De vriendschappelijke voetbalwedstrijden van Zaterdag en Zondag. KORFBAL. VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL HONKBAL GYMNASTIEK POSTDUIVEN H. F. C.--E. D. 0. (1-4) Evenals verleden Jaar speelden bovenge noemde clubs Zondag een vriendsc'nappelijken wedstrijd aan de Spanjaardslaan. Het was een vooral van H.F.C.-zijde slecht gespeelde? wedstrijd. E.D.O. daarentegen combineerde soms heel aardig; als we ons niet vergissen kan zij een goed seizoen tegemoet gaan. De opstelling der elftallen luidde als volgt: E. D. O.: De Waard, Boerée, C. v. d. Laan, Koppen. Dinkla, Oomen, Peru kei Sr. v. Norde, Steffens, Perukel Jr., Koene. H. F. C.r Hagenaar, v. Riemsdijk, Kruyt, Koreman, de Ruyter, P. Jongeneel, C. Lamp, R, Jongeneel. Smit, Engelberts, Perre. Het begin Is al direct voor E.D.O.. waarbij vooral Perukel Jr. weer opvalt, door zijn goede balcontrole. De H.F.C.-achterhoede moet dan ook alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen; zij kan echter niet voorkomen, dat de Klever- laansche-club de leiding neemt (01). Hagenaar geeft eens een mooien center naar Van Riemsdijk; deze schiet echter de gemakkelijke kans hoog over. Het rammelt in het geheele H.F.C,-elftal, vooral het gemis van Wamsteker en Van der Me uien is wel geducht te voelen. Perukel scoort dan spoedig een tweeden goal, waarna kort daarop gerust wordt (0—2). Na de rust is Van Riemsdijk vervangen door Chapon, die linksbuiten gaat spelen. Hagenaar speelt dan linksbinnen. Ook dat helpt niet veel; Perre en Smit moeten steeds in actie zijn, om weerstand te bieden aan het goede spel der EJD.O. voorhoede, goed gesteund door Dinkla. Steffens passeert Perre ten derden male (0—3). Bij een algemeenen aanval doelpunt Kruyt eindelijk tegen (13). De H.F.C.-halflinle geeft ook al niet veel goede ballen af; het is weer Perukel Jr. die Perre het nakijken geeft (14). Zonder dat er verder gedoelpunt wordt, breekt het einde aan met een overwinning voor E.D.O. R. C. H.-Enschedé (3-0) Afgaande op de resultaten die R. C. H. be haald heeft in haar beide laatste oefenwed strijden, zou men geneigd zijn om aan de Racing in de komende competitie een be langrijke rol toe te deelen. De geschiedenis heeft echter voor haar geleerd dat een paar goede uitslagen in friendly games nog lang niet voldoende zijn om werkelijk iets be langrijks in de competitie te presteeren. We denken hierbij aan den start van het vorig seizoen. Desondanks kunnen we over het spel van R. C. H. momenteel optimistisch zijn, want ook gisteren heeft het elftal tegen het sterke Enschedé weer heel goed spel laten zien Vooral de verdediging, waarin Kos ditmaal ontbrak, was weer in buitengewone, conditie en bleek voor de toch vlot spelende voorhoe de van Enschedé een onoverkomelijk strui kelblok. Invaller keeper Schoustra deed het goed- beide backs waren niet te passeeren en de middenlinie was aanvallend zoowel als ver dedigend uitstekend. Maar vooral de voor hoede liet dezen middag een spel zien, dat een belofte voor de toekomst inhoudt. Ver kerk toonde zich weer eens in zijn ouden vorm; het spel snel openend en voor den goal uiterst gevaarlijk. Een enkele maal wachtte hij nog wel eens te lang met afge ven, maar hij gaf nu toch weer leiding aan de voorhoede. Met twee doelpunten gaf hij bovendien van zijn productiviteit blijk. Daar naast deed de rechtervleugel het beste werk, al moet Hanse niet te lang wachten met voorzetten, terwijl