DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE SPORT EN SPEL VICTORIA-WATER Verregende Hoeden J. LOTTGERING. STEUNT! HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1931 LAWNTENNIS TOURNAMENT OP RIJNEGOM. Het j aarlij ksche tournament op Rijnegom friag zich ook thans weer in een groote be langstelling verheugen, zoowel van spelers als van publiek. Door het fraaie zomerweer begunstigd konden op de eerste dagen heel wat partijen worden afgewerkt, zoodat de kleine stagnatie van Dinsdagavond, toen eenige onweersbuien het spelen onmogelijk maakten, geen rol speelt. De meeste bekende Haarlemsdhe competi tie-spelers en speelsters nemen ook thans weer aan dit altijd gezellige tournooi deel; onbekende namen zijn er dan ook vrijwel niet. De uitslagen van de eerste dagen luiden al^ volgt: Klasse A: Heerenenkelspel: der Kinderen slaat Ter- laag 9—7, 63; Nieman slaat Slingervoet Ra- mondt 61, 6—3; IJsendijk slaat Gall 108, 61; Borgerding slaat de Kadt 60, 63; Verhagen slaat van Woerkom 75, 62; A. v. Tetering slaat Bitter 67, 57, 63; de Crauw slaat Hop 6—4, 6—3; van de Water slaat Ahard 6—3, 6i; Aanstoot sïaat L. van Tetering 6—3, 62; v. Bellen slaat Levy 6—4, 57; 60; Smit slaat Onstein 7—5, 6—3; de Kamper slaat Luining 97, 61; de Ruiter slaat Schouten 6—2, 6—3; Verwey slaat Kall mann 6—3, 6—2; der Kinderen slaat Nie mann 60. 63: Borgerding slaat IJsendijk 6_2, 8—6;'de Ruiter slaat Verwey 6—4, 61; Hermans slaat Smit 1412, 63. Demesenkelspel: Mej. Uytenhage de Mist slaat mej. Borggreve 7—5, 63; mej. Verster slaat mej. Maks 6—2, 6—2; mej. Leeuwenberg slaat mej. Heythekker 6—3, 6—2; mevr.Kuhn slaat mej. Leeuwenberg 6—1, 6—3; mej. v. d. Haar slaat mevr. de Ruiter 61, 6—10; mej. Verster slaat mej. Uitenhage de Mist 7 5, 36, 62; mevr. Kamerbeek slaat mej. Brin'kmann 64, 86 Gerneng dubbelspel; Mej. van der Haar en dr. de Crauw slaan mej. Honing en van Bel len 75, 86; mevr. Lodder en de Kampei- slaan mej. Maks en v. d. Water 6—4, 6—4; mevr. van Huystee en Allard slaan mej. Brinkmann en Gal 62, 64; mevr. Kamer beek en der Kinderen slaan mevr. Lodder cn de Kamper 6—2, 6—3; mej. Uitenhage de Mist en Nieman slaan mej. Borggreve en Lie- senberg 6—4, 6—0; mevr. v. d. Klashorst en Aanstoot slaan mej. Heythekker en Kos 6—1, g3* mej. Verster en v. d. Stadt slaan mevr. Kuhn en Melse 46, 61, 61; mevr. en heer Hermans slaan mej. Büokmann en Schouten 64, 63. Heerendubbelspel: v. d. Stadt en Hermans slaan Nieman en der Kinderen 7—5, 6—4, Luining en Ten Have slaan van de Water en Bevens 7—9, 9—5, 6—2; de Ruiter en Melse slaan Aanstoot en XJzer 6—4, 6—2; van Te tering en In der Mauer slaan Verhagen en Levy 62 63; Allart en van Tetering slaan de Kadt en Gall 6-1, 6—0; Verwey en Bor- serding slaan gebr. Schouten 86, 6—13.. de kamper en de Crauw slaan IJ sen cl ij K en Nip pels 64, 63; Verwey en Borgerding slaan de Kamper en de Crauw 6—4, 6—4; Allard en A van Tetering slaan L. van Tetering en in der Mauer 6-4, 6—1; Bitter en ter Laag slaan van Bellen en de Winter 75, 64, Verwey en Borgerding slaan Allard en van Tetering 68, 63, 63. Damesdubbelspel: Mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist slaan mevr. Lodder en mej. van der Haar 61, 62; mevr. de Ruiter en mej. Leeuwenberg slaan mej. Borg greve en mej. Brandts; mevr. v. d. Klashorso er> mej. Verster slaan mevr. Nicolaas en mevr. Glazing 6—1, 6—0; mevr. Melse en mevr. Kuhn slaan mevr. Kleekamp en mevr. Egers 57, 61, 62. Klasse B. Heerenenkelspel: Lamp slaat Steger 61, 6—1; Smit slaat Roozen 6—2, 6—3; van Te tering slaat van Heumen 86, 64; Nelissen slaat Hollander 6—1, 6—1: Bowles slaat Eeces 60, 6—1; Nelissen slaat v. Tetering 2—6, 6—4, 6—1. Damesenkelsepl: Mej. Boon slaat mej. El- dering 63, 64; mevr. Groot slaat mevr. Enkeshoven 64, 62; mej. Honing slaat mej. Ruygrok 7—5, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. Bies en Swolfs slaan mej. Boon en Pondman 6—1. 