Apropos CRICKET. Nederlanclsch Elftal—Free Foresters. It- CoL A. C. Johnston draagt zijn bat door de inningsvoor 82 runs. ZATERDAG Om kwart over elf nam Zaterdag boven genoemde wedstrijd, waarmede de elfde toer der Free Foresters in ons land werd besloten op het fraaie Rood en Wit terrein aan de Bpanjaardslaan, een begin. Na het winnen van den toss kiest aan voerder Hamburger voor de Hollanders bat ten en stuurt Jhr. W. v. d. Bosch en E. Schill naar de wickets. Het begin is uitstekend, beide batsmen spelen het bowlen met het noodige zelfvertrouwen en niet voor dat de 50 is gepasseerd valt het eerste wicket. Wim van den Bosch sloeg Gibson, die underhands bowlde! in den eersten over 3 maal voor vier, waarna deze werd vervangen door Capes, die op 56 succes heeft, als hij v. d. Bosch voor 43 (één zes) l.b.w. krijgt. Even later wordt Max Jansen, die hem opvolgde ge- stumpt op denzelfden bowler voor slechts 1 run. waarna Hughes Hallet, die den bal van Mc. Even heeft overgenomen, Schill bowlt voor een solide 20. Het totaal is dan 72 voor het verlies van 3 wickets. Na het goede be gin volgt nu een collapse; vooral Capes houdt geweldig opruiming onder de Holland- sche batsmen en alleen Jhr. P. Feith slaagt er in met 16 runs de dubbele cijfers te be reiken. De overige 7 batsmen maken samen 14 runs en nog voor de lunch is het pleit be slecht: het Ned. Elftal zit voor 102 aan den kant! Na de lunch openen Johnston en Wheatly op het bowlen van R. Schill en Terwiel de Innings der Free Foresters. Ook het eerste wicket der Engelschen viel niet. alvorens de 50 runs waren gepasseerd: op 54 slaagde Sodderland, die Schill op uit stekende wijze heeft vervangen, er in dat het eerste succes voor de Hollanders kon worden geboekt, toen hij Wheatly, die, na door R. Schill op eigen bowlen en door De Beus achter het wicket op Terwiel's bowlen te zijn gemist, 32 runs scoorde, bowlde. Holmes, hierna inkomende, voegde 17 runs aan het totaal toe, waarna hij op een bal van Terwiel voor zijn wicket ging staan (2 voor 77). Johnston, die weer eens een ouderwetsche innings speelt, hoewel niet over pech heeft te klagen, als Van Manen hem 2 maal ach tereen in de slips mist, passeert dan met Far- miloe het totaal van het Ned. XI-tal. Op 131 wordt laatstgenoemde speler door Terwiel voor 18 gebowld. Max Jansen doet dan 2 goede vangen, resp. op het bowlen van Terwiel en Schill, die den bal weer van Sodderland heeft overgenomen, waarmede Hughes Hallet en Stanley samen voor één run, worden teruggezonden. De stand is inmiddels 7 voor 136 geworden. Johnston, die den bal diverse malen naar de boundary zendt, zorgt er dan samen met Gibson, die 2 maal vlak na elkaar eenvoudig door Sodderland op mid-off wordt gemist, voor, dat ook de 200 wordt gepasseerd. Gib son werd tenslotte voor 16 door v. d. Bosch gebowld. Ook Buckston, die 11 runs scoorde, vóór Terwiel hem op Schill's bowlen in de slips ving, verleende op het laatst flinken steun aan Johnston, die nog eenmaal, thans achter het wicket werd gemist. De Engelsche innings sloot op 211, waarbij Johnston met een uiterst nuttige en fraaie 82 niet uit bleef en dus zijn bat door de in nings droeg; een zeer mooie prestatie! Bij het totaal der Free Foresters waren 30 extra's inbegrepen; de Beus liet achter de palen wel wat veel ballen door! Terwiel en Sodderland met resp. 3 voor 38 en 3 voor 33 hadden uitstekend gebowld. Schill die op het laatst van de innings succes boekte en 3 wickets veroverde voor 38 runs, had in het begin wel wat wild gebowld en werd dan ook afgestraft. Jhr. W. v. d. Bosch had zijn dag niet; hij nam slechts 1 wicket voor 43 runs. Mr. H. van Manen was absoluut onge vaarlijk en nam dan ook geen wickets. Het is dan even over half zeven als de Hol landers met van Manen en Jhr. J. v. d. Bosch voor de tweede maal naar de wickets trekken. Van Manen, die in de eerste innings voor slechts 8 runs in de slips werd gevangen, gaat op dezelfde wijze uit, doch thans voordat hij zelfs een run heeft gescoord. Sodderland houdt dan met v. d. Bosch stand tot zeven uur. Er zijn dan 9 runs en de stumps worden tot den volgenden dag opgeborgen. ZONDAG. Zondag werd de tweede innings van het Ne- derlandsch elftal voortgezet door J. v. d. Bosch en Sodderland. Op 31, als eerstgenoemde zijn score op 7 heeft gebracht, wordt hij door Ca pes op het bowlen van Gibson, die hiermede zijn tweede succes boekt, gebowld. 