DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE RHEUM ATIEK, TOGAL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 31 JULI 1931! INGEZONDEN MEDEDEELINGEI k 60 Ct«. per rege!. LETTEREN EN KUNST BYR0M. MUZIEK. Concert H. O. V. Soliste: Nelie Verdel. Sinds enkele jaren hoorde ik de H.O.V. niet en Donderdagavond kon ik duidelijk de groote ontwikkeling van het orkest en ook van de directie van den tweeden dirigent, den heer M. Adam, constateeren. De Symphonie in A dur van Mendelssohn stelde mij welis waar aanvankelijk teleur; deze frissche zui vere muziek sprak niet voldoende. In het An dante b.v. klonken de vlakke nuanceering en metronomische basbeweging nogal droog. De moeilijke Saltarello werd spontaner voorge dragen doch qua samenspel en rhythmische scherpte faalde men soms. Ik kreeg den in druk dat er niet voldoende tijd voor instudee ring was geweest. Over 't algemeen kwam het koper, in tegenstelling met het hout (clar. voornamelijk) mooi te voorschijn, vooral in de suite „Karadec" van Vincent d'Indy. De boeiende melodiek werd hierin mooi uitge beeld; deze prestatie was een volledige re vanche. Hoewel men soms in techniek tekort schoot was de vertolking van Rienzi van Wagner tamelijk stijlvol en boeiend. Dat M. Adam een zekere handigheid in het begelei den heeft verworven, bleek in het pianocon cert in g moll van Mendelssohn, waarin onze stadgenoote, mej. Nelie Verdel de jeug dige soliste was. Het doet mij genoegen over haar gunstig te kunnen oordeelen. Men merkte 't bij dit eerste optreden; onwennig heid en soms wat lastige zenuwen speelden haar wel eens parten, doch zij toonde ook, het artistiek recht tot optreden in het pu- bliek te hebben, Haar techniek is correct, be rust op degelijke grondslagen. Haar spel heeft inhoud, al is het natuurlijk nog niet gegroeid tot rijpe uitbeelding. Zij toonde een reeds flink ontwikkeld meesterschap te be zitten over de verschillende speelfuncties en aanslagmanieren, waarin het physieke de psychische doeleinden niet misten. Resumee- rende was deze prestatie voor een debuut zeer lofwaardig. De goed bezette zaal bracht haar hartelijk applaus en zij ontving veel mooie bloemen. P. MÖHRINGER. Zanguitvoeringen te Spaarndam. Het feestterrein van het jubileerend „Crescendo" herbergde, trots het minder gunstige weer, een flink aantal belangstel lenden, die kwamen luisteren naar den zang van een viertal gemengde koren. Uit Alphen a. d. Rijn was gekomen het koor „Zanglust", uit Haarlem „Doopsgezind Zangkoor" en „Schotens Chr. gem. koor", en natuurlijk was er ook „Spaarndam's Gem. Koor". Over deze vier vereenigingen voert de heer Jac. Zwaan den staf en het lag dus voor de hand, dat na het afzonderlijk optreden der vier koren ook een werk zou ten gehoore worden gebracht, waarin allen waren vereenigd tot een massakoor, dat een uitbouw van de mu ziektent noodzakelijk maakte. Voor dit en- eemblewerk had de dirigent gekozen Roeske's „Ge Gypten" en men kan zich licht voor- „De Gypten" en men kan zich licht voor bleek geïnstrueerd te zijn), dat deze geza menlijke uitvoering haar uitwerking niet miste. De slagvaardigheid van elk der koren is ons niet ontgaan. Het koor uit Alphen a. d. Rijn zong vooral vóór de pauze met bijzonder veel geluk; het Wiegelied van Hartog werd tot een voorbeeld van mooien samenzang, en al was Olman's „Droomevrouw" technisch een heele opgaaf voor dit koor. het wist ook hier een goed ensemble te behouden. Minder fortuinlijk