IJMUIBEN HAARLEM'S DACBLAD haarlem's dacblad abonnes HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 27 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN De Directeur van het Staats- visschershavenbedrijf gaat heen. Een verdienstelijk en bekwaam Hoofdambtenaar. (Van onaen correspondent). De heer F. J. H. Schneiders heeft tegen 1 Augustus e.k. dus reeds met ingang van a.s. Vrijdag, eervol ontsalg gevraagd als direc teur van het staatsvisschershavenhedrijf al- hiër. Al was het ibekend dat de heer Schneiders den dienst mettertijd zou verlaten, tochkomt dit bericht van een ontslag op zoo korten termijn vrij onverwacht voor IJmuiden. De heer Schneiders is een seif-made man, die door zijn noesten vlijt en groote toewijding zich' heeft opgewerkt tot het belangrijke en eervolle ambt, hetwelk hij de laatste 12 jaar (bekleedde. Als jong onderwijzer kwam hij in 1895 te IJmuiden en toen telde het kleine visschers- plaatsje slechts enkele duizenden zielen. Als spoedig hield de heer Schneiders zich ge durende de avonduren bezig met het bij houden der boegen van een der particuliere afslagers. Zooals wij reeds eerder in een ar tikel schreven, werd in 1898 de Rijksafslag geopend en werd' de visch daarom door parti culiere afslagers verkocht. Hij heeft dan ook de gefneele ontwikkeling van IJmuiden's vis- scherijbèelrijf^medégemaakt evenals de moei lijkheden van den vischverkoop in de jaren vóór i899. Er waren reeders, die niet ingenomen waren met den. verkoop in de rijkshal, en die daar-" om een eigen' afslag stichtten. Toen ontstond' er strijd, maar het Rijk won dien strijd en van 1 Juli 1902 werd alle aangevoerde visch door het. Rijk afgeslagen. In het eerst was dit nieuwe bedrijf nog klein,' doch toen kwamen de stoomtrawlers en successievelijk werd de aanvoer van visch grooter. In 1902 was de opbrengst nog geen 3 millioen grilden, doch in 1914 was dit be drag tot f 7.134.466 gestegen. De heer Schnei ders was de rechterhand van den heer J. M. Bottemanne, wien de organisatie van het staatsvisschershavenbedrijf was opgedragen. Toen'deze dan ook in 1911 wegens zijn be noeming tot hoofd-inspecteur der visscherijen vertrok, werd de heer Schneiders tot admini strateur benoemd, terwijl ir. J. J. Canter Cremers belast werd met het toezicht op het beheer der visschershaven. Toen de heer Canter Cremers in 1919 overgeplaatst werd (deze werd hoofd-inspecteu'r en is later bij een belangrijke opdracht in Egypte gestorven) werd het ambt van ingenieur, belast met het toezicht op de visschershaven en dat -van administrateur opgeheven en dat van direc teur ingesteld. De heer Schneiders werd toen tot directeur benoemd en algemeen werd deze eervole onderscheiding met instemming be groet. Hij had de moeilijkste oorlogsjaren doorge maakt en .tevens in zijn qualiteit van secreta ris van de Rijkscommissie van Toezicht op de Zeevischvereeniging zeer groote diensten aan het land bewezen inzake de vischvoor- ziening. Het is dan ook hoofdzakelijk aan zijn werk te danken, dat de vischvoorziening •in de oorlogsjaren zoo'n vlot verloop had. Het jaar 1916 was het gouden jaar voor IJmuiden, toen' de visch een opbrengst had van f 36.602.000. Doch toen kwam de inzinking met het torpedeeren en op mijnen loopen der trawlers, zoodat de opbrengst toen daalde tot f 13.763.000. Het jaar 1919 gaf weer groote opleving en een. opbrengst van 24 millioen gulden, doch toen kwam opnieuw een in zinking en wel in 1920 tot 15 milldoen en in 1921 tot elf millioen gulden. De heer Sschneiders heeft steeds getoond ook als directeur, de rechte man op de rechte plaats te zijn. Met recht had hij de leiding van het groote bedrijf, bestaande uit een groot grondbedrijf, een dokbedrijf met 2 drijvende dokken, een waterleidingbedrijf met een jaarlijkschen omzet van 200.000 ton. Voorts met een eigen gasleiding en een eigen electrisch net en ede exploitatie