SPORT EN SPEL ROEIEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. HEERENBAAI Vacantie! In Uw koffer of fietstasch PUROL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 18 JULI 1931 DERDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. per regel Timmermans van „Het Spaame" won Vrij dagavond Mj de voorwedstrijden van de Nederlandsche Roeikampioenschappen te Sloten het Skiff-nummer van Van der Scheer (Argo). De voorwedstrijden van de Nederlandsche ïoeikampioèrjschappen, op de Ringvaart-baan te Sloten gehouden, begonnen Vrijdagavond met een Spaarne-succes. In de eerste heat van het skiff-nummer trok de Freytag (Laga) zich terug, om zjch geheel te kunnen concentreeren op het num mer double scull. Boerma (Arsa) komt daar door ineens in de finale. In de tweede heat startte Timmermans (Het Bpaarne) zeer snel tegen van der Scheer ;<Argo) onze vermaarde kampioen op de schaats, en nam dadelijk bijna een lengte Voorsprong. Een zeer felle race volgde, waar in v. d. Scheer herhaaldelijk spurtte; maar iedere spurt krachtig door Timmermans be antwoord zag. De Haarlemsche sculler bleek dn uitstekende conditie, roeide beheerschter dan zijn tegenstander en toen deze in zijn eindspurt begon te rukken zegevierde de be tere techniek van den Haarlemmer, die met ongeveer een lengte, won in 7 min. 58 2/5 sec-, na over de geheele bg.a-n de leiding te hebben behouden. In de twee met stuurman won Willem III imet iets meer dan een lengte van Laga, in 8 min. 30 2/5 sec. Ook hier zegevierde betere techniek, ofschoon de Amsterdamsehe twee geen voorbeeld van een ideaal geheel is. Van Laga mag getuigd worden dat de ploeg ver woed volhield, en op het laatst door een wan- LAWNTENNIS JEUGDWEDSTRIJDEN AAN DE SPANJAARDSLAAN. Vrijdag werden de jeugd-'tenniswedstrij den van het district Haarlem van den N. L. T. B. aan de Spanjaardslaan voortgezet en ibeëindigd. Te negen uur eerst 's avonds, werden de laatste ballen geslagen en de finale van het heerenenkelspel in de seniores afdeeling werd dan ook op Zaterdagmorgen gesteld. Zoowel Rhodius als Gunning, de beide finalisten, hebben Vrijdag een stevige ten- nis-dag in de been en gekregen! Het heerendubbelspel seniores werd gewon nen door Rhodius en van der Togt die in de finale Gunning en Dolleman sloegen met 6—3, 6—3. Jammer genoeg was de partner van Gun ning niet geheel op slag en zelfs zeer onvast, waardoor de partij wel in hoofdzaak voor deze dubbel verloren ging. Overigens had Gunning weinig geluk met zijn partners, want ook zijn partner in de mixed had een off-day, waardoor ook de finale mixed voor een belangrijk deel aan strijd verloren. Als Gunning alleen staat tegen Rhodius, kan dit nog een spannende partij geven. Mits Guning de aanval tijdig inzet en het vroege initiatief niet aan Rhodius overlaat, die daarin zeer handig is. Frl. Van Riemsdijk en Rhodius wonnen het gemengd dubbelspel van mej. Van Has selt en Gunning. Ongetwijfeld zouden de laatstgenoemden een betere score als 26, 16 hebben kunnen bereiken als mej. van Hasselt wat vaster had gespeeld. In de juniores-afdeeling heeft Kermer de finale kunnen winnen van Pondman (63, 6—2). Kermer