Wij hebben geen geheimen BUITENLAND. DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOLUNIE. Van alles en nog wat. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1931 TWEEDE BLAD Voorloopig althans komt er niets van. Streven naar een Europeesche oplossing. De saneering der Duitsche financiën. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De Woensdag voortdurend plaats gehad hebbende besprekingen inzake de verklaring van den Oostenrijkschen Minister voor Bui- tenlandsche Zaken Schober met betrekking tot de Tolunie, werden des middags voort gezet tijdens een gemeenschappelijk onder houd, waaraan werd deelgenomen door Dr. Curtius en Gaus namens de Duitsche delega tie, door Schober namens de Oostenrijksche delegatie en voorts door Poncet en Massigli. Aanvankelijk stuitte de formuleering der Oostenrijksche verklaring op groote moeilijk heden, daar van Fransche zijde geen genoe gen kon worden genomen met intrekken van het Tolunieplan „pour le moment". Nadat de besprekingen verscheidene uren geduurd hadden zijn Curtius, Poncet en Schober het eens geworden over de verkla ringen, die van Duitsche en Oostenrijksche zijde namens de betrokken regeeringen zul len worden afgelegd in de zitting van de Europeesche Commissie van Donderdag a.s. Over de wijze waarop men 't Tolunieplan in den Raad van denVolkenbond zal behandelen worden nog onderhandelingen gevoerd. Het zwaartepunt in de beslissing over de Tolunie ligt dus eigenlijk in de verklaringen, die Cur tius en Schober in de Europeesche Commis sie zullen afleggen. De definitieve tekst der verklaringen wordt natuurlijk door de betrokken personen ten strengste geheim gehouden. Naar uit goed-ingelichte kringen verno men wordt, wordt in de verklaringen niet van een direct opgeven gesproken. Zij moe ten in buitengewoon voorzichtige en vage' termen gesteld zijn. De behandeling van de Tolunie in de Europeesche Commissie zal dus voor de officieele publicatie van het Haagsche Hof geschieden. Nader vernemen wij nog uit Genève: De ministers van Buitenlandsche Zaken, Curtius en Schober zullen Donderdag tijdens de algemeene besprekingen in de Europa commissie hunne verklaringen afleggen over het tolunieplan. In deze verklaringen zal, naar thans bekend wordt, tot uitdrukking- worden gebracht, dat sedert het sluiten van het Duitsch-Óostenrijksch tolunie-pro- tocol een fundamenteele vervorming is ont staan in den totalen Europeeschen toestand, waarom de beide regeeringen besloten heb ben om met het oog op de door de Europa commissie nagestreefde doeleinden betref fende het algemeen in overeenstemming brengen van Europeesche tarieven en uit breiding van de Europeesche markt, het plan van een Duitsch-Oostenrijksche tolunie op de tweede plaats te laten komen. Op geener lei wijze zal afgezien worden van de ge dachte van een Duitsch-Oostenrijksche tol unie in de toekomst. De griffier van het Permanent Hof te Den Haag heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat het advies van het Hof inzake de Tolunie Vrijdag a.s. per vliegtuig naar Genève zal worden gezonden. Vrijdagavond laat kan dit dan te Genève zijn, zoodat het in de raadszitting van Zater dag in behandeling kan komen. DuitscMand. De moeilijkheden voor de Duitsche financiën. In een vergadering van de Duitsche Staatspartij heeft de rijksminister van fi nanciën Dietrich heden een redevoering ge houden over „Wegen uit den Duitschen noodtoestand". Hij verklaarde o.a. dat de Londensche conferentie erkend had, dat de moeilijkheden van Duitschland van buiten af waren gekomen. Men heeft thans gepoogd Duitschland voor eenigen tijd rust te ver schaffen. Maar ook over zes maanden zal Duitschland niet in staat zijn de milliarden op te brengen. Hartstochtelijk verdedigde de minister het ingrijpen van de regeering ten gunste van de Danatbank en de