Weestniet bans BUITENLAND. Engeland's nood en de 10 pCt. invoerrecht. Uw gezicht met zeep te wasschen De economische toestand in West-Duitschland DE HEVIGE WERKLOOSHEID. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 21 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD Welke bezuinigingsmethode zal gevolgd worden. Met zekerheid kan niets voorspeld worden. Sterk verdeelde meeningen HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In vorige overzichten hebben wij uiteen gezet met welke' moeilijkheden de Engelsche arbeidersregeering te kampen heeft, na zij zich gedwongen door den financieelen nood toestand, genoopt ziet onmiddellijk ingrij pende bezuinigingsmaatregelen te treffen. Wij hebben verteld dat de regeering thans over twee bezuinigingsrapporten beschikt, die waarschijnlijk beide mank gaan aan het euvel, dat zij de te verzwaren lasten niet naar evenredigheid verdoelen over die lagen van de bevolking, die de meeste draagkracht hebben. De regeering wordt door twee polen aan getrokken en afgestooten, de eigen partij zou niet mee kunnen gaan met maatregelen die vooral de kleine luyden dupeeren en de op positie dient de bezittende klasse en vooral de groote industrie, te beschermen tegen zwaarder drukkende belastingen Het zoeken van den middenweg is wel een uiterst moei lijke taak! Tot groote schrik van de buitenlandsche pers drong boven de geruchten die uit het werkkamp van zwoegende ministers en com missieleden en afgevaardigden van partij en oppositie uitstegen, het onheilspellende be richt uit, dat de regeering het lek zou willen dichten door middel van een invoerrecht op buitenlandsche goederen, van 10 pet. Wij maakten er gisteren onder de rubriek Bui- tenlandsch Overzicht al melding van. Nu is het wel zaak, zeer voorzichtig te zijn met alle wilde voorspellingen en sensatio- neele „men zegt'sDe Daily Herald, het aan de arbeidersregeering nauw verwant blad, heeft toegegeven, dat alle publicaties over de besprekingen in het regeeringsge- bouw voorbarig zijn. Verder zegt het blad, dat er op de gisteren gehouden zitting nog geen besluit is genomen nopens het heffen van 10 pet. invoerrechten op buitenlandsche industrie-producten en levensmidden, en dat de bespreking van deze maatregelen vooxioo- pig is verdaagd. Volgens andere gegevens zou de regeering de volgende voorstellen aan de oppositiepar tijen hebben voorgelegd: 1. Geen vermindering van de uitkeeringen der werkloosheidsverzekering, doch zoo mo gelijk een verhooging der contributies. 2. Voorstellen ten einde de financiën van de werkloozenverzekering op een gezondere basis te brengen, eventueel door grootere be roepsklassen in de verplichte verzekering te trekken. 3. Salarisvermindering van de ministers, rechters, zekere ambtenaxenklassen, leeraren en politie. 4. Een bijzondere belasting voor zekere staats- en industriepapieren, die een vaste rente geven. 5. Bezuinigingen bij bestuursonderdeelen. Bij dit alles dient men echter steeds in aanmerking te nemen, dat er in den boezem van het kabinet geen eensgezindheid bestaat. Snowden schijnt niets van hooge're invoer rechten te willen weten, maar de andere mi nisters schijnen hun tegenstand stuk voor stuk tegen dit plan te hebben laten varen, omdat zij anders genoodzaakt zouden zijn, maatregelen te nemen die de arbeiderspartij als verraad aan de arbeidersklasse zou be schouwen. De regeering is dus aan alle kanten gebon den. Zij moet vergaderen met de commissie die tusschen de Lagerhuisfractie der Labour- partij en de arbeiderspartij staat en met den Generalen Raad van het Vakvereenigings- congres. Zij moet haar voorstellen aan de Liberale en Conservatieve oppositie voorleg genen heeft in eigen kring nog geen overeenstemming gevondeninderdaad een allerlastigste positie. Dat het thans moei lijk