INGEZONDEN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tunneltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 20 AUGUSTUS Voor den inhoud dezer rubriek stelt"de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE DUINFLORA EN DE JACHT. In Haarl. Dagblad van 17 Augutus komt 'een artikel voor over „Roofvogels en nog wat" door den heer C. Siplces. Uit dit artikel blijkt dat schrijver een groot natuurliefhebber is, doch blijkbaar niet het verschil weet tussc-hen „een jager" en „een schieter" aan welk euvel velen met hem mank gaan. Ik zou niet weten welke „jager" het niet met schrijvers alinea eens is „De roofvogels vormen een te prachtige groep vogels, dan dat deze zonder meer uit onze bosschen en duinen verdwijnen mogen" daarentegen treffen mij hoogst onaangenaam schrijvers regelen „Want een jager is een eigenaardig mensch, voor zijn jachtliefhebberij moet alles wijken. Ik vermoed dan ook dat schrijver hier mede niet bedoeld „jager" doch „schieter", zoo niet, dan beschouw ik dit als een hoogst ondankbare uitlating aan het adres van een groep medeburgers (jagers) die zich groote opofferingen getroosten met le particuliere bewaking van natuurreser vaten; 2e ondersteuning van vereenïgingen zoo als Behoud van Natuurmonumenten, Be scherming van Vogels, Club van Nederl. Vo- gelkundigen Vogeltrekstation Texel etc.; 3e openstelling van terreinen voor wan deling. Ik kan ook niet aceoord gaan met de wijze waarop schrijver de strooperij in bescher ming neemt hetwelk ik terug vind in het yolgende. „Pachters, die wel eens een stuk wild of schadelijk gedierte bemachtigen worden van hun land gezet". Denkt schrijver werkelijk dat waar de strooperij hoogtij viert bijzondere vogels een ongestoord broedgebied zullen hebben? Ten slotte schijnt de schrijver ook niet op de hoogte te zijn van particuliere gebieden waar met kaarten van Vreemdelingenver keer en „Natuurmonumenten" in Nederland mag worden gewandeld anders zou hij niet schrijven „Rustige wandelaars, natuurstu die zelfs wetenschappelijk natuuronderzoek wordt op de particuliere jachtterreinen zorgvuldig geweerd." Indien schrijver de artikelen leest die ge regeld verschijnen van de hand der heeren- Strijb'os en Wigman in de „Telegraaf' zoo zal het hem opvallen hoe nauwe samen werking tusschen deze heeren en jachtop zichters hen dikwijls in de gelegenheid stel de om interessante waarnemingen te doen. Ik weet niet of schrijver veel ware „jagers" kent, naar zijn artikel te oordeelen kent hij alleen „schieters" (des waren jagers aarts vijand), daarom geachte heer Sipkes beoor deel „jagers" niet naar wat „schieters" doen. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte teeken ik JHR. W. QUARLES VAN UFFOED, Voorzitter afdeeling Noord Holland .Nederlandsche Ver. van Jachtop zichters, Aerdenhout. NASCHRIFT i Inzender maakt onderscheid tusschen „jager" en „schieters" en bedoelt daarmede den voorzichtigen beschaafden, den vogel- wet erkennenden „jager" en den er maar op los schietenden „schieter". En hoeveel pro cent van hen die een jachtacte bezitten be lmoren tot de eerste categorie en hoeveel „schieters" zijn er onder? Trouwens, de jager schiet toch ook, zon der eenige economische noodzaak, ook op snippen, eenden en ander gedierte, dat niet in 't minst schadelijk is. Jaagt hij schade lijk gedierte als konijnen, dan zorgt hij ze toch vooral niet uit te roeien, de natuur lijke vijanden, de nuttige kleine roofdieren als hermelijnen en wezels worden wel ge dood, met de schadelijke gevolgen voor het plan tend ek van de duinen. Dat is de algemee- he toestand in bijna alle particulieren dui nen en in alle duinen tusschen Zandvoort, Aerdenhout, IJmuiden en Velsen. Rekent de inzender dit tot bona fide jacht of