SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 JULI 1931 LAWNTENNIS STOOP'S TOURNAMENT. Het tournament op Stoop's banen heeft w?l de begunstiging van fraai zomerweer. De wedstrijcienreeks schiet dan ook flink op. In het heerenenkelspel is F. Schouten, vrij wel onverwachts tot de laatste vier gekomen. Na de moeizame overwinning op J. Smit (63, 79, 97), werd zijn zege op 'Allard niet ver wacht. Doch hier speelde zijn spel, zonder eenige pretentie van mooie slagen, doch zelfs slap spelend met een enkele harde drive, maar steunend op safety en nog eens safety, zijn tegenstander al parten. Nog meer kwam dit tot uiting tegen Verroen, dien het tamme spel geheel niet ligt en nu zijn spel moest dwingen in een vorm, welke hij niet kan spelen. Voor Schouten zijn beide 3-sets-overwin ningen op Allard en Verroen, evenveel over winningen van taktiek op techniek. In het dames-enkelspel zijn de laatste vier bekend geworden. Mevr. Kuhn en mevr. Ka merbeek hadden het al eerder zoover ge bracht; thans hebben mej. Hulshof (door een goede overwinning op mej. Renses met 46, 60, 6—1) en mej. v. d. Stadt het vier tal gecompleteerd. Mej. Van der Stadt had aanvankelijk moeite met mej. Uytenhage de Mist, die zelf een keurige 6—3, 6—3 zege op mevr. de Rui ter had weten te behalen. Ook tegen mej. v. d. Stadt speelde zij scorend en won de eerste set met 75. Doch toen „greep" mej. v. d. Stadt haar tegenstandster en won de match met 5—7, 6—1, 6—1. Ook in het heerendubbelspel zijn twee dub bels van de laatste vier bekend n.l. Blom Göllner en EysvogclHuystee, welke dubbels in de halve eindstrijd aan elkaar gewaagd zullen blijken te zijn. In het damesdubbel zijn eveneens de halve finales bereikt. De dames Vliegen en Verster wachten nog op hun tegenstanders. Mevr. Lodder en mej. v. d. Haar hadden moeite om van de laatste acht tot de laatste vier te ko men. Mevr. Eertling en mej. Leeuwenberg lie ten zich slechts met 64, 8.10, 36 slaan. Tenslotte hebben ook mej. Renses en mej. Over de Linden den halven eindstrijd weten te bereiken. Het gemengd dubbelspel kent ook reeds drie halve einclstrljders. In de bovenste helft zijn dat mej. Van der Stadt en haar broer, die straks de dubbel mej. VliegenBlom tegen zich krijgen. Dat belooft weer een aar dige, tactische partij. Laatstgenoemde cUibbel leverde de goede prestatie de Terry-dubbel mevr. en heer De Ruiter te slaan nog wel met de score 62, 6—3. Terry is op dit tournooi al heel onge lukkig! In de onderste helft zijn alleen mej. Huls hof en IJzer nog bekend als halve eindstrij- ders. Hun tegenstanders van straks zijn nog niet bekend. De laatste uitslagen luiden als volgt: Heerenenkel: Muhlschlegel slaat de Crauw 63, 62. Nieman slaat 'Vis 63, 64. Eys- vogel slaat Verwey 75, 57, 64. De Ruiter slaat Aanstoot 60, 60. Melse slaat Vos 62, 63. De Roos slaat Huystee 61, 46, 62. F. Schouten slaat Allard 16, 75, 63. F. Schouten slaat Verroen 36, 97, 63. Damesenkel: mej. Uytenhage de Mist slaat mevr. de Ruiter 63, 63, mej. Hulshof slaat mej. Renses 46, 60, 61. Mej. v. d. Stadt slaat mej. Uytenhage de Mist 57, 6—1, 6—1. Heerendubbel: Hessels en Terlaag slaan Hoog en Bouman 1—6—3, 