IJMUIDEN arro's HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 18 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN STEUN VOOR WERKLOOZE ZEEVISSCHERS. DE REGELING TE EGMOND AAN ZEE. Naar het bestuur der IJmuider Federatie ons mededeelt is het eindelijk te Egmond aan Zee tot een definitieve steunregeling gekomen. Deze dagen besloot de Raad dier gemeente om vo.or gehuwden en kostwinners, die uit sluitend op de kas-uitkeering (f 1,70 per dag) aangewezen zijn, de volgende regeling te treffen: drie dagen werk bij de werkver schaffing en drie dagen kasuibkeering te- samen f 14.70, daarboven voor het eerste kind f 1.80, voor het tweede f 1.60, v.oor het derde f 1.40 en voor elk volgende kind f 1,20 toe slag onder aftrek van twee derde van de overige gezinsinkomsten. Het bestuur van genoemde organisatie teekent hierbij aan, dat deze regeling wel eenigszins zonderling is en in de praktijk nog wel aanleiding zal geven tot eenige moeilijkheden, in ieder geval is hier na ja ren van steeds sterker aandrang eindelijk een regeling van beteekenis tot stand geko- 111 Voor ongehuwden wordt nog in het geheel inlets gedaan, terwijl de vraag in welke po sitie de van de werkloozenkas uitgetrokke- nen zullen komen te verkeeren, nog niet beantwoord is. Van belang is nog te weten dat van de te Egmond wonende zeelieden 325 georgani- heerd zijn in de IJmuider Federatie, di. on geveer 85 pet. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be tover de week van 4 t/m 10 Juli werden aan 151 (143) werklooze opvarenden uitkeering verstrekt tot een totaal bedrag van f 750.70 (f 1375.25). Dit aantal was als volgt over de verschillen de gemeenten verdeeld: 72 Velsen, 27 Egmond, 8 Katwijk, 18 Scheve- tiingen, 26 overige gemeenten. Aan het einde der verslagweek waren in to taal 1061 (517) zeelieden uitgetrokken en wel: 388 (138) Velsen, 227 (103) Egmond, 94 (40) Katwijk, 171 (121) Scheveningen, 181 (115) overige gemeenten. Gedurende genoemde week werden 16 nieu we werkloosheidskaarten uitgereikt, waardoor het v.m. 1 Januari 1931 totaal aantal uitge reikte kaarten steeg tot 1677. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van het yorig jaar. Van 1 Juni 1931 af wordt door het Fonds 50 pet. van de reglementaire uitkeering ver strekt. WEEKOVERZICHT. OPLEVING DER VISSCHERIJ. Deze week Is er een en ander te constatee- ren, dat wijst op een opleving in de visscherij Verschillende motor-loggers zijn van de trawlvisscherlj binnengebleven, om in gereed heid te worden gebracht voor de haringvis- scherij. Gedeeltelijk verwondert dit wel eenigszins, 'daar toch voor de motor loggers de trawlvis scherlj heel goed is geweest; er zijn althans heel wat besommingen in het afgeloopen sei zoen boven de duizend gulden geweest en het gemiddelde per reis kunnen wij gerust boven de vijfhonderd gulden schatten. Toch is het toe te juichen, dat deze motor-loggers nu af snijden gaan voor de haringvisscherij en ge let op de prijzen en vangsten van de paar stoom-haringloggers welke we hier al hebben binnen gehad, is er wel eenige hoop op een goede teelt voor de motor-haring-loggers. Dat deze loggers uit de trawlvisscherij gaan komt nu ook weer ten goede aan de stoonitrawler- ïeederijen;er zijn al heel wat opgelegde schepen weer uitgevaren en er worden weer andere op geknapt om ook weer eens een kansje te gaan .wagen. De stoomtrawlers van de Westkust hebben !n de afgeloopen week ook tamelijk goede be sommingen gemaakt (f 6600 en f 6800); er worden nog eenige Westkusters binnen ver wacht en in verband met de prijzen der visch wordt verwacht, dat zij het wel tot een goede besomming zullen brengen. De vischprijzen van alle soorten zijn in de afgeloopen week omhoog gegaan, schelvisch tot f 46 en de kabeljauw zelfs tot f 88 per kist. Dus alles bij elkaar genomen ziet