6—8, 6—4; mej. Menges en Roozen slaan mej. Pondman en van Woerkom 46, 97, 62; mej. Kuil man en Kohman slaan mej. Haye en In der Mauer 46, 62, 6—3; mep. Eldering en Lamp slaan mej. van Tetering en Slinger voet Ramondt 64, 46, 64. Heeren dubbelspel: Roozen en Hop slaan Kos en Eweg 7—5, 1—6, 9—7; Pondman en de Boer slaan Stegers en Kahman 7—5, 6—2; Gebr. Smit slaan Pondman en de Boer 6—3, 4—6, 7—5. GRENS- EN SLINGERBAL. B.G.V. TURNLUST—O.S.S. Dinsdagavond ontmoetten de grensbal- en slingerbalploegen van O.S.S. (Zandvoort) en de Beverwijksche G.V. Turnlust elkaar op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. De wedstrijden stonden onder leiding van de heeren de Reus en Roosloot. Vooral voor de dames van O.S.S. was de grensbal wedstrijd een goede oefening, daar verschillende van haar nog niet. in wedstrijd- vorm hadden gespeeld. Toch bleken de^Zand- voortsche turnsters aanleg voor het spel te hebben, want zoo groot was het verschil niet met de wat meer geroutineerde Turnlust- dames. Deze laatsten wonnen met 1—0. Meer gelijk op ging de slingerbahvedstrijd tusschen de heerenploegen, die overigens middelmatig spel te zien gaven zoowel tech nisch als tactisch. Wel was Turnlust iets sterker, maar tot doelpunten kwam 't niet. Beide wedstrijden moesten bekort worden in verband met een zware regenbui. A.s. Vrijdag spelen O.S.S. en Turnlust weer een süngerbalwedstrijd, nu op het Z.V.V.- terrein. A.s, Donderdag vindt een grensbal - ontmoeting plaats tusschen dezelfde veree- nigingen, en tegelijkertijd wordt een slinger- balwedstrijd gespeeld tusschen Turnlust- Haarlem en Turnlust-Beverwijk. POSTDUIVEN. COLUMBA. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorde f168 K.M.)f. Bonke. 1. L. Gimbrère 2, 3. 5. 6. 8, 11 13, 24, 28, 29. J. Philippo 4. 9. 10. 14. 15. 16. 26 27, 30. M, C. Fehres 7 .12, 20. 21. 23. 25. P, Boe lree 17, 22, 31. G. Peschar 18. F. Neuman 19. Eerste duif 4.51. Laatste prijswinner 6.56. DE BONTE DUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht met jonge duiven van Vilvoorden, af stand 162 K.M De prijzen werden als volgt vervlogen: F. Kuijken 1, 2, 10, 11, 20, P Brakel 3, 14, 16, M. V. Norde 4, 5. 6. 7, N. Peetoom 8,15, W. J. der Kinderen 9, 19, J. J. Kan 12, 13, Joh. L. Heemskerk Sr. 17, S. van Gennip 18. Met oude duiven werd een wedvlucht ge houden van Limoges: P Brakel 1, F. Kuijken 2 A. v. d. Werff 3, J, J. Lasschuit 4, 5. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Vilvoorden, afstand 162 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. J. Doeglas 1, 18, 24, 25, R. Slot 2, 8, P. J. v. Daalen 3, 19, 22, J. de Vries 4, 7, 12, 15, 16, 23, P A. Bosse 5,10, A. Sweerts 6, 9, 14, 20, P. Bannink 11, W. Petri 13, H. V. Roosdorp 17, 21, J. J. Petri 26. ZEILEN. DE ZEIL WEEK TE COWES. Uit Londen: De race om den door den koning van En geland uitgeloofden beker werd Dinsdag bij de zeilwedstrijden te Cowes gewonnen door Shamrock eigenaar Sir Thomas Lipton, in den tijd van 4 uren 16 minuten. Dit is de eerste maal geweest dat Lipton gelegenheid heeft gehad in