ONDERSCHEIDINGEN. STEUNT! ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAC 3 SEPTEMBER 1931 ZAKELWKE BELASTING. OPBRENGST OVER 1931 117.226.30? B. en W. meden den raad ter vaststelling aan het primitieve kohier van de zakelijke be lasting op het bedrijf dezer gemeente, belas ting jaar 1931, met een opbrengst van J 117.226,32. SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTERKWARTIER". EEN NIEUW CLUBGEBOUW. In de raadsvergadering van 8 Augustus 1928 is besloten aan de Speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" om niet in eigendom af te staan het gebouw van de voormalige hulp- school aan de Papentorenvest, o.m. onder de voorwaarde dat die vereeniging het ge bouw sloopt en het daarna eventueel in ge- wijzigden vorm opbouwt als clubgebouw op het speelterrein aan de Zomervaart. Met het oog op de aan die verplaatsing verbon den kosten, welke met inbegrip van de aan te schaffen inventaris op f 6.000 worden ge raamd, heeft de vereeniging tot op heden niet kunnen voldoen aan de vorenomschre- ven voorwaarde. De vereeniging heeft aan B. en W. thans medegedeeld de beschikking te hebben over de helft van de geraamde kos ten, en tevens verzocht, om het ontbrekende bedrag ad 3.000 uit de gemeentekas rente loos ter leen te mogen ontvangen. Met het alsdan verkregen bedrag van 6.000, ver hoogd met de opbrengst van den verkoop van de afbraak van den opstal aan de Papen torenvest, kan dc vereeniging een geheel nieuw gebouw op het speelterrein verkrijgen, waai-van dan de verdeeling kan geschieden geheel overeenkomstig het verlangen van de vereeniging. Het ter leen te ontvangen bedrag zal worden terugbetaald in acht jaren, t.w. gedurende 4 jaren een bedrag van 300 en daarna gedurende 4 jaren een bedrag van 450. Gezien het doel waarvoor het bedrag wordt gevraagd en mede gelet op het feit dat de ver eeniging zelf een bedrag van 3000 bij elkaar heeft gebracht, meenen B. en W. ?n raad m overweging te kunnen geven aan het verzoek van het „Oosterkwartier" te voldoen. LICHAMELIJKE OEFENING. Voordracht ter benoeming van een vak onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs te Haarlem. Ie. W. Marsman, te Eindhoven. 2e P. Rijs wijk, te Hoorn en 3e J. J. Bolland, te Haar lem. VOOR DE DR. A. KUYPERSCHOOL. Het bestuur der Vereeniging „Groen van Prlnsterer" te Haarlem verzoekt om de be- noodigde gelden uit de gemeentekas te mo gen ontvangen voor het aanbrengen van een lambrizeering in de spreekkamer der Dr. A. Kuyperschool aan de Rozenhagenstraat 15, alhier en in verband daarmede het doen kleuren der muren en het plafond, teneinde deze kamer geschikt te maken voor kamer van het Hoofd. De kosten zullen, volgens raming, bedra gen f 160. Bij Koninklijk besluit van 11 Juni 1931, is beslist, dat deze werkzaamheden kunnen worden beschouwd als „verandering van in richting van het schoolgebouw", waarvoor de gelden, ingevolge art. 72 der Lageronderwijs- wet 1920, uit de gemeentekas moeten worden verstrekt. Mitsdien stellen B. en W. den raad voor, de gevraagde medewerking te verleenen. VERKOOP VAN EEN HUIS. B. en W. hebben van Tj. Wijn ja, een bod ontvangen voor het perceel aan de Westkolk no. 44 te voormalig Spaarndam, waarbij een koopsom van f 4700 wordt geboden. Het komt B. en W. voor. dat het aanvaarden van dit aanbod in het belang der gemeente is. LAGER ONDERWIJS. Voordracht ter benoeming van een onder wijzer aan de Van Zeggelenschool (School no. 41) aan de Allard Piersonstraat 25: 1. A. Koppenol, onderwijzer te Wormer- veer, 2. J. de Snayer, onderwijzer te Aalsmeer en 3. B. W. E. Veurman, onderwijzer te Haar lem. SCHOOL AAN DE ZOMERVAART. Het bestuur van de Vereeniging „Groen van Prinsterer" voor lager en meer uitge breid lager onderwijs op Gereform. grondslag heeft besloten tot verbouw van de bijzon dere lagere school aan de Zomervaart no. 170 (t. w. het maken van een draad- en