van stoom- kraneii." Hij was in alles, wat den dienst betrof, streng, voor zichzelf en voor het personeel. Dienstreizen werden door hem niet gemaakt, doch altijd kon men hem op zijn bureau vin den. Vele uitbreidingen zijn er den laats'ten tijd gekomen, o.a. het bouwen van de tweede hal en van het nieuwe administratiegebouw. De visscherij veranderde telkens; de heer Schnei ders zag de bommen en zeilbeugers geheel verdwijnen, -hij zag de zeil- en daarna weer de motorloggers komen. Thans zijn de zeil- loggers geheel verdwenen en komen de motor trawlers. De heer Schneiders maakte verschillende groote arbeidsconflicten mede, stakingen, die lang duurden en welke een groote depressie voor IJmuiden brachten. Hij heeft ook den moeilijken tijd van '30 medegemaakt en het is moeilijker jaar 1931 medegemaakt en het is dan ook geen opgewekte tijd voor hem om heen gaan. Maar hij heeft na den ingespan nen arbeid van bijna 40 jaar te IJmuiden, waarvan 30 jaar in Rijksdienst, de rust vol komen verdiend. En daarom zal iedereen, dezen hoog geachten hoofd-ambtenaar, die boven alles steeds was een onafhankelijk man, gaarne een prettigen levensavond toewen- schen. BERUCHTE INDIVIDUEN OP HEETERDAAD BETRAPT. KRANIG OPTREDEN VAN DE HALPOLITIE. Zondagmorgen ongeveer half 5 bemerkte een havenknecht van het Staatsvisschers havenbedrijf dat onbevoegden zich op den stoomtrawler „Clara Nico", liggende aan den kant van den vischafslag, bevonden. Hij waarschuwde een der beambten van de hal politie, welke zich dadelijk naar de „Clara Nico" begaf. Dieven waren reeds druk in de weer zich versche visch uit den trawler op onrecht matige wijze toe te eigenen. Een mand schelvisch was reeds op den kant gegooid. De beambte der halpolitie kon dan ook de dieven op heeterdaad bertappen. Het ble ken er vijf in aantal te zijn. Op kranige wijze wist de agent het vijftal in bedwang te houden, terwijl intusschen assistentie der gemeente-politie ingeroepen werd, welke het vijftal naar het politie bureau overbracht. Bij nadere informatie bleek dat de dieven des morgens met een luxe-auto uit Amster dam gekomen waren en deze voor een café hadden neergezet. Daar over het algemeen in den nacht van Zaterdag op Zondag zeer weinig stoom trawlers voor den afslag liggen, hebben zij getracht in dezen nacht hun slag te slaan, hetgeen hun bijna gelukt was. Door het slechte weer was de wachtsman van de „Clara Nico" ev.en van boord gegaan om te schuilen en van dit oogenblik hebben de dieven gebruik gemaakt. Bij onderzoek bleken de aangehoudenen te zijn J. v. d. V., C. v. Z. (die eerst nog een valschen naam opgaf)D. H. in 't V. en F. A., welke als chauffeur dienst had gedaan. Zij zijn goede bekenden der justitie, een er van heeft nog 4 maanden gevangenis straf te goed, terwijl een ander veroordeeld was tot 4 maanden voorwaardelijk. De der de stond in het politieblad gesignaleerd voor het ondergaan van 10 dagen hechtenis. Twee der daders bleken geen onbekenden op de trawlers te zijn, daar beiden op stoomtrawlers gevaren hadden. De daders zijn voor den Commissaris van Politie te IJmuiden geleid en in verzekerde bewaring gesteld. De auto werd in beslag genomen. HET CONFLICHT BIJ HET UITVAREN VAN „DE HOOP" IJM. 193. In ons blad van Woensdag 8 Juli j.l. deden wij mededeelingen over een conflict, hetwelk ws ontstaan bij het uitvaren van. den stoom trawler „de Hoop" IJm. .193 en 'meldden daarbij dat door de reederij en den schipper een machinist was aangesteld, welke sinds geruimen tijd niet op de trawlers had geva ren, doch op een sleepboot. Het bestuur van de IJmuider Federatie maakte tegen deze aanmonstering bezwaar, doch na goedvinden van het bestuur der Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders ver trok „de Hoop" met den machinist naar zee. Naar aanleiding van dit conflict en ver schil van opvatting' heeft het bestuur der IJmuider Federatie