SPORT EN SPEL H.P.C. ni wint de finale 3e Afd. van den Utrechtschen Polodag. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931 ZWEMMEN. NATIONAAL ZWEMFEEST VAN U. Z. C. U.Z.C. heeft onder zeer ongunstige weers gesteldheid Zondag haar jaarlijksch zwem feest in de zweminrichting aan de Vossegats- dijk te Utrecht gehouden. Het tweede zevental van H.P.C. had zich op 7 Juni in de finale geplaatst en moest dien tengevolge weer naar Utrecht om de andere finalist U.Z.C. m te bekampen. Het is haar gelukt en met 21 werd gezegevierd. Over dezen wedstrijd het volgende: H.P.C. gaat als volgt te water: J. Schutter, J. van Zadel, A. M. Heerkens Thijssen, B. Bal, J. Stuifmeel, A. J. B. van Huistede, Ch. Kemper. In het begin komt H.P.C. direct sterk cp- fcetten, doch de U.Z.C.-achterhoede is op haar post. Eenmaal wordt echter van Huissteden binnen de 4 M. te zwaar door een U.Z.C. man „genomen". H.P.C. krijgt een strafworp te nemen, terwijl de U.Z.C.'er het water uit moet. Doordat de laagstaande zon Van Huisteden precies in het gezicht schijnt, kan hij zijn schot niet goed berekenen; hij schiet kei hard tegen den paal. Hij krijgt echter weer den bal in handen, doch wordt wederom op ongeoorloofde wijze thans buiten de 4 M. lijn aangevallen, waardoor hij een vrijen worp krijgt te nemen. Hij plaatst snel naar J. Stuifmeel, die onhoudbaar doelpunt (10). Thans komt U.Z.C. opzetten, doch de H.P.C.- achterhoede is eveneens op haar qui vive; als Van Zadel zich eenmaal losmaakt en van de achterhoede tot vlak voor het U.Z.C.-doel op- zwemt, heeft hij geen moeite om den voor sprong met een keihard schot te vergrooten .(2—0). H.P.C. komt dan direct weer voor het U.Z.C.-doel, doch slecht plaatsen is oorzaak, dat voorloopig verdere doelpunten uitblijven. Nadat van doel gewisseld is komt H.P.C. zeer sterk opzetten doch als Heerkens Thijs sen zijn man vrij laat en deze laatste den bal bemachtigt, gaat hij er vah door en besluit zijn rush met een voor Schutter niet te hou den schot (21). U.Z.C. strijd hevig om een gelijk spel, doch het mag niet gelukken en als het eindsignaal klinkt heeft H.P.C. II haar overwinningen reeks van dit seizoen weer voortgezet. H.P.C. heeft zich voorts op de 5 x 50 M. Vrije slag derde weten te plaatsen achter U.Z.C. en R.ZC. U.Z.C. maakte een zeer goe den tijd. De H.V.G.B.'er P. Rol plaatste zich •2e in de 50 M. vrije slag juniores t/m 16 jaar uit 20 deelnemers in de mooie tijd van 31 sec. A. VAN DER MEER NAAR PARIJS. Vrijdag a.s. vertrekt A. van der Meer, van de Zwemclub „Haarlem", naar Parijs waar hij op verzoek van den Ned. Zwembond op de 100 M. rugslag ons land zal vertegen woordigen in den jeugd-landen wedstrijd FrankrijkNederland op Zaterdag 15 Augustus. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE Op de Zondag 9 Augustus te Zaandam ge houden nationale zwemwedstrijden behaal de onze stadgenoot R. J. Rohlfs, lid van de Haarl. Reddingsbrigade, de volgende prij zen: 100 M. vrije slag, gekleed, 2e prijs; 50 M. vrije slag gekleed, 2e prijs en een 3e prijs in het nummer 150 M. gekleed, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling. Aan het laatste nummer was verbonden een me disch gedeelte. GYMNASTIEK SLINGERBALWEDSTRIJDEN. De Christ. Gymnastiekvereeniging „Turn- lust" speelt a.s. Dinsdagavond tegen de B. G. V. Turnlust op het terrein aan de Klever laan en a.s. Vrijdagavond tegen O. S. S. (terrein Z. V. V. te Zandvoort) een slinger- balwedstrijd. De laatste athletiek competitie van den K. T. K. wordt gehouden Dinsdag 18 Augus tus op het terrein aan de Kleverlaan. CRICKET ROOD EN WIT-COMB.