6—4. Hessels en Terlaag slaan Verwey 'en Verhagen 16, 63, 64. Kotte en v. d. Stadt slaan Muhlschlegel Sr. en Jr. 62, 61 Bijvoet en Allard slaan Vos en Bitter 8—6, 2—6, 6—2. Eysvogel en Huystee slaan Bijvoet en Allard 75, 62. Blom en Göllner slaan W. en J. Smit 60, 6—3. Damesdubbel: Mevr. Kiihn en mej. v. d. Stadt slaan mevr. de Ruiter en mej. van Beaumont 6—0, 63. Mevr. Kühn en mej. v. d. Stadt slaan mej. Borgerding en ïyej. Reyenga 6—0, 6—2. Mevr. Bertling en mej. Leeuwenberg slaan mej. Duyf en mej. Bakker 6o, 60. Mevr. Lodder en mej. v. d. Haar slaan mevr. Bertling en mej. Leeuwenberg 4—6, 10—8, 6—3, Mej. Renses en mej. Over de Linden slaan mevr. Spronk en mej. van Nop .7—5, 6—2. Gemend dubbel: Mej. Vlieger en Blom slaan mevr. en heer Hessels 62, 62. Mevr. Kuhn en Melse slaan mej. Verster en Kotte 6—4, 64. Mej. Vlieger en Blom slaan mevr. Tijsseling en Nieman 64, 75. Mevr. en heer de Ruiter slaan mej. Brinkman en Sickes 63, 8—6. Mevr. v. d. Klashorst en Aanstoot slaan mevr. en heer Bölger 62, 46, 64. Mej. Hulshof en IJzer slaan mej. Veenhoven en Luix 6—0, 6—4. Mej. v. d. Stadt en v. d. Stadt slaan mej. Grimberg en Borgerding 75, 6—2. Mej Vlieger en Blonf slaan mevr. en heer de Ruiter 6—2, 6—3. Mej. Hulshof en IJzer slaan mevr. v. d. Klashorst en Aan stoot 46, 64, 6—0. TROOST-TOURNOOI. Heerenenkel: Levy slaat Vorstman 6—0, 6_1. Bölger slaat 1-Ioek 26, 63, 64. Lan- ting slaat T. Schouten 6—2, 6—2. W. Schou ten slaat Max 61, 61. v. d. Stadt slaat Stuart 6—0, f1. Tiessens slaat van Son 6—2, 7—5. Bijvoet slaat A. van Tetering 2— 6—1, 1513. Kotte slaat Hessels 60, 60. v. d. Weidn slaat W. Smit 7—5, 4—6, 9—7. Levy slaat Bölger 64, 62. v. d. Stadt- slaat Tiessens 6—2, 6—4. J. Smit slaat Slingervoet Ramondt. Damesenkel: Mevr. Bertling slaat mej. Reyenga 7—5, 6—1. Mej. van Beaumont slaat mevr. Spronk 63, 61. Mej. v. d. Haar slaat mej. Vlieger w.o. Mevr. Bertling slaat mevr. Melse 6—2. 6—2. Mej. Ploegsma slaat mevr. Stuart 64, 86. CRICKET ROOD EN WIT-COMB.IIAAKLEM-COMB. I-Iaarlem wint. Donderdag werd er op het Rood en Wit veld een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen een Haarlem- en Rood en Wit-combinatie. Over het verloop het volgende: Misset en R. de Vries openen op het bowlen van Hagenaar en Chapon. Reeds in de eerste over speelt Misset een hoog opkomende bal in de handen van Chabot. Fortgens slaat direct hard en de 20 is spoedig op. Op 27 gaat De Vries l.b.w. Hagenaar ter wijl 11 runs later Hagenaar weer succes heeft als hij Fortgens bowlt. Kleefstra wordt spoedig gevangen door Van Baasbank op cover point op het bowlen van Chapon. Met 43—4 ziet het 'er voor Haarlem niet erg gunstig uit, de la Mar en W. Kramer ver anderen echter de situatie en weten door iieel goecl cricket de score te doen rijzen. Verschillende bowlers worden er geprobeerd, op 106 wordt Kramer met een vrij laag blij vende bal van Chabot gebowld. Hij had een heel goede 33 gescoord. De wickets vallen nu weer veel sneller en met de lunch 130—3, De la Mar 44 not out. Roggeband geeft de la Mar weer eenige steun cn wordt eerst op 143 door Chabot ge- vangen terwijl de laatste man met de vol gende bal l.b.w. gaat. In de