ook ditmaal Hartendorp minder deed dan we mogen verwachten. Smit deed als linksbinnen heel nuttig werk. Over het geheel genomen was het een heel goede wedstrijd, forsch, doch vooral fair, goed geleid door den heer Boeree. Het elftal van R. C. H. was als volgt: Schoustra, Krom, Prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, de Geus, Verkerk, Smit, Hartendorp. Reeds aanstonds heeft het spel een snel karakter, doordat de Enschedé-voorhoede een tempo inzet, dat de verdediging van R. C. H. eenigszins verrast. Lang hebben de R. C. H.'ers echter niet noodlg om zich aan te passen en zelfs de overhand te nemen. Het voorhoedespel van de Racing is uitstekend; herhaaldelijk dreigt er gevaar voor Kamst, die echter van geen wijken weet. Een scherp schot van Verkerk uit een voorzet van De Geus laat hij echter glippen en het is 10. Wel krijgt dan Schoustra eenig werk, maar met veel bravour keert hij enkele gevaar lijke schoten. De achterhoede van de Racing is intussehen toch meer endeels de baas over de Enschedé voorhoede, die bovendien door te lang treuzelen verschillende goede kansen verloren laat gaan. Met 10 wordt dan ge draaid. De tweede helft gaat het spel eveneens nagenoeg gelijk op: alleen zijn de aanvallen van R. C. H. door beter schieten veel gevaar lijker. Als Verkerk een voorzet van Hanse laat loopen, is het Smit die de geboden kans benut met een diagonaal schot, terwijl even later uit een scrimmage Verkerk van dicht- bij nummer drie in het Enschedé-doel schiet. Hoewel in het laatste kwartier het tempo wat afzakt, blijft het spel toch tot op het laatste moment zeer aantrekkelijk. Zonder dat verder nog door een der par tijen gescoord wordt, breekt het einde ian met een verdiende, hoewel misschien iets te geflatteerde overwinning van R. C. H. HaarlemZeeburgia (10) Nu de competitiewedstrijd tegen Alcmaria Victrix werd uitgesteld, benutten de rood- broeken hun laatsten vrijen Zondag met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen Zeeburgia. We kunnen er wel dadelijk op laten volgen, dat deze wedstrijd wel tot de slechtste behoort, die we de laatste weken hebben gezien. Het niet uitkomen van Breeu- wer en Bieshaar was hieraan echter niet vreemd, terwijl de hierdoor gewijzigde opstel ling niet voldeed. Onder leiding van den heer Vrugt stelt Haarlem zich als volgt op: Hoeben, P. van Daalen, Van den Berg, Vreeken. De la Mar, Van der Valk, Inger, Levy, Huysmans, Van Polanen, Kammeijer. De Amsterdammers hebben het voordeel van den straffen wind, maar weten niet in de meerderheid te komen, voornamelijk door dat zij dikwijls bij het plaatsen van den bal geen rekening met den wind houden. Daarbij speelt haar voorhoede zeer ontactisch; alleen de rechtsbuiten De Vries doet goede dingen. De aanval van Haarlem loopt telkens in de buitenspelval. Vooral Van Polanen is hierbij te onoplettend. Hierdoor gaan goed opgezette aanvallen steeds verloren. In de achterhoede van Haarlem komt Van Daalen er steeds meer in; ook zijn partner, de nieuweling Van den Berg, doet goede dingen; die zal met wat meer tactiek nog wel beter worden. Het spel heeft intussehen niet veel te be- teekenen: als de eerste helft wordt afgefloten regenen de spelers de kleedkamer binnen. In de tweede helft komt Haarlem met het voordeel van den wind al dadelijk in de meer derheid. Toch wordt dikwijls te onbesuisd ge speeld; vooral nu het terrein te glad is, moet hier wel rekening mee worden