bleek het na de pauze, wijl er toen te veel persoonlijkheden zich deden gelden en vooral de bassen hier de gunstige meening, die we vroeger van hen hadden, ietwat deden omzwenken. „Schoten's Chr. gem. koor" bleef zich heel den avond gelijk: daar was evenals op het concours te Heem stede een bijzonder goede attentie voor den dirigent, een gezonde samenzang, een heel mooie voordracht. Met het werk van Blum- ner, dat wij op eenigen afstand van de tent hoorden, ontwikkelde het koor een klank volume van groote draagkracht. De beide stukken, die 't koor 1.1. Woensdag te Heem stede zijn buitengewoon succes bezorgde, waren weer mooi verzorgd en vol sprekende détails. „Doopsgezind Zangkoor" was het eerste koor, dat den meester der toonkunst inleid de, de eenige, die tusschen al de Hollanders van vóór de pauze het recht had, dien titel te voeren. Gounod, hij moge dan in zijn „Super fJumina" niet den stijl hebben aan gewend dien de Latijnsche tekst zou doen veronderstellen, bouwt een kloek werk, is componist; terwijl onze landgenooten (wel te verstaan zij die hier vóór de pauze waren vertegenwoordigd) den tekst uitbuiten, aan een woord blijven hangen, met de vrije mid denstemmen veelal geen raad weten, Na de pauze nam Holland revanche met Alphons Diepenbrock en Philip Loots en durfden we weer zonder blozen op te blik ken naar de wapperende driekleur. Oh Ol- man. Hamel, Bonset, gij die op de school banken het componeeren hebt „aangeleerd", wat zegt u een Diepenbrock, die autodidact was, en vele zijner koorwerken vernietigde? Komt, neemt eens het initiatief tot een zangwedstrijd, waarop het zal verboden zijn, een uwer werken te zingen. En laat ons dan samen, in gemoede, eens den uitslag be spreken. G. J. KALT. OPMERKINGEN VAN LEZERS. DE HAARLEMSCIIE LICHTWEEK. Een centrumwinkelier zendt ons eenige op merkingen over de Haarlemsche Lichtweek. De opwekking van de Groote Houtstraat- vereeniglng, zoo zegt hij, gaat sterk deze richting uit: doet mee, hebt er het geld voor over; de Lichtweek zal veel publiek in de stad brengen. Maar, zegt inzender, als er een Lunapark aan den buitenkant der stad komt, dan zal de menschenstroomjuist daarheen trekken en de stad ligt verlaten, hetgeen schade ople vert voor de winkeliers in het centrum. DE HEER F. A. KAMMERER FRANSCH GEZANT TE RIO. Thans meldt Havas officieel, dat de heer F. A. Kammerer, sedert 23 April 1929 buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister voor Frankrijk te 's Gravenhage, blijkens een officieel Havas-telegram uit Parijs, te Rin de Janeiro is benoemd. Zijn woning aan Engeland. „De namen van Byron en Griekenland zijn onverbrekelijk met elkander verbonden. Niemand kan een vrij Griekenland denken zonder tevens aan Byron en zijn dood voor de vrijheid van het Grieksche volk", zei Ve- nizleos, de eerste minister van Griekenland, toen hij het woonhuis van den Engelschen dichter Lord Byron Newstead Abbey overgaf aan de stad Nottingham. Men verwondert zich hoe de strijd van het Grieksche volk voor leven en vrijheid ge ëindigd zou zijn, als Byron niet naar Grie kenland was gegaan om door zijn edel voor beeld de beschaafde wereld op zijn plicht te wijzen jegens een oud volk, dat vocht en bloedde voor een vrij bestaan. Byron leed voor Griekenland, doch stierf voor Europa. De Abbey is het geschenk van sir Julien Cahn en de meubelen en relikwieën komen van Charles Jan Fraser, den voormaligen eigenaar van de Abbey. De plechtigheid viel