dubbele cijfers kwamen: C. Fortgens 25, H. A. de la Mar 56 not out W. Kramer 38, A. Roggeband 12 cn evtra's 10. Bowlingcijfers Rood en Wit: P. C. Hagenaar 6—46, J. Chapon 1—44, A. v. Baasbank 225, B. Schmeink 016 en H. Chabot 1—12. De Rood en Wit-batsmen beginnen hierna direct met slaan, in een minimum van tijd zijn er een 30 runs op de niet sterke aanval van Vos en Fortgens, echter vallen de wickets haast even snel want er zijn dan reeds 3 neer terwijl B. Th. Elias het ook niet lang maakt (443). Hagenaar brengt weer eenige verbetering ■doch op 60 is hij alweer verdwenen voor een snelle 23 terwijl v. d. Berg spoedig gebowld wordt (6—60). Bok en Chapon stuiten dan de collapse en voeren door voorzichtig spel de score op, eerst op 90 wordt Bok gebowld. v. d. Togt en Chapon brengen het tot 109 doch op 114 gaat de laatste man run out. In de dubbele cijfers kwamen: H. Chabot 17, A. v. Baasbank 14. P. C. Hagenaar 23, J. Chapon 27, extra's 8. Bowlingscijfers Haarlem: W. Vos 532, C. Fortgens 339, H. Boeree 114, W. Kramer 04, K. Misset 05, R. de Vries 05. Haarlem wint dus met 36 runs. VOETBAL R. C. H.—AUSTRIA. Voor dezen wedstrijd, die zoo als bekend is Zaterdagavond zeven uur op het R.C.II.-ter- rein gespeeld wordt, zal R.C.H. uitkomen met: Kos, Prevost, Krom, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, v. d. Werve, Verkerk, Paape, Hartendorp. Zooals men ziet dus een kleine wijziging in de voorhoede, speciaal wat de linkerwin-g betreft. DE E.D.O.-ER. We ontvingen het Juli-nummer van „De E. D. O.'er", het officieel orgaan van de Haarlemsche voetbalvereeniging E. D. O. Het bevat o.a. de volgende rubrieken en artikelen: „Aan onze jongens", door voor zitter G. van der Harst; „Op het Ajaxfeest", door Frans Pigge; „Voor alle leden en dona teurs", door Van Z.; „Eenheid", door H.: ,Wat het eerste elftal deed"; „Aan al wat E.D.O.'er is", door het oud-E.D.O.-lid J. H. Luijken; „Stemming" door M. en „E.D.O. klaar", een liedje uit de oude doos van Piet Luijken. Aan het bemoedigend artikel van voorzitter Harst ontleenen wij het volgende: „Veel, zeer veel hebben we dit jaar moeten meemaken. De laatste maanden hard ge werkt, doch niets bereikt. En toch mogen we den moed niet verliezen; trots allen tegen spoed en tegenwerking, die we dit jaar hebben ondervonden, zullen we ons weer moedig in den komenden strijd werpen en ik ben er van overtuigd dat we met eens gezindheid veel kunnen bereiken. De groote moeilijkheid en daarna het leed dat wij moesten ondervinden (het was nu eenmaal ons noodlot, dat we naar de 2de klas moesten afdalen) moeten ons nader, tot elkaar brengen; daarom, jongens, neemt van mij een raad aan: Laten wij met ver eende krachten aan het werk gaan; door ge- eendrachtig samen te werken zal het ons gelukken, het verloren terrein terug te winnen. In deze moeilijke dagen hebbij wij van verschillende zijden veel bewijzen van sym pathie en medeleven ontvangen. We zijn weliswaar geslagen maar niet ver-slagen; eervol zijn we uit den strijd gekomen en we behoeven door deze nederlaag niet met ge bogen hoofd te loopen! Neen, we hopen het volgend jaar meer succes te hebben. Algemeen wordt gezegd: „E. D. O. had verdiend te winnen". Het volgend jaar moet er echter gezegd kunnen worden: „E. D. O. heeft verdiend gewonnen en gekregen wat haar toekomt". Daar hebben wij nu voor te zorgen; dat moet onze vaste wil zijn. Het kan, n.l. door eendrachtig samenwerken om dit schoone doel te bereiken". WATERPOLO DAMES- H. P. C.