5 runs daarna wordt Sodderland voor een snelle en goede 24 op Capes' bowlen achter het wicket gevangen. W. v. d. Bosch en E. Schill, die nu samen komen, doen ook in deze innings weer goed werk en leggen er flink het hout op, v. d. Bosch slaat o.a. een zes in den Hout. Eerst op 76 gaat deze speler voor 29 weder om, l.b.w. thans op het bowlen van Hughes Hallet. M. Jansen, die nu in komt, zet met Schill de zaken op dezelfde wijze voort en deze beide Hagenaars brengen de talrijke toe schouwers door hun uitmuntend spel in ver rukking. Tiental na tiental runs kunnen op de telegraaf worden genoteerd, en nog voor de lunch gaat de 100 op. Na de lunch zetten Schill en Jansen hun innings voort en de 150 yordt gepasseerd, zonder verder wicketverlies Vooral Max Jansen heeft er geweldig het oog in en mengie boundary komt van zijn bat. Eindelijk maakt Buckston aan dezen even fraaien als nuttigen stand, die bijna 90 runs opleverde, een einde, door Schill voor een prima 40 achter de palen op Gibson's bowlen schitterend te stumpen. Gigbson, die in deze innings over-hands bowlde heeft nu weer succes, want nadat Max Jansen de derde is die in dezen wedstrijd den l.b.w- dood sterft voor een prachtige 56 (6 vieren) op Holmes bowlen, en deze Feith (voor nul) heeft opge- ruim (7—165), krijgt Gibson ook de Beus gevangen voor 7 runs. Hamburger zorgt er dan voor dat de 200 wordt bereikt. Nadat Gibson Terwiel voor 5 heeft gebowld (9189), legt Hamburger er flink het hout op en slaat een paar zeer mooie vieren. Ook R. Schill laat zich niet onbetuigd en geeft als laatste man zijn aanvoerder den noodi- gen steun. Als er 210 runs zijn, wordt voo.r de thee gepauzeerd, wat weer eens noodlottig bleek te zijn, want met zijn eersten bal na de her vatting bowlt Gibson. Schill voor 5 runs. Hamburger bleef met een fraaie 24 niet uit. Het totaal was, zooals vermeld 210 geworden met inbegrip van 11 extra's. Het fielden van •de Engelschen, zoowel in deze als in de eer ste innings was zeer goed. Gibson nam in deze innings 5 wickets voor 42 runs en bowlde zeer goed. Holmes met 2 voor 9 in slechts 5 overs dient na hem ge noemd. De Engelschen moeten nu dus 102 runs gcoren om te winnen, waarvoor zij nog ruimschoots den tijd hebben en dat dan ook gemakkelijk voor het verlies van slechts 2 wickets doen. Wheatly en Holmes, die de innings openen op het bowlen van Terwiel en Sodderland, scoren er direct lustig op los en maken voor het eerste wicket 59 runs. Wheatly werd op dit totaal voor een stijlvolle 41 mooi door van Manen in de slips gevangen op bowlen van M. Jansen, nadat de bal door de Beus die achter de palen geen schijn meer is, van wat hij vroeger was, werd gemist. Capes wordt spoedig met een uitstekende bal door v. d. Bosch gebowld voor 4 en dan zorgen Holmes en Hughes Hallet er voor, dat de benoodigde runs bijeen komen zonder wicketverlies. Vooral laatstgenoemde, gaf de zeer vele bezoekers waar voor him geld; op uiterst snelle wijze scoorde hij 27 runs, waar bij hij den bal 6 maal naar de boundary joeg. Holmes bleef met een solide 30 niet uit. De Free Foresters wonnen dus gemakke lijk met 8 wickets. Onderstaand laten wij de volledige scores volgen: le Innings Ned. XI; W. v. d. Bosch l.b.w. Capes 43 E. J. A. Schill b. Hughes Hallet 20 M. Jansen