voorspellen is, behoeft geen betoog. Wat met zekerheid gezegd kan worden is voor- loopig slechts dit: De liberale partij zal van de 10 pet. invoer recht niets willen weten, MacDonald heeft bij de eerste vergadering met de leiders der oppositie dit punt niet ter sprake gebracht; de conservatieven achten beperking op de uitgaven dringender dan invoering van een fiscaal tarief; het bestuur van de Labour- partij heeft verklaard dat het de regeering de vrije hand zal laten; de Generale Raad van het Vakvereenigingscongres heeft het definitief bepalen van zijn houding echter uitgesteld. Dat het nog lang niet zeker is, dat er van een invoerrecht van 10 pet. iets komen zal, blijkt uit het bovenstaande duidelijk. L. A. Engeland, De Londensche Effectenbeurs op Zaterdag geopend. LONDEN, 20 Augustus V.D.) Voor 't eerst sedert haar bestaan zal de Londensche Ef fectenbeurs met ingang van 19 September a.s. voortaan des Zaterdags geopend zijn. Burma ter Ronde Tafel conferentie. LONDEN, 20 Augustus (V. D.) Het depar- tement voor Indië maakt bekend, dat de re geering besloten heeft Burma uit te noodi- gen deel te nemen aan de Ronde Tafelcon ferentie en uitnoodigingen te zenden aan vertegenwoordigers der belangen in Burma om een samenkomst te hebben met verte genwoordigers van de regeering en van de andere parlementspartijen, ten einde een zoo groot mogelijke mate van overeenstemming te bereiken inzake de toekomstige constitu tie van Burma en de betrekkingen van Bur ma met Indië. De Burma-subcommissie van de Indische Ronde Tafel Conferentie deed in Januari jl. aanbevelingen ten gunste van afscheiding van Burma. Gemève. Salarisverlaging bij het Volkenbondssecretariaat? GENèVE, 20 Augustus (V. D.) De Zwitser- sche Regeering heeft een voorstel ingediend voor de in September a.s. te houden Vol kenbondsbijeenkomst, inzake de kwestie van de salai'isregeling van de ambtenaren van het Volkenbondssecretariaat. Het Zwitsersche voorstel keert zich tegen het opvallend verschil in salaris tusschen de hoogere ambtenaren en het lagere techni sche personeel. De Secretaris-generaal ont vangt jaarlijks, inclusief representatie kosten, een bedrag van 170.000 goudfrancs, de plaatsvervangende secretaris-generaal 100.000 goudfrancs en de drie onder-alge meensecretarissen ieder 80.000 goud-francs. De salarissen van de afdeelingsdirecteuren liggen tusschen 50 en 60.000 goudfrancs, die van de hoogere ambtenaren tusschen 25 en 30.000 goudfrancs. Daartegenover staat, dat de andere ambtenaren, meerendeels Zwitsers naar verhouding slecht worden betaald. De Zwitsersche regeering verzoekt nu voor de toekomst de salarisregëling van het minde re personeel in overeenstemming te brengen met het naar verhouding zeer hooge salaris niveau der hoogere ambtenaren. Frankrijk. Poncet's benoeming tot ambas sadeur te Berlijn. PARIJS, 20 Augustus (V. D.) Het Fransche kabinet kwam onder voorzitterschap van president Doumer in het Elysée bijeen. Bri- and nam aan deze vergaderingen niet deel. Laval legde den president een wetsontwerp ter goedkeuring voor waarbij de huidige onderstaatssecretaris in het Ministerie voor economische zaken Francois Ponset wordt benoemd tot Fransch ambassadeur te Ber lijn, terwijl de aftredende ambassadeur De Margerie onder dankzegging van zijn functie wordt ontheven. Als merkwaardigheid wordt opgemerkt, dat over de Berlijnsche reis van de Fransche Ministers blijkbaar in het geheel niet ge sproken is. Waarschijnlijk was minister pre sident Laval van meening dat zulks thans geen zin had nu Briand afwezig was. DmtscMand. Dr. Goebbels vrijgesproken. BERLIJN. 