direct contact gezocht met het bestuur der christelijke organisatie. Onlangs had een informeerende bespreking plaats, tussehen een delegatie uit beide be sturen terwijl de IJmuider Federatie eenige dagen later schriftelijk bericht ontving, dat het bestuur van den Chr. Bond zich met het reeds ingenomen standpunt der IJmuider Federatie kon vereenigen. Genoemde besturen zullen zich gemeen scha Dpelijk tot de vereeniging van Reeders wenden. Het onderhoud met het bestuur der Ree- dersvereeniging zal zoo spoedig mogelijk worden aangevraagd. IJMUIDEN AAR TE ROTTERDAM VERDRONKEN. Te Rotterdam is de 25-jarige machinist H. J. Prins, uit IJmuiden, op de motorboot „Tessel" overboord geslagen en In de Leuve- haven verdronken. Kameraden, die met hem uit waren geweest, hebben eerst den volgen den ochtend ontdekt, dat Prins niet aan boord was. Zij hebben de politie gewaar schuwd, die het lijk heeft opgehaald. Het is naar de Coolsingel overgebracht. SCHEEPVAARTNIEUWS Het Fransche s.s. „Cap D' Alprecht" is 22 Juli met een lading superfosfaat van Casa Blanca naar IJmuiden vertrokken en wordt 29 Juli aan het Hoogovenbedrijf verwacht. Het Ned. s.s. „Stad Zaltbommel" is Zater dagmorgen met een lading ijzererts van Bil bao aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. OPGELEGD. Na lossing harer lading erts aan het Hoog ovenbedrijf te IJmuiden is het Duitsche s.s. .Amerika" Zaterdagmiddag in ballast naar Embden vertrokken, alwaar dit stoomschip voorloopig zal worden opgelegd. Het Duitsche s.s. „Industria" met een la ding ijzererts van Oxelosund is Zaterdag middag aan het Hoogovenbedrijf te IJmui den aangekomen. Het Duitsche s.s. „Hugo Ferdinand" is na haar lading ijzererts aan het Hoogovenbe drijf, IJmuiden, te hebben gelost, Zondag morgen naar Amsterdam opgevaren, om al daar opnieuw te laden DEFECTE MACHINE Het Ned. s.s. „Amstelkerk" van de Holland West Afrika Lijn is Zaterdagmorgen met de fecten machine vah Lissabon te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar de Neder- landsche Dok Mij., te Amsterdam, alwaar de machineschade zal worden hersteld. DE „COSTA RICA'. Het Ned. passagiersstoomschip „Costa Rica" is Zondagmiddag van Hamburg te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. Genoemd stoomschip zal a.s. Vrijdag. 31 Juli, wederom naar West Indië vertrekken. Het stoomschip „Agamemnon" van de K. N. S. M. heeft Zaterdagavond aan het Hoog ovenbedrijf, IJmuiden, een partij ruwijzer bijgeladen en', is daarna naar Hamburg ver trokken'. Het Fransche s.s. „Thisbe' is Zondagmor gen in ballast van Caen naar IJmuiden ver trokken en wordt heden aldaar verwacht om aan het Hoogovenbedrijf ijzer te laden. AANVOER VERSCHE HARING. De Duit-sche trawlers Karl Kuhling ON 136 en Karl I Busch HC 143- kwamen heden aan den Rij ksvischafslag met resp. 800 en 900 manden verscheharing. De laatstgenoemde trawler is één der modernste motortrawlers der Duitsche vloot. AANVOER PEKELHARING. De stoomtrawlers Dirk J/icobus IJm. 267 en Gorredijk IJm. 490 kwamen heden aan den Rij ksvischaf slag ieder met 35 last pekel haring. VISSCHERIJUITKOMSTEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag al hier 12 trawlers, 3 loggers en l kotter. De besommingen waren als volgt; Manden 910 O.N. 136 4400. Een groot deel van de vangst was haring. 700 H.C. 143 5000. 605 Nitruus 2700. 480 Clara Nico 2900. 760 Eendracht 9600. 600 Derika IV f 2600. 160 Jenny Olga 2600. 515 Hercules 2800. 455 Amsterdam 3400. 450 Derika VHI 2400. 280 Ipa 2000. 