gaas afscheiding en het aanbrengen van hekken). De kosten van deze werken worden ge raamd op f 920. B. en W. stellen den raad voor de gevraag de medewerking te verleenen. MIDDELBAAR ONDERWIJS. B. en W. stellen voor te besluiten tot over plaatsing van den heer Dr. W. G. L. Wie- ringa als leeïaar van de H.B.S. A 5-jarigen cursus (HH.S. en HJ3.S. 3 j. c. met aparte handelseindklasse) naar de H.B.S. B 5 j. c. en over te gaan tot benoeming van den heer L. D. J. Reeser, aan de H.B.S. B 5 j. c., voor den cursus 19311932, tot leeraar in de ge schiedenis. MONTESSORISCHOOL. B. en W. stellen den raad voor te benoe men tot onderwijzeres aan de school voor gewoon L. O. met Montessori-leermethode aan de Bakkerstraat alhier: mej. H. J. Ger- tenbach, te Heemstede. MIDDELBAAR ONDERWIJS. B. en W. van Haarlem stellen den raad voor te benoemen tot tijdelijk leeraar in de scheikunde, voor den cursus 19311932. aan het Gemeentelijk Lyceum den heer Ir. J. H. van der Have, wonende alhier. KONINGINNEDAG IN „DE VIJFHOEK". Het feest in de „Vijfhoek" is schitterend geslaagd. Om 2 uur begonnen de kinderspe len. Het was een lust om te zien hoe ieder kind zijn best deed. om voor een prijs in aanmerking te komen. Om 8 uur was de prijsuitreiking, daarna is er tot 12 uur gedanst, zoodat er in deze buurt een gezellige drukte was. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in Augustus 7703 waarvan 3778 aan de Krantenkamer en 1299 aan de algemeene leerszaal. Uitgeleend werden 6675 boeken. Filiaal Haarlem-Noord. Aantal bezoeken in Augustus 1564, waarvan 453 aan de leeszaal. Uitgeleend werd 1430 boeken. ONTSPANNINGSVEREENIGING „ONS GENOEGEN". Het winterfeestprogramma van bovenge noemde Vereeniging is als volgt samenge steld: Zaterdag 26 Sept. Opvoering van Van Del- den's Revue in den Schouwburg aan den Jansweg; 7 Nov. Opvoering van het toon-eel- stuk: „Er staat geschreven" van Jaap v. d. Pol, door de leden der tooneelclub van O.O.G. eveneens in den Schouwburg Jansweg. 19 Dec.: Balavond in Gebouw Olympia, afgewisseld door cabaret. 23 Jan.: Cabaretavond in de H. Kegel Bond. 27 Febr.: Bal-masqué eveneens in de H.K.B. 9 April. Tooneelopvoering in den schouw burg (keuze tooneelstuk nog niet bepaald). 28 Mei: Cabaret, tevens sluitingsavond in de Haarl. Kegel Bond. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Kemp, Tetteradestraat 11, arbeidskaart; Bureau van politie, Smedestraat, autoped; C. Koelemeyer, Delftstraat 25 rood, abonne ment; Cornelissen, Anthoniestraat 81 rood, aktentasch met inhoud; Meulman; Spijker manslaan 21, ceintuur; Bureau van politie, Smedestraat, ceintuur; v. d. Munnik, Leid- schestraat 123, ceintuur; Platei, Colenso- straat 16, broche; Haverschmidt, Langen- öijkstraat 30, broche, Kort, Zomervaart 12 c broche; Bureau van politie, Smedestraat, bal; Bomhorn, Mr. Joostenlaan 12, broche; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond (gebr. door politie Bloemendaal)idem, idem, hond (gebracht door politie Bloemen daal); G. L. Dreyer, Burgwal 16 rood, hond; v. Breemen, Crayenesterlaan 36, hond; Bu reau van politie; Smedestraat, handschoen; André, Riouwstraat 17, hond; De Bruijn, Ged. Voldersgracht 4, vliegende hollander; v. d. Made, Cornelissteeg 20, handsband; Kenne,l Fauna, Parklaan 119, hond; Piek, Gen. Cronjéstraat 114, hond; v. Glaven, Tey lerstraat no. 5, auto-dop; Tholen, Brouwers straat 55 e, geldstuk; Boerjan, Tuinstraat 13, jas; Homans, Emmalaan 12, ketting; J. Steentjes; Westergracht 43 rood, ketting; Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebracht door Blijswijk, Bakenessergracht 94, idem, idem, kat, (gebracht door Smit, Mr. Joosten laan 34 D) Hut, Berkenstraat 27, kip; H. Schreurs, Brouwerstraat 17, muts; C. Steiger van Sillemstraat 6. muts; Pauwels, Wester gracht 25, muts; Bureau van politie, Smede straat, nummerplaat van auto; Wezelman, Karei van Manderstraat 28, overall; Haak, Zocherstraat 69, portemonnaie met inhoud; Bremer Delftstraat 20, idem Kuperus, Vijf huizen 592, idem idem. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. VLAGGENROOF BIJ EEN KINDERGROEP DER I. A. H. Zondag maakte de kindergroep van de In ternationale Arbeiders Hulp een uitstapje naar de duinen. Natuurlijk werd de vlag van de groep mee genomen. Terwijl de kinderen en hun geleidsters ver diept waren in hun spel, kwamen een paar heeren met een auto den Zeeweg af en stop ten dicht bij de plek waar de kinderen speel den. Twee hunner slopen naar de hoogte waar op de kinderen hun vlag hadden geplant, grepe nhaar en holden er hard mee weg naar hun wachtende auto. Toen de geleidsters en geleiders bemerkten wat er gebeurde snelden een paar geleiders hen op de fiets achterna. Zij konden nog juist de auto goed opnemen. Even later kwamen de automobilisten voor bij rijden en maakten op een flauwe manier gebaren tegen de groep door op den leegen berg te wijzen. Natuurlijk wekte dit optreden ae algemeene verontwaardiging niet alleen van de groep maar ook van de voorbijgan gers. De heeren begrepen dit zeker, want toen om half zes de groep naar huis ging, hadden zij de vlag naar het politiebureau in Overveen gebracht en er bij gezegd dat zij de vlag haoren gevonden. Wij geleiders en geleidsters van de kinder groep waarschuwen hiermede het publiek dat rt op zijn hoede moet zijn, wanneeo kinderen een uitstapje maken naar de duinen. Namens de geleiders en geleidsters F. PEPER-POSMA. Hofdijkplein 28, Haarlem. KRONIEK DER MOLENS. In het belang van het behoud van lande lijk schoon heeft de gemeenteraad van Aeng- wirden. met algemeene stemmen besloten, den hoogen windmolen bij het Hepkema's boschje te Heerenveen aan te koopen. (N.R.Ct.) (Slot-) de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in zilver, aan: J. H. E. Woltering, scheepsbouwer bij de Naamlooze Vennootschap Koninklijke Maat schappij „de Schelde", te Vilissingen; D. J. Labruère, metaaldraaier bij de Naamlooze Vennootschap Koninklijke Maat schappij „de Schelde", te Vilissingen; T. van Veen. letterzetter bij de Koninklijke Drukkerij Cadsandria te Breskens; B. Tesink, ketelmaker b ijde Naamlooze Vennootschap Utrechtsche Machinefabriek o.d. Frans Smulders te Utrecht; C. J. J. v. Rijn, boorder bij de Naamlooze Vennootschap Utrechtsche Machinefabriek o.d. Frans Smulders te Utrecht; H. Reuterink, loopknecht bij de firma C. Jörg Szn. te Utrecht; F. van Mens, steenhouwer bij de firma van Straten te Utrecht; Mejuffrouw A. Klomp, te Langbroek, dienst bode bij dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburg te 's Gravenhage; W. van de Weerdhof, te Renswoude, blauw verver bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon, te Veenendaal; P. van Dijk, timmermansknecht bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon te Veenen daal; P. van de Bovenkamp, nopper bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon te Veenen daal J. van Barneveld, verver bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon te Veenen daal; H. Gaasbeek, katoenwever bij de Veenen daalsche Stoomspinnerij en Weverij, Veenen daal Mejuffrouw M. van den Bergh, wonende te Schoonhoven, voorheen keukenmeid bij baronesse van Hogendorp te eZist; D. van der Stroom, wonende te Utrecht, huisknecht bij den heer Enthoven, te Zeist; J. Dop, voorheen timmermansknecht bij de firma H. Dekkers, te Bunschoten; N. Kwint, timmermansknecht bij de firma D. Appels en Zonen te Driebergen; N. Oosterhagen, timmerman en electricien in dienst van den heer N. J. Adema, te Franeker; S. Andela, timmerman en houtdraaier in dienst van den heer N. J. Adema, te Frane ker; J. Lohuis, wever bij de firma Ter Horst en Co., te Rijssen; B. J. Vossebeld, sterker bij de firma Ter Horst en Co., te Rijssen; mejuffrouw G. Markvoort, zakkennaaister bij de firma