had daartoe eerst niet iminder dan 4 'tegenstanders teslaan, waarbij zelfs geen set verloren ging. Ongetwijfeld een fraai resultaat. Het dames-enkelspel wacht frl. van Riems dijk een niet al te moeilijk bevochten zege. De hoogste score tegen haar was een 62 set; wel een bewijs dat zij in dit jeugd milieu al een sterk tegenstandster is. Het damesdubbelspel werd gewonnen door frl. van Riemsdijk en mej. van Hasselt met 62, 62, van de zusjes Terwey. hoops-spurt haar achterstand nog aanmer kelijk verminderde, zoodat zij zeer eervol ver loor. Willem m roeit vandaag in de finale te gen Triton. De beide heats in het nummer Acht lever den mooie, zeer spannende races op. Resul taten: le heat: 1. Nereus in 6 min. 44 2/5 sec., 2. Njord. 2e heat: 1. Laga in 6 min. 40 1/5 sec., 2. Argo De Nereus-ploeg maakte op ons den besten indruk, ofschoon Laga een iets beter tijd maakte. De Njord-acht bleek door de veran derde bezetting van de slagplaats er niet be ter op geworden, en roeide vrij ruw. Een be ter indruk maakte Argo, een zeer snelle en fel-vechtende jonge acht, die Laga voortdu rend bedreigde tot in de eindspurt de grootere routine van de Delftsche studenten de beslis sing bracht. Het nummer double scull werd een groote teleurstelling voor Het Spaarne. Bij de start liep Laga al hard weg en de combinatie De FreytagVan Dongen won tenslotte zooals zij wilde, met groot verschil, en bleek een keurig geheel te vormen. De Haarlemsche ploeg was lang niet zoo goed als bij de oefe ningen; het slidingswerk van den slag miste beheersching. Tijd Laga 7.32 3/5 De laatste uitslagen luiden als volgt: Heerenenkel seniores: 2e ronde: Toulon van der Koog slaat Van der Togt 4—6, 6—4, 6—3. 3e ronde: Van Hees slaat Toulon van der Koog 6—4, 63. Gunning slaat van de Br andeier 64, 64. Rhodius slaat van der Weyden 61, 60 Dolleman slaat Kruseman 64, 64. Halve eindstrijd: Gunning slaat Van Hees 62, 46, 86. Rhodius slaat Dolleman 62, 60. Finale: Gunning versu's Rhodius (wordt Zaterdag gespeeld). Heerendubbel, seniores. 2e ronde: Toulun van der Koog en Van de Barne- ler slaan Van Hees en Moen 62, 62. Dolleman en Gunning slaan Inrming en Ten Have 61, 63. Rhodius en Van der Togt slaan Ilirschler en Twiss 62, 63. Halve eindstrijd: Dolleman en Gunning slaan Toulon van der Koog en Van de Brandeler 63, 26, 64 Rhodius en Van der Togt slaan gebr. Haber- mehl w.o. Eindstrijd: Rhodius en Van der. Togt slaan Rolleman en Gunning 63, 63. Heerenenkel Juniores. 2e ronde: Kermer slaat Scheltema 62, 64. 3e ronde. Kermer slaat Sommerhoff 62 61. De Roos slaat Vellema 62, 61. Pondman slaat Munster van Heuven 62, 6—8, 6—3. Halve eindstrijd: Kermer slaat de Roos 63. 61. Pondman slaat de Boer w.o. Eindstrijd: Kermer slaat Pondman 63, 62. Gemengd-dubbel, 2e ronde: Mej. Van Hasselt en Gunning slaan mej. de Roos en de Roos 26, 62, 64. Frl. van Riemsdijk en Rhodius slaan mej. Gratama en van Lennep 61, 60. Mej. Terwey en van der Togt slaan mej. Terwey en Westenburg 6—1, 63. Halve eindstrijd: Mej. van Hasselt en Gunning slaan mej. Van Weel en Kauffmann 75, 75. Frl. van Riemsdijk en Rhodius slaan mej. Terwey en van der Togt 64, 63. ECHTE