samen met den 107en herdenking van de be grafenis van Byron in Huchnall Torkard Church en Venizelos, die daar speciaal voor naar Engeland kwam, bezocht eerst de graf tombe, waarop hij een krans van gele en roode bloemen legde met het motto „Crede Biron". Hierom heen legde hij laurierbladen door Venizelos verzameld aan de oevers van den Slinus, een Grieksche rivier. Aanwezig zijn o.a. een bed van den dich ter, de tafel, waaraan hij vele gedichten schreef, Byron's portret door Phillips, de halsband van zijn lievelingshond Boatswain, z;jn stok en degens, de degen van den 5en Lord Byron waarmee deze Mr. Chaworth in een duel te Londen doodde en een copie van het gedicht: „On Various Occasion". De Abbey werd gesticht in 1170 door Henry II voor de kanunniken in de Orde van den Heiligen Augustinus. Sir Julien Cahn werd door de schenking benoemd tot Commandeur in de Orde van de Phoenix door Griekenland. DE TOL-UNIE VOOR 'T HAAGSCHE HOF. Voor het Permanente Hof van Internatio nale Justitie werd de behandeling der zaak van de Duitsch-Oostenrijksche tolunie voort gezet, aldus de Tel. De Italiaansche agent Pilotti vervolgde zijn afgebroken pleidooi. De Duitsche agent had in zijn pleidooi gevraagd, waar in het proto col van Genève te vinden was, dat de daarin genoemde onafhankelijkheid van Oostenrijk behalve als een juridische ook als een eco nomische was bedoeld. Pleiter meent, dat dit ïmplicite volgt uit de tweede alinea, waarin het Oostenrijk verboden is een bijzonder ré gime of een exclusief voordeel in financieele en handelsaangelegenheden aan een derde toe te kennen. Pleiter betoogt verder, dat uit hetzelfde artikel is te lezen, dat afschaffing der douanegrenzen tegenover een derden staat niet is toegestaan. De Italiaansche advocaat prof. Antonio Scialoja was vervolgens aan het woord. Hij merkte op, dat volgens de vraag, zooals deze door den Volkenbondsraad is gesteld, het Hof zoowel rekening heeft te houden met het pro tocol van Genève van 1922 als met art. 88 van het verdrag vail St.'Germain. De onafhan kelijkheid van Oostenrijk wordt onvervreemd baar verklaard zonder toestemming van den Volkenbondsraad. Immers de onafhankelijk heid van Oostenrijk vormt een deel van de algemeene Europeesche politiek, en indien dus gevaar mocht dreigen voor de onafhan kelijkheid van Oostenrijk, dan zou men zich moeten wenden tot den Volkenbondsraad. Art. 88 van het verdrag van St. Germain herhaalt deze bepaling, doch voegt er een be langrijke specificatie aan toe. Oostenrijk ver bindt ziph, zich te zullen onthouden, behou dens toestemming van den Volkenbondsraad van elke handeling, die zijn onafhankelijk heid in gevaar kan brengen. CRITIEK OP HET WETS- ONTWERP-RUTGERS VOOR HET L. O. N. O. G. VREEST NADEELEN VOOR HET OPENBAAR ONDERWIJS. De 85e algemeene vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap, welke te Til gehouden is, heeft een motie aangenomen over het ontwerp der Staatscom missie-Ru tgers betreffende de herziening der Lager Onderwijs-wet 1920. Geconstateerd wordt, dat: 1. Artikel 14 een wijziging van alinea 4 en 5 van artikel 195 der Grondwet voorstelt, waardoor ernstige inbreuk wordt gemaakt op het recht der ouders. Voorts, dat het ont werp: 2. Een leerlingenschaal wil invoeren, die inzonderheid aan kleine scholen het geven van vruchtdragend onderwijs vrijwel onmoge lijk zal maken. 3. Verschillende bepalingen bevat, die het Bijzonder Onderwijs boven het Openbaar On derwijs schromelijk bevoorrecht. 