tot schieterij Hoe het ook zij, de goede bedoelingen van enkele jagers, die ook dezen toestand afkeu ren, kan ik apprecieeren, ik richt mij echter alleen tegen "den algemeenen toestand, zoo als die in de Haarlemsche duinen is, waar van het schieten van de wespendief wel een exceptioneel staaltje geweest zal zijn, maar niettemin niet minder typeerend gezien den algemeenen toestand, die is, zooals ik dien beschreef; dat er geen kaarten gegeven wor den voor natuurstudie en. d. Uitzondering vormen de duinen van den heer Gremer bij Santpoort, en die van Jhr. Boreel v. Hoge- landen te Velsen, die ruw geschat tezamen minder dan 1/3 van de oppervlakte uitma ken'doch ook daar zijn te veel konijnen en gaat de plantengroei zienderoogen achter uit. De waterleiding heeft alleen invloed uitgeoefend op de flora van de lage, vroeger natte duinpannen, niet op die van de hel lingen welke ook vroeger hooger dan 1 M. boven het grondwater lagen. De „particuliere bewaking van natuur reservaten" Jreeft ook plaats in de maanden van het jaar, dat de vogels niet meer broeden, belemmert dan het buitenleven, natuursport, en vreemdelingenverkeer, de „ondersteuning van Natuurmonumenten enz." is op zichzelf lofwaardig doch gaarne zag ik ook bescherming van den planten groei van de duinen tegen de konijnen, van de zijde van h.h. jagers. De „openstelling van terreinen voor ■wan delingen" zie ik in Noord- en Zuid Holland alleen op een aantal buitens, op de terrel- nen van provincie en Staat, en in de par ticuliere duinen (verreweg de allergrootste oppervlakte) alleen op de genoemde terrei nen en in de duinen van den heer Van Ree- nen te Bergen. Zeker 4/5 van de particuliere duinen is gedurende het geheele jaar ver boden terrein, ook voor ernstige wandelaars. De strooperij heeft vroeger de duinflora nog lang gespaard, zoodra er strenger ge straft werd door het gerecht te Haarlem is liet aantal konijnen vermeerderd en de flora achteruit gegaan. Dat landgebruikers de wet wel eens overtreden en schadelijk ge dierte trachten te dooden kan toch wel be grepen worden. Het gewas is met hard wer ken mooi gekregen en bitter is het om te zien hoe dat door een liefhebberij van ande ren (want jacht is slechts voor enkelen een bedrijf of beroep) wordt vernield. Natuur lijk zou ik in den broedtijd van vogels geen stroopers in 't duin wenschen, dit erkende ik ook als een voordeel van de jacht. Ook ik heb kennissen onder velen die. als jachtopziener, of als jager het geweer nog wel hanteeren. Maar de beste onder hen beschouwen dit als „middel" en niet als „doel", schieten alleen wat beslist schadelijk is, sparen wat mooi en nuttig is. Nu we in een tijd leven dat de slavernij afgeschaft is en de oorlog bezig is te ver dwijnen, mogen we toch het standpunt in nemen aat het dooden van dieren als ver maak niet meer te verdedigen is. Ik heb de jacht gedurende ongeveer twin tig jaar leeren kennen. Ik ken de duinen van Calais tot de oostpunt van Terschelling. Waar de duinen particulier jachtterrein zijn ben ik er ongaarne. Slechte verstand houding- tusschen de bevolking en de eige naren, veel-politie-toezicht (niet alleen par ticulier) meestal geen vrije wandeling, een uitstervende flora, veel kostbare maatregelen om het stuifzand vast te leggen. Waar de duinen eigendom zijn van den Staat, gemeenten, provincie (en in de toe komst mogen we verwachtexx van Natuur monumenten), is de jacht ondergeschikt aan boschbouw, tuinbouw, en is er gelegenheid tot buiten leven en vrije wandeling. Er zijn uitzonderingen doch deze bevesti gen den regel. Zoo kan ik moeilijk zooveel goeds zien in de jacht als de geachte inzender, dien ik gaarne persoonlijk met foto's of ter plaatse wil lateix zien hoe de duinflora onder de jacht lijdt. 