Uit de Natuur. GANDHI'S BESLUIT. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN BUITENLAND. SCHENDING VAN HET PACT VAN DELHI? INGEZONDEN MEDEDEELENGEN a 60 Cts. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 10 - TEL. 10756 HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG V, AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD De houding der congrespartij. Dr.H. NANKING' HAEMOFERRIN Bloedvonmend versterkingsmiddel. f Z.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p 14 fle-sch. rT~| RIN I Roofvogels en nog wat. Eenige weken geleden kwam er een be richtje in de plaatselijke pers dat er in Aerdenhout een zeldzame roofvogel ge schoten is. de Wespendief, een groote vogel, als een buizerd, maar iets slanker en slechts een 4-tal donkere dwars-strepen over de staart terwijl de buizerd er veel meer heeft. Ook lezen we iederen winter van roofvogels als zeearenden e.d. die door een „gelukkige" jager geschoten zijn. Meestal worden die vogels opgezet en ver sieren dan de huiskamer of gang van de woning van den eigenaar en dienen als be wijs dat het verhaal van de vangst geen jagers-latijn geweest is. Toch zit er iets onbeschaafds in die schie- terij. Schade van beteekenis wordt door die prachtige dieren bijna nooit veroorzaakt. Ze voeden zich met muizen, musschen, in mindere mate met jong goedje van vogels, konijnen en fasanten en met kevers, libellen en soms wespen, zooals de wespendief dit doet. Ze zijn alle beschermd bij de wet, be halve de sperwer, die het dan door zijn rooven van kuikens e.d. wat al te bont maakt. Over het algemeen lijkt een vogel soort eerder schadelijk dan nuttig. Want de schade zien we wel, het nut niet. De plan- tenziektekundige dienst in Wageningen heeft nu ook een ornitholoog in haar dienst en de Vogelwet is samengesteld met de adviezen van de beste vogelkenners, die zich in hun oordeel over nuttig of schadelijk niet laten leiden door het verlangen een mooien vogel neer te paffen en óp te zetten. Want een jager is een eigenaardig mensch. Voor zijn jacht-liefhebberij moet alles wijken. Rustige wandelaars, natuurstudie, zelfs wetenschappelijk natuuronderzoek wordt op de particuliere jachtterreinen zorgvuldig ge weerd en de meeste duin terreinen zijn jacht terreinen. Pachters, die wel eens een stuk wild of schadelijk gedierte bemachtigen, worden van hun land gezet, veldwachters kregen tot voor kort premie's voor bekeuringen. Als er klop jachten gehouden worden, drijft men de konijnen naar één punt en ligt er soms een berg doode konijnen op het punt waar de jager zijn schot laat vallen. Konijnen wer den tot voor kort ingevoerd uit andere streken (wat nu verboden is) om het ras krachtiger te maken, en gevoerd ondanks de schade die ze toebrengen aan houtgewassen, plantengroei en tuinbouw. En dat terwijl de duinen telkens opnieuw met helm vastgelegd moeten worden met het oog op verstuiven en in 't belang van het behoud van een goede zeewering. Een voordeel van de jacht is dat broed- terreinen van interessante vogels in den broedtijd van het wild, tegelijk goed be waakt worden. Zelfs voorzichtige wandelaars kunnen aan schuwe soorten als Iepelaars en grieten kwaad doen. Nu wil het geval dat sommige roofvogels ook wel eens een jonge faisant. haas of ko nijn opeten en dat is voor den jager genoeg om te trachten, alles wat een kromme snavel heeft te dooden. Voor zoover de wet dat toelaat kunnen we daarover zwijgen, maar de wetgever ziet verder dan des jagers neus lang is en beoordeelt nut en schade in het algemeen. Want tegenover een enkele jonge faisant eet een roofvogel soms duizend mei kevers en honderd muizen en is een faisant wel zoo nuttig? Behoort een konijn niet tot het schadelijk gedierte? Hoeveel menschen vinden een bestaan in land- en tuinbouw en hoe weinige in de jacht? Heeft de ééne staatsburger het recht den ander schade te berokkenen, zelfs op eigen terrein? Zit er niet iets lafs in, een roofvogel als een zeearend die meestal na een storm van de Engelsche kust naar hier gedreven is, en daarna niet