Dresde- ner Bank, door wier ineenstorting twee mil- lioen menschen zouden zijn getroffen. Te Bazel is verklaard, dat de geallieerden van Duitschland alleen betalingen kumien verwachten, wanneer dit land met het uit voeren van goederen zou kunnen betalen. Spr. gelooft, dat het herstelvraagstuk zich voro Duitschland gunstig zal ontwikkelen. De deflatie, die in de geheele wereld heerscht kan zoo niet voortduren. Het is mogelijk de Duitsche circulatie van betalingsmiddelen te vergrooten zonder inflatie te veroor zaken. Wapens in beslag genomen. De Berlijnsche politie deelt mede, dat zij Woensdagmorgen in gebouwen der nationaal socialisten in verschillende deelen der stad huiszoekingen heeft verricht. Hierbij is ech ter niets gevonden. Tegelijkertijd hadden huiszoekingen plaats bij verschillende aan hangers der communistische partij. Hierbij zijn negen geweren, twee karabijnen en meer dan honderd stuks verboden drukwerk ge vonden en in beslag genomen. Twee per sonen zijn gearresteerd. Genève. Critiek op den Volkenbond. William Martin critiseert in het „Journal de Genève op scherpe wijze den Volkenbond. Het artikel bespreekt ironisch de tegenwoor dige methode om ontelbare hoofd-, sub- en andere commissies in te stellen. Het verwijzen van belangrijke quaesties naar een plotseling gevormde sub-commissie is een methode, niet alleen om de quaestie op de lange baan te schuiven, maar ook om ze te begraven. De behandeling van het ontwapeningspro bleem door het instellen van steeds andere speciale commissies, is al bekend. De rapporten van de talrijke commissies der Europee'sche commissie zijn weliswaar rijk aan belangwekkende denkbeelden, doch arm aan practische voorstellen. De hulpmaat regelen, die den laatsten tijd zijn genomen, vonden zonder en buiten deze commissies om plaats. De werkloosheid is ondanks de Werkloos heidscommissie der Europeesche commissie toegenomen. Het valt moeilijk, aldus het blad, hierover geen satire te schrijven. De vraag doet zich voor, wie toch eigenlijk deze methode heeft uitgevonden; wie tot de vorming van deze talrijke commissies heb ben besloten en wie het Volkenbondsschip met deze ballast, die dreigt het tot zinken te brengen, heeft bezwaard. De Volkenbond is meer het slachtoffer van dezen toestand dan de verantwoordelijke instantie. Het betreurenswaardige van het geval is, dat de verantwoordelijke staatslieden te Ge nève niet den moed en het gezag hebben een nieuwe constructieve politiek te voeren. Spanje. De algemeene staking te Saragossa. Betreffende de staking wordt nader uit Saragossa gemeld: De bond van transportarbeiders, opgeno men in het algemeen vakverbond, heeft de algeheele staking voor dit lichaam afgekon digd. Er loopen geen trams. De markten bleven gesloten. Talrijke winkels sloten hun deuren. Het grootste gedeelte der telefoonverbindin gen is afgesneden. Troepen betoogers door kruisen op dreigende wijze de stad. Even la ter verschenen militaire afdeelingen in de straten. De bevolking toont zich ongerust. Troepen werklieden liepen voortdurend door de stad om de winkels te dwingen hun deu ren te sluiten. Winkeliers, die dit weigerden, werden mishandeld en hun winkels vernield. Er hadden schermutselingen plaats tusschen stakers en politie; van beide zijden werden schoten gelost. De schade, in den loop van den dag aangericht, wordt op een millioen pesetas geschat. In Valencia hebben stakers vele café's ver woest. Te Barcelona is een aantal gevangenen in hongerstaking gegaan. Vroegere collega's van Primo de Rivera gearresteerd. Uit Madrid wordt bericht: Op verzoek van de parlementaire commis sie inzake het vaststellen der verantwoorde lijkheid zijn de generaals Vallespinoza, Her- mosa, Ruize del Portal, Cornejo, Muslera en Magaz gearresteerd, die allen deel uitmaak ten van het militaire directoire van