te schrijven voor de wedstrij den. De „Brittannia" van koning George werd Maandag teruggetrokken tengevolge van het ongeluk, dat aan boord plaats had. CRICKET CRICKET AAN DEN SCHOTER- WEG. Tweede dag. De tweede wedstrijd op het Haarlemveld gold. een Haarlem-elftal onder captaincy van Onkenhout tegen een Rood en Wit- elftal onder aanvoering van v. d. Boo- Rood en Wit wint den toss en gaat bat ten. Het totaal wordt 221 waarop de Rood en Wit-aanvoerder sluit. Deze werden ge scoord voor het verlies van 7 wickets. H. v. d. Togt 14, Chapon 10, H. v. d. Berg 50, A. v. Baasbank 91. Mr. F. A. Davidson 21 not- out en Droste 20 not out. Vooral v. Baasbank liet uitstekénd cricket zien. Het gemak waar mede hij batte was het aanzien ten volle waard, terwijl hij vooral na de lunch het hout er duchtig oplegde. Hij sloeg 4 zessen, waaronder 2 achter elkaar en drie vieren. Het was jammer dat hij in het gezicht van zijn century gevangen werd. Diverse bowlers hadden hun geluk beproefd. Visser 2 x 40, Vos 1 x 56, Blok 2 x 49, Onkenhout 1 x 26, W. Kramer 0 x 11. Of het lange verblijf in het veld de Haar lemmers vermoeid had of dat er andere oorzaken waren, een feit is dat er van het batten niet veel terecht kwam. Voor 37 had den allen een beurt gehad. Dorsman met 5 x 26 en Chapon met 5x9 hielden danig thuis onder de Haarlem-gelederen. Vooral heb bowlen van Chapon was goed. Hij hield goed lengte en kwam niet aan leg. Rood en Wit won zoodoende met groot verschil. VOETBAL AUSTRIA—WACKER (4—4). De Dinsdagavond in het Amsterdamsche Stadion gespeelde voetbalwedstrijd tusschen de Oostenrijksche clubs Austria en Wacker eindigde met een 44 gelijk spel. Rust kwam met 31 voor Austria. Wij zijn Dinsdagavond in het Amsterdam sche'Stadion toch eens gaan kijken naai den tweeden wedstrijd tusschen de Oosten rijksche beroepsvoetbalartisten van Austria en Wacker. Toch, niettegenstaande een tem peratuur, die alle gedachten aan een sport, die des winters is en behoort te blijven, ban de en niettegenstaande een maar al te dui delijk dreigend onweer. Er waren een paar duizend menschen over het Stadion verspreid om dezen kamp van voetbaltitanen méde te aanschouwen. Er kwam een, in somber zwart gestoken ploeg in het veld en wij vroegen een meneer, die achter ons zat en reeds veel inleidende wijs heid over beide teams had rondgedeeld, wel ke van de twee'dit was. Austria, zei hij zon der aarzelen. Enkele minuten later, nog voor de andere, paarswitte manschap aangetre den was. herriep hij zijn eerste beslissing met dezelfde overtuiging. De zwarten waren Wacker. Daar hebben wij het toen maar op gehouden en het bleek tenslotte ook juist te zijn, hoewel het er weinig toe deed. Wel. deze Oostenrijkers, die lang niet de sterksten zijn in eigen land, speelden een partij voetbal, zooals de onzen nooit vertoond hebben en ook wel nooit zullen leeren. De prestatie van R.C.H. dat een gelijk spel tegen een der twee wist te bevechten wordt, er waarlijk wonderbaarlijk door. Dit was inder daad voetbal in de hoogeschool voorgedra gen. Vooral in de eerste helft was het prach tig, maar zelfs toen 20 minuten voor het eind het onweer losbarstte zakte het spelpeil niet noemenswaard en bleef vooral de balcontrole verwonderlijk zuiver. Dit laatste onderdeel van het spel staat bij de Oostenrijkers wel zeer ver boven het onze, maar bovenal vallen op hun beheerscht-heid en hun positie kiezen. Deze beiden komen het volmaakte nabij. Het was een genot om daarnaar te zitten