Ter Horst en Co. te Rijssen; G. J. Beltman, letterzetter bij de Naamlooze Vennootschap Uitgevers Maatschappij W. E. J. Tjeenk Willink, te Zwolle; J. Sueters, portier bij de firma Van Heek en Co., te Enschedé; G. Oonk, wever bij de firma Van Heek en Co., te Enschedé; J. Fij, wever bij de firma Nico ter Kuil en en Zonen, te Enschedé; A. A. Rikmanspoel, wever bij de firma Nico ter Kuile en Zonen te Enschedé. G. J. Huiskers, wever bij de firma Gerh. Jannink en Zonen, te Enschedé; J. Wooldrik, wever bij de firma Gerh. Jan nink en Zonen te Enschedé; G. H. Nijen Twilhaar, wonende te Hellen - doorn, wever bij de Koninklijke Stoomweverij N.V., te Nijverdal; H. Podt, wonende te Hellendoorn, wever bij de Koninklijke Stoomweverij N.V., te Nijver dal; G. II. Hofstede, wonende te Hellendoorn, arbeider bij de Koninklijke Stoomweverij N.V., te Nijverdal; P. Kluessjen, wonende te Hellendoorn, wever bij de Koninklijke Stoomweverij N.V., te Nijverdal. J. M. van den Ham, wever bij de_firma H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; B. J. Wolters, wever bij de firma H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; J. Beverman, pakhuisknecht bij de Naam looze Vennootschap H. Hcdeman Jr.'s Textiel fabrieken, te Almelo; H. Velten, stukkenkeurder bij de Naam looze Vennootschap H. Hedeman Jr.'s Textiel fabrieken, te Almelo; G. H. Wanscher, wever bij de Naam looze Vennootschap H. Hedeman Jr.'s Textiel fabrieken, te Almelo; G. J. Hondebrink, wever bij de firma H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; J, H. Voerknecht, wever bij de firma H. ten Cate Hzn. en Co.. te Almelo; G. J. Nijhuis G.H.zn., pakknecht bij de Naamlooze Vennootschap D. Jordaan en Zo nen's Textielfabrieken, te Haaksbergen; M. Morssink. arbeider bij de Naamlooze Vennootschap D. Jordaan en Zonen's Textiel fabrieken, te Haaksbergen; W. ten Hoopen. arbeider bij de Naamlooze Vennootschap D. Jordaan en Zonen's Textiel fabrieken. te Haaksbergen; II. J. Klein Pielhuis. wever bij de Naamlooze Vennootschap D. Jordaan en Zonen's Textiel fabrieken. te Haaksbergen: G. J. Wijlens, wever bij de Naamlooze Ven nootschap D. Jordaan en Zonen's Textiel fabrieken, te Haaksbergen; G. J. Deggerich, arbeider bij de firma D. J. ten Hoopen en Zoon, te Haaksbergen; B. Bosboom, voorheen wever bij de firma Jansen en Tilanus, te Vriezenveen; J. Oudendijk, wever bij de firma Jansen en Tilanus, te Vriezenveen; J. Pley, magazijnknecht bij de firma Jansen en Tilanus, te Vriezenveen; mejuffrouw Z. Smelt, spoelster bij de firma Jansen en Tilanus. te Vriezenveen; II. A. G. Massellnk, arbeider bij de Naam looze Vennootschap Boekelosche Stoomblee- kerij, te Boekelo. gemeente Lonneker; H. J. Vierdag, arbeider bij de Naamlooze Vennootschap Boekelosche StoombleekeriJ, te Boekelo, gemeente Lonneker; W. J. van den Berg, molenmaker-monteur bij de firma F. ten Zijthoff en Zn., te Deven ter; T. Meyberg. schildersknecht bij de firma H. G. Bokhorst, te Deventer; W, Franke, sigarenmaker bij de firma W. G. Boele Sr., te Kampen; E. van Edem, sigarenmaker bij de firma W. G. Boele Sr., te Kampen; H. Poort, wonende te Spijk, gemeente Bie- rum, timmermansknecht bij den heer J. Broos, aldaar. J. Hendrick, smid-bankwerker bi] de firma Gebroeders Tendijck, te Venlo; J. A. Tilmans, wonende te Meerssen, kunst schilder bij de Naamlooze Vennootschap So- ciété Céramique, te Maastricht; J. H. Kurvers, schilder bij de Naamlooze Vennootschap Société Céramique, te Maas tricht; mejuffrouw B. HanselaarHalder, schilde res by de Naamlooze Vennootschap Société Céramique, te Maastricht; in goud. aan: M. Portier, ondercommissaris bij de alge meene politie te Serang; P. van Hartrop, fa- bricage-chef bij de thee-onderneming .Tjlo- mas", met buitenlandsch verlof: J, Stupers. beheerder van het tinpark te Tandjoeng-Priok K. J. Gerber, directeur-armenverzorger van het weldadigheidsgesticht 