cricket. Apropos HONKBAL WIELRIJDEN GYMNASTIEK CRICKETBESCHOUWINCEN De overgangsklasse blijkt hoe langer hoe meer een gelukkige greep van den N. C. B. te zijn geweest; de clubs die te sterk zijn voor de tweede klasse, maar te zwak voor de eerste, spelen in deze af deeling ongetwij feld heel prettig, te meer, daar de krachts verschillen niet zoo groot zijn. Hierin ligt o.i. het groote geheim om tot verbetering van ons cricket te komen; het lijkt wel aardig om steeds met groote meer derheid te winnen, maar er schuilt onge twijfeld een gevaar in voor de betere spelers, die zich dingen gaan veroorloven, zoowel met batten als met bowlen, die op den duur fnui kend moeten zijn voor eenige prestaties, zoo dra men weer eens tegen gelijkwaardige tegenstanders komt. Juist de wetenschap, dat een overwinning alleen te behalen is door inspanning van alle krachten, maakt een elf tal „keen" en bevordert het spelpeil in hooge mate. Onze Haarlemsche vertegenwoordigers, Rood en Wit 2 en R.C.H., zijn dit seizoen slecht be gonnen; de prestaties van de Racing zijn slecht gebleven, maar de volgelingen van Mr. Davidson hebben hun leven gebeterd en vormen thans weer een elftal, dat in staat is van elke tegenpartij te winnen. Opvallend in de eerste plaats zijn de fraaie bowlers-successen van Droste, die sommige dagen werkelijk onbespeelbaar was; over het algemeen zijn de Nederlandsche cricketers niet erg rustig op links-round bowlers! Een tweede kracht van beteekenis, een stock bowler, hebben de R. en W.-reserves niet, al heeft Chapon deze rol enkele malen naar behooren vervuld. De aanval is echter nooit het sterkste punt geweest en de meeste suc cessen zijn behaald door goede prestaties met de bat; de veteranen Mr. Davidson en Kruseman scoorden ieder reeds een century, terwijl ook jongere krachten soms flink voor den dag kwamen. R.C.H. heeft het pas één maal tot een overwinning kunnen brengen en wel tegen Kampong, eveneens een zwak zusje. Liefheb berij 'is er genoeg, 'maar het gemis van kop stukken als de Graaf en Blankenstein wordt zeer zwaar gevoeld. De bowling-prestaties zijn niet zoo slecht en het is Radsma en Klein verschillende malen gelukt de tegenpartij voor een matig totaal uit te krijgen. Bepaald zwak is echter het batten en vooral aan dit onderdeel zal alle mogelijke zorg moeten worden besteed. R.C.H. mist een openingspaar, dat voor een goede start zorgt; nu komen de free-hitters steeds aan de beurt, als de bowlers nog frisch zijn! Toch is er geen enkele reden om pessimis tisch te zijn; de Racing heeft drie elftallen en iedere vereeniging heeft toch wel eens een slecht jaar. Het is wel opvallend, dat twee clubs, die verleden jaar weinig presteerden, thans felle concurrenten voor de eerste plaats zijn, n.l. HJ3.C. en V.R.A. 2. De combinatie heeft de leiding met 40 punten uit 8 wedstrijden, gem. 100, terwijl het tweede elftal van de Stadion-club de tweede plaats bezet met 32 punten uit 7 wedstrijden, gem. 91.43. Verheugend is de opleving van cricket in Hilversum; na de verdwijning van v. Booven kwam de terugslag en als enkele ouderen, zooals Cremers en Titsingh, de zaak niet bij elkaar gehouden hadden, zou tennis absoluut de overhand hebben genomen. Thans beschikt H.B.C. over een prima elftal, dat volgens velen sterk genoeg is voor de huidige eerste klas. Bakker en Cremers zijn prima bowlers, Labouchère een heel goede batsman. Het succes van V.R.A. 2 is voor een groot deel 'te danken aan het regelmatig uitkomen van v. d. Chijs, die destijds in de eerste klasse al een gevaarlijke bowler