1931 T stad aankwamen lang na het sluitingsuur van de banken, zoodat wij genoodzaakt warenn er te overnachten en dexx volgenden morgen cle reis voort te zetten. Doorda't dus de Staat in gebreke is, zijn onderdanen in de gelegenheid te stellen, zijn bepalingen terstond bij het binnenkomen van het land te laten naleven, xioopte hij ons, tegen ons voornemen in, onzen tocht te onderbreken en extra kosten te maken. Ieder logisch redeneerend mensch zou aan degenen, die op dergelijke wijze het land binnenkomen en die allicht niet het voor nemen koesteren, een jaar lang zonder be- lastingmerk te blijven rijden, een vrijgeleide, één dag geldig, tot de plaats van hun be stemming verschaffen. Dit zoxx niet meer zijn dan een eenvoudige verplichting, die de Staat jegens iederen burger heeft en ge tuigen van een ander karakter dan wan neer de Staat, geïncarneerd in een commies achter een boom, belust op het maken vaxx bekeuringen, zijn nolens volens wetsover treder-s geworden onderdanen opwacht. Maar wat vermag logica? Mijxx kinderen, 8 en 10 jaar oud, die voor het eex-st in hun levenmet het begrip „Staat" in aanraking kwamen, zijn in de christelijke exx maatschappelijke deugden, die hun krachtens de leerplichtwet worden bijgebracht nog niet voldoende gevorderd, om te beseffen, wat een .„Staat" eigenlijk is en welke definitie men van „vaderland" zou moeten geven. Daarmede is misschiexx hun vraag te verontschuldigen, of zij later ook achter een boom mochten gaan staan en den voorbijgangers geld afnemen. Dat is natuurlijk een zeer kinderlijke vraag, maar wat moet ik er op antwoorden? Ik verzuimde, het aan de ambtenaren te vragen, maar mis schiexx willen hun superieuren het antwoord geven, of hun aller superieur, de minister? C. SIPKES. DE STAAT DER NEDERLANDEN OP ZIJN BREEDST. Hooggeachte Redactie, Hetgeen mij dezer dagen aan de Neder landsche grens is overgekomen, is te ver makelijk, om het niet door middel van uw blad aan de vergetelheid te ontrukken. Met mijn familie, bestaande uit mijn vrouw en twe,e kinderen per fiets terugkeerend van een vacantietochtje, wex-d de vi-eugde aaxx het douanekantoor tusschen Elten en Bab- berich verstoord door de ontdekking van een der douane-ambtenaren, dat onze fiet sen niet waren voorzien van geldige belas- tingmerken. Wij hadden Nederland vóór 1 Augustus verlaten en waren derhalve niet in de gelegenheid geweest, de oude merken door nieuwe te vervangen. De beambte be duidde ons, dat -wij naar Babberich, op eenige kilometers afstand, moesten wandelen om ons daar van belasting-merken te voor zien; de Staat, die zoo kwistig Is met het geven van belastingvoorschriften, blijft dus in gebreke, zijn bewoners die voorschriften ■terstond bij het binnenkomen van het land te laten naleven! In den stroomenden regen togen wij op weg, zochten vergeefs beschutting onder een groepje boomen. Moet men in het algemeen een afstammeling in rechte lijn van Larftme Goedzak- zijn, om in een stortbui naast een fiets te blijven. Ioopen zelfs al is het. er dan een zonder belastingmerk, aan het staats burgerschap worden bovenmenschelijke eischen gesteld, wanneer men dan boven dien nog voor het sluitingsuur der banken ter stiiving van- de uitgeputte-reiskas 'te Afti- hem wil zijn. Dus besloten wij, op te stappen, in het vrij zekere vooruitzicht, door den ambtenaar achterhaald en bekeurd te zullen worden. Inderdaad werden wij te Babberich opgewacht door een commies, die zich achter een boom had opgesteld, nadat hij daar met een auto, die in dezelfde richting reed, was heengegaan en ons, teneinde, gelijk dat in de staatstaal blijkt te heeten, een „trans actie" aan te gaan, dat wil in gewone taal zeggen: te betalen,, uitnoodigde, mee terug te keeren