's Landsgrond Boniface in Suriname; J. A. van Bruggen, deurwaarder bij het hof van justitie In Curasao (bij bevordering); in zilver (met de zwaarden), aan: J. P. L. Passage, gepensionneerd Europeesch sergeant der infanterie; C. E. Huwaë, gepensionneerd sergeant- schrijver. maandgelder bij het Departement van Oorlog; Ontong, Javaansch sergeant 1ste klasse der infanterie; I. J. Turanga, gepensionneerd sergeant der infanterie; Min. Javaansch sergeant 2de klasse der in fanterie (bij bevordering); A. van den Broek, Europeesch sergeant der infanterie: J. Wattimena, gepensionneerd sergeant, portier bij den militair-geneeskundigen dienst; S. Tuju, Manadoneesch sergeant 2de klasse der infanterie; in zilver, aan: A. v. Theunissen, marktmeester te Fort de Koek; J. H. Mullenders. hoofddetachementscom- mandant. 1ste klasse bij de gewapende politie te Soekaboemi; A de Groot, hoofdpolltleopzlener bij de veldpolitie in Atjeh en Ondcrhoorigheden; C. Koning, opziener-machinestellcr bij het marine-etablissement te Soerabaja; W. C. van 't Kruys, brandspuitmakersbaas bij de brandweer in Suriname (bij bevorde ring) L. A. Frederiks, opziener der veldwacht In Curasao; L. Hatot, plantage-eigenaar in Curasao; H. F. Schwenke, bode bij het Departement van Koloniën: A. van Westreenen. opzichter bij de Kolo niale Reserve te Nijmegen; in brons (met de zwaarden) aan: E. S. Tangker'e, Manadoneesch marechaus see 1ste klasse; Mieran, Javaansch korporaal <jer infante rie; C. Frans, Amboineesch korporaal der mare chaussee; K. Siese, Europeesch brlgadler-kok bij de infanterie; W. M. Op den Brauw, Europeesch brigadier stukkenknecht bij de artilledle; Diman, Javaansch korporaal der Infanterie; E. B. Gravemaker, Europeesch infanterist lste klasse; P. Konings, Europeesch kanonnier; Kamek, barisan lste klasse bij het korps Barisan te Bangkalan; bg gelijken prgs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gg uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Rasri. bartsiin lste Wssse btj het Iro-ps Ba- risan te Pamekasan; Samidln. barisan lste klasse bij het korps Barisan te Soemenep; S. Wongkar, Inkuidsch matroos lste klasse der Koninklijke marine; in brons, aan: A. de Boer. hoofdagent lste klasse bij de al gemeene politie; J. A. Terborg, verpleger bij de inrichting voor melaatschen „Groot-Chatlllcn" in Suri name; J. L. Rooseval, klein-landbouwer ln Suri name: A. Morales, assistent-verpleger bij het St, Elisabeths gasthuis In Curacao; mejuffrouw J. C. Sluis, huisbediende bij de familie R. Cohen Henriquez in Curacao; mejuffrouw H. B. Statie, huisbediende bij de familie Sol. Cohen Henriquez in Curasao. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 4 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. 6.45—12.00 VARA. 12.00—4.00 AVRO. 4.00—8-00 VARA. 8.00 —11.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA 6.45 en 7.30 Gymnastiekles o.l.v. G. Klee- rekoper. S.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgen wijding VPRO. 10.15 Voordracht door Mevr. Rodi Madenbach. 10.30 Voor de zieken. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Lea Zweers (sopraan). 2.00 Uitz. voor Scholen. Bezoek aan het. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. 2.30 AVRO- kwartct o.l.v. D. Groeneveld 4.00 Pianospel door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kinderen. 5.15 Concert VARA-orkest o.l.v. H. dc Groot. 6.00 J. den Exter: ..Het verzekeringswezen en haar agenten". 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei door het N.V.èV.. 7.00 Dick Weiman (bas-bariton) en Joh. Jong (piano). Gramofoonpl. 7.30 Vervolg Concert. 8.00 Be groeting van de aanwezige gasten door D E. D. Spelberg. 8.05 Opening der stud* X door Mej. Dr. N. A. Bruining. 8.20 Concert. J. Keesman (vioolP. Hartveld (viool), H. Schouwman (plano), Jacoba Repelaar van Driel (alt). 