4. Verbeterde opleiding, welke in de wet-192o was vastgelegd totaal teniet doet. Geen enkele bepaling bevat, welke tege moet komt aan het zich in het onderwijzers corps meer en meer openbarende streven naar medezeggenschap der onderwijzers in de rege ling der schoolaangelegenbeden. 6. Een strafsysteem voor de openbare on derwijzers heeft uitgedacht, waartoe deze ambtenaren door hun gedragingen geen aan leiding hebben gegeven en dat daardoor een in hooge mate grievend karakter heeft. 7. Een wijziging in de benoeming van hoofden van scholen voorstelt, die tot schade van het Openbaar Onderwijs moet leiden. 8. Een schoolgeldregeling wil invoeren, die oorzaak zal zijn van onbillijkheid ten opzich te van het Openbaar Onderwijs. De vergadering, van oordeel, dat een wet, overeenkomstig dit ontwerp een miskenning van de beteekenis der onderwijzers zou be vatten, een onberekenbare schade zou toe brengen aan de inrichting en de resultaten van het onderwijs, een benadeeling zou brengen van vele openbare scholen en zoodanig tot het tegen gestelde zou leiden van wat artikel 195 dei- Grondwet eischt, spreekt als haar meening uit, dat dit ont werp niet tot wet mag worden verheven, draagt het hoofdbestuur op zoo noodig een krachtige actie te voeren om te voorkomen, dat een wetsontwerp, geheel of grootendeeis gebaseerd op het ontwerp der Staatscom missie Rutgers door de Staten-Generaai wordt aangenomen. •pit, lach Ia». Jicht, griep, hoofd-, kies- en zenuwpijn wordt volgt QOOO geneeaheeren op de meeat afdoende wijze beotreden d< 5 Togaltabletten.Togal schaadt hart noch maag en kan dus worden i door hen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen faalden. Bij Aooth. LOUIS DE VRIESEN LOUIS DE VRIES. Louis de Vries, de acteur, verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat met Louis de Vries, de leider van een Jazz Band, die thans gastvoorstellingen geeft in „Riche" in Zand- voort niet de acteur Louis de Vries b.edoeld wordt. Tot die veronderstelling zouden an nonces en aanplakbiljetten aanleiding kun nen geve, omdat de naam de Vries, groot af gedrukt is, direct onder het woord „Gast voorstellingen". INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. EEN ERNSTIG BEROEP OP HEEREN WERKGEVERS. Daar het niet onwaarschijnlijk is, dat ook in uw bedrijf de komende weken het perso neel in het genot zal worden gesteld van een week of meerdere dagen van vacantie met behoud van salaris, mag zeker een ern stig beroep op u, heeren werkgevers, worden gedaan, vooral nu wij leven in een tijd, waar de eene werknemer het geluk heeft een va cantie te mogen krijgen aan andere werkne mers dit geluk niet ten deel valt, omdat zij getroffen zijn door gedeeltelijke of geheele werkloosheid. Het betreft het inroepen uwer medewer king, een ernstig beroep te doen op uwe ar beiders, hen te vragen de dagen van vacan tie te gebruiken waarvoor zij gegeven wor den en zulke dagen zich niet beschikbaar gaan stellen bij derden, evenmin de Zon dagen daarvoor niet te gebruiken, om dat door hun werken, andere menschen ge vaar loopen zulke dagen tot werkloosheid gedoemd te worden die het grootendeeis van de Zondagen moeten hebben b.v. het hulp personeel van tram, autobus, enz. Bij nadere beschouwing moeten zulke toe standen toch niet voortduren, de eene arbei der een dubbel in komen, de andere arbeider daardoor overgeleverd aan de ellende en armoede. Een ernstig beroep ook daarom aan heeren