20 Augustus (V. D.) De Natio- naal-socialistische Rijksdagafgevaardigde Dr. Goebbels, die zich heden te verantwoorden had wegens een beleedigend artikel in de „Angriff" en wegens schending van het Uni formverbod en aanvankelijk hiervoor was veroordeeld tot 200 Mark boete, is thans door de vacantie strafkamer vrijgesproken, voor het tweede delict, terwijl voor het eerste delict de boete van 1000 Mark, waartoe hij aanvankelijk veroordeeld was, werd vermin derd tot 500 Mark. Zuïd-Aimerika, Hevige strijd op Cuba. LONDEN, 20 Augustus. (V. D.) Volgens be richten uit Havana inzake bijzonderheden over de hevige gevechten tusschen de regee- ringstroepen en de opstandelingen om de stad Gibara, zouden de verliezen aan beide zijden ongeveer 600 dooden bedragen. 200 opstandelingen, die in een tunnel gevlucht waren, zijn na heftigen tegenstand gevan gen genomen. Naar verder gemeld wordt, hee'ft de Cu- baansche kanonneerboot „Patria" de door opstandelingen bezette gendarmeriekazerne te Gibara beschoten. In Cubaansche regeeringskringen wordt het bericht volgens hetwelk de president af gesneden zou zijn van de hoofdstad Havana onjuist genoemd. De luchtstrijdkrachten van de regeering schijnen geen geluk gehad te hebben. Van zes vliegtuigen, die opgestegeh waren om de insurgenten te bestrijden, is geen enkel te ruggekeerd. Wel werd één vliegtuig verplet terd teruggevonden. ILLjarije Incident. SOFIA, 20 Augustus. (V.D.) Heden morgen werd door den Koning het nieuwe parlement geopend. Ook in het Parlement werd de Koning stormachtig toegejuicht. Toen de Koning de zaal binnentrad, trachtten de 32 afgevaar digden van de Communistische Partij een tegendemonstratie op touw te zetten, waar bij zij schreeuwden: „Weg met de fascisti sche regeering, leve Sovjet-Rusland". Deze demonstratie werd door den bijval van alle andere partijen overstemd. Demonstratief verlieten" de Communisten daarop de zit tingzaal. In de Troonrede, die hierna werd voorgele zen, wordt melding gemaakt van de ernstige economische moeilijkheden en den slechten financieelen toestand, die door krachtige ondersteuning van den landbouw bestreden zal moeten worden, terwijl de begrooting in eveuwicht dient te worden gehouden door spaarzaamheid en beperking der uitgaven. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cts. per rejtel. zoolang U de samenstelling van Uw toiletzeep kent. Jarenlang hebben vrouwen geaarzeld haar gelaatshuid met zeep te wasschen; zij vreesden daardoor irritatie op te wekken, en haar teint te bederven. Ongegrond was deze angst niet, omdat sommige zecp- soorten schadelijke bestanddeelen bevatten, die een zachte, soepele huid ruw maken, de poriën verstoppen, en vaak aanleiding zijn tot dat onaangename euvel: vetpuistjes. Nu echter Palmolïve zeep overal verkrijg- baar is, weet elke vrouw die prijs stelt op het behoud van cent een jeugdig uiterlijk, dat de olijf- en palm! per stuk. oliën (waaruit deze zeep is samengesteld), niet anders dan een verzachtenden, versterkenden invloed op het huidweefsel kunnen hebben. Palmolïve zeep bevat uitsluitend cosmetische oliën - geen dierlijke vetten of schadelijke kleurstoffen; ook worden sterk geurende parfums te eenenmale geweerd. Dezeep is zachtgroen van kleur: de natuurlijke tint der ver-« Hotel Negresco, Nice, werkte oliën. Dit is de beste garantie op absolute zuiverheid. (JLG|D XStcub <S (3orn^o£2<>6co-n/ Hongarije. Bethlen doet niet meer mee, BOEDAPEST, 20 Augustus (VD.) He denmiddag brachten tien leden van het par lement en twee leden van den Senaat na mens de regeeringspartijen een bezoek aan ministerpresident Graaf Bethlen met de bedoeling te trachten het besluit van den minister-president om af te treden in dien zin te wijzigen, dat hij ten minste minister van Buitenlandsche Zaken in het nieuwe ka binet zou blijven. Graaf Bethlen verklaarde daarentegen, dat hij een kabinet van graaf Julius Karolyi gaarne zou steunen, doch dat het hem onmogelijk was een ministerspost te aanvaarden, daar de positie van het ka