naar het douanekantoor; werd aan de uitnoodiging geen gevolg gegeven, dan zouden onze fietsen in beslag worden ge nomen. Dus zeulden wij met den vertegexxwoordi- ger van den Staat een half uur naast onze fietsen terug naar het douanekantoor, waar de verdere bekeuringsformaliteiten in alle plechtigheid werden vervuld. De kans, voor het sluitingsuur der banken, Arnhem te be reiken, was verkeken, fietsen mochten wij niet, met den trein reizen kondexx wij niet, er was geen mogelijkheid nog denzelfden dag Laren te bereiken, doox-dat de Staat der- Nederlanden zijn burgers niet naar behooren in de gelegenheid stelt, zijn bepalingen na te leven, maar wel zijn sluipende vertegen woordigers op hen loslaat! Het mex-kwaardigst van het geval was echter, dat de commies, die oxxs bekeurd had,'nu plotseling in staat bleek, met ons mede te gaan tot Babberich, omdat wij an ders misschien opxxieuw bekeurd zouden wordenI Let wel. hij stelde dit voor na en xxiet vóór de bekeuring, alsof hij oxxs tot eiken prijs duidelijk wilde maken, dat de ambte naren opdracht hebben overtredingen te provoceex-en. Zijn geleide was echter niet noodig, daar zijix collegaons voorstelde, plaats te nemen op een vrachtauto, die ons naar Duiven, op 10 K.M. afstand van Ara- hem bracht. Weer haddexx wij toexx eenige uren xxaast oixze fietsen te wandelen, met het resultaat, dat wij in de Geldersche hoofd- Hoogachtend, Laren, N.-H. Gooyersgracht 21. EENIGE OPMERKINGEN OVER PLAATSELIJKE VERKEERS- KWESTIES. Haarlem, 15 Aug. 1931. M. de Redacteur, In uw blad van 14 deze'r trof Ik eexx stukje aan van H. J. K. inzake de autoped. Ik ben lxet grootexxdeels met den inzender eens, doch ik kan niet erkennen, dat er gewacht moet worden met het nemen van nxaatregelexx. Ixx- tegendeel men neme zoo spoedig mogelijk maatregelen tegen deze nieuwe epidemie. Immers, deze dingen zijn; a. een gevaar voor de voetgaxxgers als ze op de trottoirs toe gelaten blijven en b. een nog grooter gevaar voor het snelverkeer op den rijweg. Men spreekt wel van kindervriendsclxap exx kin dervreugde enz., maar men bedenke, dat dit voor goed is afgeloopen als het slachtoffer een been wordt afgereden of nog erger, als het ongeval den dood ten gèvolge heeft. Een voox-beeld? Zaterdagmorgen 11 uur, hoek Jordensstraat. Jongen met autoped komt uit de richting Hazepaterslaan exx wilde, zooals later bleek, de Jordensstraat inrijden. Wat gebeurde echter, de knaap had wel eens ge hoord van het aangeven van de richting exx liet dus het stuur met-de liixkex-hand los. De andere bleek echter niet sterk gexxoeg om het evenwicht van het voertuigje te bewa ren-en tot grooten schrik van ooggetuigen viel het kiixd pl.m. 5 M. voor een achterop- rijdende auto. De kranige chauffeur haalde voet- en handrem aan en het mocht hem gelukken zijn wagen tot stilstaxxd te brexx- gen, zoodat het met wat schrik nog goed afliep. Ik zou willen vragen; Is dit spelen met speelgoed of met het leven? Worden de ouders (kixidei-vrienden?) nooit wijzer? Geachte redactie, naast de vele volgens het bijschrift reeds bestaande voorstellen nog één van mij. De „autoped" Is eigenlijk een vreemd woord, de Hollandsche naam is „loopfiets". En waar deze voertuigen op dezelfde banden rijden als rijwielen zou ik willen voorstellen, dat ook deze voertuigen, voorzien moeten zijn van een belastingmerk a f 2,50. Dan kan men dit tevens beschouwen als tegemoetko ming voor het minder ontvangen bedrag ten gevolge van het gratis verstrekken van be lastin gmerken aan werkloozen. Hoe staat het verder met het rijden in straten met één- richtingverkeer met die dingen? Nu ik het éénrichtingverkecr aanhaal zou ik nog iets willen opmerken beti-effende de Frans Halsstraat. Ook ik, die dagelijks eenige malen