—D. W. R. (4—3). In een gelijk opgaanden strijd heeft H.P.C. op het kantje af gewonnen. Te kwart over acht roept scheidsrechter Visser de volgende zestallen te water: H.P.C. F. Glas, D. v. d. Jagt, Fr. Kann. H. de Carpentier, Fr. Wildeboer, C. Kann. D. W. R.: J. de Regter, G. v. Galen, J. Hol, A. de Bruin, L. Kollerie, D. Prent. In het begin ontwikkelen de D. W. R.-da- mes een goed combineerend spel, waardoor de II. P. C.-dames op eigen speelhelft worden teruggedrongen. Het duurt dan ook niet lang of L. Kollerie geeft met een goed schot haar club de leiding. (01). Nu komen de H. P. C.-dames er beter in. C. Kann wordt beweeglijker; na snel opzwem- men plaatst zij naar de vrijgezwommen T. Wildeboer, die onhoudbaar doelpunt, waar mee de partijen op gelijken voet zijn. (11). Na eenige wederzijdsche aanvallen breekt rust aan. Als weder begonnen is, komt H. P. C. en thousiast opzetten. II. de Carpentier zwemt snel op, docli haar schot wordt keurig door keepster De Regter gestop. Bij het uitgooien haalt zij echter den bal achter de doellijn waai-voor scheidsrechter goal geeft. (21). Direct na den uitgooi haalt L. Kollerie den bal, plaatst naar G. v. Galen, die snel op l^et H. P. C.-doel afgaat en keurig doelpuflt. (2—2)., Hef hangt ook van U af, of in Cenève in 1932 iets bereikt zal worden. Doet waf uw plicht is, maakt uw meening kenbaar, en teekenf het Petitionnement De H.P.C.-dames laten het er niet bij zit ten; wederom komt C. Kann snel naar voren, een hard schot volgt; de bal komt bij H. de Carpentier, die zich niet bedenkt en mej. de Regter onhoudbaar passeert. (32). Aangemoedigd door dit succes komen de H. P. C.-dames weer terug. Uit een vrijen worp plaatst T. Wildeboer naar H. de Car pentier, die wederom doelpunt. (42). L. Kollerie komt tenslotte nog even vrij te liggen; zij lost een hard schot, dat echter door de H.P.C.-keepster gehouden wordt, doch ook zij begaat de fout, den bal door het doel te halen, wat een goal kost. (43). Spoedig hierna is het einde. ZWEMMEN ZWEMFEEST TÜRNLUST. De Christ. Gymnast-iekvereeniging „Turn- lust" heeft voor haar zwemfeest op ais. Za terdag aan de Houtvaart niet over deelne ming te klagen. Dank zij de medewerking van den Haarlemschen Zwembond staat de kwaliteit van de ingeschrevenen hoog, zoo dat een bezoek aan dit slot van de .jubi leumsviering van Tumlust zeker aan te be velen is. De aantallen deelnomenden luiden als volgt: Schoolslag 25 M. II. Z. B. 10 jongste en 11 oudhte meisjes, 15 jongste en 38 oudste jongens; K.T.K. 23 jongste en 15 oudste meisjes, 11 jongste en 12 oudste jongens. Afvalw-edstrijd: H. Z. B. 14 dames en 8 hee ren, K. T. K. 8 dames en 15 heeren. Estafette: H.Z.B. 4 dames- en 6 heeren- ploegen, K. T. K., 2 dames- en 4 heeren- ploegen. Hinderniszwemmen: H. Z. B. 10 jongste en 12 oudste meisjes, 15 jongste en 26 oud ste jongens;:. K. T. K. 15 jongste en 15 oudste meisjes, 11 jongste en 26 oudste meisjes. Schoolslag 100 M. H.Z.B. 10 deelnemers. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH. Derde dag. Uit Nijmegen: De derde dag, die zich ken merkte door hooge temperatuur, was voor de meeste deelnemers, die niet gewend zijn aan geaccidenteerd terrein, een zwaardere toer dan velen verwacht hadden. Velen hadden last van de warmte, zoodat het aantal uit vallers grooter is dan aanvankelijk werd ge dacht. Er verschenen acht deelnemers niet aan den start en 's avonds bleken er 20 te zijn uitgevallen, zoodat men nu tot een to taal van 61 uitvallers is gekomen op 2137 deelnemers. Ook de Haarlemsche deelnemers hebben zich op den derden dag schitterend gehou den. Zij volbrachten den tocht uitstekend. Eén hunner schrijft ons, dat de wegen voor deze wandeltochten goed worden onderhou den. De deelnemers worden verschillende malen op een frisschen dronk onthaald. POSTDUIVEN. HET CENTRUM. Wedvlucht van Roosendaal met jonge duiven. Uitslag: P. v. d. Kerkhof 1. 5, 11, iö, 20; M. Mes 2, 6, 9, 13, Joh. Heesemans, 3, 16, 18, G. N. van. der Linden 4, 8, 17, H. J. A. v. d. Kort 7, 14, L. Mutsaers 10, 12, 19. DE KOERIER. De Koerier hield een onderling concours van Bordeaux. (Afstand 922 K.M.) De duiven werden gelost te 6 u. 30. Ie duif 8 u. 18 min. des avonds, 2e 9 u. 22 uur. De prijzen werden behaald als volgt: G. Heerschop 1. 2. 3, 5, 7, 9, 10, 11; J. F, Heer schop 4, 6, 12, W. Looyenga 8. Laatste prijs- duif Zondagochtend 9 u. 54 sec. Uitslag der wedvlucht met jonge duiven van Baarle-Nassau. Los 9 uur, le duif 10 u. 38 min. 18 sec, De prijzen werden behaald door: G. Heerschop 1, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geen drank is zoo verf rissch end en dorstlesschend als FOSCO. Het is de cacao drank voor altijd en voor iedereen. - Wordt met koude melk bereid. MAISON KEUR KONINGINNEWEG 65 Telef. 14627 Haarlem Bezorging van Diners, Soupers, Koude en Warme Schotels aan huis. (Ook buiten de stad). 16, 18, 19: C. Kraan 2, J. T. Héérschop 3, 6, G. Zomerdijk 9, 20, W. Looijenga 14, 23, 24, 26 Harteveld 15, 21, 22; J. v. Alphen 17, P. Bank no. 25. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Roosendaal (95 K.M.). In concours 90 jonge duiven. Los 8.5. 1 10 17 20 W. Eekhof; 2 3 4 18 A. Eveleens; 5 9 12 A. van Zadel; 6 11 A. Verdonkschot Jr.; 7 14 15 19 N. Leuven; 8 16 Gebr. Lare- man; 13 W. van Huis. Eerstgetoonde duif 9.35.58. Laatste prijswinnaar 10.2.19. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alcliiba. 22 v. Buenos Ayres naar Rotterdam Arendskerk p. 2 3 Perim, Australië naar Rot terdam. Balsac 21 te Oslo v. Rotterdam. Bodegraven 21 v. Buenaventura n. Valpa raiso. Boskoop 21 v. Guayaquil n. Manta. Berenice 20 te Kingston v. Livingston. Britsum 2 2, 0 u. 27 m., 1100 mijl Z.W. var Wiek, bestemd n. Galveston. Bennekom 29 12 u. 240 mijl N.W. v. d. Azo- ren, Chili n. Amsterdam. Barenfels 22 v. Madras, Rotterdam n. Calcutta Breda 25 5 u. v. La Plata te Rotterdam ver wacht. Crcmer 21 v. Hong Kong n. Swatow. Celaeno 22 te Antwerpen v. Rotterdam. Drechtdijk 22 te Willemstad, Rotterdam