—VAN BOOVEN - ELFTAL Rood en Wit wint. Evenals vorige jaar hadden Van Booven en Mr. F. A. Davidson weer het initiatief ge nomen om met twee jeugdelftallen tegen elkaar te spelen, bestaande uit spelers van Rood en Wit en uit Amsterdam en 't Gooi. Doordat v. Booven zelf plotseling met de Flamingo's in Den Haag tegen de Free Fo resters moest spelen was de aanval der gas ten danig verzwakt. Hoewel er veel regen gevallen was, ver keerde het R. en W.-veld in zoo'n goeden staat, dat reeds om één uur begonnen kon worden. O. v. d. Berg, die de plaats van v. Booven als captain innam, wint den toss en verkiest te gaan batten, zoodat J. Prent Jr. en J. v. Ogtrop de innings openen op het bowlen van Dorsman en Chapon. Het begin is niet fraai, want reeds op 5 zijn er drie wickets meer. Prent en Rosenbaum brengen eenige ver betering en voeren de score snel op, waarbij de bowlers last hebben van den natten bal. Eerst op 63 doet Mr. Davidson een vang op het bowlen van A. v. Baasbank en kan Ro senbaum vertrekken voor een goede 28, op 68 verdijnt ook Prent voor 30. Hartog en Wittebol zijn dan samen en er- kan een groote stand verwacht worden. Ech ter op 81 heeft Dorsman succes, als hij eerst genoemde met een goeden bal bowlt (681). v. Maaren scoort snel 12 runs, terwijl Inglis Arkell ook spoedig verdwenen is. Met 1179 wordt dan met het oog op den speeltijd gestopt. In de dubbele cijfers kwamen: J. Prent Jr. 30, W. Rosenbaum 28, W. Wittebol 18 not out en v. Maaren 12. Dorsman had met 5—34 het beste gebowld, verder J. Chapon 348, J. v. Baasbank 010, A. H. v. d, Berg 09 en A. v. Baasbank 15. Met nog Iets meer dan anderhalf uur speeltijd openen N. Dorsman en J. W, v. d. Bogaardt de R. en W. innings op het bowlen yan Juglis Arkell en v. Ogtrop. Reeds op 1 wordt laatstgenoemde batsman achter het wicket gevangen. Dorsman en A. v. Baasbank doen echter de kansen voor R. en W. keeren en slaan de bowlery naar alle kanten. Verschillende bowlers worden aangezet echter allen zonder succes. De score stijgt razend snel en na iets min der dan drie kwartier wordt reeds de win- ning-hit gescoord. Twee runs later, op 119, wordt v. Baas bank te wild en krijgt Wittebol zijn eerste wicket door een vang van Hartog. De batsmen krijgen dan nog even consigne hitten, waarvan alleen G. Jonker op goede wijze profiteert. Om kwart voor zes bij den stand 149—'7 wordt er gestopt. Hiervan hadden: N. Dorsman 52, A. v. Baasbank 62, G. Jon ker 13 en extra's 7. Niet minder dan 10 bowlers hadden hun geluk beproefd, t. w. T. Ingliss Arkell 031, J. v. Ogtrop 121, R. v. Maaren 010, M. Hartog 011, O. v. d, Berg 0—24, W. Wittebol 2—12, J. Hardebeck 223, W. Rosenbaum 26, E. v. d. Berg 03 en J. Houthuyzen 01. Rood en Wit wint dus dezen wedstrijd, waarvan de returnmatch op 25 Augustus in Laren gespeeld wordt, met 32 runs en nog drie wickets in handen. FLAMINGO'S—FREE FORESTERS (Van één onzer medewerkers). Maandag had op het H.C.C.-veld de eerste ontmoeting plaats tusschen de Flamingo's en de Engelschen onder aanvoering van John ston. De wedstrijd ving aan onder zeer on gunstige weersomstandigheden. Captain Schill wint den toss en gaat batten. Met De Beus trekt hij naar de wickets. Colonel John ston geeft den aanval in handen van Gibson en Hugles Hallet. Het begin is voor de Fla mingo's slecht. De Beus gaat op 8 l.b.w. Gib son voor 3. 