was. Tegen Kampong j.l. Zondag nam hij 7 wickets voor 4 runs! In het elftal spelen nog verschillende veteranen, o.a. Stroeve, de Koster en Eilers, bovendien enkele goede jongeren, waarvan Laurence zich het meest onderscheidde door tegen Kampong een century te maken. Beide clubs hebben nog enkele lastige wed strijden en het is nog een open vraag, wie tenslotte als kampioen zal eindigen. UMPIRE. NED, CRICKETBOND Haarlem-H. C. C. Het is den Hagenaars geheel tegen de verwachting in, niet gelukt, om een innings overwinning op Haarlem te behalen. Als oor zaak dient in de eerste plaats genoemd te worden het goede fielden der Haarlemmers, waardoor de score zóó langzaam steeg, dat er reeds 3 1/2 uur van den speeltijd om was, toen de Haagsche voor 184 aan den kant zat. Zoo was dus al dadelijk een 9 punten overwinning uitgeschakeld en toen daarna ook de Haarlemmers nog uiterst kalm gingen batten en bovendien een regenbui het spel eenigen tijd staakte, moest de Haagsche zich met slechts vijf punten tevreden stel len. Om ongeveer kwart over elf begint H. C. C. te batten. Hoewel er telkens even voor een regenbui gestaakt moet worden, komen de runs toch vrij snel. Op 20 geeft H. v. Manen een kans aan Misset, die deze dankbaar ac cepteert en 2 runs later is het ook de beurt van A. v. Manen om te vertrekken, eveneens gevangen, nu door Fortgens. De stand is zoo voor Haarlem niet ongunstig, doch E. J. A. Schill en M. Jansen zetten den stand van den dag op. Vooral Schill speelt goed cricket. M. Jansen slaat nogal veel de lucht in en wordt een enkele keer gemist. Beiden houden tot de lunch stand. Het totaal is dan 96. Met de eerste bal na de lunch hrengt Jansen met een harde 4 de 100 op. Dan komt er plotseling een collapse. Op 109 vallen maar liefst 3 wickets, nl. die van E. Schill voor een uitstekende 31, M. Jansen voor 49 en R. Schill voor 0, de laatste met den tweeden bal door De Ruig gebowled. P. Feibh en Henny houden weer even stand, doch op 133 moet Henny voor een gelukkige 10 vertrekken. Koeleman runt al spoedig P. Feith uit, ter wijl hij even later ook zich zelf uitrunt. Fok ker en Bok probeeren door hard slaan de score op te voeren, doch Brakel weet beiden met een langen bal te bowlen. Het totaal sluit dan op 184. Met nog drie uur speeltijd beginnen de Haarlemmers kalm te batten. Vooral Jaski bespeelt de bowlers met veel vertrouwen. Misset wordt op 5 door Schill gebowld, doch Fortgens speelt daarna even kalm als Jaski. De 30 komt op het bord zonder verder wicketverlies. Dan doet Jaski 'n wilden slag op het bowlen van Jansen en wordt gevan gen' voor een goeV; 13. Even later moet ook Fortgens vertrekken, gebowled door Jansen. De la Mar en Kleefstra houden wel eenigen tijd stand, maar veel runs komen er niet bij. Eerst als Nagtzaam op de mat komt, gaat het beter. Hij krijgt echter weinig steun. Met den laatsten man in is het eindelijk zijn beurt om uit te gaan. Hij scoorde een goede 20. B. Thomas kon, wegens zijn verwon dingen bij het keepen opgeloopen, niet bat ten. De volledige scores zijn: Eerste innings H. C. C. I: H. v. Manen, c Misset, b de Ruig 11 A. v. Manen, c Fortgens, b Misset 7 E. J. A. Schill, c Thomas, b Nagtzaam 31 M. Jansen, c Allart, b de Ruig 49 P. Feith, run out, 21 R. Schill, bowled de Ruig 0 M. Henny, c Thomas, b. de Ruig 10 J. Koeleman, run out 23 A. Fokker, bowled Brakel 7 F. Bok, bowled Brakel 8 P. Sillevis, not out 1 Extra's 16 184 22 4 4 69 10 0 1 28 8 1 0 18 14 2 1 44 3 0 2 5 Bowlingcijfers: P. de Ruig W. Misset F. Jaski N. Nagtzaam W. Brakel Eerste inings