altijd in de beste conditie is, onder schot te nemen. Mogen we als mensch een zeldzame soort de kans be nemen zich in ons land te vestigen, zoolang er geen mogelijkheid is van schade van be teekenis? Mogen we als mensch schieten op dieren zonder dat daar eenige andure reden voor is dan het vrelangen naar een opge zet exemplaar en slechts verontschuldigd door vermeende schade of werkelijke plaat selijke schade, die gecompenseerd wordt door nut. Zelfs Aalscholvers en Zeehonden, die in te groot aantal schadelijk zouden zijn voor dc visscherij. zijn in beperkt aantal nuttig omdat ze het ras verbeteren daar ze de minst levenskrachtige individuen het eerst wegvangen In dit licht beschouwd heeft de wetgever de roofvogels op de ééne genoemde uitzon dering na beschermd. Nu wordt ln veel deelen van ons land met de Vogelwet de hand gelicht. Ik her inner mij nog hoe ln Zeeland een onbezol digd Rijksveldwachter mij verklaarde er niet aan te denken een valk te sparen, die in een kippenhok was geraakt. In de krant leest men herhaaldelijk van het schieten van zeldzame roofvogels, in den laatsten tijd laat men voor alle zekerheid den naam van den schutter onvermeld. De heer J. Drijver, se cretaris van ..Vogelbescherming" heeft zich beijverd om ln veel streken van ons land verbetering in den toestand te krijgen, en niet zonder succes. Toen hier in Haarlem het bericht van het schieten van de wespen dief in de krant kwam, heeft de Justitie ge tracht dader, wapen en gedoode vogel pp te sporen en met succes. Daarvoor waren maatregelen noodig, die men elders wel eens naliet, zoodat de opsporing geen resultaat had. Al is men niet overal zoo actief, om de Vogelwet even ernstig te doen naleven als andere wetten, iets bijzonders is dit toch niet. Evenmin is het iets bijzonders dat een grondeigenaar de wet heeft te eerbiedigen evenals een andere staatsburger en er is niet de minste reden om boos te zijn op d® justitie. We leven zoo langzamerhand In een tijd dat sommige grondbezitters-jagers ietwat revolutionnair worden en het eenige middel daartegen is toepassing van de wet. die da onbesuisde schieters wat in toom houdt, De roofvogels vormen een te prachtlgen groep vogels, dan dat deze zonder meer uit onze bosschen en duinen verdwijnen mogen. Wie heeft, niet genoten van het ..bidden" van een valk of dergelijke. De vogf$ staat dan op 2540 M. hoogte boven hot terrein op één punt te klapwieken. Ziet hij een muis, dan schiet hij bliksemsnel naar be neden en grijpt zijn prooi. Ook de andere roofvogels als uilen, kieken dieven e.a. vormen statige verschijningen m het landschap. We mogen zoo langzamerhand wel van onze medeburgers verlangen dat ze anderen het genot van het zien van roofvogels in 't landschap blijven gunnen. Verontwaardiging over hex optreden van de justitie bij die Wespeudlef-kwestie. zooals die hier en daar tot uiting kwam is dan ook allerminst op zijn plaats, integendeel, we mogen de ambtena ren die hier activiteit betoond hebben onzen dank niet onthouden, in 't belang van ge ordende toestanden bij de naleving van de Vogelwet en bij de bescherming van inte ressante vogelsoorten tegen onze schietlus- tlge medeburgers. C. SIPKES. Beide partijen nemen een gematigd standpunt in. Kans op overeenstemming niet gering. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Gandhi. Gandhi zou als vertegenwoordiger van de Congrespartij deelnemen aan de tweede Lon- densche Conferentie, waar de, op de eerste, in Januari 1931 gehouden Conferentie, be reikte resultaten nader zullen worden uitge werkt en waar in het bijzonder onderhan deld zal worden over de federale structuur van het Britsch-Indische Rijk. Voor dien leefde het Congres, dat de vol ledige onafhankelijkheid van het Rijk in zijn programma heeft geschreven, op voet van oorlog met het Engelsche bewind. De boycot, de relletjes, het tijdelijk verzet (hetgeweld- looze verzet) en de onwettige zoutwinning, waren de middelen waarmede Gandhi's par tij werkte. In Februari 1931 werd echter overeenstemming tusschen Gandhi en