binet Karolyi veel gemakkelijker zou zijn, wanneer hij buiten het kabinet bleef. Rusland. Tekst van non-agressiepact naar Rusland?, MOSKOU, 20 Aug. (V.D.) Over de seruc.h- ten inzake het tot stand komen van een non- agressieverdrag tusschen Frankrijk en Sovjet- Rusland wordt van welingelichte zijde ver nomen, dat de tekst van het pact tegen het einde van de vorige week door den Sovjet ambassadeur te Parijs, Dogalewski, naar Moskou is verzonden. "Volgens mededeelingen van Russische zijde bevat het pact geen enkel punt dat betrekking heeft op Polen en ook geen garanties voor de Westelijke gren zen van Polen. Litwinof heeft den Duitschen ambassadeur te Moskou op de hoogte gesteld van de onderhandelingen te Parijs, doch om trent den definitieven datum, waarop onder- teekening van het pact te verwachten zou zijn, is nog niets bekend, aangezien men zich te officïe*i°r plaatse in diep stilzwijgen hult. Berlijn op de hoogte. BERLIJN, 20 Aug, (V.D.) Naar aanleiding van de verschillende berichten inzake de Fransch-Russische onderhandelingen over een non-agressie verdrag tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland, wordt van welingelichte zijde medegedeeld, dat de Rijksregeering te Berlijn reeds van het begin der ondex-handelingen af op de hoogte is gehouden. Hoewel het ver drag nog niet definitief is afgesloten wordt te Berlijn verzekerd, dat het noch naar den geest, noch naar den letter bepalingen bevat, die in strijd zijn met de bestaande verdragen van Duitschland. Spanje, Nieuwe alarmeerende berichten. MADRID, 20 Aug. (V.D.) Tengevolge van een nieuwe sabotagedaad in het hoofdtele foonkantoor was Barcelona in den afgeloo- pen nacht geheel van de buitenwerid afge sneden. Aangezien men een aanslag op het postkantoor vreesde, was de geheele politie gealarmeerd. De regeering heeft eeri nieuwe decreet aai>- gekondigd, waarbij het dragen van wapens wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. door Dr. I. H. J. VOS, Lid der Tweede Kamer. Hoe Frankfurt geteisterd wordt. Boven 40 jaar bankbedienden onbruikbaar. in. De werkloosheid in de groote centra is om vangrijker en vaxx ernstiger aard dan ik mij had voorgesteld Ik dacht dat van de onge veer vier millioen arbeiders en ambtenaren, die zonder werk zijn een overgroot gedeelte in bepaalde streken zou voorkomen, terwijl mij daarentegen gebleken is, dat men met een verschijnsel van algemeenen aard te doen heeft, dat verschillende gebieden na genoeg gelijkelijk treft. Of men komt in We- sel, in Duisburg, Dusseldorf, Keulen of Frank furt a. M., men krijgt overal denzelfden in druk. Men moet zich even indenken in den feitelijken toestand, om zich een voorstelling te maken van de gevolgen dezer zeldzaam indrukwekkende crisisperiode. Ik gaf in mijh vorigen brief cijfers over Dusseldorf. waar in de laatste weken op een bevolking van 470.000 inwoners niet minder dan pl.m. 50.000 werkloozen voorkwamen. Ik spaar u de cijfers van Keulen en andere ste den en memoreer ze alleen nog van Frank furt a. M., het belangrijke industrie- en han delscentrum, omdat ik uit de hieraan gewij de beschouwingen bepaalde conclusies wenschte te verbinden. Welnu, in deze energieke stad kwamen op 31 Juli 1930 ongeveer 41.000 werkloozen voor, waarvan ruim 29.000 mannen en ruim 11.000 vrouwen. Thans zijn deze cijfers respectieve lijk pl.m. 56.000, pl.m. 41.000 mannen en pl.m. 15000 vrouwen. En dat geldt dan alleen voor Groot-Frankfurt met een bevolking van on geveer 570.000 zielen. Uit de economische geschiedenis herinne ren wij ons, dat in het begin der 19e eeuw nagenoeg de helft der Amsterdamsche bevol king nooddruftig was. Men moet tot dezen tijd teruggaan, wil men een vergelijking ma ken met dexx tegenwoordigexi toestand in de groote stedelijke industrie-centra. Ik heb met opzet Frankfurt