Primo de Rivera. Zij zijn in een gevangenis opgesloten en ter beschikking van genoemde commissie gesteld. Er worden nog meer sensationeele ar restaties verwacht. Ook de Hooge Commis saris van Marokko, Generaal Jordana, is ge arresteerd. Amerika. Hoover en de oorlogsschulden. Volgens den correspondent van de New- York Times te Washington zal Hoover voor dat het moratoriumjaar ten einde is geen verlaging van de oorlogsschulden begunsti gen, tenzij, dat eerst de Duitsche vergoedin gen zouden zijn verlaagd. Engeland. MacDonald en de Britsche arbeiders. Het Britsche kabinet is Woensdagmorgen bijeengekomen ten einde te beraadslagen over de belastingplannen, welke het tweede deel van het groote bezuinigingsprogram der regeering vormen. Alles wordt in het werk gesteld om het bijeenkomen van het parle ment op 8 September a.s. mogelijk te ma ken, hoewel er nog geen datum is vastge steld. MacDonald heeft in antwoord op het tot hem door de Labour-Party in z.ün kiesdis trict gerichte verzoek om af te «reden ge antwoord, dat hij, wanneer het passende oogenblik daarvoor gekomen is. zijn mandaat in handen van zijn kiezers zal stellen, doch dat hij in geen geval zal aftreden, wanneer dat gelijk zou staan met een tekort schieten in de vervulling van zijn plicht, nl. het be schermen van de groote massa der Britsche arbeiders tegen een ernstige ramp. De bezuinigingsvoorstellen der regeering zijn gereed. Het Parlement komt 8 September bijeen. Italië. Overeenstemming met het V aticaan. Tusschen de Italiaansche regeering en het Vaticaan is een verzoening tot stand ge komen. De overeenitemming berust op de volgende grondslagen: De katholieke actie zal uitsluitend zaak der diocesen zijn en onder het directe bestuur INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cti. ptr re**l Door welke overwegingen laat U zich leiden bij den aankoop van Uw toiletzeep? Is het voldoende dat men U verzekert „die en die zeep is goed voor Uw huid", öf vraagt U zich af waaruit de zeep, welke U gebruiken gaat, werd samengesteld Weest voorzichtig! Vergeet niet dat sommige dierlijke vetten en verf stoffen irritatie kunnen veroorzaken. Wij vertellen U gaarne openlijk dat Palmolive zeep uit olijf- en palmoliën is samengesteld, zonder toevoeging van eenig dierlijk vet, of verfstof. Palmolive heeft geen zwaren geur, om de bestanddeelen te maskeeren. Het is een zuivere zeep, die door duizenden schoonheidsexperts, over de geheele wereld verspreid, reeds vele jaren warm wordt aanbevo len. V;U W- 1 'V -X kiïf? ..Pabnolfve beschermt de buid tegen Irrl- ZD. nte Royale Pirij. 20 ct. per stuk INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. van de bisschoppen staan. De bisschoppen zullen de geestelijke en wereldlijke leiders der afdeelingen aanwijzen en dezen mogen niet behooren tot de oppositie tegen het fascisti sche regime. In overeenstemming met de re ligieuze doeleinden van de katholieke actie zal deze zich niet met politiek bezighouden en zich onthouden van het dragen van ken- teekenen der gewone politieke partijen. De katholieke actie zal verder geen beroeps grondslag mogen hebben, noch de vorming van vakvereenigingen op haar program heb ben staan. De beroepsafdeelingen van de ka tholieke actie, die reeds bestaan, zullen zich voortaan uitsluitend met religieuze en gees telijke zaken mogen bezighouden. De katholieke actie zal moeten arbeiden volgens de principes van samenwerking tus schen de klassen en de door den staat vastge stelde sociale en nationale doeleinden. De jeugdclubs van de katholieke actie zul len lidmaatschapskaarten en insignes mogen hebben die nauwkeurig overeenkomen met het door de actie gestelde doel. Men is het er over eens, dat zij geen andere vlaggen zullen heben dan de nationale, uitgezonderd pro cessie-vaandels. De plaatselijke vereenlgingen zullen