kijken en het behoeft waarlijk niet te verwonderen dat de Schotsche en Engelsche profs daar niet meer tegenoo kunnen. In de eerste helft speelde Austria heel wat beter dan Wacker, dat echter in de tweede helft steeds sterker kwam opzetten en den 3—1 achterstand met rust nog tot een gelijk spel 44 wist te maken. Weer 44, net als in Den Haag. Er werd alom ons heen iets gemom peld van een doorgestoken kaart, maar daar was zeker geen sprake van. Beide ploegen streden hard voor de overwinning tot het laatste oogenblik toen regen en halve duis ternis de zaak niet vergemakkelijkten. Deze Oostenrijkers vertrekken nu weer, na hun grootscheepsche voetbalslachting in ons land. En wat gebeurt, er nu met den beker, dien V.U.C. heeft uitgeloofd? EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem. 4 Augustus. Geëxamineerd 8 man. candidaten. Geslaagd de heeren: W. Nieuwe- 'ooer. Amsterdam: H. van Paaschen, Hoofd dorp; N. P. Tervoort, Beverwijk, T. Buiten, Urk en F. A. Hanegraaf, Heemstede. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel OBEOLAHNSTEIN NATUURLIJK BRONWATER. Sedert 1887 Nederlandsche Onderneming. opnieuw modelleeren. REGENJASSEN en -MANTELS, opnieuw Waterproof maken. Gr. Houtstraat 5 a, Telef. 10771 LANGS DE STRAAT. Het Bruidje. 't Leven is een spel van tegenstellingen. En zoo was 't, dat op den hoek van een achteraffe, dorre steeg waarvoor de zon terugdeinsde, waar 't leven zijn adem inhield en vrouwengezichten spoedig vervaalden een blonde, oranje-bloesem bruid in de éta lage van een kapperszaak bloeide. In haar heel zoete, heel lieve, domme ge zichtje, op iedere wang een teedere blos, ston den de flets-blauwe oogen groot open blauw, groot, leeg, onbegrijpelijk. Over het smalle, blanke voorhoofd viel blond golvend haaren daarboven wolkte luchtig, wit en on schuldig: de sluier. Zoo bloeide daar op dien hoek de schoon heid en ieder, die voorbij ging, ving een glimp op van den vreemden lach, die onr haar lip pen speelde, van den vagen blik uit blauwe oogenEn terwijl je de steeg al was in gegaan, liep je nog te denken aan dien lach... die oogen.tot ineens voor je gedachten de onthulling van 't geheim dier schoonheid schoof: Boven de schuimige waas van haar sluier, boven de glanzende, golvende lok aan haar voorhoofd, hingen, in een lange rij, bos jes haar in diverse tinten en grijnsden „krul- tangen" met wijd-open bekken. Uit één er van stroomde gondelend haar naar naar be neden tot aan de hals van 't bruidje gol vend en blond als het hareVoorbij 't rood van haar lippen werden lippenstiften zichtbaar en haar sneeuwen schouders gin gen teloor achter doozen poeder en crème. Arme schoonheid! Maar :t bruidje bleef lachen. En zoo za gen twee jongens haar, die op den hoek van de steeg ruzie kregen over een glazen stuiter en kibbelend opkeken van hun spel in de straatgoot. Ze zagen haar beiden en toen viel plotseling midden in de twistwoorden de jui chende stem van één van hen, die met 't ge baar van een keizer in 't etalage-raam wees: „Zoo is me tante Merie getrouwd". Er viel een stilte. Ze schoven dichter naar 't raam. „Zoo, net zoo, heelemaal wit". Dan terwijl de een nog mijmerde over zooveel moois en zwolg in een zalig gevoel van trots om z ij n tante, die zóó geweest was dacht de ander zijn stiekeme aanval uit en wat hij zou verzinnen om hem met zijn mooie tante den loef af te steken. Hij had haar daar net aan de wasch gezien, die „tante Marie", had gezien hoe ze een piek donker sluik haar uit. haar