st. Buchston b. Capes 1 H.v. Manen c. Wheatly b. Capes 8 A. M.J. de Beus b. Capes 6 P. Feith b. Hughes Hallet 16 J. v. d. Bosch c. Gibson b. Capes 0 G. Hamburger c. Mc. Even b.H. Hallet 0 L. Sodderland not out 1 R. Schill c. J. B. Wheatly b. Capes 0 A. Terwiel b. Capes 6 Extra's 1 Bowlingcijfers; C. H. Gibson Mc. Even J. Hughes Hallet C. J. Capes 2 Innings Ned. XI; W. v. d. Bosch l.b.w. Hughes Hallet E. J. A. Schill st. Buckston b. Gibson M. Jansen l.b.w. Holmes H. v. Manen c. Wheatly b. Gibson A. M. J. de Beus c. Capes b. Gibson P. Feith b. Holmes J. v. d. Bosch c. Wheatly b. Capes G. Hamburger not out L. Sodderland c. Buckston b. Capes R. Schill b. Gibson A. Terwiel b. Gibson Totaal 102 O. M. R. W. 6 1 26 0 3 0 15 0 15 3 42 3 12}4 5 18 7 Extra's Bowlingcijfers: M. R. W. C. II. Gibson 3614 15 42 5 Mc. Even 4 1 7 0 J. Hughes Hallet 18 7 46 1 C. J. Capes 32 8 91 2 J. B. Wheatly 5 3 4 0 A. J. Holmes 5 1 9 2 le Innings Free Foresters: Lt. Col. A. C. Johnston not out 82 J. B. Wheatly b. Sodderland 32 A. J. Holmes l.b.w. A Terwiel 17 G. Wilson b. Sodderland 2 C. J. Capes b. Sodderland 2 M. A. Farmiloe b. A. Terwiel 18 J. Hughes Hallet c. M. Jansen b. Terwiel 0 Capt. K. B. Stanley c. M. Jansen b. Schill 1 C. H. Gibson b. W. v. d. Bosch 16 R. II. R. Buckston c. Terwiel b. Schill 11 Comm. N. D .R. Mc. Even c. E. Schill b. R. Schill Extra's 0 30 Totaal 211 Bowlingcijfers; O. M. R. W. R. Schill 14 3/4 2 38 3 A. Terwiel 23 8 38 3 W. v. d. Bosch 8 0 43 1 M. Jansen 11 3 23 0 L. J. Sodderland 15 7 33 3 H. v. Manen 3 1 6 0 2e Innings Free Foresters: J. B. Wheatly c. v. Manen b. Jansen 41 A. J. Holmes not out 30 C. J. Capes b. v. d. Bosch 4 J. Hughes Hallet not out 27 Extra's 3 2 wickets Bowlingcijfers: O. M. R. W. R. Schill 1 1/6 0 13 0 A. Terwiel 7 1 25 0 W. v. d. Bosch 4 2 6 1 M. Jansen 3 1 6 1 L. J. Sodderland 8 0 42 0 H. v. Manen 3 0 10 0 NED. CRICKETBOND R. C. H.—H. T. C. C. H.T.C.C. wint op de tweede innings. R.C.H. bat eerst en brengt het slechts tot 59 waarvan J. Doets met 14 en D. Radsma met 10 in de dubbele cijfers komen. Het fiel den bij H.T.C.C. liet wel wat te wenschen over. A. Maas bowlde met 7 voor 28 uitstekend goed bijgestaan door E. A. Moots met 2 voor 20. H.T.C.C. brengt het hierna slechts tot 33. Zelfs Maas zag geen kans om de R.C.H.-aan- val bestaande uit Kuyt en Radsma naar be- hooren te bespelen. Hierbij het uitstekend veldwerk van de overige spelers en het povere resultaat is verklaard. C. Kuyt bowlde 5 voor 12. D. Radsma 3 voor 13. Met ruim voldoende speeltijd waagt H.T. C.C. een 2e innings. Dank zij een uitstekend gespeelde innings van D. Radsma 33 en een harde 14 van A. Muller werd nu het totaal 72. Maas nam nu 6 wickets voor 31, W. Straub 2 voor 1 en E. A. Moots 2 voor 20. Een 98 runs voorsprong blëek voor R.C.H. niet voldoende om de overwinning te bemach tigen. Voor het verlies van 5 wickets scoor den de bezoekers 101 runs waarvan Maas 37, Schildhuyzen 10, de Boer 11 en Mitchwell 16 not out. Het bowlen was bij R.C.H. evenals in de le innings uitstekend hetgeen eveneens van het veldwerk gezegd mag worden. Het batten van H.T.C.C. was echter nu veel beter ver zorgd hetgeen dan ook den doorslag gegeven heeft. Het was voor R.C.H. na het goede be gin dan ook wel heel jammer dat tenslotte nog deze wedstrijd voor haar veiloren ging. H.T.C.C. won dus met 5 wickets en 3 runs op de tweede innings, waarmede zij haar kans op het kampioenschap vergroot heeft. Haarlem II—V. V. V. II. Door een overwinning op de V. V. V.