9.00 Prof. Dr. J. Lindeboom: ..De economische beweging in binnen- en bui tenland". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Jac. van Elsackcr. 10.45 Ver volg concert. 11.00 Gramofoonplatenconcert van dc VARA. HUIZEN. 298 M. Algemeen Programma verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gromofoanpl. 12.00 Po- litleber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. G. Strasbourg (bas-bariton), H. Hermann (vioolH. v. d. Horst (cello), Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano), 2.00 Gramo foonpl. 3.00 Concert. A. Hermes (alt), G. Beths (viool) en P, Halsema (plano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 J. Steinvoort: „Een klu wenbakje". 5.30 Orgelspel door II. M. v. d. Vlies. 6.30 Radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: „Bloembollen voor den tuin". 7.30 Polittcber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Concert Chr. Radio orkest o.l.v. Fr. Schuurman. Rede van Prof. Dr. J. Waterink. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoonpl.. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Vocaal concert. (Alt en sopraan). 12.50 Orgelconcert. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Licht orkestconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Nicuwsbor. 6.50 Causerie. 8.20 Promenadeconcert. BBC Symphonlc-orkcst o.l.lv. Sir. H. Wood. M.m.v, solisten. Alt en viool. Beethoven-programma. 10.00 Nieuws berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. Victor Olof Sextet. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 RL 05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Kamer muziek. 9.05 Zang. 9.50 Kamermuziek. KALUNDBORG 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert en zang. 5.20 Gramofoonpl. 8.30 Orkestconcert. 9.30 Radio-Tooneel. 9.55 Orkestconcert 10.50 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.20 Orkest concert. 8.20 Orkestconcert. Intermezzo: Her mann Lons herdenking. Causerie en liede ren bij de luit. Na afloop: Berichten en tot 12.20: Orkestconcert. BRUSSEL, 338.2 M. en 508.5 1VL 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon pl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkc.stconc.ert. 338.2 M.: 3.20 Orkestconcert en cellist. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Or kestconcert. 9.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 RL ca. 7.00 Gramofoonpl. 10.30 Ultz. voor Scho len. 10.55 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.15 Berichten. 2.20 Gramofoonpl.. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Concert in Dreiviertel Takt. 9.20 ..Der Zerbrochens Krug", hoorspel van H. Kletst. 10.35 Berichten en daarna populair concert. Gillend kwam de kok naar buiten. Tuimeltje en Karei wisten niet wat ze doen moesten en renden voorop. Zoo liepen die drie gekke wezens de eene straat in, de andere uit. Op een der hoeken vloog een jong kikvcrschjc met een autopedje tegen hen op en dit verhoogde nog het verschrikkelijke geval. Het werd langzamerhand een heelc stoet van schreeuwende en hardloopende kikkers. Dc kok stond nog altijd in brand en niemand kon er iets aan doen, want zoodra de kek stilstond en de andere kikkers hem wilden helpen, liep hij weer vol angst hard verder. Ze kwamen toen nog voorbij een kikkertje, dat de wasch stond te doen. Pas toen Tuimeltje cn Karc! vlak bij haar stonden zagv zc luen viel van den schrik voorover in de waschkuip. Wat ccn arm kikkertje. Ilaar hccle hoofd zat vol met zeep sop. Het duurde ccn heclcn tijd voor zc weer rond kon kijken cn toen kwam nog het ergste van alles: daar aan den wasch- draad hingen dc gcwasschcn stukken te branden, zoo zwart als roet. Tuimeltje en Karei hadden er langs gcloopcn en dc kok had ze in brand gestoken. Dat was nog nooit gebeurd en vlug vertelde ze alles aan haar buurvrouw en liep dc optocht na.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11