6 runs later is Schill run out door goed fielden van Wilson op cover-point. P. Feith wordt gevangen voor 1 en dan komt Bouwmeester in. Deze speelt zeer voorzichtig en houdt stand.'H. v. Booven wordt met een uitstekende off-break door Hughes-Hallet ge- cleaned voor 5 en de stand is 4 voor 24. Met Hagenaar op de mat komt nu tusschen hem en Bouwmeester een groote stand. Wel wordt Hagenaar gemist, doch verder staat hij goed te spelen; zijn drives naar coverpoint en extra-cover bezorgen hem vooral van de Engelschen zelfs menig applausje. Changen helpt niets en de runs komen regelmatig. Ook nu valt het goede fielden van Wilson op cover point weer op, waar hij menige drive van Hagenaar keurig stopt. Op 139 komt de schel ding als Capes in de slips een goede vang doet en Hagenaar kan verdwijnen voor een uitstekende 66. Koeleman maakt er 19, waar na Hughes Hallet hem vangt op het bowlen van Capes. East slaat 2 vieren en 1 zes in één over op Gibson en wordt dan door hem ge- cleaned. Wunder en Leeser zijn beiden slacht offer van Capes, waarna de innings eindigt op 196. Bouwmeester blijft met een kalme en kanslooze 64 not out, meerendeels gemaakt met square cuts. Het bowlen en fielden der Engelschen maakte ee ngoeden indruk. Iets bijzonders was het echter niet. Het keepen van Buck- stone was goed zonder meer. Voor de Free Foresters openen Col. John ston en Patterson. Op het bowlen van R. Schill en Koeleman komen de runs slechts langzaam. Geen van beiden maken dubbele cijfers en vallen als slachtoffers van de zeer hoog opkomende ballen van R. Schill. Ook de volgende batsmen Farmiloe, Wilson en Capes zijn er spoedig geweest en op het einde van den dag zijn er 6 wickets neer voor 32 runs. Het fielden der Hollanders was zeer goed. De scores luiden: A. de Beus l.b.w. Gibson 3 E. J. A. Schill run out 8 Jhr. P. Feith c. Wheatly b. Hughes Hallet 1 Ir. G. Bouwmeester not out 64 H. v. Booven bowled Hughes Hallet 5 P. Hagenaar c. Capes b. Gibson 66 Mr. J. Koeleman c. H. Hallet b. Capes 19 R. Schill c. Holmes b. Capes o P. J. East bowled Gibson 14 F. Wunder c. Stanley b. Capes 1 K. Leeser l.b.w. b. Capes 2 Extra's 14 Bowlingcijfers: C, H. Gibson J. V. Hughes Hallet C. J. Capes G. Wilson J. B. Wheatly A. J, Holmes 24—11—46—3. 18— 3—52—2. 16— 4—45—4. 4— 0—15—0. 3— 0—17—0. 1— 0— 7—0. V. C. R. Patterson c. Koeleman b. R. Schill 7 Col. A. C. Johnston c. Bouwmeester b. R. Schill 5 H. D. Farmiloe c. P. Feith, b. Koeleman 1 J. Wilson, c. H. v. Booven b. Koeleman 2 C. J. Capes c. P. J. East b. R. Schill 1 A. Holmes c. E. J. A. Schill b. Koeleman 14 J. B. Wheatly not out 0 Hughes Hallet not out 0 LAWNTENNIS HET RIJNEGOM-TOURNOOI. Niet de dames Kühn en Melse wonnen de finale damesdubbel (zooals abusievelijk in ons nummer van Maandag gemeld werd), doch mevrouw. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist en wel met 46, 64, 62. WATERPOLO II. P. C. I—NED. JEUGDZEVENTAL. A.s. Woensdagavond 12 Augustus zal het eerste zevental van H. P. C. een vriendschap pelijke waterpolomatch tegen het Neder- landsch Jeugdzevental spelen in de zwem inrichting Gro§nendaai te Heemstede. De wedstrijd begint te 7.45 u. n.m. Dat de technische commissie H.P.C. heeft aangewezen om-een oefenwedstrijd tegen het Ned. Jeugdzevental te spelen, mag zeker wel worden begrepen dat deze commissie H. P. C. tot een der sterkste zeventallen in ons land rekent. H.P.C. zal hoogstwaarschijnlijk geheel vol ledig uitjeomen. LETTEREN EN KUNST Revue „Hallo Hierheen". Lou Bandy en Roosje Kohier. Na Buziau en Louis Davids is thans Lou Bandy in de revue verschenen. Lou Bandy doet wijselijk geen pogingen Buziau of Davids te imiteeren; zooals Buziau. de oud