Haarlem: F. C. Jaski, c Sillevis, b M. Jansen 13 W. F. Missee, bowled R. Schill 4 C. Fortgens, bowled M. Jansen 13 H. de la Mar, bowled M. Jansen 4 B. Kleefstra, c H. v. Manen, b Schill 7 N. Nagtzaam, bowled R. Schill 20 W. Brakel, c. Sillevis, b. M. Jansen 3 W. F. v. d. Lee, c. M. Jansen, b. Koeleman 0 P. de Ruig, c Fokker, b Koeleman 4 J. Allart, not out 6 B. Thomas, absent hurt g Extra's 19 Totaal 93 Bowlingcijfers; R. Schill J. Koeleman M. Jansen 11.3 2 13 4 15 3 3 23 2 25 4 26 V. R. A. 2—R. C. H. 1. V. R. A. WtNT MET 79 RUNS. R. C. H. kiest, met het oog op het natte veld, eerst batten en zoo openen Kleyn en Helling man op het bowlen van v. d. Chijs en Laurence De runs komen uiterst langzaam op het zui vere bowlen. Vooral Van der Chijs, die maar liefst 7 fielders in de slips had, stichtte ver warring. Als het openingspaar voor een luttel aantal runs verdwenen is, verbeteren Radsma 13 en Muller 11 even de situatie, maar dan is het verder een komen en gaan. Van de staart kwam alleen De Jong met 11 not out in de dubbele cijfers. Het totaal werd tenslotte 64. Van der Chijs bowlde met 8—16 uitstekend; Laurence 2—29, Klink 0—5 en De Koster 0-^4. Bij V. R. A. is het begin niet voorspoedig. Op 27 zijn reeds 3 wickets down, maar dan sluiten Lobry de Bruyn en Eilers de collapse. De 100 komt zonder wicketverlies op en als na de thee De Waal de plaats van Eilers in neemt. vliegt de score omhoog. Op 143 sluit V. R. A. en R. C. H. wordt nog eens ingestuurd. In het begin lijkt het er veel op dat met innings verloren zal worden,maar tenslotte sla gen Kuyt en Scheen er in. het benoodigde aantal runs te scoren. Op 86 voor 8 geeft V. R. A. op; Kuyt met 22 not out latende. Verder scoorden De Jong 10, Paape 14 en Muller 13. Van der Chijs bowlde ditmaal 422; Lau rence 233 en Klink 27. Rood en Wit 2Quick Leek het ïmi de morgenuren er op, dat geen bal gebowled zou kunnen worden, 's mid dags klaarde het weer zoodanig op, dat beide aanvoerders konden besluiten van drie uur tot uiterlijk half zeven te spelen. Alleen aan den korten speeltijd heeft Rood en Wit het te danken, dat ze nog 4 punten kreeg, imimers, nadat de gas thee ren 121 ge scoord hadden, was de stand om half zeven bij Quick 1205. Hadden de Quick-menschen echter eerder ingezien dat 122 runs in ongeveer anderhalf uur tegen 'n aanval die door den natten bal en het natte veld zeer gehandicapt was, wel te maken geweest zouden zijn, een over winning zou hen zeker niet ontgaan zijn. Over het verloop het volgende: Davidson wint den toss en gaat batten. Kruseman en Chabot openen op het bowlen van Fiege en Burki. Eerstgenoemde batsman scoort zooals gewoonlijk weer zeer snel zijn runs en als Chabot op 27 door Fiege ge bowld wordt, heeft deze 8 runs. Th. Elias is er niet bepaald in en speelt eenige ballen zeer gelukkig en wordt één maal gemakkelijk gemist. Op 39 wordt Kruseman voor 21 gebowld door Burki, terwijl Kruyt ook hetzelfde lot ondergaat, echter niet voordat hij in een snel tempo 12 runs bij elkaar geslagen heeft. Elias is intusschen door Fiege gebowld, zoodat dan 4 wickets neer zijn voor 59 runs. Kervel en Davidson voeren door snel runnen de score op tot 68 wanneer eerstge noemde gebowld wordt; 2 runs later stuit van de legguards van M. den Hartog de bal in het wicket en de captain is gestumpt. v. Kempen wordt zonder gescoord te heb ben achter het wicket gevangen en de stand is dan 707, niet erg fraai dus. Hadden de batsmen tot nu toe vrij veel gewaagd, Freni en v. d. Berg voeren door kalm spel de score langzaam op. Collard en Blok