STADSNIEUWS DE OPLEIDING TOT VERKEERSVLIEGER. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op 11 Augustus in staat van faillisse ment verklaard: 1. C. J. Hoes, loodgieter, wonende te Lisse, Heerenweg. Curatrice mej. Mr. 't Hooft te Aalsmeer. 2. W. Smit Hzn., handelaar in motor- onderdeelen, wonende te Haarlem, Dreef 6. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs wonende te Haarlem. 3. L. Boers, aannemer vroeger wonende te Nijmegen, thans te Haarlem, Gasthuissingel 10. Curator Mr. G. E. Mellema, wonende te Haarlem. 4. H. Damen, zonder beroep, wonende te Lisse, Heerenweg 275 „Huize Pius". Curator Mr. L. V. Hoog, wonende te Haar lem. 5. J. H. Spithoven, vervoerder van steen kolen, wonende te Haarlem, Lange Raam straat 27. Curatrice Mej. Mr. H. J. Deenik wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen jtregens gebrek aan actief van: 1. L. Schrama los werkman wonende te Haarlem. Curatrice Mevr. Mr. G. J. BiewengaGij- mink wonende te IJmuiden. 2. P. Eggink, schilder, wonende te Haar lem. Curator Mr. A. Beets wonende te Haarlem. 3. Th. Wolterman, destijds winkelier in groenten en fruit, thans zonder beroep wo nende te IJmuiden. Curator Mr. A. van der Flier wonende te IJmuiden. Geëindigd is het faillissement door het ver bindend worden der uitdeelingslijst van: 1. W. M. J. Drion wonende te Westzaan. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs wonende te Haarlem. BADHUIZEN „WITTE KRUIS" HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand Juli was: Man. Vr. Schoolb. Tot. Badhuis Koudenhorn 1050 506 1556 Leidscheplein 2091 1020 672 3783 Schotersingel 1720 605 585 2910 Hofdijkplein 1879 930 814 3623 v. Egmondstr. 2008 1251 410 3669 TOONE EL VEREENT GING HAARLEM'S TOONEEL. Maandagavond hield Haarlem's Tooneel haar jaarvergadering, waarbij bleek dat de financieele toestand schitterend kan worden genoemd, daar de rekening van den penning meester met een groot batig saldo sloot. In het verslag van den secretaris werd ge- 'contateerd dat het ledental dit jaar weinig achteruitging. De resultaten van de werkende leden waren van dien aard dat veel succes op de wed strijden te Koog Zaandijk en Leiden behaald werd. Tot voorzitter werd in plaats van den heer J. v. Eden, die wegens gezondheidsredenen moest bedanken, gekozen de heer A. Meyer, terwijl de heeren P. HOrsmeyer, Ch. Boeree, G. Stegwee,' J. Wezenaar en W. Paauw tot bestuursleden werden gekozen. Per circulaire zal den leden na de eerst volgende bestuursvergadering het speelplan .worden bekend gemaakt. BISSCHOPPELIJKE BENOEMINGEN. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Heemstede (St. Bavo) den heer J. M. v. d. Tuyn, tot nu toe secretaris van het Bisdom. Tot kapelaan te Heemstede (O. L. Vr. Hemelvaart) den weleerw. heer C. M. Doeswijk. Tot kapelaan te Halfweg den wel eerw. heer C. de Ruyter, te Beverwijk (St. Agatha) de weleerw. heer A. S. van Rijn, te Overveen de weleerw. heer J. Verhaar, te Hillegom (St. Martinus) den weleerw. heer C. H. Osthoorn, die kapelaan was te Bos koop, te Haarlem-Noord (St. Bavo) A. C. J. yan Houten. HET OPMAKEN VAN EEN FOUTIEVE BORGTOCHT-ACTE. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van iemand, door de Haarlem- sche rechtbank veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk, wegens het opmaken van een foutieve borgtochtenakte. SCHOUWBURG JANSWEG. „Hoepla! Kokkie!" De directie van den Schouwburg Jans- weg deelt ons mede, dat van Donderdag 13 Augustus af Henvo's gezelschap den schouw burg zal bespelen met het nieuwste succes stuk „Hoepla! Kokkie!", een schets uit het vroolijke volksleven in 4 bedrijven en een ontknooping met zang en dans door Henvo. In „Hoepla! Kokkie!" zullen optreden de populaire actrice Cor Smit, Sisca Kremer (bekend uit Merijntje Gijzen's Jeugd), He- lene Kemper, de bekende komieken August Hiehl en Kees van Dam, de helden tenor Arnold Schotonus, Max Muchet, A. Ekler en anderen. „Hoepla! Kokkie!" werd in Amsterdam en te Rotterdam met succes opgevoerd. ORGELBESPELING. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo kerk te Haarlem, op Donderdag 13 Augustus 1931, des namiddags van 34 uur, door den heer Jac. Zwaan. Programma: 1. Praeludium und Fuge, J. S. Bach. 2. a. Komm, Gott Schöpfer, Heiliger Geist b. Nun freut euch lieben J. S. Bach Christen g'mein (Choral Vorspiele) 3. Fuge über den Name Bach, R. Schumann 4. Sonate H, F. Mendelssohn Bartholdy. Grave, Adagio. Allegro maestoso e vivace. Tuge 5. Pastorale, Jos. Rfoeinberger. 6. Ach bleib mit deiner Gnade Sigfr. KargElert geb. ,1877. (Symphonischer choral) EXAMEN HANDENARBEID. Haarlem 10 en 11 Aug. Geëxamineerd 8 vr., 4 mnl. candidaten. Geslaagd de dames: N. Klaver, Monnikendam, G. C. de Klerk, Den Helder, H. E. H. Maas, de Bilt, P. Rol, Stammeer (de Rijp), F. C. Sandbergen, Amsterdam, C. Sorgdrager, Haarlem en de heeren: Th. H. van Eisen, Amersfoort, L. M. A. A. v. Nieuwenhuizen, Amersfoort, A. A. Wagenaar, Utrecht. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem, 11 Aug. Geëxamineerd 8 candi daten. Geslaagd de heeren: W. Beekhuizen, Amsterdam, H. A. van Ingenschenau, NieuW' Vennep, W. P. Broekman, Amsterdam, W. F. Louwrier, LJmuiden, M. P. Nootebos, Beemster. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Ct«. per regel. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. Kampen, Kam perstraat 17, armbandhorloge; Bureau van politie, Smedestraat, hondenhalsband met penning; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond je (gebr. door Zegwaard, Delftstraat 21); E. de Rek, Ostadestraat 12, cano; Last, Caste- leijnstraat 18, duimstok; Roozen, Hyacin- thenlaan 3, lot; Kunst, Groote Houtstraat 125, portemonnaie m. i. De Bruin, v. Oosten de Bruijnstraat 92, pet; v. Egmond, Wester houtstraat 15, portemonnaie; Teensma, Princessekade 47, parapluie; De Laat, Spaarndamscheweg 10e, taschje; Wittekoek, R'ollandstraat 31, rijwielbelastingplaatje; Bureau van politie, Smedestraat, rijwielbe lastingplaatje; Smit, Oranjestraat 159, fij- wielbelastingplaatje; Duiker, Oranjestraat 84 rood, rijwielbelastingplaatje. Terug te bekomen bij: Schouten, Pres. Steijnstraat 60, armband; J. Jansen, Lange Heerenstraat 29rd, beenpij pen; v. Kampen, v. Beresteijnstraat 18, bus m. i.; Klein, Ba- rendsestraat 6B, ceintuur; K. Samson, Gier straat 44, handschoen; Boeree, Dorreboom straat 16, horloge; Bureau van politie, Sme destraat, 2 horloges; idem, idem, hand schoen; idem, idem, enveloppe m. i.; v. Leerdam, Tugelastraat 29, jas; Meijer, Lange Veerstraat 8T, kettinkje; Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebr. door Looman, Kruisstraat 25)idem, idem, kat (gebr. door Keizerswaard, Nieuwe Gracht 2)idem, idem, kat (gebr. door v. Gasteren, Sant poorterstraat 