Paciflckust. Emmapleïn 23 n.m. v. Istambul n. Odessa. Gelria 22 15 u. v. Las Palmas, Amsterdam Buenos Ayres. Gemna 22 v. Colombo, Japan naar Rotterdam. Henri Jaspar 22 v. New York n. Antwerpen. Heemskerk 23 v. Lorenzo Marques n. Beira. Jupiter 22 v. Bleawan Deli, Amsterdam naai Batavia. Kasongo 22 v. Port Sudan, Antwerpen n. Beira. Kurmark 22 te Colombo v. Macassar, vertrok 2 3 n. Amsterdam. Ivuta. Agoeng 23 te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Kota Tjandi 23 te Londen, Batavia naar Rot terdam. Maaskcrk 22 te Hamburg v. Rotterdam. Marnix van St. Aldegonde 23 te Southampton Amsterdam naar Batavia. Merauko 22 v. New York naar Java. Maniema p. 21 Villano, Antwerpen naar d' Congo. Nieuwkerk 23 te Hamburg v. Amsterdam. Polyphemus 22 te Londen uitgeklaard naar Amsterdam. Pal.ria 23 7 u. te Marseille, Batavia naar Rot terdam. Ra.ndfonteln p. 22 17 u. Gibraltar, Rotterdam naar Beira. Rhea 22 te Holbaek .v. Amsterdam. Sierra Ven tana 21 v. Rio Janeiro, Amsterdam naar Santos. Sibajak 23 13 u. v. Colombo, Rotterdam naar Batavia. Springfontein p. 22 8 u. Dakar, Rotterdam n Beira. Saleier, p. 22 Gibraltar, New York n. Java. Simon Bolivar p. 22 7 u. de Azoren, Amster dam. naar West-Indië. Tjipanas 21 v. Hong Kong n. Menado. Tjikarang 22 te Sjanghai v. Hong Kong. Tjileboet 21 te Batavia v. Plong Kong. Poelau Tello p. 22 Perim, Batavia naar Am sterdam. Van Rensselaer 22 te Paramaribo v. Amster dam. Wissekerk 23 te Antwerpen, Beira n. Rot terdam. Waalkerk 22 v. Mozambique n. Port Elisabeth. William Wilberforce p. 23 Dungeness, West- Alïrika n. Amsterdam. Zeclandia 22 16 u. v. Lissabon, Buenos Ayres naar Amsterdam. Amstelkerk p. 23 Ouessant, Lissabon naar Amsterdam. Alpherat p. 23 Ouessant, Buenos Ayres naar Rotterdam. Barneveld. 23 v. Hamburg naar Antwerpen. Djambi, 23 12 u. v. Marseille, Batavia naar Rotterdam. Grijpskerk 22 v. Mombasa. Beira naar Rot terdam. Indrapoera 23 14 u. te Marseille, Rotterdam naar Batavia. Kota In ten 23 14 u. te Suez, Java naar New York. Kota Tjandi 23 n.m. v. Londen, Batavia naar Rotterdam. Merope 23 te Amsterdam v. West-Indië. Modjokerto 23 te Rotterdam v. Hamburg. Patria 23 15 u. v. Marseille. Batavia naar Statendam 2-1- 9 u. te Plymouth verwacht, New York naar Rotterdam. Venezuela p. 2 3 7 u. de Azoren, Amsterdam n. West-Indië. Waalkerk 23 te Algoabaai v. Rotterdam vertr. lar Beira (verb.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. UITVOERING AMBTENARENWET. Daar de voorschriften, die onder titel IV der Ambtenarenwet 1929 vallen, vóór 1 Sep tember 1931 moeten zijn vastgesteld, brengen wij nogmaals onder de aandacht van belang hebbenden, dat art-, 1 van de Ambtenaren wet 1929 bepaalt dat ambtenaren in den zin dier Wet zijn, zij die zijn aangesteld in openbaren dienst; daartoe behooren dus alle ambtenaren en beambten: secretarissen, pen ningmeesters en verder administratief per soneel, ingenieurs, opzichters en overig tech nisch personeel, machinisten, stokers, motor drijvers, water-molenaars, ambachtslieden, wegwerkers, enz., kortom allen, hoog of laag in rang met vaste aanstelling in dienst bij waterschappen, veenschappen en veenpol- ders. Volgens deze Wet