die straat passeer ontmoet vaak voer tuigen, meer speciaal personexx die bij den aldaar op den hoek wonenden arts moeten zijn en bezoekers van het bijkantoor der posterijen. Dat iemand het bord niet ziet (helderrood met witte letter's, volgens het voorgeschx-even model) is gewoon niet aan te nemen. Heeft men zijn aandacht dan wel voldoende op den weg en de diverse verkeers- seinen geconcentreerd? Mocht men eventueel zoo'n bord niet waarnemen, niemand is vol maakt. maar als dat dezelfde hij of zij drie maal overkomen kan, dan is hij of zij een groote slaapkop eix niet anders. Zelfs nog er ger dan een ezel! Inderdaad, geachte redactie, zulke men- schen leeren het nooit en zijn een blijvend gevaar voor het verkeer. Ik constateer ge lukkig, dat de politie tegen hen, die geen borden (willen) zien. op de juiste wijze op treedt. Alleen meen ik, dat het drankje tegen de kwaal heel bitter is. Tenslotte nog een vraag: Zou het geen aanbeveling verdienen, tus schen de Saenredamstraat cn de bocht het bekende waarscliuwingssein te plaatsen? Ik bedoel het bord van de K.N.A.C.A.N.WH. „(S bocht) langzaam rijden". Op het bord met driehoek waarin S geplaatst, het z.g. nci-malisatiesein? Het is daar ter plaatse vooral bij vochtig weer zeer gevaarlijk. Een groepje jongens stond bij het hek van de kazerne. Een fik- sche regenbui was pas voorbij. Zoo in het voox-bijgaan zei een van de knapen: .Jongens gaan jullie mee. we gaan naar het slippen kijken!" Een attractie dus is dit daar al geworden! Dus spoedig een waarschuwingsbord s.v.p. EEN CHAUFFEUR. Voor den Kantonrechter. UIT DE ZITTING VAN WOENSDAG. Der Weg zurück. „Als door auto's bestuurd door nuchtere menschen. al zooveel ongelukken geschapen worden, hoeveel meer ongevallen maken chauffeur dan niet onder den invloed van stefken drank! En ik neem aan. dat u onder den invloed was, andex-s haalde u niet van die gekke dingen uit", zeide de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, en hij requï- reerde een boete van f 150 subs. 30 dagen hechtenis. De verdachte stond terecht ter zake dat hij op een Zaterdagnacht omstreeks vier uur in de Houtstraat rijdende, plotseling ter hoogte van het Proveniershuis, achteruit- was gaan rijden, zoodat een achter hem ko mende taxi om ongelukken te voorkomen het trottoir opgehobbeld was. Even later pro beerde hij de Gierstraat in te rijden van de verkeerde zijde, en ook nu had hij den weg terug van de Doelstraat af tot aan den vluchtheuvel bij de Baan toe in snelle vaart achteruitrijdende afgelegd. Een hem aldaar aanhoudenden agent had hij bijkans omver gereden, waarna hij via de Baan verdwenen was. Zoo stelde de ambtenaar zich de zaak voor. den geschetsten gang van zaken afleidende uit de getuigenverklaringen. De vrij zwijg zame verdachte protesteerde slechts zwakjes, met de woorden, dat hij nxaar éénmaal ach teruit gex-eden lxad. En verder, dat hij de geëischte straf te hoog vond. Doch de kantonrechter achtte een strenge straf noodzakelijk, en veroordeelde verdachte tot f 100 boete, subsidiair 20 dagen hechte nis. De nieuwe tramwagens nemen teveel ruimte in. Een belangrijke kwestie roerde de ambtenaar aaxx in het geval van den chauffeur, die uit de Anthoniestraat. komende, zich niet achter aan de file auto's geplaatst had toen er een tram van de brug nadex-de, doch zich er tus- schenin gewrongen, waardoor de treeplank van den voorsten tramwagen in kleine bot sing met de auto geraakt was. „Ik stond wel schuin tusschen twee wa gens in, nxaar was nog 90 c.M. van de rails verwijderd, wat opgemeten is", merkte ver dachte op. „De bestuurder dacht ook er langs te kunnen. Hij en ik keken beiden naar de ruimte en, hoewel we elkander niet kenden knikten we als vrienden mekaar gedag, alsof