59); Kennel Haerlem. Regen- tesselaan 22, kat; Bureau van politie, Sme- 112, ketting; Lunchroom Sierkan, Groote destraat, ketting; W. de Groot, Timorstr. Markt, loterijbriefje; P. Siliakus, v. Rave- steijnstraat 416, 's Gravenhage, mandje met bloembollen; Winkelhuis. Kruisstraat 14. parapluie; Akkerman, Jud. Leijsterstraat 6, portemonnaie m. i.; Bruins, Bankastraat 43, .portemonnaie Hoenderdos, Frankestraat 43, sleutel; v. d. Putte, M. v. I-Ieemskerkstraat 52 rd, sjaal L. v. Zonneveld, Timorstraat 59, tasch m. i.; R. Prins, Jan Haringstraat 11, vulpen; F. v .d. Berg, Meidoornplein 13, rij wielbelastingplaatje; v. Rossum, Gasthuis singel 12, rozenkrans; Vernout, Papaverstr. 8, ring. NIEUWE PRESIDENT VAN „RIJSENBURG". Noor „De Tijd" meldt heeft de aartsbis schop van Utrecht benoemd tot president van het groot-seminarie „Rijsenburg" te Driebergen prof. dr. J. de Jong. SCHEEPVAARTBER1CHTEN TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Ariadne 10 Aug. te San Juan de P. Rio. Both, 10 Aug. middagbestek 32 gr. 14' N..en 28 gr. 10' O., Amsterdam naar Batavia. Bachus 9 Aug. te New-York v. W.-Indië. Bintang 8 Aug. te Singapore van Calcutta. Baioeran 11 Aug. 11 u. van Port Said, Rot terdam naar Batavia. Cottica 9 Aug. van Curasao naar Pto. Ca- bello. Crijnssen 10 Aug. 17 u. van Plymouth, W.- Indië naar Havre en Amsterdam. Dinteldijk 9 Aug. te Cristobal, Rotterdam naar Pacifickust. Drechtdijk 10 Aug. te San Francisco van Rotterdam. Een mooi beroep. De Nederlander zoo zei de directeur van de KJL.M., de heer Plesman, 't in een confe rentie op het departement van Waterstaat bij den heer De Veer, den chef van den Lucht vaartdienst de Nederlander wordt buiten onze grenzen als luchtvaarder en als zeevaar der zeer gewaardeerd wegens zijn kennis van zaken, zijn zelfstandige houding in moeilijke omstandigheden en zijn sterk ontwikkeld ver antwoordelijkheidsgevoel. Is dus, volgens den heer Plesman, de Ne derlander voor de zeevaart en de luchtvaart met eigenaardige en noodige eigenschappen toebedeeld, de luchtvaart is in ontwikkeling, in ontwikkeling met zich steeds versnellend tempo en biedt aan onze krachtige jeugd, aan de jeugd met dadendrang, die in onze eeuw zoo weinig tot expansie komen kan, nieuwe mogelijkheden. Het is dus allerminst van belang ontbloot wanneer we onzen lezers mededeelen, dat er thans een binnen schoolvorm georganiseerde opleiding„zal komen voor verkeersvlieger. Voor deze*opleiding worden thans jongelui opgeroepen. Zij, die het onderstaande gelezen hebben en animo gevoelen voor de opleiding kunnen zich nog opgeven vóór 25 Augustus a.s. bij de directie van de afdeeling Lucht vaartdienst ten departemente van Water staat, Heerengracht 2, den Haag. De toekomst voor deze nieuw-opgeleiden is rooskleurig zij vangen bij welslagen aan met een niet onaardig salaris 2500f 3000) en kunnen binnen niet te lang tijdsverloop tot 10.000 a 12.000 opklimmen. Wat de heeren de Veer en Plesman in de persconferentie van gisteren ons mededeel den, mogen we in het volgende samenvatten. Hoe belangrijk de technische ontwikkeling van de luchtvaart moge zijn, hoe uitgebreid en vernuftig ook de maatregelen voor de vei ligheid der luchtwegen, voor de berichtgeving aan de luchtvaartuigen tijdens de vaart, het persoonlijk element bij besturing en naviga tie neemt een allereerste plaats in bij de vei lige uitoefening van de luchtdiensten. Het spreekt dan ook van zelf, dat aan de oplei ding van de bestuurders der verkeersvlieg tuigen de grootst mogelijke aandacht behoort te worden gewijd. Zooals bekend, worden tot nog toe de K.L.M.