nemen den bal over van Burki en Blok, doch ook zij kunnen niet ver hinderen dat de 100 opgaat zonder verder wicket-verlies. Op 103 echter wordt v. d. Berg zeer du bieus run out gegeven; Freni forceert dan nog even totdat hij op 120 door Blok ge bowld wordt voor een nuttige 31. Drie runs later wordt v. Lennep als laatste man ge bowld. In de dubbele cijfers kwamen: H. Kruseman 21, B. Th. Elias 11, J. Kruyt, 12, F. J. Freni 31, H. v. d. Berg 14. Burki had met 447'wel het beste ge bowld. verder C. Fiege 348, J. Collard 116 en N. Blok 1—1. Met nog anderhalf uur speeltijd beginnen dan Hoekstra en Faber kalm te spelen op het bowlen van Droste en Kruyt. Het begin is niet fraai, want reeds op 24 zijn er 4 wickets neer, daar er echter in tusschen ook nog voor de regen gestopt moet worden, is een kans op den beslissing vrij klein geworden. Burki en vooral M. den Hartog voeren dan door heel goed cricket de score snel op. Davidson en Van Lennep bowlen dan, laatstgenoemde gaat echter in één over voor 15 runs geslagen. Als er nog twee overs gebowld moeten worden en het totaal 100 is, wordt M. den Hartog door Elias gevangen, Door eenige overthrows gaat de score wel omhoog, doch als de laatste man gebowld is, blijft het to taal juist 1 run onder het R. en W.-totaal. Bij Quick kwamen in de dubbele cijfeis: M. den Hartog 45, Burki 40 not out, J. Collard 14. Bowlingcijfers Rood en Wit: G. J. Droste 348, J. Kruyt 231, F. A. Davidson 0—16 en C. L. v. Lennep 015. De wedstrijd eindigde dus in een draw. A. C. C. 2Haarlem 2. Door een overwinning op A. C. C. II is Haarlem n practisch kampioen der tweede klasse geworden. Vanwege den regen werd pas om ongeveer één uur begonnen. A. C. C. II wint den toss en gaat batten. Van de eerste batsmen komt alleen Inglis Arkel met 15 in de dubbele cij fers, tenvïj lvoorts P. Lindner met een hard- geslagen 35 not out bleef. Het totaal van A. C. C. werd 82. Voor Haarlem n nam Visser 4 x 40, Vos 4 x 20, Blok 1 x 19. Bij Haarlem II brengen de eerste batsmen het tot 18, doch daarna gaat het vlugger en op 30 zijn reeds 5 batsmen verdwenen. Ton, goed gesteund door Bolle, brengt met een goede 37 Haarlem II in veilige haven en als Smits nog 10 runs maakt sluit de Haarlem captain. Bolle blijft met een goede 15 not out. Spruyt met 6 x 31, Inglis Arkel met 0 x 32, Koning met 1 x 10 en Huyver met 0 x 13 bowlden bij A. C. C. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 4Bloemendaal 2. Bloemendaal bat eerst. Jac. Bosse en J. Kesting brengen het totaal van 446 tot 5 129, op welk totaal J. Kesting voor een harde 60 gebowled wordt. Bloemendaal sluit dan op 195 voor het ver lies van 9 wickets. Jac. Bosse 77 n.o., Jos. Bosse 10. Faber 592 in 16 overs. Poederbach 367. T. Everard 018. R. en W., dat met 7 invallers speelde, brengt het dan tot 136, waarvan H. v. d. Togt 29 (5 vieren) en Faber 35. Verder hadden: P. Freni 16, de Boer 16, T. Everard 12 en wides 11. In den Bosch 0—31, Wille 1—30, Bolsebroek 0—10, Jac. Bosse 3—28, Diepenbrink 3—8, Slinger 212. Haarlem 5Haarlem 4. De wedstrijd tusschen de beide Haarlem elftallen werd voortgezet. Hoewel het zich in den beginne liet aanzien, dat het een ge makkelijke overwinning zou worden voor H. IV, dachten de jeugdige Haarlemmers er geheel anders over en eerst 10 runs voor het totaal van Haarlem IV viel 't laatste wicket. Tonny de la Mar bleef met een goed gespeel de 37 not out. Voor Haarlem IV namen R. de Vries 5 x 19, W. Onkenhout 0 x 22 en O. Abendanon 3 x 21. o Haarlem 3Avos. Deze wedstrijd is op het kantje af door Haarlem III