FRIESCHE ZQ-50cf per ons Een heerlijke tijd van ontspanning en dit vooral wanneer gij weet gewapend te zijn tegen doorzitten, zonnebrand, smetten en stukloopen, omdat aanwezig is een doos of tube van de heerlijk verzachtende en genezende In doozen van 306090 ct. Tube SO ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Eindstrijd: •Frl. Riemsdijk en Rhodius slaan mej. van Hasselt en Gunning 62, 61. Damesdubbel, finale. Frl. van Riemsdijk en mej. van Hasselt slaan mej. A. en mej. M. Terwey 62, 62. Damesenkel, halve eindstrijd: Mej. A. Terwey slaat mej Van Nievelt 64, 6—1. Frl. van Riemsdijk slaat mej. Niekorster 6—0, 6—0. Eindstrijd: Frl. Van Riemsdijk slaat mej. A. Terwey 6—2, 6—1. De voorzitter van de H. L.T.C. de heer heer Schippers, reikte na afloop de prijzen, welke bestonden uit medailles en eenvoudige gebruiksvoorwerpen, aan de overwinnaars uit. DE WED STRIJDEN OM DEN DAVTS CUP. Uit Parijs: Vrijdag zijn de eerste wedstrij den gespeeld voor de finale om den Davis Cup (interzone). H. W. Austen (Engeland) sloeg S. B. Wood (Ver. Staten) met 2—6, 6—0, 8—6, 7—5. F. X. Shields (Ver. Staten) sl. F. J. Perry (Engeland) 10—8, 6—4, 6—2. De winnaars van de finale zullen de Fran- sche bekerhouders volgende week in een uitdagingswedstrijd ontmoeten. KORFBAL. PROGRAMMA ZOMERCOMPETITIE JULI—AUGUSTUS. 21 Juli D. T.H.B. 2Ons Genoegen. 23 A. De Kennemers 1S.V. 1. 23 A. S.S.H. 1Zilvermeeuwen 1. 23 B. PalvuK.V. 23 C. AnimoFlora. 23 D. Always R.Haarlem. 23 E. D.S.V.Ooserkwartier 2. 24 B. VoorwaartsDe Kennemers 2. 28 C. T.HJ3. 1Advendo. 28 D. Ons GenoegenAlways Ready. 29 A. Zilvermeeuwen 1De Kennemers 1. 29 E. Oosterkw. 2Oosterkw. 1. 30 B. K.V.Voorwaarts. 30 E. D.S.V.D.W.S. 1 Aug. A. Zilvermeeuwen 1S.S.H. 1. 3 C. FloraAdvendo. 4 D. Ons GenoegenT.H.B. 2. 5 B. De Kennemers 2K.V. 5 E. Oosterkw. 1—D.W.S. 6 A. S.V.—S.S.H. 1. 6 C. AnimoT.H.B. 11 T.H.B. 2—Alw. R. 12 A. S.V.Zilvermeeuwen 1. 14 B. VoorwaartsK.V. gen kijkje op de simultaan damséance In }lDe Kroon" van den wereldkampioen Springer DERDE TRAININGSAVOND. Op den derden trainingsavond, die heden Zaterdag plaats heeft, zullen zes achttallen oefenen. Bij de drie deelnemers komt er dan nog een bij. De leiding berust weer bij den heer Francois. ELFDE JAARVERSLAG VAN DEN HAARL. KORFBALBOND. In een uitvoerig jaarverslag geeft de se cretaris een duidelijk overzicht van het af- geloopen jaar. De vooruitgang der korfbal sport houdt steeds aan; niets wijst er op, dat het in Haarlem en omstreken een tijdelijke was is. De algemeene toestand in de aange sloten vereenigingen is gunstig te noemen, hoewel geen der twaalftallen in de hoogste regionen uitkomt. Na uitbreiding der sport is een beter spelpeil zeer zeker te wachten: de trainingsavonden zullen het hunne daartoe bijdragen. Er werd met twaalf vereenigingen begonnen en geëindigd met 15 en enkele nieuwe zijn te wachten. Het bestuur bestond uit de heeren S. A. Wilson, W. v. Lohuizen, L. Burggraaf, F. A. Slikker en N. J. Kruger. Het aantal leden bedroeg 433, wat gestegen is tot 553. (Seizoen 1928/29: 340). De financieele commissie bestond uit de hee ren W. Kerkhof. A. H. v. Lohuizen, C. Keur en H. Bosch (plaatsvervangend lid). De Twaalftalcommissie Haarlemsch twaalf tal behoefde geen team samen te stellen. De twaalftalcommissie voor het H.K.B.