Irwin, de inmiddels afgetreden en door Willingdon vervangen onderkoning, bereikt. Deze over eenstemming bestond uit een wederzijdsche mildheid ten aanzien van de uitoefening van den boycot aan den eenen kant en van de wet aan den, anderen kant. Op de basis van dit vergelijk rustte ook het besluit van de Congrespartij, dat zij deel zou nemen aan de Tweede Londensche Con ferentie in September. Thans is er echter een kink in den kabel gekomen. Volgens Gandhi hebben de EngeLschen zich niet aan de prlncipiee'le overeenkomst van Februari gehouden. Deze overeenkomst, het pact van Delhi, zou geschonden zijn, omdat de belas tinggaarders van Gujerat weer met aloude gestrengheid opgetreden zouden zijn, tegen de kleine boeren van het kustgebied, bij de inning van de grondbelastingen. Gandhi deelde daarop mede, dat hij niet naar Londen zou komen. Aan dit incident is een briefwisseling Gandhi-Willingdon vooraf gegaan, die den sleutel van het conflict zou bevatten. De publicatie dezer correspondentie is thans geschied. De „Manchester Guardian" geeft er commentaar op, en zegt o.a., dat er niets gebeurd is, dat het congres zou kunnen beletten vertegenwoordigers te zenden. Men is van meening, dat de tekst van de brieven en telegrammen den indruk bevestigen, dat, terwijl de onmiddellijke aanleiding tot het besluit van het congres het feit was, dat de uitwerking van de gewone wetten, die de re geering moet handhaven, door het congres werd beschouwd als een inbreuk op de over eenkomst IrwinGandhi, het congres de neiging hee'ft het verdrag van Delhi uit te leggen alsof het haar een specia- len status gaf, bijna neerkomende op een dubbel regeeringssysteem. De teleurstelling, die algemeen werd ge veild over de beslissing van Gandhi is juist •uitgedrukt door den onderkoning, Lord Wil lingdon, in zijn telegram aan Gandhi, waar in hij zeide, dat hij gehoopt had, dat Gandhi de oneenigheden over huidige details niet van invloed zou laten zijn op zijn eventueele deelneming in Londen. Gandhi heeft intunschen een brief aan den onderkoning geschreven, waarin hij uiteen zet, waarom de congrespartij het afwijzend besluit heeft genomen. Hij verklaart in dien brief, dat het congres voort zou gaan het verdrag van Delhi te eeren en verzocht de regeering hetzelfde te doen. Men hoopt nu, dat de gematigde opinie ln Britsch-Indië en in Engeland haar invloed zal laten gelden. Lord VMllingdon. In ieder geval is het nog lang niet zeker, wat Gandhi te elder ure zal doen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Congrespartij als nog zal besluiten, haar vertegenwoordi gers naar Londen te sturen. Het huidige incident zou dan als een de monstratie van onverzettelijkheid beschouwd moeten worden, als 'n vertoon van macht, als een waarschuwing, dat de Congrespartij ln wezen nog bij het oude is gebleven. Men verwacht namelijk, dat Gandhi en zijn volgelingen, water bij den wijn zullen doen en met minder danvolledige' onafhan kelijkheid tevreden zullen zijn. De jongste geburtenissen zijn wellicht uit gelokt, om er voor te zorgen dat de tegen partij niet al te veel op de verwezenlijking van deze neiging gaat vertrouwen. L. A. Noorwegen Gespannen toestand te Oslo. OSLO, 15 Aug. (V. D.) De arbeidersorgani saties hebben de arbitrale uitspraak van den Rijksbemiddelaar afgewezen, waardoor te Oslo een crisisstemming is ontstaan, omdat men het uitbreken van groote arbeidscon flicten vreest. De 'woning van den bemidde laar wordt door de politie bewaakt, naar hij mededeelt tegen zijn eigen zin. De revolu- tionnaire vakvereenigingen hebben verga deringen uitgeschreven en overal is de poli tiebewaking versterkt. Aangezien communis tische arbeiders een poging hebben ge'daan om het vakvereenigingsgebouw, waar het be stuur van het Noorsche Vakverbond verga derde, te bestormen, is de politie op alles voorbereid. Behalve de industrieën waar reeds gestaakt wordt of de uitsluiting is af gekondigd, worden door het nieuwe conflict alle buiten Oslo gelegen drukkerijen der bur gerlijke dagbladen en alle wijnhandels