gewonnen. Haarlem wint den toss en gaat batten. In den beginne gaat het hard, de eerste 5 bats- men verdwijnen snel, doch Boeree houdt stand, en zorgt voor de runs. Het totaal wordt 62, waarvan H. Boeree 37. Kroon 5 x 23, Hetem 2 x 17, Klerk 3 x 19 namen voor Avos de wickets. Avos brengt het dan tot 56. Hetem met 18 en Schippers met 13 deden nog een poging om de overwinning in de wacht te sleepen. doch het laatste wicket viel op 56 en Haar lem III won zoodoende met 6 runs. Voor Haarlem bowlden: Heimig Sr. 3 x 28. W. Kramer 3 x 23, H. Boeree 2x5. BUITEN DE COMPETITIE Haarlem-comb.Haarlem-juniores. Op het Haarlemveld werd een wedstrijd gespeeld tusschen een Haarlemcombinatie en een junioren-elftal, bestaande uit spelers, die ook in het Flamingo Juniorentournooi waren uitgekomen. De combinatie won den toss en ging eerst batten. Dank zij alleen 10 extra's werd het totaal 32. De jeugd deed het daarna veel be ter en bracht het, dank zij een uitstekende 46 van W. Kramer, 22 van H. de la Mar en 12 extra's, tot 90, waarna gestopt werd. De Junioren wonnen dus met 58 runs op de 1ste innings. CRICKET IN ENGELAND Deze week is aller belangstelling wederom gericht op de tweede testmatch tusschen Engeland en Nieuw Zeeland, die a.s. Woens dag, Donderdag en Vrijdag op het terrein van Surrey gespeeld zal worden. Zooals men weet, heeft Nieuw Zeeland deze extra wed strijden uitsluitend te danken aan zijn bij zondere prestaties in de eerste match en men begrijpt, dat de toeristen al het moge lijke zullen doen om de Engelschen te over tuigen, dat hun cricket heusch op interna tionaal peil staat. Wel doen geruchten de ronde, dat Dempster niet zal kunnen spelen, maar sensatie is een woord, dat in de sport helaas een groote rol speelt. De ongelukkigste speler is ongetwijfeld Larwood, de Notts-fastbowler; voor beide wedstrijden werd hij uitgenoodigd; den eer sten keer had hij een spier verrekt en nu is de auto, waarin hij en enkele andere Notts- spelers zaten, in botsing gekomen, met het gevolg, dat hij ook a,s. Woensdag nog niet fit is! In zijn plaats is thans Tate gekozen, die ondanks zijn regelmatige successen maar niet meer in aanmerking scheen te komen. Het belooft opnieuw een interessante strijd te worden, waarvan werkelijk niets te voor spellen is. Sinds het vorige overzicht is de competitie flink opgeschoten. Yorkshire heeft o.a. door een overwinning op Nottinghamshire de lei ding overgenomen en bezet thans met flin- ken voorsprong de eerste plaats. De stand is thans: Yorkshire 181 punten uit 18 wedstrijden Gloucester 151 punten uit 18 wedstrijden Notts 150 punten uit 18 wedstrijden terwijl de lange lijst gesloten wordt door: Leicester 78 punten uit 18 wedstrijden Glamorgan 63 punten uit 19 wedstrijden Northampton 44 punten uit 18 wedstrijden De belangrijke match tusschen Yorkshire en Notts werd door eerstgenoemde county met 9 wickets gewonnen: de club van Carr miste alle matchbowlers en had hij voorbaat de slechtste kansen. Wel leverde de eerste innings, dank zij Walker (82), 201 runs op. maar Yorkshire antwoordde met 201 voor 6 (Holmes 133). Toen scheen de regen, die dit seizoen al zooveel wedstrijden verknoeid had, redding te zullen brengen, maar den derden dag was het droog en Notts werd voor 95. uitgegooid. Robinson was absoluut onbespeelbaar en nam 7 wickets voor 24 runs in 17 overs. Yorkshire maakte de benoodigde 93 runs voor het verlies van slechte 1 wicket. Ofschoon in den wedstrijd tusschen Gla morgan en Yorks slechte 7 uur gespeeld kon worden, wist de club van Sutclifie toch met