het er zoo heel slecht niet meer uit. De IJM. 17 die van zijn tweede reis der snurrevaad-visscherij is binnen geweest heeft er al weer niet. veel van kunnen maken, daar een Deensche rao- torkotter binnen enkele dagen aan een be somming van i' 1600 wist te komen; de schol door deze vaartuigen aangevoerd was dan ook yan heel mooie kwaliteit. De IJM. 17 is nu weer naar de snurrevaad- visscherij vertrokken en nu met een deskun dige aan boord, Gehoopt wordt, dat het voor de Hollanders ook een voordeelige visscherij zal worden, welke zich dan toch zeer spoedig zal uitbreiden. ZIEKENFONDS „VELSEROORD". Het Ziekenfonds „Velseroord" hield zijn jaarvergadering, welke zeer druk bezocht was, in café „Flora". Aanwezig waren de aan het fonds verbonden geneesheeren dr. A. Ooster wij k en dr. A. van Leusen alsmede B. Paerl, tandarts. De voorzitter, de heer A. v. d. Corput, heet te in zijn openingswoord allen welkom en sprak zijn voldoening uit over de groote be langstelling. Hierna werden de notulen zoomede de ver slagen van den secretaris en van den pen ningmeester na enkele opmerkingen goedge keurd. Het verslag van den penningmeester gaf een totaal van ontvangsten aan van 58017.48 De belangrijkste uitgaven waren de salaris sen van geneesheeren en tandartsen zijnde 27372.78, ziekenhuisverpleging 14439,30, hulp van specialisten f 3675,40, loonen, grati ficatiën en verzekeringen 6483,57. In de zie kenhuizen werden 211 personen opgenomen, waarvan het aantal verpleegdagen 4164 be droeg. Het aantal verzekerden vermeerderde met precies 500. Het verslag van den secretaris sprak met groote waardeering over de medewerking van de H.H, doktoren en de directies der zieken huizen, speciaal die der St. Anthonius (Stichting te IJmuiden en het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. Uitvoerig gaf het een overzicht van de vele werkzaamheden van het bestuur en de uitstekende onderlinge samenwerking. De agenda werd vlot afgewerkt, doch het bestuursvoorstel: 4% der totale inkomsten, zijnde 2200 per jaar, aan het dagelijksch bestuur te verstrekken de vergoeding, lokte een uitgebreide gedachtenwisseling uit. Op voorstel van eenige leden werd besloten deze vergoeding voor 2 jaar te verstrekken. Het bestuur moet op de volgende jaarvergadering met nieuwe voorstellen komen. De aftredende bestuursleden, de heeren van Bodegraven en Wagenaar werden met meer derheid van stemmen herkozen. De voorzitter, de heer v. der Corput moest wegens vertrek bedanken en in zijn plaats werd tot voorzitter gekozen de heer J. J. ste vens. De heer A. v. d. Corput, die vanaf de oprichting van het Ziekenfonds bestuurder geweest is, waarvan 15 jaar voorzitter, werd door dr. Oostenrijk namens de medici en dooi den heer van Bodegraven namens het be stuur hartelijk toegesproken. Verder sprak de heer van Rooyen als mede oprichter en oud-bestuurslid namens de leden een hartelijk woord tot den scheiden den voorzitter. HET VACANTIE-KINDERHUIS AAN DEN GROENEWEG. HET EERSTE LUSTRUM. Het vacantie-kinderhuïs aan den Groene- weg bestaat a.s. Zondag 5 jaar. De vele stads kinderen, die daar eenigen tijd vertoefd heb ben, denken nog steecis dankbaar aan dien genotvollen tijd terug. Dit eerste lustrum zal gevierd worden met het geven van een matinée op Zondag 19 Juli a.s. van 24 uur. Daarvoor is het „Eer ste Ned. Krontjong Orkest" uit Amsterdam geëngageerd. Eenige leden van dit ensemble, de heeren R. Schardt en Zanbeek zullen de aanwezigen nog vergasten op eenige liedjes. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen: 17 Juli: Deensch, Thytr, Londen. Noorsch, Bor, Antwerpen. Ned., Ajax, Malga. Ned., Nero, Hamburg. Ned., Willy, Goole. Duitsch, Pylades, Danzig. Ned,, Gouwstroom, Tohi. Ned. motor, Rotterdam, Bataropgh. Lett., Everelsa, Veitsilusto. Ned., Zeus, Lissabon. Ned., Amstelland, Hamburg. Zweedsch, Patrla, Rotterdam. Vetrokken naar: Eng. Tringa, Liverpool. Zweedsch, Borg, Luleja. Spaansch, Ulia, New-Castle. Spaansch, Insebiader Valla, Immïngham. Noorsch, Vestland, Thyne. Ned., Venezuela, Barlafcos.. Duitsch, Freiburg, Hamburg. Eng., Glaucus, Londen. Ned., Trajanus, Halga. Ned., Odysseus, Kopenhagen. NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. De motorlogger „Corn, de Boer Jr." IJm. 268 van de vereenigde exploitatie mij. wordt voor de haringvisscherij gereed gemaakt. De stoomdrifber „Flora" IJm. 501 vertrekt Maandag a.s. wederom naar de haringvis scherij, na Vrijdag j. met 32 last haring te zijn binnen gekomen. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawler „Heracles" IJm. 196 en „Mies en Truus" IJm. 119, beide van de Ver eenigde exploitatie maatschappij, vertrekken na eenigen tijd opgelegd geweest te zijn, weer naar zee om de vischvangst uit te oefenen. MET SCHADE BINNEN. De nieuwgebouwde stoomtrawler „Wie lingen" Ro. 9 van de N.V. Nederlandsche Zeevisscherij is met machineschade te Bel fast binnen geloopen. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Spaansche s.s. „Ulia" is na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogoveribedrij f IJmuiden, Vrijdagmorgen in ballast naar Newcastle vertrokken. Het passagiersstoomschip „Venezuela" van de K.N.S.M, is Vrijdagmiddag met passagiers en stukgoederen naar West-Indië vertrok ken. Het Duitsche s.s. „Industria" ligt in lading te Oxelosund en zal binnen enkele dagen vandaar vertrekken met een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden. Het Zweedsche s.s. „Patrla" beladen met stukgoederen heeft Vrijdagavond bij binnen komst van Rotterdam aan het Hoogoven- bedrijf IJmuiden, een partij ruwijzer voor Zweden bijgeladen en is daarna opgevaren naar Amsterdam, om aldaar eveneens bij te laden. Het Ned. motortankschip „Rotterdam" van de A. P. C. met een lading petroleum en ben zine van Baton Rouge naar Amsterdam pas seerde Vrijdagmiddag de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 83 dM. BEVERWIJK OPENING KENNEMER OUDHEIDKAMER. Donderdag Is de Kennemer Oudheidkamer welke is ondergebracht in een der lokalen van het raadhuis, officieel geopend. Van de uitnoodiglng, welke was uitgegaan van het bestuur der Stichting „Kennemer Oudheid kamer", opgericht ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van den gemeente secretaris op 3 Nov. 1930, hadden velen ge bruik gemaakt, o.m. merkten wij op mevrouw Van Loenen, burgemeester jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, de wethouders K. Steyn en C. A. Zwager, enkele leden van den gemeenteraad, den heer L. Dresch, archivaris der gemeente Alkmaar en conservator van het oud-archief der gemeente Beverwijk, r tevens adviseur der stichting en de bestuur- 4 ders. De voorzitter der Stichting „Kennemer- Oudheidkamer, de heer J, W. A. C. van Loe- INGEZONDEN MEDEDEELINGEL a 60 Ct«. per regel. Niet te bitter-niet te zoet J nen, gemeente-secretaris, dankte in de eer ste plaats den gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en den burge meester persoonlijk voor hetgeen zij hebben gedaan om de Oudheidkamer een behoorlijk onderdak te verschaffen. Deze gastvrijheid, alsmede het geldelijk offer voor het stich tingsfonds worden door spreker op hoogen prijs gesteld. De beteekenis van het nu ge plante twijgje zal naar spr. vertrouwde de burgerij duidelijk zijn en het doen erken nen, als een nieuw bezit der gemeenschap. Spr. drong aan op aller medewerking om de groeikracht te bevorderen. Ondanks de eeuwenoude geschiedenis van Beverwijk zijn er slechts weinig historische voorwerpen overgebleven, een reden te meer om te trachten bijeen te brengen, wat niet verloren ging. De heer Dresch herinnerde aan de met zoo'n groot succes bekroonde historische f