125 Zeemeeuw 1800. Loggers: E 542 1000, KW 110 460, KW 5 760. Kotters: IJ 113 Kromhout 400. PERSONALIA. De heeren E. en W. Kuiper te IJmuiden- Oost slaagden te Amsterdam voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie. AANBESTEDING. Bij de door den Rijkswaterstaat gehouden aanbesteding voor het bouwen van een dui- kerbrug in gewapend beton, ter vervanging van de Meerburgerbrug onder de gemeente Zoeterwoude, was laagste inschrijver de heer F. C. Dubbeld alhier met f 16843. LIJK AANGESPOELD. Zondagmorgen ongeveer half elf bemerkte bezuiden mijlpaal 57, een lijk was aange- een burger, dat aan het Zuiderstrand, 500 M. snoeld van een vrouw. Het lijk werd naar de Alg. Begraafplaats vervoerd, waar Ds. L. S. Limborgh—Meyer den; doodschouw verricht te. •De Commissaris van Politie te IJmuiden verzoekt bekend te worden gemaakt met de identiteit. Signalement: oud 25 a 30 jaar, lang 1.58 M. lang blond haar met haarspelden opgestoken, blauwe oogen, 4 gouden tanden in boven kaak, flink gebouwd, kleeding als volgt: blauwe mantel, waaraan 4 zwarte beenen knoopen, blauwe ceintuur met ronden, zwar ten beenen gesp, katoenen japon met gele, roode en blauwe kleuren en zwarten onder rand, wit zijden onderjurk, vermoedelijk ge ribd, rose onderlijfje, witten buikband met dito jarretelles, witten bustehouder,, lage,, bruine schoenen met metalen platvoetzolen, bruin zijden kousen, rose directoire; om den hals blapwe koralen, tussehen elke koraal een koperen sluitinkje. VELSEN KIND VERDRONKEN Door een bewoner van den Spaarndam- merpolder te Velsen werden een paar klomp jes van een kind in het water van Zij kanaal C drijvende gezien Daar hij hieruit begreep, dat er een kind te water was gevallen, nam hij een aldaar liggenden vaarboom en haalde reeds dadelijk een jongetje uit het water. Het bleek het 4-jarig zoontje te zijn van den heer C. wonende in den Spaarndammerpol- der te Velsen. Onmiddellijk werd kunstma tige ademhaling toegepast, hetgeen helaas niet mocht baten, daar de levensgeesten reeds waren geweken. Ook de geneesheeren de W. uit Velsen en S. uit Spaarndam versche nen nog ter plaatse. SOC. DEM. RAADSFRACTIE Het bestuur der soc. dem. raadsfractie is als volgt samengesteld: de heer W. F. Visser, voorzitter en de heer H. Hennink, secretaris. ZIEKENFONDS „VELSEROORD". In de bestuursvergadering van het Zieken fonds „Velseroord" nam de heer Van der Cor- put afscheid van de vereeniging. Daar dit be stuurslid van de oprichting af bestuurder der organisatie, de laatste 15 jaar voorzitter is geweest, werden hem bij zijn vertrek door verschillende bestuursleden en doktoren har telijke woorden van afscheid toegesproken. Met weemoed dankte de scheidende voorzit ter in zijn afscheidswoord de doktoren en medebesturuders voor de hem gebrachte hül- de en hij hoopte dat de uitstekende samen werking tussehen doktoren en bestuur, zoo als hij die steeds gekend heeft, zal blijven voortduren. In zijn plaats werd als voorzitter gekozen de heer A. v. Bodegraven, die de laatste 5 jaar het secretariaat had waargenomen. Als secretaris werd gekozen de heer Jac. Gutte ling, terwijl het nieuw-gekozen bestuurslid S. J. Stevens als commissaris in de plaats van den nieuw-gekozën secretaris in functie trad. OP DE VOORDRACHT. Op de door B. en W. van Bodegraven op gemaakte alphabetische aanbeveling voor de benoeming van een gemeente-ontvanger al daar komt voor de heer G. J. Maissan, adj. commies ten kantore van de gemeente-ont vanger te Velsen. BEVERWIJK Marktbericht van 24 Juli 1931. Postelein per kist f 0.350.65. Andijvie 100 struiken f 2. Wortelen per 100 bos I 614. Bieten per. 100 f 46. Komkommers per 100 f 25. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.050.08. Idem zand per K.G. f 0.08—0.09. Peulen per K.G. f 0.24—0.36. Doppers per K.G. f 0.160.21. Capucijners per K.G. f 0.190.25. Raspers 'per K.G. f 0.240.32. Tuinboonen per KtG. f 0.060.12. Snijboonen per K.G. f 0.280.30. Heerenboonen per K.G. f 0.120.18 Roode kool per 100 f 58. Bloemkool per 100 f 515. Uien per K.G. f 0.02—0.03. Sla per 100 krop f 1,503. Rabarber per 100 bos f 35. Pieterselie per bos f 0.054.08. Selderie per bos f 0.050.06. Aardbeien per slof f 0.350.65. Frambozen per slof f 0.380.55 Bessen per slof f 0.350.60. Idem zwarte, per slof f 0.400.55. Kruisbessen per slof f 0.550.70. HEEMSTEDE C. G. HONIG Hzn. Op 52-jarigen leeftijd is plotseling over leden de heer C. G. Honig Hzn. De heer Honig stelde zeer veel belang in de plaats zijner inwoning; hij woonde ge regeld op de publieke tribune de raadsver gaderingen bij en heeft zich ook eenigen tijd gewijd aan politieke propaganda. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 29 Juli a.s. te 12 uur, op de alge- meene Begraafplaats te Heemstede. PERSONALIA Voor het M. U. L. O.-diploma slaagden Anna Siezenga, Huub Uittenbogaard, Jan Luuring, Henk Marsman, Jo Kniphorst, Toni Woeolders, Bert Vermeer en Gré Hamaker, allen alhier. DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. •B. en W. stellen den Raad voor hun een crediet te verleenen, groot f 200.000 voor aanleg van de Heemsteedsche Dreef met zij wegen. De gemeente heeft nu de beschikking, ge kregen over strooken grond, waarover is ge projecteerd de Heemsteedsche Dreef met zij weg naar de Bronsteeweg, tegenover de Adr. Pauwlaan. Eén perceel grond, toebehoorend aan H. Nieuwenhuizen, moet echter door mid del van onteigening worden verkregen. Dit vormt echter zijn beletsel om thans reeds maatregelen te treffen tot aanleg van het nog ontbrekende gedeelte van de Heemsteed sche Dreef met zijweg naar den Bronstee weg en met aansluiting aan de Lanckhorst- laan. Voor aanleg der wegens met inbegrip van de kosten van slootdemping is noodig een bedrag van f 210.000. Door particulieren zul len ingevolge gesloten overeenkomsten, bij dragen worden verleend tot een bedrag van f 10.000. B. en W. stellen den Raad verder voor, een crediet to verleenen groot f 25000 voor het leggen van het hoofdstamriool in de Heem steedsche Dreef van de Pieter Aertszlaan tot de Cloosterlaan, met zijtak in de Lanckhorst- laan tot den Bronsteeweg en voor het verleg gen van het riool in den Bronsteeweg van de Lanckhorstlaan tot de Bleekersvaart. ZAND VOORT ZANDBOUW-WEDSTRIJD. Door de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer wordt op Woensdag 29 Juli a.s. een wedstrijd georganiseerd in het maken van zandbouwwerken, voor kinderen van 6 tot 15 jaar. De prijzen zijn tentoongesteld in de éta lage van den heer Brokmeier in de Halte- straat. Om 9 uur 's morgens gaain de deelnemende kinderen in optocht van Groot Badhuis naar het strandgedeelte bij het Kurhaus. Direct na afloop worden de prijzen uitgereikt in Groot Badhuis. Des avonds wordt in Groot Badhuis een kinderbal gehouden voor de kinderen, die deelnemen aan den wedstrijd. VOLKSONDERWIJS EN DE RETRIBUTIE REGELING. In een vergadering van „Volksonderwijs" in ons blad reeds aangekondigd, werd de retributieregeling besproken. De voorzitter, de heer Hofstra, zette den toestand uiteen, zonder een afgebakenden weg te kunnen aangeven .omdat niemand weet, hoe het in de raadszitting van heden avond loopen zal. Een ouder had bij aanvrage tot overplaat sing van zijn kind naar het Kennemer Ly ceum te hooren gekregen, dat er geen plaats was, wat een nieuwe moeilijkheid betoek'en- de. Mr. van Dam, van Haarlem, als voorzit ter van den Kennemer Kring van Volkson derwijs tot deze vergadering uitgenoodigd, noemde het Kennemer Lyceum een bijzon dere school, een standenschool. Zijns inziens was er te weinig nadruk op gelegd, dat bij overplaatsing alleen de Rijks H.B.S. te Vel sen verkozen moest worden. De heer Elffers wees met nadruk op het feit, dat de schuld; wanneer ouders bij een of andere regeling gedupeerd worden, niet ligt bij den wethouder of bij Volksonder wijs. maar aan de plotseling opgekomen op positie in den Raad. De bezwaren vooral te gen overplaatsing, zullen ongetwijfeld on dervangen kunnen worden, al zal dan de in uitzicht gestelde bezuiniging niet zoo groot kunnen zijn. Tenslotte werd besloten, dat Volksonderwijs, mocht onverhoopt de zaak verkeerd loopen bij de Kroon in hooger be