be trokken bij de staking. Zwitserland. De intern, financiëele onder handelingen in Bazel. BAZEL, 16 Augustus. (V. D.) Nadat Zater dagmiddag in particuliere besprekingen van de Duitsche „Stillhalte" vertegenwoordigers met eenige vertegenwoordigers van bankiers- groepen hadden plaats gehad, werd nog des avonds het resultaat hiervan ter kennis ge bracht van de instanties te Berlijn. In den loop van den Zondagmorgen kon den nadat de meening van Berlijn bekend was, de particuliere besprekingen geëindigd worden. Het resultaat is Zondagmiddag om# drie uur aan de leden der Commissie-Wiggin, dus de door de Londensche conferentie aanbe volen deskundigencommissie, medegedeeld. De door de vertegenwoordigers der credi teuren opgegeven cijfers en statistieken rus ten opvoorbereidende werkzaamheden en komen in groote lijnen overeen met de ook door Duitschland in het rapport-Melchior aan de crediteuren voorgelegde cijfers. Dr. Melchior heeft uiteengezet in hoeverre Duitschland zich kan helpen, als de huidige credietenop korten termijn voor den tijd van zes maanden worden verlengd. Over de interpretatie „middentermijn" of „langen termijn" loopen de meeningen uit een. Litauen. Arrestatie van aanhangers van Woldemaras. KOWNO, 15 Aug. (V. D.) In de laatste da- gen heeft de Lithausche geheime politie ver scheidene personen, waaronder beklaagden in het proces-Woldemaras, leden van de ver boden organisatie „De IJzeren Wolf" en de leider er van, Slesoraitis, die tot aan het be gin van het proces tegen borgstelling in vrij- 1*2id verkeerde, gearresteerd. Van welinge lichte zijde verluidt, dat deze arrestaties in verband zouden staan met het ontdekken van een complot, dat ten doel had, Wolde maras bij zijn aankomst te Kowno opnieuw tot dictator uit te roepen. Woldemaras is gisteren met drie dagen verlof uit zijn verbanningsoord onder sterke bewaking te Kowno aangekomen. Hij ziet er ziek en zeer verouderd uit. Hij was onge schoren, zijn haar hing lang en verward tot bijna op zijn schouders en zijn kleeding was onverzorgd. Hij verzocht de persfotografen geen foto's te willen maken. Amerika. Russische methoden voor de V. S.? WASHINGTON, 15 Aug. (Beuter). Regee- ringskringen en de zakenwereld worden ver ontrust door het dreigende spook der toene mende werkloosheid. Onder de jongste ge neesmiddelen die men er voor denkt aan te wenden is o.a. het voorstel van de Kamer van Koophandel der Vereenigde Staten, om een werkweek van vijf dagen in te voeren. Ook acht men het mogelijk aan de voornaamste industrieën een bepaald quantum opdrach ten te garandeeren, waardoor het mogelijk zou worden gemaakt, een bepaald nauwkeu- I rig aangegeven aantal arbeiders gedurende den grootsten tijd van het jaar aan het werk te houden. Joegoslavië. Geen opheffing der dictatuur. BELGRADO, 15 Aug. (V. D.) De tegen den zestienden Augustus, den lOden jaardag van de troonsbestijging van koning Alexander, verwachte groote verandering in de organi satie van het binnenlandsche politieke leven in Zuid-Slavië, is niet doorgevoerd. De reden hiervan moet gezocht worden in de houding van de parlementaire leiders, die door de regeering voorgenomen maatregelen hebben afgewezen. Spanje. Plaatsvervanger van Segura gearresteerd? MADRID, 1 5 Aug. Naar uit goede bron verluidt, heeft de Spaansche politie aan de Fransche grens een vicaris gearresteerd, die door het kapittel van Toledo was benoemd ter vervanging van kardinaal Segura voor de waarneming van diens kerkelijke functie. Op den vicaris, die van een bezoek aan zijn in Frankrijk in ballingschap levenden supe rieur terugkeerde, vond men een aantal uiterst compromitteerende documenten, waaronder een brief van kardinaal Segura aan de Spaansche bisschoppen. Hierin drong hij er bij hen op aan, ten spoedigste de aan de kerk toebehoorende onroerende goederen en kostbaarheden te verkoopen, vóór dat de scheiding van kerk en staat in Spanje, die in het ontwerp der grondwet was voorzien, door de Cortes zou worden goedgekeurd. DuitscMamd. Bruening's opinie. De Daily Mail