tentoonstelling tijdens de in 1927 gehouden jubileumfeesten. Deze voor een plaats als Beverwijk merkwaardige verzameling van histoi-ische voorwerpen is door duizenden met belangstelling bezichtigd. Bij enkele ingezetenen is de liefde voor de historie voortgeplant, waardoor men tenslotte kon overgaan tot stichting eener Oudheidkamer. Burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Lin schoten verklaarde, dat gemeenteraad en gemeentebestuur gaarne hun medewerking verleenden en ook zullen blijven geven voor de instandhouding van de kamer, die zij gaarne voor een semi-gemeentelijke instel ling zullen houden. Het gezelschap bezichtigde daarna met veel belangstelling de keurig ingerichte Oudheidkamer, die weliswaar een uit den aard der zaak nog zeer bescheiden, maar niettemin een welgeordende en interessante collectie historische voorwerpen telt. De aanwezigen gaven hun groote ingeno menheid te kennen met hetgeen hier door eendrachtige samenwerking was bereikt en complimenteerden den heer Van Loenen met de verwezenlijking van diens reeds lang gekoesterden wensch. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van het bestuur der stichting, om de Oudheidkamer op eiken Woensdag van 11—12 v.m. en van 24 uur n.m. voor het publiek open te stellen. DE WINKELSLUITING. In verband met de invoering van de nieuwe wet op de winkelsluiting hebben B. en W. den Raad voorgesteld bij verordening te bepalen, dat de winkels in deze ge meente op werkdagen tusschen 12.30 en 1.30 n.m. gesloten moeten zijn. Dit gebod zal niet van toepassing zijn op winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak eet- of drinkwaren worden verkocht bestemd voor onmiddellijk gebruik en op sigaren winkels, HET VUURWERK OP KONINGINNEDAG. De vereeniging „Koninginnedag" heeft aan den gemeenteraad verzócht om een bijdrage van f 300 in de kosten van een op 31 Aug. a.s. af te steken vuurwerk. Even als Vorig jaar stellen B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken. In 1930 heeft de raad deze bijdrage ten slotte wel verleend, doch de vereeniging was er toen niet meer mede gebaat, omdat de vuurwerkfabrieken de order niet meer konden uitvoeren. DE HEER C. A. ZWAGER OPNIEUW IN DEN RAAD. Zal hij geroyeerd worden door de R.K. Staatspartij? Onze correspondent schrijft: Naar wij vernemen heeft ook de heer C. A. Zwager, wethouder, aan den voorzitter van het hoofdstembureau bericht gezonden, dat hij zijn benoeming tot lid van den gemeente raad aanneemt. Ook de geloofsbrieven waren ter bevoegder plaatse ingekomen. De aftredende wethouder verkreeg n.l. bij de destijds gehouden stemming voor de rang orde der candidatenlijst van de R.K. Staats partij een niet-verkiesbare plaats. Hij werd bij de op 24 Juni j.l. gehouden gemeenteraads verkiezing echter niet voorkeurstemming ge kozen. De heer Zwager had evenals alle andere candidaten der R.K. Staatspartij, vóór de candidaatstelling met zijn handteekening een verklaring moeten bekrachtigen, dat hij ge noegen zou nemen met het hem op de can didatenlijst toe te kennen rangnummer en dat hij geen zetel bij voorkeursetemming zou aanvaarden. Het wordt in RK. kringen waarschijnlijk geacht, dat de heer Zwager als lid der R.K. Staatspartij zal moeten worden geroyeerd, waardoor hij ook niet langer deel zou kunnen uitmaken van de R.K. Raadsfractie. De politieke situatie in den raad zal er niet gemakkelijker op worden en in het bijzon der zal dit van invloed moeten zijn op de benoeming van wethouders. Het is bij den huldigen toestand dan ook niet mogelijk een inzicht in de verdeeling der beide wethouders zetels te verkrijgen, te minder, wijl door de verschillende politieke groepen hieromtrent nog geen overleg is gepleegd. De heer Zwager heeft reeds 30 jaren achtereen zitting in den gemeenteraad als af gevaardigde van de