-reser- ves heeft Haarlem n definitief beslag gelegd op het kampioenschap van afdeeling n. Haar resten nu alleen nog de wedstrijden tegen Ajax en Albion, zoodat de mogelijkheid groot is, dat zij ongeslagen blijft. De overwinning was nu echter niet heel groot, want met den lOen man in, werd het V.V.V. totaal eerst ge passeerd. V. V. V. n wint den toss en gaat batten. Bij den stand 32 voor 2 liet het zich voor hen nogal gunstig aanzien, doch toen kwam, mede door goed bowlen van Brakel een col lapse en voor 71 hadden allen een beurt ge had. Alleen Engelgeer met 12 en Kriek met 14 bereikten de dubbele cijfers. Visser 0 voor 10, Vos 1 voor 21, Brakel 6 voor 23, Blok 1 voor 9, v. Dalsum 1 voor 4. Haarlem II maakt er dan 97 voor het ver lies van 9 wickets. Brakel 11, v. Woerkom 12, v. Dalsum 19, R. Kramer 10 not out. Voor V. V. V. II namen Engelgeer 0 voor 27, P. Maas 4 voor 47, Wessels 3 voor 18. Haarlem II wint dus met 28 runs en nog 2 wickets in handen. De Cricketweek van Rood en Wit. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van Rood en Wit wordt op het terrein aan de Spanjaardslaan van heden tot en met 23 Augustus een groot cricketfeest gevierd, waaraan o.a. ook V.R.A., de Flamingo's en Haarlem meedoen. Tenslotte komt H.C.C. een tweedaagschen wedstrijd spelen. HAARL CRICKETBOND Haarlem 4Rood en Wit 4. Deze wedstrijd, gespeeld op het Haarlem terrein, eindigde in een draw. Rood en Wit scoorde 97 runs. H. v. d. Togt 21, Jonker 17, Faber 24, extra's 20. Voor Haarlem bowlden: W. Kramer 4 voor 24, W. Langeraar 0 voor 19, A. Heimig 4 voor 23, R. Kramer 0 voor 11. Haarlem scoorde 83 voor 9, waarna de tijd verstreken was. R. Kramer 14, W. Kramer 45 not out. Voor R. en W. bowlden. Faber 3 voor 27, Poederbach 0 voor 26, Jonker 0 voor 11, B. Schmeink 3 voor 12. Wordt Cochet prof? Er is in de laatste weken nogal wat te doen geweest over de vraag, of 's werelds sterkste tennisspeler, de Franschman Cochet, tot de gelederen der beroepsspelers zou toetreden. De Amerikaansche manager Jack Curley, die ook Tilden onder zijn, „vleugelen" heeft en diens in Europa opereerende landgenoot Jeff Dickson schijnen zich druk te beijveren, om Cochet tot den grooten stap over te halen. Men behoeft er niet aan te twijfelen, dat vele landgenooten van Cochet als het ware aan zijn andere amateuristische arm staan te trekken Het is weer de oude strijd tusschen het goud en de glorie. Er is niet veel glorie in beroeps- tennis, er is weinig goud in het amateurspel- Wat de keuze voor Cochet bemoeilijkt is het feit, dat je desnoods wel zonder glorie, maar niet zonder een zekere hoeveelheid goud kunt leven. En Henri Cochet is van zeer beschei den afkomst, ook financieel gesproken. Hij beheert een zaak in sportartikelen te Lyon, zijn geboortestad, of te Parijs, dat weet ik niet precies en deze zal thans nog wel, ge steund door den roem van haar leider, vol doende opbrengen, om Cochet in staat te stel len, te blijven „amateuren", maar Henri zal van zijn vriend Borotra en anderen wel de leering trekken, dat ook tennisroem op den duur gaat tanen. Cochet heeft dezer dagen te Parijs een in tiem dineetje gehad met gezegden Curley en Dickson. De Fransche journalisten hadden dit ontdekt en achtten het van beteekenis. Men zou hierbij wel wat gepraat hebben en dan waarschijnlijk niet over de jongste zege van Frankrijk in den Davis Cup. Men belde Cochet na afloop op, maar ook een tennisspeler is een diplomaat en hij maakte zich van de pijnlijke vraag af met de bescheiden weder vraag: Wat wij besproken hebben? Maar wat kan u dat nu schelen? Een goed journalist laat zich echter niet zoo maar voor één gat vangen. Deze wendde zich tot Dickson, die echter volkomen onvindbaar bleek. Toen ver raste hij Curley, die toegaf dat Cochet niet ja gezegd had, maar toch niet neen. Waar mee bewezen was, dat er inderdaad een posi tieve aanbieding was gedaan. En intusschen wacht de Fransche tennis wereld met eenige spanning, hoe deze strijd tusschen amateurisme en professionalisme zal eindigen. Het ongeluk van Herkuleyns. Het betreurensawardige ongeluk, aan den „motorduivel" Hans Herkuleyns Donderdag j.l. op de Stadionbaan te Amsterdam overko men, heeft weer