- twaalftal is daartegen druk in de weer ge weest en heeft nuttig werk kunnen verrich ten. Zoover noodig is de propaganda- commissie in verschillende opzichten in het belang van de korfbalsport bezig geweest. De protestcommissie heeft een gemakke lijke taak gehad; slechts één protest werd ingediend. De zomercompetitie 1930 had een vlot ver loop. Voorwaarts werd kampioen. De winter competitie had eveneens een goed verloop. De spanning ontbrak in de verschillende afdee- lingen niet. Er werd gespeeld in drie afdee- lingen met totaal vijf-en-twintig twaalftal len. Ook kon een adspirantenafdeeling opge richt worden. De bekerseries zijn een succes geworden. D.S.V. werd overwinnaar, evenals verleden jaar. De andere series konden zich in een groote belangstelling verheugen. Goed geslaagd zijn ook de seriewedstrijden van Sport Vereent en de nederlaagwedstrijden van Ons Genoegen. De lezing der spelregels had meer succes verdiend. Het aantal scheidsrechters vermeerderde met 7 en bedroeg 42. Met een opwekking om gezamenlijk de sport in goede banen te leiden, besluit de se cretaris zijn keurig jaarverslag. CRICKET HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Wederom is er voor de eerste klasse een zeer klein programma vastgesteld, waarvan de wedstrijd aan den Schoterweg tusschen Haarlem en V.O.C. in de eerste plaats onze aandacht vraagt. Te oordeelen naar de pres taties is de uitslag geen nioment. twijfelach tig. want de Rotterdammers hebben bewezen, dit jaar over een goed elftal de beschikking te hebben. Het is echter in de laatste seizoe nen meer gebeurd, dat Haarlem juist tegen V.O.C. uit haar slof schic-t, o.a. verleden jaar in Schiebroek, teen geheel onverwacht ge wonnen werd. Wij kunnen slechts hopen, dat Kleefstra c.s. ook Zondag voor een verrassing zorgen. De Ruig is met den bal uitstekend op dreef en als hij van de andere bowlers vol doenden steun krijgt, zou V.O.C. wel eens voor een laag totaal aan den kant kunnen zitten. De andere eerste klas wedstrijd wordt in Enschedé gespeeld tusschen P.W. en HD.V.S. Wij weten niet, of de thuisclub de beschik king heeft over haar match-bowlers Höpink en Wagener; als dit niet het geval is, vreezen wij het ergste. De Overgangsklasse heeft aan belangrijk heid gewonnen door de overwinning van V.R.A. 2 op HJ3.C. Ook hier is nog van alles mogelijk, wat het resteerende programma alleen maar interessanter kan maken. R.C.H. krijgt H.T.C.C. op visite; de Eindho- venaxen spelen zeer constant en zullen de po gingen van de Racing, om de tweede over winning te behalen, wel weerstand kunnen bieden. H.C.C. 3—Quick (N.) en V.R.A. 2—Kam pong zijn wedstrijden, waarin de thuisclubs de beste kansen maken. Het nog ongeslagen Haarlem 2 moet naar Amsterdam, waar D.V.S. de tegenpartij is. Verleden jaar werd deze wedstrijd, toen de kampioenskansen eveneens gunstig waren, met innings veiioren. Een gewaarschuwd man telt echter voor twee en als het elftal niet al te onvolledig is, wordt het opnieuw een