-vlieger betrokken van den militairen luchtvaartdienst,v.n. van den luchtvaartdienst te Soesterberg. Zij ontvangen dan bij de K.L. M. hun verdere opleiding. De vraag is al bij herhaling onder de oogen gezien, of bij de toenemende eischen. welke aan de vliegtuig bestuurders, bij de uitoefening van hun dienst op de geregelde luchtlijnen, in zonderheid op een lijn, als die tusschen Nederland en Ned.- Indië, het op den duur niet noodig is de re- cruteering der vliegers, waaraan de K.L.M. behoefte heeft, te brengen op een basis, die meer overeenkomt met. die der opleiding voor de stuurlieden voor de groote zeevaart. Inderdaad wordt verwacht, dat de eischen, welke meer en meer aan de algemeene en technische ontwikkeling van de verkeers vliegers moeten worden gesteld, van dien aarfl zijn, dat een behoorlijke theoretische voorbe reiding en een voortgezette geregelde school opleiding, daarvoor van groote beteekenis zal zijn. Bij het zoeken naar den weg, om dien wensch in vervulling te brengen, is men, mede in verband met de overeenkomst, welke be staat tusschen de eischen voor stuurlieden ter koopvaardij en die voor de verkeersvlie gers op de groote luchtlijnen, ertoe gekomen een poging te doen de beide opleidingen aan elkander te verbinden. De Regeering heeft besloten een proef te ondernemen. Deze proef wordt naar de volgende richt lijnen ondernomen. De opleiding zal geschieden In het Inter naat van de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam met medewerking van de Nationale Luchtvaartschool voor de eerste opleiding tot vlieger en verder van de K. L. M. voor de hoogere opleiding en het ver krijgen van practische bekwaamheid. De al gemeen als zeer goed bekend staande in richting van dit Internaat, moge wel als een voldoende waarborg worden be schouwd voor een goede physleke en theo- ritische vorming der verkeersvliegers. De opleiding geschiedt gelijktijdig voor stuurman ter koopvaardij en voor verkeers vlieger. Men krijgt dus twee pijlen op zijn boog. In verband met deze tweeledige op leiding moet aan de candidaten de eisch van ontwikkeling worden gesteld, gelijk staande met eindexamen H. B. S. 5-jarige cursus ten einde de studie gedurende de twee jaar opleiding voldoende vlug te doen verloopen. Men weet, dat een einddiploma 3-jarigen cursus voor de Kweekschool ge- eischt wordt voor de opleiding ter koop vaardij. De leeftijdsgrenzen voor toelating zijn 17 en 21 jaar. De adspirant doet onder nor male omstandigheden het eindexamen der Kweekschool voor de Koopvaardij na twee jarige opleiding, en dat. voor verkeersvlie ger na twee en een half tot drie jaar. Daar het hier een eerste proef geldt, is in eenige speling in de bepaling van dien opleidings- tijd voorzien. Niettegenstaande de zeer hooge kosten, welke het Rijk aan de vlieg- opleiding moet besteden, is het jaarlijks door de candidaten te betalen bedrag slechts weinig hooger dan dat voor de enkel tot stuurman opgeleide leerlingen, t.w. f 1000 'sjaars. Met deze vergoeding wordt niet alleen gratis opleiding doch ook vrije huisvesting, voeding, kleeding en verpleging verkregen. Bovendien wordt aan