eens de aandacht gevestigd op het gevaarlijk karakter van deze soort ra ces op een baan, die niet iedere snelheid kan verdragen. Men weet reeds uit wat wij er eer der over publiceerden, dat deze wedstrijd van den Hollander tegen Soenius (sinds jaren kampioen van Duitschland) voor Herkuleyns van bijzonder belang was. Men achtte hem niet in staat, den Duitscher te verslaan en Herkuleyns brandde natuurlijk van verlangen om deze verwachting te logenstraffen. Hij startte bijzonder snel in den fatalen rit, maar niettemin liep Soenius zijn aanvankelijken achterstand geleidelijk in, zoodat het zich liet aanzien, dat hij toch nog zou weten te win nen. Zoo achtervolgd, moet Herkuleyns teveel gewaagd hebben, teveel gevergd van zijn ma chine of van zijn eigen rijvaardigheid of van beide. Vroeger werd op de stadionbaan gereden met motoren van 500 kub. c.M. cylinderlnhoud Deze werden echter door de technische verbe teringen zoo snel, dat het noodzakelijk werd, ze te verbieden. Met de totstandkoming van dit verbod had Herkuleyns zelf, naar wij ver nemen ook wel te maken. Hoe het zij. voort aan mocht niet met motoren boven 350 kub. c.M. cylinderinhoud worden gereden. Nu heeft elke wielerbaan haar maximumsnelheid, die men, je zou kunnen zeggen, op straffe des doods, niet mag overschrijden. De middel puntvliedende kracht is in dit opzicht een on verbiddelijk rechter. Daarom zijn de 500 c.M.'s verboden, maar met een gewone standaard machine van 350 kunnen tegenwoordig maxi mum snelheden van meer dan 100 K.M. wor den behaald, dus eigenlijk zijn wij nu wel weer zoo ver, dat ook dit lichtere model, als pace-machine tot uiterste prestaties afge steld, te snel is voor de Stadionbaan. Maar hetzelfde kan in de toekomst ook weer ge beuren met nog lichtere machines. Waaruit wij tot de conclusie komen, dat het veel be ter is, deze vertooningen op race-motoren maar van de programmas weg te laten. Zij mogen dan voor het publiek, of althans voor een deel daarvan, aantrekkelijk zijn, ze zijn ongetwijfeld uiterst gevaarlijk, zoodra de ren ners voor een overwinning alles op het spel zetten, met verlies van hun zelfbeheersching en de beheersching hunner machines. Wandeloverdrijving. Er zijn menschen in ons land, die de jaar lij ksche afstandmarschen van Nijmegen uit veroordeelen, omdat deze te zwaar zijn. Wij zijn het niet met dezulken eens, doch zullen daar thans niet over in discussie treden. Wij noemen deze marschen slechts om ze te ver gelijken met een andere, laten we maar zeggen „sporf'uiting op wandelgebied, name lijk den j aarlij kschen wedstrijd Parijs Straatsburg. De wandelaars te Nijmegen loo- pen maximaal 55 K.M. per dag, vier dagen achtereen. Dat is een flinke tippel, die echter nog zeker 14 uur per etmaal gelegenheid tot rusten en slapen geeft. Bovendien zijn de deelnemers amateurs en aan de eindpaal lokt niets dan een souvenir en de eer. Tenslotte is het geen wedstrijd, de winnaar krijgt niet meer dan de laatst binnenkomende. ParijsStraatsburg is een afstand van 503 K.M. met een paar flinke heuvels onderweg. De deelnemers zijn beroepswandelaars, aan de eindstreep ligt voor den winnaar een be drag van eenige tienduizenden franken klaar en het is wel een wedstrijd want no. 2, 3 enz. krijgen gaandeweg minder en nummer laatst krijgt niets dan de eer van het volbrengen, waar het intusschen niet om begonnen is. De deelnemers aan dezen marsch mogen zooveel rusten en slapen onderweg, als zij willen, maar zij doen dit slechts met de kans, dat een tegenstander hen intusschen voorbijloopt. Want officieele rustpoozen bestaan niet. Elk moet maar zien, zoo snel mogelijk Straats burg te bereiken en daarmee uit. Het gevolg? Dat deze beklagenswaardigon in totaal maar eenige uren rust nemen op de lange tocht en, wanneer zij dat kunnen uithouden, heele- maal niet slapen. De winnaar van dit