gehouden, ise- ger passeert tenslotte van dichtbij den Zeebur- gia-keeper, maar op het laatste moment loopt een back den bal uit doel. Een goed opgezette uitval van links geeft Huysmans de kans, maar een zacht schot verdwijnt over doel. De uitvallen van Zee burgia zijn ook ongevaarlijk; de Haarlem- verdediging laat zich niet verschalken. Voor al Jan Hoeben keepte weer goed. Eindelijk komt dan het lang verwachte doelpunt, als Kammeijer een goeden center van Van Polanen kalm en onhoudbaar langs den keeper plaatst (10). Talrijke aanvallen zien we nog van beide zijden, maar de verdedigingen blijven in de meerderheid. Het einde brengt Haarlem een magere 1—0 overwinning. BloemendaalA. F. C. (66) Dc laatste oefenwedstrijd der witten tegen het Amsterdamsche A.F.C. was zeer aantrek kelijk. Aanvankelijk zag het er anders voor de thuisclub niet best uit. Binnen een kwar tier had A.F.C. door toedoen van Fokker zich een 30 voorsprong verzekerd. In deze perio de had de verdediging der thuisclub op het bewegelijke spel der roodzwarten weinig vat. Bloemendaal ging echter daarna veel beter spelen, speciaal de voorhoede, waarin J. Sun- ter de midvoorplaats benutte, had er danig het oog in. Ch. de Bock passeerde den A.F.C.- doelman uit een hoekschop en D. Kuiper liet kort daarna een goede kans na een scrimma ge voor het A.F.C.-doel niet voorbijgaan. Het tempo bleef zeer snel, nog voor rust werd Huisman na fraai werk van Knappert weder om gepasseerd. Rust 24 De stroomende regen in de tweede helft was zelfs niet bij machte om het enthousiasme der beide partijen te blusschen. Ch. de Bock ver kleinde spoedig den achterstand tot 34. De A.F.C.-voorhoede liet het hier echter niet bij zitten en na een schermutseling voor het doel der thuisclub verdween het leder achter Huisman 35. De witten deden er dan nog een schepje op: de A.F.C.-defensie kreeg het zwaar te ver antwoorden. Parson schoot een hoekschop ineens in het A.F.C.-doel en kort daarna kop te Beijk via den paal onhoudbaar in (55). De thuisclub scheen nog niet tevreden; na goed werk van Sunter had Strik met een for midabel schot succes. Kort voor het einde maakte A.F.C. er zoowaar nog 66 van. Haarlem 2Schoten (25) Zondagmorgen speelden de Haarlem reserves een oefenwedstrijd tegen de geel zwarten van den Vergierdeweg, een wed strijd, die door -Schoten op gedecideerde en verdiende wijze gewonnen is. De Haarlem mers, die invallers hadden, voor Buissink, Van der Valk en Moolenaars moesten het tegen het stevige Schoten-elftai, zoowel in enthousiasme als ausdauer afleggen. De beide opstellingen waren als volgt: Haarlem 2: Vos, Boot, Kornmann, Dik, Van der L-ke, Duim, Bolle, Schornagel, Dankelman Jr., Sala, Paardebek. Schoten Hetem, Koet, De Goede, Slot, v. d. Eykhof, Van Roon, Koeleman, Rootlieb. Steenbergen, Dikmans, Van 't Hof. Haarlem begint met tien spelers, daar Buissink door ziekte onverwacht verhinderd is te spelen. Zoodoende is Schoten aanzien lijk sterker. Slot is de gevaarlijke man; eerst schiet hij hard tegen de lat en even daarna geeft hij met een hard schot aan Schoten de leiding (01). Deze goal wordt spoedig gevolgd door een goed doelpunt van Koet (02). Bij Haarlem heeft intussehen Duim het elftal gecompleteerd. Een voorzet van Paar debek wordt door Schornagel benut (12). Een hoog schot van v. d. Eykhof verdwijnt via de handen van Vos in het doel (13), met welken stand de rust aanbx-eekt. Na rust speelt Dik bij