heeft een specialen corres pondent, Ward Price, naar Berlijn gestuurd, die een gesprek met dr. Brüning heeft ge had. Deze heeft o.a. gezegd: „De landen van Europa moeten samen werken om ihet gemeenschappelijk gevaar te bestrijden. Ik ben er sterk voor, dat de ver antwoordelijke staatslieden van Europa zoo veel mogelijk bijeenkomen om over de vast stelling van internationale prijzen voor waren van dezelfde kwaliteit te beraadslagen en ook de industrieele en commercieele concurrentie welke thans nog tusschen de afzonderlijke landen heerscht, te bespreken. Vervolgens zou ik ook Internationale besprekingen ter rege ling van de hooge douanetarieven gehouden wenscihen te zien en ik verheug mij te kun nen zeggen, dat dit niet slechts een vrome wensch is. Ik heb reeds, aldus dr. Brüning, particuliere besprekingen over dit punt met de minister-presidenten van Engeland en Italië gehad. Het is een noodzakelijkheid van buiten gewoon groot belang, dat de landen van Europa voor vele, vele jaren aan den vrede gelooven. De huidige moeilijkheden zijn volgens dr. Brüning het gevolg van de volgende oorza ken: le. Overmatige industraliseering van de kleine, nieuwe landen; 2e vermindering van de koopkracht in China en Indië; 3e. veel te hooge douanetarieven in de ge- heele wereld; 4e. de kunstmatige richting, waarin de Duitsche schadevergoedingsbetalingen vloeien Engeland. MacDonald's ovro'ep aan het volk. LONDEN, 15 Augustus. (V.D.) Van Lossie mouth uit, waar hij het week-end doorbrengt heeft MacDonald een oproep aan het Engel sche volk gericht, waarin hij vermaant om in de huidige crisis zijn koelbloedigheid niet te verliezen. In deze oproep zegt MacDonald o.a.: „Wij moeten volhouden. Luistert niet naar de alarmberichten. In werkelijkheid is ons land gezond. Onze moeilijkheden zijn geen gevolg van slechte financieele metho den, doch een gevolg van den slechten eco- nomischen toestand van de wereld. De ge ruchten. dat niets gebeurt om de moeilijkhe den meester te worden, zijn onwaar. De re geering is met alle middelen aan het werk. Met een vermindering van het volksinkomen moet echter verminderen van uitgaven hand in hand gaan. Noodmaatregelen zijn noodig. Door deze maatregelen zal echter niet één bepaalde laag der bevolking getroffen wor den, doch ieder zal het zijne moeten bijdra gen om het land over zijn ongunstige eco nomische positie heen te helpen. De vermin dering der uitgaven zal aangevuld moeten worden met bijzondere lasten voor diegenen, die ze kunnen dragen. Doch deze lasten zul len zoo gering worden gehouden als de toe stand slechts veroorlooft". Herziening van het plan-Young in het moratorium-jaar? LONDEN, 15 Aug. (V. D.) Naar aanleiding van het resultaat van de Londensche confe rentie van financieele deskundigen merkt de diplomatieke medewerker van de ..Daily Te legraph" op, dat het waarschijnlijk aan de algemeene aandacht is ontsnapt, dat de hoofdzaak die de conferentie tot taak had op te lossen, de kwestie was van de 500 mil- lioen mark, die Frankrijk in geval van een Duit-sch moratorium als waarborg voor de andere ontvangere van herstelbetalingen bij de Bank voor Internationale Betalingen zal moeten deponeeren, en dat juist aan deze kwestie de conferentie' in het geheel geen aandacht had besteed. Weliswaar is eenpoging gedaan om tot een compromisvoorstel te komen, maar dit werd door de Franschen onaanvaardbaar ver klaard. Tenslotte heeft men maar geen poging meer gedaan, om de zaak op te lossen, om dat men binnen het moratorium jaar een I herziening van het Young-plan zou ver wachten. VAC ANTIEBEZIGHEDEN. Men schrijft ons: De zaal van de Palace-bioscoop aan de Groote Houtstraat bood Vrijdagmorgen een ongewonen aanblik. In plaats van de stilte, die daar in het morgenuur gewoonlijk heerscht, was de zaal thans gevuld met de blijde stemmen der honderden kinderen, in geschreven bij de Vereeniging „Vacantie- bezigheden voor Schoolkinderen" en aan wie de heer Bakker, Directeur der Rembrandt en Palacebioscopen en een groot kinder vriend, een gratis voorstelling