clown en Louis Davids, de ras-Amsterdam mer hun eigen karakter in de revue mede brengen, zoo doet het ook Lou Bandy. De laatste gaat meer in de richting van Maurice Chevalier en heeft in zijn optreden soms iets on-Hollandsch. Hij blijft ook in de revue in de eerste plaats „chansonnier". Lou Bandy wordt nooit grof, hij weet aldoor een luchtigen, lichten toon aan te slaan zonder ooit plat of dubbelzinnig te worden. En hij is heel den avond van een meeslepende op gewektheid, waardoor hij aldoor de stem ming er in weet te houden. Zelfs als men hem niet verstaat en dat is in de Ge meentelijke Concertzaal bij de gezongen coupletten voor de helft het geval houdt hij het contact met het publiek door zijn joligheid en zijn souplesse. Dit was vooral met zijn liedje: „Waarom zijn de komkom mers krom?" dat hij met de Dickson-Girls zong en waarbij hij wel het meest aan Mau rice Chevalier deed denken. En ook als conferencier voldoet hij volkomen in een revue, al krijgen wij bij een Lou Bandy dan ook niet die explosies van vroolijkheid en die luchtsalvo's in de zaal als bij een Buziau of Louis Davids. Een aanwinst is Lou Bandy met zijn lichten, beschaafden, min of meer Franschen toon zeer zeker in de Hollandsche revue. En hij past volkomen bij Roosje Kohier, die gelukkig van het tooneel waar zij minder goed thuis behoorde weer tot de revue terug is gekeerd! Het spreekt van zelf, dat de sensationeele terugkeer per vliegtuig uit Indië van Roosje Kohier een gereede aanleiding was voor Rido om te „revueeren". Wij hadden zelfs bij den proloog even hoop een echt-ouderwetsche revue met inhoud en draad te zullen krijgen, maar die hoop bleek ij del. Qua revue was die proloog waarin „Oome Jan" ten tooneele ver schijnt en een revue-directeur aan zijn sugestie helpt wel het beste deel. De eerste verschijning van Roosje Kohier uit de Bank van Leening werd met daverend applaus begroet. Een zéér actueele en aller aardigste scène was de ontmoeting van den eersten Oost-Indië-vaarder Cornelis Houtman met de eerste Oost-Indië-luchtreizigster Roosje Kohier; dat was echt goede revue! Overigens onderscheidde Hallo Hierheen zich in weinig van andere groote revues, al gaf het optreden van Lou Bandy er wel een eigen cachet aan. De aankleeding was „pri ma" en de finales deden in monteering en costumeering in niets onder voor de vroegere revues van Ter Hall en de nieuwe van Bouw meester. 't Was in orde, vooral de finale „Dag en Nacht", die in „schittering" alle andere overtrof! En de verschijning van Roosje Kohier in de „solt-finale" in haar wit-bont- werd een sensatie, zoodat het applaus door de zaal klaterde. In de Dickson-Girls zagen wij een groep dansmeisjes, die in niets onderdeed voor die, welke Mistinguett op haar tournee begeleid de. Vooral in de acrobatische potpourri toon den deze Dickson-girls een lenigheid, vlug heid en élan, als wij maar zelden te zien krij - gen. Niet alle tafereeelen in deze nieuwe revue van Rido muntten uit door geest. Zoo zal Hallo Hierheen er zeker op winnen, wanneer de flauwe en veel te veel uitge'sponnen scène „Marietje wil de giraffe zien" en het tafereel „Stil, de burgemeester slaapt" vervallen. Maar Lou Bandy's voorlezingen uit „Het Suffertje" zou het publiek zeker niet graag hebben willen missen, evenmin als de uit de revue van Mistinguett overngenomen danswedstrijd, die het grootste lachsucces van den avond werd. Trouwens over succes hebben Lou Bandy en Roosje Kohier niet te klagen gehad! De zaal was flink bezet en het applaus klaterde herhaaldelijk door