RE. Staatspartij. VELSEN DE A.S. WETHOUDERS. VERKIEZING. CONFERENTIES. De rechtsche raadsfractie (zijnde de Anti- revolutionnaire, de Christelïjk-Historische, de Roomsch-Katholieke, waaronder ook de lijst Handgraaf) zullen op Woensdag 22 Juli een gecombineerde vergadering houden, ten einde de houding te bepalen bij de samen stelling van het nieuwe college van B. en W. De Christelijk-Historische, de Roomsch- Katholieke en de sociaal-democratische raadsfracties .zullen op Vrijdag 24 Juli a.s. bijeenkomen, ten einde een bespreking te houden over de samenstelling van het nieu we college van B, en W. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 21 Juli 7931, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-inkomende leden. 3; Aflossing per 1 September 1931 van een geldleening, oorspronkelijk groot f 714.000 en per resto groot f 478.000, en aangaan van een nieuwe leening terzake. 4. Goedkeuring van de 2e suppletoire be grootingen van de Algemeen Burgerlijke In stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de R.K. Burgerlijke Instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon, dienst 1931. 5. Wijziging van het raadsbesluit van 13 Mei 1930, no. 10, inzake verkoop van grond. 6. Verleenen van ontheffing van het be paalde in artikel 67, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening. 7. Vaststelling van straatnamen. 7a. Verkoop van grond. 7b. Oprichting eener daghuishoudschool te IJmuiden. 8. Voeren van verweer tegen een inge stelde rechtsvordering. 9. Prae-advies omtrent het verzoek van de Vereeniging voor Lager en Meer Uitge breid Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag te IJmuiden, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de onder haar beheer staande Marnixschool aldaar. 10. Prae-advies omtrent het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van den Heiligen Gre- gorieus te IJmuiden om de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor de verandering van inrichting der onder zijn beheer staande R. K. Meisjesschool aan de Kerkstraat, aldaar. 11. Vaststelling van een verordening op de winkelsluiting. 12. Verleenen van een concessie voor het expioiteeren van een localen autobusdienst IJmuiden-Velsen. 13. Verleenen van een bijdrage in de kos ten van exploitatie van ziekenauto's. 14. Prae-advies op het voorstel van de le den, de heeren J. A. Dalmeijer, S. Baarda en P. Boesman, inzake uitbreiding van het tandheelkundig onderzoek op de scholen tot tandheelkundige behandeling. 15. Rapport van de Commissie tot onder zoek van het vraagstuk der Oeververbin ding te IJmuiden. 16. Benoeming van: a. een leeraar in vasten dienst aan de Ge meentelijke Visscherijschool; b. een lid van de R.K. Burgerlijke Instel ling van Maatschappelijk Hulpbetoon (vaca ture Th. Dam) HILLECOM DE NIEUWE RAAD. Alle gekozenen voor den nieuwen ge meenteraad hebben de vex*eischte verklaring ingezonden dat zij hunne benoeming aanne men. De heer v. d. Loo had oorspronkelijk zijn verkiezing door voorkeurstemmen niet aan vaard, zodat de heer Selhorst in zijn plaats kwam. Deze heeft bericht door vertrek uit de gemeente niet in aanmerking 'te willen komen terwijl ook zijn opvolger, de heer L. van Dijk bedankt heeft. De heer v. d. Loo komt nu als no. 10 toch aan de beurt en heeft daarop het raadslidmaatschap aan vaard. WEGVERBETERÏNG. Donderdag a.s. heeft een bijeenkomst plaats tusschen de aangelanden van de Vee- nenburgerlaan en het Gemeentebestuur, ten einde te trachten tot overeenstemming te komen inzake de verbetering dier laan. Het ligt namelijk in de bedoeling dezen weg in aansluiting met het Lissesche ge deelte te verlagen en te verbreeden, zoodat een flinke toegangsweg naar het dorp wordt verkregen. De nieuwe weg wordt c.a. 2 Meter breeder, terwijl verschillende bochten zullen verdwij nen. DE