hen, die een militair dienstverband wenschen aan te gaan een tegemoetkoming van Rijkswege van f 500 verleend, hetgeen er op neerkomt, dat die leerlingen slechts f500 'sjaars behoeven te vergoeden. De militaire verbintenis brengt mede, één jaar militaire dienst na afloop der opleiding en verder het van tijd tot tijd onderhouden van de vliegbekwaamheid als z.g. maand-vlieger gedurende zes jaar. Zij die bij de K. L. M. in dienst komen, behoe ven deze herhalingsoefeningen niet te volgen. Overigens bestaat geen verplichting van den candidaat om na geslaagde opleiding bij de K. L. M. of elders te dienen, terwijl ook de K. L. M. niet verplicht is elke opge leide vlieger in dienst te nemen. Voor het geven van theoretisch vliegonder- wijs en voor het houden van toezicht op het practisch vliegonderwijs, wordt aan den Commandant der Kweekschool een leeraar toegevoegd de heer Aler, van de K.L.M. terwijl een Commissie van Advies wordt in gesteld, die nauwe voeling zal hebben te hou den met den Raad van Commissarissen en den Commandant van de Kweekschool. Deze Commissie bestaat uit de heeren van Ede v. d. Pais, Rijksinspecteur van den Luchtvaart dienst, van Alphen de Veer, inspecteur van het N. O., Plesman, directeur van de K.L.M., Gallée, namens het College van Commissa rissen der Kweekschol en kap. Versteeg, na mens het ministerie van Defensie. De vlieglessen worden gegeven op Schiphol, waarvoor een aantal uren per week bestemd wordt, terwijl verder de opleiding plaats heeft gedurende een deel der groote vacantie. Het Ls de bedoeling, dat meer gevorderde adspiranten gedurende dien tijd bij de K.L.M. worden gedetacheerd en dienst doen op de vliegtuigen bij de geregelde luchtlijnen, om op deze wijze praktijk op te doen. Het lijkt wel, dat op deze wijze een voor het Rijk zoo voordeelig mogelijke opleidings methode wordt verkregen, terwijl tevens be reikt wordt dat met gebruikmaking van de groote ervaring van de Kweekschool voor de Zeevaart, goed onderlegde, bekwame jonge verkeersvliegers worden gevormd, die zeer zeker zullen medewerken tot de verdere ont plooiing van de Nederlandsche luchtvaart en waardoor ons land ook in dit opzicht een vooraanstaande plaats in de rij der volkeren zal blijven innemen. Voor flinke gezonde on dernemende jongelieden wordt de gelegen heid geopend, met weinig kosten opgeleid te worden voor een mooien, behoorlijk bezoldig den werkkring in de zich al maar ontwikke lende luchtvaart., waardoor zij als de pioniers der opgeleiden de beste kansen hebben, ter wijl zij dan bovendien het beroep van stuur man ter koopvaardij achter de hand hebben. De ouders of voogden hebben de waarborg, dat op hun zoons en pupillen een behoorlijk toezicht wordt uitgeoefend en dat aan de immers voor het Rijk kostbare opleiding alle aandacht zal worden gewijd. De luchtvaart weet menschen te krijgen uit een goed ge disciplineerd milieu. Er zal natuurlijk tus schen de adspiranten voor deze opleiding een scherpe selectie worden toegepast. Verwacht mag worden, dat voor het geïin- ge aantal een drietal plaatsen zich vele candidaten zullen opgeven. Daar de gelegen heid tot mededinging binnen zeer korten tijd gesloten zal moeten worden, is spoedige aan melding zeer gewenscht. Bovendien zijn drie reserve-krachten noo dig, voor het geval, dat éen van het aange wezen drietal in de eerste maanden niet zou voldoen. Het geheel is een proef, deze opleiding voor de eerste drie speciaal in school-verband op geleiden. De proef zal natuurlijk ook de richtlijnen aangeven voor den opbouw van een definitieve opleiding. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) Dempo, passeerde 10 Aug. 23 u. Perim, Ba tavia naar Rotterdam. Djember passeerde 11 Aug. 7 u. Dover, Rot terdam en Londen naar Batavia. Grijpskerk 10 Aug. van Marseille, Beira n. Antwerpen en Rotterdam. Hoogkerk 10 Aug. van Genua, Rotterdam naar Calcutta. Houtman 10 Aug. te Port Natal van Kaap stad. Indrapoera 11 Aug, 14 u. te Belawan, Rot terdam naar Batavia. Klipfontein 11 Aug. 17 u. van Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Kota Inten 10 Aug. te Boston, Java naar New-York. Maaskerk 9 Aug. te Dakar van Amsterdam. Nurnberg 9 Aug. te Rosario van Amster dam. Prins der Nederlanden 10 Aug. te en van Gibraltar. Amsterdam naar Batavia. Springfontein 10 Aug. te Durban van Rot terdam. Tjinegara 10 Aug. te Sjanghai van Hong Kong. Tabinta 9 Aug. van Belawan Deli naar Calcutta. Tawali 11 Aug. te Fremantie v. Rotterdam. Tjisalak 8 Aug. te Hong Kong van Batavia. Tjikarang, 9 Aug. te Hong Kong. Van Heutz, 4 Aug. van Hong Kong naar Swatow. Veendam, 10 Aug. te New-York van Ber muda. Waterland 10 Aug. 7 u. van Montevideo, Amsterdam naar Buenos Ayres. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 13 AUG. 1®S1 HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. A VRO-Uit zending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Dr. J. ErdmanSchmidt: „Huisdieren". 11.00 Con cert. I. Rosenheimer (piano), W. Canté-Van Amerongen zang), J. Stern (zang); begelei ding: Egbert Veen. 12.00 Concert AVRO- kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 2.00 Lezing over negercultuur. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Aansl. met café-restaurant Royal", Arnhem 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt. 6.30 Sportpraatje door H, Hollan der. 7.00 Viool-recital. Vleugel: Egbert Veen. 7.30 Zangvoordracht door Ré Koster, Vleu gel: Egbert Veen. 8.00 Concert. Sted. orkest o. 1. v. A. v. Raalte. Jean Oellers (viool), Pierre Palla (orgel). Studio-opvoering van „De Inbreker en het Meisje", naar het Engelsch van M. Bouton door Charlvarius. 9.3o Concert. Utr, Sted, Orkest (vervolg). 10.00 Vaz Dias. 10,25 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.10 Gramofoonplaten. HUIZEN 298 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV. 11.00 2.00 KRO. Daarna NCRV. 8.00 Gramofoonplaten, 10.00 Zang NCRV- Dameskoor. 10.15 Ziekendlenst. 10.45 Vervolg zang Dameskoor. 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12,00 Politieber. 1.15 Concert Arnhemsch Instrum. Trio (fluit, fagot, vleugel) m. m. v. A. A. Warnars (xylofoon). 1.45 Gramofoon platen. 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zieken uurtje. 5.00 Concert. H. Hermann (viool*H. v. d. Horst Jr. (cello) Mevr. R. A. v. d. Horst- Bleekrode (piano). M. m. v. A. Nooteboom (zingende zaag). 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtjc. 7.30 Poli tieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Concert Am- sterd. Postharomnie o. 1. v. D. Speets. 9.00 Zijne Exc. W. E. van Dam van Isselt: „De ticndaagsche veldtocht". 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Concert. G. Crawley (sopraan), G. Clifford (bariton), Mabel Rutland (pia no). 