het gebouw. Een Haarlemsch tintje kreeg de revue, toen Lou Bandy een nieuw liedje op de aanstaan de „Lichtweek van Groot Haarlem" van den heer Joh. Koppen bracht. Het refrein ging er al aardig in en wij zullen Koppen's liedje in de October-maand zeker nog wel in Haar lem's straten hooren. J. B. SCHUIL. MARI ANDRIESSEN de jonge, begaafde Haarlemsche beeld houwer, heeft een kleine maar keurige ten toonstelling van zijn werk «in het Instituut voor Kerkelijke Kunst te Amsterdam (Leidschegracht) Nog onlangs zagen wij hir, in Heemstede, eenige zijner laatste arbeidsproeven, die ook al verband hielden met een uitgebreide op dracht, hem onlangs ten deel gevallen. Voor een woningbouw in Schoten, uitgaand van den Roomsch Katholieken Bond voor groote gezinnen werden hem namelijk niet minder dan zestig gevelsteenen besteld en daarvan vinden wij er nu in Amsterdam wederom een zevental. Het gemak en het blijkbare plezier waarmee de artist zich van een dergelijke opdracht kwijt, vormt, meen ik, een bijdrage tot de karakteristiek van Mari Andriessen als kunstenaar. Het werk om het werk zelf is hem al dadelijk lief; hij zal zich niet gewichtig maken en een ge zicht zetten of de wereld nu instantelijk met een zestigtal meesterwerken staat ver rijkt te worden die de lijn van Praxiteles tot Rodin nu eens eindelijk definitief van curve zullen doen veranderen. Weineen, hij weet alleen maar dit: dat werken prettig is, en een gelegenheid om te gaan werken nog prettiger, verder dat hij wat in zijn vingers heeft en er geen boom bij behoeft op te zetten om het er uit te halen. Dat bij zulk een zestigtal karweitjes de steenhou wer ook nog wat te bikken krijgt, allez da's promt, zooals ze in 't Zuiden zeggen, maar wat een prachtige gelegenheid voor eigen krachtmeting lijkt mij zulk een op dracht, steekproeven der fantasie en be vrediging oener eenvoudige werklust. Het beeldhouwen is bij dezen Haarlemmer niet in de eerste plaats hoofdbreken of resultan te van gepeinsde theorie.het zit hem eerder in het bloed en hij is eer impressio nist dan stijlslaaf. Dat hij zich intusschen toch voldoende in de geboden mogelijkhe den eener opdracht weet in te leven pleit voor zijn vitaliteit. Andriessen is in zijn werk ook evenals zijn gansche familie muzikaal. In dat. mooie beeldje van Christus die den blinde geneest, of die „Ontmoeting van Maria en Elizabeth" (beide bronsjes zijn ook hier weer te vinden) is dat ondefinieerbaar fluï dum tusschen de figuren bereikt, dat nooit overleg alleen veroorzaakt, maar dat in een kunstwerk ontstaat, ja, eigenlijk zon der dat de maker het helpen kan. Daar is zoo'n maker „artist" voor. Natuurlijk moet het hem in de vingers zitten; maar juist het ondefinieerbare, waarop het aankomt, ontstaat niet uit opzettelijk overleg. Ik zag hier voor het eerst een gipsafgiet sel, door Andriessen met een beetje kleur versierd, van het grafbeeldje dat hij voor de rustplaats van mijn vriend Haverkamp heeft gemaakt. Een gevoelig madonnafiguur tje voor welks zuivere lijnen de klare kunstenaar Gerrit Haverkamp, bij al diens protestanlsche nuchterheid, groote sympa thie zou gevoeld hebben. Ik ben daar vrij zeker van, omdat het mij steeds is opgeval len dat, wie artist geboren zijn, elkaar ook steeds waardeeren. Alleen de schrandere strevers missen dat geluk. Eenig werk nog van den allerlaat- sten tijd vindt ge op deze kleine maar goed gearrangeerde expositie. Twee gipsen ont werpen voor Mariabeelden, waarvan één bestemd is op groote schaal in brons te worden uitgvoerd; beide opdrachten van het Instituut bovengenoemd. Een paar bronzen portretbustes (mevr. Andriessen en een jongensportretje) vullen met het ont werp eener veelfigurige altaartafel de col lectie aan, die vooral voor hen die in de kunst vertrouwen hebben, aantrekkelijk is. En voor de ouderen een kijk biedt op de productie van een Haarlemsch artist die ieders belangstelling verdient. J. H. DE BOIS. 10 Augustus 1931. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alcinous p. 8 Gibraltar, Macassar n. A'dam. Alpherat 9 te Rotterdam v. Hamburg. Arendskerk p. 8 Sagres, Australië naar Rotterdam. Both 9 middagbestek: 33 gr. 31' Noord, 23 gr. 0.8' Oost, Amsterdam n. Batavia. Brielle 7 te Antofagasta v. Coquimbo. Bodegraven 8 v. Coquimbo n. Valparaiso. Dinteldijk 7 v. Kingston, R'dam n. Paclflc- kust, Delftland p. 8 Fern. Noronha, A'dam naar Buenos Ayres. Djember 10 te Londen, R'dam n. Batavia. Dempo p. 9 16 u. Kaap Guardafui, Batavia naar Roterdam. Edain p. 7 Bermuda, New Orleans naar Rotterdam. Enggano 6 v. Philadelphia n. Java. Flora 7 v. New York n. Curasao/Venezuela. Grootendijk 8 te Houston v. R'dam. Gelria 8 te Beunos Ayres v. A'dam. Grijpskerk 9 te Marseille, Beira, n. R'dam. Heemskerk 9 te Mombassa, Beira n, R'dam. Insulinde 9 19 te en 5 u. v. Gibraltar, Ba tavia n. R'dam. Jason 9 te A'dam v. Antwerpen. Kota Radja p. 9 20 u. Point de Galle, Rot terdam n. Batavia. Kota Pinang 9 22 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Koudekerk 9 te Antwerpen, Bombay naar Rotterdam. Kota Nopan p. 8 19 u. Perim, Rdam naar Batavia. Maasdam p. 9 Lizard, R'dam n. New Orleans Medea 8 te New-York v. W.-Indië. Montferland 8 20 u. v. Bahia, Buenos Ayres p. Amsterdam. Merauke 9 22 u. v. Port Said, New-York n. Java. Nieuw Amsterdam p. 9 Lizard, Rotterdam n. New-York. Nieuw Amsterdam 9 v.m. v. Southampton n. New-York. Nias 10 te Manila, R'dam n. Japan. Poel au Tello 9 v. A'dam n. Hamburg. Paelau Laut 8 v. Batavia n. A'dam. Phrontis p. 9 Perim, Macassar n. A'dam. Palembang p. 9 8 u. Point de Galle, Bata via n. Rotterdam. Ridderkerk 9 v. Colombo, Calcutta n. R'dam. Rietfontein 9 te A'dam v. Hamburg. Rotterdam 9 te R'dam v. New-York. Statendam 8 te New-York v. Rotterdam. Springfontein 9 v. Oost-Londen n. Durban. Simon Bolivar 9 te A'dam v. Hamburg. Tjinegara 7 v. Hong Kong n. Amoy. Tabinta 8 te Penang v. Vancouver. Waterland 8 16 te Montevideo, A'dam naar Buenos Ayres. Waalkerk 9 v. Mozambique n. Rotterdam. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 HILVERSUM, 1875 M. Ultsl. VARA-Ultzending. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekooper. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Or gelspel door Fr. Uyttenbogaard. 10.00 Mor genwijding VPRO. 10,15 P. J. Kers: „Onze keuken". 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mej. E. Veerman: „Wat doen we, wanneer we met vacantie thuisblijven". 11.3512.00 Gramo foonpl. 12.00 Concert VARA-septet o.l.v. I. Eyl en Gramofoonpl. 1.45 Pauze. 2.15 Coöperatie- kwartiertje door S. de la Bella Jr. 2.30 Gra mofoonpl. 3.30 Maak het zelf door mevr. C. Schaake—Verkozen. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Gramofoonpl. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Hulb Luns: „Beeldende Kunstenaars". 7.30 Gramofoonpl. 7.45 Toespraak. 8,00 Concert Ensemble uit het VARA-orkcst o.l.v. H. v. d. Horst. 8.45 Blijspel door Het Groot Voiks- tooneel 9.15 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dlas. 10.10 Voordracht door Martien Bcverslu's. 10.30 Vervolg en slot concert. 