NIEUWE WEGVERLICHTING. De kort geleden beschreven nieuwe wegver- lichting zal binnenkort nog eens worden her haald doch dan op grootere schaal. Daartoe zullen nog een twaalf-tal palen worden geplaatst aansluitende aan de 8 reeds bestaande. Mocht deze proef evengoed uitvallen als de eerste dan zullen deze lampen voortdurend in gebruik blijven. EEN WRAAKNEMING? Bij den heer Groot, schoenhandelaar alhier is des nachts een groote spiegelruit ingegooid. Naar alle waarschijnlijkheid moet de oorzaak gezocht worden in het feit, dat de heer Groot als voorzitter van het Armbestuur niet be reid was den vermoedelijken dader te steu nen. De vermoedelijke dader heeft nog niet bekend. AUTO-ONGELUK. Op de Leidschestraat bij de Steenfabriek heeft een ernstig ongeluk plaatsgevonden. Een motor-rijder kwam in botsing met een vracht-auto, waarbij het motorrijwiel totaal werd vernield. De berijder werd ernstig ge wond en per auto naar Haarlem vervoerd. De oorzaak moet worden gezocht in het onbe suisd rijden van den. motorbestuurder. LISSE AANRIJDING Vrijdagmiddag wandelde een Engelsch echt paar, vergezeld door den heer B. uit Lisse, al hier over het trottoir in de nabijheid van het gemeentehuis. Een uit de richting Leiden komende groote touring-car, thuisbehoorende in Schevenin gen, reed zoo dicht langs het trottoir, dat de Engelschman werd aangereden. Hij kreeg kneuzingen en ontvellingen en liep ook kleer scheuren op. Proces-verbaal is tegen den be stuurder opgemaakt. VOETBALCLUB. De protestante voetbalclub „Excelsior" te Lisse is, in verband met meer gelijknamige I clubs, en het spelen in N.V.B.-verband, om- I gedoopt in „L.R.C," (Lisser-Racing-Club)I DE BOOTTOCHT VAN SNEL VERB AND. De Eerste Hulpvereeniging Snelverband had op Woensdag voor de volwassen maatschappelijk misdeelden een boottocht gearrangeerd. Aan het Spaarne bij de Lieve Vróuwekerk lag de versierde boot gereed om een zestigtal dezer patiënten, benevens ge leiders bestuurders en verdere bemanning mede te voeren. Pluvius keek met een somber gezicht op de feestgangers neer en wenschte aan dat feest ongevraagd een werkzaam aandeel te nemen. Maar ondanks dezen waterval, is het feest toch niet in het water gevallen, doch is een onvergetelijke dag voor de vele mis deelden alsook voor hen die dagen en nachten, beschikbaar hadden om tot het welslagen mede te werken, geworden. Het Politiemuziekcorps zette al dadelijk met een vroolijke marsch in en de talrijke belangstellenden die hun familieleden uitge leide deden kwamen daardoor mede in stem ming. Talrijke auto's brachtén de patiënten naar de boot en het mag wel in het licht gesteld worden dat de Haarlemsche ingezete nen, zoowel arm als rijk, niets onbeproef lieten om deze misdeelden een onvergete- lijken dag te bezorgen. Het was het eerste jaar dat men met vol wassenen een boottocht zou maken, daar voorheen gedurende vijf jaar de kinderen van dit voorrecht mochten genieten. Het be stuur van de Eerste Hulp-vereeniging Snelver band nam echter het initiatief om met be hulp van de Bootcommissie tot dit doel te geraken en het streven had succes, want de ijverige bootcommissie met haar wakkeren secretaris, den heer Visser, die alles regelde zat er niet bij stil, maar had weldra met haar dappere schare het zoo ver gekregen, dat voldoende middelen, zoowel in baar als in natura, aanwezig waren om het welsla gen te verzekeren. Ondanks de striemende regen, hagel, don der en bliksem, welke de schepelingen ge durende hun tocht dreigden, was er een vroolijke stemming. En niet het minst heeft daartoe bijgedragen de welbekende Louis Contran, de Amsterdamsche Humorist, die zijn toepasselijke voordrachten alsook zijn humor beschikbaar stelde om de lachspieren in beweging te brengen. En juist Louis Con tran heeft de regen getrotseerd en door zijn optreden