2,20 Gramofoonpl, 3 20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4,5» Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6,20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Pianospel door Helen Perkin. 7.20 Lezing. 7.50 „Fireside" van L. du Garde Peach. 8.20 Concert. Orkest, E, Cruickshank (alt). 10.00 Berichten. 10.15 Beursber. 10.20 Lezing. 1,0.35 Dansmuziek. 12.20 Televisie, PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofooplaten. 1.25 Gramofoopl. 4.50 Concert. 6.5 OGramofoonpl. 8.20 Radio-too- neel: „Au pain sec" van Baret. 9.05 Piano spel en zang. 9.50 Concert. Strijkkwartet. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.20 Concert. Orkest en fluit. 8.20 Orkestconcert. 9.2o Koorconcert. 11.30 Orkestconcert. KALUNDBORG, 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en zang. 8.20 Orkestconcert. 8.40 Radio-Tooneel. 10.20 Orkestconcert. 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 338.2 M. en 508.5 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6A0 Gramo foonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkest concert en zang. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramo foonpl. 6.50 Gramofoonpl, 8.20 Orkcstcnnoert en zang. 9.2o Orkestconcert en zang. Nadat ze door verschillende Rangen waren gegaan, kwamen zc in een mooie verlichte hal. Daar zat an kikker met een leuk pakje aan, midden op een tapijtje. „Mijnheer de Kamerheer", zei,kikker Karei, „ik breng Tuimeltje, liet kleine kaboutertje hier. Die wil graag onzen koning spreken."- „Ik zal de schild wachten roepen", antwoordde de Kamerheer en hij boog drie maal voor Tuimeltje, ten teeken van vriendschap. Tuimeltje vond het echt deftig in het palcis. Er verschenen vijf schildwachten, allemaal met een mooi mutsje op hun kop. Een der schildwachten liep voorop en toeterde cp een trompetje. Zc liepen mooi in een rij en Tui meltje had moeite hen bij tc houden. Hij stapte met zijn kleine beentjes heel vlug aciitcr dc kikkers aan en keek zoo nu en dan naar dc veertjes op dc mutsjes van dc kikkers. Deze wuifden onder het loopen zoo gezellig heen cn weer. PERSONALIA. De heer J. G. Postma te Heemstede is te 's Gravenhage geslaagd voor deel I van het notarieel examen. De heer J. van der Mey te Zandvoort is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen Duitsch M. O. A. FEDERATIE VAN HAARLEMSCHE MUZIEKVEREENIGINGEN. Programma, uit te voeren door de R.K. Muziekvereeniging „St. Caecilia' in de Lijster straat, Haarlem-Noord op Woensdag 12 Augustus 1. Souvenir de Namur, marsch A. L. Doyen 2. L'Aurora d'un Beau Jour, fantaisie J. Martin 3. Mathilde, wals D. Bauwens 4. Camarades, marsch Bolleflamme 5. Salut de Lafenje, marsch v. d. Glas 6. Heine Pinson, mazurka Gabriël Alliei 7. Morine, Ouverture de Concours, Guillement 8. Feestouverture Sam Vlessing g. Le Chef de Corps y. Bury „Oh, wat is het hier donker", fluisterde Tuimeltje en meteen gaf hij een harden schreeuw. „Wat zijn dat daar. die loopende lichtjes?" vroeg hij verschrikt aan Karei. „Dat zijn twee licht- kevertjes, die ons den weg zullen wijzen", zei kikker Karei. „Hou mij maar goed vast", zei het kleinste kevertje tegen Tui meltje cn zoo gingen Karei en Tuimeltje achter de lichtkevcr- tjes aan door de donkere gangen van het paleis.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7