gezicht wegstreek. Hij tuurde nog eens in de étalage, zag langs 't bruidje de stakkerige bosjes haar en zei dan ieder woord geladen met een sarrende vreugde: „Hé, Jan, ga jij je sloome pruikie hier ook es te leen geven voor een fijne krul. Ken d'r nog best bij an dat touwtje". En dan met een stem overslaand van plezier voor hoe hij er hem nu tusschen ging nemen: „Van mij ken je centen krijgen om 't langer te houden dan je mooie tante. Die heb d'r eigen spul len al weer terug motten halen. Heb d'r daar effen gezien.En hij knipoogde. Wachtte dan tevergeefs op een mep of een fel ant woord. Keek voorzichtig en tersluiks eens naar z'n vriend en begreep niet waarom die plotseling stond te huilen, nog even in het raam keek, in de blauwe oogenhem 't woord „gemeenerd" toebeet, half weggeslikt in züjn keel en dan in de steeg verdween, wegliep. Als een goedig, trouw dier, dat een onverwachte, nijdige trap heeft omgeloopen en meer nog dan pijn. ontgoocheling voelt. Het bruidje bleef lachen, mysterieus, onbe grijpelijk. Maar de schoonheid, lag kapot, en aan flarden voor bedrogen jongens oogen. Vr. S. PROF. EINSTEIN OVER DIENSTWEIGERING EN ONTWAPENING. EEN ERNSTIG BEROEP OP DE GEHEELE WERELD. Van 1 tot 4 Augustus is te Lyon een groote internationale bijeenkomst voor ontwape ning gehouden. Prof. Einstein heeft aan het congres een brief gezonden over ontwapening en dienstweigering. De beroemde geleerde zegt o.m.: „Alle vol ken der wereld spreken over ontwapening. Gij moet hun leeren. méér te doen dan er alleen maar over spreken. De volken zelf moeten de ontwapening tot stand brengen, niet de staatslieden en diplomaten, Wie gelooft, dat het oorlogsgevaar voorbij is, leeft in een droomwereld. Er bestaat op het; oogenblik nog een militairisme, sterker en gevaarlijker dan dat, hetwelk den wereld oorlog heeft veroorzaakt. Maar de idee: dienstweigering groeit bij de volken; die zóó ver moeten komen, dat zij niets meer willen te maken hebben met den oorlog. Ik doe vooral een beroep op de geestelijke leiders der volken in alle landen, op de hoogleer aren, om hun medewerking voor oorlogsdoeleinden te weigeren. Ik wek elke krant, die voor den vrede wil strijden op, de menschen tot dienstweigering aan te sporen. Ik doe een beroep op de schrijvers, dat zij openlijk onze zijde kiezen. Het is nu geen tijd voor „gematigdheid". Gij zijt óf vóór óf tegen den oorlog. Zijt gij er tegen, eischt dan van de wetenschap, van de financieele wereld, van de industrie, van den godsdienst, van de arbeiders, dat zij met al hun krachten den oorlog bestrijden. Ik vraag van alle mannen en vrouwen, dat zij vóór de ontwapeningsconferentie te Ge neve. in Februari 1932 zullen verklaren dat zij weigeren in de toekomst aan den oorlog of oorlogsvoorbereidingen mede te werken." Prof. Einstein deelt verder mede, dat hij toestemming heeft gegeven tot het stichten van een „Einsteinfonds", ten dienste van oorlogsbestrijding. MARKTNIEUWS COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Purmerend, 4 x\ug. 1931. Aanvoer 70244 Eendeieren 3.70 a 4. 91427 Kippeneieren 70/80 K.G. 5.20 a 6.50 65 66 4.30 a 4.70, 63,64 4.20 a 4,50. 60/62 4,— a 4.40, 58 59 3.80 a 4.30. 56 '57 3.80 a 4.—, 53 55 3.60 a 3.80. 50/52 3.30 a 3.70 Oude kippen 0.90 a 1.50 per stuk. Oude ha nen 1.25 a 1.35 p. st. Jonge hanen 0.85 a 1.50 p. st. Jonge Woerden 0.50 p. st. Kilo prijs oude kippen 0.50 a 0.60. Kiloprijs Jonge hanen 0.70 a 0.85. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: M. W. KolkGaasbeek. z„ H. de BieBierman, z„ J. FeyeHolzman, z., C. KramerMolenaar, z.. W. de Gelderp. d. Oever, z., A. A. M. J. Res—Duyvelshoff, z., R. B. MelisKup, z-, H. DijkhuizenPrins. z„ E. J. SchipperZwitser, z., E- VeldmanHoek stra, z., G, C. MeyerinkSeinen, d„ J. Kaf fert,deGroot, d., L, E. W. de JongWinters, d., A. van den Kloostervan Buuren, z., J. DercksenHilleman, d., k. MolemaPoepjes, d. Overleden: Jacob Groot, echtgen. v. L, Water, 80 j., Cornells A. te Boekhorst, 1 mnd. SCHEEPVAARTBERICHTEN Both, p. 3 Kaap St. Vincent, Amsterdam n Batavia. Batoo 3 te San Francisco. Billiton 31 te Osaka. Japan n. Rotterdam. Batoe 3 te San Franciisco van Calcutta. Bintang 1 van Rangoon n. Vancouver. Deli 4 to Soerabaia van Rotterdam. Edam 3 n.m. v. Havana, New-Orleans n. R'dam. Flora 3 te New-York van West-Indlë. Flandria 3 13 u. v. Lissabon. Amsterdam naa: Buenos-Aires. Grootendyk 1 v.m, v. Vera Cruz. 2 v.m. te Tarn pico, Rotterdam naar Nw-Orleans. Gotiingen 4 v. Amsterdam n. Üuid-Amerika. Gelrla 3 v. Rio Janeiro, A'dam n. Buenos-Aires. Houtman 31 te Port Natal v. Tandjong Priok. Insulinde 7 1-1 u. te Marseille verwacht, Batavia n. Rotterdam. Kota Ogoeng -1 to Soerabaia v, Rotterdam. aiiiiiininniinTtiiiiiiaiiHifliiiuiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiRiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiRiiuiiiniiiuiinniiRiiRnniiiKiiüiiiDUiiiflfl bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gjj uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Koudekerk 3 v. Oran. Bombay n. Rotterdam. Klip fontein p. 4 Gibraltar. Boira n. R'dam. Marnlx van St. Akiegondo 1. 1'i u. to Port Said, Amsterdam naar Batavia. Niou\vkerU4 v. Antwerpen. R'dam naar Beira. Nieuw Holland l v. Brisbane naar Melbourne. Oldekork 3 te Singapore. Japan naar Londen. Rietfonteln4 v. Rotterdam n. Hamburg. Randfontein 3 v. Port Soedan. Rotterdam naar Bclra. Ridderkerk 4 te Madras. Calcutta n. R'dam. Sembllan p. 3 Perltn. Batavia n. Amsterdam. Springfontein 5 v. Rotterdam te Kaapstad verw. Sigli 2 van Rangoon naar Sumatra. Sallicr p. 3 Perim. Ncw-York naar Java. Slberoet 2 v, Bangkok n. Saigon. Taminbar 3 v.» Antwerpen, Rotterdam naar Australië, p. 4 Vliaslngen. Titus 1 v. Port au l'rinco n. Cap Haltien. Tjimanovk 31 van Hongkong n. Batavia. Tublan 1 to Calcutta. Venezuela 31 v. Barbados n. Port LImon. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1931. HILVERSUM. 1875 M. 8.00—10.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwij ding 10.15—10.30 Gramofoonpl. 10.30 Jeanne -Hunsche-Verkade leest „Hel Zwijgen" van Andrcjcf. 11.00—1.00 Concert AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld. 1.00—1.14 Gramofoonpl. 1.15—2.00 Van Dijk's orlgineelc Volendam- mers. 2.00 Vacantiegangers attentie "Rob. Geraerds: „Het Beierschc Hoogland". 3.00 4.00 Gramofoonpl. 4.00—5.00 Ziekenuur door Julia dc Gruijter. 5.00 Gramofoonpl. 5.30— 6.00 H. W. Postma: „De gevaren van het strand". 6.00—7.30 Kovac.s Lajos en zijn or kest. 7.30—8.00 P. M. C. Toepoel; „De hon- denrennen in Engeland". 8.009.15 Het Utr. Sted. orkest o.l.v. A. v. Raalte. M. m. v. L. Werner (cello) 9.15—9.45 Egbert Veen en Pierre Palla spelen variaties over een thema van Beethoven door C. Saint Saëns. 9.45 10.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.45— 12.00 Gramofoonpl. HUIZEN. 298 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV. 11.00— 2.00 KRO. Daarna NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang N.C.R. V. Dameskoor, 10.15 Ziekendienst. 