11.0012,00 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 M. Uitsl. NCRV-Ui teen ding. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.45 Gramofoonpl. 10.30 Zielcendlenst. 11.00 Harmoniumcon cert door M. F. Jurjaanz. Zang Mevr. D. v. Neerden (sopraan). 12.00 Politleber, 12.15 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert. Mevr. C. v, RavenzwaayMölienkamp (zang), H, Hermann' (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (pla no). 2.00 Gramofoonpl, 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. Wentlnk. 3.004.30 Or gelconcert door W. Mudde. 4.304.45 Gra mofoonpl. 5.00 Kinderuurtje, 6.00 Gramo foonpl. 6.30 Declamatie door G. J. Eilander. 7.00 H. J. van Engeland: „Electriciteitsver- schijnselen in den dampkring". 7.30 Politle ber. 7.45 H. C. van Leeuwen: „Wat wil de Nederl. Vereen, van Christen Esperantisten Nederlanda Protestante". 8.0010.45 Concert NCRV-Klein-orkest o.l.v. P, v. d. Hurk. 9.00 9.30 A. M. Nieuwenhuisen: „Onze Huwe lijkswetgeving". 10,00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelspel door A. Biggs, 1.502.50 Or kestconcert. 3.50 Concert, Frank Merrick (piano). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berich ten. 7.00 Pianospel door Helen Perkin. 7.20 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Orkest concert. 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10,20 Le zing. 10.35 Concert. Instrum. Kwintet, llc'20— 12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Piano-recital. 9.50 „Cavalerie Rustlcana" van Mascagni. (Opgenomen op grammofoon platen). LANGENRERG. 473 M. 7.25—8.20 Gramofoonpl. 11.00—11.55 Gra mofoonpl. 12.201.10 Gramofoonpl. 1.25 2.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. So praan, bariton en plano. 8.209.00 Gramo foonpl. 9.05 „Zwei glückliche Tage". Klucht In 4 bedi-ljvcn van F. v. Schönthan en G. Kadelburg. 10,20 Berichten. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. KALUNDBORG. 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.505.50 Or kestconcert en voordracht. 6.106.40 Gra mofoonpl. 8.209.05 Orkestconcert. 9.25 10.25 Orkestconcert en zang. 10.4011.10 Concert. Mandoline-trio. 11.1012,50 Dans muziek. BRUSSEL. 338,2 M. en 508,5 M. 808,5 M.: 6,20 Zang. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. 9.50 Radio-tooneel. 10.00 Concert. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Concert. Or kest en zangeres. „Tcp", zei Tuimeltje en liij greep naar liet touw dat de kikker in zijn bek hield. Toen sprong de kikvorsch in het water en Tuimeltje achter zich aantrekkend gingen ze de diepte in. „Oh, ik ben zoo bang", gilde Tuimeltje. Maar kikker Karei deed of hij niets hoorde en zwom met groote forsche slagen naar het kik kerland. Eindelijk zagen ze' in dc verte iets op den bodem der sloot staan. „Kijk, daar is it palcis al", riep kikker Karei tegen Tunnel tje. „Ik ben zoo koud en nat", antwoordde Tuimeltje, „en mijn heele lijfje zit vol met water". „Straks zul je al het leed wel gauw vergeten", troostte Karei, „want ik zal je naar den ko ning brengen, die je zeker goed zal ontvangen." Daar waren zc nu bij het paleis, Dc slotbewaarder keek erg verbaasd toen liii Karcltjc niet dat vreemde mannetje zag staan. „Zeg, slotbewaarder, neem jc sleutel van je hals en maak dc deur open, want Tuimeltje, mijn vriend, komt op bezoek." „Als liet jouw vriend is, Karei", antwoordde dc slotbewaarder, „dan heb ik er niets tegen'" en Tuimeltje zag hoe dc ijzeren deur van hel palcis langzaam openging.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7