zich moeten onthouden van alle activiteit op sport gebied en hun actie geheel moeten beperken tot ontspanning en opvoeding op religieuzen grondslag. Frankrijk. Minister Flandin houdt besprekingen. De minister van financiën Flandin, die oorspronkelijk Dinsdagavond uit Parijs zou vertrekken om zich naar Genève te begeven, heeft zich in verband met dringende aange legenheden gedwongen gezien zijn vertrek tot Woensdagavond uit te stellen. Flandin ontving Dinsdag den Amerikaan- schen ambassadeur te Parijs, met wien hij langdurige besprekingen had. Naar de „Petit Parisien" meent te weten hebben de beide heeren zich ernstig bezig gehouden met het vraagstuk der internatio nale schulden, in het bijzonder in verband met de fmancieele crisis in Duitschland. In aansluiting hierop had Flandin een langdurig onderhoud met Quesnay, den di recteur der Bank voor Internationale Beta lingen. Verder wordt gemeld, dat de minister van Handel, Hollin, Zaterdag naar Genève zal vertrekken. Naar de „Echo de Paris" mededeelt, zou het verblijf van Briand te Genève in ver band met zijn gezondheidstoestand niet lan ger dan een week duren. Het bezoek der Fransche ministers aan Berlijn. Met betrekking tot de kwestie van het be zoek der Fransche ministers aan Berlijn zijn tusschen dr. Curtius en Frangois-Poncet, die zich beiden te Genève bevinden, besprekin gen gevoerd. Het bezoek is bepaald op 26 en 27 dezer, na het einde der Volkenbondszit ting. Briand, die begin der volgende week te Genève arriveert, zal niet tijdens den ge- heelen duur der Volkenbondsbijeenkomst in Zwitserland blijven vertoeven, maar reeds eerder naar Parijs terugkeeren. ten einde op den vastgestelden datum te Berlijn te kun nen zijn. Behalve Briand zal, zooals men weet, ook Laval zich naar de rijkshoofdstad begeven. Het bezoek heeft dezelfde strekking als het bezoek der Duitsche ministers aan Chèquers en Parijs. De reeds getroffen toebereidselen voor het bezoek aan Berlijn hebben echter de hoop gewekt, dat er vermoedelijk ook po sitieve afspraken en wel afspraken van eco- nomischen aard uit zullen voortspruiten. HALL CAINE. Over den dezer dagen overleden beken den Engelschen schrijver Sir Thomas Henry Hall Caine nog het volgende: Hall Caine werd den 14en Mei 1853 te Run corn geboren en bracht zijn jeugd door op het eiland Man en later te Liverpool, waar hij bij een ai-chitect in de leer ging. Reeds vroeg was hij medewerker aan dagbladen en in 1874 hield hij op verzoek van den ge meenteraad van Liverpool voorlezingen over Shakespeare. Zes jaar lang schreef hij hoofdartikelen voor de „Liverpool Mercury". Op verzoek van den dichter en schilder Da nte Gabriël Rosetti vertrok hij naar Lon den en vestigde zich daar als journalist als medewerker van „The Athenaeum" en de „Academy". Na den dood van Rosetti vertrok hij naar het eiland Wight en begon zich met roman schrijven bezig te houden. In 1885 gaf hij zijn eersten roman uit: „The Shadow of a Crime" en in 1886 verscheen „A Son of Hagar". Zijn eerste werk van beteekenis was „The Deemster", dat hij later voor het toonecl bewerkte en waaruit ook zooals uit ver schillende andere van zijn werken een film werd getrokken. In Nederland zijn vooral bekend geworden zijn romans: „The Eternal City", „The Prodigal Son", „The Bondman" en „The Wo man thou gavest me". In 1915 gaf hij „King Albert's Book" in het licht, een hulde aan koning Albert en het Belgische volk, waarvoor hij werd be noemd tot officier in de Leopoldsorde. In 1918 schreef hij op verzoek van Lloyd George, toen Britsch premier, het scenario voor een nationale oorlogsfilm. In hetzelfde jaar werd hij in den adelstand verheven. Hall Caine, die zich door zijn werken een groot fortuin verworven had, woonde op zijn landgoed „Greeba Castle", op het eiland Man, dat hem steeds lief gebleven was. Een medewerker van de N.R.Ct., deelde aan dat blad de volgende herinnering aan Hall Caine mede: Het is juist elf jaar geleden, dat wij in het naseizoen te St.