Haarlem spil, wat een verbetering blijkt. Hij zelf heeft al spoe dig met een ver schot succes (2—3). Goed samenspel tusschen Bolle en Dankel man heeft een doelpunt van laatsgenoemde ten gevolge; het wordt echter wegens bui tenspel geannuleerd. Uit een voorzet van rechts brengt Slot met een hard schot den stand op 24, terwijl De Goede met een keurgen kopbal den laat sten goal maakt (2—5). Scheidsrechter Hartmann leidde correct. VolewijckersKennemers (82) Met drie invallers gingen de Kennemers Zondag naar de hoofdstad, om daar Vole wijckers te bekampen. Reeds aanstonds heb ben de Kennemers het beste van het spel en na tien minuten scoort Horeman uit een hoekschop. Steeds belagen de Kennemers liet Volewijckers-doel, doch dan wordt een uitval van Volewijckers hun noodlottig 11. Hoe wel de Kennemers voor rust steeds sterker worden, grijpen de Kennemer backs bij vier Volewijckers-aanvallen er evenveel malen naast. Rust 51. Na de rust spelen de Kennemers vrij luste loos verder; de voorhoede houdt het spel veel te kort. zoodat goals van die zijde uitblijven. Volewijckers doet het beter en na korten tijd is de stand reeds 71. Enkele malen moet wegens regen gestopt worden en dan gaat het weer verder. De stand wordt eerst 81, doch vijf minuten vóór tijd kopt Groot No. 2 in 't Volewijckers doel. Met 8—2 komt tenslotte het einde. TramvogelsV. V. IJ- (IJmuiden) (1-7) De IJmuidenaren toonden zich terstond sterker dan de Gelen; reeds bijna dadelijk na den aftrap kon de Tramvogels-doelman naar een vliegend schot van den rechtsbuiten van V.V.V. visschen (01). Weinige minuten later wordt door rechts zeer fraai een corner op het Tramvogels- doel genomen en deze even fraai met. een kopbal in een doelpunt omgezet (0—2). Dan komen de Tramvogels even opzetten; hun middenvoor scoort een goed tegenpunt (1—2). De V.V.IJ.'ers toonen goede voetballers te zijn; steeds keeren zij fraai combineerend voor het Tramvogelsdoel terug. Het verwondert ons dan ook niet dat rust met 41 voor V. V. IJ. komt, waarvan de productieve rechts buiten drie goals voor zijn rekening nam. Nadat van doel verwisseld is zijn de Tramvogels geenszins in de minderheid, doch hier ontbreekt het fraai opzetten der aan vallen en het op het juiste oogenblik van de kansen profiteeren. De V.V.IJ.'ers doen zulks beter en hoewel niet zoo veelvuldig aanvallend als vóór rust, weten zij toch geleidelijk de score op te voeren tot 7—1 in hun voordeel. De Tramvogels hebben een lesje kunnen nemen van dit partijje voetbal. Het was jam mer, dat de Gelen niet een volledig eerste elftal tegen deze keurig spelende ploeg in het veld konden brengen. De sportvelden der Gemeente Heemstede waren ondanks den hevigen regenval in de ochtenduren, in schitterende conditie, zoodat geen enkele partij ook maar den geringsten last heeft gehad van het regenwater. Tramvogels 2Haarlem's Dagblad (5-2) Met niet minder dan zeven invallers bond de Sportvereeniging Haarlem's Dagblad op een terrein in het Gemeentelijk Sportpark aan den Meerweg te Heemstede den strijd aan tegen het tweede elftal der Tramvogels. Er werd natuurlijk een groote nederlaag ver wacht, maar dat is tenslotte nog meegevallen. Vóór het begin van den wedstrijd had een korte plechtigheid plaats. Twee leden der Sportvereeniging Haarlem's Dagblad ver rasten namelijk bestuur en leden met een fraaie clubvlag in de groen-zwarte kleuren, die met een hartelijke toespraak overhan digd en in dank