jaar (de wedstrijd is een paar weken geleden weer gehouden) legde den afstand af in ongeveer 72 uur, dat is dus met het wonderbaarlijk ge middelde van iets minder dan 7 IC.M., alle rust inbegrepen. Hij sliep onderweg niet, bleef dus drie dagen en nachten wakker en toen hij aangekomen was, bleef hij vrijwillig nog eenige uren bij de eindcontrole zitten om de aankomst van nummer twee en drie bij te wonen. Het is onbegrijpelijk hoe een mensch zooiets kan uithouden, maar ik behoef er nog nauwelijks bij te zeggen, dat de meeste deel nemers onderweg geweldige Inzinkingen krij gen, die zij weer overwinnen, dat zenuw- crises veelvuldig voorkomen en dat deze af- beulerij van het eigen lichaam door slaap wandelaars funest moet zijn voor hun ge zondheid. Toch doen zij het ieder jaar weer, vanwege dat stapeltje goud, dat te Straats burg ligt te wachten. Een der deelnemers aan den laatsten wed strijd, de Franschman Damas, liep op 2 K.M. van het eindpunt nog op de tweede plaats. Toen liet hij zich verleiden om een glas champagne te drinken op den goeden af- „loop". Het gevolg was ontstellend en oogen- blikkelijk. Een kilometer verder viel hij aan den wegkant neer en het duurde verscheidene uren voor zijn supporters hem konden over halen het laatste eindje af te leggen. Terwijl hij daar lag werd hij door den Zwitser Linder gepasseerd, hetgeen hem 5000 francs kostte. Hieruit kan men opmaken, hoe verward van geest dergelijke slaven van de „sport" wor den. Laat ik besluiten met de ongetwijfeld ver rassende mededeeling, dat dit jaar 42 deel nemers het traject binnen den gestelden maximumtijd van 5 etmalen aflegden. Hierbij waren er zeker 35 die geen centime voor hun inspanning ontvingen. Over wandelen gesproken. Watervuur. Te Marseille wordt telken jare een groote zwemwedstrijd gehouden door de havens. Vorige malen werden de zwemmers steeds zeer gehinderd door talrijke bootjes met toe schouwers, die hun den weg versperden uit louter sportieve belangstelling. Men wist er geen raad op, hoe deze hinderlijke supporters uit de buurt te houden ,tot de organisatoren dit jaar op een prachtig idee kwamen. Zij legden eenvoudig bij de start de Marseillaan- sche „Jan van der Heyden" en zoodra de zwemmers met de officieele volgbootjes op weg waren, hielden de spuiters met hun krachtig vochtargument de zwermen on- officieele bootjes, die reeds weer lagen te wachten, op een eerbiedigen afstand. Je moet er maar op komen. Gestaakte tennisfinale. Een zeer ongewoon incident is dezer dagen voorgevallen tijdens de finale van een ten- nistournament in Amerika. Toen het Engel sche damesteam naar Amerika ging, dat de Wightman Cup moest verdedigen (het is hierin, naar men reeds weet, niet geslaagd) reisden op eigen kosten en met het plan om in verschillende Amerikaansche tournaments mee te dingen, ook de bekende speelsters Miss Joan Ridley en Mrs. Pitman mee. Ter wijl haar uitverkoren zusters in den reeds genoemden bekerwedstrijd leelijk klop kre gen, bereikten de beide anderen in een an dere stad de finale van een zeer sterk bezet tournament. In dezen eindstrijd won eerst Miss Ridley een set en daarna Mrs. Pitman de tweede. Waarop de dames, tot stomme verbazing van hetpubliek alkaar de hand drukten en op weg naar de Kleedkamers gingen. Toen de umpire van zijn verbazing bekomen was, rende hij ze achterna en bracht haar aan het verstand, dat er nog een set moest worden gespeeld. Dat kan wel zijn antwoordden de vriendinnen in duet maar wij doen het niet. Wij moeten straks nog een zware dub bel spelen. Graveer ons beiden namen maar op den beker. Dit nu is wel iets geheel nieuws. De dames hadden blijkbaar van te voren afgesproken, dat zij deze zeer ongewone retraite zouden maken, als een derde set noodig mocht zijn. Het is inderdaad wel heel gek. Als je voor een tennistoumament inschrijft, moet je be