roep zou gaan. Het wachten is dus op de raadszitting van hedenavond. IS DE COURANT «Ij WAARIN GIJ MET 211 HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT HILLEGOM EERSTE PLECHTIGE II. MIS Zondagmorgen te li) uur werd de plechtige eerste H. Mis opgedragen door den Weleerw. heer S. Staats van de Congregatie St. Joseph te Mill Hill. Te kwart voor tien kondigde het klokgelui het begin van de plechtigheden aan en te 10 uur trad de Neomist het kerkgebouw bin nen, geassisteerd door Pastoor Krook, om na het Asperges me de Zondagsche zegeningen te vervullen. Hierna werd het rijk met bloemep en plan ten versierde Hoogaltaar betreden, voor het opdragen van de H. Mis. De nieuwe Priester werd hierbij geassisteerd door Pastoor Krook als Presbyter Assistent, den Weleerw. Heer P. v.d. Linden, vriend van den Neomist als Diaken, den Eerw. Heer P. van der Lans, Student van het Missiehuis te Mill Hill, als subdiaken en den eerw. heer Hanrath als Ceremoniaris. Bij deze gelegenheid zong het zangkoor voor de H. Mis het 4-stemmig Veni Creator voor Eppink voor jongens en mannenstem men. Vervolgens werd onder leiding van den heer Redeker, directeur van het zangkoor, uitgevoerd de 2stemmige Mis van Perosi voor mannen en jongens. Na het eerste Evangelie besteeg Pater P. van der Linden de preekstoel om de feest- predicatie te houden. Na het H. Misoffer werd nog de zegen met het Allerheiligste gegeven, waarna tot slot van deze plechtigheid door het zangkoor de Priestercantate van Rutten werd uitgevoerd. Des middags te 3 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd door den Neomist, met de zelfde assistentie als des morgens. Hierna had een druk bezochte i*eceptie plaats ten huize Stationsweg 172. HERWONNEN LEVENSKRACHT De bloempjesdag voor H. L. heeft alhier (met Zilk) het bedrag van 410.68 opgele verd, waarvan 90.86 voor Zllk. PERSONALIA. Te 's-Gravcnhagc slaagde voor het Mulo examen (diploma A) de leerling: R. P. Of- fringa te Nieuw-Vennep. LISSE BLOEMBOLLENVEILINGEN De veilingen beginnen nu weer een vaster aanzien te krijgen. De aanvoer is 'groot; uit alle deelen van de bloembollenstreek worden zendingen aangevoerd en wel in die mate dat op één dag de geheele kant van het groote veilingsgebouw der „Ho-Ba-Ho" werd volge- dragen. De handel loopt vlug voor de kwalttcits- tulpen, zoowel vroege als darwintulpcn. De groote maten vooral gingen vlug van de hand, maar ook voor goede kwaliteit 10- centimetergoed was een willige markt. Het hangende goed van narcissen, bracht slechts lage prijzen op; goede narcissen gingen beter. FRATER J. BOON Zaterdagavond werd frater J. Boon te Lisse plechtig ingehaald. Door het feestelijk met vlaggen versierde dorp maakte de neo mist, vergezeld door een grooten stoet volg auto's een rondrit. Zondag werd de eerste plechtige H. Mis door hem opgedragen. AANBESTEDING Uitslag der aanbesteding voor het maken van een complete electrische lichtinstallatie met bijlevering van alle ornamenten en lam pen t.b. der O. L. School te Lisse. Laagste inschrijver N. Nieuwenhuis te Lisse voor 569. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN Een dochtertje van den heer Eigenbrood, wonende in de Havendwarsstraat te Lisse, werd op Zaterdag door den bliksem getrof fen, Hoewel het armpje van het kind eerst zoo goed als zwai't, later blauw en thans weer blank is geworden,is zij er nog goed afgekomen en zal zij waarschijnlijk geen na- declige gevolgen meer ondervinden. BEROEP AANGENOMEN. Ds. G. Tichelaar te Groningen heeft het beroep bij de Ned. Herv. Kerk to Lisse aan genomen. v- Als t N h, HAARLEM'S DACBLAD nïeF in Haarlem en Omstreken de algemeene huisvriend was, zou dit dagblad niet hebben méér dan Hieruit volgt, cJaf wie nog' niet op HAARLEM'S DAGBLAD geabonneerd was, ZICHZELF. TEKORT DOET. CROOTE HOUTSTRAAT 93 TELEF. 10724-14825

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 3