-Moritz vertoefden. De groo te hotels waren al gesloten en wij kregen onderdak in het Privat Hotel, een klein rus tig familie-hotel, waar niet meer dan een tien gasten waren. In een hoekje, bij het raam van de eet zaal zat af en toe een deftige oude heer met een puntbaard; dikwijls ontbrak hij echter. Op een regendag maakten wij een praatje met den hotelier en toen vertelde deze ons. dat die eenzame zonderling, die zich met niemand bemoeide ,de beroemde schrijver Hall Caine was. Hij was een lastig heer want hij was naar St.-Moritz gekomen om aan een zijner romans te werken. Als hij daartoe ge disponeerd was seond hij al 's morgens om vier uur op en zette zich aan den arbeid. Hij schreef dan uren aaneen en wilde door nie mand gestoord worden. De meid kwam dan op de teenen binnen en plaatste een schaal tje met sandwiches naast hem; onder het schrijven door greep hij af en toe naar dat schaaltje en peuzelde den eenen sandwich na den anderen op. Soms zat hij dan in den laten avond nog aan zijn schrijftafel en werkte maar door. Op 'n goeden dag ging de hotelier zijn kamer binnen en vroeg of hij niet eens wat zwaarderen kost wenschte, hij kon toch niet dagen lang op sandwiches le ven! Hall Caine vatte de goede bedoeling niet, maakte een vreeselijk spektakel en zette den hotelier de deur uit. Als hij dan echter later eens voor een tijdje de pen liet rusten en zich weer beneden vertoonde (da gen achtereen zagen wij hem niet), dan kwam hij op den hotelier toe en bood zijn verontschuldiging aan. Hij had er spijt van dat hij zoo tegen hem was uitgevaren. Nagelaten werk. Onder de literaire nalatenschap van Hall Caine bevindt zich het uitgebreide materiaal voor een „Life of Christ". Reeds in zijn jeugd schreef Hall Caine een „Leven van Christus", dat hem echter niet bevredigde en dat hij dan ook nooit heeft gepubliceerd. Op late- ren leeftijd is hij opnieuw begonnen. Hij maakte uitgebreide voorstudies voor een werk in vijf deelen en schreef aan zijn uitge ver, dat hij zijn boek zou kunnen voltooien als hij maar eens zes weken volkomen gezond zou zijn. Het nagelaten handschrift be staat uit eenige duizenden bladzijden waar van echter slechts een vijfde deel ongeveer persklaar is. Het overige materiaal zou al leen voor den schrijver zelf bruikbaar zijn geweest, maar de mogelijkheid is niet uitge sloten dat een gedeelte van het werk alsnog in druk zal verschijnen. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN 16 x been gebroken. Arthur Brown, een 17-jarig Engelschman, brak in Weymouth voor de zestiende maal zijn been. Een lammetje vlei van een sclilp bij de Engelsche kust. Het is opgepikt door een Schotsche boot 15 mijlen van land af, nadat het ongeveer een uur lang gezwommen had. Kerk gesloten. Aan de oude Bow-kerk te Londen is het volgende bericht aangeplakt: „Deze kerk is gesloten en wordt pas her opend als haar nog 31.000 wordt geschonken om haar te restaureeren en weer veilig te maken". De kerk heet officieel St. Mary-le-Bow en dateert uit 1901. Slechts zij, die geboren zijn binnen den geluidskring der Bow-klokken, zijn de echte Cocneys. (News Chronicle). De geruchten over het overgaan van Betty Nuthall, de Engelsche tennisspeelster, tot het beroepsspel, berusten op onwaarheid. Zij zegt zelf er niet aan te denken. De Eiffeltoren van 300 M. hoogte is sedert verleden jaar niet meer het hoogste gebouw der wereld. Hij is onttroond door een gebouw in New-York van 320 M. En nu streeft men daar nóg weer hooger. Het. betreft een in aanbouw zijnd huis van 380 M„ met 80 verdiepingen, dat ongeveer 25.000 menschen kan bevatten. Een ware stad! Twee en zestig liften zullen in dit reuzengebouw werken, waarbij