werkgevers. Aan hen een verzoek eens goed na te gaan hoe het staat met hun eigen arbeiders, alvorens andere krachten in dienst 'te stellen. Verdie nen deze menschen zooveel voor een menschwaardig bestaan, overschrijden zij soms de arbeidstijd, is wanneer het werk het vraagt, dan geen schikking mogelijk? Bij eenig overleg en tactiek is er zoo veel te bereiken. Daarom nogmaals, heeren werkgevers, eerst uw eigen arbeiders een bo terham, dan anderen die er reeds een heb ben. Door uwe medewerking bereikt gij vreugde in vele huisgezinnen waar men hunkert naar een stuk brood. Daar ongetwijfeld dit verzoek gelezen zal worden door dde arbeiders die zich daarvoor disponibel stellen, zou ik hen willen toeroe pen, al kost dit misschien eenige moeite, breek met deze methode en laat wat nog te verdienen is, over aan hen, die daarop recht hebben. Gij weet wat het zeggen wil, niet overge leverd te moeten worden aan de liefdadig heid, welnu neem thans het besluit, buiten uw eigen werkkring geen andere werkzaam heden te verrichteiT wat schade kan toe brengen aan uw mede-arbeiders. EEN GEORGANISEERD ARBEIDER. PER AUTO DOOR DE SAHARA. Dinsdag is de heer M. Hennink hier te lande teruggekeerd van een tocht per auto van Den Haag naar Kaapstad. Afgelegd zijn 103.000 K.M. In de Sahara heeft men groote ontberingen moeten doorstaan; men heeft er 50 dagen doorgebracht. In Spanje werden de heer Hen nink en zijn medereizigers overvallen. Twee Duitsche herdershonden hebben den tocht medegemaakt. De heer Hennink zal een tournée door Ne derland maken voor het houden van lezingen CABARETAVOND VAN HAARLEM'S TOONEEL ENSEMBLE. Als besluit der feestelijkheden bij het 12 1/2-jarig jubileum van Haarlem's Tooneel Ensemble werd Donderdagavond in het gebouw „Bloemhof" door deze vereeniging een cabaretavond gegeven. De hoofdschotel vormde het optreden van het duo Busch uit Amsterdam en den veelzijdigen artist Louis Meiloc. De voorzitter, de heer H. van Leeuwen, sprak het openingswoord uit, waarin hij de ontwikkeling van het tooneelgezelschap door de jaren heen naging. Spreker wekte de aanwezigen op H. T. E. trouw te blijven en zooveel mogelijk nieuwe leden aan te wer ven. In de pauze richtte de voorzitter zich in het bijzonder tot de leden der feestconv missie, die de viering van het jubileum door hun enthousiast werken mogelijk hebben gemaakt. Als aandenken ontvingen elk dezer heeren een vulpotlood met passende inscriptie. Wat het programma van dezen avond be treft, dit was wél in staat om de dames en heeren aangename uren te bezorgen. Het duo Busch, vader en dochter, veroverde met zijn pakkende liedjes en geestige voordrach ten de zaal stormenderhand en mocht dan ook een welverdiend succes oogsten. En Meiloc, die is waarlijk geen onbekende meer in onze stad. Meiloc als dwerg, Meiloc als goochelaar en als buiksprekerin eik dezer creaties vermocht de kunstenaar het publiek te boeien. Hij was werkelijk weer heel goed op dreef. Tusschen de tooneelnummers door liet het jazz-orkest van Rens Renooy zich hooren. Ook dit muzikale gedeelte van het pro gramma werd op bevredigende wijze ver tolkt. Al deze factoren maakten den slotavond tot een geslaagd en stemmingsvol feest. Onder leiding van den heer W. Schroder werd na afloop der variéténummers nog lang en gezellig gedanst. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alcinous 28 Juli van Pont Soudan, Batavia n. Amsterdam. Both p. 30 Juli Beachy Heed, Amsterdam n. Batavia. Djambi 30 Juli van Londen, Batavia naar Rotterdam. Flandria 30 Juli 13 u. van Boulogne, Am sterdam n. Buenos Aires. Gelrda p. 30 Juli 9 u. 