aanvaard werd. Het verloop van den wedstrijd is gauw ver telde. Hij was het aanschouwen nauwelijks waard. Bij beide partijen was de wil beter dan het kunnen. Rust kwam met 21 voor Haarlem's Dagblad, maar het einde bracht aan de gele reserve's een verdiende 52 overwinning. Het Corinthian Juniorentournooi te Rotterdam. Zondagmiddag had op het veld van Sparta in Rotterdam het beslissingstournooi plaats van de junioren-elftallen, die in de vijf Co rinthian-tournooien no 1 waren geworden. Deze vijf kampioenen waren: Wilhelmina, Achilles, U. D., D.V.V. (Den Haag) en Haarlem. Het vertoonde voetbal op dit tournooi was meermalen uitstekend: vooral het elftal van Wilhelmina speelde twee keurige' wedstrijden en de vereeniging, die op dit oogenblik niet zoo sterk staat, mag zich gelukkig achten met zoo'n junioren-elftal. Niemand was dan ook verbaasd of afgunstig, dat de Bossche jongens met vlag en wimpel den eersten prijs veroverden, bestaande uit den mooien wis selbeker en 11 loten van het Olympiade fonds. Haarlem begon met den eersten wedstrijd te verliezen, in welken wedstrijd één der backs forward-allures kreeg en den bal keu rig in eigen doel deponeerde. De tweede wedstrijd werd regelmatig met 10 van U. D. gewonnen, terwijl zij den der den prijs veroverde door een keurige 40- overwinning op D.V.V.het elftal, waarvan zij in'den eersten wedstrijd verloren. De finale ging tusschen Wilhelmina en Achilles, welken wedstrijd door den heer Van Moorsel geleid werd. Wilhelmina won, dus Achilles kreeg den tweeden prijs. Na afloop reikte oud-scheidsrechter Tromp de prijzen uit. De volledige uitslagen luiden als volgt: Haarlem—D. V. V. 2—3 AchillesU. D. 50 D. V. V.—Wilhelmina 0—1 HaarlemU. D. 10 Haarlem—D. V. V. 4—0 WilhelminaAchilles 31 E. D. O. IIZeemeeuwen (31) ED.O. speelde gisteren een oefenwedstrijd aan de Kleverlaan tegen de Zeemeeuwen. De tegenpartij was niet volledig en het tamelijk sterke reserve-elftal van E.D.O. had weinig moeite met haar. De geheele wedstrijd was E.D.O. sterker. Nadat De Bruin aan E.D.O. de leiding had gegeven, werd in de tweede helft de stand tot 30 opgevoerd door Koene en De Graaf. E.D.O. ging en weinig verslappen waar de Meeuwen gebruik van maakte door de eer te redden. SantpoortVolendam (43) Zondag speelde de R.-K. S. V. „Santpoort" een wedstrijd tegen „Volendam'. Beide elf tallen ware nnog al onvolledig. Santpoort won tenslotte met 43. De Uitslagen. Zondag werden de eerste competitiewed strijden van het nieuwe voetbalseizoen ge speeld. De uitslagen luiden als volgt: AFDEELING V: Eerste klasse: LeeuwardenFrisia 64 Friesland—F.V.C. 2—1 AchillesAlcides 61 Vriendschappelijke wedstrijden. AjaxFortuna (Düsseldorf) 53 Blauw-WitWesfc-Frisia 42 Om den Zilveren Bal (Finale) Feijenoord—Hermes D.V.S.: 1—4 (Hermes D.V.S. wint den beker). De Uitslagen. B.S.M. ILisse 54 O.G. III—B.S.M. H 5—5 B.S.M. a—T.Y.B.B. a 2—4 T Opening terrein T. O. P. te Heemstede Zaterdagmiddag had op het Sportterrein te Heemstede de opening plaats van het nieuwe terrein van T.O.P. De voorzitter der club, de heer J. Veen, hield een korte toespraak, waarin hij zijn genoegen uitsprak over de groote verbete ring, waardoor het spelen een nog grootere ontspanning zal worden. Een nieuwe clubvlag, vervaardigd door de echtgenoote van een der leden, werd ge- heschen waarbij hij den wensch uitsprak, dat deze vlag steeds zal zijn het symbool van trouw. Hierna volgden twee wedstrijden. Aller