eenige „siiel- liften", die in 2 min. de hoogste verdieping bereikt hebben. In het ziekenhuis Lariboislère heeft een verpleegster, mevrouw Marle Fuzelier, on langs voor den I4en keer bloed afgestaan voor een transfusie. ONBEWUST HUWELIJKSMAKELAAR. In Tit. Bits vertelt Joseph Tabrar. een be kend schrijver en componist van variété liedjes. Maandag overleden op 74 jarigen leeftijd, over zijn jonge jaren. Oa. het» vol gende Op een dag was ik bezig aan een liedje, dat een soubrette, Lily Harley, bij mij had besteld. Ik liet haar in de wachtkamer. Even later kwam er een jong liedjeszanger binnen om mij te spreken. Ik vroeg hem, Miss Har ley gezelschap te houden tot ik klaar zou zijn. Zes maanden later traden mijn bezoe kers van dien dag samen in het huwelijk en weer eenige jaren later vernam ik, dat zij de gelukkige ouders waren geworden van een zoon. Die jonggeborene is niet geheel onbekend gejjleven. want zijn naam was en ls Charlie Chaplin. Te Bristol (Engeland) heeft dezer dagen een 16-jarige jongen terecht gestaan wegens het stelen van twee' fietsen en een handwa gen. Hij bekende, dat hij het geld had ge bruikt. om naar de bioscoop te gaan, waar voor hij een ware hartstocht bleek te hebben. De rechter veroordeelde hem voorwaarde lijk maar verbood hem verder voor een jaar om de bioscoop te bezoeken. Een goed denkbeeld, maar zal men den jongen man voldoende kunnen controleeren? Terwijl een veiling van meubilair aan den gang was in een huis te Blackheath, zakte plotseling de vloer van de kamer in en meer dan vijftig aanwezigen, tezamen met het grootste deel der veilinggoedepen, verdwe nen in een kelder. Niemand werd ernstig ge wond en de veiling werd spoedig weer rustig voortgezet, maar voor alle veiligheid verder op straat. JEUGDAFDEELING VAN DE PAN-EUROPA- BEWEG1NG. Dinsdagavond is in Den Haag opgericht de afdeeling Nederland van de Pan-Euro peesche Jongerenbeweging met liet doel de gedachten te propageeren der Vereenigde Staten van Europa binnen het kader van den Volkenbond. Als officieel orgaan zal onder redactie van den heer W. A. Ruysch verschijnen het tijd schrift „Jong Europa". Het secretariaat, zoo wel van het hoofdbestuur als van do afd. den Haag ls gevestigd, Sneeuwbalstraat 208, Den Haag. HET RELLETJE VAN ZONDAG TE AMSTERDAM. Over de relletjes die Zondagmorgen bij een optocht van anti-militairlsten te Amsterdam voorvielen, meldt een lezer ons, dat niet aan beide zijden klappen uitgedeeld zijn, doch al leen van de zijde der politie. Hoogstens heb ben, volgens dezen lezer, een paar betoogers zich verdedigd, maar zij droegen geen ver weermiddelen bij zich. De politie geleek echter, volgens inzender, een bende razende tijgers. Zoo zag hij, dat drie tot vijf agenten iemand beurtelings af rosten alsof ieder zijn deel wilde hebben. De gearresteerde bleef echter kalm. Naar wij vernemen is de gearresteerde thans op vrije voeten gesteld. AGENDA Heden DONDERDAG 3 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert door de H. O. V. 8.15 uur. Palace: „Madame de Pompadour". Tooneel Dldama trio (novelty-act), 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „De Duivelsrace" en „Zeg.... ja". Toonecl: The Pandogs (Indische Hawai muziek) 2,30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Skippy". Tooneel: Henry Rosen (The „Tramp" violinist), 2.30, 7 en 9 uur. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Stadsschouwburg Wilsonspleln: Opvoering van ,,'t Krokodilletje", 8 uur. N.V. Drukkerij voorheen de Erven Loosjes: buitengewone algemeene vergadering ten kantore der vennootschap, 3 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op kdagen van 11—3 uur, behaJve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDTENSTEN. Duym en Keur, Keizerstraat 6, tel 10378. Fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5