overwinning. UMPIRE. HANDBAL. RAPIDITAS—ARBEIDERS SPORTBOND (1-4) Daar Rapiditas slechts met acht man op kwam en gespeeld werd onder de regels, zoo- als de Arbeiter-Sportbund ze in Duitschland toepast is deze wedstrijd een nederlaag ge worden voor Rapiditas. De regels van dezen Bond wijken zóózeer af van die der algemeen geldende, dat er onophoudelijk gefloten werd, wat het spel vaak ophield. Met de rust was de stand 02. Dadelijk.na rust maakte Rapi ditas er 12 van. Het spel ging in de tweede helft gelijk op, maar daar de Arbeiders Sport bond de beschikking had over een uitstekend schutter eindigde de wedstrijd in een 41 overwinning voor dezen bond. RAPIDITASCONCORDIA Zondagmorgen speelt Rapiditas op het ter rein aan den Middenweg een vriendschappe- lijken Handbalwedstrijd tegen de Gymnastiek vereeniging „Concordia". Er wordt dan ge speeld onder de regels van het K. N. G. V., die zeer weinig afwijken van de Duitsche regels. WATERPOLO NEPTUNES—HAARLEM (1—2). Haarlem heeft Vrijdag revanche genomen van de Dinsdag 1.1. geleden nederlaag, door Neptunus op eigen veld te slaan. Beide zeventallen zijn volledig als scheidsrechter Müller beginnen blaast. Di rect na den ingooi ontwikkelt zich een snel en forsch spel met Haarlem iets in de meer derheid. De „Haarlem"-voorhoede is zeer actief en weet zich door snel weg te zwem men verschillende kansen te scheppen. Nep tunus verdedigt zich hardnekkig, maar kan toch niet verhinderen, dat Zeeman met een zuiver gericht schot Haarlem de leiding geeft. (0—1). Bij het uitzwemmen is Liezenberg het eerste bij den bal, hij plaatst naar W. Höls- ken, die opzwemt en met een keihard schot den voorsprong vergroot. Neptunus valt dan eenige malen energiek aan, doch de Haar lem-verdediging met in laatste instantie Hölsken weet van geen wijken. Na rust zet Neptunus er alles op om den achterstand in te loopen.' Het spel golft eenige minuten op en neer, tot bij een Nep- tunus-aanval Van Ellinckhuyzen wegens ongeoorloofd aanvallen het water moet ver laten; de toegestane strafworp wordt door De Vries in een doelpunt omgezet (12). Neptunus tracht nu ten koste van alles een gelijk spel te forceeren, maar Haarlem geeft geen krimp en onderneemt eenige goede aanvallen, waarbij een schot van Lie zenberg beter lot verdiend had. Als aan de andere zijde Hölsken dan nog een paar gevaarlijke schoten onschadelijk heeft gemaakt, fluit de scheidsrechter tijd en heeft Haarlem haar competitie-wedstrij- den met een overwinning besloten. H. P. C.—MAAS. Zondagmiddag 3 uur speelt H.P.C. haar laats ten wedstrijd voor de zomercompetitie eerste klas Ned. Zwembond. Het zal wederom niet aan spanning ontbreken, daar Maas on getwijfeld revanche wil nemen voor de ge leden nederlaag in Rotterdam. Indien H. P. C. dezen wedstrijd wint, zal zij de tweede plaats behouden op de rang lijst, waardoor de spelers zich zeer zeker tot het uiterste geven zullen. Door verhindering van J. Uitendaal zal H. P. C. in deze opstelling spelen: L. Kohier. J. v. Zadel, H. Leijenaar, F. W. Moolenaar, A. J. Braam, J. Kooyman, H. Eldering, WANDELSPORT. EEN KRANIGE WANDELAAR Me schrijft ons: De heer