eerst T.O.P.Personeel Oud. Deze eindigde in een gelijk spel 33. De tweede wedstrijd T.O.PTasman IJmuiden, eindigde in een 81 voor Tasman waardoor Tasman in de finale komt, tegen de winnaars T.O.P.Oud. Voor dezen wedstrijd waren een fraaien lauwerkrans en een beker uitgeloofd. B.S.M. C—O.G. VOETBAL IN 2—0 ENGELAND Het nieuwe terrein van „Heemstede". Zondagmorgen werd het nieuwe terrein en clubhuis van „Heemstede", gelegen aan den Heerenweg tegenover Groenendaal, in ge bruik genomen. De voorzitter de heer Verzijlberg, sprak woorden van dank tot alleen, die hebben medegewerkt om in zoo korten tijd dit ter rein zoo goed in orde te maken en zulk een uitstekend clubhuis te bouwen. Hij sprak den wensch uit dat de leden hier nog meni- gen prettigen wedstrijd zouden mogen spe len. Hierna begonnen te wedstrijden. Eerst Heemstede—T.H.B., die eindigde Jn een 3—2- overwinning voor Heemstede. Heemstede II—T.H.B. III werd met 1—0 door T.H.B. III gewonnen, terwijl Heemstede III—T.H.B. IV eindigde met 14—0 voor T. H. B. IV. NED. KORFBALBOND Overzicht. Uitslagen van Zaterdag j-1.: ArsenalSunderland 20 Newcastle U.Chelsea 41 Huddersfield T.—West Ham U. 3—1 Blackburn R.Derby County 32 EvertonManchester City 0—1 Leicester CityLiverpool 21 BlackpoolBirmingham l1 MiddlesbroughSheffield Wednesday 40 Aston VillaGrimsby Town 7—0 Bolton Wanderers—Portsmouth 40 Sheffield United—W. Bromwich A. 1—0 Enkele wedstrijden vonden wegens terrein- gebrek nog geen doorgang. Behalve S. V. dat van Swift II met 6—2 verloor, wisten zoowel Haarlem als Advendo te winnen. Haarlem versloeg Concordia met 31, ter wijl Advendo met niet minder dan 82 van D.V.D. 2 won. HaarlemConcordia (31) Zondag speelde Haarlem haar eersten competitiewedstrijd aan de Kleverlaan. On der leiding van scheidsrechter De Boer stel de Haarlem zich als volgt op: Aanval: de dames: A Nooy, A. v. d. Velden, J. de Haan, J. Benjamin. Middenvak: de dames T. Hogendoorn, H. Stouten, J. Baay, J. Brakel. Verdediging: de dames H. Vinke, Tr. Lo- huizen-v. Leeuwen, J. Zijlstra, H. Arends. Reeds spoedig na het begin blijkt dat het veld zeer glad is, waar door vlug spel bijna niet mogelijk is. De wedstrijd staat hierdoor niet op hoog peil. Veel wordt er o.a. geloo- pen. De beginopstelling van Haarlem is sterk. De aanval werkt keurig en weet zich diverse kansen te scheppen. Het duurt dan ook niet lang of J. Benjamins weet vrij te komen; hij geeft aan Haarlem de leiding. (10). Wanneer J. de Haan nogmaals goed in schiet, gaat de bal door de mand, doch er blijkt aan den paal geschud te zijn, waarna de scheidsrechter terecht het punt niet toe kent. Dit is het sein voor Concordia om flink aan te pakken. Na tien minuten weet zij met een mooi schot den stand gelijk te maken. (1—1). Het volgend Haarlem-middenvak is beslist zwakker, dan dat van Concordia, mede door het goed opstellen van een Concordia-heer achter in het vak. In deze periode is Haar lem in de minderheid. De verdediging krijgt veel werk te verrichten. Zij is goed op dreef en weet telkens keurig weg te werken. In den Haarlem-aanval is het verband voorloopig zoek. Hoewel dé Con cord ia-verde diging zich op het gladde veld goed weert, weet J. Baay tóch met een goed schot te doelpunten. Rust 2-^1. Het spel wordt er in de tweede helft niet beter op. Het veld wordt door de geregelde regenbuien hoe langer hoe gladder. Het is voor de spelers moeilijk om zich op de been te houden. Het eerste