aanbood. Er was groote vreugde om de grappige teeken film; een Indianenfilm had niet minder de belangstelling, maar de vreugde steeg ten top toen Harold Lloyd op het witte doek ver scheen. Het orkest van Palace en de heeren van het trio, dat in het tusschennummer aan een hooge brug werkte, hadden er even eens prijs op gesteld voor de kinderen op te treden, zoodat een „echt" bioscoopprogram ma werd afgewerkt. Van een korte pauze maakte de voorzitter der Vereeniging, Mr. Wesstra, gebruik om den heer Bakker cn de zijnen uit naam van de kinderen hartelijk te danken voor zijne vrijgevigheid en ook den heer Droste, die elk kind verblijdde met een reep chocolade. Met een luid hoera stem den de kinderen hiermede in. Vanmiddag had het afscheid voor dit sei zoen plaats in de zaal van het Brongebouw, waar de Vereeniging de kinderen onthaalde op een goochel-, buikspreek- en poppenkast voorstelling door „prof. Antonini". Des mor gens hadden wedstrijden plaats om prijsjes op de terreinen bij het Huis te Zaanen en in den tuin van het Brongebouw, terwijl er voor ouders en belangstellenden gelegenheid was tot bezichtiging van den door de kinderen vervaardigden handenarbeid, voornamelijk figuurzaagwerk van de jongens en hand werkjes van de meisjes. Er was keurig werk bij, dat gezien mag worden! En zoo is dc niet- gemakkelijke taak van het bestuur en de leiders en leidsters voor dit jaar ten einde. Het weder is, behoudens een enkele uitzondering, gunstig geweest, zoodat zoowel in den Brontuin als In het Zui- derhoutpark en in Haarlem-Noord naar har telust kon gespeeld worden. Wie dit werk van nabij gezien heeft, moet wel doordrongen worden van het groote nut dezer neutrale vereeniging, die door haar tusschenkomst zoovele kinderen van de straat houdt en ze aldus afhoudt van spelletjes die door gebrek aan leiding zoo licht ontaarden in ongebon denheid en kattekwaad. Geeft u op als lid bij de secretaresse me vrouw Boerma-Boerma, Boekenrodestraat 3. EXAMEN HANDENARBEID.. Haarlem, 15 Aug. Geslaagd de dames W. Bennink, Alkmaar en N. Klooster, Kromme nie en de heeren P. J. Debets, Haarlem; G. Nieuwhof, Amsterdam en G. S. Schmidt, Am sterdam. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem, 15 Aug. Geëxamineerd 4 vrl., 4 mann. candidaten. Geslaagd de dames; M. B. Mohr, Amsterdam en de heeren E. J. Gott- schall, Haarlem, w. van Popta. IJmuiden, G. Vaandering, Amsterdam. H. Buurt, Amster dam. AUTO DOOR EEN ANDERE GEGREPEN. Zaterdagochtend te ruim 10 uur heeft op het kruispunt WezepHattemerbroek, nabij de Uselbrug een botsing plaats gehad tus schen twee luxe auto's. Een auto uit Zwolle werd bestuurd door den heer Jacobs. Hierin zaten twee personen. De andere wagen met vier personen, o.w. twee dames, werd be stuurd door graaf Van Bijlandt uit Olde- broek. Laatstgenoemde auto, die een snelheid had van ongeveer 80 K.M. en vermoedelijk geen signaal heeft gegeven, greep den wagen van den heer J. die een vaart had van 35 KM., waardoor laatstgenoemde wagen in de sloot terecht kwam. De inzittenden kwamen er even wel zonder letsel af. De auto van Graaf van Bijlandt kwam tegen een boom terecht cn werd zoo goed als geheel vernield. De heer Van B. kreeg ernstige verwon dingen en werd per auto van een dokter uit Oldebroek naar zijn woning vervoerd. AGENDA Heden: MAANDAG 17 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: „Hoepla! Kokkie." 8.15 uur. Palace: „Drie met één benzinepomp". Too- neel: Hans Shistl's wonder marionetten. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: De Siegfried Sage uit „De Nibelungen". Tooneel: Charly Copera (muzi kale attractie). 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Lied ist aus." Tooneel: Maciste en Co. (sport-show). 230, 7 en 9.15 uur. Zandvoort: Concertzaal „Groot Bad huis". Opera-concert. 8.30 uur nam. DINSDAG 18 AUGUSTUS Groote Kerk. Orgelbespeling 8-159.15 uur Bioscoopvoorstellingen, 's middags cn des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15, tel. 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5