we zeggen wilden: ,,'t gaat best". Het ging echter niet, ondanks do 90 c.M. Wat den ambtenaar aanleiding gaf te zeg gen, dat de nieuwe tramwagens, waar in dit geval sprake van was, te groot gebouwd zijn. Als een auto, die 90 c.M. van de rails staat in botsing komt met een tramwagen, dan staat de auto niet op den weg van de tram, maar hindert de tram het verkeer op den openba ren rijweg. Hij vroeg derhalve, daar de schuld bij de tram ligt, vrijspraak. De Kantonrechter was het in dezen niet met den vervolger eens. Verdachte heeft zich wel degelijk aan een overtreding schuldig ge maakt, door zich niet bij de file aan te slui ten. Echter, de omstandigheden in aanmer king genomen verklaarde hij verdachte schul dig, doch legde geen straf op. Ordeverstoorder. Er zijn dingen die je niet doen mag. Een van die dingen is het verstoren van orde en rust. Een goede bekeixde van de Bever- wijksche politie op zijn strafregister staan huisvredebreuk, dronkenschap, ordeversto ring e.d. had op den Alkmaarschenweg 's nachts om een uur geschreeuwd en ge scholden. Als zijn vrouw, die hem aan den .arm vasthield, hem mee wilde trekken, schudde hij haar ruw van zich af. ..Vermoedelijk was hij dronken, zóó ging hij te keer", vertelde een vrouwelijke getiiige. Het geschreeuw dien nacht kwam "hem "op f 25 boete subsidair 10 dagen hechtenis te staan. Denk aan de St. Philibert! De „President Van Heel" is een boot, die in het seizoen pleziertochtjes langs de kust bij IJmuiden uit maakt. Het certificaat van deugdelijkheid geeft aan, dat 40 personen op zoo'n reisje meegenomen mogen worden. De schipper had er op een goeie keer echter 51 aan boord. ..Het kan best voorkomen, edelachtbare", zeide de man. op wiens borst een vijftal medailles prijkte, „dat in den drukken tijd meer personen aan boord zijn. Ze zijn zoo moeilijk te tellen als z? door elkaar loop. n en met kindei en op schoot zitten". Maar dat het verkeerd was, begreep hij cn hij bood zijn excuses daarvoor aan. Als getuige was meegekomen een adjunct- inspecteur bij de Scheepvaart, die het geval wei niet gezien had docix wegens het belang van deze zaak lxet zijne er over willen zeg gen. Als het zoo doorgaat, heeft men in Nederland ook kans op een ramp als Frank rijk getroffen heeft bij het vergaan van de St. Philibert. Hij gelooft echter (ook uit navraag is hem dat gebleken) dat de schip per, zonder erop te letten, teveel persoixen aan boord heeft genonxeix. Ook de ambtenaar en de kantonrechter zien het zoo. En daarom komt de schipper er, met 10 gulden of 10 dagen af. Hij belooft het nooit weer te doen. „Als ik 39 man aan boord heb. en er wil een nxaix xxxet zijn vrouw bijkomen, dan neem ik ze niet. edelachtbare! Dan vertrek ik nxct 39 man!" Met welke belofte hij kon gaan. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 21 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. 6.45—12.— VARA. 12.- - AVRO. 4.-8 VARA. 8.—11.— VPRO. 11.—12.— VARA. 6.45 Gymnastiek. 7.30 Gymnastiek. 8.01 Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding. 10.15 Voordracht door nxej. Hetty Beck. 10.30 Voor de zieken. Zang. piano cix voordracht. 11.30 Granxofoonplaten. 12.Tijdsein. Coixcert door Omroeporkest afgewisseld door gramo foonplaten. 2.J. Vrlends: Het probleem van onze laatste rustplaats 2.30 Concert AVRO-kwariet afgewisseld door granxofoon platen. 4.01 Orgelspel door F. Uyttenboogaard 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.15 Con cert. Ensemble u. h. VARA-Orkest, afgewis seld door gramofoonmuziek. 6.45 Actueel al lerlei u. d. Arbeidersbeweging. 7.Vervolg concert. 8.01 Ds. F. W. Drijver: Religleuso Volksgebruiken. 8.30 Concert. Greta do Knegt- ter Haar zang. Rie Beute piano. 9.Dr. J. Rh. Backx: Amerika. I. Een reis door de Vereen. Staten. 