er de gulle feeststemming ingehou den. Op Schiphol stond een keurige lunch ge reed die zich heerlijk liet smaken, ofschoon reeds aan boord zooveel versnaperingen wa ren uitgereikt, dat van leege magèn geen sprake kon zijn. Maar een heerlijk soepje met slaboontjes, Kalfsoesters, aardappeltjes en tenslotte een stuk taart, laat zich na een vochtigen boottocht van ongeveer twee en een half uur, wel genieten. De welwillend beschikbaar gestelde toerlng- car, bracht de gasten langs het vliegterrein en met welgevallen werden de wonderen der techniek door de opgetogen patiënten in oogenschouw genomen. Jammer daW ook daar de regen zijn aandeel opeischte en zich op waardige wijze presenteerde. Daardoor kon den de velen niet uit de Car worden gedra gen en moesten zij blijven zitten, behoudens de gelukkigen die een eigen wagen erop na hielden en dus het vocht trotseerende over het vliegveld zeulden. Louis Contran had een extra liedje vervaardigd op de regen, waarvan het motto was: En buiten valt een beetje regen. Dat deze spreuk onophoudelijk op geld deed, behoeft geen betoog. Maar juist dat motto steeds herhaald, verwekte telkens weer lachsalvo's. De terugtocht bracht dezelfde verschijn selen, maar. in heviger mate, want toen was de regen zoo fel, dat men zelfs enkelè pa tiënten naar de kajuit moest vervoeren. Maar- het onverstoorbaar optimisme bleef de te vredenheid handhaven, zoodat de stemming tot zelfs onder den wal tot het summum is. gebleven. De bootcommissie kan met voldoening op haar gedanen arbeid terugblikken en het verlangen na-ar een volgende boottocht is vol strekt geen fictie, doch werd op een vraag van den secretaris, den heer Visser, wie er een volgende keer mee wilde met een spon taan en algemeen hoera begroet. Een vermoeiende emotievolle dag voor de bootcommissie alsook voor leiders en leidster, benevens het verplegend personeel en de keukenstaf, mevrouw Heysték die het opzicht over het laatste had, komt daarvoor alle lof toe. Velen zullen dezen nacht prettig geslapen hebben, maar ook wellicht gedroomd hebben van de boottocht van Snelverband. EXAMENS HOOFDAKTE. Geëxamineerd 5 candidaten. Geslaagd P. J. Heukelom, Amsterdam. OPENING ZAAK J. VISSER. Zaterdagmiddag te 1 ure vindt de opening plaajts van de zaak van den heer Jaap Visser in Heerenmodeartikelen aan de Anegang 29. De nieuwe zaak maakt een prettlgen in druk. Al dadelijk vallen de ruime diepe eta lages op, waar alles zeer overzichtelijk ten toongesteld is. Ook het interieur doet aange naam aan, met zijn rustige rood-bruine be schilderingen. De practische kasten aan weerszijden, die de artikelen makkelijk doen bezichtigen en bereiken, de ruime paskamer, de moderne verlichting, de groote spiegels, alles stemt rustig. En de klanten kunnen daardoor op hun gemak de artikelen uitzoe ken en een keus eruit doen. Gestreefd is ernaar het beste te brengen voor matigen prijs. Sokken, overhemden, das sen, handschoenen, hoeden, kortom alle heerenartikelen zijn voorrradig. Wij wenschen den heer Visser, die de Anegang weer een mooie zaak rijker gemaakt heeft, veel succes toe. BOOTTOCHT. Schelen? Chr. Gem. Koor houdt een boot-' Lucht naar Alkmaar en Bergen op Maandag 10 Augustus. Er zal muziek aan boord zijn. GEMEENTELIJKE DIENST LICHAMELIJKE OPVOEDING. In het tijdvak 115 Juli zijn in de ge meentelijke bad- en zweminrichtingen to taal 40163 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart: Mannen Vrouwen. Abonné's 2636 1802 35-cents baden 117 82 10 cents baden 531 407 Vereenigingsbaden 592 229 Schoolbaden 2013 1380 Kostelooze baden 6294 6133 Totaal 12183 10033 Delft: Mannen Vrouwen. Abonné's 5798 5777 35-cents baden 270 247 10-cents baden 1197 1047 Vereenigingsbaden 65 103 Schoolbaden 2171 1272 Totaal 9501 8446

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10