouwers was toen nog wel niet groot, maar groeide toch spoedig sterk aan. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris der Ko ningin in deze provincie en verschillende andere en militaire autoriteiten. Aan de lunch, die tijdens de pauze in de Beurs gehouden werd. werden door den voor zitter woorden van dank en waardeering ge sproken tot den heer Röell, het ten zeerste op prijs stellende dat hij van zijn belangstelling in dezen voor Haarlemmermeer zoo belang rijken dag heeft doen blijken, door op het concours tegenwoordig te willen zijn. Verder werd dank gebracht voor de van het Konink lijk huis ondervonden belangstelling, voor den gröoten steun van verschillende zijden ondervonden en de schitterende deelname. Van wege de afd. Haarlemmermeer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" maakten eenige jongedames zich verdienstelijk met den verkoop van een bloempje ten baté van" de wijkverpleging in deze gemeente. UITSLAGEN VAN HEDENMORGEN. No. 1. Eenspannen dekhengsten (goedge keurd landbouwtuigpaard). Eerste prijs D. v. Wieringen te Abbenes met „Derenes". Tweede prijs dezelfde met „Griedel". Derde prijs G.- van der Gritf te Houten met „David". Vierde- prijs Vereeniging „Ons Belang" te Nieuw- Vennep met „Ienus". No. 2 Eénspannen Tuigpaard, in Nederland geboren. Eerste prijs R. K. Velstra te Mars- sum met „Elza". Tweede prijs Gebr. Van der; Haar te Zeist met „Umberto". Derde prijs D, Gelderman te Oldenzaal met „Tunney". Vier de prijs Mevr. C. Dentz Van SchaickMarloffi te Amsterdam met „Seducer", No. 3. Dresssuurproefklasse B (individueel); Kampioenschap van Noord-Holland. Afdee- ling A, landelijke ruiters. Eerste prijs G. Clay met „Cora" van de Landelijke Rijvereeniging kapitein Van der Wal, te Hoqfddorp. KIEZERSLIJSTEN. Op de kiezerlijsten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, gevestigd te Haar lem, zijn voor zooveel de gemeente Haarlem mermeer betreft, geplaatst voor het groot bedrijf 20 en voor het kleinbedrijf 375 namen' van kiezers. GRAANBEURS. Woensdag, werd te Hoofddorp de Graan- beurs gehouden in verband met het Don derdag aldaar te houden concours-hippique. Er was ditmaal weinig aanvoer, zoodat er niet veel te noteeren viel. Groene erwten 7 a 9, Karwij 21 a 22; Blauwmaanzaad, 33 a 34. VEILIN GS VEREENT GIN G. Van wege de Veilingsvereeniging „Haar lemmermeer" werd Dinsdag op het terrein van de Beurs te Hoofddorp de eerste veiling van vroege aardappelen gehouden, waarvoor een groote belangstelling aan den dag werd gelegd en waarbij 't aan kooplust niet ont brak. Aangemoedigd door dit succes, ligt het in 't voornemen van het bestuur om in de volgende week drie veilingen te houden en, verder niets onbeproefd te laten voor een spoedige verwezenlijking van het plan tot uitbreidingen der veilingen met groenten en fruit, zoodat er veel reden is om te ver wachten dat deze veilingsvereeniging een goede toekomst tegemoet gaat. Wie niet groen is,- maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van „ONZE GROENTJES" IN HAARLEM'S DAGBLAD. (Adv. Ingez. Med.) HET ZOMERFEEST DER V.A.R.A. DE KOPSPIJKERTJS. HILVERSUM, 16 Juli. De Politie te Hilver sum verzoekt aan het Persbureau Vaz Dias mede te deelen: Gelijk reeds eerder gemeld, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag jl„ den nacht voor het V.A.R.A.-feest, waarschijnlijk per auto, motorrijwiel of rijwiel, op verschillende toegangswegen tot Hilversum enorme hoe veelheden spijkers met platte koppen ge strooid, tengevolge waarvan een groot aan tal motorrijtuigen en rijwielen lekke banden bekwamen. Volgens de laatst ingekomen be richten zou o.a dien nacht op den weg van Utrecht naar Maartensdijk een twintigtal jeugdige wielrijders, onder leiding van drie oudere personen, gezien zijn, die achter op hun rijwielen bakken spijkers vervoerden en deze op den weg uitstrooiden. De Commissaris van Politie te Hilversum, verzoekt allen, die eenige inlichtingen hier omtrent kunnen verschaffen, hen ten spoe digste daarvan mededeeling te doen. Ook zal hij er prijs op stellen te vernemen wie deze kopspijkertjes in pakken, kort vóór 12 Juli jl. heeft verkocht. ONZE BADPLAATSEN EN DE DE DUITSCHE CRISIS. TE ZANDVOORT GEEN MOEILIJKHEDEN. In eenige Belgische badplaatsen zijn in de laatste dagen moeilijkheden voorgekomen, omdat er Belgen waren die weigerden van de Duitsche batgasten marken in betaling te nemen. Wij hebben te Bandvoort geïnformeerd of oordaar moeilijkheden ontstaan zijn. De Commissaris van Politie, de heer