10.45 Ver volg Zang. 11.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30— 12.00 Godsd. halfuurtje door Pastoor Per- quin. 12.00 Polltleber. 12.15—1.45 Concert K.R.O. Trio o.l.v, P, Lustenhouwcr. 1.45—2.15 Gramofoonpl. 2.15—3,15 Gramofoonpl. 3.15 3.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Zieken- uurtje. 5.00 Gramofoonpl. 5.30—6.30 Cello recital door L. Werner. Vleugel: Mevr. H. Werner-Stuiver. 6.30 Gramofoonpl, 6.457.00 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Po- litieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.0010.20 Con cert. Mej. A. Stijger (sopraan), mevr. C. v. RavenzwaayMöllenkamp (alt), W. Schans man (tenor). Joh, Lammen (bas), H. Brug man (leiding). D. Vos viool en alt-viool). G. Snijders (orgel). 9.00—9.30 W. A. Kruisdijk: „Regeling zwaar autoverkeer". 9,30—10.20 Vervolg concert. 10,20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplatenconcert. DWF.NTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concertorgelbe speling. Reginald Foort. 1.20 Concert-Kwin tet en B. Flegg. tenor. 2.20 Gramofoon. 2.35 National Eisteddfod of Wales. Speech van Lloyd George. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05 Jack Payne en zijn dans-orkest. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. Jack Paync. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Pianomuziek van H&ndcl. 7.20 Lezing. 7.50 Royal National Eisteddfod ot Wales. London symphonie-orkest en koor. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 9.55 „The bunker at the fifth", hoorspel. 10.45 Dansmuziek. Jack Payne. PARUS „RAPTO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoon 12.20 Protest. Morgenwij ding. 12.50. 1.25 Gramofoon. 4.50 Concert- v. h. Conservatoire American. 9,05 Concert. Kwin tet. Mme. Devinsky, zang. LANPFNP.FRG. 473 M. 7.25. 10.35, 12.30 Gramofoon. 1.25 Orkest concert. 5.20 Orkestconcert, 7.20 „Don Gio vanni" (Don Juan). opera in 2 acten van Mozart. Daarna tot 12.20 dansmuziek. KAT.TINDRORG. 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkest concert. 8.35—11.20 Zomer-revue 1931. 11.20 c.a. 12.50 Dansmuziek. ZEESEN. 1635 M. c.a. 7.00—7.50 Gramofoonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl 1.15—2.20 Be richten. 2.203.10 Gramofoonpl, 3.10—4.20 Lezingen. 4.20—5.20 Concert. 5.20—8.20 Le zingen. 8.20 Symphonicconcert. 9.20 Berich ten en Lezing. 10.00 Reisboek uit de Oosten rijksche Alpen. 10.35 Berichten en daarna Dansmuziek. BRUSSEL. 338.2 M. en 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Trio-concert-, 9.20 Orkestconcert. Mevr. Hans. cello, f338 M.) 5.20 Orkestconcert. 6.05 Kinderuurtje. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsber. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Lezing. 9.20 Concert i. h. Casino in Knokke. EEN DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Met vereende krachten werden dc kuipen op liun plaats gezet. In een rij werden ze geplaatst. Keesje sloofde zich uit, maar ook de anderen deden hun best den verkeersagent genoe gen te doen. Het prinsesje keek vond. In langen tijd had zij de omgeving niet gezien. Eindelijk was alles gereed en Keesje, het prinsesje en Janncman namen hun plaatsen in. standheelden gelijk. Keesje deed alsof hij het verkeer regelde, het prinsesje alsof zij iemand wilde omarmen en dc matroos alsof hij op de» uitkijk stond. N't moest dc konijisr gewaarschuwd worden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7