A. Vernout, alhier, 51 jaar oud, heeft van 1 Februari af tot en met 12 Juli bij diverse wandelvercenigingen afstands- marschen geloopen van 752 K.M. Hij gaat nu op 21, 22, 23 en 24 Juli den vierdaagschen afstandsmarsch medemaken te Nijmegen van 200 K.M. Dus dat is totaal 932 K.M. Daarvan heeft hij geloopen: bij de A.VA.C. te Amsterdam 240 K.M.; Beverwijksche wan- delsportvereeniging 260 K.M., Haarlem Utrecht 72 K.M. HaarlemAlkmaar 34 K.M. HaarlemWijk aan Zee en terug 42 K.M. Te Nijmegen met 800 man 50 K.M, Haarlem- Leiden en terug 54 K.M. Gemiddeld liep hij 7 K.M. per uur. HANDBALWEDSTRIJD. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Zondag 26 Juli organiseert de afdeeling I's iriem van den Ned. Arbeiders Sportbond een sportdag. Op dezen dag worden behalve voetbal en korfbal ook handbal gespeeld. Dan komen afdeelingen uit Amsterdam, Zaandam enz. Deze elftallen spelen al eenige jaren, zoodat er dan aan den Vergierdeweg heel wat van de handbalsport te genieten zal wezen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB" De eindstand van den wedstrijd om het 3de klasse clubkampioenschap 1930 31 der Haarl. Damclub luidt: gesp.gew.rem.verl.pnt. Th. Wesselman 12 8 2 2 18 H. G. J. Andriessen 12 8 1 3 17 A. Kiel 12 8 1 3 17 Th. Werdler 12 6 4 2 16 C. Kool 12 4 5 3 13 H. J. Stok 12 5 3 4 13 J. C. Bom 12 5 2 5 12 H. C- Steppers 12 5 2 5 12 W. J. A. Matla 12 4 3 5 11 H. Rozijn 12 4 3 5 11 J. Fr. van Garderen 12 3 2 7 s A. Smit 12 2 1 9 5 H. W. C. van Rhoon 12 1 1 10 3 Zooals uit bovenstaande ranglijst blijkt, werd het clubkampioenschap behaald door Th. Wesselman. Wesselman, Andriessen en Kiel nemen deel aan de promotie-degradatie-competitie 2de klasse.3de klasse, terwijl Smit en van Rhoon. in de promotie-degradatie-competitie 3do klasse/reserve 3de klasse zullen medespelen. SCHAKEN HAARL. SCILAAKGEZELSCnAP Men schi-ijft ons; Omdat het zomerseizoen niet bepaald ge schikt is voor het organisecren van serieuze schaakwedstrijden meende het bestuur van bovengenoemd gezelschap dezen tijd tc be nutten om het peil der zwakkere spelers wat op te voeren, vooral naar aanleiding van de komende wedstrijden tegen andere clubs. H. -S G. tracht dit doel op twee manieren te be reiken en wel door een competitie van con sultatie-partijen, waarbij de sterkste spelers der club den zwakkeren zet voor zet uitleg ge ven van het „hoe" en „waarom". Deze compe titie is reeds begonnen. Bovendien hebben de heeren P. T. Stol, G. Bollebakker en Th. de Jong zich bereid ver klaard met behulp van het groote demonstra tie-bord openingen en theorie tc behandelen. Reeds a.s. Dinsdagavond geeft de heer Stol in het clublokaal aan de Jansstraat een de monstratie. Belangstellenden, speciaal zwak ke spelers, zijn welkom. POSTDUIVEN. „DE KOERIER" Bovengenoemde vereeniging hield een on derling concours met oude duiven van uit Orleans (Frankrijk) en met jonge duiven van Roosendaal. Orleans los te 6 uur. Af stand 534 K.M. Snelheid 1ste duif 1073 me ter per minuut. De prijzen zijn als volgt behaald: G. Heer schop 1 2 3 7 9 11 12 14 16 17. G. Zomerdeijk 4 6. J. F. Heerschop 5 13 18 9. W. Looijenga 8 G. Vonk 10 15 20. Uitslag