F. B. Lo- vink, verzekerde ons, dat men te Zandvoort leeft alsof er geen Duitsche crisis is. Toch zijn er zeer veel Duitsche badgasten; het juiste aantal is niet bekend, maar in elk ge val ver over de duizend. De Zandvoorters nemen zonder bezwaar de marken in beta ling, de banken doen het trouwens ook. Het is natuurlijk mogelijk dat enkele Duitschers, die anders geregeld geld uit Duitschland toegezonden krijgen, den laatsten tijd geen geld gekregen hebben, in verband met de geldmoeilijkheden in Duitschland. Tot heden is er evenwel niets vernomen van een ontijdig vertrek van Duitsche gasten. In andere Nederlandsehe badplaatsen, Scheveningen, Katwijk en Noordwïjk zijn ook geen moeilijkheden in verband met de Duit sche geldcrisis voorgekomen. DE HANDEL IN MARKEN. AMSTERDAM. 16 Juli (V. D.) Door de ver eeniging voor den Wisselhandel is bepaald, dat eerst van „werkdagen" in den zin van het reglement voor den wisselhandel sprake kan zijn. wanneer het normale uitbetalin'gs- verkeer ten aanzien van valuta-affaires door de banken in. Duitschland zal zijn hervat. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. JUBILEUM E. OVERBEEK. De heer E. Overboek herdenkt heden den dag, waarop hij 25 jaar geleden in gemeente dienst trad, de laatste tien jaar als con cierge aan school 25 op het Leidschcplein. In een der lokalen van dit gebouw dat ter gelegenheid van dit feit versierd was, is de jubiiaris hedenmorgen gehuldigd. Het hoofd der school, den heer P. Kion richtte hier het eerst het woord tot den jubilaris. Spreker feliciteerde hem van harte met het feest en gaf vervolgens een terugblik op de afgcloopen 25 jaar. Spreker zeide overtuigd te zijn, dat de heer Overbeek, ondanks de vele tegenslagen, die hij ondervonden heeft, dezen dag t-och met een gevoel van dankbaar heid vervuld moet zijn. In de tien jaren, dat hij als concierge werkzaam is geweest, heeft spreker hem leeren kennen als een eerlijk correct en trouw ambtenaar en als iemand met veel menschenkennis. De heer Kion roemde net in den jubilaris, dat deze steeds zijn best heeft gedaan volgens zijn beginse len te leven en te handelen. Namens het personeel bood spreker een rookstel aan. Daarna sprak de heer H. de Lugt, als af gevaardigde van Openbare Werken. Deze memoreerde de goede samenwerking tusschen dezen dienst en den heer Overbeek, wat be treft het onderhoud van de school. Spreker schonk den jubilaris een mand fruit. De heer A. van Driel, directeur van de Ge- meentereniging herdacht den tijd, dat de heer Overbeek voor het eerst in gemeente dienst trad en wel bij de reiniging. Hij in- teersseerde zich toen reeds buitengewoon voor socialen -arbeid en had invloed, doordat hij de kracht van het voorbeeld bezat. Spre ker zegde hem dank voor alles, wat hij ge durende die 15 jaar voor de reiniging ge weest was. „Nog steeds", aldus de heer Van Driel, „hooren wij bij ons den naam van Overbeek noemen". Als hoofdbestuurder van den Alg. Ned. Ambtenaarsbond bracht spreker den jubilaris dank voor zijn arbeid -in het afdeelingsbe- stuur. Namens deze af deeling sprak de heer Reïn- hart den jubilaris toe. Deze spreker kenschetste den heer Overbeak als een groote kracht op organisatorisch ge bied. Zijn adviezen worden door het bestuur steeds op hoogen prijs gesteld. De heer Reinhart bood een bloemstuk aan. Achtereenvolgens voerden hierna nog het woord de heeren Wijkhuizen, namens het Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimo nium", Eylders, namens de daaraan verbon den woningstichting (van beide lichamen is de heer Overbeek bestuurslid), Plooyer, na mens de oudercommissie en tenslotte de heer De .Wijs namens de oudercommissie 3U U De Wijs namens den Haarlemschen Christe- lijken Besturen Bond. De laatste spreker her innerde aan het vele belangrijke werk, dat bond heeft gedaan, alsook als bestuurslid de heer overbeek als voorzitter van dezen van den Raad van Arbeid en lid der Commis sie tot bestrijding van de werkloosheid uit de burgerij. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde spreker den jubilaris een ets. De heer Overbeek dankte de qprekers voor hun hartelijke woorden. Hij zeide, dat de mooiste tijd uit zijn loopbaar, de tien jaren aan school 25 zijn geweest, vooral omdat de samenwerking met het hood fen het perso neel altijd, zoo bijzonder goed is geweest. Hiermede was de plechtigheid (beëindigd. Van de gemeente Haarlem heeft de jubi laris het gebruikelijke geschenk ontvan gen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2