succes is weer voor Haarlem. J. Baay brengt met een keurig schot den stand op 31. Concordia probeert den achterstand nog in te halen. Zij zet nog eenige aanvallen op, doch succes blijft uit. Verder worden geen dcelpunen gemaakt, zoodat Haarlem het seizoen met een 31 overwinning inzet. AdvendoD. V. D. 2 (82) De thuisclub heeft haar eersten competitie wedstrijd met een flinke overwinning geëin digd. Onder leiding van den heer De Tello stelt de thuisclub zich volledig op. Advendo speelt het eerst met den sterken wind In den rug, en is daardoor direct in den aanval.. Wanneer deze afgeslagen wordt, blijkt het dat de bezoekers veel last van den wind ondervinden, want in het middenvak wil het niet erg vlotten. Menige bal wordt onderschept; spoedig weet Deegenaar dan ook zijn club de leiding te geven (10). D. V. D. valt dan even goed aan, maar dan is het woord weer aan de thuisclub. Als 1 Van den Berg doorbreekt, brengt hij den stand op 20. De weinige aanvallen der bezoekers leveren geen gevaar op. Na verscheidene vergeefsche pogingen van den Advendo-aanval, weet ten slotte Van Hezel op keurige wijze het derde doelpunt te maken (30). D. V. D. spant zich dan in om het spel te verplaatsen hetgeen echter niet gelukt. Even voor het verstrijken van de eerste helft, brengt Van Hezel den stand op 40. Na de hervatting blijkt spoedig dat Ad vendo ondanks den tegenwind, de sterkste partij blijft. De bal is het meest in den Advendo-aanval, waar een keurig open spel gespeeld wordt. De Vries weet dan ook al spoedig van een hem geboden kans te pro fiteeren (50). Wanneer de D.V.D.-aanval weer is afge slagen, volgt een keurig opgezette Advendo- aanval, waaruit Mies Gonlag het zesde doel punt scoort (60). Advendo schijnt het dan welletjes te vin den, ten minste het tempo verslapt aanmer kelijk. D. V. D. maakt hier een dankbaar ge bruik van en is thans het meest in den aan val. Wanneer een der heeren even vrij gelaten wordt, schiet hij zuiver in (61). In den Advendo-aanval wil het niet meer vlotten, zoodat succes uit blijft. Aan den anderen kant probeert D.V.D. den achter stand te verkleinen en heeft daar ook succes mee als bij een doorbraak een D.V.D. heer vlak voor den korf vrij komt (62). Dit schijnt de thuisclub weer wakker te schudden. Want het tempo wordt weer op gevoerd. Door tactisch spel weet Van Hezel zijn medespelers vele kansen te scheppen. Door onzuiver schieten gaan de schoten echter over of naast. De D.V.D.-aanvallen leveren evenmin successen op. Als er nog vijf minuten te spelen -zijn, krijgt Jan Dix zijn schot te pakken en uit enkele aanvallen, brengt hij op keurige wijze den eindstand op 82. De thuisclub kan op een goeden wedstrijd terug zien. Swift 2Sport Vereent (62) Sport Vereent, dat met een paar invallers naar Amsterdam moest om haar eersten competitie-wedstrijd tegen Swift op het Park schouwburg-terrein te spelen, heeft dezen wel verloren en met flinke cijfers, doch haar spel was van dien aard, dat met wat meer doortastendheid in alle 3 vakken wel over winningen zullen volgen. Het eerste half uur hadden de gasten het beste van het spel; had men toen de zeer gemakkelijke doelkansen benut, welke men door de gestichte verwarring in de thuis- verdediging verkreeg, dan had de wedstrijd zeer zeker een ander verloop gehad. Swift deed het beter en deponeerde twee goede ballen in de mand. De verwisseling van vakken bracht niet veel verandering, daar in het veld de