reid zijn er tot het einde aan deel te nemen. Dat is sportieve plicht. De wedstrijdleiders mogen dit verwachten en hun weigering om de twee namen op den beker te doen gra- veeren is daarom begrijpelijk. En het pu bliek, zal misschien hier en daar een lezer zeggen. Is dat zoodoende niet bekocht? Om u de waarheid te zeggen vind ik dat eigen- bel spelen. Graveer ons beider namen maar mes zijn amateurspeelsters. Zij spelen dus het spel voor hun plezier en strict genomen hebben zij dus het recht ermee op te hou den, zoodra hun plezier eraf is. Afgeschei den van de vraag, of de wedstrijd officiéél is afgeloopen en of het publiek heeft be taald, om naar haar verrichtingen te komen kijken. Voor het publiek was het nog zoo kwaad niet als een sooi't van algemeene les, dat amateursport toch tenslotte nog geen variété voorstelling is. Maar uit sportief oogpunt deden de dames Ridley en Pitman verkeei-d. Ook al stelde haar besluit haar in staat, later op den dag de finale dubbelspel te winnen, waarvoor zij zich op deze wijze hadden gespaard. BloemencJaal 2Haarlem 5. Deze wedstrijd werd tegen de verwachting in door Haarlem 5 met 32 runs gewonnen. Haarlem 5 gaat eerst batten en brengt het, dank zij een hardgeslagen 43 (2 zessen) van v. Zutphen en 14 van J. de la Mar, tot 94. In den Bosch had met 631 het beste ge- bowled. Verder bowlde Wille 111. Het begin is voor Bloemendaal al dadelijk slecht, als Dieperink op den ten bal reeds voor 0 wordt gevangen. Behav e Slinger 21 en G. Kesting 16, houden ook de anderen het niet lang uit. Het totaal wordt slechts 62. De bowlingcijfers waren J. de la Mar 432 en Boeree 4—22 CRICKETBESCHOUWINCEN Col. Johnston kan over de resultaten van de drie in Holland gespeelde wedstrijden te vreden zijn. Van de Flamingo's werd in Den Haag gemakkelijk gewonnen na een zeer slechten eersten dag en hoewel een Mr. Hamburger elftal er in slaagde in de laatste minuut te winnen, is dit alleen te danken aan een sportieve declaratie van den Engelschen aanvoerder. Het was zeer ge makkelijk geweest om dezen strijd onbeslist te doen eindigen, want de 2e innings werd gesloten met nog 5 wickets im handen. De belangrijkste match, die tegen het Neder- landsch elftal, leverde echter een in alle op zichten verdiende 8 wickets-overwinning op! Het was Zaterdag en Zondag aan den Spanjaardslaan gezellig druk en het is daar om zoo jammer, dat de prestaties van de Hollanders beneden de verwachtingen, die toch heusch niet hoog gespannen waren, ble ven. De eerste innings was feitelijk een mis lukking, want met uitzondering van het ope- ningspaar W. v. d. Bosch- Auk Schill, pres teerde niemand iets. Capes bowlde inderdaad een goede lengte en veel op de palen, maar er zijn in Holland gevaarlijker bowlers; dat deze Engelschman 7 wickets veroverde voor nog geen 3 runs per stuk, was wellicht voor hem zelf de grootste verrassing! In de tweede inniings werd hij op de juiste wijze behandeld en zijn cijfers 291 bewezen de mogelijkheid runs op hem te maken. Nu is het niet prettig te moeten batten, als enkele kopstukken gefaald hebben, maar juist onder lastige omstandigheden komen iemand's capaciteiten het best tot hun recht. Het mocht echter niet zijn en op 102 was het ge beurd. Het batten der Free Foresters viel eerlijk gezegd ook eenigszins tegen en als v. Ma nen niet zoo" ongelukkig was geweest John ston twee maal te missen, zou het totaal waarschijnlijk zeer bescheiden geweest zijn. Een verrassing was het goede bowlen van Terwiel; de V.O.C.'er was snel, hield uitste kend lengte en zat weinig aan leg. In 23 overs weidden slechts 38 runs op hem gesla gen, hij nam 3 wickets, terwijl bovendien 2 vangen op hem werden gemist. Ook Sodderland had een goede periode en het was voor de gasten toen niet gemakke lijk runs te maken. De andere bowlers waren minder gevaar lijk en R. Schill, wiens