Roosendaal, los 7 u. 30. W. Looijen ga 1 8 16. J. F. Heerschop 2 18 22 23. J. v. Hartesveld 3 5. C. Kraan 4 13 14. G. Heer schop 6 7 11 15 17 21 25 26 28. P. Bank 9 12 18. J- Smit 10. G. Vonk 20 27. Speciale prijs gewonnen door G. Heerschop tweede speciale prijs door W. Looijenga. SCHEEPVAARTBERICHTEN -Amstolland 16 16 u. v. Hamburg' n. Amsterdam Baarn 15 to Valparaiso v, Amsterdam. Bodegraven 16 v. Curacao n. Cristobal. Briello 10 to Callao v. Amsterdam. Colombia 15 v. Barbados n. Port Llmou. Costa Rica 16 to Hamburg v. Amsterdam. Djambi p. 16 13 u. Suez. Batavia n. Rotterdam Grljpskerk 17 v. Zanzibar, Belra n. Rotterdam Gelrla 17 1 u. v. Southampton, Amsterdam n. Buenos Ayres. Helder p. 16 Dover, Amsterdam n. Curacao. Insulinde 17 v. Singapore Batavia n. Rotterdam Kota Godo 16 v. Singapore v. Vancouver. Lo Malre p. 16 Thursday Island. Lochlcntrine 16 v. Liverpool n. London. Paci- fickust naar Rotterdam. Munster 15 te Porto Alegro v Amsterdam. Meerkerk 16 te Hamburg v. Antwerpen. Modjokerto 17 v. London n. Hamburg. Maaskerk p. 16 Ouessant, Wcst-Afrika naar Amsterdam. Palembang 17 v. Batavia naar Rotterdam. Randfontein 17 2 u. v. Antwerpen naar Zuid- Af ii ka- Ridderkerk 16 te Colombo, Rotterdam n. Cal cutta. Slgli 16 v. Rangoon n. Sumatra. Scheldestroom vertrekt IS v. Lissabon. Amster dam naar West-Afrlka (met. lading en Amstel- kerk. Sembllan 15 v. Padting n. Belawan Dell. Ta wall 16 te en v. Port Soodan, Rotterdam n. Britscli IndiS. Tjibadak 16 v. Sjanghai naar Java. Tjikarang 14 te Hong Kong v. Manilla. Voendam 15 v. New York naar Bermuda. Van Spilbergen 15 v. Bangkok n. Batavia. J. P. Coen, 17 S u. te Genua, Batavia, naar Am sterdam. Slngkop 17 te Marselllo, Batavia n. Amsterdam Tallsso 17 v. Port Said, Batavia n. Amster dam. Algorab 16 v. Rotterdam naar Hamburg. Amazone 16 to Amsterdam v. West-Indiö. Grljpskerk 16 v. Dar-es-Salaam, Belra naar Rotterdam, Gelrla 16, 14 u. v. Boulogne, n. Southampton, Amsterdam naar Buenos AyrcB. Hoogkerk 3 6 v. Rotterdam naar Bremen, Kota Nopan 16 13 u. te Bremen, v. Hamburg. Kota Tjandi p. 16 10 u, Pantcllarla, Batavia n. Rotterdam. Lochgoil 14 v. Puerto Armuelles, Rotterdam n. Vancouver. Meraukc. 14 to Philadelphia v. New York. Nebraska 14 v. San Francisco, Rotterdam naar Vancouver, Pornambuco p. 16 VHssingen, Amsterdam I. v, Antwerpen naar Zuid-Amerlka, Podyphemus 16 v. Marseille, Batavia naar Am sterdam. Talisso 16 te Suez, Batavia n. Amsterdam. Amstelland 17 Juli te Amsterdam v. Ham burg. Boekelo, passeerde 17 Juli Brunsbutell, Londen naar Himango. Groenlo passeerde 17 Juli Tromso, Dublin, naar Onega. Indrapocra 17 Juli 17 u. van Southampton Rotterdam naar Batavia. Jan Pietersz. Coen 17 Juli te en van Genua Batavia naar Batavia. Orania 17 Juli 9 u. van Montevideo, Buenos Ayres naar Amsterdam. Poelau Bras passeerde 15 Juli Gibraltar, Amsterdam naar Batavia. P. C. Hooft 17 Juli van Genua, Amsterdam naar Batavia. Sibajak passeerde 17 Juli 20 u. Perim, Rot terdam naar Batavia. Talisse 17 Juli van Port Said, Batavia naar Amsterdam. Venezuela 17 Juli van Amsterdam naar W. Indië.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9