behooren de Besturen van Polders en Waterschappen ten behoeve der rechtspositie hunner ambtenaren vóór 1 September 1931 verbindende voorschriften vast te stellen, betreffende de in art. 125 dier Wet genoemde punten, als: a. aanstelling; b. schorsing; c. ontslag; d. bezoldiging; e. wachtgeld; f. diensttijden; g. verlof en vacantie en aanspraak in ge val van ziekte; h. overige rechten en verplichtingen dei- ambtenaren; i. disciplinaire straffen; j. administratieve instanties, als bedoeld in het tweede en derde lid van artikel 3 dei- wet, voor zoover deze worden mogelijk ge maakt; k. de wijze, waarop aan vereénigingen van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VANWAAR DIE STIJFHEID? Waarom werken de gewrichten niet meer? Oorzaak en genezing. Deze vrouw verbaasde zich over een plotse linge vreemde stijfheid in haar heupen en ge wrichten. Ze kon maar niet begrijpen, waar om de tweede voet de eerste niet kon volgen, als ze op een stoel wilde stappen. Zij dacht niet aan rheumatiek maar gelukkig nam zij toch het juiste middel. Hier volgt het verhaal van haar eigen ondervinding: „Ik begreep maar niet waarom ik zoo'n stijf gevoel kreeg in mijn heupen en gewrichten. Als ik op een stoel wilde stappen, kostte het mij groote moeite om mijn tweede voet op te lichten. Maar nadat ik een flesch Kru- schen gebruikt had werd 't veel beter. Trap pen loopen was eerst heel moeilijk, maar gaat nu weer normaal en ik merk dat ik in elk opzicht het „Kruschen-gevoel" gekregen heb. Eenige jaren terug leed ik aan geelzucht en zag gewoonlijk erg bleek, maar sedert ik Kru- schen gebruik ziet mijn huid er ook weer frisch uit. Hoewel ik 62 jaar ben werk ik be ter dan menigeen van 20. Ik heb onlangs mijn man verloren, maar ik voorzie nu in mijn eigen onderhoud, dank zij Kruschen Salts". Mevr. M. C. Weet U wat de oorzaak is van rheumatische pijnen en stijfheid, zoowel bij deze weduwe als bij ieder ander? Niets anders dan de scherpkantige urinezuur-kristallen die zich tusschen de gewrichten gaan nestelen. Kruschen Salts zal deze naaldscherpe kristal len snel oplossen. En omdat Kruschen een combinatie is van zes verschillende zouten, blijft het daar niet bij. Kruschen zal ook elk spoor van deze opgeloste kristallen uit het lichaam verwijderen. Bovendien zal Kru schen Salts een opnieuw vormen van urine zuur voorkomen, omdat het de inwendige organen regelmatig doet functionneeren en het lichaam vrij houdt van giftige afval stoffen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waar borgt echtheid. ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de dezen betreffende algemeen verbindende voorschriften haar gevoelen te doen kennen. Door het Bestuur der Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen is in overleg met ambtenaren-organisaties een ontwerp-Ambtenarenreglement samengesteld met het doel om als leiddraad te dienen voor het door de Besturen van Polders en Water schappen in deze Provincie zelf vast te stel len Ambenarenreglement. Ingevolge het bepaalde onder k van art. 125 (hierboven genoemd) namen wij reeds van verschillende door die besturen ons toe gezonden vastgestelde reglementen