'Pemambuco, Am sterdam n. Buenos Aires. Hoogkerk p. 30 Juli Vlissingen, Rotterdam en Antwerpen n. Calcutta. Merauke p. 30 Juli de Azoren, New York n. Java. Narenta 28 Juli van Cristobal Pafiokust n. Rotterdam. Nijkerk 30 Juli te Kaapstad, Beira naar Rotterdam. Nieuwkerk 30 Juli van Amsterdam naar Rotterdam. Oostkerk 30 Juli van Rotterdam naar Ant werpen. Ouderkerk 30 Juli van Rotterdam naar Hamburg. P. C. Hooft 30 Juli te Colombo, Amster dam n. Batavia. Poelau Roebiah 30 Juli te Bremen van Hamburg. Salei-er 30 Juli van Suez, New York naar Java. Axendskerk 29 Juli te Alexandrië, Australië n. Rotterdam. Baarn 28 Juli te Tocopilla van Corral. Alphacca 29 Juli te Buenos Aires v. Rotter dam. Argo 29 Juli te Londen uitgekl. Brielle 28 Juli van Valparaiso naar San Antonio. Badenia 29 Juli te Londen uitgekl. naar Keulen. Baloeran 30 Juli 10 u. te Southampton, Rotterdam n. Batavia. Blommersdijk 29 Juli v.m. te Baltimore v. Rotterdam. Batavier VII 29 Juli van Aberdeen. Carelia 29 Juli te Londen, Batavia n. Rot terdam vertr. vermoedelijk 30 Juli 16 u. van Londen. Deli 30 Juli te Batavia van Rotterdam. Gleniffer van Japan 29 Juli te Londen. Gelria p. 27 Juli 7 u. Fernando Noronha, Amsterdam na Buenos Aires. Crijnssen 29 Juli 12 u. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Gallilea van de Levant, 28 Juli van Ca- valla. Galvan van Bahia Blanca, 29 Juli van St. Vincent K. V. Kedoe 29 Juli van Padang, Batavia naar Rotterdam. Kota Radja p. 29 Juli 19 u. Suez, Rotter dam n. Batavia. Kota Nopan p. 29 Juli 16 u. Gibraltar, Rot terdam n. Batavia. Kota Inten 29 Juli 16 u. van Marseille, Java n. New York. Leverkusen van Japan 29 Juli van Pe- nang. Marnïx van St. Aldegonde 30 Juli te Genua Amsterdam n. Batavia. Maasdam 30 Juli te Rotterdam van New Orleans. Maaskerk p. 29 Juli Rungeness, Amsterdam n. W.-Afrika. Nippon 26 Juli van Maras naar Rangoon. Nieuw Zeeland p. 29 - Juli Thursday, Is land. Nieuwkerk 30 Juli van Amsterdam naar Pernis. Novara van Calcutta p. 30 Juli Perim. Nickerie 30 Juli te Amsterdam van West- Indië. Oliva van Japan 28 Juli van Colombo. Older van Japan 29 Juli van Singapore. Patria 30 Juli te Rotterdam van Batavia. Runmaro 27 Juli van Oxelosund. Randfontein 30 Juli te Port Said, Rotter dam n. Beira. Saarbrueken van Japan 28 Juli van Manila.. Saarland van Japan 28 Juli van Hong Kong. Siantar 28 Juli te Macassar van Pacific- kust. Sperber van Riga 29 Juli te Londen. Sibajak 30 Juli 8 u. te Batavia van Rotter dam. Tasman 27 Juli van Mombasa naar Ba- toem. Trautenfels van Calcutta 29 Juli te Ma dras. Tjikorang 29 Juli van Tsinghao naar Dairen. Teneriffe van Rio Grande, p. 29 Juli Puessant. Taronga van Japan 29 Juli te Penang. Tawali 29 Juli van Bombay, Rotterdam n. Australië. Valk 29 Juli te Londen uitgekl. naar Dor drecht. Veendam 27 Juli van New York naar Bermuda. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekoper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Mor genwijding. V.P.R.O. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continu-bedrijven. E. Cramon (zang en accordeon), Fr. Uyttenbogaard (orgel en piano), J. de Vries (toespraak), V.A.R.A.- septet o.l.v. Is. Eyl. 12.00 Concert V.A.R.A.- septet ol.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 1.30 Pauze. 2.00 M. Borsje: „De reis naar Meirin- gen". 