a. M. xiog eens uitgekozen, omdat deze stad het middelpunt is vaxx een grooteren kring van industrieele activiteit, waarin ook Höchst de „Bayer"- stad en nog 160 z.g. Ortschaften liggen. Men heeft hier dus te doen met een uitge breid plattelandsgebied, dat tot vergelijkin gen in staat stelt. Vele economen immers be weren ,dat de levensstandaard een belangrij ke rol speelt met betrekking tot de weskloos- heid en ik mocht dus deze gelegenheid niet laten voorbijgaan. Allereerst eenige cijfers. Ik gaf ze boven reeds voor Groot-Frankfurt. Voor het „dis trict" gelden de volgende cijfers: werkloos op 12 Augustus 1931 waren 71.445 arbeiders, waarvan 54676 mannen en 16.764 vrouwen. Wanneer men met percentages werkt, moet men vaststellen, dat ongeveer 75 pet. van de niet-werkenden in Groot-Frankfurt woont, terwijl het platteland slechts 25 pet. bij draagt aan de werkloosheid. Weliswaar gaat ook het niet-stedelijk gedeelte er niet op voox*uit en neemt het euvel ook daar scher pere vormen aan, maar in het algemeen is men er op het land nog belangrijk beter aaxx toe. Ik meent zelfs, dat de cijfers voor de stad nog ietwat geflatteerd zijn, omdat daar in de geweldige complexen van de Bayer-fa- brieken te Höchst zijn verdisconteerd, die door een annexatie sinds eenige jaren tot de stad behoort. Ofschoon de cijfers niet vol ledig zijn te verkrijgen, mag men gerust aan nemen, dat de geneesmiddelenfabricage niet in het gedrang is gekomen door de malaise. Het aantal arbeiders in de chemische in dustrie, dat tot het vaste personeel behoort, is uitermate klein; ik heb bovendien reden om te veronderstellen, dat de quantiteit der losse werklooze arbeiders in deze branche, dat onder de 5869 ingeschreven daglooners schuil gaat, ook niet van beteekenis is. Hier biedt de statistiek eexx eigenaardige moeilijkheid :de I. G. Farben toch nemen een ontslagen arbeider nooit meer terug, yer- INGEZONDEN MEDEDEF.LDï GEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- moedelijk uit vrees, dat naderhand fabrieks geheimen zullen worden verklapt. Ook hier evenals in Dusseldorf is de werkloosheid algemeen. Niettemin vindt men voor verschillende beroepen cijfers, die van elkander afwijken. De metaalindustrie hee'ft ook hier het twijfelachtig voorrecht, boven aan te prijken met niet xninder dan 12.777 werkzoekenden in het geheele district. En dat geeft wel in het bijzonder te denken, waxnxeer men zich realiseert, welke een be scherming de machine- en metaalindustrie bij onze oostelijke burexx geniet. I-ïler is toch blijkbaar een ixniverseele oorzaak in het spel, want allerwege neemt, men in dezen tak van bedrijf een ontzaglijke' malaise waai-, ook onze nijveren kunnen daarvan meespreken. De groep der transportarbeiders waar toe ook die in de haven behooren levert een aantal werkloozen van 5348. de bouwnij verheid, die reeds jaren in de knel zit, kent er 5176. Het kleine bedrijf kan ook al niet op flo rissante .dagen bogen; niet minder dan ruim 5200 menschen (2200 mannen en 3000 vrou wen) vragen daar om arbeid. Zelfs de voe dingsmiddelenbranche zit in het gedrang en levert- de duidelijkste bewijzen van een sterk verminderend verbruik; hier treft men bijna 1600 werkzoekenden aan. Hoe zou het ook anders kunnen? Een massale depressie als de huidige laat geen bevolkingsgroep onaan getast en moet ondanks den ruimen over heidssteun op den duur tot inzinking lei den. Naar mijn meening moet de volkskracht onder zulk een geweldigen druk lijden en moeten de ovex-heidscolleges een open oog hebben voor het feit, dat deze periode een merkbare schade van blijvenden aard in vele kringen zal nalaten. Dat er een terugslag is op het heele econo mische leven, blijkt uit de werkloosheidscij fers der huiselijke diensttakken en der koop mansbedrijven. Onder het huispersoneel