keuze niet aller in stemming had, bowlde weinig goede ballen; zijn cijfers 338 zijn werkelijk een te ruime belooning voor het gepresteerde. In de tweede innings herstelde het Neder- landsche elftal zich; W. v. d. Bosch, E. Schill, M. Jansen en aanvoerder Hamburger speel den uitstekend, maar v. Manen Feith, de Beus en Terwiel faalden opnieuw. Gibson bowlde uitstekend; in 34 overs, w.o. 15 maidens, nam hij 5 wickets voor 42 runs! Voor het verlies van slechts 2 wickets wer den de benoodigde runs gemaakt en de flinke nederlaag, die Zaterdagmiddag ver wacht werd was een feit. De keuze-commissie zal door de prestaties van enkele spelers wel teleurgesteld zijn; of schoon de kern voor het elftal uit Den Haag moet komen, zou het wenschelijk zijn voor de overige plaatsen eens naar anderen om te zien. Het is onbegrijpelijk, dat b.v. J. v. d. Bosch voor Glerum, die verhinderd was, gekozen werd en niet Hagenaar, die in Den Haag een uitstekende innings speelde en, naar wij hooren, twaalfde man was. Ook A. v. Baas- bank is o.i. een plaats waard; in het veld is hij beter dan Feith en zijn batten is zeker niet minder. UMPIRE. CRICKET IN ENGELAND De Engelschen treffen het de laatste wekeri buitengewoon slecht met het weer en het aan tal onbesliste wedstrijden is abnormaal groot. De derde Testmatch tegen Nieuw-Zeeland, die Zaterdag moest beginnen, is niets opge schoten er kon geen bal gebowld worden. Dit is buitengewoon jammer, want de toeristen hebben nog wat goed te maken en de kans hierop is aanmerkelijk grooter dan in den tweeden werdstrjjd, daar Dempster weer ge heel fit is. Engeland heeft echter een zeer sterk elftal nu Larwood beschikbaar is; de vorm van den fastbowler is dit jaar zoo constant, dat het Nieuw-Zeeland niet gemakkelijk zal vallen runs op hem te maken. Tate van Sussex heeft zijn plaats aan hem moeten afstaan; het komt ons toch voor, dat men dezen bowler, die schitterende resultaten voor het Engel sche elftal heeft geboekt, te gauw aan den kant zet. Voor zijn club is hij nog steeds een allereerste kracht. Het heeft eenige verwondering gewekt, dat de jonge Bakewell, die in de tweede match een uitstekend openingsbat bleek en door de schuld van zijn partner uit ging, gepasseerd heeft. In zijn plaats is Paynter gekozen, een opkomende kracht van Lancashire; hij is lefthander en heeft dit jaar enkele ver dienstelijke innings gespeeld, maar is geen openingsbat. Aanvoerder Jai'dine zal nu wel genoodzaakt zijn zelft te openen met Sut- cliffe. Laten wij hopen, dat de 2 overige da gen mooi weer en fraai cricket brengen! Ook uit een financiëel oogpunt zou het voor de gasten wenschelijk zijn. De competitie loopt langzamerhand ten einde; nog 2 weken en vrij algemeen zal King Scorer zijn rechten weer komen op- eischen. Yorkshire behaalde opnieuw 2 volledige overwinningen en is practisch kampioen; zij heeft nog slechts 2 punten noodig uit 4 wed strijden, n.l. tegen Middlesex, Northampton shire, Surrey en Sussex. De concurrent, Glou cester, zou er alleen kunnen komen, als zij haar 5 resteerende matches won en Yorks hire alles verloor! In een dag werd Northampton door Yorks geslagen na de traditioneele eerste-innings- sluiting; Northampton was uit voor 86, dank zij Verity (762) en Borves (3—5). Voor het verlies van 5 wickets maakten de a.s. kam pioenen de benoodigde runs; Sutcliffe 62. Glamorgan was het volgende slachtoffer en verloor met innnigs en 120 runs. Yorks hire begon met 378 (Robinson 77*), waarna Glamorgan slechts 105 en 153 maakte. Bo wes nam in totaal 11 wickets voor 99 runs in 40 overs! Dank zij de regen was het toch een goede week voor de bowlers; Wensley nam 8 Glou cester wickets voor 53, Larwood 6 Leic ester slachtoffers voor 49 en White 454 (36 overs) en 417 (17.4 overs) tegen Worcester! UMPIRE,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10