kennis, waarvan de meesten met het hiervoor be doelde ontwerp overeenstemden, sommigen' behoudens kleine afwijkingen, maar ook en kelen met afwijkingen in ongunstigen zin. voor de betrokken ambtenaren. i Het Bondsbestuur zal niets onbeproefd la- ten om die afwijkingen in betere banen te leiden. Het spreekt echter van zelf, dat, daar de betrokken ambtenaren niet bij onzen Bond zijn aangesloten, onze bemoeiingen in die ge vallen weinig reden van bestaan hebben en mitsdien niet dat effect kunnen hebben als voor die betrokken ambtenaren noodig zal zijn. Wij richten daarom nogmaals tot de niet aangesloten waterschapsambtenaren de waarschuwing: sluit u zich bij onzen Bond aan, de organisatie alleen en uitsluitend be staande uit waterschapsambtenaren, die toch zeker het best in staat is, de dienstver- houding der ambtenaren tot de besturen te kunnen beoordeelen en waar noodig met ge paste middelen uwe belangen te verdedigen, zooals reeds meermalen is gebleken. Wel wordt in den laatsten tijd getracht onder de ambtenaren van lageren rang bij de waterschappen de meening ingang te doen vinden, dat hunne belangen door ons niet naar behooren behartigd kunnen wor den, omdat ook ambtenaren van hoogeren rang tot onze organisatie behooren, doch de feiten uit het verleden getuigen wel anders en bestempelen deze pogingen tot een on waardige manoeuvre. „In het kleed van den turner zijn wij allen gelijk". Collega's, draalt niet langer, uw welbegre pen belang brengt thans meer dan ooit te voren mede, dat gij, zooals de Wetgever onder k van art. 125 voorschrijft, u bij een organisatie aansluit. De kosten daaraan verbonden, kunnen geen reden zijn zulks na te laten, daar de j aarlijksche contributie bij onze afdeeling Noord-Holland slechts 1/2 procent van uw pensioengrondslag bedraagt. Ook onze leden in deze Provincie roepen wij hierbij op tot algeheele medewerking om de niet aangesloten collega's aan te sporen zich bij ons aan te sluiten. Het bestuur der afd. Noord-Holland van den Bond van Ambtenaren bij de Waterschappen in Nederland: C. MARTENS, Voorzitter./ P. KLOK, Secretaris. Haarlem, Juli 1931. DROOG AMERIKA. Een clandestiene brouwerij ontdekt. In New-York is een volledige bierbrouwerij ontdekt, die, ondanks de „drooglegging" van Amerika al een jaar of drie ongestoord heeft gewerkt. Al vele malen hebben de handhavers van die wet getracht een eind te maken aan die clandestiene brouwerij, doch steeds wer den zij opgehouden in hun pogingen door de politie, zoodat de wetsovertreders gelegen heid hadden hun verboden ingrediënten te verbergen. Zelfs heeft de politie eenmaal 2 agenten, die de wet op de drooglegging moe ten handhaven, mee naar het bureau ge nomen waar ze pas na ettelijke uren weer van vertrekken mochten. De kosten der installatie in de brouwerij loopen in de millioenen. Vijftig mannen werkten er, terwijl vierhonderd gallon bier in vaten aanwezig was. Het bier werd door de agenten weggegooid, wat aan het dorstige publiek kreten van verontwaardiging ont lokte. Dit is al de tweede groote brouwerij, die in den laatsten tijd midden in de City is ontdekt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12