innings te winnen, dank zij meer dan schit terend bowlen van Verity, den nieuw geko zen test-match speler. In de eerste Innings nam hij 6 wickets voor 21 runs en in de tweede 833, in totaal dus 14 voor 54! In derdaad schitterende cijfers! De totalen waren Glamorgan 62 en 91, Yorkshire 178 voor 8 (Leyland 77). De regen had de wickets bijzonder geschikt gemaakt voor de bowlers en hieraan dankt b.v. Warwickshire haar overwinning op Northampton. Aan het einde van den twee den dag had iedere partij 1 x gebat; War wick 326 '.Croom 105, Wyatt 85*). Northamp ton 174 (Bakewell 88). De gasten hadden dus een achterstand van 152 runs, maar werden in de tweede innings binnen 2 uur uitge gooid voor 82, hoofdzakelijk door Paine, die in 19 overs 8 wickets nam voor 44. De veteraan Mead zorgde weer eens voor een verrassing, door tegen Surrey in de tweede innings met 169 niet uit te blijven; Sandham scoorde in deze match 113* en 77*. Het werd een tamme draw. daar de Hampshire-captain veel te laat sloot. Als te genprestatie ging Fender onderhands bowlen. Essex zorgde voor een verrassing door Lancashire met innings te slaan: zij maakte het fraaie totaal van 438 (O'Connor 122. Pearce 152) en kreeg Lancs uit voor 234 (Tyldesley 116) en 140. Somerset behaalde een sensatloneele over winning op Sussex; toen de laatste over begon, had Sussex nog 2 wickets in handen en een draw scheen zeker. Aanvoerder White nam echter met opeenvolgende ballen beide wickets en bezorgde Somerset een onver wachte zege! White had toch een goeden dag: 971 in 39 overs! UMPIRE. Blauw Wit 1 kampioen. Zaterdagmiddag won Blauw Wit met 18-15 van Ajax I. Geen ander negental kan nog het aantal punten behalen, dat Blauw-Wit thans bezit, waardoor deze vereeniging dus het kampioenschap der eerste klasse behaald heeft, HaarlemZ. R. C. Door niet opkomen van Z. R. C. heeft Haar lem dezen wedstrijd zonder spelen gewonnen. D. E. C. 2—Haarlem 2 (6—34) Zaterdagmiddag ging Haarlem n haar laatsten uitwedstrijd spelen. D.E.C. 2 was de tegenpartij. Haarlem ging met acht man. maar kwam tot de ontdekking dat D. E. C. maar zeven man in het veld bracht. Het was aan D. E. C. goed te merken dat zij nog niet lang het spel beoefende. Niemand waagde zich verder dan de eerste beginselen. Het honkloopen viel den Haarlemmers dan ook niet moeilijk. De loopers van tweede en derde honk stonden meermalen bij het derde honk samen te praten, zonder dat D. E. C. ook maar een poging deed om een looper uit te maken. De D- E. C.-werper gooide vrij zuiver, maar niet hard. Zoowel in het honkloopen als in het slaan werden de Haarlemmers steeds vrijer. De tweede inning bracht dan ook al dertien runs op, waardoor er in twee beur ten ai negentien bijeen waren. Wagemans was als werper goed op dreef en gaf meermalen drie slag. Er werd dan ook door D.E.C. vrijwel niet geslagen en de score kwam aan die zijde niet hooger dan zes. Haarlem II won na zes innings met 346. H. H. C. 1—V. V. G. A. 2 (41—8) Het toch al niet sterke V. V. G. A.-team verscheen met slechts zeven man. Aan de twee automatische nullen is het verliezen echter niet te wijten. In het begin van den wedstrijd is niet te bemerken dat het verschil zoo groot zal zijn. Figee van H.H.C. gooit nogal veel wijd, doch V.V.G.A. speelt te zwak om daarvan te pro- fiteeren en behaalt slechte een run. De Am- sterdamsche werper gooit in het begin heel goed en H.H.C. zit zelfs voor nul aan den kant. Daarna legt H.H.C. er beter het hout op. Bovendien is het vervangen van Figee door Pijnakker een groote verbetering. In vier