9.30 Vervolg concert. 10.Pfc.eber. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert. 11. Gr amofooixpla ten HUIZEN 298 M. Uitsluitend NCRV.-Uitzendfng. 8.Schriftlezing. 8.15 Concert. 10.30 Zieken dienst. 11.— Granxofooixplaten. 12.— Politic- berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Con cert. Viool, cello, klarinet en piano. 2.Gra nxofoonplaten. 3.Concert. Sopraan, fluit, cello exx piano. 4.30 Gr amofooixpla ten. 4.30 Grtunofoonplatexx. 5.Gramofoonplaten5.30 Concert door den organist B. de Bruin, 6.30 Radio-dokter. 7.A. J. Herwig: Vroege bloembollen voor de kamer. 7.30 Politieberich ten. 7.45 Granxofoonplaten. 8.Concert door Strijkorkest. 9.S. M. v. d. Gaüiëix: Bosch vogels. 10.45 Gramofoonplaten. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Pianospel door Vera Towsey en Alan Wood. 12.50 Orgelcon cert door L, H. Warner. J. Collett tenor, 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Bericih- ten. 7.Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.50 „The House Fairy", hoorspel vaix L. Hou.s- nxaix. 8.20 Concert. Orkest, Frédéric Lanxond piano. 10.Berichten, 10.15 Berichten. 1.20 Lezing. 10.35 Orkestconcén. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. cn 338.2 JVL 508.5 M.r 5.20 Concert. Orkest en viool. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonplatexx. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M.: 3.20 Concert. Orkest en viool. 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Concert. Strijkkwartet. 9.20 Orkestconcert en zang. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 8,05 Granxofooixplaten. 12.50 Gramofoonpla ten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoon platen. 3.20 Radio-Tooneel. 9.05 Radio- Toneel 9.50 Kamermuziek en zang. KALUNDBORG 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en piano. 8.30 Orkestconcert. 10.15 Orkestconcert 11.10 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7,25 Gramofoonplaten. 11.Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonplaten. 1.25 Concert.. Orkest en tenor. 5.20 Concert. Viool exx bariton. 8.20 Gramofoonplaten. 9,20 ..Klavier", hoorspel vaix F. Warschauer en Gertrud Vexnneer. 10.35 Dansmuziek. Den volgenden morgen lager Kikker Karei en Tuimeltjc zoo vast te slapen, dat ze niet eens hoorden, hoe hard er op de deur werd geklopt. De huishoudster deed stilletjes de deur open en daar zag zc dc twee bengels nog rustig slapend liggen. „Die zal ik er zeker wel eens uithalen," lachte ze en enkele minuten later kwam ze terug met een groote gieter vol water. O, zoo iets had Tuiwieltic nog nooit beleefd In een sprong was hij uit zijn bed cn Kikker Karei zei nog slapend: „Kom maar Tuimcltje, we zullen zien, dat wij,iets te eten krijgen." „Laten we eens pannckocken gaan bakken," stelde Tuimcltje vcor, „daar ben ik gek op." „Goed," zei Karei, „we zullen naar den opperkok gaan." En nadat zc zich gcwasschen hadden, gingen ze naar de keuken. „Heer kok,'" zei Karei, „mogen wc misschien zelf wat pannckocken bakken?" „Als je niet te veel rommel maakt, heb ik er niets tegen." zei dc dikke kok cn hij keek Tuimcltje cn Karei vriendelijk aan. „Hihi. wat een gek kookhoek hangt hier," zei .Tuimcltje. „Ik ben blij, dat ik geen ooievaar ben." Tunneltje cn Karei zochten al dc kockepannen bij elkaar, die er maar tc vinden waren. Ze riepen er neg enkele andere kik kertjes bij en toen begon het lieve leventje. Drie kikkers zaten meel aan te maken. Tuimcltje deed olie in dc pan cn twee anderen lieten voorzichtig het meel er bij loopen. Och, wat hak ten die pannckocken lekker. N'u moesten ze omgekeerd worden cn Tuimcltje had een prachtig voorstel

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7