2.30 Ds. Melchers: „Het Pan Europa- Vraagstuk". 3.00 Concert. Joh. Lammen (bas), Fr. Uyttenbogaard (uiano) en Gramofoonpl. 3.30 Dr. Lewandowski: „Anti Oorlogs Litera tuur in Duitschland". 4.00 Orgelspel door Fr. Uyttenboaard. 4.45 Mededeelingen over Sen- nacieco Asocio Tutmonda. (Nationaliteits- looze Wereldvergadering). 5,05 Otto van Tus senbroek:: „Reizen en Trekken". 5.35 Gra mofoonpl. 6.00 S.D.A.P.-kwartiertje. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Literair Halfuurtje, door A. M. de Jong. 7.00 Viool-recital door Loe Co- hen. Begeleiding: Fr. Uyttenbogaard. 7.25 Gramofoonpl. 7.35 Toespraak door Ds. Bak ker. 8.15 Uitzending van den Begroetings avond van het wereldcongres van Arbeiders Esperantisten te Amsterdam m.m.v. het V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. Wiggelaar, d. h. R. F. Fauihaber (toespraak) en een Esperanto- koortje o.l.v. Meijer Smeer-. 11.0012.00 Gra- mofoonplatencnocert. IIUIZEN. 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonpl. 10.00—11.30 Gra mofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pas- tuor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15 Concert K.R.O. Sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 2.30 Gramofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurtje. ".00 Kinderuurtje. 4.304.45 Technisch kwartiertje. 5.00—6.00 Gramofoonpl. 6.00 Esperanto-Berichten. 6.15 Journ. Weekover zicht door P. de Waart. 6.357.00 Gramo foonpl. 7.00 B. v. d. Burg: „Spreken i. h. pu bliek". 7.30 O. D. A. v. d. Heyde: „Onze plan nen". 7.45 Politieber. 8,00—11.00 Concert K. R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen m.m.v. Güus Markman (tenor) ca. 9.15 Vaz Dias. 11.00— 12.00 Gramol'oonplaten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20— 2.20 Lichte muziek. Comodore-orkest. 3.50 Sydney Baines en zijn orkest. 5.50 Concert- orgebespeling. Reg. Foorb. 5.55 Kinderuui'tje. 6.20 Nieuwe liederen. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Moderne sonates voor cello en piano. 7.35 Lezing. 7.50 Variëtë. Jack Payne en het B.B. C.-orkest en variëté-artisten. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.00 Concert, B.B.C. Licht orkest S. Nelis, sopraan, S. Vilven, tenor, A. Hosking, bariton. 10.50—12.20 Dansen. LANGENBERG, 473 IVT. 7.25, 10.35, 12.30, 12.55 Gramofoon. 1.25 Or kestconcert. 2.55 Gramofoon. 4.35 Zwem- kampioenschappen. 5.20 Concert. Stedelijk orkest. 8.20 Vröolijke avond. Kaoel Wolf. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. 11.20 Gramo foon. 11.501.20 Dansmuziek. PARTJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50 Gramofoon. 4.50 Dansmuziek. 6.50, 7.30 Gramofoon. 9.05 Pianoconcert. 9.50 Concert. Trio. EEN DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING Onder groot gejuich van de kabouters, die de gasten om ringden, ging men naar den koning der kabouters, om hem te kunnen vertellen, dat het prinsesje was gered. Ze zongen liederen, lachten en keken nieuwsgierig naar de lieve prinses, die zich gelukkig gevoelde, nu zij gered was. Door den koning, die natuurlijk zijn kroon droeg, werd zij zeer minzaam ontvangen. Door Keesje werd de prinses aan den koning voorgesteld. Met uitgestrekte handen stond de koning van den troon op, om haar en zoen te geven en haar geluk te wenschen met haar redding. Ook Keesje en het ma troosje kregen van den koning complimenten voor hun held haftige daad.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14