slagbeurten maken de jeugdige ge meente-ambtenaren slechts één punt. Gehol pen door slecht veldwerk van V.V.G.A. en home runs van D. Baas, Figee 2 maal, Frey- muth en J. Baas stijgt de score van H.H.C. flink. In de achtste inning maakt HJI.C. er een spelletje van. Er wordt geweldig geslagen. De Amsterdammers hebben den moed ver loren en vooral de achtervanger gelooft het wel. Eer er drie nullen zijn gevallen, zijn veertien spelers het thuishonk gepasseerd. Het slot is een eindstand van 418 voor H.H.C. Uitslag in innings: V. V. G. A. II: 1 0 2 4 1 0 0 0, totaal 8 H. H. C. I: 0 7 6 5 2 5 2 14 totaal 41 Scheidsrechter catechismus Een lid van de Fransche Centrale Commis sie van Voetbalscheidsrechters met den ver- basterd-Ncderlandschen naam van Vande- veegaete heeft zich de moeite gegeven een soort catechismus voor den voetbalscheids rechter op te stellen. Dit origineels en zeer verstandige boekje eindigt met een aantal raadgevingen, geboren uit de ervaring van. den schrijver en waard om hier gereprodu ceerd te worden. Want al betreffen deze ad viezen meer rechtstreeks de Fransche scheidsrechters, spelers en publiek, de meeste schoenen passen ons ook wel. Een scheidsrechter moet. dan: In goede lichamelijke conditie zijn Het spel van zoo nabij mogelijk volgen. Goede oogen en goede beenen hebben De spelregels van binnen en bulten kennen. Zich nooit laten opwinden en nooit aar zelen. Nooit discussiëeren met de spelers. Nooit een genomen beslissing trachten te rechtvaardigen. Nooit te laat komen. De toeschouwers volkomen negeeren. Onopgemerkt blijven. Geen deel aan het spel nemen, dat wil zeg gen zich er niet voor interesseeren. Zoo weinig mogelijk en dan altijd beleefd spreken. In geval van twijfel over den toestand van het terrein, zich er een uur voor den aanvang heen begeven. Een wedstrijd niet onderbreken wegens mist, hevigen regen, sneeuwval, overstrooming van het terrein door het publiek enz. don na een mogelijke verbetering in den toestand te hebben afgewacht. Het spel niet ophouden door te laten wach ten op het fluitsignaal voor strafschop, hoek schop of vrijen schop. Dit zijn verstandige woorden, waarmee ook menig voetbalarbiter te onzent tot ieders ge noegen zijn voordeel kan doen. De Tour de France. A. Magne winnaar. Uit Parijs: Zondag werd de 24ste en laat ste étape afgelegd van de „Tour de France", nl. van Malo naar Parijs, een afstand 313 K.M. In het totaalklassement wer<? de Fransch- man A. Magne winnaar, voor den Belg De- mysere en den Italiaan Pesenti. Het landenklassement luidt als volgt 1. België, 2, Frankrijk, 3. Duitschland. 4. Zwitserland-Australië (gecombineerd). 5. Italië. Wedstrijden der Ned. Wielren- Unie. Kampioenschappen van Nederland. Uit Amsterdam: Het was Zondag de laatste dag van de kampioenschapswedstrijden van de Nederlandsche Wielren Unie, de dag van de finales. Het kampioenschap voor Amateurs werd gewonnen door J. J. van Egmond te Haarlem met 5 punten na een spannende race tegen van der Linden (6 punten) en tegen P. Leene (7 punten). Het succes van Van Egmond ont lokte bij het publiek een enthousiast applaus. Bij de Professionals legde P. D. Moeskops be slag op het kampioenschap met 5 punten tegen Meijer met 5 punten en Pijnenburg met 8 punten. De einduitslag luidt: 1. Moeskops 3 pnt., 2. Van Egmond. 