be- dx-aagt dat cijfer niet minder dan 3466, wel een bewijs, dat er in vele huisgezinnen ste vig moet worden bezuinigd. Het koopmansbedrijf hee'ft een halve ver woesting doorgemaakt. Er loopen niet min der dan 5173 mannelijke werkzoekenden rond, in hoofdzaak boekhouders en reizigers. Telt men daar pl.m. 6000 vrouwelijke arbeids krachten bij, dan staat men voor een vrijwel wanhopig beeld. Tal van vrij groote zaken hebben het moeten opgeven en ook de klein tjes gaat het niet naar den vleeze, ook zij zitten fn den hoek waar dc slagen vallen. Gelukkig wordt het verschijnsel hier ietwat getemperd door het feit, dat de bouw van winkelhuizen in de laatste jaren achterwege is gebèeven, maar het is voor den kleinen middenstand niettemin al erg genoeg. Op mijn reis heeft mij in hooge mate de vraag geïnteresseex-d. welken invloed de fi- nancieele crisis wel op de banken zou heb ben Vooral in dit opzicht had Frankfurt meer beteekenis dan de andere groote steden. De uitkomst is verrassend. Wanneer men in de bankgebouwen komt, treft de leegte onmiddellijk. Men kan er, po pulair uitgedrukt, wel met een kanon door heen schieten, zonder cliënten te treffen. De noodverordeningen schijnen het achteruit gegane bedrijf nog eens een extra duw naar beneden gegeven te hebben. In de werkloo zen-statistiek evenwel vindt men daarvan schier niets terug. Ook het Rijksorgaan voor de Ai-beidsbeurze'n over Juli van dit jaar con stateert dit merkwaardige feit. De verkla ring? De banken werken al reeds sinds eeni ge jaTen met een minimum van pex-soneel, doordat zij met hun Amerikaanschc machi nes een groot deel van hun menschen heb ben weggerationaliseerd. Wat er nog is, is weinig en veelal jong. Boven de 40 jaar reeds is men onbruikbaar. Een der banken vroeg kort geleden het is geen mop een kracht met veeljarige ervaring, niet boven de 25 jaar! Een speciaal onderzoek heb ik ingesteld met het oog op de toekomst. Hoe zijn de perspectieven? Welnu, zij zijn somber en troosteloos! Tal van bedrijven, die ooge'n- schijnlijk sterk stonden, moeten binnenkort tot ontslag van arbeiders overgaan. Hieron der bevinden zich machinefabrieken, cera- mische bedrijven, ijzergieterijen, automobiel fabrieken, motoren fabrieken en leerlooie rijen. Datzelfde geldt trouwens, mutatis mu tandis, voor de andere steden, die ik heb be zocht, Alleen schijnt het mij toe, dat de toe stand in deze prachtige stad den laatsten tijd met een ietwat pessimistischer oog moet worden bezien. Terwijl toch in het heele Rijk in de maand Juli het aantal werkloozen met niet meer dan 20.000 steeg telde Frankfurt daarvan, 3000. Maar dat zijn maar gx-adueele verschillen; voor mij staat het vast dat het einde van den lijdensweg helaas nog lang niet is bereikt! Dr. I. H. J.VOS. Frankfurt, a. M., 16 Augustus 1931. AGENDA VRIJDAG 21 AUGUSTUS Schouwbux-g Jansweg: „Hoepla! Kokkie". 8.15 uur. Palace: „De amateur-regisseuiV Tooneel: Selbo, English Juggler. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Een avontuur aan de Rio Grande." Tooneel: George en Charlis, komi sche, vroolijke Ikariërs. 2-30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Försterchristl". 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Voorstelling circus Gleich in het Sportpark. 8 uur. ZATERDAG 22 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: „Hoepla! Kokkie." 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middag en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan de'--. toegang vrij. Heemstede: Voorstelling Circus Gleich in het Sportpark. 8 uur. V e 1 s e n: Tuinfeest op Velserend van dé Ned. Reisvereeniging. 8.15 uur. APOTIIEEKDIENSTEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15, teL 10539. Fa. C. G. Loomeyer en Zn-, Zijlweg 34, tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5