strijd vrijwel gelijk opging. Toch werden toen de aanvallen van Swift iets gevaarlijker, hoe wel het nog geruimen tijd duurde, voordat No. drie door haar gemaakt wordt. Dit was S.V. te bar; zij zette er alles op om het verloren terrein te herwinnen. P. de Cock gaf zijn club den eersten goal van het seizoen zoodat met 31 de rust inging. N a de rust verslapte S.V. min of meer, terwijl Swift, door direct doelen uit de hoeken van het veld haar voorsprong trachtte te vergrooten, dat door de kleine afmetingen mogelijk is en waarin zij door de juiste ma nier van schieten zeer wel slaagde. N. Hand- graaf maakte den tweeden goal. H- H. C. kampioen II a. Zaterdagmiddag trok H.H.C. I naar het D.E.C.-terrein te Amsterdam om daar den beslissingswedstrijd tegen Blauw Wit n te spelen. Uit de opstelling van H.H.C,: Pijnakker, J. Baas, D. Baas, v. d. Heuvel Reynders, Van Beek, Van der Lande, Jac. Hartog, Freymuth en J. Hartog blijkt wel dat het aantal inval lers nogal mee viel. Doch ook Blauw Wit II kwam zoo goed als op volle sterkte uit. Tijdens den wedstrijd bleef het droog, doch het veld was nog glad van den regen en de bal dus al spoedig nat. In het begin heeft Pijnakker moeite met den natten bal. Twee innings achtereen maakt Blauw Wit drie runs. Gast van Blauw Wit heeft er in de eerste beurt blijkbaar heelemaal geen last van. Van H.H.C. bereikt niemand ook maar het eerste honk. In de tweede beurt slaat H.H.C. ech ter al op hem en maakt vier runs. In deze beurt viel het keerpunt van den wedstrijd. H.H.C. vindt haar ouden vorm te rug en houdt Blauw Wit geheel in bedwang. Zoowel in werpen als in velden en slaan blijken de Haarlemmers sterker te zijn. In de zes nog volgende slagbeurten van Blauw Wit komen in totaal nog vier spelers over het thuishonk. H.H.C. maakte daarentegen in vijf beurten zestien runs. De vierde beurt met liefst zeven runs veranderde den achterstand in een voorsprong, die niet meer verloren ging. De uitslag kwam met den stand 2010, waardoor H.H.C. I kampioen van de tweede klasse A is geworden. Uitslag in ir.nings: Blauw Wit II: 3 3 1 0 1 1 1 0 is 10. H.H.C. I: 0 4 1 7 1 4 3 is 20. Veelzijdigheidswedstrijd. Het gymnastische en tevens laatste ge deelte van den veelzljdigheldswestrijd tus schen de B. G. V. Turnlust en Concordia, zal a.s. Vrijdag worden gehouden in de gemeen telijke gymnastiekzaal aan het C H. Moens- plein te Beverwijk. De dames hebben daarbij te verwerken oefeningen aan brug (laag), ringen (zwaai), paard (voltige), rek (laag) en een paard- breedtesprong. Voor de heeren komen in aanmerking brug (hoog), zingen (zwaai), paard, (voltige), rek (hoog) en een paard- breedtesprong. Alle oefeningen zijn naar keuze. Door de vacantie, die de voorbereiding bemoeilijkte, vervielen vrije oefeningen. Concordia. Concordia zal onderlingen gymnastiek- wedstrijden houden op 16 September voor de oudste meisjes, op 23 September voor de dames en op 25 September voor de jongens. De wedstrijden voor de dames en meisjes hebben een nieuwe gelids-indeeling tot doel. Zij bestaan daarom alleen uit toestel-oefe ningen, en wel aan ringen, brug, paard en ladder, benevens een paardsprong. De Bonte Duif. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met oude ezz jonge duiven van Vilvoorde, afstand 162 K.M. De prijzen waren als volgt: F. M. Heerkens Thijssen 1 3 6 8; J. Sleeman 2; Joh. L, Heemskerk Sr. 4 5 7.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10