6 punten, 3. Van der Leur 9 punten. De voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie, Jhr. van den Bergh van Heem stede, bood den kampioen zijn gelukwenschen aan en na het „Wilhelmus" reed Moeskops gelauwerd met de groote krans en in het rood-wit-blauwe tricot onder daverende toe- juichinben van het publiek, een eererondje. iniiiuamiiiiiWiH.irrfnimiiMtiitiiHinwittiiiinBfinirowiiufiw De Olympische Spelen te Los Angeles. Het programma definitief samen gesteld. Uit Los Angeles: Het definitieve en volledige programma van' de Tiende Olympische Spelen, die alhier wor den gehouden van 30 Juli tot en met 14 Augustus 1932, is thans gepubliceerd door het organiseerend Comité. De historische openingsplechtigheid zal ge schieden in het Oiyplsch Stadion op Zater dag 30 Juli 1932 te twee uur des namiddags. President Herbert Hoover zal officieel wor den uitgenoodigd om de Spelen te openen. Tijdens de openingsplechtigheid zal het historische défilé der deelnemende 35 landen plaats hebben, waarbij de diverse nationale vlaggen zullen worden meegevoerd en dat zal trekken langs de Eere-tribune, De Olym pische vlag zal worden geheschen, het Olym pische vuur zal worden aangestoken, terwijl een der alhietcn den Olymplschen eed zal afleggen namens de ploegen van alle deel nemende landen. De Spelen zullen zestien dagen duren en worden gehouden in negen stadia, sportzalen en plaatsen waar watersport zal worden be oefend. Er zullen 135 apaTte sportprogramma's zijn die vijftien takken van sport zullen vertegen woordigen. De programma's zullen verwerkt worden op de volgende plaatsen: Olympisch Stadion: 30 Juli: Openingsplechtigheid. 31 Juli tot en met 7 Augustus: Hardloopen en veldathletiek. 8 en-11 Augustus: Hockey, demi-finales en finales. 7, 9 en 12 Augustus: Internationale demon stratie (Lacrosse). 8 tot en met 12 Augustus: Gymnastiek. 13 en 14 Augustus: Sprlngnummers voor paarden. 8 Augustus: Nationale demonstratie (Ame- rikaansch voetbal). 14 Augustus: Sluitingsplechtigheid. Olympisch Zwemstadion: 6 tot en met 13 Augustus: Zwemmen, schoonspringen en waterpolo. Olympisch Schermstadion: Van 31 Juli tot en met 15 Augustus: scher men. Olympische Sporthal: 30 en 31 Juli: Gewichtheffen. Van 1 tot en met 7 Augustus: Worstelen. Van 9 tot en met 13 Augustus: Boksen. Rose Bowl Stadion te Pasadena: 1 tot en met 3 Augustus: Wielrennen. Riviera County Club te Santa Monica: 10 en 11 Augustus: Ruitersport. Marine Stadion te Long Beach: 9 tot en met 13 Augustus: Roeien. Van 5 tot en met 12 Augustus: Zeilwed strijden in de haven van Los Angelos. De Marathonloop zal worden gehouden op 7 Augustus, waarvan de startplaats en de finish gelegen zijn in het Olympisch Stadion. De voorwedstrijden hockey zullen van 1 tot en met 6 Augustus plaatsvinden In de nabijheid van het Olympisch Stadion. De wegwedstrijd voor wielrenners zal op 4 Augustus worden gehouden op een uitstekend parcours. Van 2 tot en met 6 Augustus hebben plaats paardensport, schermen, schieten, zwemmen en een cross-country. Deze nummers worden in verschillende pa viljoens en op diverse banen gehouden. De schietwedstrijden zullen worden gehouden 12 en 13 Augustus. De ter gelegenheid van de Olympische Spelen te houden expositie van kunstwerken zal worden gehouden in het Olympisch Mu seum voor Schoone Kunsten" gedurende de 16 dagen waarop het sportprogramma wordt afgewerkt. Kampioenschappen. A.s. Zondag worden in de Lijnden (Haar lemmermeer) voor Noord-Holland dc vóór wedstrijden K.N.G.V. in spel gehouden, n.l. in slingerbal. grensbal en handbal. Uit den K.T.K. neemt Concordia deel, en wel met handbal. Spelwedstrijden. Woensdag houden Turnlust-Haarlem en Turnlust-Beverwijk wedstrijden in grensbal voor dames en slingerbal voor heeren,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11